i i I i p u .0 n ,De stemme ni*ovet*V Zelfs pessimisten moeten de zon-zijde zien Slapte op Haarlemse Bloemenkeuring Wethouder van Kampen neemt ontslag Prov. controle in Zuid-Holland Haagse politie ving goede buit abdijsiroop/aks; Velscr tunnel verontreinigd door asfalt Geveild in strijd met bedrijfschap WIE HEEFT VOORRANG? DINSDAG 22 OKTOBER 1957 DE LEIDSE COURANT PAGINA 8 De bolien-export blijft groeien Ook Russische be.angstelling Het ongelijk is maar weer eens voor de pessimisten!... Tegen alle verwachtingen in, blijkt nu, dat de export van bloembollen toch groter is dan verleden jaar, toen men reeds een recordcijfer bereikte. Over de maanden juli t.e.m. september is er 46.619.409 kg uitgevoerd met een waarde van bijna 132 miljoen. Opvallend is de méér-afname der Ver. Staten. De export naar het land van Uncle Sam was de laatste jaren n.l. niet zo veel toegenomen. In to taal bestelden de Yankees nu 11.5 mil joen kg bollen, waarvoor ze bijna 36 miljoen neertelden. Dat bete kent zowel in gewicht als in waarde bijna 10 meer dan verleden jaar in dezelfde periode. Amerika wordt in belangrijkheid onmiddellijk ge volgd door Engeland, dat 11.4 mil joen kg afnam en West-Duitsland komt met 10.5 miljoen kg op de der de plaats. Engeland betaalde er 26.4 miljoen voor en de Duitsers legden ruim 27 miljoen op tafel. Russische interesse. Voor het eerst sinds 1917 hebben ook de Russen orders geplaatst. Het is weliswaar nog een druppel op de gloeiende exportplaat ze bestelden n.l. voor slechts f 83.000.maar wie weet, wat er uit zo'n beseheiden begin nog groeien kan. Voor 1917 was Rusland een niet onbelangrijke afnemer. Vooral zware hyacinten wa ren daar gevraagd. Met Frankrijk Men was maandag al héél gauw uitgekeken in de keuringszaal van het Krelagehuis en de jury zal nu niet bepaald met een laaiende hoofd pijn aan zijn lunch zijn begonnen. Men zag er n.l. alleen een vaas Ama- ranthus, die een week geleden het centrale punt vormde in de prach tige collectie Nerine van Chr. de Goede uit Eist, en nu in een afgele gen hoekje geschoven stond. Dat was alles en het zal de eerstkomen de weken stellig niet veel drukker worden. Wellicht dat men nog eens een collectie chrysanten te bewon deren krijgt of heel kleine hoeveelhe den bol- en knolgewassen, maar druk zal het niet meer worden voor de kalender half december wijst. DE EERSTE BOLBLOEMEN. De eerste bolbloemen van het jaar zijn op veiling Flora in Rijnsburg aangevoerd. Het betrof een partij Blauwe Druifjes van 275 bos, van de fa Gebrs. Schuring uit Sassenheim. De tijd van het jaar in aanmerking genomen, zagen ze er goed uit, hoe wel uiteraard aan de kleine kant. Men betaalde er 0.48 en 0.50 per bosje voor. Het heet, dat de fa Gebrs. Schuring destijds een zeer vroeg- bloeiende sport uit de partij heeft gehaald en deze afzonderlijk v oor ge teeld, Men zegt verder ook, dat de bolletjes van deze blauwe druifjes, die toch op een uitzonderlijk vroeg tijdstip werden aangeboden, niet ge koeld zijn. Bevestiging hiervan kon den we niet krijgen. Hoe het ook zij: in Flora is het begin er vastal zal het vermoedelijk nog wel even duren voor het volgende (bollen)- schaap over de dam komt. Gemeente-secretaris in ongunstig daglicht gesteld De wethouder van openbare wer ken, gemeentebedrijven en huisves ting te Kampen heeft de vorige week zijn ontslag genomen als raadslid en wethouder. Enige tijd geleden had de wethouder aan een landelijk dag blad in Amsterdam een brief gezon den waarin hij meedeelde, dat de ge meente-secretaris van Kampen op de dag dat de commissaris van de Ko ningin in de provincie Overijssel een werkbezoek aan Kampen bracnt naar óe voetbalwedstrijd Nederland -Oos- tenrijk was gegaan. Hij zou dit ech ter hebben gedaan met toestemming van de burgemeester. De brief was getypt en er was geen briefhoofd