B. en W. antwoorden op vragen van de begroting Het boek is uit „Memorie" in de -zuinige geest van deze tijd Scherp Uomea-Celei p Sombere cijfers in Leiden over woningzoekenden en woningen Lezing over volk met vreemde gewoonten in Centraal Afrika Salomonsoordeel in het tandartsenconflict DONDERDAG 31 OKTOBER 1957 DE LEIDSE COURANT PAGINA 2 Het algemeen verslag en de memorie van antwoord op de Leidse begro ting zijn kinderen van deze tijd. Zij ademen de geest der bezuiniging. Als men het boek van 86 bladzij den heeft doorgewerkt komt men tot de conclusie dat de Leidse raads leden zich in ernstige mate beperkt hebben in het vragen naar dure voor zieningen en zo er al eens naar de stand van zaken van een bepaald project gevraagd wordt, antwoorden B. en W. met de grootste omzichtig heid en met een waarschuwende hand op de beurs. Er zijn bijv. vragen gesteld over veemarkthal schouwburg, nieuw zwembad e.d. Het college kan weinig anders doen dan hopen op ka pi taalrijkere tijden. kostenverlaging van de diensten te komen. In het algemeen kan gesteld wor den, zo antwoorden B. en W., dat de hoofden van dienst er steeds met kracht naar streven eventuele na delige saldi zo laag mogelijk te hou den. Bij het openbaar slachthuis bijv. verminderde de personeelsbezetting in de afgelopen jaren van 40 tot 36. In de reinigings. en ontsmettings- dienst 'wordt een reorganisatie van de administratie ingevoerd, die naar men mag verwachten zal leiden tot enige besparing in de personeels uitgaven. De directeur van de dienst voor Sociale Zaken heeft een aantal voorstellen tot reorganisatie inge diend. Bij de Dienst Gemeentewerken be reidt het bureau Bosboom en Hege- ner een reorganisatei voor en bij de Markt- en Havendienst werd het personeel in vijf jaar tijd van 39 op 35 teruggebracht. Op verschillende afdelingen werd een efficiëncy-onderzoek ingesteld. Er zijn raadsleden die vroegen hoe veel besparing dit onderzoek nu ge bracht heeft. B. en W. zijn van me- nnig dat het erg moeilijk in geld is uit te drukken. Het heeft wel tot vruchtdragende resultaten geleid. Bij de samenvoeging van de Volkscre- dietbank met het kantoor van de ge meente-ontvanger werd een voor lopig voordeel becijferd van 30.000. Ontwerp veemarkt- hal gereed Aan de plannen wordt overigens wel doorgewerkt. Voor de overdekte veemarkt bijvoorbeeld heeft men een ontwerp gereed, dat bij G. S. is ge weest en thans door de directeur der Gemeentewerken bestudeerd wordt Een hoopvol geluid hoorden wij over de verbreding van de Warmon- derweg. Het overleg met Warmond is nu zover gevorderd dat men bin nen niet te lange tijd met de werk zaamheden kan beginnen. Dank. De bemerkingen van de raadsleden beginnen met de gebruikelijke dank woorden, die zich dit jaar bijzonder concentreren rond de begeleidings brief bij de begroting, die zo snel en zo terzake was. Men vraagt daarna of het niet wenselijk is het aantal commissies van de raad uit te breiden met één voor de reinigingsdienst. B. en W. menen, dat het aantal zaken betreffende de reinigins- en ontsmettingsdienst niet zó groot is, dat zij de instelling van een aparte commissie nodig vinden. Iets verderop lezen wij, dat in 1958 óók een burgerdag gehouden zal wor den voor de jonge kiezers, indien tenminste de Politieke Jongeren Con- tactraad tot de organisatie overgaat. Rijks-gemeente. Ampel wordt door de raadsleden gesproken over de financiële verhou ding tussen rijk en gemeente. Er zijn vele kritische uitlatingen aan het adres van de