Assistente liaison SPIED Gemeenteraad Zoeterwoude over uitbreidingsplan Hoge Rijndijk s' Avonds kijken naar de maan Kolonel verdwenen Spoorwegramp in Turkije EN TRALIE Winkels Dagwinkels Steno-Typiste Boerderij, Herenhuis of woning Zie ook onzeinlderreclaoie DINSDAG 22 OKTOBER 1957 DE LEIDSE COURANT PAGINA 3 Gisteravond kwam de raad van Zoeterwoude in spoedeisende verga dering bijeen onder voorzitterschap van burgemeester H. J. J. A. Smeets. Mevrouw NeuwahlSanders was wegens verblijf buiten de gemeente afwezig. De voorzitter deelt mede, dat deze spoedeisende vergadering is belegd omdat Ged. Staten bericht hebben, dat op 4 november a.s. in een open bare vergadering van dat college ver slag zal worden uitgebracht inzake de tegen het ontwerp-plan tot herziening van het uitbreidingsplan in onderde len „Rijndijk" ingediende bezwaren. Tot 23 oktober kunnen schriftelijke memoriën worden ingediend. Bezwa ren tegen het ontwerpplan zijn inge diend door het gemeentebestuur van Leiden en de Rijkswaterstaat. Leiden heeft bezwaren tegen het plan, om dat dit niet overeenstemt met het bij hen in voorbereiding zijnde structuur plan agglomeratie Leiden. De Rijks waterstaat heeft bezwaar tegen het plan, omdat een nieuwe uitweg op de H. Rijndijk is gepland ten noordwes ten van de Rijksweg 4a, ter hoogte van Hoge Rijndijk 56. De bezwaren van Leiden worden niet gedeeld door de hoofdingenieur directeur van Volkshuisvesting en Bouwnijverheid en ook niet door de Planologische Dienst. Ten aanzien hiervan mag wel wer den aangenomen, dat deze bezwaren ongegrond zullen worden verklaard, waarschijnlijk ook op de gronden van het verweerschrift van het college van b. en w., dat 11 juni 1557 ter ken nis van Ged. Staten is gebracht. In dit schrijven is er op gewezen, dat het plan Hoge Rijndijk „Industrie terrein Grote Polder" op 20 dec. 1956 ter voorlopige vaststelling is aange boden. Bij besluit d.d. 25 maart 1957 heeft de voorlopige vaststelling plaats gevonden, waarbij is verzocht het plan, na aanbrengen van enige onder geschikt wijzigingen, ted visie te leg gen. Na het aangaan van de gemeen schappelijke regeling aangegaan met Leiden betreffende de vorming van een industrieschap zijn echter nog geen concrete plannen voor de aan leg van het industrieterrein aanwe zig. Ook de plaats van het toegangs kanaal ligt nog niet vast. Het zou daarom niet juist zijn om de toch reeds vertraagde totstandkoming van het uitbreidingsplan Hoge Rijndijk opnieuw uit te stellen. Op korte termijn behoeft voor een omvangrijke uitbreiding van de be staande agrarische bedrijven niet te worden gevreesd. De plannen voor het industrieterrein zullen wel zo spoedig mogelijk dienen te worden uitgewerkt en zodra het door G. S. vast te stellen plan H. Rijndijk rechts kracht heeft verkregen, zal tot herzie ning van dat plan moeten worden overgegaan. Betreffende de brug Leiderdorp (Berkenkade) wordt aangevoerd, dat de brug in het verlengde van de Ber kenkade, die door Leiderdorp is ge projecteerd, ook in onze plannen moet worden opgenomen. Daartoe zal het op 13 april 1938 vastgestelde uitbrei dingsplan voor de omgeving van „Die Leythe" dienen te worden herzien. De brugverbinding valt n.l. behou dens een zeer klein gedeelte, nabij de wegkruising met Rijksweg 11, buiten de grenzen van het onderha vige vast te stellen plan. Brug over de Rijn tegenover Ommedijkseweg? B. en w. achten de inzichten