Jaarvergadering van transport arbeidersbond „St. Bonifacius" DINSDAG 29 OKTOBER 1957 DE LEIDSE COURANT PAGINA 5 ALPHEN AAN DEN RIJN Kapelaan M. Huiberts geestelijk adviseur De pi. afd. van de Ned. r.k. bond van transportarbeiders „Sint Bonifa cius" heeft zaterdagavond in hotel „Toor" o.l.v. de heer Th. Heijneman, voorz., onder grote belangstelling, haar jaarvergadering gehouden. De vergadering werd o.m. bijgewoond door de districtsbestuurder, de heer L.Th. van Spanjaard, terwijl ook de nieuwe geestelijk adviseur, kapelaan M. J. H. Huiberts enige tijd aanwezig was. De voorz., wijdde waarderende woorden aan de nagedachtenis van het overleden ere-lid, de heer A. v. d. Sijs, die tijd noch moeite heeft ge spaard als het belangen van de bond en zijn leden betrof. Voor zijn ziele- rust werd gebeden. Aandacht werd besteed aan het aanstaand 40-jarig bestaan van de afdeling in februari 1958, wanneer ook de landelijke bond aan een zelfde jubileum toe zal zijn. De bond voert bij die gelegenheid een ledenwer- vings-actie onder het motto: „Vijf tienduizend leden bij 40-jarig be staan". De actie verloopt tot dusver naar wens. Niettemin wordt een ex tra beroep gedaan op de georgani seerde transportarbeiders, zowel fa- brieks- als vervoerspersoneel, nog eens de schouders te zetten onder de jubileum-actie, opdat ook de Alphen- afdeling een waardevolle bijdrage mag boeken (Secretaris is de heer Q. Wortman, Brittenruststraat 18). „On opgemerkte" candidaten voor het lid maatschap van de bond gelieven zich zelf te melden. Alphen telt mee. Een belangrijke erkenning voor de afdeling betreft de vertegenwoordi ging, sedert kort, van de afdeling Alphen in het bestuur van de bonds- bedrijfsgroep beroepswegvervoer. Daartoe werd voorz. Th. Heineman aangezocht en reeds benoemd. Plaatsvervanger is de heer De Wit uit Bodegraven. De heer Heijneman gaf een globaal overzicht van de on langs in Vught gehouden landelijke vergadering. Mededeling werd voorts gedaan van 'n besluit van de K.A.B., dat in houdt dat in het aanstaand winter seizoen voor iedere vak-afdeling af zonderlijk een praatavond wordt ge houden, waarop een deskundige in leider beschouwingen zal geven over actuele onderwerpen, waarop een discussie kan volgen. De voorzitter gaf een overzicht van de onderscheiden acties die in het afgelopen jaar individueel voor de leden ter verkrijging van de een of andere sociale verbetering of om her stel van enig onrecht met succes zijn gevoerd in samenwerking met het bondsbestuur, in bepaalde gevallen zelfs zonder dat het desbetreffend lid enig recht op succes kon doen gelden. In dit verband werd dan ook van de zijde van de bond met klem op de plichten van de werknemers gewezen. Algemeen belang dienen. Kap. Huiberts hield een toespraak ter gelegenhejd van zijn installatie tot g.a. Voor het eerst heeft hij te maken met de transportarbeiders in organisatorisch verband, als een in drukwekkende afdeling. Hij belichtte voorts de rol van de transportarbei der in het maatschappelijk bestel, dat hij vergeleek met een groot rader werk, waarin het kleinste radertje een minutieuze rol speelt. De kap. toonde grote bewondering voor de mensen, die nu het land re geren. Was het voor de oorlog al niet gemakkelijk de eindjes aan elkaar te knopen, na de oorlog is het in dit op zicht zeker niet eenvoudiger op ge worden. De regering doet haar best en het volk mag dankbaar zijn voor de resultaten, ook al moet wel eens een maatregel worden afgekondigd, die een minder prettig karakter draagt. Maar men moet dit altijd zien vanuit een oogpunt van algemeen landsbelang. Spr. schetste het beeld in maat schappelijk en politiek opzicht in an dere landen van het contingent, o.a. in Frankrijk waar de regeringscri sissen en stakingen elkaar opvolgen, die niet in het belang van de volks welvaart kunnen zijn. Tegen deze