bh LWTÜLGAT Leidse „Schoolkinderyoeding" tot opheffing besloten Sbj mam Leidse schooSwedstrijden in ue Overdekte begonnen Trams Katwijk en Noordwijk gaan nog langer mee DONDERDAG 31 OKTOBER 1957 DE LEIDSE COURANT PAGINA 1 Critiek op houding van B. en W. De Leidse Vereniging Voor Schoolkindervoeding en -kleding, die zich reeds 73 jaar interesseert voor de daarvoor in aanmerking komende school, jeugd en daarvoor met name van de zijde der ouders veel dank oogst heeft gisteren opgehouden te bestaan. Tijdens een gistermiddag in het gebouw der Vereniging (Pieterskerk- gracht 11- gehouden buitengewone vergadering is met algemene stemmen besloten tot opheffing der vereniging over te gaan. Een besluit, dat na rijp beraad en met een zeker gevoel van weemoed werd genomen. Aan dit besluit ligt de geringe medewerking, welke het bestuur van de zijde van het gemeentebestuur ondervindt, ten grondslag. Twee in de laatste tijd genomen beslissingen van het College van B. en W. hebben bij het bestuur de indruk gewekt, dat dit College weinig waardering heeft voor het werk van de Vereniging. opvatting van het bestuur, kan slechts schoeisel verstrekt worden. Is dit be sluit, met het oog op het sociale ka rakter van het werk, voor het be stuur reeds moeilijk te verwerken, onder geen voorwaarde wenst men afstand te doen van de enige kamer, welke momenteel nog bij de vereni ging in gebruik is. Had men tot voor kort de gehele benedenverdieping in gebruik sinds 1927 is de vereni ging akkoord om de zijkamer in com binatie met het bestuur van deze sociëteit te gebruiken. Het bestuur ziet het als een grote teleurstelling dat het gemeentebestuur thans ook een aanslag doet op de enige nog bij de vereniging in gebruik zijnde voor kamer. Men ontneemt ons, aldus werd gisteren medegedeeld, elke gelegen heid om ons werk naar behoren te verrichten. Men heeft dan ook de indruk gekregen, dat het gemeente bestuur (de Dienst voor Sociale Za ken) dit werk liever zelf ter hand neemt. Gelet op deze gang van za ken kwam het bestuur, zoals gezegd na rijp beraad, gisteren met het voor stel om tot ontbinding van de vereni ging over te gaan. Na enige discus sie werd dit voorstel met algemene stemmen aangenomen. Het bestuur werd belast de nog lopende zaken af te doen en binnen drie maanden aan een daartoe inge stelde commissie van vijf leden re kening en verantwoording af te leg gen. Terwijl het bestuur, afgaande op concrete gegevens, voor dit jaar een subsidie van 10.000 had aange vraagd, werd dit bedrag terugge bracht tot 6000. Bovendien ontving het bestuur enkele weken geleden van B. en W. (de Dienst van Open bare Werken) een schrijven, waarin werd medegedeeld dat de thans bij de vereniging nog in gebruik zijnde ruimte (van drie lokalen stond men er reeds twee af) met uitzondering van de woensdag moest worden af gestaan aan de Sociëteit voor Ouden van Dagen. De directeur van Ge meentewerken, z<f werd aan dit schrijven toegevoegd, was opgedra gen nauwlettend toe te zien, dat deze nieuwe regeling stipt werd nageleefd. Het bestuur, dat zich door beide maatregelen ernstig gehandicapt ziet in zijn werkzaamheden, is hierover diep gegriefd en ziet zich elke ge legenheid om behoorlijk te werken ontnomen. Bij schrijven d.d. 17 okto ber j.l. is het College van B. en W. hiervan op de hoogte gesteld. Boven dien is het College er van in kennis gesteld, dat men