boven noch een onderte kening onder. Men had alleen de naam en het adres van de gemeente secretaris erboven getypt, wat voor de redactie van de krant aanleiding was haar bedankje tot die gemeente secretaris te richten. Deze stelde zich daarop met de politie in verbinding. De wethouder bevestigde de brief te hebben geschreven en diende onmid dellijk zijn ontslag in. De zoon van de wethouder had zich aanvankelijk niet kunnen in denken, dat zijn vader de brief ge schreven kon hebben. Vandaar dat hij toen getracht heeft de schuld op zich te nemen. Hij heeft thans zijn verklaring, dat niet zijn vader doch hijzelf de schrijver van de bewuste brief is, ingetrokken. De burgemeester van Kampen ver klaarde, dat het besluit van de ge meentesecretaris om naar een voet balwedstrijd te gaan op volkomen normale wijze tot stand kwam, en dat voor de reis niet van een dienst auto gebruik is gemaakt. zijn dit seizoen, door grote moeilijk heden in het land van Marianne, moeizame onderhandelingen gevoerd over de bollenimport. In totaal heb ben de Fransen, die altijd grote hoe veelheden Hollandse bollen gebruik ten, tot begin oktober toe slechts Zuivel-poduktschap in beroep Over salarissen Het dagelijks bestuur van het pro- duktschap voor zuivel is van plan bij de Kroon in beroep te gaan tegen een besluit van de commissie financiën bedrijfslichamen van de sociaal-eco nomische raad, waarin de commissie *52!! 2«n goedkeuring heeft onthouden i."son een verordening van het pro- duktschap voor de salariëring van de geven echter geen duidelijk beeld van de werkelijke toestand. Men moet niet vergeten, dat de export naar Frankrijk zeer laat op gang komt eerst op 25 september kon men vergunning krijgen en wan ner de cijfers over de lopende maand bekend worden, dan zal het er wel een tikje rooskleuriger uitzien. Zweden is en blijft een raadsel op bollengebied. Al jaren achtereen wordt beweerd, dat men nu aan het plafond zat met de verkoop en tel kens kochten de Zweden toch weer meer dan het jaar daarvoor. In dit seizoen heeft men de zaken op de zelfde voet voortgezet: men nam een half miljoen kg meer af dan in 1956. In totaal heeft het bollenvak van januari tot september voor 159 miljoen geëxporteerd. Kalh. Volkspartij Door de Provinciale Centrale in Zuid-Holland is op ie zaterdag te 's-Gravenhage gehouden vergade ring besloten: 1. Bij de komende verkiezingen voor de Provinciale Staten tot samen voeging van de Statenkringen Delft, Dordrecht-Ridderkerk, Gouda en Lei den, d.w.z. dat zij een eensluidende lijst van candidaten zullen indienen; 2. dat de Statenkringen 's-Graven hage en Rotterdam elk met een eigen lijst zullen uitkomen; 3. dat het te verwachten aantal verkiesbare plaatsen voor de samen gevoegde Statenkringen werd gesteld op 8, voor de Statenkringen 's-Gra venhage op 5 en voor Rotterdam op 3 4. dat door de afdelingen voor de verkiezing van leden van de Provin ciale Staten in het tijdvak van 1 nov. tot 8 dec. 1957 voorlopig gestelde can didaten kunnen worden ingediend; 5. dat de groslijststemmingen in de Statenkringen van Zuid-Holland ge houden zullen worden op zondag 2 februari 1958. Bijzondere aandacht van de Staten kringen werd gevraagd voor een veelzijdige samenstelling van de frac tie, o.m. aan de eigenschappen ge- zondheidszo) g en maatschappelijk werk en voor Jongere en Vrouwelijke candidaten. Glas-in-loodramen teruggevonden De glas-in-loodramen van de meente Heeze zijn terecht. De heer Trouwen, lid van de gemeenteraad, die vele malen heeft betoogd dat hij niet zou rusten, voordat de ramen terug waren, heeft bericht gekregen dat ze nu op de zolder van het nieu we gemeentehuls liggen. Met het terugvinden van de ramen is een einde gekomen aan een kwes tie, die de gemoederen te Heeze een tijd lang heeft bezig gehouden. Aan vankelijk was de beschuldiging