SbJ WB$M Imam Uitstekend gespeelde „Medeplichtigen" 1/att e£n uulfven Met de bouw van 218 woningen bij Willem de Zwijgerlaan voert Leiden de galerijbouw in Scherp Meisjesmantels Bakvismantels Jongenskteding Maison SPIER Middelbare scholen bij de Rijnsburgerweg te Leiden Woonarkhaven in Leiden-noord DINSDAG29 OKTOBER 1957 DE LEIDSE COURANT PAGINA 2 Twee inwoners van Utrecht, de he ren T. en S., die meenden op drie ok tober J.L met de verkoop van strik jes en feestneuzen in Leiden wat te kunnen verdienen, moeten bepaald in hun verwachtingen teleurgesteld zijn. Ze namen op het Levendaal een bromfiets weg om de verdiensten wat te vegroten en waren al blij, dat een Utrechtse verkoper er een goede prijs voor gaf, in ruil voor hun naam en adres. Ze vergaten de politietelex, die het nummer al had doorgegeven en even zeer veronachtzaamden ze de routine- bezoeken die de recherche bij opko pers pleegt te brengen. De Utrechtse politie ontdekte de brommer en voelde de heren aan de tand. Ze vertelden de brommer van een onbekende te Leiden te hebben gekocht maar er waren toch wel re denen om het tweetal naar Leiden over te brengen voor een nader on derzoek. Een week lang hebben de heren vol hard in hun beweringen maar giste ren hebben ze maar bekend. Ze zullen voorgeleid worden. Bromfietser gevallen. Op de Rijnsburgerweg kwamen gis termiddag om twee uur een bromfiet ser en een wielrijder met elkaar in aanrijding. De 67-jarige heer J. van Z., afkomstig uit Oegstgeest, reed, op weg naar Leiden, een wielrijder ach terop. Bij het passeren stootte hij met zijn rechterarm tegen diens linker arm, tengevolge waarvan beide he ren de macht over het stuur verlo ren en vielen. De heer Van Z. kreeg verschillende hoofdwonden en werd door de E.H.D. naar een ziekenhuis vervoerd. sessekade zal na vele donkere weken van wachten eindelijk zijn feestver lichting krijgen. De palen, thans nog van hun luister beroofd, zullen er knipogend van getuigen. Architect P. C. Eversteyn te 's-Gra- venhage heeft namens de fa. Van Delft, het verbouwen van het win kelpand Steenstraat 45 alhier, opge dragen aan de fa. H. Prins te 's-Gra- venhage. Aanleg wegen Academisch Ziekenhuis gegund. De Rijksgebouwendienst te 's-Gra- venhage heeft het aanleggen van wegen op het terrein van het Aca demisch Ziekenhuis alhier gegund aan de fa. van Vemde en Beest te Heemstede voor ƒ29.860. Crescendo-training. Wij maken de seniorleden van de LIET IS EEN MERKWAARDIG spel, waarmede de Haagse Comedie de A-serie van K. en O. gisteravond heeft geopend. „De medeplichtigen" is geschreven door Max Croiset, een van onze prominente toneelspelèrs, die er zelf een der hoofdrollen in ver vult. Max Croiset noemt het een biecht, de bekentenis van een schuld gevoelen, cmdat hij in de bezettings tijd de terreur van de Duitsers heeft kunnen verdragen en zich zo in het leven heeft weten te houden. Hij voelt dat als een soort medeplichtig heid tegenover degenen, die zich te gen het onrecht verzet hebben en dat met de dood hebben moeten beko pen. Om aan dat schuldgevoelen uiting te geven heeft hij zich bediend van de geschiedenis uit de Griekse mythologie, welke is heengeweven rondom 't geslacht van Atreusz' zoon Agamemnon, wiens nakomelingen Ifi- geneia en Orestes door 't Noodlot in afschwelijke situaties worden ge plaatst .Orestes ziet zich door de wet. van de bloedwraak gedwongen om zijn eigen moeder te vermoorden, omdat deze haar man Agamemnon, Orestes' vader heeft gedood. Ifigeneia is naar Tauris ontvoerd en wordt daar gedwongen als priesteres van Artemis mede te helpen om eigen landgenoten te