t*De Leidse Buitenschool'1 huldigde aftredend bestuur NederL Kamerorkest opent Meesterserie Scherp Nieuw instructielokaal voor .Veilig Verkeer' in Ondanks verloop onder de leden toch goede uitvoering VRIJDAG 25 OKTOBER 1957 DE LEIDSE COURANT PAGINA 2 Dankbare kinderen vierden feest Het was gisteren een bijzondere dag voor de vereniging „De Leidsche Buitenschool". Het is vrijwel alge meen bekend, dat deze vereniging ten dienste van de Leidse jeugd se dert 1921 op initiatief van wijlen prof. dr. E. Gorter, een buitenschool beheert, waaraan in 1931 nog een kleuterhuis is toegevoegd. De Leid sche Buitenschool is een combinatie van buitenschool en herstellings oord; als zodanig is de bestemming gedurende vele jaren geweest: een verblijf voor pre- en posttubercu- leuse kinderen, die op advies van het districtsconsultatiebureau voor tu berculose, in Katwijk worden ver zorgd en opgevoed. De opname van zeer jonge kin deren in het kleuterhuis geschiedde op dezelfde basis. Enkele jaren, na de tweede wereldoorlog is de doel stelling van de school ruimer gewor den; hetzelfde geldt ook voor het kleuterhuis. Dit hield mede verband met de bediende afname van het aantal t.b.-gevallen. De indicatiestelling is nu zo, dat behalve pre- en posttuberculeuse kinderen, ook kinderen, voor wie om medische en/of opvoedkundige rede nen een verblijf op de buitenschool of in het kleuterhuis noodzakelijk wordt geacht, opgenomen worden. De „bevolking" van de beide te huizen bestaat daardoor nog thans slechts voor een klein gedeelte uit pre- of posttuberculeuse kinderen. Deze omschakeling maakte het vol gens het inzicht van het bestuur noodzakelijk om de leiding over te dragen aan een sociaal medicus. Mutaties Redenen van andere aard gaven aanleiding tot verdere mutaties in het bestuur, die op 23 mei jl. hun beslag kregen. Op genoemde datum traden nl. mr. F. D. L. Gunning, de heer E. H. Moens en mr. J. Ger- retsen, respectievelijk voorzitter, pen ningmeester en secretaris af. Het nieuwe dagelijks bestuur bestaat thans uit dr. J. T. Buma, waarne mend directeur van het Nederlands Instituut voor Preventieve Genees kunde, voorzitter, en uit de heer J. M. J. Morsink, wetenschappelijk me dewerker van dezelfde instelling, die het secretariaat op zich genomen heeft. (In de vacature van penning meester is tot nu toe nog niet de finitief voorzien). Het nieuwe bestuur meende niet beter te kunnen doen dan hulde en dank te brengen aan de afgetreden bestuursleden temidden van 'de kin deren en het personeel van de beide inrichtingen te Katwijk. Daartoe verzamelden zich gister middag de bestuursleden en hun da mes een vertegenwoordiging van de „Ouder Vereniging", de directrices van het kleuterhuis en de buiten school en de heer H Martijn, oud- administrateur van de vereniging in het kleuterhuis. Als eerste spreker kwam de nieu we voorzitter, dr. J. T. Buma, aan het woord, die de verdiensten van mr. Gunning, de heer E. H. Moens en mr. J. Gerretsen in het licht stelde. Veel kwam tot stand, vooral in de dertiger jaren, toen het kleuterhuis, dank zij mr. Gunning en de heer Moes, geopend kon worden. De heer J. C. van Schaik, wet houder van onderwijsaangelegenhe- den, die sedert de oprichting deel van het bestuur heeft uitgemaakt, sloot zich hierbij aan. In het bijzon der memoreerde de heer Van Schaik de moeilijke tijden, die de vereni ging in de oorlogsjaren heeft door gemaakt. Het was in deze periode, dat het bestuur toch de zaken gaan de wist te houden, door de buiten school naar Leiden en het kleuter- huis naar „De Keyenberg" te Ren- kum over te plaatsen. Het waren vooral weer de heren Gunning en Moens, die dit mogelijk maakten. Prachtige resultaten Mej. G. Crèvecoeur, directrice