Project van bijna 21 miljard moet ons land beveiligen Tweede Kamer gaat over Deltaplan praten Verzilting wordt bestreden Silo met capaciteit van 1600 ton voor Haarlemmermeer, Nieuwveen, Leimuiden Nerine trok de aandacht Raad van Noordwijkerhout besnoeit begroting 1957 EN TRALIE DINSDAG 29 OKTOBER 1957 DE LEIDSE COURANT PAGINA 8 De zeearmen afgesloten De Tweede Kamer heeft een aanvang gemaakt met de behandeling van de Deltawet, de wet op de afsluiting van de zeearmen tussen de Westerschelde en de Rotterdamse Waterweg en de versterking van de hoogwaterkering ter beveiliging van het land tegen stormvloeden. In de memorie van toelichting is er aan herinnerd, dat een gebied van 15.000 vierkante kilometer, zijnde de helft van de oppervlakte van ons land, en bewoond door zes miljoen perso nen (60 procent van het totale aantal inwoners) beneden de normale hoog waterstand van de zee ligt. Het zou bij het ontbreken of wegvallen van de zeewaterkering door zeewater worden overstroomt De zeewaterkering, wel ke dit laag gelegen gedeelte tegen over stroming moet beschermen, wordt ge vormd door duinen en dijken. De dui nen voldoen in het algemeen aan de eisen die aan betrouwbare waterke ring moeten worden gesteld. Op som mige plaatsen echter vormen ze een niet voor altijd vastgestelde formatie. Men dient steeds bedacht te zijn op geleidelijke, soms vrij plotselinge ver mindering van de betrouwbaarheid der duinen als zeewering. De dijken zijn bij hun aanleg en vaak ook weer op latere tijdstippen wat sterkte en wat hoogte betreft aangepast aan de hoogst bekende waterstand. Men liep met de dijk verbetering als regel achter de fei ten aan. Het gevolg is geweest, dat het laaggelegen gedeelte van het land her haaldelijk is geteisterd dor overstro mingsrampen. De stormvloed van 1 febrauri 1953 deed een gebied van 150.000 ha over stromen. 1835 Mensen verloren het le ven. Ruim 72.000 personen moesten evacueren. Ongeveer 4300 gebouwen werden vernield en ruim 43.000 be schadigd. Het algemeen schadecijfer kan op rond anderhalf miljard gulden worden gesteld. Het gehele laaggelegen gedeelte van Nederland wordt bij voortduring en in toenemende mate bedreigd door over stromingsgevaar. Afdamming. De „Deltacommissie" heeft als haar eenstemmig oordeel uitgesproken, dat het noodzakelijk is de veiligheid van de door de stormvloed van 1 februari 1952 geteisterde en bpdreigde gebie den te verhogen en wel in beginsel door afsluiting van de zeegaten. H.i. is de afsluiting van de zeegaten v^rre te verkiezen boven de versterking van de bestaande dijken. KR'JG GEEN BEKEURING IA 1 NOV SNELHE1DSGRENS IN BEBOLAVCCKDH Vrijdag a.s. is voor ons verkeer een belangrijke dag, want dan wordt de vrije snelheid aan banden gelegd en mag men in de bebouwde kommen niet sneller rijden dan max. 50 km per uur. Deze snelheidsgrens is natuurlijk niet voor elke verkeerssituatie de juis te snelheid, waar nodig zal men zijn snelheid moeten verminderen. De snel- hiedsbeperking is, waar nodig, niet van De afdamming van de zeegaten in het zuidwesten des lands zal niet alleen de dreiging van de verzilting aanzienlijk verminderen, maar zij zal voorts de mogelijkheid scheppen een zoetwaterbekken te vormen. Afsluiting van de zeearmen brengt de mogelijkheid tot landaanwinning van in totaal 10 15.000 ha. mede. De afdamming roept ten aanzien van de visserij en de schaal- en schelpdierkwekerij een aantal pro blemen op. Het wetsontwerp stelt een latere regeling daarvan bij of krachtens afzonderlijke wet in het vooruitzicht. Recreatie Wanneer na uitvoering van het deltaplan de mogelijkheid zal zijn geschapen om door de aanleg van een nieuwe wegennet de Zeeuwse en Zuidhollandse eilanden uit hun isole ment te verlossen, dan wordt daar mede tevens de mogelijkheid ge opend, dat een ruimer gebruik zal worden gemaakt van de daar aan wezige watersport in die streken een aanmerkelijke wijziging ondergaan. In de memorie van toelichting wordt o.a. nog opgemerkt, dat het noodzakelijk is om ook ten noorden van de Rotterdamsche Waterweg de hoogwaterkering aan te passen aan hoge stormvloeden. 