UIT DE OMGEVING 6 TAXI VLASVELD Pracht melkzaak Selefaontjea Oude Couranten ZATERDAG 2 NOVEMBER 1957 DE LEIDSE COURANT PAGINA 15 HILLEGOM Aanrijding Op de Weerestein- straat ter hoogte van de Pastoors laan reed een 4-wielige personeiv- auto in de richting Haarlem, daar voor reed een truck met aanhanger. Vanuit de richting Haarlem kwam een autobus van de fa. Beuk uit Noordwijk, waarvan de bestuurder zich op de binnenbaan had begeven om de truck te passeren. Juist toen hij deze manoeuvre had uitgehaald kwam de personenwagen achter de truck vandaan om zich ook op de middenweg te begeven en de truck te passeren. Ofschoon de bestuurder van deze personenwagen H. P. K. uit Haarlem nog alles deed om er heelhuids tussendoor te komen, ge lukte hem dit niet en raakte hij de bus, die over de gehele lengte ern stig werd beschadigd daardoor de be stuurder en de 25 havenarbeiders die in de bus zaten en huiswaarts keerden een angstig ogenblik bezorgend. Daar na werd de personenwagen tegen de truck met aanhanger gedrukt en vrijwel geheel vernield. Toch be kwamen de twee inzittenden van de personenwagen geen letsel. Ook werd geen der buspassagiers gewond. Wel werd de bus ernstig beschadigd. DE KWAKEL Winterseizoen kerk Vanaf he den 1 november zullen de H. Missen op zondag allen een 1/2 uur later aanvangen. Dit in verband met het winterseizoen. Collectanten in het zilver Zon dag a.s. zal het 25 jaar zijn geleden dat alhier een collectantenvereni- ging werd opgericht. Om half 10 zal die dag een plechtige Hoogmis wor den opgedragen voor de leden van deze vereniging, genaamd „De hen gelaars van St. Petrus". Hierna zal door het kerkbestuur in „Ons Huis" een ontbijt worden aangeboden, ter wijl dinsdagavond een feestavond zal worden georganiseerd. Het is deze dag ook een jubileum voor de heer W. v. d. Ploeg. Deze is vanaf de op richting actief aan deze vereniging verbonden geweest, aldus een dubbel jubileum. Mutatie's bij de Rijkspolitie Met ingang van 1 november is onze plaats genoot de wachtmeester le klas Th. Th. Zumbrink, benoemd als zodanig te Blaricum. Met ingang van dezelfde datum is benoemd te de Kwakel, wachtmeester le klas P. Hoogen- doorn. Wmr. Hoogendoorn is geboren te Hoenkcop, en had als standplaats KATWIJK Uitbreidingsplan landelijk gebied Het hoofd van het gemeentebe stuur van Katwijk brengt ingevolge artikel 37, vierde lid, der Woning wet ter openbare kennis dat vanaf 4 november 1957. tot en met 1 decem ber ter gemeente-secretarie (afd. al gemene zaken) voor een ieder ter inzage ligt: het ontwerp-plan van uitbreiding in hoofdzaak voor het landelijk gebied dezer gemeente. Gedurende genoemde termijn kun nen belanghebbenden tegen voren bedoeld ontwerp bezwaren bij de gemeenteraad indienen. (Advertentie) Blaricum, hij zal op 17 november a.s. in functie komen. Handbal Zondag spelen de dames van het eerste elftal op eigen terrein tegen Meerboys aanvang 12 uur. Ook de dames junioren spelen een thuis wedstrijd en wel tegen Altior uit Langer aar, deze wedstrijd is om 1 uur. K.D.O. Zondag staat voor het eerste elftal een zware wedstrijd voor de deur; zij moeten namelijk in een uitwedstrijd de leider van deze afdeling, n.l. S.M.C. gaan bekampen. Slaagt K.D.O. er in een overwinning te behalen, dan nemen zij het leider schap over. Deze zeer spannende en voor beide partijen