een voorstel tot ont binding van de vereniging bij de leden aanhangig zou maken. Ondanks dit ingrijpende voorstel is bij de ver eniging, welke reeds 73 jaar geheel belangeloos op de bres staat voor het minder bedeelde kind, geen enkele reactie van de zijde van het College van B. en W. binnengekomen. Pijnlijk. De vergadering, die bij ontstentenis van de voorziter, de heer M. v. Rijs^ wijk, onder leiding stond van de heer J. G. Wilterdink, nam met pijnlijke verrassing van deze gang van zaken kennis. Van de zijde van het bestuur werd medegedeeld, dat men zich in de laatste tijd ziet als een verleng stuk van de Dienst voor Sociale Za ken. Afgaande op de ervaring van voorgaande jaren toen voor 10.000 aan schoeisel en kleding werd ver strekt, had men voor dit jaar een dergelijk bedrag aangevraagd. Een bedrag, dat was gebaseerd op de 193 aanvragen, welke bij eerste inschrij ving waren binnengekomen. Inmid dels zijn dit er reeds circa 220. De thans toegezegde subsidie van 6000 acht het bestuur ten enemale onvol doende. Van dit bedrag, aldus is de Inventaris aan L.J.A. De inventaris eigendom van de vereniging zal ter beschikking worden gesteld van de Leidse Jeugd- Actie, met het doel om een en an der te bestemmen voor een verdere inrichting van de Leidsche jeugdhon ken. Aan de ouders, die hadden inge schreven om in aanmerking te ko men voor de verstrekking van kle ding en schoeisel, zal mededeling van de ontbinding der vereniging worden gedaan. Aan het einde van de vergadering heeft de heer Wilterdink zijn mede bestuursleden bedankt voor hun on baatzuchtige arbeid in het belang van het misdeelde kind, dat deze hulp zo zeer van node had. Woorden van dank richtte spreker ook tot de gedelegeerde van het gemeentebe stuur, mevr. C. BraggaarDe Does, die van haar kant met weemoed af scheid nam van het werk, waarin zij grote voldoening had gevonden. Noot Red.: Van gemeentezijde vernamen wij, dat de vereniging het lokaal aan de Pieterskerkgracht twee woensdagen in de maand gebruikt. De sociëteit voor ouden van dagen, die in dit g e- meentelijk gebouw gevestigd is, heeft dringend behoefte aan uitbrei ding. Men acht het niet te veel ge vraagd van de vereniging voor Schoolkindervoeding indien zij dit lo kaal zonder morrên afstaat voor de 28 dagen, dat de ruimte ongebruikt is. Prijs f 2. Verkrijgbaar bij elke drogist! (Advertentie) v rtxi/ (k> Mariaschool en Dom Savioschool uionnen bij het L.O. De Leidse schoolzwemwedstrijden, die als gewoonlijk jaarlijks door de Gemeentelijke Schoolsportcommissie worden georganiseerd tijdens de herfstvacantie, zijn hedenmorgen we derom in de Leidse Overdekte aan gevangen. Er bestond van de zijde van hoofden van scholen en van on derwijskrachten tijdens de eerste wedstrijden reeds veel gewaardeer de belangstelling. Vanmorgen waren de r.-k. lagere scholen aan de beurt, vanmiddag werden de wedstrijden voortgezet voor de r.