1N0V.TELEJÜNISCH WEERBERICHT VOOR DE BOUWWERELD rayon A-Tel.66621 lra>wiB-Te|.66631 f223 rayon C-Tel.66641 r I lraymD-Tèl.66651 Telefoon net Utrecht 030 Vanai i nu vein oer a.s. za i net K.N.M.I. zijn telefonisch weerbericht voor de bouwwereld geven. Hiervoor heeft men ons land in vier rayons verdeeld waarvan elk rayon zijn De uitvoering van alle voorgestel. rff.' de werken verbonden kosten worden weerbericht te globaal geraamd op 2400 miljoen. Dit bedrag wordt als volgt onderver- de2e rayons' Als men- het betreffen- deeld: Westerschelde ƒ400 miljoen, Deltaplan, inclusief de Rotterdam sche Waterweg 1800 miljoen en het overige deel van de kust 200 mil joen. Vergadering Coöp. Aankoopv. Haarlemmermeer de nummer draait, krijgt men het bouwweerbericht te horen. Deze weerberichten worden gege ven van 9 tot 12.30 uur, van 13 tot 16 uur, van 16.30 uur tot 21.30 uur, van 22 tot 6.30 uur en van 7 tot 8 uur. Indien het zeer dringend nodig zou zijn om meer gegevens over de f bouwweerberichten te krijgen kan I men uitsluitend tussen 9 en 17 uur jhet K.N.M.I. bellen onder tel. 61500. Tragisch ongeval te Leiden berecht Op 27 juni van dit jaar vond op de Witte Singel, hoek Noordeinds- plein te Leiden een aanrijding plaats tussen een vrachtwagen met aan hangwagen en een rijwiel met als tragisch gevolg, dat de wielrijdster, de 16-jarige Tineke Marijt, uit Lei den het leven verloor. Gisteren stond de bestuurder van de vrachtauto voor de Leidse kan tonrechter verdacht van het feit, dat hij bij het nemen van de bocht, op het linkergedeelte van de weg heeft gereden. Vastgesteld werd, dat het slachtoffer van de aanrijding goed rechts gereden heeft, i De subst. officier was vari mening, dat verdachte hoogst onvoorzichtig had gereden. De chauffeur was zelfs met zijn aanhangwagen op het trot toir terechtgekomen. Mr Van der Voort trad op als raadsman van de Leidse chauffeur en voerde aan, dat men altijd rekening moet houden met het feit, dat een vrachtauto met aanhangwagen bij het nemen van een bocht iets kan af wijken. Weggebruikers dienen daar op te letten. Hij achtte verdachte niet schuldig aan de dood van het slachtoffer. In de repliek was de subst. officier van justitie het niet met verdachte eens. Het is altijd levensgevaarlijk in een vrachtwagen met aanhang uiterst links te rijden, hij persisteer de bij zijn eis: 75.boete of 25 da gen. De plaatstvervangend kanton rechter mr De Koning veroordeelde de chauffeur tot ƒ30.boete of 15 dagen hechtenis. Gunstige exploitatie is mogelijk De jaarvergadering van de coöpe ratieve aankoopvereniging Haarlem mermeer G. A. Rijk, die gehouden werd in de foyer van Hotel „De Beurs" te Hoofddorp bevatte vele belangrijke agendapunten. In zijn openingswoord belichtte de voorzit, ter Ir C. Koopman o.a. de gunstige financiële positie, die een reserve aanwijst van 28.000.De omzet ten z(jn echter nog te laag. Tot nieuwe direkteur is 'benoemd de heer A. Emmelkamp, die gedu rende 9 jaar direkteur geweest is van de coöperatieve op- en ovenslag- bedrijven te Kolhorn De heer Emmelkamp vertrouwde in het grote werkgebied van de Haar lemmermeer veel te kunnen berei ken, De scheidende direkteur D. El- singa zei dat de bedrijfsresultaten gezien het moeilijke jaar vrij goed