geuit, dat een der wethouders, de heer E., de ramen zou hebben gebruikt voor het opknappen van een schuur, die hij van de gemeente had overgeno men. Het kwam zelfs tot een justitieel onderzoek, dat echter uitwees, dat de wethouder niet schuldig was. Maar de ramen bleven onvindbaar. Vele vergaderingen van de meenteraad zijn aan het mysterie gewijd. Nu zijn de ramen ineens te recht. Gebleken is, dat wethouder E. ze toch had. Hij had ze gekregen van de inmid dels ontslagen gemeentesecretaris van Heeze, de heer V. d. H. Twee „dames" verdwenen met diamanten Naar men vermoedt een Italiaanse en een Duitse vrouw hebben op een listige en geraffineerde wijze een Am sterdamse diamantkoopman om de tuin geleid en zijn verdwenen met een aantal diamanten ter waarde van ruim 9000 gulden. De dames, die inmiddels spoorloos zijn verdwenen, zeiden door een re latie van de diamantair te zijn ge stuurd om enkele diamanten te ko pen. Toen het hun niet lukte de kost baarheden op zicht mee te krijgen gaven zij de man vijftig gulden hand geld. Zij zouden dan wel even er gens geld halen en kwamen straks de diamanten wel ophalen. De dames kwamen echter niet meer opdagen en de koopman kreeg argwaan. Bij con trolering van zijn voorraad bleek een aantal diamanten uit het rekje te zijn verdwenen. De politie, die een vrij nauwkeurig signalement van de beide vrouwen heeft, stelt thans met man en macht pogingen in het werk de vrouwen op te sporen. Sowjet-geleerden zullen pogen het weer boven Moskou op zeven november a-s. wanneer het feit wordt herdacht, dat in 1917 de oktober-re- hogere ambtenaren. Het betreft hier de post personele uitgaven, die het produktschap, met 43.000 gulden verhoogd wil zien in verband met de laatste verhogingen van de salarissen van de hogere ambtenaren. De commissie is het niet eens over het tijdvak van 15 oktober 1956 tot 1 januari 1958, waarover het produktschap de verhoogde salarissen met terugwerkende kracht wil uitbe talen. Woensdag zal het bestuur be slissen of men inderdaad bij de Kroon in beroep zal gaan. Kruidenier verbouwde pinda's in moestuintje Geslaagd experiment Wie de kruidenier H. Blokland te Neder-Hardinxveld er van beschul digt, dat hij oneetbare pinda's in huis heeft, zal de man slechts tevreden zien glimlachen. Die slappe, bleke aardnootjes hebben namelijk een lang gekoesterde wens van de heer Blok land vervuld. Ze zijn tot wasdom ge komen in zijn eigen moestuin en hij heeft ze met eigen hand gerooid. Dit voorjaar kreeg de amateur-bo tanicus bij toeval ongebrande aard- noten. Hij stopte ze in de grond, in een z.g. koude broeikas, een klein, met glas overdekt bakje, dat slechts door de zon wordt verwarmd. Hoe wel de kruidenier in zijn botanisch handboek had gelezen, dat de „ara- chis hypogaea" alleen in tropische en subtropische streken, of in duch tig verwarmde kassen, tiert, zag hij tot zijn blijdschap de planten opscnle- ten en de felgele bloempjes opengaan. De aardnoot gedroeg zich in zijn tuintje precies zoals dat behoort. Het zijn flinke aardnoten geworden, iie, na gebrand te zijn, in de winkel een behoorlijk figuur zouden slaan. Maar dat is er niet bij. Ze dienen de kruidenier alleen maar als bewijsma teriaal voor een geslaagd experiment in zijn moestuintje. Dé rijkstuinbouw- consulent in dit district, aan wie de pinda's werden getoond, vond de teelt een grote bijzonderheid. BRAND EN BB-VERGADERZAAL. Ongeveer 300 noodwachters van de organisatie B.B. waren gisteravond bijeen op een bindingsavond in ho tel „Het Wapen van Epe" te Epe toen om kwart over 9 in de boven de zaal gelegen keuken brand uitbrak. Men slaagde er op het eerste alarm in de volle zaal te ontruimen zonder dat er onder dit gezelschap een paniekstem ming ontstond. Twee kinderen van de eigenaar van het hotel bevonden zich in een aan de keuken