offeren. Orestes en Ifigeneia zijn broer en zuster, doch zij herkennen elkaar niet, als Orestes naar Tauris komt en daar als offer aan Artemis dreigt gedood te worden met behulp van zijn zuster. Orestes wordt door de auteur ge zien „als de man, die de zuiverheid nastreeft en zelfs zijn moeder offert R.K. Korfbalyer. „Crescendo" nog aan zijn eer." Doch naast hem in de De affaire met de knipperbollen op de Prinsessekade is in de vorige raadszitting niet aan de orde geko men, omdat een geheime zitting te veel tijd in beslag nam. In de vol gende zitting, maandag a.s., zal de interpellatie, van het raadslid mr. J. Drijber naar wij hopen wel aan de beurt komen. Men zal beslissen of het zebra-pad en de oranje bollen: daar mogen blijven, of dat zij een eind in de richting van de Bostelbrug verschoven zullen worden. Hoe de uitslag zijn moge, de Prin- Omdat U niet Iedere dag een vul- gen koopt, vraagt de keuze een ljzondere zorg. Daarom ls het prettig te weten, flat er in het Centrum van Lelden een speciaalzaak ls waar uitsluitend betere vulpennen worden verkocht en vakkundig personeel U gaarne terzijde staat. VULPENKLINIEK G. WOLFSLAG - BREESTRAAT 145 even attent op het feit, dat heden avond vanaf 8 uur gelegenheid is om te trainen bij licht op ons veld aan de Montgomerystraat. De training voor de adspiranten in de zaal Vrouwenkerkhof gaat heden avond niet door wegens reparatie aan de zaal. Volgende week weer als ge woon. gevangenis zit zijn vriend Pylades en dit is de man die tot elke prijs het leven wil behouden; hij zet Orestes aan, liefde te veinsen voor Ifigeneia, die zij beschouwen als een landver- raadster. Tenslotte blijkt Ifigeneia de zuster van Orestes te zijn en slagen allen erin ïüt het barbaarse Tauris te ontvluchten. Waar moeten 4 milj. vandaan komen? POTLOOD en GEEST No. 533. Horizontaal: 1. gram schap, 4. gem. in Gelderl., 7. vier voetig dier, 9. soort van antilope, 11. orient-expresse (afk.), 12. telwoord, 13. muzieknoot, 14. afkorting van neon, 15. tijding, 16. beelden, die in de slaap voor de geest komen, 17. opschik, 19. schoenvorm. Verticaal: 1. voorzetsel, 2. muziek zaal, 3. gekheid, 5. lieden van adel, 6. notitieboek, 8. Europeaan, 10. wa ter in Limb., 13. wijnsoort, 15. manier van klederdracht, 18. sint (afk.). Oplossing morgenavond. Oplossing No. 532. Horizontaal; 1. lok, 4. akant, 9. Avon, 11. ader, 12. namens, 13. te, 14. daas, 15. tg, 17. la, 18. e.p., 21. na, 23. emoe, 25. An, 27. katoen, 28. node, 30. semi, 31. spons, 32. dag. Verticaal: 1. land, 2. ovaal, 3. kom aan, 5. kast, 6. A.D., 7. net, 8. tres, 10. nes, 13. gemoed, 19. poema, 20. gans, 22. Aken, 23. ets, 24. enig, 26.1 is overgegaan. Over het algemeen nop, 29. do. welke dit type heeft boven de ge- Voor een terrein ten zuiden van de Willem de Zwijgerlaan te Leiden is ontworpen een plan tot de bouw van 218 woningen en 14 garages door het architectenbureau Roosenburg, Ver- bave, Luyt en de Iongh, te 's-Gra- venhage. Deze woningen zullen worden ge bouwd in 18 blokken, t.w.: 6 blokken, elk „e vattende: op de le bouwlaag 3 flats en 2 wo ningen voor huishoudingen van be paalde samenstelling (bv. moeder en dochter, broeder en zuster, etc. en eventueel bejaarden); op de 2e en 3e woonlaag 9 maison nettes; op de 4e en 5e woonlaag 9 maison nettes; op de begane grond de bergruim ten voor de bovengelegen woningen en in de meest noordelijk gelegen blokken ook de bergplaatsen voor de woningen van de drie aangrenzende blokken B noord; 4 blokken B noord, elk bevattende op de begane grond 3 flats en op de 1 le en 2e bouwlaag 6 maisonnettes; 2 blokken B zuid, elk