achtergrond gezien, meende de g.a. dat het Nederlandse j volk in zijn geheel dankbaar kan zijn voor de het tot dusver succesvol sa-1 menspel van regering en organisa ties. Voorts belichtte spr. de zin van de gemeenschapsgedachte en zei dat in heel het Gods-bestel, dat heel de we reld omvat, de mensen elkaar niet kunnen missen. Een ieder heeft op zijn plaats daarin een taak, van de minste tot de hoogste functionaris. De leiders hebben de arbeiders no dig, de arbeiders de regering. En dit geldt ten opzichte van alles daartus sen in liggende verhoudingen, dus ook voor de transportarbeider. Geluk niet te koop. De kapelaan noemde hem, die zyn dagtaak alléén ziet als een bron om er geld mee te verdienen, een arm zalig mens. De arbeid die soms ook eens een last kan zijn, mag men niet uitsluitend als een juk beschouwen. Men moet de arbeid met vreugde doen in het besef dat in de producti viteit van een volk, de basis is ge legen voor de persoonlijke en natio nale welvaart. Zo gezien vormt de transportarbeider zelfs een heel be langrijke rader in de wereld. Deze erkenning schept ook dure ver plichtingen en legt deze groep een zware verantwoordelijkheid op de schouders om haar taak, hoe eento nig die soms ook zjjn kan en verve lend van aard, naar behoren te ver vullen. Tot slot van zijn visie op het we reldbestel en de functie die de trans portarbeider daarin heeft, verklaarde de g.a, zich bereid om ook in de vorm van persoonlijk contact in vreugde en leed met het wel en wee der le den te willen meeleven. Jaarverslagen. De heer J. L. v. Tol, penningmees ter, gaf een overzicht van de finan ciële aspecten der afdeling, waarbij van een voordelig saldo ad ƒ329,34 is gebleken. Ook gaf hij een over zicht van de kas van het feestcomité. In de nieuwe kascommissie werd herbenoemd de heer G. van Egmond en benoemd de heer C. van Leijden. In zijn jaarverslag herinnerde de secretaris, de heer Q. Wortman aan de totstandkoming van de CAO voor de veevoederhandel en loonsverbete ringen voor de vervoerders, alsmede de verbetering van arbeidsvoorwaar den, vacantieregeling enz. over de gehele linie. Hij gaf voorts blijk van vreugde over de herstelde samen werking van de de drie arbeidersor ganisaties, de KAB, het CNV en NVV; en gewaagde hij van veel waardering voor het werk van de heer v. d. Sijs, het erelid, die hij de sjouwer van de bond noemde. De voorz. dankte de secretaris voor diens onvermoeibare arbeid voor de organisatie. Bij de bestuursverkiezing werden de periodiek aftredende leden J. L. van Tol, G. de Jong (2e voorz.) en Q. Wortman bij akklamatie herkozen. In de vacature van de heer L. v. d. Sluis werd de heer Th. J. v. Leeuwen bij enkele candidaatsstelling geko zen. Wagens mutaties in de feestcom missie waarin de heer J. v. d. Lpij den al zitting had, werden benoemd de heren W. P. J. Helversteijn en J. L. van Tol (als bestuurslid toege voegd). De districts-bestuurder, de heer v. Spanjaard sprak over de ondanks de maatregelen van de regering, geste gen levensstandaard en vestigde de aandacht op de consequenties hier van voor de laagst betaalde arbeids krachten, noodgevallen en grote ge zinnen en over de diverse acties, die mede in samenwerking met de an dere organisaties worden opgeno men om verbetering te verkrijgen in voornoemde gevallen en situatie als mede betrekking tot de secundaire arbeidsvoorwaarden, zoals vacantie regeling en -toelagen. ATTC verloor. In een vlot ge speelde wedstrijd kwam AATC zater dagavond uit tegen Treffers 2. ATTC was reeds direkt gehandicapt door het niet meespelen van v. d. Neut wegens griep. In de openingspartij kwam v. d. Laken uit tegen W. v. d. Zwet. Hij behield de aanval de gehele partij waarbij hij vele malen fel door kwam zowel met back- als fore- handaanval. Hieruit bleek, dat hij vooral in tempo weer volledig uit z'n down was. In de