grenzende kamer, doch konden spoedig in veiligheid worden gebracht. Toen slechts een ogenblik na het ontdekken van het gevaar de brand weer aanrukte, die later nog assis tentie kreeg van het korps uit Vaas- sen, slaagden de blussers er in het vuur tot de keuken te beperken, die echter geheel uitbrandde. Er ontstond verder schade in de zaal door het bluswater. De Haagse politie heeft de 23-ja rige loodgieter A. A. O. uit Amster dam aangehouden alsmede zijn vriend S. J. M., een 23-jarige drogist zonder vaste woon- en verblijf plaats. Het tweetal liep dezer dagen met horloges en kettingen te venten ir de Boekhorststraat, hetgeen de aan dacht van enkele voorbijgangers trok, die de politie waarschuwden. Toen de politie verscheen, was O. inmiddels verdwenen. Bij fouillering bleek M. sieraden bij zich te hebben afkomstig van een diefstal uit Am sterdam. Bovendien droeg hij een sportjasje, dat gestolen was uit een kledingmagazijn uit de Piet Hein- straat, waar begin dezer maand werd ingebroken. Later werd ook O. aan gehouden. Beiden hebben de dief stal in de Piet Heinstraat bekend. De toen gestolen goederen zijn ach terhaald in een bergplaatsje, dat de twee mannen hadden gehuurd. Ver der hebben zij vier inbraken in Am sterdam bekend. Griephoest Keelpijn w Zuiver Uw lucht wegen snel en grondig van vastzittend slijm en ziektekiemen met Advertentie. Een groot probleem voor de Rijks waterstaat vormen op het ogenblik de dikke, vette asfaltstrepen op het be tonnen wegdek van de Velser tunnel. Deze strepen zijn veroorzaakt door het verkeer dat uit noordelijke rich ting de tunnel nadert over de pas ge asfalteerde toegangsweg. De asfalt- laag wordt hier stukgereden en de klodders worden meegenomen naar de tunnel. Op allerlei manieren heeft men reeds geprobeerd de sporen te verwijderen, 's Nachts heeft men ge tracht met heet zand, dat met grote kracht gespoten werd, de teermassa los te maken, maar het zand koelde te snel af. Een soort freesmachine is ook al aangewend om de vloer van de tunnelbuis schoon te schuren. Dit lukte wel, maar duurde veel te lang. Thans gaat de Rijkswaterstaat de aanval op de teer openen met hete stoom, die onder hoge druk op de weg gespoten zal worden. Wanneer het op die manier vloeibaar is ge maakt wil men met zaagsel de teer verwijderen. Het zal waarschijnlijk niet mogelijk zijn, alle resten op te ruimen daar de laag nogal dik is. Een slij tinsproces zal de laatste hand aan de schoonmaak van de Velser tunnel moeten leggen en dat zal wel maanden gaan duren. Het stoffelijk overschot van het sinds zondagmiddag vermiste 5-jarige dochtertje van de familie K. Weerd to Eenum (Gr.) is gisteren uit het water van het Eenumermeer opge haald, vlak bij de plek waar zondag reeds haar kinderfietsje was gevon den. 19 Bollenkwekers kregen boete Enige maanden geleden zijn door de economische politierechter te Haarlem leden van de directie en administratieve employé's van de veiling Hollands Bloembollengenoot schap te Lisse tot hoge boetes ver oordeeld omdat zij, in strijd met de bepalingen van een beschikking van het bedrijfschap voor sierteeltpro- dukten, hadden meegewerkt dat bol len die bestemd waren tot bloemen te worden getrokken, werden geveild. Zestig kwekers hadden daaraan hun medewerking verleend. Zij had den wel vergunning bollen te kwe ken om die tot bloemen te trekken maar niet om ze te bestemmen voor de handel. Zij brachten, in strijd met de 'bepalingen, him bollen naar de veiling. Een oppervlakte van 38 ha is ten onrechte beteeld. Tegen deze kwekers werd proces-verbaal opge maakt. Enkele maakten gebruik van een schikking van de officier van justitie. De meeste kwekers echter hebben zich laten dagvaarden en vanmiddag stonden 19 kwekers uit ijnsburg, Oegstgeest, de Bollen- Een bijwagen van lyn 5 is vanmor gen om kwart over acht op