-k. scholen voor voortgezet onderwijs. Er werd met animo door de meis jes en jongens gekampt om de eer der overwinning. De meisjes van de Mariaschool aan de Haarlemmerstraat en de jongens van de Dom Savio school aan het Rapenburg wisten tenslotte de eer van hun school hoog te houden en hun prestaties te be kronen met de overwinning. De meisjes van de Mariaschool kwamen met ruim 15 punten voorsprong als winnaressen uit de strijd. De kamp bij de jongens was veel heftiger en de Dom Savioschool won tenslotte met 6 punten voorsprong. De uitslagen waren: Meisjes: 1. Mariaschool 163,1 pnt.; 2. Lusthoflaan 178,3 pnt.; 3. St. Bar- baraschool 179,9 pnt.; 4. St. Theresia- school 195,1 pnt.; 5. Alphons Ariëns- school 198,4 pnt.; 6. St. Catharina- sohool 219 pnt. Jongens; 1. Dom Savioschool Ra penburg 160,3 pnt.; 2. School Caeci- liastraat 166,3 pnt.; 3. Don Bosco- school Franchimontlaan 171,1 pnt.; 4. Alphons Ariënssohool 176,7 pnt.; 5. St. Leonardusschool Potgieterlaan 178,1 pnt.; 6. St. Pancratiusschool Breestraat 179,1 pnt.; 7. H. Hart- school Os en Paardenlaan 188,1 pnt.;; 8. Pacellischool 195.9 pnt. VOETBAL. DOCOS—WARMUNDA. Protest niet ontvankelijk verklaard. Het door Warmunda ingediend pro test teegen de uitslag DocosWar munda (10) is gisteravond in de vergadering van de protest-commis sie van de KNVB niet ontvankelijk verklaard. De uitslag blijft dus onge wijzigd. ALLERZIELENMAAND I menen zij voor een prijs in aanmer king te komen, dan moet de volledig UIT DE OMGEVING LEIDSCHENDAM BRUG AFGESLOTEN. In verband met het plaatsen van een nieuwe brug over de Starrevaart zal morgen (vrijdag)) alle verkeer tussen Leidschekade en Oostvlietweg onmogelijk zijn tussen 8 en 18 uur. KATWIJK AAN DEN RIJN VRACHTAUTO RAMDE BENZINESTATION. Doordat de chauffeur van een vrachtauto, die wilde tanken bij het benzinestation op de hoek Molen- tuinweg-Wassenaarseweg een te rui me bocht nam, kwam de wagen in botsing met een der pilaren, waarop de luifel van het gebouwtje steunt. Tengevolge hiervan werd het tank station flink beschadigd en vlogen ö.a. alle ruiten aan scherven. Ook de vrachtauto liep schade op. Persoon lijke ongelukken deden zich niet voor. Gevonden voorwerpen. Sedert de vorige opgave werden bij de po litie alhier de navolgende voorwer pen als gevonden aangegeven en tot duisver niet door de eigenaars opge vraagd: herenbril, zwarte dames handschoen, autoped, zaklantaarns, sleutelbos, gouden halskettinkje, bruine portemonnaie met inhoud, vier dameshandtasjes, zeiljopper, ak- tentas, huisdeursleutel, zwarte jon gens wind jack. Inlichtingen over deze voorwerpen kunnen dagelijks, van 17 tot 18 uur, worden ingewonnen aan fee politie post Rijnstraat. HILLEG0M Bandieten. De Leidsestraat is over een groot gedeelte opengebro ken en dit gedeelte wordt des avonds afgebakend door rode lichten Deze lampen zijn deze week door onbekenden verwijderd en in de voortuinen van aanwon enden gesme ten. N00RDWIJK DE HEER H. A. ANDREAS NAM AFSCHEID VAN BELASTINGEN. In het met bloemen gesierde ont vangerskantoor te Noordwijk waren gistermiddag tal van autoriteiten en De maand van november is de I ingevulde meldingsstrook, die men belangstellenden bijeen gekomen om maand van gebed, offers en boete ten bate van onze dierbare afgestorve nen. Wij vestigen in deze maand al ler aandacht op „St. Barbara". Zij or ganiseert bidstonden op het r.k. kerk hof. Iedere zondag in de november- maand, van 1 tot 2 uur, wordt op het kerkhof gebeden. Zondag 3 no vember a.s. vangen de bidstonden aan. Moge het werk van „St. Barbara" aller waardering ondervinden en mogen velen uiting geven op 3 no vember en de volgende zondagen van belangstelling en medeleven. Er is fietsenstalling aanwezig. Heren koorzangers, attentie. De Leidse koorzangers, die daartoe in de gelegenheid zijn, worden vrien delijk verzocht assistentie te verle nen bij de