van Leiden betreffende het projecteren van woonwijken in de Grote Polder niet passend in de plannen van Zoe terwoude. Desondanks verdient de suggestie om de brug nabij de Rijne gommerstraat (die ook in het uitbrei dingsplan van Leiderdorp voorkomt) te doen vervallen en in plaats daar van een brug te leggen tegenover de Ommedijkseweg, zeker nadere bestu dering. Voorlopig zou het plan onge wijzigd kunnen blijven, doch zo spoe dig mogelijk zou overleg dienen te worden gepleegd tussen de gemeen ten Leiden, Leiderdorp en Zoeter woude betreffende de juiste plaats van de oeververinding over de Rijn. Omtrent de uitbreiding van indus trieterrein geven b. en w. te kennen, dat, hoewel de mogelijkheid niet is uitgesloten, dat het industrieterrein zal worden uitgebreid, het te ver gaat reeds thans de agrarische ontwikke ling ten oosten van de Ommedijkse weg geheel onmogelijk te maken. Omtrent het bezwaar van de Rijks waterstaat zeggen b. en w., dat wan neer de straat, welke uitmondt op Rijksweg 11 op 160 m. ten noordwes ten van de as van Rijksweg 4a. komt te vervallen, de bebouwing, die ge projecteerd is langs de Besjeslaan er achter de bebouwing van Rijksweg 11 aan doodlopende straten zou ko men te liggen. Dit plangedeelte, dat identiek is aan het ontwerp van 1949, zou dientengevolge geheel onuitvoer baar zijn. De voorzitter wil vaststellen, dat de raad het op prijs zou stellen dat de oude plannen afgezien van even tuele wijzigingen zo spoedig moge lijk tot stand zouden komen. De heer Van der Ploeg merkt op, dat men in 1949 nog niet kon weten hoe de plannen van de Rijksweg 4a zich zouden ontwikkelen en vreest wel de verkeerstechnische bezwaren die gerezen zijn. Spr. vraagt of verzet daartegen onze plannen niet zullen te genhouden. De bezwaren zijn niet van stedebouwkundige aard. De voorzitter beaamt zulks en wil proberen bebouwing te krijgen en de adviseur ir. W. F. Schut van Stad en Landschap op dragen de bezwaren te handhaven, ldus wordt besloten. De Zuidbuurtseweg. De voorzitter stelt nog een spoed eisende zaak, n.l. de verbetering van de Zuidbuurtseweg vanaf de r.k. kerk tot aan de Geerbrug, aan de orde Het was frappant, zegt de voorzitter, dat juist enige dagen nadat de heer C. v. Leeuwen in de laatste raadsverga dering gewezen had op de slechte toe stand van deze weg, de gemeente-ar chitect een breedvoerig rapport aan b. en w. heeft overgelegd. In de begroting 1957 komt dit werk voor met een post van 31.500,een crediet dat bedoeld was om de gebre ken definitief op te heffen door op hogen tot het peil als polderkade en bermverzwaring en slootvergarving met de daarbij behorende grondaan koop over geringe breedte van allé kop-percelen. Door de bestedingsbeperking kan dit werk niet gerealiseerd worden, maar de spoedeisende toestand kan worden opgeheven door ophoging met verzwaring van de bermen en het daarna afwalsen en door een teerlaag aanbrengen tot gesloten wegdek. Voor de uitvoering van dit werk is een aanbieding ingekomen van de firma Versluis te Bodegraven. De financiering kan door afschrij ving van diverse posten op de ge wone dienst geleden worden. Aan vankelijk stond het werk op de ka- pitaalsdienst. Afgeschreven kan wor den van de hogere inkomst uit het gemeentefonds ad 9000,het be drag van de aflossing en rente van het niet uitgevoerde werk van de v/eg Zuidbuurtseweg Weipoort nabij de kerk enz. enz. De heer Van der Ploeg wil er