tweede game zakte het tempo iets. 2110, 2220. In de 2e partij speelde J. Henry tegen L. v. d. Meer wat resulteerde in een zeer spannende strijd, wat gewoonte ge worden is van Henry. Na de eerste game 1421 w<?n hij de 2e 21—11 om na bijna gelijke stand 1516 te ver liezen met 1621. Invaller D. Rie- mens speelde hierna zeer moedig te gen J. v. d. Meer, maar kon niet in de meerderheid komen en verloor met 1221, 1921. J. Henry tegen W. d. Zwet gaf weei spanning getuigfe de 2e game 2628 maar ging helaas ook verloren, wat geen schande is te gen deze ex-hoofdklasser. P. v. d. La ken speelde hierna 2117, 2116 een gewonnen partij tegen J. v. d. Meer. D. Riemens kwam hierna tot een goed resultaat tegen L. v. d. Meer maar kon het toch niet tot een over winning brengen 1721, 2113, 11- 21. In de volgende partij tegen J. v. d. Meer kwam J. Henry door iets te laag tempo juisA weer niet tot een over winning ondanks zeer klein verschil 1921. In de partij D. Riemens—W. v. d. Zwet was eerstgenoemde kansloos en verloor met 1621, 1421. P. v. d. Laken won daarna zijn derde par tij deze avond tegen de niet sterk maar lastig spelende J. v. d. Meer, 21 12, 2117. Het dubbelspel werd een Alphense aangelegenheid 2118, 2119. Eindstand 46. Standen: Batswingers II 24, Treffers I 2—3, Wibo IV 2—3, Vrien denschaar I 1—2, Dos n 22, Tref fers II 2—2, USV II 2—2, Docos I, 2—1, Dos I 2—1, ATTC 2—0, Sala manders I 2—0. Uitslagen: Dos 1Batswingers 2, 010, Dos 2Salamanders 1, 82, Treffers 1—USV 2, 5—5, Wibo 4—Do- cos 1, 5—5, ATTCTreffers 2, 46. Dos 1 stelt tot heden zeer teleur, het wist nu zelfs geen tegenpunt te scoren in de wedstrijd tegen Batswin gers 2. Dos 2 klopte het zwakke Sla- manders met 82. De Groot van Dos 2 bleef ongeslagen, Harkx en Turn hout verloren ieder een partij. Tref fers 1 kwam niet verder dan een draw tegen het Rdamse USV 2, 55. W. Heemskerk won al zijn partijen en L'Amie won er één alsmede het dubbel wat ook voor Treffers was. Wibo 4Docos 1 was een spannende strijd waarin in Bakker ongeslagen bleef en Steenbergen was vervangen door v. d. Berg. Het dubbelspel was een Docos overwinning. Tafeltennis „Baronie". Dat A.T.T.C. 3 de laatste game van het dubbelspel heeft gewonnen, beteken de een 64 nederlaag voor het eerste herenteam van de T.T.C. „Baronie". Zy heeft nu nog maar één puntje uit twee wedstrijden, maar zij bereikte dit resultaat dan ook door te spelen tegen de twee sterkste teams van haar afdeling. D. de Veth omzeilde een lastige klip door A. Jongeleen te verslaan: 2111 en 2114. Dit was lange tijd niet voorgekomen. J. v. Es verloor in twee games van P. Vis: 1721 en-1921 en A. Lijnse, die zeer beneden zijn normale peil speelde, verloor van A. Jongeleen: 9—21 en 521. De stand kwam toch weer gelijk door de tweede overwin, ning van D. de Veth, nu op P. Vis: 21—11 en 21—15. A.T.T.C. 3 liep uit tot 24: J. v. Es verloor van A. Jongeleen en A. Lijnse kon lang niet op tegen P. Vis. De Veth en J. v. Es brachten de stand weer op gelijke voet: 44, door overwinningen op J. Verheul, die pas laat kon mee. spelen. J. Verheul kwam alléén tot winst op A. Lijnse, waarna A.T.T.C. 3 de vlotte winst behaalde door het dubbelspel in haar voordeel te doen eindigen: 1321, 2119 en 1221. Het eerste junioren team, door de N.T.T.B. in de 2e klasse gekozen, toonde daarin mee te kunnen komen door Docos 3 met een nederlaag naar huis te sturen. K. Lips in prima vorm, R. Mieremet en A. de Gans wonnen met 91. Het tweede junioren team verloor na een sportieve wedstrijd van Avanti 1 in Hazerswoude: 9I. Geslaagd. De heer W. M. van Nierop, commies ter gemeentesecre tarie afd. sociale zaken, is geslaagd voor het diploma maatschappelijk werk. Geboren: Maria Anthonia Godefri- da, dr v. K. A. Rademaker en T. A. M. Haverkamp; Adolmina Sophia dr v. G. Bruné en C. Hekkema; Josephi- na Maria, dr v. C. P. J. van