waren. Betere resultaten zijn echter alleen door hogere omzetten te be reiken. Meststoffenafname en de om zet van zaaizaden en bestrijdings middelen zijn gunstig. Binnenlandse granen en pootaardappelen zullen een grotere omzet moeten krijgen. Veevoeder biedt nog weinig pers- pektieven. De bespreking van de winst en verliesrekening *56-'57 gaf geen re den tot moeilykheden. In de vaka- ture, ontstaan door het vertrek van Ir Koopman werd de heer B. Buur man gekozen. De heer J. J. van Haas- ter werd herbenoemd. In de raad van toezicht blijft de heer Th. Bie- mond zijn plaats behouden. De heer G. de Raadt is als nieuw plaatsver vangend lid benoemd. Silobouw De heer P. J. Bom, voorzitter van de Coöp. Aankoopvereniging „Noord Beveland" hield na de pauze zijn belangwekkende inleiding over de coöperatieve aspekten van de Silo- bouw in de agrarische kringen. Eerst trok hij een vergelijking met de landbouw-coöperaties in het Zuid westen van het land, die over het algemeen in het voordeel van dit ge bied uitviel. De heer Bom noemde verschillende redenen, waarom de Silo-bouw zich in het Zuidwesten het meest gunstig ontwikkeld heeft. De inundaties door de bezetter van •ote gebieden in Zeeland (Schouwen uivenland en Kruiningen) de enor me vernietiging toegebracht aan be drijfsgebouwen in 1944 in Zeeuws- Vlaanderen, de kapotgeschoten dij ken van Walcheren en tenslotte de grote februariramp van 1953 noem de de heer Bom de eerste motieven. Boerderijen en arbeiders waren verdwenen. Men was door het zoute water op gerstteelt aangewezen. Het gebrek aan arbeidskrachten werd op gevangen door de combine, waar van de uitkomsten fabelachtig wa ren. Na tien jaar zyn er in Zeeland meer dan 500 combines. De combine bracht konsekwenties, enorme toe vloed van granen in zeer korte tijd. Bovendien bevatte brouwgerst een hoog vochtgehalte. Ook het gebrek aan droogcapaciteiten was de reden van de eerste Silobouw, die in 1949 in Zuid-Beveland verrees. In de Silo kunnen de produkten zonder risico toepassing op de brandweer, politie en worden bewaard, wat in ons voch- ziekenvervoer. tjge kijmaat bijna onmogelijk is. Alle Voor sommige wegen binnen de be- produk,en linnen in de Silo worden bouwde kommen zal het toegestaan opgeslagen, zodat de markt niet over- zijn de snelheid op te voeren tot max. 70 km per uur. Deze wegen zijn aange geven door een donkerblauw bord met rode rand met in witte letters en cijfers de tekst „Max. 70 km./uur toe gestaan". Onze toekening geeft een dui delijke afbeelding van dit bord. Aangezien het voor velen een vraag zal zijn waar nu precies de bebouwde komt begint geven wij in onze teke ning ook een afbeelding van de beken de blauwe plaatsnaamborden. Deze plaatsnaamborden, met de naam van de betreffende gemeente er op, geven de grens van de bebouwde kommen aan. Let u dus vanaf 1 nov. a.s. goed op deze borden want dan mag u niet har der rijden dan 50 km. per uur. Alleen op de wegen die het bord van „Max. 70 km/ uur toegestaan" dragen mag men zijn snelheid opvoeren tot max. 70 km. per uur. voerd wordt. De mogelijkheden tot opslag elders (boerderijen, haven opslagplaatsen) zijn beperkt. Graan silo's zijn de oplossing mede door- dat men steeds een gunstig markt- klimaat kan afwachten. In de silo- r 1 ruimte kunnen de boeren in coöpe ratief verband hun produkten ge zamenlijk inbrengen en op de markt brengen. Aldus komt er meer orde en regelmaat dan nu meestal het ge val is. De hoge investering maakt de agrariërs veelal afkerig van silo bouw. Ook is de boer niet gene gen veel aansprakelijkheid te aan vaarden. De landbouwers dienen d' Silo echter te zien als een verleng stuk van het eigen