regering, die „solt" met de belangen der gemeenten. Een lid stelt vast, dat de regering een mooie nieuwe uitdrukking heeft gevonden; het „bevriezen" van de aan de ge meente te verstrekken uitkeringen. De regering gaat echter voort met zware en hoge lasten op de gemeen ten te leggen, dus zij bevriest wel de inkomsten maar niet de uitgaven van d egemeente! Men vraagt of de gemeentebegro ting sluitend gemaakt kan worden door een verhoogde uitkering van het Rijk. De verwachtingen van B. en W. zijn ten dien aanzien niet hoog gespannen. Sommige leden zijn wat bevreemd over het feit, dat de 5-jaar- lijkse afrekening aan de bijzondere scholen ad 400.000 gedekt wordt met geld uit het nivelleringsfondsen der lichtfabrieken. B. en W. vinden het echter volkomen verantwoordt, dat niet alleen in het fonds wordt gestort, maar dat er ook zo nu en dan uit geput wordt. Kostenverlaging. Vele leden vragen wat er in de ge meente gedaan wordt om tot een POTLOOD en GEEST Hetzelfde geldt voor de vermindering van het personeel bij het slachthuis, terwijl de Markt- en Havendienst 25.000 bespaarde. Tarieven Gas- en electriciteit. Met verontrusting hebben raads leden kennis genomen van een zin speling op de verhoging van de ta rieven voor gas en electriciteit. Men meent, dat men eerst op andere sec toren van de gemeentelijke huishou ding moet bezuinigen, voor men naar tariefsverhoging grijpt en het college deelt deze mening. Sommige vragen in dit verslag, dat reeds op 20 september werd opgesteld worden door de tijd achterhaald. De Rijksbegroting heeft inmiddels de financiering van de woningbouw weer in handen genomen. Men vraagt waar het Rijk het geld van daan moet halen intussen echter heeft het Rijk een woningbouwlening uitgeschreven, die tot redelijke resul taten leidde. Programma. Men spreekt ook over het werk programma. Wordt er nog iets aan de urgentie- lijst van uit te voeren werken ge daan, zo vraagt men. B. en w. ant woorden, dat men zal proberen de werken, die verleden jaar van het programma werden afgevoerd, zodra diL mogelijk is, tot een begin van uit voering te brengen. Er wordt ook aandacht besteedt aan de subsidies. Een eigen activiteit van de gesub sidieerde instellingen om aan geld te komen, naast de subsidies (vermin derd) die zij van de gemeente krij gen, achteen b. en w. gezond. (Wordt vervolgd). GEM. AANKONDIGING Verkeersmaatregel Burgemeester en Wethouders van Leiden brengen ter openbare ken nis, dat, in verband met werkzaam heden, aldaar, de spoorwegovergang Hoge Morsweg van 1 november 1957 te 22.00 uur tot 2 november 1957 te 7.00 uur en van 3 november 1957 te 22.00 uur tot 4 november 1957 te 7.00 uur, is gesloten verklaard voor het verkeer met alle voertuigen, rij- en trekdieren en vee in beide richtingen. De door het verkeer te volgen rou te zal ter plaatse met borden wor den aangegeven. Charme voor Uw handen De Memorie van Antwoord van de gemeente Leiden spreekt over het woningtekort te Leiden en de moei lijkheden, die de dienst huisvesting heeft om alle woningzoekenden onder te brengen. Zo vraagt men bijvoorbeeld naar het aantal vergunningen dat door de dienst in 1956 kon worden verleend. De getallen zijn: voor woningen 1574 voor gedeelten van woningen 2214 in het kader van woning- ruil 171 van 1 januari van 1 oktober 1957 waren deze cijfers: voor woningen 1181 voor gedeelten van woningen 1497 in het kader van woning- ruil 159 Over betrouwbare gegevens over het woningtekort in Leiden beschikt men niet. In het overzicht