Vliet en M. C. van Hulst; Cornelia Clasina Apolonia, dr v. J. T. Verwoerd en J. J. Blom; Adriana Anna, dr v. J. H. Bakker en H. Koopman; Hans André, dr v. M. Zuidam en H. A. de Groot. Overleden: Roka van Wijngaarden 61 jr, wed van W. Verruijt; Neske N. de Bruin 82 jr; Petronella E. v. Beu- sekom 76 jr, echtgenote van J. Koene koop; Elisabeth v. d. Grift 92 jr, wed. van N. Groeneveld; Christoffel Goed hart 70 jr. Getrouwd: A. P. Preenen en M. Chr. v. d. Toll; J. Martens en S. P. Slootjes; H. J. van Koert en W. J. Hijman; C. J. D. de Bruyn en G. v. d. Dool. Ondertrouwd: Pie ter E. Hoekstra 24 jr en Aartje Koning 20 jr; Johan nes M. Bon 24 jr en Petronella A. M. de Hey 22 jr; Arie de Jong 24 jr en Tonia A. Clasquin 23 jr; Pieter Rem 25 jr en Maartje van Leeuwen 28 jr. BODEGRAVEN VARIETé-AVOND VOOR DE JEUGD. Ten bate van de jeugdbeweging in de parochie had de leiding een tweetal variétévoorstellingen georga niseerd. Het programma vermeldde een beschaafd en vlot optreden vol verrassingen met jongleren, gooche len, acrobatiek en clownerieën, te verzorgen door prof. Avioletto en de twee Wido's. Des middags had reeds een over volle zaal genoten en gedaverd van de verbluffende staaltjes op boven genoemd gebied. De avondvoorstel ling werd geopend door de heer M. van Akkeren, leider van de jeugdbe weging, die in een vlotte toespraak de ouderen wees op het belang van een goede organisatie van de jeugd van 10 tot 15 jaar. Speciaal deed hij een beroep op de aanwezigen om me dewerking, en dit niet alleen te tonen door belangstelling, maar ook door zioh beschikbaar te stellen als jeugd leider. Hierna liet Avioletto c.s. de zaal in grote spanning toezien (en soms meedoen) naar de vaak fantastische goocheltoeren met doekjes, kaarten, ballen, sigaretten etc. Het gedeelte na de pauze blonk uit door acrobatiek, jongleerkunst en humoristische schet sen. En spontaan applaus gaf uiting aan de waardering van de aanwezi gen. De heer v. Akkeren sprak een welverdiend woord van dank. Biljarten. De biljartverenigingen van de kring „Tussen Rijn en Gou we'' hebben hun competitie weer in gezet. In drie afdelingen zijn de oude bekenden weer aangetreden. De uit slagen luiden: Afd. 1. T.O.G. 1 T.O.G. 2 2-4; Rijnzicht 1Poedel 1 2-4; K.O.T. 1Rijnlust 1 4-2; Centraal 1—T.O.G. 3 0-6. Afd. E: T.O.G. 5—T.O.G. 4 3-3; Rijnlust 2Rijnzicht 2 4-2; Touché 1 —KOT 2 4-2" Ata.' III: Touché 2—Touché 3 2-4; Rijnlust 3Rijnzicht 3 2-4; K.O.T. 3 —Poedel 3 2-4. VREEMDE WRAAKNEMING Comform de eis veroordeelde de Haagse Politierechter een 46-jarige boomkweker te Boskoop tot 100 boete of 20 dagen hechtenis, omdat hij zich 'n hoeveelheid heesters en planten van de kweker W. had toege- eigend. Tijdens het verblijf van de W. in het buitenland, waren voor hem 3800 „zaailingen" uit Frankrijk gearri veerd, die door een zoon van W. bij verdachte waren gebracht om dit jonge plantgoed te verzorgen. Ver dachte had de zending gekuild en kocht nadien 1650 sbuks van de 3800. Meer waren er niet overgebleven, zo zeide hij, de rest was dood of zo goed als dood. Achteraf bleek dit onwaarheid. In werkelijkheid had verdachte 1500 van de zaailingen aan een neef van hem cadeau gedaan, die de goedkope aan winst niet had uitgeplant. Deze trof het bijzonder slecht, want door be paalde omstandigheden kwam de heer W. op des neefs kwekerij en zag daar tot zijn grote verbazing zyn eigendom floreren. Hierbij bleef het natuurlijk niet en bij de politie had verdachte gezegd, dat hij de gelegen heid had aangegrepen om zijn wraak tegen de heer W. te koelen. Een der gelijke vereffening was nodig omdat W. hem een zij het dan ook geheel ander zakelijk gebied, te pakken had genomen. Ik ben echter niet te gen die kerel opgewassen en heb hem dius later de planten betaald. De heer W., als getuige gehoord, gaf een andere lezing van het geval. Het