belangrijke ontmoeting begint om 2.1ö uur, ver trek per extra bus om kwart over een. De reserve hebben rust, het 3e elftal speelt thuis tegen Roda 4 aanvang 2 uur (veld 1) De junioren A spelen thuis tegen Wilskracht, aanvang 2 uur (veld 2). De junioren B spelen ook thuis tegen Wilskracht aanvang 12.30 uur (veld 2). LISSE Medische dienst Dokter N. Bet, Nassaupark 43, telefoon 3996, neemt dit week-end praktijk waar. R.K.V-V. „Lisse" Lisse in op mars zal zich zondag waarschijnlijk niet door Teylingen de voet dwars laten zetten. We rekenen op volle winst. De wedstrijd vangt om 2.30 uur te Sassenheim aan. Het verdere^ programma: Lisse 2^-A.S.C. 2 2.30 uur; Teylin gen 3Lisse 4 2 uur; Leidse Boys 2—Lisse 5 12 uur; Lisse WSB 5 12 uur. Junioren: Teylingen A—Lisse A 2 uur; Lisse BTeylingen B 2.30 uur; S.J.C. CLisse C 12 uur; Warmunda BLisse D 12 uur. Adspiranten: Lisse ATeylingen A 12 uur; U.D.O. ALisse B 12 uur; Lisse CDocos E 12 uur. Mooie BB-avond Donderdaga vond werd een zeer geslaagde feest avond gegeven voor alle medewer kers in de BB met hun dames. Op deze gezellige avond werden door de heer loco-burgemeester, weth. J. W. A. Lefeber, de vaardigheidsdiploma's uitgereikt. De heer Gerth van Wijk, kringhoofd, sprak een goed woord voor de BB. Het feestelijk gedeelte werd ver zorgd door de Warejoca's en de heer Arie Westgeest. NOORDWIJK K.V.P. Op de jaarveragdering van de K.V.P. enkele weken geleden kreeg het bestuur vrij mandaat, te trachten de zoek geraakte eenheid bij de gemeenteraadsverkiezingen te herstellen. In dit kader wordt a.s. maandag in café „Flora" een verga dering gehouden waarop de heer Kleisterlee, lid van de Tweede Kamer, zal komen spreken over „Waarom eenheid". Voor deze bijeenkomst ver wacht het bestuur een grote opkomst Kerkveiling. De jaarlijkse kerkveiling in de parochies van St. Jeroen mag zich steeds verheugen in een grote belangstelling.. Werd er voorheen gesproken over de kerkbol- lenveiling, dat heeft zich in de laatste jaren sterk gewijzigd doordat de mid denstand thans ook zijn steentje voor het slagen van deze veiling bijdraagt. Naast de onmisbare bollen was er van alles te koop zoals dekens naast karbonade, krentenbroden, taarten, geestrijk vocht enz. Dat een en ander de sfeer op deze avond verhoogde en tevens ten goede kwam aan het eind resultaat van deze veiling bewees wel de prachtige opbrengst van ƒ11373,—. Medische dienst. De zondagdienst zal worden waargenomen door dr. J. van Nes, tel. 2405. De Duinrandapotheek is geopend van 12—1 uur en van 56 uur. Voor spoedgevallen doorlopend. „De Sportvisser". De hengelaas- vereniging „De Sportvisser" nam deel aan een tweekamp tegen „Hengel sport" te Leiden. Na een spannende en sportieve wedstrijd bleken de Noord wij kse vissers te hebben gewon nen, waardoor zij in het bezit van de wisselprijs bleven. Tafeltennis. De competitie voor de r.k. Tafeltenisvereniging T.O.V. is is thans op volle gang. Bij de senioren wisten de beide le teams de volle buit op overtuigende wijze binnen te halen, de dames met 91 tegen Sparler in Roelofarendsveen en de heren eveneens met 91 van Relex 2 Het 3e team moest de punten bij Batswingers 8 achterlaten door met 73 te verliezen. Het 4e team won met 73 van Sparkler maar verloor van Slagvaardig 1 met dezelfde cijfeis 7—3. Het le en het 2e team junioren kwamen tegen