van het vorig jaar waren deze ontleend aan de kort daarvoor gehouden woning telling. Wel kan men getallen geven over het getal woningzoekenden in gelijksoortige steden in Nederland: Aantal woning zoekenden 1956 1957 (per 1/10) (perl/10) BIOSCOPEN. De films in de week van 18 no vember zijn door de Kath. Film Cen trale als volgt gekeurd: Casino: „Zwei blaue Augen", 14 jaar. (Donderdag: „De Pickwick Club", alle leeftijden). Lido: „De nachten van Cabiria", volwassenen. Luxor: „Oorlog en vrede", 14 jaar. Trianon: „De familie Trapp", alle leeftijden. Rex: „Het monster van Venus", 14 jaar. In Volkenkunde, Leiden Vóór honderd jaar Uit de Leidsche Courant van 31 October 1857. Parys. Naby het gehucht Blanchardon (Loire) waren de zer dagen een grondbezitter met zijn bediende aan het jagen. On verwachts werd de grondeige naar door een stier aangeval lendie hem met de horens over de grond sleurde en hem ten laatste op een afstand wegslin gerde. De bediende, slechts zij nen ijver gehoor gevende en zij nen meester willende verlossen, sloeg het dier met de kolf van zijn geweer, maar daar dat wa pen geladen waskreeg hij het schot in den buik, ten gevolge waarvan hij spoedig overleed. Zijn meester is buiten levens gevaar. Leiden Delft Dordrecht Hilversum Schiedam Breda Enschede Maastricht 4144 3900 3200 4005 5691 3000 5744 5200 niet bekend 4410 3695 2713 4500 5800 2961 5661 No. 536. Horizontaal; 1. tekenge reedschap, 5. insekt, 6. afkorting van dona, 7. voegwoord, 9. puntig voor werp, 10 lichaamsdeel, 11. witte po pulier, 13. eer, 15. bloeiwijze, 17. hoofddeksel, 19. slede, 21. water in NB., 22. roofdier. Verticaal: 1. schicht, 2. muzieknoot, 3. gem. in Gelderl., 4. tenger, 5. dans partij, 8. karig, 9. leerrede, 12. zeeroof, 14. plaats in België, 16. vogel, 18. ri vier in Zwitserland, 20. jongensnaam. Oplossing zaterdagavond. Oplossing No. 535. Horizontaal: 1. pal, 4. dar, 7. eden, 8. la, 9. neg, 10. eik, 11. ruim, 14. alm, 15. amen, 17. aan de Breestraat. Aanvang des ein,__19. rei, 21. in, 22. lied, 23. nap, avonds 8 uur. Het bestuur verzoekt „Practische Verkoopkunde" Cursus voor kath. middenstand Teneinde aan een reeds lang ge voeld verlangen van zijn leden te voldoen, zal de Rooms-Katholieke Middenstand van Leiden in het ko mend winterseizoen een cursus or ganiseren in „Praktische Verkoop kunde". In deze cursus wordt een reeks van actuele en interessante onder werpen behandeld door een bekende Haagse verkoopexpert. De cursus zal bestaan uit 6 tot 8 lessen, die telkens om de veertien dagen gegeven wor den. De kosten voor deelnemers be dragen slechts 26 gulden, waarbij is inbegrepen de prijs van het boek: „Waarmee kan ik u dienen?" Het bestuur van de N.R.K.M., dat rekent op een grote opkomst van al zijn leden en hun (uitslutend) ka tholiek personeel, verwacht opgaven tot deelname vóór of uiterlijk op maandag 4 november a.s. aan het secretariaat, Oude Rijn 30 te Leiden. Men verzocht ons voorts, er de aandacht op te willen vestigen, dat eveneens op maandag, 4 november de heer W. M. A. Peters, directeur van het vormingsinstituut der K.V.P. te Baarn, voor de afdeling Leiden der N.R.K.M. zal spreken over het onderwerp: „Wrijfpunten in de hui dige politiek". Deze lezing wordt ge houden in ,,In den Vergulden Turk" 24. Kro. Verticaal: 1. pen, 2. ader, 3. leguaan, 5. Ali, 6. raket, 10. Emmerik, 12. Ilm, 13. grein, 16. Neer, 18. Ina, 20. ido. de leden van hun belangstelling te willen getuigen, niettegenstaande andere (interessante) punten