het Dam rak te Amsterdam uit de rails gelo pen en gekanteld. Slechts enkele pas sagiers werden licht gewond. Het on geval is vermoedelijk toe te schrijven aan een foutieve wisselstand bij een zijspoor op het Beursplein. Het ge hele tramstel, dat uit de richting van de Dam naderde, liep uit de rails en zette de rit enkele tientallen meters over het asfalt voort. De bijwagen geraakte dwars over de weg, kantel de en viel op een langs de rijbaan ge parkeerde personenauto, die, hoewel zwaar beschadigd, ni- geheel werd volutie uitbrak, kunstmatig mooi te I vernield. Twee takelwagens van het maken, door het, zo nodig, uit vlieg tuigen besproeien van wolken met koolzuur. Dit is reeds toegepast by de op ze ven november 1952 te Moskou gehou den militaire parade. Gemeente Vervoerbedrijf sleepten beide wagens weg. Een deskundige van het G.V.B. vermoedt, dat deze weinig gebruikte wissel bij het reinigen in een ver keerde stand is gekomen. streek en Haarlemmermeer voor de economische politierechter te Haar lem terecht. De officier van justitie eiste onvoorwaardelijke boetes va riërend van 150 gulden tot 4000 gul den en de politierechter legde boetes op van 150 tot 4000 gulden, overeen komstig de eis, waarvan in het alge meen de helft voorwaardelijk. Volgende week maandag zullen zich 25 kwekers voor dezelfde over treding hebben te verantwoorden. Op kruisingen van gelijkwaardige wegen moet men voorrang verlenen aan het verkeer dat van rechts komt. De regel „rechts gaat voor" is zó in geburgerd dat iedereen die wel kent (al handelt nog niet iedereen er naar Het is de A.N.W.B. echter wel ge bleken dat nog vele fietsers en brom fietsers niet beseffen dat „rechts gaat voor" alleen geldt voor gelijkwaar dige soorten verkeer: snelverkeer geeft voorrang aan van rechts ko mend snelverkeer, en langzaam ver keer, zoals fietsers en bromfietsers, geeft voorrang aan van rechts ko mend langzaam verkeer. Deze laatsten moeten echter ook voorrang geven aan snelverkeer als het van links komt: snelverkeer heeft voorrang. Verder hebben politie en brand weer (met sirene of bel), begrafenis stoeten, miltaire colonnes en trams voorrang op het overige verkeer. Deze categorien hebben onderling voorrang op elkaar in de volgorde van opsomming. Een tram heeft dus voorrang op een auto, maar moet een militaire colonne vóór laten gaan. De militaire colonne op zijn beurt, geeft voorrang aan een begrafenisstoet, terwijl politie en brandweer met luidende sirene of bel voorrang hebben op alle verkeer. Aan ambulances geeft men natuur- Arts werd slachtoffer van beroep Twee autobotsingen bij Terneuzen Halverwege Terneuzen en Sluiskil zijn gisteren binnen het tijdsbestek van een kwartier twee gecombineer de auto-ongevalien gebeurd, tenge volge waarvan twee personen voor behandeling in het Terneuzense Ju- liana-ziekenhuis moesten worden op genomen. Het waren de bestnnrder van een bestelauto, de heer P. Rie- mens uit Terneuzen, die bij het eer ste ongeval betrokken was en de Terneuzense arts A. C. van Breda— Vriesman, die zich voor. hulpverle ning naar het eerste ongeval spoedde en op een onbewaakte overweg met zijn sportwagen door een diesel-elek trische locomotief werd gegrepen. Omstreeks negen uur gisterochtend botste de bestelwagen, komende uit de richting Sluiskil, in een bocht aan de oostzijde van het kanaal Terneu zenGent tegen een lege visauto uit Terneuzen, welke uit tegenoverge stelde richting kwam. De bestelauto werd hierdoor aan de linkerzijde volkomen opengereten. De bestuur der werd met een flinke hoofdwond uit het wrak bevrijd. Inmiddels waren de Terneuzense politie en de arts BredaVriesman gewaarschuwd. Laatstgenoemde ging onmiddellijk naar de plaats van het ongeval, doch botste bij een onbe waakte spoorwegovergang tegen een juist passerende diesel-elektrische locomotief. Door