elkaar uit en het slot was een zege voor het le team met 82. De uitwedstrijd van het 3e naar Lisse werd een 73 overwin ning. Het programma voor de komende week is: maandag training jun. da mes 7—8.30 uur en senioren van 8.3010.30 uur, dinsdag TOV 4LP SV 3, woensdag en donderdag trai ning voor senioren. Uitwedstrijden: maandag Treffers 2TOV 1 (dames), Dolfijn 2—TOV 1 (heren), dinsdag GEB 5TOV 2. SASSENHEIM Geen voorrang verleend Don derdagavond om kwart voor zeven vond een botsing plaats tussen een bestelauto bestuurd door C. de K. uit Rotterdam en een wielrijder C. L. uit Sassenheim. Het ongeluk ge beurde op de hoek Hoofdstraat Julianalaan. De schuld van de aan rijding lag bh de wielrijder, die geen voorrang gaf aan het snelverkeer. Gelukkig werd hij slechts licht ge wond. Doktersdienst. Zondag 3 nov. a.s. wordt de doktersdienst waarge nomen door: dr. H. Kwint, Sassen heim, tel. 7263 en dr. A. Bots, Voor hout tel.7393. ST0MPWIJK Klaverjassen De klaverjasclub De Gouden Leeuw heeft de onderlin ge competitie beëindigd. De uitslagen waren: 1. J. Groeneweg 11711 pnt.; 2. J. van Vliet 10587 pnt.; 3. Th. van Geilswijk 10563 pnt. A.s. dinsdag is er vrij klaverjassen voor iedereen in café De Gouden Leeuw. VOORHOUT Doktersdienst. Zondag 3 nov. a.s. wordt de doktersdienst waarge nomen door: dr. H. Kwint, Sassen- heiim, tel. 7263 en dr. A. Bots, Voor hout tel.7393. WARMOND Doktersdienst. Zondag 3 nov. a.s, wordt de doktersdienst waarge nomen door: dr. H. Kwint, Sassen heim, tel. 7253 en dr. A. Bots, Voor hout tel.7393. VOORSCHOTEN Aanrijding Op de Leidseweg voorbij de St. Nicolaasbrug kwamen twee bromfietsers met elkaar in bot sing. Het waren de bromfietsers J. D. uit Oegstgeest en J. L. W. uit Voorschoten. De ene bromfietser kwam aan de rechterkant van de \yeg aangereden en werd even verblind door het licht van een tegemoetkomende auto. Hij zag daar door de ene bromfietser, die langs de weg klaar stond om weg te rijden niet staan en reed er pardoes boven op. Beide berijders kwamen te vallen en liepen schaafwonden op. Medische dienst De medische zondagsdienst der doktoren wordt gedurende dit weekeinde voor spoed gevallen waargenomen door dr. Th. J. Thies, Leidseweg 51, Voorschoten, telef. 2520. Voor de zuster vervoege men zich tot het Gezondheidscen trum, Wijngaardenlaan 1, tel. 2177. WASSENAAR Wit-Gele Kruis in Wassenaar be staat 30 jaar Op 12 dec. a.s. zal de Wassenaarse afdeling van het Wit-Gele Kruis het dertigjarig be staan herdenken. In verband met dit jubileum is op de leden een beroep gedaan om een bijdrage te geven voor de inventaris van het wijk-ge- bouw aan de Lange Kerkdam en het uitleenmateriaal. Koster A. M. Driessen jubileert Op zondag 3 november zal het feit worden herdacht, dat de heer A. M. Driessen 25 jaar geleden tot koster van de parochie van de Goede Her der werd aangesteld. Er zal die dag tot zijn intentie een plechtige Hoog mis worden opgedragen en er zal in de Pius X-school een receptie wor den gehouden (van 12 tot 1 uur). Oudercomité der Pius X-school Voor de Pius X school, de parochiële school van de parochie van De Goe de Herder is een oudercomité ge vormd, waarin de volgende dames en heren zitting hebben: J. M. Co- nijn, mevr. F. W. A. van Straelen