bedrijf. Exploitatie De heer Bom belichtte tenslotte enige commerciële aspekten. Door gezamenlijke opslag bereikt men ge zamenlijke afzet. Export van brouw gerst naar Duitsland is reeds enorm toegenomen. De belangen van de boer worden beter behartigd door coöperatief silobezit, omdat de con currentie zeer zeker rekening houdt met deze factor. Dikwijls immers maken de Nederlandse exporteurs de prijzen kapot door te scherpe on derlinge concurrentie. Het veelge prezen individualisme en het wel begrepen eigen belang vinden goede waarborgen als de boeren de han den in elkaar slaan. Silo in Haarlemmermeer? De aanwezigheid van burgemees ter Van der Willigen van Haarlem mermeer en van burgemeester Kam- menga van Nieuwveen en Leimui den duiden op de belangstelling voor Silobouw in deze streek. Er bestaan plannen hiertoe over te gaan op een terrein aan de Leimuiderdyk. De capaciteit moet plsm. 1600 ton bedra gen. Zowel Haarlemmermeer als Nieuwveen en Leimuiden zullen hier gebruik van maken. Het centraal bureau zal 49% van de onkosten ter beschikking stellen en het resteren de gedeelte zal ten laste van de be langhebbenden komen. Na de lezing namen de scheidende bestuursleden afscheid. Een geani meerde- rondvraag was het besluit van deze belangrijke jaarvergadering. De Haarlemse Bloemenkeuring Opnieuw hebben de verzamelde bloembollenkwekers kunnen zien, dat de hybrldateurs op het gebied der nerine-cultuur óók niet stil heb ben gezeten. Toonde veertien dagen geleden de fa Chr. de Goede uit Eist een fraaie collectie, nu was er een juweel-van-een-groep van C. G. van Tubergen, Haarlem, en ook een va riëteit van de fa D. de Vries uit Be verwijk. Om met de nerine's van Van Tu bergen te beginnen: we zagen in de groep o.m. de forse, lichtrose Nerine Bowdenii Blush Beauty, de kloeke, diep-rose Bowdenii Pink Triumph, de „gewone" Bowdenii, de kleinbloeJ mige lichtrose Nerine. undualata en de midd. grote, met veel bloemen be zette, witte Nerine flexuosa alba. Daarnaast zagen we een Nerinodonna (een produkt van Nerine x Amaryl lis belladonna?) en de fraaie goud oranje Bycoris aurea, die men expo seerde als een goudge' Nerine, maar veel minder bloemen per tak pro duceert. Tenslotte de „crème de la crème" van dit groepje: een nieuwe Nerine-zaailing van deze firma met forse bloemschermen en een fantas tisch mooie roserode kleur. Aan deze [Toep werd terecht een gouden me daille toegekend. Eenzelfde onder scheiding ging naar de fa D. Baardse Dzn., Aalsmeer, die een groep één jarige cyclamen in puike conditie naar voren bracht. De collectie om vatte rond 150 planten in 14 ver schillende handelssoorten. Van de zelfde firma noteerden we nog en kele planten van een nieuw ras, dat heerlijk geurende bloemen heeft. De kleur is nog wat bleek lilarose. Van de fa D. de Vries, Beverwijk, zagen we een vaas met de fraaie grootbloe- mige rose Nerine Bowdenii Pink Triumph en de fa W. v. d. Ende, Taaldwijk, besloot deze keuring met een vaas van de grootbloemige witte calla (Richardia of zo men wil: Zan- tedeschia) White Superior. Een calla met grote, goede gevormde bloei- schede. Op verlangen van Gedeputeerde Staten De gemeenteraad van NoorclwijUer- hout kwam gisteravond in vergade ring bijeen onder voorzitterschap van wethouder Joh. van der Voet, die de bnrgemeester wegens ziekte verving. Een lange agenda van stukken vroeg om een beslissing van de raad, waarvan de behandeling van een voorstel tot wijziging van de begro ting voor 1957 wel het meest ver strekkend was. Het college van Ged. Staten had op besnoeiing aangedrongen, omdat met het sluitend maken van de begroting en de daarna aangebrachte wijzigin gen het grootste deel van de