de grote snelheid, waarmede zowel de sportwagen als de diesel reden, werd de sportwagen een achttal meters weggeslingerd en kwam naast de rijksweg op het fiets pad terecht. De locomotief remde di rect af en de machinist spoedde zich onmiddellijk naar de personenauto, waarvan de rechter voorzijde geheel werd ingedrukt. De bestuurder werd in bewusteloze toestand en met een zware hoofdwond aangetroffen. Dok ter J. J. J. van der Griek verleende eerste hulp aan de beide slachtoffers waarna zij naar het ziekenhuis te Terneuzen werden overgebracht. Binnenkort is de benoeming te verwachten van dr J. G. de Beus tot Nederlands ambassadeur te Moskou. Daar zal dr De Beus de opvolger zijn van de heer D. J. von Balluseck, die als ambassadeur naar Ottawa gaat. De heer De Beus was destijds am bassadeur in Karachi en daarvoor verbonden aan onze ambassade in Washington als ambassaderaad met de persoonlijke titel van gezant. (Tel.) c 'ïKaïquiirlft sm --< L'. ■-» lijk als korrekte weggebruikers ook al tijd voorrang. Op de tekening naderen een vracht- I auto, een begrafenisstoet, een fietser of bromfietser en een tram gelijktij- j dig een kruispunt van gelijkwaardige wegen. Wie heeft nu voorrang? De tram moet voorrang verlenen aan de begrafenisstoet, en de vracht- auto moet de tram weer vóór laten gaan, zoals uit het bovenstaande blijkt. De fietser of bromfieser moet voor rang verlenen aan de vrachtauto, ook al komt die van links, omdat snel- verkeer voorrang heeft. Eerst passeert dus de begrafenis stoet het kruispunt, en vervolgens de tram, de vrachtauto en de fietser of bromfietser. De A.N.W.B. voegt hier nog aan toe: Op vele kruispunten vindt men „doorzetters" die „op hun recht staan". Situaties die dikwijls gemak- kelijk kunnen worden opgelost wan neer men met een handgebaar zijn voorrang prijs geeft, tonen dan het stroeve en stuntelige beeld van een verbeten stryd om de voorrang. Daarom: wees sportief, en bedenk tevens dat een gebroken schedel fa taal is, ook al „had u tóch voorrang!" De oudste inwoner ter wereld is volgens 'het Zuid-Afrikaanse blad „Dagbreek" de 140-jarige Swazi Kondihlo Nkosi. De man is blind maar beschikt over een uitstekend geheu gen. Hy zegt, dat hij lijfwacht van de Zoeloekoning Dingaan is geweest. Hij heeft zo z'n eigen begrippen over een „gezegende" ouderdom, want hij gelooft, dat God hem zo lang laat leven om hem te straffen voor de vele moorden, welke hij in zijn jonge jaren heeft begaan. Scheepsberichten AAGTEDIJK 21 okt. v. Assab n. Port Sudan; ALCYONE pass. 21 okt. Scillys n. Rotterdam: ALWAKI 21 okt. v. Ant werpen n. Hamburg; BANGGAI 21 sept. v. Port Swettenham n. Singapore; BAT JAN pass. 21 okt. Aden n. Belawan; BORNEO pass. 21 okt. Sabang n. Co lombo; CALTEX NEDERLAND (t.) 22 okt. te Kopenhagen: EOS 21 okt. te Tunis; ERINNA (t.) 21 okt. v. Singa pore n. Pladju; GADILA (t.) 21 okt. v. Monrovia nn. Abidjan; GROOTE BBER pass. 21 okt. Ouessant n. Port Said; HECUBA 22 okt. te Georgetown; HEEMSKERK 22 okt. te Genua; JA GERSFONTEIN 21 okt. v. Southampton n.- Antwerpen; JOSEPH FRERING pass. 21 okt. Flnisterre n. IJmuiden; KRIB- SIA (t.) pass. 21 okt. vuiden v. Mala- diven n. Curagao; LAAGKERK 21 okt. v. Lissabon n. Duinkerken; LETO 21 okt. te Avonmouth; LISSEKERK 21 okt. te Kuwait; LOUIS LANTZ 21 okt. n.m. te Monrovia; MAAS 21 okt. te Lissa bon; MALEA (t.) 22 okt. te Hongkong; MALVINA (t.) 21 okt. v. Shimonoseki n. Miri; MUNTTOREN (t.) 21 okt. van Havana n. Bayonne; OOSTKERK 22 okt. te Sydney; RADJA 21 okt. v. Kuwait n. Calcutta; RIDDERKERK 21 okt. te Antwerpen: SCHOUTEN 22 okt. te Pe- nang; STAD ALKMAAR pass. 21 okt. Burlings Eil. n. Rotterdam; STRAAT COOK 21 okt. v. Kaapstad n. Fremant- le; TERO pass. 21 okt. Ouessant n. Rio de Janeiro; ZEERLAND Krl. 21 okt. te Charleston. (12)

Leidse Courant | 1957 | | pagina 8