Mogelijk tijdelijke verhoging kinderbijslag voor lage inkomens Extra-uitkering 10 cent per dag Onderzoek naar prijs van nieuw merk margarine Gehele winkel leeggehaald Rijkspolitie en marechaussee werken samen bij onderzoek Slagers hielden van hartig Gemeenteraad van Hazerswoude stelde de begroting vast OVERPEINZING ZATERDAG 2 NOVEMBER 1957 DE LEIDSE COURANT PAGINA 10 Compromis Stichting van de Arbeid t De overeenstemming die in de Stichting van de Arbeid bereikt is over een tegemoetkoming in de stij ging van de kosten van levensonder houd in de vorm van een tijdelijke verhoging van de kinderbijslag heeft, naar wij vernemen, betrekking op de huidige kinderbijslag van werkne mers met een loon tot 16.per dag, 96.per week of 4992.per jaar. De kinderbijslag voor deze categorie werknemers zou volgens de voorstel len van de Stichting van de Arbeid op 1 januari a.s. verhoogd worden met tien cent per dag en deze verho ging zal slechts één jaar gelden. Deze verhoging van de kinderbij slag, die 36 miljoen kost, wordt ge financierd uit de reserves van het kinderbijslagvereveningsfonds, welke reserves 150 miljoen belopen. Het bedrijfsleven zal dus op 1 januari a.s. geen hogere lasten dragen. Wellicht zullen de reserves van het kinderbij slagvereveningsfonds pas in 1961 moeten worden aangevuld en moet dan door het bedrijfsleven op een verhoging van de premie van de kin derbijslag worden gerekend. Financiering uit kinderbijslag vereveningsfonds. Blijkens de bereikte overeenstem ming zijn de centrale werkgevers- en werknemersorganisaties kennelijk van oordeel, dat ondanks de noodzaak tot bestedingsbeperking, een verrui ming van de consumptie met 36 mil joen verantwoord moet worden ge acht, De aanvankelijke voorstellen van de vakverbonden eisten een uit gave van 60 miljoen, terwijl werk gevers-voorstellen bij het begin van de besprekingen in de Stichting niet meer dan 10 miljoen zouden kosten. Van meet af dacht men aan financie ring uit het kinderbijslagverevenings fonds. Op het bedrag van 36 miljoen vond men elkaar bij het zoeken naar een compromis. Wellicht meent men, dat de verbetering van de betalings balans, die de laatste weken te con stateren valt, ook naar het oordeel rcRfecTieiNeovr Advertentie Soldaten verminkt bij ontploffing Bij een oefening met springstoffen zijn gisterochtend op de Rucphense hei bij Roosendaal twee militairen gewond. Doordat een springlading voortijdig ontplofte is de 19-jarige dienstplichtige soldaat W. C. Schaf- fers uit Hoensbroek ernstig aan het gelaat gewond. De 35-jarige sergeant eerste klasse J. W. J. Boeckhorst uit Roosendaal werd gewond aan zijn linkerhand. De slachtoffers zijn opge nomen in het Charitasziekenhuis te Roosendaal. Hun toestand is bevre digend, aldus de legervoorlichtings- dienst. Deze deelt verder mee, dat het daar de vereiste veiligheidsmaatrege len waren genomen, totnutoe onver klaarbaar is hoe het ongeluk heeft kunnen gebeuren. De marechaussee stelt een onderzoek in. van de regering een consumptiever groting var deze omvang zal recht vaardigen. Inkomensgrens. Toen eenmaal het akkoord over het globale cijfer van rond 36 miljoen was bereikt, bleek het administratief moeilijk uitvoerbaar om alleen de laagst betaalde werknemers een toe slag te geven. De werknemersvakver bonden dachten nl. aan het geven van verschillende toeslagen, afhankelijk van inkomen en kinderta De admi nistratiekosten van een dergelijke re geling bleken echter zo groot te zijn, dat men van dit stelsel afzag. Ten slotte kwam men tot een tijdelijke verhoging van de kinderbijslag van tien cent per