Uw vertrouwen ten volle waard ,De stemmeni*ov Overval op „zaak van tankstation het jaar" Man en dienstmeisje poogden vrouw te vergiftigen volledige garantie DONDERDAG 31 OKTOBER 1957 DE LEIDSE COURANT PAGINA 12" Lambiek1? Hoer Hi leave i huw.Stem Och heb ik xk verkeerde qezetd. i Biekx 7 i) Een uit een grote serie In politiekringen wordt de arresta tie der vier mannen in verband met de overval op het tankstation aan de Utrechtse weg nabij Amsterdam, als de zaak van het jaar beschouwd. In de reeks van verhoren hebben de Haarlemse los-werkman J. G. en de monteur L. van W. uit Bennebroek nu ook toegegeven dat zij schuldig zijn aan de overval op het benzine - pompstation aan het verkeers-circuit Oude Rijn te Utrecht in de nacht van 25 op 26 augustus j.l. Bij deze over val zou ook de in Bonn gearresteerde Nederlander H. betrokken zijn ge weest. De hoofdinspecteur korpschef van de politie te De Bilt en een in specteur van de Velsense recherche, komen morgen uit Duitsland terug, waar zij deze man, wiens uitlevering is gevraagd, een eerste verhoor heb ben afgenomen. De politie in Zeist wil H. en L. van W. horen, in verband met een dief stal van juwelen en effecten aldaar, voor een waarde van circa 60.000, en de recherche in De Bilt zal na gaan, of de mannen ook betrokken zijn geweest bij een grote diefstal van bontjassen uit een zaak te Bilt- hoven, waarvan, evenals van de ju welen een deel naar Duitsland zou zijn verdwenen. Ook de recherche van Hilversum en van Alkmaar waar nog niet opgehelderde inbraken zijn ge pleegd resp. in een textielzaak en bij een juwelier, wil de arrestanten hier over eens aan de tand voelen. Zoals reeds eerder werd bericht worden de Haarlemmer en de gebroeders L. en W. van W. uit Bennebroek er van verdacht debet te zijn aan een in braak bij een Haarlemse juwelier en in een hotel in Santpoort en voorts van inbraken in Velsen en Benne broek. Door de Amsterdamse recherche tenslotte worden enkele der gearres teerden er ook nog ernstig van ver dacht de hand te hebben gehad in een juwelendiefstal uit een etalage van een juwelier in de Beethovenstraat, Brandwonden Kloosterbalsem zuivert en ge- neest de wond, bevordert de groei van een nieuwe huid. f Kloosterbalsem "geen goud zo goed" J (Advertentie). INKWARTIERINGSWET OVERTREDEN. Overeenkomstig de eis veroordeel de die Haagse politierechter een niet verschenen groentegrossier uit Rijns burg wegens overtreding van de in- kv/artieringswet tot 40 boete of 20 dagen. Verdachte had op een be paalde datium zijn auto moeten laten keuren, maar hy had hieraan niet voldaan. De officier van justitie releveerde dat hier geldelijke belangen voor de verdachte op het spel staan. Als hij de auto ter keuring had aangeboden had hij in diezelfde tijd geen rit kunnen maken voor zijn eigen zaak. Deofficier meende dan ook t.e mo- gen aannemen dat verdachte opzet telijk had gehandeld. Een expediteur uit Rijnsburg, eveneens niet versche nen, had zich tweemaal niet gehou den aan een oproep zijn auto te la ten keuren. „Het was hem zakelijk zeker te onvoordelig om op de oproepen in te gaan', dacht de officier van jus titie hardop. Overeenkomstig de eis werd deze verdachte veroordeeld tot 7. boete of 25 dagen. POPPENKASTPOP GESTOLEN. Een (met verschenen) loodsarbei- der uit Leimuiden was voor de Haag se politierechter gedagvaard omdat hij op 28 maart j.L vanuit eer. vracht loods te Leiden een poppen kastpop had weggenomen. De verdachte had dit erkend. Hij werd overeenkomstig de eis veroordeeld tot 40 boete of tien dagen. een diefstal van grammofoonplaten uit een winkel in de Kalverstraat en een inbraak in een pompstation aan de Leeuwarderweg in Noord. Tijdens een huiszoeking bij de gebroeders van W. zijn van deze inbraak afkomstige voorwerpen gevonden. Het moet niet uitgesloten worden geacht dat bij het, nog op geen stuk ken na afgesloten uitgebreide onder zoek, meer zaken aan het licht zul len komen, waaraan een of meer der mannen schuldig zullen blijken te zijn. De arrestanten worden morgen vroeg naar Haarlem overgebracht cn daar voor de officier van justitie ge leid. NEDERLANDS VEE NAAR ZWITSERLAND. Het produktschap voor Vee en Vlees heeft besloten de export van le vend vee van Nederlandse herkomst naar Zwitserland toe te staan. De voorzitter van het produktschap de heer Joh. de Veer, deelde mede, dat het met de export van schapen verrassend goed gaat. De prijzen van de schapen trekken zelfs aan. De ba- conmarkt daarentegen blijft moeilijk heden opleveren. De bacon is in En geland in vrieshuizen opgeslagen door overvoering van de markt. Er zijn besprekingen gaande met de Deense en Engelse delegaties, die tot nu toe niet tot het gewenste resultaat hebben geleid. De overnameprijs voor varkens tot 68 kg blijft gehandhaafd op 2.10 per kg. Er zijn de vorige week 13.453 baconvarkens uitgevoerd. Aangezien Nederland, volgens de héér De Veer, een te grote varkensstapel heeft, zal dit kwantum moeten worden gehand haafd. Rattenkruii door het eten De 35-jarige vertegenwoordiger W. van der K. en zijn dienstbode