van „De Buitenschool", gaf, mede uit naam van haar collega, mej. Taven- raat van het kleuterhuis en het per soneel van beide instellingen, uiting van haar gevoelens van dankbaar heid voor de hulp en de steun van het afgetreden dagelijks bestuur on dervonden. In het bijzonder wees zij er op, dat de goede onderlinge ver standhouding en de harmonieuze sa menwerking totdusver reeds tot ge volg hebben gehad, dat niet min der dan 1300 kinderen in de beide tehuizen konden worden opgenomen, wat vrijwel steeds tot zeer goede resultaten heeft kunnen leiden. De heer Van Steenbergen, voor zitter van de oudervereniging, bracht de dank van zijn organisatie over. Ook in deze kring leeft het besef, dat het afgetreden dagelijks bestuur in hoge mate dank verdient voor het vele werk dat verricht werd. De heer H. Martijn, oud-admini strateur van de vereniging, werd door vele sprekers in de huldiging betrokken. Natuurlijk werden de no dige souvenirs aangeboden. Na afloop van het meer officiële gedeelte werd een rondwandeling door het kleuterhuis gemaakt, waar na het gezelschap op de buitenschool door de kinderen werd ontvangen, die wuivend met hun kleurige vlag getjes het Buitenschool-lied aan hieven. Door de leerlingen van de hoogste klasse werd een speciaal voor dit doel geschreven toneel stukje opgevoerd, dat door de aan wezigen ten zeerste gewaardeerd werd. Aan het slot boden de kinderen albums met klassewerk als blijven de herinnering aan het afgetreden dagelijks bestuur aan. Een gezellig samenzijn besloot deze bijeenkomst, die, eenvoudig van opzet, aan het doel heeft beantwoord, nl. om mr. Gunning, de heer E. H. Moens en mr. J. Gerretsen duidelijk te maken, dat hun werk ten dienste van de ge zondheid van de Leidse jeugd op hoge prijs gesteld is. Bejaarde Leidse dame .van trap gevallen In haar woning aan de Oude Sin gel is gisteravond om tien uur een 74-jarige dame van een trap geval len. In levensgevaarlijke toestand is ze in het Academisch Ziekenhuis op genomen. Omtrent de oorzaak van het gebeu. ren tast men nog in het duister. De bejaarde dame, mevrouw W. V-, werd aan een trap van acht treden gevon den met een gapende hoofdwonde. Men constateerde daarbij een zware hersenschudding of mogelijk ook een hersenbloeding. Bij informatie aan het Acad. Ziekenhuis, hedenmorgen was het levensgevaar nog niet gewe ken. INLEIDING OVER MAATSCHAPPELIJK WERK Op dinsdagavond 12 november a.s. om acht uur zal dr. P. C. J. van Loon in café-restaurant „In den Vergul den Turk" spreken over de verant woordelijkheid van het maatschap pelijk werk in de komende tien jaar. Zoals gebruikelijk zal ook deze avond worden georganiseerd door het So ciaal Oharitatief Centrum. Reeds de naam van de spreker waarborgt een paar interessante uren. Burgerlijke Stand Geb.: Gijsbertus, z. v. G. Piket en J. G. Rasink; Margrietha J. J., d. v. J. Flanderhijn en A. Melet; Leonore I., d. v. P. Dullemeijer en M. J. Booij; Noach, z. v. W. J. Ie Mair en C. H. Rozier; Johanna A., d. v. G. Devilee en J. C. Selier; Cornelia M. M., d. v. G. H. van der Meer en C. H. J. van den Berg. Getr.: W. L. Berkheij en B. E. van Hemert; J. Rodenburg en A. Stolze; J. J. van Egmond en H. Nap; A. H. W. Teeling en G. J. Blom; J. Teske en E. J. Robbers; P. A. Jansen en W. A. Hinfelaar; J. C. Baris en A. J. C. Bruijnooge; W. v. Weeghel en C. L. D. Pfister; H. Ouwerkerk en G. J. M. Bruné; B. Netjes en E. T. van der Vegte; J. H. Peter en J. Blok. Overl.: K. Drijver, 78 jr., weduwe van A. Groenevelt; W. v. Erven, 71 jr., weduwe van L. P. J. Smits; A. C. v. Abshoven, 74 jr. vrouw. NIET BEZORGING Bij eventuele NIET BEZORGING van De Leidse Courant gelieve tl te lefonisch te reclameren alleen num mer 