dag over de gehele li nie tot een inkomensgrens van 4992 Alvorens de Stichting van de Ar beid bovengenoemde voorstellen bij het kabinet zal indienen, krijgen de vertegenwoordigers van de verschil lende organisaties, die aan het over leg in de Stichting van de Arbeid deelnemen, gelegenheid om deze voorstellen aan hun besturen voor te leggen en hun oordeel hierover te vragen. Het ligt in de bedoeling, dat de Stichting van de Arbeid vrijdag a.s. de voorstellen schriftelijk aan het kabinet zal voorleggen. Minister Zijlslra antwoordt kamerleden Op schriftelijke vragen van de Tweede Kamerleden de heren Zwa- nikken en Roemers over de prijsstel ling van een nieuw merk margarine, heeft de minister van economische zaken geantwoord, dat hij, ten aan zien van de vraag of deze reclame campagne kwalijk past in de politiek van stabilisatie van lonen en prijzen en bestedingsbeperking, meent voor op te moeten stellen, dat de afspra- stabilisatie indruisen, wanneer de prijs van het nieuwe merk, mede in aanmerking genomen een redelijke tegemoetkoming voor eventuele kwa liteitsverschillen, buiten verhouding staat tot de prijzen van reeds be staande merken. De minister laat thans een onder zoek instellen naar de vraag in hoe verre deze laatste omstandigheid zich in het onderhavige geval zou kunnen ken, die met het bedrijfsleven over voordoen. Daarbij wijst hij er wel op, de uitvoering van het prijsstabilisa tiebeleid zijn gemaakt, niet inhouden, dat ondernemers in overleg moeten treden met zijn departement alvo rens zij een nieuw produkt in de han del brengen. De beslissing omtrent een zodanige stap valt onder de ver antwoordelijkheid van de betrokken ondernemers. Voorts behoeft het in de" handel brengen van een nieuw merle van het bepaald produkt tegen een hogere prijs dan die van bestaande merken op zich zelf niet met bovengenoemde afspraken over het te voeren prijs stabilisa tiebeleid in strijd te zijn. Een dergelijke strijd met deze afspraken is volgens de ondergetekende aanwe zig, wanneer met het op de markt brengen van een nieuw merk tegen hogere prijzen de tevoren bestaande merken niet meer in de mate als te voren verkrijgbaar zijn tegen de daarvoor geldende prijzen. Het staat vast, dat deze laatste omstandigheid in het onderhavige geval zich thans niet voordoet. Toch te duur? Naar de mening van de minister zou het echter tegen de geest van de gemaakte afspraken inzake de prijs- Gisternacht is 't gehele sigarenma gazijn van Van der T. aan de Goud- sesingel te Rotterdam leeggehaald. Er verdween voor duizenden guldens aan rookartikelen, die de inbreker(s) vermoedelijk met een vrachtauto hebben vervoerd. BOERDERIJBRAND TE WIJDE WORMER Spélende kinderen zijn oorzaak geweest, dat gistermiddag omstreeks vier uur brand is uitgebroken in de boerderij bewoond door de familie N. Bootg aan de Zuiderweg te Wijde Wormer. De veestalling, een grote schuur, plus de kapberg met de vol ledige hooioogst gingen verloren. Het vee, dat reeds op stal stond, kon tijdig worden losgemaakt. Het woon gedeelte bleef nagenoeg geheel ge spaard. De schade, die naar schat ting 36.000 bedraagt, wordt groten deels door verzekering gedekt. De boerderij is eigendom van het R.K. Armenkantoor te Amsterdam. Geen sprake van aanslag op majoor K.? Het onderzoek, dat de Koninklijke Marechaussee heeft ingesteld naar de oorzaak van het aan majoor K. overkomen verkeersongeluk, heeft tot nu toe geen enkele aanwijzing opge leverd, dat hier sprake van een gefor ceerde aanrijding zou kunnen zijn. Aldius heeft de legervoorlichtings- dienst desgevraagd meegedeeld. Niettemin