lag eerst niet in mijn bedoe ling om de politie in dit geval te mooien, doch ik kwam tot andere ge. dachten,toen verdachte de gepresen. teerde rekening niet wilde betalen. De officier sprak de hoop uit. dat ver dachte uit deze les, lering zou trek ken. BOSKOOP SCHADE DOOR RATTEN WORDT STEEDS GROTER. Het blijkt dat de schade, die door de ratten wordt veroorzaakt, steeds grotere omvang aanneemt. De te velde staande gewassen boom- kwekerij- en bloemisterij-produkten en ook groenten lijden schade die in de duizenden guldens loopt. De ratten bepalen zich niet alleen tot de gewassen aan de slootkanten, dooh men treft kris-kras door het ge hele veld hiun gangen aan. De resul taten van de tot nu toe gevoerde bestrijding, door het neerleggen van blokjes vergif, zijn weinig of niet merkbaar. De dieren hebben meer in teresse voor de wortels van seringen, gouden regen, vruchtbomen, knol gewassen en groente. Gezien de steeds groter wordende schade bestaat het voornemen een collektieve be strijding van overheidswege zoals ook vorig jaar is toegepast, opdat het on gedierte geen kans krijgt van de be dreigde gebieden naar tot heden niet bedreigde gebieden te trekken. Het spreekt vanzelf dat dan ieder een bij deze wijze van bestrijding zijn volle medewerking moet verle nen en zeker het beschikbaar gestel de vergif, dat kosteloos wordt ver strekt, moet uitstrooien. Doet men dit niet dan zal het gestelde doel nooit kunnen worden bereikt. Voor iedere kweker maar ook niet-kweker geldt het parool: Ten strijde tegen de rat ten. LANGERAAR BLINDENBOND „ST. ODILLA" Zondagavond werd in het parochie huis de jaarlijkse propaganda-avond gehouden van de R.K. Blindenbond „St Odilia". De avond werd bijge woond door vele donateurs en be langstellenden. Ook waren aanwezig kapelaan G. Lagerberg en pater C. Peterse. Het openingswoord werd gespro ken door de heer H. v. Scha ik, voor zitter van „St. Odilia". Allereerst verwelkomde hij de talrijke aanwezi gen. Vervolgens sprak de voorzitter over het grote belang voor de blinden om georganiseerd tc zijn, en wel speciaal voor de katholieke blinden om georganiseerd te zijn in de katho lieke blindenbond „St Odilia". Door het werken van de bond wordt aan de blinden meer geestesvreugde ge schonken en hierdoor krijgt men meer kracht om het overgezonden kruis geduldig te dragen. Veel is er door de bond reeds tot stand gebracht op sociaal terrein. Maar veel blijft er ook nog te wensen over. Zo is er nog steeds niet de onderwijsplicht voor de blinde. Vervolgens dankte de heer Van Schaik de volijverige zélateur, de heer G. Koeleman, voor zijn onvermoeid werken. Zyn activi teit is zeer groot en het bewijs ervan kan men aanschouwen in de tafel vol prijzen, die hij had bijeenge bracht voor een op- deze avond te houden loterij. Tenslotte werd door de voorzitter een opwekkend propa- gandawoord gesproken om donateur te worden van de blindenbond. Men doet daarmee een werk van naastenliefde en brengt wat licht in de donkerte van het leven van de blinde medemens. Hierna trad een toneelgezelschap uit Noordwijk voor het voetlicht, met het blijspel in drie bedrijven, „Jansen en Jansen, makelaars", geschreven door J. Walthaus en F. J. Luchten- burg. Dit spel bracht de lachspieren in beweging en het applaus na ieder bedrijf bewees wel, dat het goed in de smaak viel. Ook de accordeonist, de heer C. Stoker uit Noordwijk, die met zijn spel de pauze's vulde en daarmede de avond opluisterde ont ving royaal bijval en applaus. Tijdens de avond werd een verloting gehou den, die de mooie som van f 195.— opbracht. Aan het einde van de avond dankte de voorzitter de tonelisten voor het geboden spel, en de aanwezigen voor de geldelijke bijdragen. Hij besloot met een tot weerziens, tot volgend jaar. E H.B.O. „ST. CHRISTOFFEL" In «afé Hogendijk kwamen de leden van de R. K. E.H.B.O.