in de Leidse Agenda. De cijfers van de woningen, die in '56 en '57 gereed kwamen, staan niet in verhouding tot de enorme vraag die er is. In het tijdvak van 1 oktober 1956 tot 1 oktober 1957 zijn 452 woningen gereed gekomen, waarvan 285 wo ningwetwoningen en 168 woningen, gebouwd door particulieren. Op 1 oktober 1957 waren 945 wonin gen in aanbouw, waarvan 448 wo ningwetwoningen, 122 premiewonin gen voor een woningbouwvereniging en 375 woningen, in aanbouw bij par ticulieren. In 1956 zijn 297 woningen gereed gekomen. Een optimistischer geluid klinkt op in de voorspellingen, die door b. en w. worden gedaan over de woningen, die nog in 1957 voltooid zullen wor den of reeds voltooid zijn. Van de 945 in aanbouw zijnde wo ningen zullen er in 1957 vermoedelijk 700 gereed komen, waarvan 340 wo- ningwetwonigen, 80 premiewoningen voor een bouwvereniging en 280 wo ningen, gebouwd door particulieren. AFSCHEID J. GERTENAAR EN J. J. LA LAU VAN DE LICHTFABRIEKEN. Woensdagmorgen namen de heren J. Gertenaar en J. J. la Lau aan de Lichtfabrieken afscheid van directie, superieuren en collega's wegens het bereiken van de pensioengerechtigde ieeftijd. Zij deden dit na een geruime tijd in verschillende takken van het bedrijf werkzaam te zijn geweest. Dat zij gewaardeerde krachten wa ren. die met opgewektheid en ener gie hun taak vervulden, bleek wel uit de toespraken, die gistermorgen in de directiekamer tot hen gericht werden. De directeur, de heer ir Y. Ykema, dankte beide scheidende functiona rissen, ook namens het gemeentebe stuur, voor de zo vele jaren bewezen diensten en wenste beiden een goe de pensioentijd toe. De chefs van beide heren sloten zich bij de woorden van de directeur gaarne aan en ook de vertegenwoor digers van de Personeelsvereniging deden insgelijks. Zij voegden er een herinnering aan toe namens het ge hele personeel. Daarbij werd ook de hoop uitgesproken dat zij de ver trouwde banden met het personeel zouden behouden door ook in de toe komst de bijeenkomsten van de P.V. te bezoeken. De naaste collega's van de heren Gertenaar en La Lau kwamen daar na bijeen om met hartelijke woorden en enige attentie's van hen afscheid ie nemen. van het hele rijk moeten waken. De koning beschikt over verschil lende tekenen van zijn waardigheid, zoals heilige trommen, lansen en an dere kostbaarheden, die bij grote plechtigheden aan het volk getoond worden. Intrige De koning is in theorie (en soms ook wel in de praktijk) de eigenaar van het leven en goed van zijn on derdanen. Vooral ten aanzien van het vee geldt dat. Om de bestuurs voering te vergemakkelijken is zijn rijk in provincies verdeeld, aan het hoofd waarvan adellijke gouverneurs staan. Deze laatsten vertonen met name aan de grenzen van het rijk nogal eens neigingen tot onafhanke lijkheid en brengen daardoor vaak de eenheid in gevaar. In het alge meen trouwens, werd er aan het hof veel geïntrigeerd en trachtte men voortdurend zijn positie te verbete ren. Een en ander leidde in het ver leden vaak tot openlijke botsingen. Van al het ceremonieel is aan het hof niet veel meer over, vooral om dat de huidige koningen Christen zijn. Toch is hun aanzien nog groot en worden nog steeds gedichten te hunner verheerlijking gemaakt. De heer Trouwborst liet na zijn lezing een aantal uitstekende dia's zien, terwijl door middel van de ge luidsband enkele „koningsgedich ten"' ten gehore werden gebracht. Goddelijke afkomst van de koning Als eerste in de serie winterlezin- gen van het Rijksmuseum