is een deskundige van de ryksidentificatiedienst bij de zaak betrokken en deze zal het onderzoek voortzetten. De commandant vam de Koninklijke Marechaussee te 's Gra- venhage heeft aan de procureur-gene raal te Amsterdam verzocht „het on derzoek inzake het verkeersongeval te doen geschieden in volledige sa menwerking van de Koninklijke Ma rechaussee en de rijkspolitie, waar door zelfs de schyn van gebrek aan objectiviteit zal worden voorkomen". De procureur-generaal heeft aan dit verzoek onmiddellijk voldaan, zodat dat bij de bepaling van de prijs van een nieuw produkt als het onderha vige zekere arbitraire elementen on vermijdelijk aanwezig zijn in verband met onzekerheden bij de toerkening van aanloopkosten, reclamekosten en researchkosten. Mocht het onderzoek uitwijzen, dat bovenbedoelde omstandigheid in het onderhavige geval zich inderdaad voordoet, dan zal hij met de betrok ken producent nader in overleg tre den over de prijsstelling van dit pro dukt. De minister is gaarne bereid de resultaten **an dit contact aan de Ka mer mede te delen. PTT-MAATREGELEN ROND KERSTMIS EN NIEUWJAAR Zowel Kerstmis en Nieuwjaar val len ditmaal tussen de weekeinden, zodat in veertien dagen tijd vier keer de nachtposttreinen niet zullen rijden (namelijk in de nachten voor afgaande aan de zon- en feestdagen). Bovendien wordt juist in de periode Kerstmis-Nieuwjaar extra veel post verwerkt. Daags voor de zon- en feestdagen zal ook de post zoveel en zover als mogelijk worden weggewerkt, zodat men op de feestdagen zelf „zo schoon mogelyk" denkt te zijn. Post, die daags voor de zon- en feestdagen de eindbestemming niet heeft bereikt zal worden weggewerkt met extra mankracht en materieel in de nacht rolgende op de feestdagen. De twee slagers, die maandagnacht op heterdaad betrapt werden bij het stelen van hammen in de vleeswa- renfabriek Van S. aan de Van Hel- montstraat te Rotterdam, blijken meer op him kerfstok te hebben. Het tweetal, de 24-jarige J. A. en de 22-jarige W. de R. uit Rotterdam, heeft bekend in cle laatste vier a vijf weken ongeveer zeven maal bij de zelfde fabriek te hebben ingebroken, waarbij in totaal voor een waarde van 1260 gulden aan vleeswaren ge stolen is. Zij zouden voor de waren een gerede aftrek gevonden hebben bij de 37-jarige koopman J. van B. MAANDBLAD VOOR AUTOMATIE. De wereld der vakbladen is met een nieuwe verschijning verrijkt door de publikatie van het eerste nummer van het maandblad Automatic". Dit blad bedoelt in een bijdrage te leve ren aan de produktieverhoging door middel van automatisering. Het zal zich bezig houden met alle facetten van mechanisering en met regel-tedhnisohe problemen. Te Santé Cruz in Bolivia heb ben betogers donderdag het stadhuis aangevallen en dirie functionarissen, o.w. het hoofd van de politieke po litie, gelyncht De prefect is er in geslaagd de rust te herstellen. Hij heeft tijdens een ontmoeting met de betogers gedreigd dat hij zioh een kogel door het hoofd zou schieten als er geen einde kwam aan de moordpartij. Onder voorzitterschap van burge- in de reiskosten ingevolge art. 13 L.O. wet 1920 wordt overeenkomstig het voorstel aangenomen, terwijl een gelijk verzoek van D. van Veen wordt afgewezen. het gemeenschappelijke onderzoek reeds in volle gang is. Naar aanleiding van het ongeval verzoekt de brigadecommandant van de Koninklijke Marechaussee te Utrecht namens de officier van justi tie aldaar aan de volgende personen zich met hem in verbinding te stel len: 1. De bestuurder en mede-inzitten de van een bestelauto aan de achter zijde voorzien van een rolluik, die