bevattende op de begane grond 7 garages en 7 bergruimten en op de le en 2e bouw laag 7 maisonnettes; 3 blokken C. elk bevattende 5 gro te eengezinswoningen; 3 blokken C1, elk bevattende 5 eengezinswoningen van het zelfde type als de maisonnettes. Verder zijn in het plan opgenomen 3 ruimten met bijzondere bestem ming. Wat de indeling van de woningen betreft: De maisonnettes en de 5 eengezins woningen blok C 1, bevatten: op de woonverdieping een woonkamer, keuken, was-doucheruimte, w.c. en gang; op de slaapverdieping 3 slaap kamers. Deze woningen zijn geschikt voor 6, resp. 7 personen, al naar gelang er een in- dan wel een uitgebouwd balkon is ontworpen. De flats bevatten een woonkamer, 3 slaapkamers, een keuken, was- doucheruimte en een w.c. en zijn ge schikt voor 6 personen. De grote eengezinswoningen bevat ten: op de begane grond een woon kamer, slaapkamer, keuken, w.c., vestibule, gang en een ingebouwde bergruimte; op de verdieping 4 slaap kamers en een was-doucheruimte. Deze woningen zijn geschikt voor 9 personen. De 12 woningen voor huishoudin gen van bepaalde samenstelling be vatten een woonkamer, een slaapka mer, was-doucheruimte en keuken. In totaal omvat het plan 191 wo ningen met 3 slaapkamers, 15 wonin gen met 5 slaapkamers en 12 wonin gen met 1 slaapkamer. Galerijen. Met de uitvoering van dit plan zal in deze gemeente voor de eerste maal galerijbouw worden toegepast. Dj het ontwerp van het partieel uit breidingsplan ,.Leiden-Noord" zijn de hoofdstraten tot een minimum beperkt met het oog op de hoge kos ten. In verband hiermede moet de hoogbouw in het onderhavige bouw plan loodrecht worden geprojecteerd op de straat, welke evenwijdig aan de Willem de Zwijgerlaan is ontwor pen. Dit maakt topoassing van gale rijbouw noodzakelijk. Met betrekking tot deze bouw kan worden medegedeeld, dat in verschil-1 lende gemeenten reeds tot deze bouw bruikelijke étagewoning aan een trappenhuis. Verder zijn deze galerij woningen waarderen de bewoners deze soort bouw om de grotere beslotenheid, ontworpen als maisonnettes, d.w.3. woningen in twee bouwlagen, waar van de eerste laag het woongedeel te en de tweede laag de slaapverdie ping bevat; de slaapverdieping is be reikbaar via een normale binnen trap. Geslaagd plan. De conceptie van dit plan is zeer geslaagd. Het nieuwe woningtype, dat met dit plan in deze gemeente zijn intrede zal doen, is een welko me variatie van de tot nu toe ge bouwde woningtypen. De bouwkosten van dit plan zijn blijkens de overgelegde begroting van stichtingskosten, geraamd op 3.900.000,De grondkosten zijn gesteld op 2.650,per woning. B. en w. tasten nog volkomen in het duister omtrent de wijze, waar op deze bouw gefinancierd zal wor den. Afgewacht dient te worden, of de Minister van Volkshuisvesting en Bouwnijverheid bereid zal zijn aan de gemeente een rijksvoorschot voor de uitvoering van dit plan toe te kennen, en zo ja, tot welk bedrag. Omtrent het percentage, waartegen een eventueel rijksvoorschot zal wor den verleend valt thans evenmin iets te zeggen. In verband met een en an der is het nog onmogelijk de finan ciële besluiten met betrekking tot deze bouw ter vaststelling aan te bieden. De „Club de Limetz" kreeg Bretagne voorgeschilderd Eeuwenlang hebben schilders en schilderessen het innerlijk bewogen van miljoenen, die hun werken be wonderden of verafschuwden. Maar hoe algemeen bekend ook het schil deren als een experssiemiddel zijn mag, slechts weinigen weten, wat schilderen is. Het was daarom een goed idee van de Club de Limetz om mevrouw Lu cia Steinbach uit te nodigen, iets te vertellen over het