reserve van vorige jaren opgesoupeerd was. Voor een belangrijk deel zijn de bezuinigingen gevonden in afvoering van nog niet uitgevoerde kapitaals- werken en in verlenging van de af schrijvingstermijnen voor verschil lende objecten: een oplosing, waar van de bestuurscolleges van Noord wijkerhout zelf wel degelijk het ge vaar inzien. Ook het overbrengen van onderhoudswerken naar de kapi- taalsdienst ter afschrijving in meer dere jaren is niet van harte gegaan. Het mes er (diep) ingezet. Burgemeester en wethouders en de raad hebben wel diep gesneden. In to .aal is een bedrag van f 125.228.29 bezuinigd en Noordwijkerhout meent er wel op te mogen vertrouwen, dat zowel Regering als Gedeputeerde Staten een open oog zullen hebben voor de moeilijkheden, die de groei en de ontwikkeling van deze ge meente met zich brengen. Er wordt op gewezen, dat bij ver dere ontwikkeling van de randstad Holland, Noordwijkerhout een be langrijke recreatieve functie zal moe ten vervullen, zowel door het na tuurschoon achter de duinen als haar ligging ten opzichte van zee en strand. In tegenstelling tot de meeste an dere gemeenten in de Bollenstreek hondt deze recreatieve functie niet op na de bloeitijd der bloembollen. Bij de ingekomen stukken werd een verzoek van een middenstander om in de periode van 1 september tot 21 maart zijn winkel des zondags van 12 tot 18 uur geopend te mogen hou den, afgewezen. Wel ingewilligd werd een verzoek van meerdere win keliers om de voor hun zaken gel dende halve dagsluiting van de maan dagmorgen naar de dinsdagmiddag te verplaatsen. De Ned. Herv. school (Irene-school) aan de Viaductweg kreeg de gevraag de medewerking voor de aanschaf fing van 10 leerlingen-sets, noodza kelijk geworden door de groei van het aantal leerlingen; de 1 leuter- school St. Jozef verkreeg 's Raads me dewerking voor enkele voorzienin gen de riolering en het sanitair be treffende en de lagere school „De Voorzienigheid" krijgt een vergoe ding voor de inrichting van een iood- zakelijk geworden leslokaal. Kinderbijslagregelingen. Nu de kinderbijslagverordening voor het gemeente-personeel in hoog ste instantie door de Kroon is ver nietigd, moest de raad noodgedwon gen de door de minister voorgeschre ven kinderbijslagregeling voor ge meenten met een progressieve rege ling vaststellen. De heer A. Th. P. Meijer stak zijn misnoegen over deze uitholling der gemeentelijke autono mie niet onder stoelen of banken, j het voorstel om gronden langs 5r. Poelslaan voor de bouw van de R.K. ULO aan het schoolbestuur St. Jozef over te dragen, zei de heer H. Th. Janssen in antwoord op vra gen van de heer Meijer, dat kort ge leden op het terrein grondboringen waren verricht. Zodra het resultaat hiervan in het bestek zou zijn ver werkt, zou tot aanbesteding van de ulo-school worden overgegaan. NZH-dienstregeling een „fopboekje". Bij de rondvraag vroeg de heer Meijer de aandacht van het gemeen tebestuur voor de dienstregeling van de NZHVM voor wat betreft de rou te Leiden—'Noordwijkerhout. Vanuit Leiden is de verbinding met Noordwijkerhout zeer onregel matig. Niet dat -iet personeel daar aan schuldig is, verre van dat. Maar de dienstregeling deugt niet. Het komt zeer dikwijls voor, dat de passagiers niet op de aangegeven vertrektijd uit Leiden kunnen ver trekken, omdat de bus nog niet ge arriveerd is. De dienstregeling is een „fopboekje". Zij kan niet worden na geleefd. In 15 minuten dwars door het drukke verkeer van Leiderdorp naar het station is een onmogelijk heid. Laat het college bij de directie der NZHVM aandringen om deze voor de gekhouderij te stoppen. Het is onge past. De voorzitter zegde toe, deze aan gelegenheid te