enigszins schroomvallig op wijzen, dat onderhandse aanbesteding niet meer nodig is. De aanbestedingen geven nu volop concurrerende aan biedingen. De voorzitter wijst op het rapport van de gemeente-architect waarbij verzekerd wordt, dat de eenheids prijzen van de fa Versluis dezelfde zijn als door haar voor de gemeente uitgevoerde werken die voor wat de prijs betrof lager waren dan soortgelijke inschrijvingen. Om de spoed die het werk vraagt kan nu terstond het werk aanvan gen. De heer Van der Ploeg vraagt de mening van de raadsleden, waarop de heer Van der Geest zich ook voor stander van aanbesteding verklaart. De voorzitter acht vanwege het jaargetijde spoed noodzakelijk waar na- de heer Onderwater meent, dat het seizoen voor dergelijk werk toch al te ver gevorderd is. Op een vraag van de heer Van der Ploeg hoe lang een aanbesteding het werk kan ophouden noemt de voor zitter de termijnen van aankondiging aanwijzing, gunning en aanvragen aan Ged. Staten. De heer C. v. Leeuwen merkt op, dat als er nu besloten wordt dat on derhandse aanbesteding morgen be gonnen kan worden, ook na de aan besteding direct tot uitvoering kan worden overgegaan. De voorzitter zegt, als de raad dartegen geen bezwaren maakt, dus het werk na aanbesteding als spoed eisend noodzakelijk werk uit de ge wone dienst bekostigt, b. en w. het voorstel intrekken en het werk zul len aanbesteden. Met algemene stemmen wordt hiertoe besloten, waarna de vergade ring wordt gesloten. KIND OP SPOORBAAN. De machinist op de trein, die om 1.21 uur uit Deventer vertrekt in de richting Enschede, stopte gistermid dag tussen Almelo en Borne, omdat een driejarig kind op de spoorbaan liep. Hij zette het kind aan de kant en reed daarne verder. In de afgelopen weken hebben vele Nederlanders 's morgens vroeg ge zocht naar de Russische kunstmaan en naar het raketdeel. In de loop van de laatste dagen, al dus de sterrenwacht te Utrecht, zijn de loopbanen van deze objecten zo danig veranderd dat ze 's morgens onzichtbaar zijn in Nederland. Ze be vinden zich dan n.l. geheel in de aard- schaduw en worden niet meer door de zon verlicht. Daarentegen worden de kansen 's avonds gunstiger. De sterrenwacht te Utrecht meldt ons: hedenavond om drie minuten voor acht zal de kunstmaan over Nederland vliegen in het zenith, gaande van zuidwest naar noordoost. Of hij zichtbaar zal zijn is niet ge heel bekend, daar wij niet precies weten op welke hoogte hij zich dan zal bevinden. Is hij hoger dan 500 km, dan is hij hoogstwaarschijnlijk te zien. In het andere geval vermoe delijk niet. De vuurpijl, die veel helderder en groter is dan de kunstmaan, zal drie kwartier eerder verschijnen en moet in zuid-oostelijke richting gezocht worden. Kolonel Djamin Gintings, de mi litaire bevelhebber van Noord-Suma- tra, is sinds vrijdag niet meer in Me- dan gezien. Zwaar gewapende artil lerie-eenheden bewaakten zaterdag zijn residentie en bureau. De gebou wen zijn afgesloten, meldt het Indo nesische perbureau Antara. Kol. Gintings was plaatsvervanger van kol. Simbolon die vorig jaar van zijn functie werd ontheven nadat onder zijn leiding de eerste opstand in de buitengewesten tegen de cen trale regering in Djakarta was uitge broken. Uit het bericht van Antara blijkt niet of kol. Gintings door het Noord- sumatraanse leger uit zijn functie is verwijderd. Volgens de jongste gegevens zijn bij 't gisteren gemelde spoorwegongeluk