schilderen en over haar leven als schilderes. Niet alleen heeft zij de nieuwsgie righeid van verschillende clubleden bevredigd maar ook is zij er door haar spontane voordracht in geslaagd, alle aanwezigen iets te leren. Beginnend met een verklaring van de verschillende tekentechnieken, toohde mevr. Steinbach achtereenvol gens het gebruik van potloodsoorten, conté, houtskool en Siberisch krijt. Een overgang naar het eigenlijke schilderen leverde net tekenen met inkt en sepia, waarmee verschil lende effecten te bereiken zijn, af hankelijk van de wijze van gebruik. Ook de mogelijkheden van en het onderscheid tussen houtsneden, lino, ets en steendruk wist mevrouw Steinbach aan de hand van interes sante voorbeelden aan haar aandach tig gehoor duidelijk te maken. Aan de hand van een kleine expo sitie van haar schilderwerken, liet spr. de clubleden zwalken van Lei den naar Oostenrijk en door Italië naar Frankrijk, waarmee ze de ge voelige plek van de Club op aange name wijze raakte. Op deze zweftocht door Europa leerden haar toehoorders tevens het onderscheid tussen aquarel, gouache en olieverfschildering en zagen zij, welke aardige effecten te bereiken zijn door verschillende technieken toe te passen in een werkstuk, b.v. door in een grof opgezette gouache se mythe iets verscholen ligt van het tragische conflict, waarvoor velen in de bezettingstijd zich geplaatst za gen, nl. zich verzetten tegen het on recht en ten onder gaan of blijven le ven en lijdelijk toezien met een ge voel van medeplichtigheid. Het con flict is een boeiend gegeven en de gekozen vorm van de oude mythe is groots. De acteur-auteur heeft zich zoveel mogelijk aangepast aan de sfeer en het karakter van het antieke Griekse treurspel en zijn volzinnen en puntige gezegden lopen dan ook „op hoge cothurnen", zoals men in het oude Hellas zei van „hoogdraven de" taal (in een goede betekenis). In de rijkdom van de taal overi gens een van de beste elementen van het spel verdrinkt echter zowel de handeling als de bedoeling van de schrijver. Het ontbreken van de dra matische actie is niet zo erg, want dat wordt door het spel der acteurs weer goed gemaakt, doch een onduidelijke probleemstelling en ontknoping is iets wat zelfs door het beste spel niet te verhelpen is. Niettegenstaande de ze gebreken vinden wij het drama van Max Croiset een knap stuk werk, dat van het begin tot het eind de aan dacht weet vast te houden. 17ANZELFSPREKEND is het ge- spannen houden van de aandacht mede te danken aan de uitnemende speelkwaliteiten van de drie hoofd figuren Coen Flink (Orestes), Max Croiset (Pylades) en Elisabeth An dersen (Ifigeneia), die in „De mede plichtigen" alle gelegenheid krijgen om hun talenten te ontplooien. Het zijn alle drie min of meer boven menselijke figuren, welke zij te ver tolken hebben en zij werden gekweld door emoties, welke het normale te buiten gaan. In uitnemend gevarieerd spel hebben zij een zeer wel te aan vaarden vertolking gegeven. De overige medespelenden kwamen er weinig aan te pas. Joris Diels zorg de door zijn bulderende weergave van de barbaren koning Thoas voor de herinnering aan de bezetting, ter wijl de drie dienaressen van de Arte- mispriesteres meestal in zwijgende figuratie een keurige aankleding van de scène vormden. De decors waren sober, maar voldoende suggestief om de juiste sfeer op te roepen. De toeschouwers hebben na afloop duidelijk blijk gegeven van hun gro te waardering voor het gebodene. JeugdcoDcert Mij. voor Toonkunst •TOT TWEEMAAL TOE SPEELDE het Rotterdams Philharmonisch Orkest voor een uitverkochte Ge hoorzaal. Alles was