ooggetuigen van het ongeval zijn ge weest 2. De dame, bestuurster van een personenauto, vermoedelijk merk Vauxhal V of Ford Consul, komende uit de richting Woerden, die na het ongeval ter plaate assistentie ver leende aan het slachtoffer. Zij droeg een kort bruin suède jasje. Telefo-1 nog niet is ontvangen, nisch bericht wordt ingewacht op nr. Het verzoek van de heer F. J. Kou- 03013941. wenhoven om een tegemoetkoming meester L. J. den Hollander verga derde de raad der gemeente Hazers woude. Een schrijven van Gedeputeerde Staten waarbij het gevoelen van de raad werd gevraagd omtrent de her ziening van de jaarwedderegeling van de secretarissen en de ontvan gers per 1 september 1956 ontlokte de heer W. Wüle de vraag of ook de lagere ambtenaren in salariëring om hoog gingen, waarop de voorzitter antwoordde dat die niet het geval was. De heer de Wille vindt het niet juist dat de hogere ambtenaren weT salarisverhoging krijgen en de lagere ambtenaren niet. Spreker stelt voor in de volgende raadsvergadering een voorstel van burgemeester en wethouders te be handelen tot verhoging van de be zoldigingen van de lagere ambtena- Hierop wordt akkoord gegaan met de herziening van de jaarwedderege ling van de secretaris en de ontvan ger en wordt het voorstel van de heer Wille overgenomen. Het voorstel om de reinigingsrech ten per 1 januari 1958 te verhogen van 4.op 5.per jaar wordt aangenomen. Evenzo wordit een aanvrage van het 'bestuur van de R.K. Meisjesschool in de Groenendijk ingevolge art. 72 der L.O. wet 1920 om medewerking voor de aanschaffing van enig meubi lair, een oliekachel, drie gascomfo- ren etc, ingewilligd. De gemeente-rekening De rekening van het Waterleiding bedrijf en de gemeenterekening dienstjaar 1956 worden, na voorlezing van het rapport van de commissie van onderzoek voorlopig vastgesteld. De gemeentebegroting sluit voor wat betreft de gewone dienst met een batig saldo van 29014,10 en de kapibaaldienst met een nadelig saldo van 99616,11. In verband met het feit, dat de staten van de te verhalen posten en de te betalen posten nog enige bedragen vermelden zal het netto batig saldo voor de gewone dienst f 24214.85 bedragen. Bn de vorige raadsvergadering werden wegens het bedanken als lid van de woonruimtecomimissie kamer Dorp, nieuwe leden benoemd. Hier van hebben de heren L. Matze D. van Veen en C. Bos hun benoeming niet aangenomen. In vert>and hier mede worden drie nieuwe leden be noemd t.w. de heren H. de Groot, L. van Oeveren en W. van BockeL Het verzoek van de winkeliers in kruidenierswaren van het Dorp om te bepalen, dat op de dinsdagen na 13 uur genoemde groep van winkels gesloten zijn wordt aangehouden in verband met het advies van de Ka mer van Koophandel te Leiden, dat (VOOR OE ZONDAG) WILDE JACHTEN IN HET WOUD ^^chterna gezeten door een meute helse honden galoppeert de wilde jager door het herfstbos. Ieder jaar weer zien we hem op zijn dolle rit, terwijl de bomen van het woud, opgehitst door novemberstormen, een vracht van gouden bladeren leegschudden. De wilde jagerZijn jachtpartij eindigde verkeerd,' omdat hij verkeerd begon. De Duitse dichter Bürger heeft dat in een prachtige ballade verteld. De Rijngraaf ging op jacht, terwijl de klokken van de kerk opriepen voor de zondagse Hoogmis. Hij maalde er niet om, hij voelde er niets voor, hij ging liever op jacht. Kris en kras, recht en dwars achtervolgde hij het opgejaagde hert. Dat hert te bemach tigen was zijn enig doelwit in het leven, hij ontzag er niemand of niets voor en plotseling kwam hij tot de ervaring in de hel te zijn! Waarom