-vereni- ging bijeen voor een feestelijke jaar vergadering. Op deze vergadering waren ook talrijke genodigden aan wezig. In bet openingswoord ver welkomde de voorzitter, de heer A. S. v. Zwieten, o.a. de g. a., pater C. Peterse, burgemeester B. J. Hogen- boom, mevr. Post-Uiterweer. dr. Sandkuil, instructeur K. Staffeleu en diens echtgenote en rayonleider C. de Rijk. Vervolgens gaf de voorzitter een overzicht van de werkzaamheid der vereniging in het afgelopen jaar, waarna werd overgegaan tot uitrei king van E.H.B.O.-diploma's. De uit reiking geschiedde door burgemeester Hogenboom. Alvorens hij hiertoe overging gaf de burgemeester een toelichting op het E.H.B.O.-werk. Hierbij liet spr. vooral uitkomen van hoeveel nut 't bezit van een E.H.B.O. diploma is. Den-k slechts aan het nuttige werk dat de E.H.B.O.-er kan doen bij een ongeluk. Het diploma wérd uitgereikt aan de dames R. Verhaar, A. Voortman en T. Stigter, alsmede aan de heren: J. Hooger- vorst, J. v. Zwieten, L. Egberts en P. Otto. Ook werden de diploma's uitgereikt met verlengde geldigheid. De heer J. Hoogervorst dankte na mens de nieuw gediplomeerden de docent, dr. Post Uiterweer, voor de vele lessen die door hem in het af gelopen seizoen zijn gegeven. Er was een stoffelijk blijk van dankbaarheid, dat in ontvangst werd genomen door mevr. Post Uiterweer. Door de burge meester werd namens de gemeente Ter Aar aan de vereniging een zuur stofkoffer aangeboden. Deze werd in ontvangst genomen door de voor zitter, die hiervoor zijn oprechte dank uitsprak en deze woorden wer den nog extra onderschreven door de leden met een spontaan driewerf hoera! Mej. D. Hoogervorst bracht dank aan de instructeur voor het vele werk door hem voor de vereniging gedaan op de oefenavonden. Ook voor de instructeur was er een cadeau. Daar na kwamen nog enige sprekers aan het woord, o.a. de g. a., pater C. Pe terse, de rayonleider en dr. SandkuiL Deze laatste gaf tevens een demon stratie met de zuurstofkoffer. Daarna ging men over tot een gezellig dansje Omstreeks het middernachtelijk uur gingen allen ten zeerste voldaan huiswaarts. LEIDERDORP L.D.C. L.D.C. speelde haar twee de competitiewedstrijd tegen K.W.C. uit Katwijk aan Zee en staat voor lopig met 97 achter, wat gezien de omstandigheden geen slecht resul taat is. LDC was n.l. met acht man, waaronder twee reserves; de uitein delijke uitslag zal 1010 worden. C. A. Deegenaars staat gewonnen en A. v. d. Zwan is zeker remise. Hier onder volgt de gedetailleerde uitslag: Cs» A Deegenaars (LDC)—P. v. Duy- venvoorde (K.W.C.) afgebr.; n.o. A. v. Duyvenvoorde 02- A. v. d. ZwanL. Dubbelaar afgebr.; J. v. SandijkB. v. Rijn 20; D. Hasse- frasP. Meyvogel 20; n.o.J. v. Beelen 02; S. TienstraJac. de Best 20; L. Matze (res.)C. Heems kerk 02; Abr. DorsmanN. de Jong 11; A. Bloemendaal (res.)— A. de Koning 02. Voorlopige uit slag 7—9. Uitslag bordenwedstrijd: C. Ver- v/eijP. v. d. Zwan 02; W. Marijt A. Dieseraad 20. LEIMUIDEN Herwonnen Levenskracht. Het is een traditie geworden, dat de plaat selijke afdeling van Herwonnen Le venskracht in het najaar een propa ganda-avond organiseert, om hierdoor het totaal bedrag dat zij aan het hoofdbestuur kan afdragen, elk jaar nog iets naar boven te brengen. Dit slaagt elk jaar, want de trouw H. L.- vrienden weten dat men op deze avond iets goeds brengt. Hier zal ook deze keer niet van af worden gewe ken. A.s. zondagavond is de r.-k. to neelver. „De Vriendenkring" uit Nieuw Vennep weer bereid gevonden om een mooi toneelstuk te komen spelen. De kaarten zijn weer ver krijgbaar bij de actieve comitéleden van Herwonnen Levenskracht. NOORDEN K.A.B. OPENT WINTERPROGRAM Zondagochtend werd de vroegmis gelezen voor de leden van de K.A.B. Onder de H. Mis was er algemene H. Communie door de leden. Door een misverstand was de eerw. pater eerst voor de Hoogmis gearriveerd en kregen de gelovigen in de Hoog mis de preek te horen, die voor de leden van de K.A.B. In de vroegmis bestemd was. Na de H. Mis was er een gezamen lijk ontbijt in de zaal De Leeuw. Na het ontbijt sprak de voorzitter nog een kort woord over de betekenis van het K.A.B.