voor Vol kenkunde, hield gisteravond in de aula van dit museum dr. A. A. Trouwborst, conservator van de af deling Afrika, voor een buitengewoon groot aantal belangstellenden een causerie over „Goddelijk Konings schap in Centraal Afrika". Door een subsidie van de Neder landse Organisatie voor Zuiver We tenschappelijk Onderzoek (Z.W.O.) daartoe in staat gesteld, hoopt de inleider in het begin van 1958 voor het verrichten van een volkenkundig onderzoek naar het Belgische man- daatsgebied Ruanda-Urundi te ver trekken. Dit gebied, zei hij, is samen gesteld uit twee inheemse koninkrij ken. Het is een bergland met een gematigd tropisch klimaat en voor Afrikaanse begrippen bijzonder dicht bevolkt. De mensen 4 miljoen op een oppervlakte van 54.000 km. leven in een soort buurtschappen verspreid op de berghellingen. Drie standen De bevolking bestaat uit drie stan den. die naar ras verschillend zijn. De adel wordt gevormd door de Tut si, hoge slanke gestalten met fijne lichaamsbouw. Zij zijn de heersers van hun land en in het bezit van het vee, dat als voornaamste vorm van rijkdom wordt beschouwd. Uit hun midden komt de koning voort. De tweede stand bestaat uit de Hutu, kleiner en grover van bouw dan de Tutsi. Zij houden zich voornamelijk met de landbouw bezig. Ten slotte £Ün er de Twa, een pygmoïde groep van jagers, pottebakkers en smeden. Wat er van het gebied bekend is betreft vooral de Tutsi en de heer sende positie die zij in het land in nemen. Spreker hoopt bij zijn onder zoek zich dan ook vooral te richten op de betekenis die de Hutu hebben. Wat Urundi betreft, het minst on derzocht van beide koninkrijken, zijn de meeste gegevens die tot nu toe bekend zijn verzameld door twee Nederlandse paters. Van de koning wordt veronder steld, dat hij van goddelijke afstam ming is. De geschiedenis van de ko ningen verliest zich dan ook in een mythisch verleden. Van het welzijn van de koning is het welzijn van het gehele volk afhankelijk. Van daar, dat hij sen voorzichtig leven moet leiden. Hij is leider van de nationale godsdienstige feestelijkhe den. Bovennatuurlijk voortekenen wijzen de opvolger van de koning aan. Zo wordt de troonpretendent van Urundi volgens de overlevering geboren met een korrel van alle graansoorten in het land. De be grafenis van de koning speelt zich met veel verve af. De koninklijke graftomben blijen in hoge ere. Aan het koninklijk hof bevindt zich een uitgebreide schare van die naren: melkknechten, slachters, bier schenkers, huisbedienden, etc Van belang zijn vooral de melkers, hun werk geschiedt uiterst zorgvuldig en geen buitenstaander mag erbij zijn. Het zijn zij, en ook de bierschenkers, die gauw onder verdenking vallen de koning te willen betoveren, wat hun het leven kan kosten. Ook be vinden zich tal van andere hoge functionarissen aan het hof. De be langrijkste onder hen is de koningin moeder, die echt meeregeert en die in hoog aanzien staat. Vervolgen- de provincie-gouverneurs, de „geschied kundigen" die de geschieden van het koninkrijk in hun geheugen moeten bijhouden, de bewaarders van de traditie alsmede verschillende godsdienstige functionarissen, die over het welzijn van de koning en en Tsjen Ning Jang gezamenlijk. Majoor K. ernstig gewond bij auto-ongeval Gisteravond is de 46-jarige majoor K. uit Den Haag, bekend door de Londense fraude-zaak, een ernstig auto-ongeval overkomen. Door tot nu toe niet opgehelderde oorzaak is hij omstreeks half tien. rijdend van Utrecht naar Den Haag, onder