gistermiddag be zet, en het was er muisstil! Zonder dat had het programma ook niet ge maakt kunnen worden. De dirigent Eduard Flipse had echter niet te kla gen over zijn talrijke discipelen. In tegendeel, hij roemde hen om de rust in de zaal. De mondelinge inleiding betrof al lereerst Carl Maria von Weber en diens oeuvre, zijn weldadige roman tiek en natuurlijke muzikaliteit. We- i ber's voornaamste betekenis heeft ge- legen in de opera, waarmede hij de grondslag heeft gelegd voor de late re grote heroïsch-romantische opera, en het muziek-drama van Wagner. Krijgshaftig zet de ouverture „Eu- ryanthe" in, en laat het karakter van de middeleeuwen herleven. Geheim zinnig romantisch klinken de hoorns, en een prachtig fugato volgt aan het slot. Van ganser harte werd er ge noten van de klankverfijning in het. orkest, dat inderdaad een prachtige toonkleur ontwikkelde. De drie mooie stukken uit Grieg's Peer Gynt suite werden ontroerend gespeeld. Morgenstimmung, een heer lijke vroege morgen, lentefris en rein; dan de tragische dood van Aase, en het lied van Solvejg, de verlaten vrouw. Met de jongelui bewonderden wij de vertolking van de dirigent. In memoriam^Jean Sibelius, de on langs overleden Finse componist, werd een van de vier Lemmin- 1 kaïnen-legenden nl. „De Zwaan van I Tuonela" uitgevoerd, uit diens eerste periode. Geïnspireerd door de natio nale muziek, belanden wij in de my the, het rijk der geesten, de een zaamheid. Een heel merkwaardige kleur is aangebracht door de alt-hobo met veel poëzie gespeeld door Peter Schenkels. Tot besluit de orkest-rhapsodie Es- pana, geïnspireerd door een reis naar Spanje, wat wel een van de belang rijkste werken van Emanuel Cha- brier is geworden. Geestig, kleurrijk en briljant, viel de mooie muziek on gemeen in de smaak. Wij verheugen ons in de bloei en groei van de Leid- se jeugdconcerten en het enthousias me waarmede de muziek wordt ont vangen. J. KORTMANN Vóór honderd jaar Onlangs is gemeld, dat in het Broederhuis te Oudenbotch (prov. Noordbrabant) door de ambtenaar van 's Rijks belastin gen aldaar, eene zeepziederij of zeepmakerij was ontdekt, waar in sedert 1855 ten behoeve van dat gesticht zeep schijnt ver vaardigd te* zijn; dien ten gevol ge werd tegen den Heer J. Hui- bregts, als chef van dat ge sticht, proces-verbaal opge maakt. SPECIALE AANBIEDING IN en Voor iedere koper een attractie ter gelegenheid van ons 35-jarig bestaan. HAARLEMMERSTRAAT 109 Schakel-, Voorzorg- en Vestazegels. Onder meer een r.k. lyceum voor meisjes De Leidse raad gaat maandag a.s. opnieuw een beslissing nemen over het uitbreidingsplan Leiden-Hout- kwartier-Noord. Het betreft hier het gebied, be grensd door de bestaande bebouwing ten noordoosten van de Rijnsburger weg, de Houtlaan, de Maredijk en de spoorbaan Leiden-Haarlem. De in dit gebied liggende gronden zouden in stedebouwkundig opzicht voor middenstahdswoningen in aan merking kunnen komen. Echter moet worden voorzien in een zeer groot tekort van terreinen voor openbare- of bijzondere gebouwen, nl. voor een Diaconessenhuis, de nieuwe Gemeen telijke H.B.S. voor meisjes, het nieu we R.K. Lyceum voor meisjes, de uitbreiding van het Chr. Lyceum, de nieuwe school van het Koninklijk Genootschap „Mathesis Scientiarum Genitrix", e.a. Bedoelde gronden zijn door de ligging, nabij het station en van de interlocale trams en auto bussen bijzonder geschikt voor de stichting van deze gebouwen, daar deze in belangrijke mate een streek- functie zullen bezitten. Hiermede Burgerlijke Stand Geb.: Pieter Adrianus zn v. P. A. van Brummelen en J. F. Kuijven hoven; Beatrix