vandaag het verhaal van Biirgers wilde Jager? Er was een andere wilde jager, een adellijke jongeman, verbon den aan het gevolg van Pepijn van Herstal, „de hof-meier"". Van hem wordt ook verhaald, dat hij op zondagmorgen de kerk links liet en rechts het woud inging alweer op de hertejacht. Terwijl hij in jonge overmoed door het bronzen bos galoppeerde, stond eensklaps het gejaagde hert voor hem. Hubert hield stomverbaasd zijn paard in. Tussen het gewei van het hert schitterde het kruisteken. Van- daag is het de feestdag van deze wilde jager. Hij werd in plaats van herte-jager, mensen jager en bisschop van Maastricht. En ter herden king van hem wordt de St. Hubertus-jacht gehouden. Eerlijkheidshalve moet erbij vermeld worden, dat ook de eerste wilde jager op zijn dolle jacht vermaning op vermaning kreeg. De een stoorde er zich niet aan, de ander wel. Dat is de moraal van dit dubbele verhaal over zondags niet naar kerk gaan. ling worden door burgemeester en wethouders overgenomen. De heer L. M. de Boer zegt, dat de hoge huren van de woningen aan de Burg. Warnaarkade de bevolking zwaar zullen liggen. Er moet uitgezien worden naar wegen om goedkopere woningen te krijgen. Tot slot infor meert de heer W. Wille naar de fi nanciële kant van de woningwet- bouw. Bij de hoofdstuksgewijze behande ling van de gemeentebegroting VTaagt de heer L. M. de Boer of de nieuwe salarissen Van de burgemeester, se cretaris en de ontvanger al in de be groting zijn verwerkt, waarop voorzitter bevestigend antwoordt. De heer F. J. Kouwenhoven vraagt naar de mogelijkheid om knipper- bollen aan te brengen op het kruis punt Gemeneweg-Dorpsstraat. Hier op antwoordt de voorzitter dat dit reeds in bespreking is en dat een officieel verzoek zal wordien gedaan. De heer van Klaveren vindt 1500 voor jaarlijkse kroos-werken veel te laag. Als er een hoger bedrag staat komen er meer liefhebbers volgens spreker. De voorzitter zegt toe, dat zo vroeg mogelijk tot aanbesteding van de krooswerken zal worden overgegaan, wellicht dat dan met het bedrag kan worden volstaan. Mocht dit niet het geval zijn dan een voorstel tot ver hoging van dit bedrag de raad be reiken. Bij de rondvraag vraagt de heer F. J. Kouwenhoven naar de moge lijkheid om licht aan te brengen in het Cifcosa wachthuisje terwijl de heer L. M. de Boer vraagt om licht aan te brengen in Groenestein. De heer Kaashoek zegt dat de uithaalplaatsen van de Loeteweg af kalven waardoor de wagens in de sloot terecht komen. Nadat de voorzitter toegezegd heeft dit alles te onderzoeken wordt de vergadering gesloten. Avanti Het 1ste damesteam verloor na een sportieve en spannen de strijd met 7-3 van Docos uit Lei den. De dames L. Kouwenhoven, J. de Groot en R. Heijker wonnen elk 1 maal, Docos won het dubbel. Avanti 2 won na een spannende strijd met 7-3 van T.O.V. uit Noord- wijk. Van de 10 partijen werden er 7 in drie games gespeeld, Mej. L. Straathof won 3 maal, de dames A. en D. Rietveld elk 2 maal, het dub bel was voor T.O.V. De heren van Avanti verloren na een sportieve strijd met 7-3 van Re flex 3 uit Lisse. J. de Boer won 2 maal, H. Verdegaal 1 maal, P. Meijer kon niet tot winst komen, Reflex won het dubbel. Programma voor de week van 4 tot en met 9 november: T, I Dames: Avanti 1E.N. 2 thuis; Voor wat betreft de woningbouw Sportief 3—Avantie 1 in Den Haag zag de commissie £J"aag concreet aan- inhaalwedstrijd; Slagvaardig 2 gegeven waar m 1958 gebouwd zal Avanti 2 Hazerswoude-Rijndijk. Vaststelling begroting. Vaststelling begroting Waterlei dingbedrijf en de gemeente begro ting, dienstjaar 1958. In