Hulshof, mevr. P. M. A. Noleb— Meuwissen, mevr. A. M. G. Kamp- schreurMeuwissen, mevr. M. H. A. Brücher—-Smulders, mevr. H. C. M. BakkerConijn, mevr. J. G. A. Wije- ring—Slot, M. E. Bierman, Th. J. Trip, W. H. F. Jongma en L. B. J. M. Steger. ROELOFARENDSVEEN IJSCLUB WILHELMINA. Trainingscentrum voor schaatsen rijders geopend. In het gymnastieklokaal had de eerste oefenavond plaats van het door de ijsclub „Wilhelmina" ten be hoeve van de schaatsenrijders ge vormde trainingscentrum. De voor zitter der ijsclub Wilhelmina mocht op deze avond reeds direct 26 deel nemers een welkom toeroepen. Deze waren afkomstig uit Rijpwetering, Hoogmade, Oude-Wetering en Roe lofarendsveen. Trainer Egbert van 't Oever werd hierna aan de deelnemers voorge steld, waarna voorzitter Van Berkel de opening besloot met de wens dat deze training de yssport ten goede zal komen. Tijdens deze oefenavond kwam de heer Stroombeek van het gewest Zuid-Holland zijn belangstelling to nen. Deze sprak een woordje van aanmoediging en deelde mede dat als er deze winter ijs komt, van ieder trainingscentrum in het gewest vier schaatsenrijders gekozen zullen wor den voor verblijf van een weekend te Ter Aar en deelname aan d« daar te organiseren wedstrijden. Voorts roemde de heer Stroom beek de accomodatie van het gym lokaal en spoorde de deelnemer? aan de trainingslessen goed te gebrui ken. Vervolgens werd een qanvahg gemaakt met de eerste beleningen. Op de volgende trainingsavonden op woensdag e.k. van 18.30 tot 20 uur kunnen zich alsnog deelnemers bij geven. R.K. E.H.B.O. St. Christofbor. Onder leiding van dr. Muskens -en de heer B. Alberts uit Lelden -zal een E.H.B.O.-cursus voor huisvrou wen gegeven worden. Er zullen be handelt worden die ongevallen, wel ke zich het meest thuis kunnen voor doen: verbranden, bloeden, snijden, zwikken, verstuiken enz. De duur van de cursus is 6 a 7 lessen en wordt gegeven in Café „Heemskerk" te beginnen op maandag 4 november des avonds te 8 uur. Voor zondag kan men zich opgeven bij mevrouw De Koning-Bakker, Zuid-Einde 106, H. Koek, Witte Singel 1, A. de Jong, Noord-Einde 22 en Th. Witjes, Nieuwstraat 14. Gymnastiekver. „Excelsior". De leden wordt bekend gemaakt, dat de trainingsavonden als volgt- zijn vastgesteld: dinsdagavond: van 8—-9 uur voor dames van 2023 jaar en van 910 uur voor dames van 23 jaar en ouder. Donderdagavond: 6.457.45 voor meisjes van 15—18 jaar; van 7.458.45 voor meisjes, van 1820 jaar; van 8.459.45 voor ge huwde dames club A; van 9.4510.45 voor gehuwde dames club B. Voorts zij vermeld, dat ook de meisjes van 1822 jaar, welke op de wachtlijst stonden op deze trainingsavonden, thans verwacht worden. Dag en nacht TELEFOON: 30704 Telderskade 28, Leiden VERHUIZINGEN met gratis beperkt personenvervoer. JAN VAN DUUREN Kort Galgewater 16 Telefoon 25468 Leiden Emigratie-Verpakkingen UITSLAG VERLOT.NG t.b.v. R.K. Jeugdwerk te Stomp wijk 1789 1833 657 652 1714 992 574 232 CHRYS0ST0MUS leert ook U gegarandeerd VRIJ SPREKEN i.h. OPENBAAR In 3 mnden kunt U angstvrij en pakkend het woord voeren. Ver rassende resultaten. Be zoekt eens vrijblijvend een van onze avonden. Mnd. 4-11 of dnsd. 5-11 om 8 uur Gplden Vlies, Breestraat, Leiden. Secr.: Abtsweg 95d, Rotterdam Goedkeuring herziening uitbreidingsplan in onderdelen nabij de dorpskom Nieuwkoop De burgemeester van Nieuwkoop maakt bekend, dat Gedeputeerde Staten hebben goedgekeurd het plan tot