-embleera. De ring van het tandrad stelt de vereniging voor en de tanden van het rad de kracht der beweging, sa menwerking en solidariteit. De ha mer is het zinnebeeld van de arbeid, daarboven uit het kruis als het zinne beeld van het geloof en uit het ge loof putten wij de kracht der bewe ging. Zondagavond was als sluitstuk van de opening van het winterpro- gram in de zaal De Leeuw een ge zellige avond voor de leden georga niseerd. De voorzitter, de heer A. Kwakkenbos, opende de avond met 'n openingswoord over het lidmaat schap van de K.A.B. Hij legde in zijn rede de nadruk op de rechten van de leden op de instellingen van de K.A.B. zoals Herwonnen Levens kracht, het Rechtskundig adviesbu reau enz. Spreker eindigde met een propagandistisch woord en spoorde een ieder aan om vrienden en ken nissen die nog geen lid zijn te bewe gen lid te worden van onze K.A.B. De heer Th. v. d Helder las de preek, die de meeste leden gemist hadden verkort voor, welke handel de over de liefde voor de K.A.B. Verder werd de avond opgeluis terd door het Noordense cabaret- annex muziekgezelschap „De Meeu wen". De medewerkers van dit ge zelschap zag kans om de aanwezigen de gehele avond op prettige wijze bezig te houden met hun muziek en voordracht. De hoofdprijzen van de verloting gingen naar: mej. Vianen, mevr. Vork en mej. C. v. d. Weijden. L.TJW. Op 24 oktober hield de L.T.M. een bijeenkomst waarbij pas toor C. C. v. d. Sman werd geïn stalleerd als nieuwe geestelijk advi seur. Het winterprogram, waar al enkele weken mee begonnen was, werd als nog aan hem voorgelegd. Na de opening door de voorzitter werd een extra woord gericht tot de pas geïnstalleerde G. A. en een nieuw lid. Daarna richtte de G. A. zich tot de aanwezigen met een kort maar krachtig woord spoorde hij een ieder aan om trouw lid te zijn van hun organisatie en zodoende gezamenlijk de L.T.M tot goede bloei te bren gen. Verder werd de avond gevuld met een les in bloemschikken. ALKEMADE Geboren: Antonius M. z. van J. J. Bakker en M. C. Loos. Antonius H. z. van Th. J. I. Hogenboom en C. W. Remmerswaal. Wijnanda M. M. d. van M. P. van Amsterdam en M Steijn. Cornelia J. M. d. van H. J. M. van der Meer en A. J. Hoogenboom. Josephus F. M. z. van W. F. A. de Leeuw en H. C. M. Quaadvliet. DE KWAKEL Handbal. Onze dames hebben zich keurig na de onverwachte nederlaag van vorige week hersteld, zy slaagden er in, de uitwedstrijd tegen J.O.S. II te Amsterdam met 1—7 te winnen. Bin nen enkele minuten na de afworp was de stand 01 voor KDO door toedoen van Truud v. Diemen, even later was het Thea Voorn, die door een mooie worp de stand op 02 bracht; weer even later werd de stand 03 door dat Tiny Vlasman raak wist te schie ten. Enige aanvallen der JOS-dames werden door onze altijd attente ach terspeelsters teniet gedaan Nadat Thea Voorn de stand op 0-4 had gebracht, slaagden de JOS-dames er in de ach terstand te verkleinen (1—4). Voor de rust wist Truud v. Diemen de stand nog op 15 te brengen. Na de thee gin gen de onzen het wat kalmer aan doen. Tiny Vlasman en Thea Voorn scoorden ieder nog eenmaal, waarmede zij de stand op 17 brachten. De dames-junioren speelden een uit wedstrijd tegen RKAV te Aalsmeer; dit bleek een te zware opgave, zij ver loren met 40. B.WJJ.KJÏ.O. 3—4. Het eerste elftal heeft zondag een benauwde maar zeer verdiende overwinning op BWB behaald. Na hard werken werd met 34 gewonnen. De aanvallen gingen over en weer, doch de aanvallen der onzen waren iets talrijker en gevaar lijker. Na 10 minuten spelen schoot linksbuiten Maassen hard in, juist net onder de lat. Via het bovennet kwam de bal weer terug, een zuiver doel punt, doch de scheidsrechter had niets gezien; gelukkig kwam de bal voor de voeten van de attente Ton Vlasman deze plaatste hem weer in het net, nu was geen abuis meer mogelijk 0 1 voor KDO. Deze stand bleef tot de rust ongewijzigd. Na de rust deed bij een worsteling voor het KDO-doel invaller van Zan ten de bal in eigen doel belanden (1-1). 