zullen bespreken. Druk gediscussieerd werd er over de aanleg van een riool langs de He renweg. Vruchtbaar debat. De heer Geerlings opende het de bat door op te merken, dat de tegen woordige toestand zonder meer be roerd is. Het is voorgekomen, dat de beerputten rustig aan de overkant van de weg, in het duin, werden gele digd. De voorzitter was het volkomen met de heer Geerlings eens en wees er op, dat de besnoeiing der begroting, waaraan ook dit rioleringsplan ten offer gevallen is, slechts voor 1957 geldt. Toen de heer Blaauw terugkwam op een in de vorige vergadering ter tafel gebracht verzoek ven enkele be woners van de Herenweg om riole ring, werd de discussie wat verward. De heer Meijer maakte er een eind aan door op te merken, dat in die vo rige vergadering, waarbij de heer Blaauw niet aanwezig kon zijn, de raad besloten had, dat een plan ge maakt zou worden, waarin alléén de riolering zou worden betrokken en niet tevens de aanleg van een trot toir. De heer Blaauw vroeg daarop het gemeentebestuur om dit plan dan zo snel mogelijk, liefst in een volgende vergadering, aan de raad aan te bie den. Mede op spoed drong de heer Blaauw aan met betrekking tot het gereedmaken van plannen voor de woningbouw, en wel speciaal voor het plan van 87 woningen langs de Kerk straat. Hij werd hierin gesteund door de heren Meijer en Duivenvoorde m de voorzitter zei, dat alles in het werk zou worden gesteld om direct na het vrijkomen van de grond met de bouw te kunnen beginnen. Meerdere leden vroegen verder nog om uitbreiding van de straatver lichting tot verder afgelegen woon gebieden en de heer Duivenvoorde zag gaarne een oplossing voor het thans kaalliggende en foei-lelijke plantsoentje op de scheiding van Nieuwe Duinstraat en Koninginne weg. Aan al deze zaken zal het gemeen tebestuur zijn aandacht schenken zegde de voorzitter toe. Noord wijkerhoutse middenstand verrijkt. Opnieuw is de winkel stand van Noordwijkerhout verrijkt met een nieuwe zaak in de winkel galerij aan de Viaductweg. Zaterdag middag opeftde mej. G. Boersma haar zaak in kunstnijverheidsartikelen „Arti-home". In het door M. G. van Parera gebouwde en door de „Ge- bra" lichttechnisch geïnstalleerde pand heeft mej. Boersma een keur van smaakvolle artikelen in hand smeedwerk, rotan, keramiek, hout enz. ingericht. Het geheel is zonder twijfel een bijzondere aanwinst voor de Noord wijkerhoutse middenstand. Geboren: Quirina Bavonla Ma ria dr van L. J. Heemskerk en Q. J. M. Zonneveld; Petrus Jozef Hendri- kus zn van W. A. Warmerdam en M. P. van den Burg; Yvonne Alida dr van J. van Kruiselbergen en M- Roos; Leonardus Antonius Maria zn van C. J. van Dijk en A. P. van den Burg; Joannes Gerardus zn van C. A Looijestijn en N. C. Geerlings. Getrouwd: W. J. van Tol en M. H. Baatsen. VOORSCHOTEN Cultureel Comité. De vier cul turele avonden, vastgesteld door het Cultureel Comité, zullen geen door gang vinden. Er zijn moeilijkheden gerezen, omdat een grote culturele vereniging ter plaatse zich niet wil de aansluiten bij het Cultureel Co mité, omdat deze vereniging reeds haar eigen programma had. Het Cul turele Comité had zich ten doel ge steld in het Cultureel Centrum cul turele avonden te geven op stedelijk niveau. Het comité heeft alle hoop nog niet opgegeven haar doel te be reiken, maar de eerste aangekondig de activiteiten op cultureel gebied kunnen geen doorgang vinden. De plaatselijke toneelverenigingen ma ken momenteel bijna geen gebruik van het Cultureel Centrum, omdat zij het financiële risico hieraan ver bonden niet durven dragen. Misschien komt hierin enige verbetering nu juist in de raadsvergadering van vo rige week vrijdag enige tegemoetko