het rapport dat de commissie van onderzoek van genoemde begro ting heeft uitgebracht wordt betreurd dat nog geen beslissing bekend is op de aanvrage om verhoging van de algemene uitkering uit het gemeente fonds. Was hierop een beslissing ge nomen zo zou het tekort op de gewo ne dienst voor 1958 met meer zeker heid aangegeven kunnen worden. In verband met het voorstel van b. en w. om i.v.m. met de bestedings beperking het doen van kapitaalsuit gaven (met uitzondering van de wo ningbouw en het daarmede verband houdende bouwrijpmaken) zoveel mogelijk achterwege te laten, vraagt de commissie zich af of, nu dus voor lopig geen of weinig kapitaalsuitga ven zullen worden uitgevoerd, niet met een geringere bezetting bij ge meentewerken kan worden vol staan. Wellicht kan ook meer effici ënt worden gewerkt. soort woningen en j welk aantal. Voorts stelt de commissie voor de exploitatievergoedingen aan de bij zondere scholen te stellen op voor glo 40.— per 11, voor vglo 52,50 per 11 en voor de ulo 60,— per 11. Tot slot stelt de commissie voor het pad Mourits hetwelk vanaf de Voor- Heren: den Burcht 6—Avanti 1 in Leiden inhaalwedstrijd. Junioren: Treffers 4Avanti 1 in Roelofarendsveen. LEIDERDORP De melksanering. De melkboe ren van Zoeterwoude, Hazerswoude 'VteLjt0t dt- "1,ze^r si00114® to®" I en Leiderdorp hebben een bespreking Beantwoording rapport. De voorzitter antwoordt, dat door de zeer abnormale toestand de uitke ring uit het gemeentefonds m.i.v. 1 januari 1957 nog niet bekend is. Hier is nu eenmaal niets aan te doen. Er zal weinig of geen ruimte komen. gevoerd over de in te voeren melk sanering. Aan deze samenkomst wa ren reeds enige voorbesprekingen voorafgegaan en verkeren de plannen in een dusdanig stadium dat de sane ring vermoedelijk op 12 november zal ingaan. Op deze vergadering wa ren ook aanwezig 2 adviseurs, uit Al phen a. d. Rijn en Woerden waar men over de sanering zeer tevreden De sanering geldt alleen voor 2iames.Jtr,e,huidi oadyderm-zeep bracht voor hetgeen hij voor het on derwijs en in het bijzonder voor het u.l.o. onderwijs in Leiderdorp, waar van hij de oprichter was, heeft ge daan. Het tastbare bewijs van dank baarheid, een fraaie boekenkast, werd hem op geestige wijze aangebo den gecamoufleerd als draaiorgel. Aanbesteding riolering. Door de directeur van gemeentewerken is na mens B. en W. openbaar aanbesteed: het uitvoeren van grond-, riolerings en bestratingswerken op terreinen ten oosten van de Ericalaan in Com plex V van het grondbedrijf. De inschrijvingen waren van hoog naar laag als volgt: v. d. Linden, Gou da 149.745; de Rooy, Boskoop 149.424; H. Zanen, Bergambacht 126:967; H. J. Strijk, Rijpwetering, 126.000; C. Rienstra, Nieuwerkerk a. d. LJssel 126.000; D. de Rooy, Bad hoevedorp 125.670; J. Stam, Voor schoten 125.400; Streefkerk, Amei- den 124.900; L. P. v. d. Geer, Leiden 119.800; A. Th. Stuifzand, Leiden, 116.888; N.V. Gebr, Schouls, Leiden, 114.400; de Roode, Rotterdam, 110.000; Visser, Leiden 108.000; Roest, Rotterdam 105.500; Visser, Wassenaar, 105.300; Hoogenboom, Rijpwetering 102.500; J. Mens, Ca- thrijnenstraat 4, Lisse 99.600. De gunning is aangehouden. Aanbesteding doortrekking Erica laan. In het gemeentehuis werd aanbesteed de doortrekking van de Ericalaan naar die Mauritssingel. De femeente-architect, de heer Buiten- ijk, had dit werk begroot op 120.984,De uitslag van de aan besteding luidde: fa Rienstra, Nieu werkerk a. d. IJsel 126.000; Fa Srtijk, Rijpwetering 126.000; fa Streefkerk, Ameide 124.900; fa De Rooy te Boskoop f 149.425; fa v. d. Linden, Gouda 149.425; fa