herziening van het uitbreidingsplan in on derdelen. regelende de be stemming van gronden nabij de dorpskern Nieuw koop. Het plan van uitbreiding alsmede de plannen tot herziening daarvan liggen, in uitvoerige kaarten uit gewerkt ter secretarie de zer gemeente voor een ie der ter inzage. Belanghebbenden, die be zwaren tegen het plan bij de Raad hebben ingediend, kunnen binnen een maand na heden bii de Koningin beroep instellen. Nieuwkoop 2 nov. 1957 De burgemeester voornoemd. M. P. v. d. WEIJDEN Gevraagd: NET MEISJE voor dag en nacht. Mevr. StumDel, Prinses Beatrix- laan 40, Voorschoten, tel. 2163. RECTIFICATIE De Boer's Zelfbediening Haarlemmerstr. 164-166 De aanbiedingen in het nummer van donderdag jl. zijn niet bedoeld als „Koopjesdagprijzen" zoals abusievelijk ver meld stond, doch als en dus ook geldend voor vandaag. S* B.z.a. trekker-chauf feur. Liefst omgeving Lei den. Brieven onder no. 2188 bur. v. d. blad. Gevraagd tegen half no vember. wegens huwelijk der tegenwoordige. een flinke hulp in de huishouding Dagelijks van 8.30 tot 5 u. 1 middag per week vrii. Mevr. Schlatmann. Juffer- mansstraat 17. Oegstgeest. in centrum bloeiende plaats. Schitt. modern win kelinstallatie. auto. enz. Benodigd eigen geld 30.000.Brieven onder no. 2127 bur. v. d. blad. Gevraagd: net meisle Zondags vrii. Goed loon. Restaurant Bemsen, Bree straat 157. PERSONEEL 3? Gevraagd net jong meisje als hulp in de huis houding voor 4 ochtenden in de week. Goed loon. Br. onder no. 5720 bur. v. d. bl. 2" Gevraagd nette hulp in de huishouding. v.g.g.v. voor de dag of dag en nacht. KempermanRei- chert, Kempernaerstr. 88. Oegstgeest. tel. 22477. fg Bxjl. rJc. juffrouw voor klein gezin of dame alleen. Leeftijd 59 jaar. Huishoudelijk onderlegd. Ook koken. Brieven onder no. 5725 bur. v. d. blad. 3? Biedt zich aan als hulp in de huishouding voor dag en nacht, liefst te Lei den. meisje van middel bare leeftijd. Br. onder no. 5717 bur. v. d. blad. 3? Gevraagd losse pak knechts en meisjes. Tevens een waterpompje gevraagd Bloembollenexport H. P. G. de Cler. Bruggestraat 2. Zoeterwoude (bij Leider dorp). 3? Goede naaister gevr. in prettig gezin te Leiden. Een dag per week. voor kinderkleding en verstel werk. Brieven onder no. 5733 bureau van dit blad. 3? Gevraagd geroutineer de (steno)-typistes v. uit zending, Snelle wekelijkse afrekening. Gehuwd geen bezwaar. Van der Linden's Tvpe- Kopieer- en Adres seer Inrichting. Lammen- schansweg 53. tel. 30065. fg Klein doktersgezin (echtp. met dochter) te Oegstgeest. zoekt ervaren degelijke huishoudster (in tern). goed kunnende ko ken en zelfst. werken. Hulp werkster aanw. Mo dern huis. oliestook. Br. onder no. 1602 Adv.bur. „Rijnland". Leiden. J. de Wittstr. 35. 3? Bakkersbediende of be zorger gevraagd, in- of ex tern bij W. J. v. d. Zijden, v. Z. v. Niieveltstraat 254. Wassenaar, tel. K 1751 2791. 5? R.-k. Jongen gevraagd Groentenhandel Mauris. Leidseweg 7. Voorschoten. 3? R.-k. Meisje biedt zich aan v'. d. of d. en n. als hulp in de huishouding, liefst met kinderen, week end vrij. leeftijd 26 iaar, per half november of 1 de cember. Brieven onder r" 2224 bureau van dit blad. 3? Chauffeur gevraagd voor vrachtwagen, ook ge negen andere werkzaam heden te verrichten. Adres Aannemersbedrijf L. P. v. d. Geer, Lammenschans- weg 74. Leiden. 