Agnes Maria dr v. M. J. Smits en B. B. van der Voort; Johannes Cornelis zn v. H. Bos en M. van Duijn; Marijke dr v. I. Selier en K. H. Mugge; Willem zn v. A. C. Polane en J. Hoving; Alexander Wil liam Duncan zn v. C. J. W. Suther land en C. Anker; Gidion Wilhelmus zn v. J. van der Born en J. van Meurs; Lenarda Maria dr. v. J. A. Vervoorn en C. W. M. van Goozen; Hermanus Bernardus Pieter zn v. J. ,H. Versteek en C. Voorn; Arie Gerar- dus zn v. K. Hoek en J. Otter; Pe- tronella Cornelia dr v. P. Mieloo en R. H. Riethoven; Harm Abraham zn v. H. C. Kattenberg en H. J. Wijs man; Fred Paul zn v. K. Ottens en J. R. Vaessen. Overl.: J. Kukler, 86 jr, man; J. S. Zwarts, 64 jr, echtgenote v. C. W. Delforterie; N. Louwrier, 67 jr, echt genote v. W. D. Regeer. Getr.: A. Goosen en J. Hartman; J. F. Dröge en S. Solsma; F. van der Mark en C. M. Lamme. het fijnere werk met sepia in te te kenen. Vooral over haar werk in Frankrijk ze is vijfmaal in Parijs geweest en eens, door een uitwisseling van kun stenaars, in Bretagne vertelde me vrouw Steinbach na de pauze aan de hand van enkele dagboekfragmenten en reisaantekeningen en daarbij ble ken haar doeken al even fris en ori gineel als haar taalbeheersing. De beheerste, kleurige schilderijen waarop de brullende oceaan als ver stild lag en de ruige rotsen uit het doek sprongen, de nietige, plezierige vissersscheepjes cn de stemming in de kleine kustplaatsen hebben de le den van de Club de Limetz een beeld gegeven van het Franse schiereiland, naar een bezoek waaraan ze zeker met verlangen zullen tegemoet zien., moest bij het ontwerpen van een plan dan ook rekening worden ge houden. Ten noorden van de Kager- straat zijn enige gronden bestemd voor middenstandswoningen en voor autoboxen. Ten aanzien van het com plex van de universitaire woonwijk ondergaat de geprojecteerde bebou wing enige wijziging, en wel in dier voege, dat, in overeenstemming met het gewijzigde bouwplan, aan de zijde van de Boerhaavelaan zijn ont worpen flats met drie inplaats van twee woonlagen en het flatgebouw ten noorden daarvan zal bevatten 8 inplaats van 7 woonlagen, waarbij autoboxen. Dienst der apotheken. De avond en nachtdienst van de Apotheken te Leiden en Oegstgeest wordt waar genomen door: Apotheek Kok Ra penburg 9, tel. 24807; Apotheek Tot Hulp der Menshid, Hooigracht 48, tel. 21060; Apotheek Oegstgeest, Wil- helminapark 8, Oegstgeest, tel. 26274. Leidse Agenda (Kath verenigingen kunnen zich bij het vaststellen van data van bijeenkomsten laten voorlichten door het secretariaat van de Raad van Maatsch en Cult Overleg, W J. Kriek, Hooigracht 12 tel 20018) DINSDAG 29 OKTOBER. K. O. Toneelvoorstelling ,.De Me deplichtigen" Haagse Comedie, in de Schouwburg, 8 uur nam. R.-K. Officierenvereniging. Ope ning seizoen. Na H. Mis in kapel St. Dode wij kskerk te 8 uur nam., lezing in mess Doelenkazerne. WOENSDAG 30 OKTOBER. K.A.B.-Hartebrug. Opening winter - programma. Open gesprek, na afloop kaarten. Foyer St. Antonius Clubhuis, 8 uur nam. K. O. Toneelvoorstelling „De Me deplichtigen" Haagse Comedie. Leid se Schouwburg, uur nam. Rijksmuseum v. Volkenkunde. Le zing „Goddelijk Koningschap in Centraal Afrika" door dr A. A. Trouwborst. Steenstraat la, 8 uur nam. K. O. Lezing. „Het goede kin derboek", mej.