mende maatregelen inzake de inge- bruikgeving van het Cultureel Cen trum zijn aanvaard. Omtrent deze voorwaarden kan men zich het best in verbinding stellen met het ge meentehuis. SVLVHVS 33. In een spor tieve wedstrijd deelden beide elftal len de punten. In de eerste helft wis ten de rood-groene dames een 20 voorsprong te nemen, en meenden zich veilig gesteld te hebben voor de overwinning. Direct na de rust ech ter gaf HVS een prachtig samenspel te zien en zag kans praktisch de ge hele tweede helft SVLV in de ver dediging te drukken. Voorschoten zat dan ook binnen vijftien minuten te gen een 32 achterstand aan te kij ken. Het tweede doelpunt kreeg HVS cadeau van de SVLV-doelverdedig- ster, die overigens een goede wed strijd speelde. Ondanks de druk op eigen doel, w >rd een der schaarse aanvallen van SVLV met een doel punt beloond, 33. Met deze stand kwam het einde van een wedstrijd, waarin een technisch beter spelend HVS de halve winst moest afstaan aan een enthousiast spelend SVLV. Schaaknieuws. Uitslagen van de onderlinge competitie. Groep 1; dr Vermetv. d. Kooi 1—0; Smit—van Os 10; JanseP. Segaar YïYi- Groep 2: M. SegaarBoxman 10; v, d. WerfKuneken YiYi- Groep 3' v. d. AkkerKouwenhoven 01; GrbobenBerkhuizen 10; Hons- beekHulleman 01. Geboren; Paula Gerarda Hen- drika dr van J. M. van Spronsen en II. Gips; Nicolette dr van N. de Wa ter en N. Sollie; Jacobus Johannes en Petrus Nicolaas 2 zns van P. N. van Wissen en A. M. van der Klugt; Karei Johannes zn van P .J. Segaar en J, Eakker; Arie Frans Fèrdinand zn van J. Schutterhoef en A. H. Ver nes; Frederik Hendrik Gerrit en Dirk Gerrit Benjamin 2 zns van F. H. G. de Groot en G. Giliam; (gebo ren te Leiden): Peter zn van E. Ze venbergen en D. Stember. Ondertrouwd: Adriaan Toet, te 's-Gravenhage, en Antje Sylleveld; James Harold Dozy en Johanna Eli sabeth Maria Lubbers, te 's-Graven hage. Gehuwd; W. L. Claessens, te Den Haag. en Petronella Maria Freeze. BROMFIETSER KWAM IN DE SLOOT TERECHT Een straatmaker uit Leiden stond terecht omdat hij in Juli rijdende met zijn bromfiets op de Rynzicht- weg te Oegstgeest voor een tegen- liggende bromfietser een 71-jarige heer te weinig ruimte had overgela ten zodat deze bij rechts uitwijken in de sloot was terechtgekomen. Hij had 27.50 schade gekregen waar voor hij een civiele vordering in diende. Daar hij bewusteloos uit de sloot was gehaald kon hy zich niet veel meer herinneren. De sub. offi cier van justitie eiste ƒ50 boete of 25 dagen en toewijzing civ. vord. 27.50. KINDEREN HADDEN HET NUMMER OPGESCHREVEN Een auto-instructeur uit Leiden, stond terecht omdat hy op 2 aug., een leerlinge uit Oegstgeest met de auto achteruit had laten rijden op de Langebrug, waardoor zij tegen een andere auto was ontreden Na de aanrijding was zij met haar leer meester weggereden, maar kinderen hadden het nummer van de auto op geschreven. Nadat 'n hoofdagent van politie was gehoord eiste de sub. offi cier van justitie 25 boete of 10 dgn. De kantonrechter veroordeelde hem tot 20 boete of 8 dagen. ZONDER VERGUNNING TE NOORDWUK AAN ZEE GEKAMPEERD Een inwoner van Den Haag stond terecht, omdat hij op 3 en 7 augustus te Noordwijk aan Zee zonder ver gunning van B. en W. had gekam peerd. De sub. officier van justitie eiste 25 en ƒ30 boete of 2X10 dgn. Uitspraak 2 x 15 boete of 2 X 8 dgn. DIEFSTAL VAN AARDAPPELEN Een los arbeider uit Lisse stond te recht wegens diefstal van aard appelen op een teelland te Lisse. Verdachte erkende de diefstal. De sub. officier van justitie eiste ƒ30 boete of 15 dagen. De pliv. kanton rechter mr. de Koning veroordeelde vprdpchtp tot ƒ15 bo«tp of 15 dflfpu.

Leidse Courant | 1957 | | pagina 8