3? Net meisje biedt zich aan. 23 iaar: zag zich gaar ne in winkel werkzaam. Brieven onder no. 2231 bu reau van dit blad. AANGEBODEN 3? Herenhoeden stomen modelleren, nieuw lint. nieuw leer eventueel ver groten of verkleinen Voor vakwerk v. Velsen. hoe- denkliniek. Donkersteeg 3. fg In één dag uw oude matras als nieuw terug, maar dan alleen bij Jan Vonk. matrassenmakerli— stoffeerderii, Haarlemmer straat 81, Leiden, Tele foon 22580. 3? Rolfilm of flitslampjes vergeten? Geen bezwaar, toch fotograferen dank zii de rolfilm- en flitslamoies automaat van fotohandel N. v. d. Horst. Doezastraat 39. tel. 24702. 3T Te koop: 2e hands da mes-. heren- en kinderrii wielen Alles gemoffeld en onder garantie Rijwiel handel A Grimbergen Dubbelebuurt 11 Riins- burg. tel K 1718—2667 3? Wist U dat? Voor koop of huur van alle sierteelt vergunningen ook bedrij ven of land is het adres: J. Elstgeest. Roelofarends veen. tel. 291 K 1713. Accordeon, gitaar mandoline banjo trompet sax. klaiinet en drumcur sus. Instrument direct mee naar huis en aan het einde van de cursus uw eigen dom. Vraagt gratis pre pectus. Muziekschool Zwaag, Korevaarstraat 5 tel. 24358. Strijkplank ƒ28.95. Ge heel van extra zwaar buis- materiaal met aangebouw de verchroomde striik- bouthouder. Grote maat 144x28 cm. De hoogte is in verschillende standen ver stelbaar. Luxe uitvoering. I.V.A.. Haarlemmerstr. 48. Nova. Noordeinde 43. Lei den. 3T Rooyackers en naaima chines een begrip: prima kwaliteit, voordelig, vlotte service! Vraag vrijblijvend bezoek aan huis en ook U zult overtuigd zijn. Naai machinehandel Rooyackers Leemanstraat 31, Leiden, tel. 31324. Opel Rekord 1957 te huur zonder chauffeur tevens nieuwste Ford Con sul beiden met radio en Morris Minor Alléén nieuw materiaal billiik ta rief. Stipdonk. Hoogl Kerkgracht 30 tel 31608 3? V.W. zlg-zag naaimach. van de „Victoria" Werke A. G. Neurenberg (Did.), sinds 1886 en de Carson als gewone huishoud naai machine lopen soepel en geluidloos! Uw adres: Rooyackers. Leemanstraat 31. Leiden, tel. 31324. Edel onbr veer. schokvrli (In cabloc). In de onovertrof fen EWE Anker kwaliteit Geen f79.50 slechts f 57 50 „De Goedkopere Zaak'' S v. d Water en Zn.. Haar lemmerstraat 207. Cc? De Knittax breit In enkele uren. wat anders wekenlang moest duren! De Knittax breimachine breit recht-averecht pa tent en ontelbare patro nen. Inlichtingen Van der Spek Haarlemmerstr 196a Leiden, tel K 1710—23214 3? Pako-prints. Het foto succes van dit iaar: ver grote afdrukken. 7x7 en 7x10 20 cent, 9x9 23 cent 9x13 25 cent. Fotoreport. Fotoh N v. d Horst Doe- Steeds de eerste met het nieuwste! 3? 1958. de nieuwe Solex. direct leverbaar. Nog mooier, nog solider, nog krachtiger. Gebr. Huisman Hogewoerd 66-68. Eigen financiering. Tel. 31292^ 3? Kinderrijwielen f25.— eoedkoper. Door aankoop van enorme partii kinder rijwielen. jongens en meisjes met remnaaf in 5 kleuren. Volle garantie Thans f 56.alleen con tant. Fa. Dusoswa. Turf markt 2. Leiden; Kerkstr. 48, Noordwijk: Zeeweg 1. Katwijk/Zee. 3? Wasmachines ƒ395. met sneldroger merk Al- ba Lien, onverwoestbaar gaat een mensenleven me de. Enkele beschadigde machines belangrijk goed koper. Ook op gemakke lijke betalingsvoorwaar den. Firma Dusoswa Turf markt 2 te Leiden. Kerk straat 48. Noordwijk Zee weg 1. Katwijk/Zee. 3P 35 pracht grammofoon platen o.a. Johnny Jordaan Frankie Laine, Harry Ja mes enz. 12.50. v. d. Wa teringelaan 154, Voorburg. S* Plastic regenkapje 10 ct., compleet in plastic etui. Vastgestelde prijs 35 ct. Nu met inlevering van deze advertentie voor 10 ct. Geldig tot 9 november. I.VA.. Haarlemmerstr. 