5 Minuten later was het de linksbui ten die de stand op 21 bracht voor BWB. Het spel werd intussen niet fraaier. 25 Minuten voor het einde liep doelman v. d. Vlugt uit, maar trapte 't leder juist tegen een toestormende speler van BWB, de bal verdween in het lege doel (3—1). Nu kwamen de onzen in actie invaller Verhoef scoorde kort na elkaar 2 doelpunten, terwijl Bas Zaal voor het winnende doelpunt zorgde, eindstand aldus 31 in het voordeel van KDO. Doordat koploper ZPC verloor staat KDO nu op de 2e plaats. De reserven wonnen thuis met 72 van 't Centrum, en de junioren A met 42 van DCG 8. KOUDEKERK Zoals we reeds enige tijd geleden hebben gemeld, zal de Hondsdijkse mo len te Koudekerk gerestaureerd wor den. Hiervoor is naar schatting ruim 22.000 nodig. Het bestuur van de Hondsdykse polder heeft nu bericht ontvangen, dat het Ryk daarvan 25 pet. voor zijn rekening neemt, en dat de Provincie 15 pet. in de kosten zal dra gen, zodat 40 pet. van de kosten gedekt zijn. Het kan echter niet worden ontkend, da^ hier ook voor de gemeente Kou dekerk aan den Rijn belangen liggen. Deze mooie Hollandse windmolen, die het landschap een levendig aanzien geeft, moet behouden blijven. Boven dien is het de enig overgebleven wind molen van de vier, die in vroeger tijd in de onmiddellijke omgeving van Kou dekerk het landschap sierden. De Brui- nadese molen is geheel verdwenen, ter wijl die in de Hoge- en Lagewaardse polders zijn vervangen door zogenaam de Amerikaanse vijzelmolens. Sommi gen beweren, dat Koudekerk in vroe ger tijden zelfs over vijf of zes wind molens zou heben beschikt. Restaura ie van de laatst-overgeble- vene is hard nodig. Daarom heeft het polderbestuur ook een beroep gedaan op het gementebestuur, om een subsi die voor deze restauratie te verstrek ken. Het bestuur van de vereniging „De Hollandse Molen" heeft geadviseerd, deze subsidie op 20 pet. te stellen. Als alles in kannen en kruiken is, en de molen met groter capaciteit dan tot heden toe, in 1958 in volle glorie weer draaien gaat, zal men het genoegen smaken, dat 'n mooi stuk landschaps- schoon in Koudekerk behouden is ge bleven. ZWAMMFQDAM Agenda gemeenteraad. In de open bare vergadering van de raad der ge meente Zwammerdam, te houden op donderdag a.s. worden o.m. behandeld de onderwerpen: Verhoging crediet in rekening-courant bij de N.V. Bank voor Nederlandse Gemeenten te 's-Gra- venhage, tot 400.000. Vaststelling van een besluit tot het aangaan van kas geldleningen voor 1958, tot een be drag van ten hoogste 1.000.000. Vast stelling partiële herziening 1957 (Over tocht) van het uitbreidingsplan Zwam merdam Rijksweg landzijde. Besluit, waarbij wordt vastgesteld dat voor het gedeelte „Overtocht" van het uitbrei dingsplan Zwammerdam Rijksweg land zijde, een herziening wordt voorbe reid. Onbewoonbaarverklaring van de woningen C 90 en C 91. Verzoek van de Kesrkvoogdij der Ned. Herv. Ge meente te Zwammerdam tot verhoging van het gemeentelijk subsidie kerk restauratie i.v.m. verhoging der to taal gemaakte kosten. Subsidieverle ning afd. Zwammerdam EHBO i.v.m. het van gemeentewege niet meer be schikbaar zijn van leslokalen voor de wekelijkse cursussen. Beschikbaarstel ling van een bedrag voor aankoop van een medaille aan de Landelijke Ry- vereniging „De Boreftse Ruiters" i.v.m. het verrijden van de landelijke kampioenschappen Zuid-Holland en Noord-Brabant.

Leidse Courant | 1957 | | pagina 5