20935 tot 19.00 uui (7 uur) Zaterdag 17 uur (5 uur) Wij kunnen dan trachten U alsnog een exemplaar te doen toekomen K EN O BIEDT ELK JAAR een meesterserie aan haar leden aan en deze keer heeft het Nederlands Kamerorkest onder leiding van Szy mon Goldberg het eerste concert ge geven met een programma, dat de vele toehoorders verheugde en geluk kig maakte. Dit eerstens .door 't met zorg gekozen programma en niet min der vanwege de uitnemende uitvoe ring hiervan. Goldberg begon met een werk in mineur toonsoort en wel met Han del's Concerto grosso in d kl. t.; met de afsluiting van het laatste deel in majeur. Bij het luisteren naar deze muziek moet niet het solo-concert als norm genomen worden. Het is een af wisseling van het concertino (de so listen) in casu Thomar Magyar, Piet Nijland en Piet Lenz, cello, die mooi POTLOOD en GEEST No. 531. Horizontaal: 1. blauwe boe renkiel, 3. boom, 5. vaartuig, 7. fami lielid, 9. voegwoord, 10. krijgsmacht, 11. voorzetsel, 12. voornaamwoord, 14. ieder, 16. zeehond, 17. minder aange naam riekend. Verticaal: 1. bout van een varken, 2. welaan, 3. pers. voornaamwoord, 4. kookvat, 6 schrijflijn, 8. berg, 9. ar- beidseenheid, 11. lichaamsdeel, 13. tel woord, 14. afnemend getij, 15. lengte maat (afk). Oplossing morgenavond. Oplossing no. 530. Horizontaal: 1. prima, 6. alt, 7. lap, 8. tra, 9 dra, 10. aster. Verticaal: 2. rotgans, 3. melodie, 4. halte, 5. spaan. „Verkeersprobleem niet nieuw meer" Uit de hand gelopen Gistermiddag heeft burgemeester jhr. mr. F. H. van Kinschot namens de gemeente Leiden -het nieuwe ver- keerslokaal, dat is ingericht in het gebouw van de voormalige Bank van Lening aan de Nieuwsteeg, overgedra gen aan de Leidse afdeling van het Verbond voor Veilig Verkeer. Zichtbaar verrast was de burgerva der bij zijn binnenkomst en vol be langstelling heeft hij geruime tijd de vernuftige verkeersmaquette kunnen bekijken, alvorens hij, bij de over dracht onder woorden kon brengen, welke gevoelens bij het zien van het minatuurstadje in hem waren opge komen. Ze waren omgekeerd aan die van het kleine joch, dat zijn vader vraagt, ook eens met zijn eigen spoortje te mogen spelen. Al dit moois, zo zei de burgemeester met een spijtig onder toontje in zijn stem, is uitsluitend be doeld ten behoeve van de jeugd. De heer J. Machielsen, voorzitter van de Leidse afdeling van „Veilig Verkeer" had voor het nieuwe ver- keerscentrum een uitgebreider doel voor ogen: opvoeding van jeugdige en volwassen inwoners van Leiden tot goede weggebruikers. Spr wees in dit verband op het grote aantal verkeersongevallen vaak met dodelijke afloop dat ook in Leiden jaarlijks geboekt wordt. Het dodencijfers bedraagt in Nederland per jaar 1600, welk getal nog steeds stijgende is. Behalve aan de toene mende verkeers-intensiteit weet de heer Machielsen dit afschrikwek kende aantal verkeersslachtoffers aan de ongedisciplineerdheid, onverschil ligheid, bravour en brutaliteit naast de vaak schromelijk onvoldoende kennis van de verkeersregels. Door cursussen, lezingen, verduide lijkt met filmpjes, demonstraties op de prachtige verkeerstafel, verkeers- onderwijs op de scholen en opeleiding van de verkeersbrigadiertjes, wil Veilig Verkeer" te Leiden het voortschrijdend aantal ongevallen naar vermogen indammen. Voor het verwezenlijken van dit voornemen is natuurlijk geld nodig, hetgeen een grote handicap is bij een ledental van slechts veertienhonderd. Daarom was spr. zo blij met de gif ten van plaatselijke industrieën, hoe wel die slechts een druppeltje bete kenden ^p de gloeiende plaat van het verkeersonderricht. Ter verduidelijking gaf spr. een kijkje achter de financiële schermen. Hij uitte verschillende hartewensen, die „Veilig Verkeer" koestert: toe name van het ledental, aanschaffing van een filmprojector en van witte jassen voor de verkeersbrigadiertjes. Spreker zegde dank aan allen, die door eendrachtiige samenwerking de zaal, de tafel en de maquette tot stand hadden doen komen en gaf ver volgens het woord aan de burge meester. Die meende, dat het verkeers vraag stuk niet een modern vraagstuk is, hoewel het in de laatste halve eeuw in omvang ontstellend is toegenomen. Hij had er reeds rudimenten van aan getroffen bij een bezoek aan het oude Pompeï. Als oude vestingstad heeft Leiden ook sinds bijna een halve eeuw moei lijkheden met het in goede banen leiden van het verkeer. Hij sprak als zijn ervaring uit, dat alle verkeers- ongelukken zijn terug te brengen tot roekeloosheid, bravour, stommiteiten en onwetendheid. Maar het is de taak van V.V.V., de onwetenden tot we tendheid te brengen. Spr. wenste, dat men toch meer heer zou zijn in het verkeer aldus zorgend direct noch indirect het slachtoffer te worden. Met de beste wensen op een ze genrijk succes voor het Verbond met behulp van het nieuwe verkeerscen- trum, nam de burgemeester het lo kaal in gebruik door het drukken op enkele schakelaars van het be dieningspaneel voor de maquette. Zonder dralen zetten zich verschil lende autootjes in beweging en reed de tram een rondje, om op een kruis punt prompt met een vierwielig motorvoertuig in aanrijding te ko men. Er vielen geen slachtoffers en de ongemakken werden door de bur gemeester zelf onderhands geregeld. Ook een brandweerwagen ging de perken te buiten. Met luid gierende sirene vloog hij uit een bocht om op eigen gelegenheid een blokje over en om te rijden, doch even later moest de bestuurder zich voor het hoofd van de gemeentelijke brand weer verantwoorden. Nieuwigheid. Onder de belangstellenden, di veel plezier in het geval hadden, wa ren o.m.: de commissaris van politie, de heer J. Dreeuws, vergezeld van verschillende ispecteurs, de heer J. Bool, gemeentesecretaris, de com mandant van de brandweer, de heer 5. W. Hagendoorn, de heer C. Bril man, directeur van de Ambachts school aan de Haagweg en dokter J. G. Bazuin, inspecteur van genees kundig schooltoezicht. Het hoofdbe stuur van het Verbond voor Veilig Verkeer liet zich vertegenwoordigen door de heer Van Gils. Ook de ge meentelijke inspecteur voor het on derwijs, dr. ir. M. Roozenschoon, gaf van zijn belangstelling blijk, even als verschillende deputaties van ver voersondernemingen en van de Ne derlandse Vereniging voor Model bouw, van welke vereniging de af deling Leiden zich bij het maken van de tafel grote verdiensten heeft ver worven. BRIDGE BRIDGEVERENIGING „O. EN O". De uitslagen van de parencompe titie van de Bridgever. „O. en O" luidt: Zwart: 1. Van Haasteren—v. d. Post 74 (8); 2. de heer en mevrouw Bik 71 (2); 3. Dieben—v. Wijk 69 (3); 4. CuppenBernsen 64 (6); 5. de heer en mevr. Dolfijn 63 (4/5);' 6. JeusterWinkelmolen 58 (1); 7. mevr. WerterBonnet 57 (4/5); 8. gebr. Abswoude 48 (7). Rood: 1. N.N. 77 (7); 2. de heer en mevr. Van Leeuwen 76 (1); 3. Weber—Wynen 66 (2); 4. dames Bik 64 (3); 5. dames De BoerPiket 63 (5); 6. mevr. VorstLamboo 59 (4); 7. dames CuppenBernsen 52 (8); 8. dames Bergers—Barendse 47 (6). Tussen haakjes de totaalstand na 5 weken. speelden en het concerto grosso. De solisten gaven gewoonlijk de nieuwe gedachten, waaraan het tutti zich vasthoudt en die het enigszins vari eert in verschillende toonsoorten. De verstandhouding tussen de solisten onderling was goed en er werd in uitstekend verband geconcerteerd met het tutti. Ook in Bach's 3e Brandenburgs Concert in G gr. t. werd met animo gespeeld en naar haar werkelijke aard. Het vioolconcert in C gr