uitvoering van de plech tige Requiem-mis voor de K.A.B. (zie elders in dit blad) op zaterdag avond a.s. 9 uur in de Herensingel- kerk. Korfbal-pool Crescendo. De formulieren voor de a.s. zondag beginnende korfbal-pool van de K.N.K.B. kunnen dagelijks van 78 uur afgehaald worden op adres: Haarlemmerstraat 46 en dienen dan vrijdag a.s. tussen 78 uur weer op hetzelfde adres ingevuld ingeleverd te worden, waar dan e.v. de formu lieren voor de volgende week tege lijkertijd kunnen worden meegeno men. De goklustigen moeten zelf de uit slagen controleren met de uitslagen de krant of door de radio. Hebben zij meer dan de helft van het aantal te behalen punten verworven en De Leidse Jeugdtour De aangekondigde wielerwedstrijd op de wielerbaan Dumhorst te Was senaar zal zondag 3 november plaats hebben. De wedstrijd wordt gehou den in het kader van een sportmid dag. Hierna staan bromfietswedstrij den en gewone wielerwedstrijden op het programma. Voor de Leidse Jeugd-Tour is er een aparte wedstrijd ingelast op ge wone fietsen. Het aanvangsuur is 2 uur n.m. Er wordt gezamenlijk vertrokken vanaf de Ambachtschool aan de Haagweg om 1 uur n.m. Deelnemers kunnen zich opgeven aan de bekende adressen. Het inleg- geld moet vóór de wedstrijd zijn vol daan, daar er anders geen startnum mer wordt uitgereikt. Nieuwe deel nemers wordt erop gewezen, dat zij een schriftelijke toestemming van hun ouders moeten meebrengen. Zij kunnen zich uitsluitend opgeven bij N. Vermeer, Floresstraat 31 's avonds van 78 uur. Indien mogelijk start iedere deelnemer weer voor zijn eigen ploeg. Als deze proef wedstrijd slaagt, zal er van de zomer nog meermalen op de baan gereden worden. zelf heeft, opgezonden worden aan het Centraal Pool Bureau, postbus 5156 te Amsterdam-Zuid. K.A.B. AFDELING LEIDEN Men schrijft ons: Zaterdag 2 november, Allerzielen, wordt in de Herensingelkerk om 9 uur een plechtige Avondmis gelezen voor de zielerust van onze overleden vrienden. Deze avondmis wordt gece lebreerd door de g.a. van de K.A.B., kapelaan G. Lemmers met assisten tie van pater H. J. L. Keulaerds o.f.m. als diaken en kapelaan J. van Adrichem als subdiaken. De predi katie wordt gehouden door pater Keulaerds. Het zangkoor zal uitvoeren de Missa da Requiem van Don Lorenzo Perosie, o.l.v. de heer Ad. Hoogen- boom. Vrienden!! Uw jaarpjrogram staat in het teken van de gemeenschap en het is de bedoeling, dat U die ge meenschap beleeft. Een mens is niet geschapen om éénzaam, om alléén te zijn, de mens moet samenleven met anderen; in vele zaken is hij afhan kelijk van z'n medemens. Alléén be gint men zo weinig, alléén is men hulpbehoevend, de mens roept om zijn evenmens. Samenleven, samen werken, zorgen, is een eis van de menselijke natuur. Het feest van Allerheiligen en Al lerzielen zijn pracht dagen om allen daaraan weer te herinneren. Het zijn dagen waarin die gemeenschap op de meest voortreffelijke wijze wordt beleefd. Is ons in Christus alles niet geschonken? Ons geloof is een rijk dom ter versterking en verrijking van onze menselijke natuur, laten wij bewijzen dat wij het waarderen. Versterken wij ons gemeenschaps- bewustzijn door ons geloof te bele ven. Vrienden, huisgenoten, 2 no vember om 9 uur allen aanwezig in de par.kerk O.L.Vr. Hemelvaart en St Jozef, Herensingel. Wij bidden en offeren in en met Christus voor onze vrienden. Leidse Agenda DONDERDAG. 