- J. R. Wolff. Steen- schuur 6, 8 uur nam. Koksschoolkoor. Concert in Nieu we gebouw Endegeest, 19.30 uur nam. DONDERDAG, 31 OKTOBER Dienst Welzijnszorg Landmacht. Varieté-avond Cantine Doelenkazer ne, 8 uur nam. ZATERDAG, 2 NOVEMBER VEGLO. Cabaret-Revue. St. Anto- niusdubhuis, 8 uur nam. Opening tentoonstelling Prenten van Paul Schuitema. Prentenkabinet der Rijksuniversiteit, Kloksteeg 23. Huldiging Hypocrates. Binnen plaats Acad. Ziekenhuis, 15.15 uur nam. „Accelerando". Mondaccordeonver eniging. Jubileumuitvoering in Oe Burcht, 8 uur nam. In het uitbreidingsplan Leiden- Noord is ook de aanleg van een woonarkhaven begrepen. Dit wordt duidelijk na lezing van de toelich ting die door b. en w. bij het voor stel tot het vaststellen van dit uit breidingsplan gegeven wordt. Deze woonarkhaven komt aan de Zijl te liggen. Bij het projecteren van de ver keersverbinding is in het bijzonder rekening gehouden met de functie van de Willem de Zwijgerlaan, die in de toekomst na de totstand koming van de provinciale brug over de Zij] een belangrijke rol zal gaan spelen als in- en uitvalsweg voor het verkeer uit en in de richting Amsterdam, Rijpwetering en omge ving. Deze weg verbindt bovendien de woonwijk Leiden-Noord met de toekomstige uitbreiding van Leider dorp in de Zijllaan en de Meye- polder. Verder is de mogelijkheid geschapen voor een goede verbin ding van de Willem de Zwijger laan in zuidelijke richting via de Marnix- straat met de stad. De omvang van de bebouwing binnen de genzen van het plan bedraagt 1606 woningen, waarvan thans in aanbouw zijn of nog kunnen worden gebouwd 592 woningen. Voorts is rekening gehou den met de bouw van 15 winkels, twee dagwinkels en 6 bedrijfjes en 63 autoboxen. SLECHTE BETALER. Met G. J. B. Lansink van het Twents theaterbureau te Hengelo, is een overeenkomst aangegaan betref fende de huur en verhuur van de grote zaal van de Stadsgehoorzaal, gedurende de avond van de 28ste november 1956, tegen een huurprijs van 150 gulden. Lansink heeft de verschuldigde huurprijs niet voldaan. De pogingen om de huursom te innen, hebben geen resultaat opgeleverd, zodat thans tot invordering langs gerech telijke weg zal moeten worden over gegaan. ZOETERWOUDE- LEIDERC"-?» R.-K. S.V. Meerburg. De bad minton-, tafeltennis- en volleybal club Meerburg houdt donderdag 31 oktober a.s. haar eerste ledenverga dering. Op deze vc gadering zal een definitief bestuur gekozen worden. Het voorlopig comité verwacht dan ook alle leden terwijl ook eventuele belangstellenden welkom zijn. Zij heeft ook de tafeltennisclub „De Treffers" uit Roelofarendsveen bereid gevonden een demonstratie te komen geven en ook de medewerking ver kregen van de bekende speler de heer W. Heen- kerk. De vergadering wordt gehouden in het parochiehuis en vangt aan om 8 uur. Meerburg—KAB avond Voor voor behoorlijk aantal leden, ook on der de jongeren, heeft de Meerburg- afdeling van de KAB zondagavond in het verenigingsgebouw „De Drie Eindjes" (het wapen van Meerburg), een zeer plezierige en instructieve bijeenkomst gehouden in het kader van het winterprogram. Na een mu zikale inleiding van de trouwe mevr. Wand en haar gezellen begonnen de voorzitter, de heer Goddijn en kape laan Keesen een leerzaam maar te gelijk erg geestig gesprek over „De bezitsvorming", een onderwerp dat zeer actueel is Iedereen werd het tenslotte met ie^t-ppn eens. dat eigen duurzaam bezit een groot persoon lijkheids-vormend goed is, waarvoor wij allen op eigen wijze door sparen en propageren aan zullen medewer ken. Tijdig kreeg daarna Je nieuwe jongerengroep in „Liefde voor To neel" onder leiding van de heer Nij- hof haar kans om een graopige een- acter op te voeren: ,Wie is de Bruid?" Het debuut had veel suc- cus bij de Zaal en geeft veel te ver wachten voor het toekomstige Meer burgtoneel. De avond werd besloten met een gezellig samenzijn onder muziek en een dansje.

Leidse Courant | 1957 | | pagina 2