t. van Joseph Haydn vormde het grote sluit stuk van het le deel. Het werk is bondig, eenvoudig om te beluisteren en geestig. Szijmon Goldberg solieert terwijl met een enkele eenvou dige beweging aanzet tot het in volgen van zijn intenties. Dat heeft veel vóór, maar ook veel tegen, om dat het begeleidende orkest heel vaak op zichzelf is aanwezen. De solist evenwel speelde met vrijheid en rou tine. Ruimschoots werd het Adagio bewonderd. Allegro van Henk Badings, een werk dat wij moeilijk is voor het muzikaal be grijpen. De dirigent zorgde voor en kele gevoelige accenten in het lang zame deel terwijl er in het Allegro met opgewektheid werd gemusiceerd. Uit Strawinsky's groot en groots oeuwe was het Concerto in D gr. t. gekozen, daterend van 1946, mooie muziek waarin men heel en al diens muzikale persoonlijkheid kan aan voelen en waarderen. De zaal betoon de zich zeer tevreden na de vertol- king van deze kleurige muziek, waar van de voordracht zich kenmerkte door temperament, beheersing en vir tuositeit. A. I. MA DE PAUZE: Cargo - van Henk Badines. eei Laatste Berichten ZUID AFRIKAANSE STUDENTEN „VEROVERDEN" RUSSISCH SCHIP Twee Zuidafrikaanse studenten hebben op vreedzame wijze het Rus-1 sische opleidingsschip „Towaritsj" veroverd en zij zijn daar beter ont haald dan zij verwachtten. Zij hadden met andere studenten gewed, dat zij als kiksvorsmannen naar het Russische schip in de haven van Kaapstad zouden zwemmen en aan boord zouden klimmen. Een van hen werd toen hij bij het schip kwam ontdekt door een wachtsman, die hem een touw toewierp waaraan hij aan boord gehesen werd. Toen de kapitein zijn verhaal hoorde, barstte hij in lachen uit en liet hij ook de tweede student ophijsen. De politie werd gewaarschuwd, doch in afwachting van de politie- boot onthaalde de kapitein zijn on genode gasten op een maaltijd, rij kelijk besproeid met wodka. MEISJE DOODGEREDEN De 16-jarige Amsterdamse kan toorbediende, mej. E. J. Roelvink uit de Sumatrastraat in Amsterdam-oost, heeft vanochtend het leven verloren, nadat zij per fiets was aangereden door de aanhangwagen van een zwa re vrachtauto op de Hogesluis, de brug over de Amstel in de Sarphati- straat. Het meisje reed in de bocht van de vernauwing tussen de vrij brede Sarphatistraat en de veel smallere brug in de richting van het Frede- riksplein, juist op het moment dat de vrachtauto passeerde Of zij toen een andere wielrijder voorbij reed is niet geheel duidelijk geworden. Zij werd door een zich in het midden van de aanhangwagen bevindend stalen buisje geraakt en tegen de grond ge smakt. Het achterwiel van de wagen reed over haar hoofd. Zij moet op slag dood zijn geweest. SASSENHEIM Theezetwedstrijd Gisterenavond vond in hotel „Het Bruine Paard" de populaire theewedstrijd plaats. De zaal, die geheel gevuld was met voornamelijk dames, werd plotseling een slagveld voor „vliegende scho tels". Drie dames wisten zo'n scho tel te bemachtigen en mochten daar door deelnemen aan de theezetwed strijd. De uitslag was 1 mevr. H. Ruuwaard, Marijkestraat 34 met 91 punten; 2 mevr. M. M. v. d. Voet, Char bonlaan 28, 85 punten; 3 mevr. C. J. Hoogervorst, Berkenlaan 4, 83 punten Vooraf werden er enige films ver toond o.a. over het kweken van de theeplant. 