31 OKTOBER Dienst Welzijnszorg Landmacht. Varieté-avond Cantine Doelenkazer ne, 8 uur nam. ZATERDAG, 2 NOVEMBER VEGLO Cabaret-Revue. St. Anto- niusclubhuis, 8 uur nam. Opening tentoonstelling Prenten van Paul Schuitema. Prentenkabinet der Rijksuniversiteit, Kloksteeg 23 Huldiging Hypocrates. Binnen plaats Acad. Ziekenhuis, 15.15 uur nam. „Accelerando". Mondaccordeonver. eniging. Jubileumuitvoering in Oe Burcht, 8 uur nam. Dienst der apotheken. De avond en nachtdienst van de Apotheken te Leiden en Oegstgeest wordt waar genomen door: Apotheek Kok Ra penburg 9, tel. 24807; Apotheek Tot Hulp der Menshid, Hooigracht 48, tel. 21060; Apotheek Oegstgeest, Wil- helminapark 8, Oegstgeest, tel. 26274. ONTHULLING GEDENKSTEEN OP GRAF VAN TOM SCHREURS. Zaterdag 9 november a.s. 's mor gens half elf, zal dr J. C. Tetzner, voprzitter van het Tom Schreurs fonds, op het graf van wijlen Tom Schreurs op de begraafplaats Zorg- vlied te Amsterdam een gedenksteen onthullen, waarvoor de gelden voor dit fonds bijeen zijn gebracht. De mogelijkheid voor nieuwe wegverbindingen Leiden, Katwijk en Noordwijk is opgenomen in het structuurplan voor de Leidse agglomeratie. Uiteraard zal aan de verbetering der bestaande verbindingen de opheffing der tramlijnen moeten vooraf gaan. Tengevolge van de bestedingsbeperking zullen de trams naar Katwijk en Noordwijk evenwel langer blijven rijden dan verwacht werd. De totstandkoming van de bedoelde verbindingen is overigens een zaak van de provincie Zuid-Holland. Dit lezen wij in de memorie van antwoord van de gemeente Leiden. afscheid te nemen van de heer H. A. Andreas, hoofdassistent-dienstgeleider der Belastingen Invoerrechten en Ac cijnzen, die de dienst met pensioen ging verlaten. Ruim 43 jaar was hij in 's Rijks dienst werkzaam, waarvan 25 jaar als dienstgeleider te Noordwijk. Nu was het ogenblik gekomen, dat de heer Andreas het werk, dat hem lief was, aan anderen moest overlaten en dat zal hem, ondanks riemen, die hem op deze middag onder het hart wer den gestoken, zwaar gevallen zijn, want in dit werk was hij niet alieen vergrensd, maar ook vergroeid. Onder de aanwezigen merkten wij op wethouder G. Vogelaar als verte genwoordiger van het gemeentebe stuur, de oud-hoofdinspecteur der be lastingen de heer J. Dibbits Riens- stra, de hoofdinspecteur der belastin gen de heer W. van Dijk van de in spectie der 2e afdeling te Leiden, de hoofdinspecteur t.t., de heer L. H. Bodde Bouman van de inspectie der Invoerrechten en Accijnzen te Leiden, de heer J. van Batenburg, inspecteur der belastingen te Leiden, de ontvan ger der directe belastingen te Noord wijk, de heer J. van de Putte, de heer A. N. Merkelbach, hoofdinspecteur van politie te Noordwijk, de heer A. Dekker, gemeente-ontvanger, de heer Schimmel, directeur van het Radar proefstation te Noordwijk, de heer M. van Zuilekom, adjudant van po litie en de heren H. Th. van Deursen en H. van Venetiën, brigadiers van politie te Noordwijk, de heer P. van Splunder, chef-dienstgeleider te Lei den, collega-dienstgeleiders uit Kat wijk, Rijnsburg en Sassenheim, de heer Stel, dienstgeleider te Schoon hoven, de ambtenaren van de ac tieve dienst te Noordwijk en het voltallige personeel van het Ontvan gerskantoor te Noordwijk. Ook de heer J. Hut, destijds belas- tingcommies te Noordwijk, die in 1947 naar Amerika emigreerde, woonde met zijn echtgenote dit af scheid