Visser, Wassenaar 105.300; fa H. Zanen, Badhoevedorp 125.670; fa Stam, Bergambacht 126.967; fa D. Rooij, Voorschoten 125.400; fa Roest, Rot terdam 105.500; fa Visser, Leiden 108.000; fa De Roode, Rotterdam f 110.00; fa De Geer, Leiden f 119.800; fa Mens, Lisse 99.600; fa Hoogen boom, Rijpwetering 102.500; fa Schouls. Leiden 114.400; fa Stuif zand, Leiden 116.888. De gunning werd aangehouden. ZOETERWOUDE- In verband hiermede zijn alleen deij*16^» terwijl een klant die, om wei- werkelijk nodige uitgaven geraamd. reden dan ook, van een bepaalde leverancier geen melk wil betrekken, dit van een andere melkboer kan Voor wat betreft de opmerking van de commissie inzake het perso neel bij gemeentewerken stelt de voorzitter de vraag of er dan perso neel ontslagen moet worden. Mis schien in de toekomst als de toestand zo blijft dat er geen kapitaals werken meer bijkomen. Voorlopig kunnen ze echter nog vooruit Voor wat betreft de woningbouw zegt de voorzitter, dat dit geheel af hangt van de goedkeuring van de uitbreidingsplannen Dorp-Zuid en Rhijineniburoh. Op enigszins korte termijn is al leen het doortrekken van de bebou wing van de Burg. Warnaarkade te verwachten. De voorgestelde verhogingen van de exploitatievergoeding per 1 eer- krijgen. Zoals reeds gemeld ligt het grote voordeel dat de melk eerder be zorgd kan worden en in de warme perioden minder snel zal bederven daar de melk sneller vervoerd en be zorgd is. Voor ev. klachten is een da mescomité aangezocht om deze te on derzoeken. De dames Dijk, Hoefman en Broxterman verklaarden zich be reid deze taak op zich te nemen. De heer Wissel nam afscheid. In het gebouw Irene vond een afscheids avond plaats van de heer Wissel, oud-hoofd van de u.l.o.-school. Deze avond werd hem aangeboden door oud-leerlingen en geheel door hen verzorgd. Met zang en toneel werd de heer Wissel hulde en dank ge- LEIDERDORP Ledenvergadering sportclub „Meer burg". Nadat de r.-k. sportver eniging Meerburg reeds enige tijd aktief aan het oeienen was, achtte zij nu de tijd gekomen om een defi nitief bestuur te kiezen. Het voor lopig comité had tot nu toe voor treffelijk werk geleverd en gezorgd dat zowel badminton als volleybal en tafeltennis konden worden beoefend en daarbij het genoegen gesmaakt dat er enthousiast getraind werd en zo kon de voorzitter van het voorlo pig comité, de heer J. v. Kesteren, in zijn welkomstwoord opmerken, dat ae opkomst van de leden op de speel avonden zeer goed was. De heren J. v. Kesteren, G. v. Diemen. J. v. d. Meer en R. Paulides werdén zonder meer gekozen. Hieruit werd de heer v. Kesteren n.et algemene stemmen tot voorzitter gekozen. In een korte toespraak benadrukte de nieuw ge kozen voorzitter de taak van het be stuur n.l, de jeugd voor de sport geestelijk en li ïamelijk te ontwik kelen. Hfj dankte de vergadering voor het in hem gestelde vertrou wen. De geest. adv. kapelaan Keesen sprak zijn vreugde uit over de be noeming van het bestuur en zijn voorzitter en feliciteerde hen met hun benoeming. Besloten werd woensdagavond geheel ter beschik king te stellen van de volleybal-af deling. Nadat de bespreking van de reglementen volgde een tafeltennis- demonstratie van de heren W. Heems kerk en J. v. d. Meer uit Roelof arendsveen. Besloten werd dat de heer Paulides de functie van secre taris zal waarnemen en de heer van Diemen als penningmeester zal fun geren. In het bestuur hebben tevens zitting de wedstrijdleiders tw. de hr. W. v. Wetten voor tafeltennis, de heer J. Rotteveel voor volleybal en de heer M. Eleveld voor badminton.

Leidse Courant | 1957 | | pagina 10