J. V. zijn in Helden bij Venlo gear resteerd onder verdenking van po ging tot moord op de 53-jarige me vrouw v. d. K., echtgenote van de vertegenwoordiger. Onder de druk van de politie en de bewijsstukken hebben beiden een volledige beken tenis afgelegd. De verhouding tussen v. d. K. en zijn dienstbode had er toe geleid, dat zij plannen beraamd hadden de echtgenote, die achttien jaar ouder is dan haar man, door vergiftiging om het leven te bren gen. Samen met haar werkgever heeft het 16-jarig meisje de vrouw ver scheidene malen spijzen en dranken laten gebruiken waarin zij vloeibaar rattenkruid hadden verwerkt. De vrouw moest na enige tijd in het zie kenhuis worden opgenomen. Veer tien dagen later kon zij dit zieken huis weer geheel hersteld verlaten. Zij verloor echter al haar haar. Van der K. had zijn dienstbode volledige instructies gegeven hoe zij moest handelen als de misdaad ontdekt zou worden. Doordat de politie de verhouding tussen de vertegenwoordiger en J. V. kende, legde zij verband hiertussen en het verlies van het hoofdhaar van mevrouw v. d. K. De politie kreeg echter geen medewerking van de vrouw en het onderzoek liep in eer ste instantie op niets uit. Uitlatingen in twistgesprekken tussen» de beide Emigrante moest toch mee De 20-jarige Rita Bosch uit Schie. daim, die haar ouders enige tijd terug had overgehaald te emigreren omdat haar verloving was verbroken, kwam gisteren niet opdagen toen de Water man in de Rotterdamse haven voor vertrek naar Australië gereed lag. Rita was met haar koffer verdwenen, doch haar ouders waren gepakt en gezakt aanwezig. Het vertrek van de Waterman werd, om andere redenen echter, enige tijd opgehouden; lang genoeg om de politie in de gelegen heid te stellen Rita, die inmiddels was opgespoord, aan boord van het emigrantenschip te brengen. BOER OVERLEED NA AANRIJDING Op de Stoof dijk te Steenbergen is de 56-jarige landbouwer J. de Mooy gistermorgen na een aanrijding over leden. De heer de Moo/ reed over de dijk met een door drie paarden getrokken landbouwslee, waarachter een proeg was vastgemaakt, toen 2 motorrijders uit Nieuw Vossemeer, L. N. en P. H., passeerden. Een van hen kwam met zijn stuur in aanra king met de ploeg en sleepte in zijn val de andere mee. De boer viel en is aan een hartverlamming overleden. Hij was vader van vier kinderen. De beide motorrijders werden ern stig gewond en moesten in het r.k. ziekenhuis te Steenbergen worden opgenomen. echtgenoten bracht de politie opnieuw op het spoor en deze keer werd de dienstbode gearresteerd. Van der K. zelf verdween plotse ling uit het dorp. De recherche wacht te hem bij zijn huis op, omdat men vermoedde, dat hij zijn paspoort en nog wat kleren zou komen ophalen. In de nacht van dinsdag op woens dag jl. liep de man in de val. Ook hij legde een volledige bekentenis af. Het echtpaar heeft vier kinderen. De autoweg Deze weg, die wordt aangegeven door een rond blauw bord met witte auto mag alleen worden bereden door motorrijtuigen welke sneller mogen of kunnen rijden dan 20 km. per uur (verboden dus voor b.v. land bouwtrekkers). Aan het langzame verkeer waartoe ook bromfietsen behoren is het gebruik van een dergelijke weg niet toegestaan. Op een autoweg mag men niet op de rijibaan stoppen, dus oók niet om lifters te laten instap pen, erf er mag op zo'n weg niet wor den gekeerd, ook al bevindt zich in de middenberm een opening. Deze openingen zijn nl. niet voor het ver keer bestemd. De A.N.W.B. wijst er op dat op een dergelijke weg meestal met grote snelheid wordt gereden en dat daar om de grootste voorzichtigheid ge boden is bij manoeuvres, als het wegrijden van de parkeerberm, het afremmen om een parkeerberm te bereiken, het oprijden van de auto weg vanaf een zijweg en het inhalen van een tegenligger. Het is de A.N.W.B. gebleken dat men ten onrechte in de mening ver keert dat het bord „autoweg' ook voorrang t.o.v. de zijwegen inhoudt. Dit is echter alleen het geval dien de autoweg ook als v rangsweg is aangegeven door het vierkante, op de punt geplaatste oranje bord met witte rand, of door oranje koppen .op de hektometer- of kilometerpalen. 'n volmvoit jas is superklas. Inderdaad: Ca A stelt de hoogste eisen aan een votmvuat jas wat betreft stof, binnenwerk, coupe en afwerking. Stelt U dezelfde eisen en aarzel niet als U klachten hebt CaA hiervan in kennis te stellen. Een votmvüdt -drager moet tevreden zijn, daarom geeft CaA aan 'n votmvort VDtnWa4t uitsluitend verkrijgbaar bij C&A !h. Och toch. lambiekhieh weer veel verdriet! KomMMieke, we rullen hem eens kaan hwiteniJY' hetwaseKenkk een rok tem... x zei er alleen maar etomme dimen mee...datkan m metmeerfebeuren^ votmvort Topcoat van Teddy velours prachtige stof, origineel binnenwerk votmvort Grote keuze in nieuwe dessins 98.» VOtmVoit herenjas van Drapé-velours met „Terlenka"-capitonvoering. Com- f fortabele |as van perfecte pasvorm Uit?*"1 VOtmVOflt herenjas van mohair velours. Klassiek model. Een jas die in elk opzicht volmaakt is iö V#™ RmH

Leidse Courant | 1957 | | pagina 10