bij. Een bewijs van oude vriendschap, dat de heer Andreas zeker goed zal heben gedaan. Nadat de heer en mevrouw An dreas, hun zoon en schoondochter hadden plaats genomen, sprak de heer S. A. van den Oever namens het co- cité van voorbereiding een wel komstwoord. Afscheid nemen is meestal niet pret tig, aldus de heer v. d. Oever, zeker niet als men moet stoppen met het werk waaraan men gebouwd heeft. Dat u echter deze dag in gezond heid beleven mag, geeft grote rede tot dankbaarheid. Daarom zal u dit afscheid zien als een waardig sluit stuk op uw arbeid. Hoofdinspecteur Van Dijk zei, dat hij de smukken doorgebladerd had en daarin riet één ongunstige aanteke ning over de heer Andreas gevon den had, maar alleen lof over de ac curatesse, ambitie, vriendelijkheid en beminnelijkheid van deze ambtenaar. Hoofdinspecteur van Dijk wenste de heer Andreas toe, dat hij nog vele jaren van zijn pensioen mocht genie ten en de vrij gekomen tijd besleden aan werkzaamheden op ander ge bied of aan zijn liefhebberijen. De ontvanger der directe belastin gen te Noordwijk, de heer J. van de Putte merkte op, dat het er in 't kan toor wel feestelijk uitzag, maar dat er bij dit afscheid geen feeststemming heerste. Gedurende 14 jaar heb ik met u mogen samenwerken, maar nu gaan onze wegen uiteen. Dat is voor iemand, die zich steeds ten volle gaf nu niet een onverdeeld genoegen. Wij gunnen u gaarne een leven, vrij van ambtelijke beslommeringen, maar aan uw dienstgeleiderschap houd ik de meest goede en aangename her inneringen. Herinneringen werden opgehaald door oud-hoofdinspecteur Dibbits Rienstra, die de heer Andreas reeds in de jaren 19261927 te Hendrik- Ido-Ambacht had leren kennen. Ik ben toen begonnen van u te leren. Op alle mogelijk gebied was u de man, die het wist en verstand had van vee, van land- en tuinbouw en van huizen. U was de echte goede dienstgeleider, die het oog en het oor van de inspecteur was. In 1942, toen ik in Leiden kwam, mocht ik weer met u gaan samenwerken. Spreker besloot met een persoon lijk woord als ambtenaar met enige pensioenervaring. „U kunt nu ook samen met uw vrouw eens genieten en dan zal U tenslotte tot de con clusie komen: Wat hebben wij het eigenlijk best met elkaar". De heer S. A. van den Oever voer de het woord namens het kantoor personeel en wees op de prettige samenwerking. Namens de collega's sprak de heer Van Splunder, die als herinnering een klok aanbood en aan mevrouw Andreas bloemen overhandigde. De heer E. de Groot richtte zich tot de heer Andreas namens het Noordwijkse bedrijfsleven. Spreker zei, dat de heer Andreas in Noordwijk een tamelijk moeilijke taak had gehad. Het woord ambte naar heeft in het bedrijfsleven altijd een wat wrange klank. Er wordt dan echter een denkfout gemaakt. Als u uw plicht deed als ambtenaar, dan deed u dit voor de gemeenschap, dus voor ons allen. Hierbij wist u steeds de gulden middenweg uitstekend te bewandelen. U bent niet alleen ge weest de ambtenaar, maar ook onze vriend. Wij hopen echter dat deze vriendschap niet dn rook zgi ver dwijnen, .zoals de inhoud van dit kistje". Met deze woorden overhan digde de heer De Groot een kistje sigaren. In een slotwoord dankte de heer Andreas de verschillende sprekers en getuigde van zijn dankbaarheid aan God, dat hij deze dag heeft mogen beleven. Herwonnen Levenskracht. De plaatselijke commissie van Herw. Le