PRODENT door Afgevaardigden speelden met 3-3 gelijk „De $t@MMeni*owei* l' met liet nieuwe Dispergon-A beschermt uw mond «j Kleine meisjes met grote verlangens, 2 Ga maar DINSDAG 29 OKTOBER 1957 DE LEIDSE COURANT PAGINA 6 Op een voetbalveld in Hoboken, de havenwijk van Antwerpen, is giste ren de langverwachte voetbalwed strijd gespeeld tussen de Belgische parlementariërs en vertegenwoordi gers der Nederlandse Tweede Kamer. In de Belgische gelederen bestond eigenlijk geen twijfel over het uit eindelijke resultaat: de Belgische volksvertegenwoordigers stonden wat balbehandeling betreft hoog aan geschreven en zouden dus de stram me Kamerleden van boven de Moer dijk wel eens een lesje geven. Het is allemaal anders uitgepakt dan onze zuiderburen hadden gehoopt. Welis waar konden de Nederlanders het niet tot een overwinning brengen, maar zij wisten toch het Belgische „geweld" te beteugelen. De Belgen hebben zelfs tweemaal moeten vechten om een opgelopen achterstand in te halen en tot kort voor het einde heeft het er naar uit gezien, dat het op zo breed mogelijke basis samengestelde Nederlandse elf tal met de overwinning naar ons land zou terugkeren. Het drie-drie gelijk spel dat het eindresultaat werd is ech,ter een reële uitslag en mag voor de Nederlanders zeker zeer bevredi gend worden genoemd. Er heerste een complete derby stemming op het gezellige Hoboken- terrein. Zelfs de Belgische T.V. was present om de kijkers van deze par lementaire strijd mee te laten ge nieten. De eerste aanvallen kwamen van onze zuiderburen en al onmiddellijk bleek, dat aanvoerder-linksbinnen Lefère een zeer gevaarlijke speler was. Deze veteraan huppelde vlot weg over het groene veld en hij bleek te beschikken over een ge ducht schot, dat reeds in de eerste minuten keeper Blaisse warme han den gaf. Maar de Nederlandse KVP-doel- wachter was ook niet mis. Zijn fer me uittrap zette onmiddellijk de Ne derlandse aanval aan het werk. De gecombineerde linie, waarin de he ren Vrolijk en Hazenbosch de linker vleugel bezetten en de heren Ree horst en Van der Mei de rechter, trok op de Belgische doelmond af en middenvoor Berkhouwer loste een schot, dat maar nauwelijks kon wor den gestopt. Toen de Belgen hierna weer naar het doel van mr Blaisse oprukten, werd Peters (KVP) geblesseerd. Op advies van dr. .Lamberts verliet hij1 het veld om plaats te maken voor kamerbode Boogaarts, die zich met veel elan in de strijd wierp. Tien minuten voor de rust luidde een aanval van de vleugel Hazen boschVrolijk een Nederlands kwar tiertje in. De Wulf onderschepte de voorzet van de AR-afgevaardigde, doch kon de bal niet goed wegwer ken. De voorzitter van de KVP, mr Van Doorn, aarzelde niet. Hii zette Voor de grote strijd tussen de Belgische en Nederlandse parlementaire ploeg wisselen de aanvoerders zoals het bij een interlandwedstrijd be taamt vaantjes uit: links zien we de Belgische aanvoerder Lefere (CVP) en rechts zijn Nederlandse collega Hazenbosch (AR). met een lange scherpe voorzet over het midden midvoor Berkhouwer aan het werk. Deze sprintte en loste toen een fel schot, dat achter de Belgische doelman in de touwen verdween. Nog geen drie minuten later was er opnieuw reden tot juichen. Van der Mei en Berkhouwer combineer den op de linkervleugel. De laatste zette voor en Vrolijk had niet anders te doen dan kloek naar voren te stormen om de bal over de doellijn te krijgen. Na de rust begonnen de Belgen een serie groots opgezette aanvallen. Toen bleek, dat zij over een stel uit stekende schutters beschikten, want binnen drie minuten moest doelman Blaisse tweemaal vissen en evenzo- vele malen reddend optreden. De stand was dus gelijk en er kon nog van alles gebeuren. De Neder landse supporters hielden zich stil en de Belgen weerden zich. Toch kwam het volgende doelpunt aan de Belgische zijde van het veld. Mr Berkhouwer sprintte