48. Nova, Noordeinde 43. Lei den. 3? Luxe theepot 98 ct. Fraai bewerkt model met riethengsel. Zeer apart ge decoreerd met Chinees- lettermotief. Alleen met advertentie voor 98 ct. Geldig tot 9 november. I.V.A., Haarlemmerstr. 48. Nova. Noordeinde 43. Lei den. Motor, en bromfiets onderdelen zoals: bougies, condensators, contactpun ten. zuigerveren, kettin gen, olie, banden, enz.. Het vanouds bekende adres: T. Struik, Groenesteeg 3. 6 en 8. tel. 22026. 3? Administratieve werk zaamheden. Voor spoedig gevr. besch. heer enkele uren p.w. voor de verzor ging der loonadministratie, alsmede enkele adm. werkzaamh., liefst 's av. Br. met uitv. inl. worden ingewacht onder no. 2118 bur. v. d. blad, 3? Bon. Plastic botervloot 79 ct, Langwerpig, crème kleurig, geheel nieuw mo del. Normale prijs 1.25. Uitsluitend met inlevering van deze bon slechts 79 ct. Victorie-bazar. Hogewoerd 31 en 73. 3T Emailie kolenkitten 7 2.65. Losse kopjes 28 ct. Emailie pannen, per nest. 5 stuks 16.95. Broodzaag, roestvrij 88 ct. Plastic droog lijn, 10 meter 38 ct. Victorie-Bazar, Hogewoerd 31 en 73. 3? Kamer aangeboden. met of zonder pension voor juffr. b.b.h.h. Brieven onder no. 5726 bur. v. d. bl. 3? Schrijfmachines: „Re mington" koffer-schrijfma chine ƒ95.„Remington" kantoor-machines met nor male en brede wagens van f 79.tot 165.—. Allen gerevideerd en levering met volle garantie. Reseda straat 2. Leiderdorp, Tele foon 24191. 3? Prima Haardkachel te koop wegens overcompleet met achterplaat 50.Na 6 uur n.m. Mariënpoel- straat 33. 2* Melkhandel te koop aangeboden, omzet 1700 li ter. Zonder vergunning en contanten onnodig te schrijven. Brieven onder no. 5731 bureau v, d. blad. 2 Koelkast aangeboden, merk Frigedaire, tevens wasmachine met centrifu ge. beiden in zeer goede staat. Te zien Veurseweg 157, Voorschoten. 2 Heren studenten: grote partij bureaus voor weinig centen. Kasten, ameuble menten, kloostertafels. Me- chels buffet, grote en klei ne tafels, eiken ledikan ten, spiralen, litsiumeaux, salam. kachels, niinen, el lebogen. kinderwagen, enz. Pluym. Hogewoerd- koopt inboedels. Tel. 21266. 2 Stenen bekers 19 ct. Mooi groot model in diver se fraaie pasteltinten. Al leen verkrijgbaar met deze advertentie. Per oersnon ten hoogste 3 stuks. Gel dig tot 9 november. I.V.A.. Haarlemmerstr. 48. Nova. Noordeinde 43. Leiden. 2 Schuimrubber, schuim- plastic. kunstleder, plastic in alle maten complete be kledingen, auto-hoezen, kappen, pyama's, asbakjes zonnekleppen. bloemvaas- jes. spiegels, kaplak, rub bermatjes. tochtrubbers. vloermatten, sloten, enz. Autobeklederij Van Kuijk. Morssstraat 46, Tel. 30552. Leiden. 2 Accu-service Groenen, Nieuwe Rijn 106, tel. 23140 Leiden. Het aangewezen adres voor aankoop van Uw batterij. Tevens revi sie, reparatie, laden en verhuren van batterijen. Gratis leenbatterij. Han del en industrie korting. 2 Probeer en ondervind. Dat fotowerk van Pijl het wint. A. A. Pijl. Haarlem merstraat 108. Leiden. 2 c.v. N. Bakker Hzn., Roelofarendsveen K 1713- 487 in Groententeeltver- gunningen en Sierteelt vergunningen. 