venskracht heeft haar acties in het komende winterseizoen weer ingezet om middelen te verkrijgen ter be strijding van de zo gevreesde ziekte t.b.c. en rheuma. Hiertoe kan een ieder zijn steentje bijdragen door een bezoek te brengen aan de uitvoerin gen op 5, 6 en 7 nov. a.s. in hotel „Royal" welke verzorgd worden door de Noordwijkse Spelers. Er staat een aangename avond te wachten en te vens wordt het mooie werk van Her wonen Levenskracht gediend. N00RDWIJKERH0UT BEJ A ARDENSOCIëTEIT OPENDE ZIJN DEUREN. Gistermiddag is in het Jeugdhuis aan de Langevelderweg de bejaar densociëteit weer geopend om gedu rende het winterseizoen iedere woensdagmiddag voor alle ouderen van Noordwijkerhout boven de 65 jaar gelegenheid te bieden tot ge paste ontspanning. De voorzitter van het comité, de heer C. Geerlings, heette de plm. 40 bezoekers hartelijk welkom al druic- te hij er zijn leedwezen over ait, dat niet nóg meer ouderen van de so ciëteit gebruik m ken. Aan de trouwe bezoekers, aldus de voorzitter, zal op de woensdag na St. Nicolaas een verrassing worden aangeboden. In de plaats van burgemeester P. M. M. van der Weijden, die wegens ziekte verhinderd was, sprak de loco burgemeester, wethouder Joh. van der voet het openingswoord. Een sociëteit, zeide de loco-burge meester, doet gewoonlijk denken aan een groep mensen, boven een zekere weistandsgrens. Bij deze sociëteit echter is alleen de eis gesteld, dat I men 65 jaar of ouder moet zijn om welkom geheten te worden. Hij hoopte, dat de bezoekers van deze sociëteit niet alleen veel ont spanning zouden vinden, maar dat zij ook voor elkaar wat zouden gaan betekenen. Als vertegenwoordiger van de Hervormde kerk sprak hierna de heer J. Visser de wens uit, dat de bejaarden nog vele gezellige woens dagmiddagen zouden mogen beleven „Kijk- en proef'-avonden. Een drietal kruideniers uit Noordwijker hout zal met medewerking van een groot aantal bekende fabrikanten op 5 en 6 november a.s. des avonds van 7 tot 11 uur in de zaal Van der Geest aan de Zeestraat een „proef- en kijk"-tentoonstelling organiseren Aan het bezoeken van deze ten toonstelling zijn een aantal attrac ties verbonden, waaronder een gra tis loterij met prachtige prijzen en natuurlijk de gelegenheid om van alle mogelijke kruidenierswaren te proeven. SASSENHEIM Toneelavond voor Rijkspolitie Het beroeps- en reserve personeel van de Rijkspolitie-groep Sassenheim had gisteren wederom een muziek- en toneelavond georganiseerd. Men had zich weer verzekerd van de medewerking der Amsterdamse Politie toneelvereniging „Kunst ver heft" en van een kwintet van de Am sterdamse Politie stafmuziek. De burgemeester van Sassenheim heette de aanwezigen welkom, o.a. overste van Gorkum, plaatsvervan gend commandant van het district, verschillende burgemeesters en de heer Van Mechelen van het Nat. In stituut „Steun Wettig Gezag" afd. Z.- Holland noord-west. Spr. dankte voor de medewerking van de andere groe pen der Rijkspolitie waardoor het mogelijk was dat al het personeel naar de avond. kon. Het stuk waarmede de toneelver eniging voor het voetlicht kwam heette „Blijf zitten waar je zit" van A. van Zuylen. Het is als blijspel bedoeld, doch het was meer een klucht. Een onge trouwde man krijgt opeens bezoek van een vrouw, een zeer aardig meisje, dat onderdak komt zoeken voor een nacht. Om zijn vriend, wiens verloofde het is, terwille te