'sMiddags vond een wedstrijd plaats voor meisjes van diverse scho len. Hier werd Bep de Winter, Kerk straat Noordwijkerhout no. 1 met 85 punten; 2 Riet Weijers, Warmond en 3 Sjaan v. d. Burg, Noordwijker hout. Ook hier werden films ver toond en evenals 'savonds werden de aanwezigen verrast met een kop geurige thee en gratis theeschepje De eerste prijswinnaressen ontvin gen een theeservies; de anderen een verzilverde theeschep. „ACCORDANTO"TRAD De Leidse Accordeonvereniging „Accordanto" gaf gisteravond in het St. Antonius Clubhuis te Leiden een concert-avond. In het programma kondigde het bestuur reeds aan, dat na de vakantie zich enige zeer jeug dige krachten hebben aangemeld, waarmede men opnieuw is gaan re peteren. De nummers mochten voor hen niet te moeilijk zijn en men vroeg enige clementie van het pu bliek. Inderdaad was in deze uitvoe ring te merken, dat de vereniging in het b-orkest een kleine depressie on dergaat. Oudere geroutineerde krach ten gingen heen, en dat maakt aan passing noodzakelijk. Met deze aan passing echter heeft „Accordanto" bewezen, dat het nog altijd tot de drie beste accordeon-orkesten in Ne derland behoort uit een keuze van honderden. Een tweede concert in dit seizoen zal de vereniging zeker de gelegenheid geven zich aan de nieuwe omstandigheden aan te pas sen. In het A-orkest behaalde men het beste resultaat met een originele „Schweizerische Rhapsodie" van Würthner. Het was een pakkende inleiding, waarin Accordanto bewees waartoe het in staat is; de stem vor ming was sonoor, en de techniek pre cies. Kleine foutjes in het vervolg van dit werkje legden er de nadruk op, dat de studietijd voor Accor danto te gering is geweest. In Lort- zings „Tsaar en Timmerman" miste men een technische verfijning, die van het accordeonspel een bijzonder ervaring kan maken. De melodische opbouw van Borodin's „Steppen- skizze" was echter beter verzorgd; dirigent Lauw Boellaard had deze compositie, die zeer aannemelijk klinkt op de accordeon, zeer boeiend verklankt. Het tempo leek ons in dit nummer iets te snel. Vermelden wij nog de „Kalief van agdad", die zeer vlot uit de knop pen kwam. Bij wijze van uitzondering beeft de dirigent het B-orkest door het opnemen van de vele nieuwelingen verrijkt met enige A-krachten. Het was te merken, dat er nog plan kenkoorts overwonnen moet wor den, dat de jonge krachten zich nog los moeten spelen, dat zij nog op het gebied van technische verfijning veel moeten leren. Toch belooft de goede volgzaamheid veel voor de toe komst. Het publiek in de bijna geheel ge vulde zaal van het St. Antonius Clubhuis werd hierna nog enige tijd, door cabaret beziggehouden. De ge broeders Bey wisten met lied en luim de zaal mee te krijgen, waarna de „Jo-Janties" met verve enige cocale nummers brachten. Aan de vleugel accompagneerden Henry Ohouffour en Cor Muusse. Leidse Agenda (Kath verenigingen kunnen zich bij het vaststellen van data van bijeenkomsten laten voorlichten door het secretariaat van de Raad van Maatsch en Cult Overleg, W J Kriek, Hooigracht 12 tel 20U18) VRIJDAG, 25 OKI OBER. Leidse Commissie v. Intern. Sa menwerking. Herdenking dag der V.N. Filmlezing over Griekenland door Th. J C. van Hout, Aula Gym nasium, Fruinlaan. 8 uur nam. Leidse Assurantieclub. „Automati sering en Verzekering", prof. dr J. Engelfried. ,,'t Gulden Vlies", 8 uur nam. St. Leonardusparochie. Fancy-Fair M Tent naast parochiekerk 19.00 uur. avond teslotêV werd.' Speeltuinvereniging „Vogelwijk" Propagandafeestavond. Patronaatsge bouw, Oegstgeest, 8 uur. Vóór honderd jaar Uit de Leidsche Courant van 25 October 1857. Leyden. Heden was het voor de gemeente Soeterwoude een dag van feestvreugde. De inge landen van het dorp waren overeengekomen om van hun nen hooggeschatten Burgemees ter, Mr. P. van Outeren, een blijk van belangstelling te ge ven, bij gelegenheid van zijn Huwelijk. Niet verre van de Koepoort onzer stad had zich een talrijke eerewacht geplaatst, wier vlugge rossen als om strijd versierd waren, ten einde Z.Ed. in plegtigen optogt naar het dorp te geleiden, terwijl van de poort af al de huizen van vlag gen waren voorzien odediAatipeS C.H. LENS Co NIEUWE