de ge meente Linschoten met zijn auto door de scheidingsheg gereden en op de linker rijbaan van de verkeersweg over de kop geslagen. In bewusteloze toestand is de ma joor opgenomen in het militair hos pitaal te Utrecht. Bij onderzoek bleek het slachtoffer een bovenbeen-frac tuur te hebben, een lichte hersen schudding en een lichte shock. Aan de behandelende geneesheer heeft de heer K. gezegd te denken, dat hij met zijn auto is geslipt. Na het ongeluk hebben de Rijks politie van Linschoten en de gemeen tepolitie van Utrecht het onderzoek naar de juiste toedracht van het on geval overgedragen aan de Konink lijke Marechaussee. Deze heeft de majoor nog niet officieel kunnen ho ren. Laatste Berichten De 25-jarige stukadoor P. J. Schip pers uit Santpoort is gisteravond het slachtoffer geworden van een ver keersongeluk op de Schipholweg na bij Zwanenburg in de Haarlemmer meer. Met een 40-jarige collega uit Haarlem reed hij daar per auto in de richting van zijn woonplaats. Deze collega, die de wagen bestuur de, wilde juist een autobus passeren toen deze voor een tegenligger rem de en naar links ging uitwijken. De bestuurder van de personenauto kon daar klaarblijkelijk niet snel genoeg op reageren, raakte enige bomen langs de kant van de weg en botste tenslotte tegen een daarvan. De bei de inzittenden werden daarbij uit de wagen geslingerd. De genoemde heer Schippers overleed ter plaatse. De be stuurder liep een arobreuk en enige kwetsuren op. DE TANKSTATION OVERVALLERS Juweiendiefstal in Alkmaar nu ook opgehelderd De 29-jarige L. van W. uit Benne- broek (een der vier gearresteerde mannen van de tankstationoverval) heeft bij een verhoor, hem door de Alkmaarse politie in Amsterdam afgenomen, bekend, dat hij met nog een medeplichtige de dader is ge weest van een inbraak in een juwe lierswinkel aan de Geesterweg te Alkmaar in de nacht van 2 op 3 mei j.l. Daarbij werd voor een bedrag van 8500 gulden aan kostbare siera den uit de etalage ontvreemd nadat van de ruit een gedeelte was uitge sneden. De politie zet het onderzoek naar de tweede dader voort. Het eiland dat onlangs bij Fayal op de Azoren was ontstaan door de uitbarsting van een onderzeese vul kaan, is verdwenen. De vulkaan werkt niet meer. De nobelprijs voor scheikunde voor 1957 is toegekend aan de Brit Elexander Todd en die voor natuur kunde aan de in de Verenigde Staten Marktberichten GOUDA, 31 okt. Kaas. Aange voerd 116 partijen. Eerste kwaliteit per kg 2.252.32, tweede kwaliteit 2.18—2.24, extra kwaliteit f 2.-33 2.70. LEIDSCHENDAM, Eieren Op de veiling van „Het Wapen van Veur" waren aangebracht 76500 kipeieren. De prijzen waren voor 3000 eieren no. 0 ƒ20.2520.90; 5000 eieren no. 1 19.2019.60; 14300 eieren no. 2 17.5017.75; 27500 eieren no. 3 16.1516.40; 17000 eieren no. 4 14.0014.40; 7500 eieren no. 5 13.3013.80; 2200 eieren no. 6 12.6013.00. Tevens werden ver kocht 20 kippen 1.503.90; 10 dui ven 0.45—0.50; 12 eenden 1.50 1.70; 3 konijnen 4.807.80. TER AAR, 30 okt. Groente Kas- snijbonen 1.14—1.38; idem B 97—1.10 idem stek 83—87; tomaten A 33—48; idem B 35; idem C 28; idem CC 20; andijvie 1617; idem B 13; groene kool 914; savoye kool 10; rode kool 11; uien 1217; spinazie 1724; boerenkool 3; spruiten B 2635; idem stek 15; prei 22; witlof 77; was- peen 30; sjalotten 14 alles per kg. Sla A 912; idem B 38; knolselderij 16 meloenen 1219; idem stek 4; bloem kool 10 alles per stuk. Selderij 4; bos peen 2223 alles per bos. Stoofsla 501.10; boerenkool 5060 per kist; druiven 