zijn, staat hij dit toe. Er komt echter zeer veel narigheid van. De degelijke vrijgezel moet van alles doen om zich te rechtvaardigen hetgeen hem niet bijster lukt. Het was hier en daar nogal pikant, doch als men alles terugbracht tot een klucht moest men toch hartelijk lachen. De toneelvereniging is er in ieder geval in geslaagd een genoeg lijke avond te brengen. Dit was ook de mening van de burgemeester van Rijnsburg, de heer Kooman. Ook het kwintet mocht de dank van het publiek in ontvangst nemen >or de zeer goed.e muziek. De heer Kooman sprak nog een propagandistisch woord voor het S.W.G. waarna de avond werd geslo ten met een driewerf hoera voor on ze koningim VOORSCHOTEN De St. Laurentiusharmonie in Voorschoten heeft ernstige financiële zorgen. Deze zorgen zijn van een der gelijke aard, dat wanneer niet snel een oplossing hiervoor gevonden wordt, de thans meer dan dertig ja ren oude vereniging gedoemd is zich zelf te ontbinden. Bij de oprichting werden oude in strumenten van de Koninklijke Mili taire Kapel overgenomen. Vele van de toen aangekochte instrumenten zijn nog steeds in gebruik Reeds di verse malen gerepareerd, zijn ze thans niet meer bruikbaar in verband met de „stemming", waardoor het on mogelijk is geworden aan enig con cours deel te nemen. De allernoodzakelijkste vernieu wingen van het instrumentarium ver gen een bedrag van 7.500,—. Dit kan onmogelijk betaald worden door de vereniging zelf. Het bestuur heeft in samenwerking met pastoor J. van Bemmelen een grootscheepse actie op stapel gezet. Alle katholieke gezin- van Voorschoten zullen bezocht worden door een bestuurslid, dat zal verzoeken, donateur van het instru mentenfonds te worden voor een mi nimaal bedrag van 1,per jaar. Alleen wanneer deze actie slaagt, behoudt katholiek Voorschoten haar eigen harmonie. K.V.P. Het dubbele, verkiezings jaar 1958 wordt door de Katholieke Volkspartij, afdeling Voorschoten, met vele activiteiten voorbereid. Om bekendheid te geven aan het politieke streven van de partij worden er de laatste maanden van dn jaar diverse propaganda-avonden gegeven, waar aan de meest prominente sprekers zullen deelnemen. Om ook de jonge ren te pakken voor hel programma is een speciale jongerenavond in voorbereiding In he' begin van het volgende jaar zal er een forum avond plaats vinden, speciaal gericht op de gemeente-belangen. Voor het eerst zullen in Voorschoten de K.V.P.-be- driifsbleden worden verspreid. De afdeling Voorschoten is aange wezen als candidaat voor het K.V.P.- forum dat door de Katholieke Radio Omroep zal worden uitgezonden. Aan de verkiezingen gaat een grote leden wervingsactie vooraf, een keur van propagandisten zal trachten een ieder voor de katholieke zaak te winnen. Dat alle katholieken var. Voorscho ten zich eensgezind scharen achter de katholieke Volkspartij is de vurige wens van het afdelingsbestuur. Aanrijding. Bij de Haagsche Schouw te Voorschoten ontstond een aanrijding tussen een personenauto, bestuurd door mej. G. M. F en een motorrijder P. v. d. M., beiden woon achtig te Wassenaar. De personen auto, komende uit de richting Am sterdam. wilde hij het xruispunt naar links afslaan, de achter op rijdende motorrijder zag de richtingaanwijzer niet uitstaan en reed op de auto In. Persoonlijke ongevallen deden zich niet voor De materiële schade was aanzienlijk.

Leidse Courant | 1957 | | pagina 6