2 Kolenkitten f 1.98. He den weer grote zending ontvangen. Prachtig acht kantig model, extra grote maat, diepglanzend zwart gemoffeld. Voor deze prijs koopt U alleen bii: I.V.A.. Haarlemmerstr. 48. Nova. Noordeinde 43. Leiden. TE HUUR 2 Luxe autoverhuur. Wii verhuren o.a Mercers 180 diesel Simca. Volks wagen U'tsluitend nieuw materiaal. Garage Bier man. Voorhout, tel. 02532 -7433. 2 Verbuur zonder chauf feur 4-5 6 oers Ail risk- verzekering De zaak met de erootsl mogelijke ser rice. billijke tarieven Werkhoven's luxe auto verhuur Van t Hoftstraai 11. Leiden, tel. 22300. 2 Bromfietsenverhuur De nieuwste Berini M 21 I 1957 per uur dag of lan- I ger, J. de Jong Varkevis- serstraat 66, Katwijk aan Zee, telefoon 2795 3? A.s. bruidjes wii ver- huren 1ste klas bruids j toiletten, compl. m. sluier i handschoenen en tasje ook bont en maraboe capes. Hygiënische ver zorging. Bespreek vroeg tijdig. Fa. J. J. Sloos en Zn Stille Riin 11. Telef 20868. 2 Garage Hol. Hoge Rijn dijk 27. tel. 20939. Leiden. Taxibedrijf, verhuur zon der chauffeur. Volkswagen Volkswagen-busje. Opel Kaptein, Ford Taunus. Voor langere duur speciaal tarief. 2 Voor verhuur zonder chauffeur: Customline en Consuls Garage v. d. Pijl Stomp wiik. tel. 1916— K 1761 DIVERSEN 3? Engels. Grondige exa menopleiding handelscor respondentie spreekvaar digheid. Cambridge. Spoedopleiding Emigran ten Vertalingen. W. Ver boog. Leraar Engels beë digd Tolk/Vertaler. Prof Cert Cambridge Univer sity Steenschuur 18. Lei den. Telefoon 25335. 2 Vanaf dinsdag 5 nov. iedere woensdag en zater dag weer .verkrijgbaar de heerlijke oliebollen van Melle de Vries: standplaats Botermarkt b/h Gangetje. 2 Rijles? Dan naar Gara ge „Boerhaave", Vrouwen kerkhof. Tel. 24105. Prima lesmateriaal. Gediplo meerd instructeur. Lesgeld 5.per uur. 2 Oliestook? WU demon streren dagelijks aan de zaak. Alle gewenste inlich tingen zonder verplichting Het Emaillehuls. Haarlem merstraat 160165B. 2 Kinderfeest. Het pop- nen-theater van Nard Au- gustinus. Goochel-pro- gramma voor kinderen. N. Augustinus. v. d. Mortel straat 1. tel. 2276. Noord wijk. 3? Een dier kwijt? Een dier gevonden? Stichting Amlvedi :mevr J Brons geest. Zeeman laan 57 tel 22982 helpt kosteloos diei of eigenaar opsporen Ami- vedi neemt geen dieren op -«tClALE .v'maanoag- DIHSDA6 - AAtlBICDIMGEM de8oerJ UAABLEMMEBSTPAAT164-166 Ook geldig in Rijnsburg Bij aankoop van Gelderse rook worst a 69 ct. 500 gr. fi ZUURKOOL u HAVERMOUT extra goedkoop 9 fi pak 500 gr. CLOSET- ROLLEN 9f| 3 stuks nu ZELFW. WASMIDDEL dubbel pak. geen 90 63 maar nu Uü ERWTEN - WORTELEN K literblik, slechts APPELMOES extra goedkoop fi9 literblik uu GEVRAAGD 2 Gevraagd: allerhande timmer- en metselwerk Lisserdijk 303. tel 3003 Lisse. posl Abbenes 2 Zoek te koop a contant belangrijke verzameling of partij postzegels. Br. TW 180 Bolrek. Koningspl. 1. Amsterdam. 2 Russische llnguapbone cursus te koop gevraasd. Telef. 31608. W0NINGRUIL 3? Woningruil. Moderne driekamerflat in Leiden, huur f 9.55 p. week incl. water, geyser en douc^°, voor woning in Voorscho ten. 3? Gezocht: betrouwbare werkster, niet jonger dan 18 iaar. voor enige malen per week, door mevrouw Philippi Prof. Nolenslaan 5. Voorhout, tel. 7633 (K 2532). in pakken van 5 K.G. a f 0.75 verkrijgbaar aan ons bureau: PAPENGRACHT 32 - LEIDEN

Leidse Courant | 1957 | | pagina 11