1.98 per kg. Peren: Winter- jannen 47; Gieser Wildeman 55; Emi- le d'Heist 89. Appelen: Jonathan 45 46; Allington Pippin 6768 alles per kg. ROELOFARENDSVEEN, 30 okt. Bloemen. Anemonen 48- 69, Cy- clamenbloemen 5181, Freesia's 79 89; troschrysanten; Cydonia 30-41, Snow fall 27—42, Mosquito 22—39, Bright Eye 3038, Crimson Cham pion 4262, Millersdale 3966, Su perforum 5270, Carnaval 3875, Southdoron Pink 4873, I-Iorwood 30—49. Shirley 31—42, Chastity 22— 41, Golden Champion 51—69. Nor- mandië 2342, Filmstar 3358, White Bouquet 3244, Berijl 5171, Hugo 6278, Perfection 8087, Carolina 5054, per bos; idem geplozen: Champion 10—15, Silvia 611, Or- chia Beauty 1726, Schlager 14- 25, Am. aanwinst 1523, Medaillon 14 16, Prise Ward 1619, Southdoron Pink 1523, Perfection 1422, White Joy 1321, Choco 13—16. Rolinda Uitspraak is bindend Het college van bindende ad viseurs inzake het ziekenfondshono rarium voor de tandartsen heeft uit spraak gedaan inzake het conflict, dat gerezen is tussen de tandartsen en de ziekenfondsen over het tand artsenhonorarium. De tarieven, aldus dit college van bindend adviseurs, dienen te worden vastgesteld op een grondslag van f 0.27 per verrichtings minuut. Van de zijde der tandartsen was destijds berekend, dat het honora rium 34,07 cent per verrichtingsmi nuut diende te zijn, terwijl de con clusie uit de rapporten van de zijde der ziekenfondsorganisaties (G.O.Z.) luidde, dat met 21,5 cent per ver richtingsminuut diende te worden volstaan. Het bedrag van 27 cent, zoal? da* v/erkende Chinezen Tsoeng Dao Leel 15, Fred Jule 1315, Corncob I 13^ Alfretton 1214, Coveliners 1013, Am. anjers 10—20, p. stuk. RIJNSBURG. 30 okt. Bloemen. Freesia's wit 1.50—1.80, geel 1.25 1.45, tros-chrysanten: Joc. Prinses 1.101.30, Carona 1.201 35, Sensa tion 1.00—1.30, Blanche 110—120, Borijl 1.051.10, Superform 801 20, W. Hope 1.10—1.20 Peter Pan 90— 1.20, Millersdale 1.00—1.20, Sons' Dor. 1.001.15, Chatsworth 801.10, Minerva 801.05, Silvia 8595, Pink Nes 80—95, Filmster 60—85, Brons 7085, Golden Bouquet 5573, Mos quito 4050, Bright Eye. 38—44, Normandië 4055, alles per bos; ge plozen chysanten: Choco 24—30, S. Pink 2228, Snow Princes 2024, Migoli 1417, Millersdale 1417, Am. Anjers Sim wit 20—22, rose 18—22. rood 17—20, Elisabeth 16—18, Golden Harvest 1415, alles p. stuk; Lelie's 5054 per kelk. VINKEVEEN. 30 okt., Groente Andijvie 916 ct per kg; groene kool 810; rode kool 11; kassnijbonen 138 139; prei 1821; spinazie 68; toma ten 5286; Waspeen 1018; witlof A II 55—61; witlof B II 48—58; sla B C 312 ct per stuk; bospeen 10 25 ct per bos; radijs 69; peterse- nu is vastgesteld, ligt dus iets be neden het gemiddelde van deze beide bedragen. Naai- wij van de zijde van het ge meenschappelijk overleg van zieken fondsorganisaties vernemen, vloeiden de zeer uiteenlopende conclusies van tandartsen en ziekenfonds voort uit de omstandigheid, dat het jaarinko men in 1500 verrichtingsuren moest worden verworven, terwijl de zie kenfondsorganisaties aanvankelijk hiervoor 2000 verrichtingsuren ver langden. Het college van bindende adviseurs heeft het aantal verrichtingsuren op 1800 vastgesteld. Dit verklaart te vens, dat de uitslag, in centen per verrichtingsminuut uitgedrukt, on geveer het midden houdt tussen de wederzijdse standpunten. Het bin dend advies geldt voor een overeen komst tussen de tandartsen en de ziekenfondsen voor het resterende deel van 1957 en voor het jaar 1958. lie 9—14; selderij 4-^-U

Leidse Courant | 1957 | | pagina 2