RIJN 39-40 Bekendmaking Burgemeester en wethouders der gemeente Katwijk brengen, ter vol doening aan het bepaalde in artikel 10, tweede lid, der Wegen wet ter openbare kennis, dat op de secretarie dezer gemeente vanaf 28 oktober 1957 gedurende 14 dagen voor een ieder ter inzage wordt gelegd het ontwerp-besluit van de Raad dezer gemeente ingevolge artikel 9 dier wet, vergezeld van een toelichtende overzichtskaart, houdende de ont trekking aan het openbaar verkeer van het verbindingsslop tussen de Louwestraat en de Princestraat (voorheen de Weeshuisstraat). Belanghebbenden kunnen hun eventuele bezwaarschriften tegen be doeld voorstel gedurende de termijn van tervisie-ligging en nog een week daarna bij de Gemeenteraad indie nen. (Advertentie). Z0ETERMEER Ontwikkelingsclub. De r.k. Ont wikkelingsclub hield gistermiddag voor de zevende maal een familie avond in de grote zaal van Ons Ge noegen. De trouwe bezoekers van deze avonden zullen met genoegen bemerkt hebben, dat de belangstel ling met de jaren een gezonde groei heeft doorgemaakt. De opkomst gis. teravond was dan ook verrassend groot, waarbij het jeugdige element sterk vertegenwoordigd was. Dit lag in de lijn der verwachting, omdat het aantal jonge leden, uit Zoeter- meer en diverse dorpen uit de om strek, met het nieuwe seizoen aan zienlijk gesteken is. De bedoeling van deze familieavond is o.m. om kennis te laten nemen van de vorderingen, die in de loop der tijden gemaakt zijn. Deze avond heeft aan deze ver wachting ten volle voldaan, al zou het toevoegen van enkele nieuwe elementen aan deze avonden zekere aanbeveling verdienen. Een aantal sprekers hebben in het openbaar over verschillende onderwerpen het woord gevoerd met meer of minder succes. De g.a. kap. H. C. Banning, felici teerde de vereniging met het succes van deze avond. Spreker verheugde zich erover, dat zovele jongelui ge leerd hebben hun eigen overtuiging te kunnen uitspreken, juist in deze tijd, nu er zoveel gesproken wordt. Met het behoorlijk kunnen formule ren van eigen gedachten is men er echter niet. Wil men iets naar voren brengen, dan is het noodzakelijk, dat er een zekere ontwikkeling is, zodat het gesprokene inhoud heeft Het primaire doel van de vereniging is ontwikkeling, die dient men zich steeds voor ogen te houden. Voorzitter J Duinisveld dankte kap Banning voor zijn woorden en wees er op, dat in de A-cursus de spreek angst weggedrukt wordt, maar in de B-cursus aandacht besteed wordt aan de inhoud e.d. Helaas menen sommi gen, dat men met de A-cursus vol staan kan. Pastoor J. A. Voorham kan door omstandigheden deze avond niet mede maken. De humorist-conferen cier Leen de Bruin uit Schiedam 'zorgde voor een prettige en beschaaf de ontspanning en leidde ook het ge. zellig samenzijn, waarmede deze ZATERDAG 26 OKTOBER. P. C. L.-Jubilcumfeestavond. Stadsgehoorzaal, S uur nam. Speeltuinvceniging „Zuiderkwar tier". Jeugdcabaretmiddag. St. Anto- niusclubhuis, 2.30 uur nam St. Leonardusparochie. Fancy-Fair Tent naast parochiekerk 14.0017.00 en 19.0023.00 uur. ZONDAG 27 OKTOBER. Herwonnen Levenskracht. Grote Feestavond. Stadsgehoorzaal, 8 uur nam. St. Leonardusparochie. Fancy-Fair Tent naast parochiekerk. Als zater dag; des avonds vanaf 19.30 uur. MAANDAG, 28 OKTOBER St. Leonardusparochie. Fancy-Fair Des avonds als zondagavond. Dienst der apotheken. De avond en nachtdienst van de Apotheken te Leiden en Oegstgeest wordt waarge nomen door: Apotheek Douza, Dou- zastraat 31, tel. 21313; Apotheek Nieuwe Rijn. Nieuwe Rijn 18. tel 20523: Apotheek Oegstgeest. Wil hel. minapark 8, Oegstgeest, tel. 26274. Gahaal wltknlppan lang, da itlppalllja KRUIS DE JUISTE TOTAAL DER TOTALEN

Leidse Courant | 1957 | | pagina 2