tussen enige verdedigers door en zijn laag inge schoten bal verraste de Belgische doelman zo volledig, dat hij even de kluts kwijt was. De Belgens namen met hun nieuwe achterstand echter geen genoegen en drongen opnieuw in gesloten forma tie naar het Nederlandse doel t Eenmaal wisten zij de Nederlandse I doelman nog te verassen, zodat het eindresultaat van deze wedstrijd, dje een zeer sportief verloop had, een gelijk spel werd. De aanvoerders der beide elftallen mochten na afloop bloemen in ontvangst nemen. Boekbespreking Gevechtsklaar door Kenneth Dodson. Uitg. Jan v. Tuyl N.V. Zaltbommel. „Gevechtsklaar" is een boek over de gevechten in de Stille Oceaan te gen de Japanners in de veertiger ja ren. Het is wel 'n kleine 15 jaar ach ter de rug, maar inmiddels is een nieuwe generatie aan het opkomen, die van de oorlog op de Oceaan daar nog weinig afweet. Kenneth Dodson heeft in een eerlijk verhaal zonder één onvertogen woord! de wederwaardigheden geschetst van de mannen van de „Belinda", een Amerikaans troepentransportschip, dat mede hielp aan de landingen op Kwajalein, Saipan enz. Dat was geen kinderwerk en dat de Japanners uit het eilandenrijk van Oceanië verdreven, is mede te danken aan 5 moed en de opofferingen van zulke mannen als die van de „Belinda", die het allemaal nog moesten leren. Met z'n 568 bladzijden is het boek een epos geworden van de strijd en de overwinning in het Verre Oosten. waaraan gelukkig gemakkelijk voldaan kan ivorden5 Nu lx poetsen voldoende! Natuurlijk is het ideaal om na elke maaltijd uw tanden te poetsen. Maar daartoe is u niet altijd in de gelegenheid. Daarom zochten de Prodent laboratoria naar een nieuwe formule en ontwikkelden het actieve Dispergon-A, waardoor Prodent tandpasta langduriger èn krachtiger bescherming geeft. Eenmaal poetsen met Prodent geeft parelwitte tanden en een frisse mond de klok rond! Heel belangrijk! Ook kinderen poetsen iJz/sL 81238 en goed 11,61 Prodent tandpasta. Zij üaL .1 houden van de frisse Spreken in 't Openbaar Openbare les woensdagavond 8 u. in „In den Vergul den Turk" Breestr. Leiden. Allen welkom, toegang vrij. Inst. „Redevo", Leiden, J. de Wittstr. 34, tel. 20981. Sleutels bijmaken. Lips. Yale, auto-contact, voor deursleutels, klaar terwijl U wacht! Houten en stalen kruiwagens met lucht- bandwielen, losse wielen, banden enz. A. J. Hartwijk Nwe Beestenmarkt 7-9-4, Leiden, tel. 26627. S? Woensdag markt. Ver- pleegstersschorten tot 52 2.98. Dames nachtponnen 5.50. Dames onderjurken tot 52 2.98. Prachtige baddoeken met kleine foutjes, van 2.50 nu 1.50 Berends ondergoed. Hoek Stadhuisplein, Japie. G? Woensdag markt. Lan ge heren onderbroeken en borstrokken, alle maten, merk Zwaluw, 2.75. He ren singlets en sportbroe- ken, vijf. zes en zeven, merk Zwaluw J.49. He ren flanellen nu 3.50. Hoek Stadhuisplein. Japie Gevraagd, zo spoedig mogelijk een flinke r.k. boerenknecht. Goed kun nende melken. Er wordt machinaal gemolken. Th. Könst, Achterweg 4. Ze venhoven. S* Grote sortering bloem potten. Prachtig glazuur in diverse fraaie kleuren v.a. 29 ct. Porseleinen theepot ten 1.39 en 1.59. Vuur vaste koffiepotjes vanaf 1.39 enz. enz. I.V.A., Haarlemmerstr. 48. Nova. Noordeinde 43. Leiden. G? Besch. r.k. huishoudster alleenst., m. 1.. zeer goede boerenst. zoekt voor direct K laats op boerderij bij eer alléén of weduwnaar van goede stand. Br. onder 5680 bur. v. d. blad. Ensemble bestaande uit wijd uitstaande cirkel- klokrok en los vestje. Solide kwaliteit vilt. Irt korenblauw en rood. Vanaf 5 jaar f 19.75 Kleine stijging per maat. Meisjesblouses in verschil lende kleuren, modellen en kwaliteiten w.o. no-iron. Vanaf 5 jaar f6.95 Kleine stijging per maat. Kwiek kinderjurkje in 100°/0 wollen wevenit. In de kleuren koren, bleu koraal en turquoise. Vanaf 5 jaar f23.75 Kleine stijging per maat.

Leidse Courant | 1957 | | pagina 6