in Turks Thracië meer dan honderd mensen om het leven gekomen en 300 zwaar gewond. Men vermoedt, dat de botsing, tus sen de Simplonexpres en een Turkse personentrein, het gevolg is geweest van een verkeerde wisselstand. De 35 reizigers, die zich in de voor ste wagon van de stoptrein bevonden, zijn allen om het leven gekomen, evenals de machinist en de stoker van de Turkse trein. Onder de 29 bui tenlanders, die met de Simplonex pres reisden, zijn geen slachtoffers gevallen. Wilt U iets weten? Vraag P. K. Hoe verwijder ik een wespennest, dat hangt onder aan de goot boven de keukendeur? Antwoord: bevestigt u onder de plaats, waar het nest zit, eens een paar flessen (wijde hals), gevuld voor de helft met suikerwater. De vangst iedere keer vernietigen en zo nodig weer opnieu,, de flessen op hangen. Men kan ook avonds prop pen papier in het nest stoppen en deze aansteken. Er is echter risico aan verbonden, zowel wat betreft ste ken en brand krijgen. Kunt u er ge makkelijk bijkomen, dan kunt u er ook kokend water ingieten. Twee kooplieden uit Amsterdam moesten terecht staan, omdat zij op 24 maart in trein 11.10 Kozendaal- Leiden, de treinreizigers nadden' las tig gevallen er gehinderd. Een hoofd conducteur bij de Ned. Spoorwegen verklaarde, dat hij de verdachten aangeraden had kalm te blijven en de reizigers niet meer lastig te val len. Toen zij aan zijn verzoek niet voldeden had hij tegen hen proces verbaal opgemaakt, en bij aankomst te Leiden, de reizigers met hulp van de politie uit de trein gezet. De sub. officier van justitie eiste tegen ieder 15.boete of 5 dagen. De plv. kan tonrechter n.r. de Koning veroordeel de ieder tot 20.boete of 8 dagen. Een inwoner van Noordwijkerhout stond terecht, omdat hij over verschil lende maanden van dit jaar, 34 maal de wet op het rijtijdenbesluit had overtreden, hetgeen uit het werk boekje van de chauffeur gebleken was. Verdachte gaf toe, maar wees er op hoe moeili het was om zich aan de wet van het rijtijdenbesluit te houden. De sub. officier van justitie eiste 34 maal 5.— f 170.— boete of 34 maal 2 dagen. De plv. kanton rechter mr. de Koning veroordeelde verdachte tot 34 maal 3.S 102.- boete of 34 maal 1 dag. Een Leidenaar moest terecht staan, omdat hij op 15 juli komende met zijn invalidenwagentje uit de Oostha venstraat doorgereden was, zonder voorrang te verlenen aan de auto mobilist die rechts met zijn auto de Haven passeerde. Het geval was dat de invalide met zijn wagentje om sloeg. Daar verdachte niet kan lopen, werd hij met zijn invalidewagentje de zaal ingereden en toen verhoord. Verdachte voerde aan dat hij de auto te laat had opgemerkt. De sub. offi cier van justitie eiste 15.of 5 da gen. De kantonrechter veroordeelde ver dachte tot 10.boete of 2 dagen. Overtreding van de leerplichtwet Een tuinder uit Katwijk stond te recht wegens ernstige overtreding van de leerplichtwet. In dec. 1956, jan., maart, april en mei had zijn dochterje de school niet bezocht. De sub. officier van justitie eiste 50. boete of 20 dagen. Uitspr. 35. boete of 15 dagen. Roekeloos gereden. Een monteur ui* Hellevoetsluis had op 18 juli met zijn vrachtauto op de Gravenlandseweg onder Noordwij kerhout links inplaats rechts van de weg gereden met gevolg dat hij na een paaltje omver gereden te hebben, in de berm van de weg terecht was gekomen. De sub. officier van justi tie die vond dat verdachte op zeer ernstige wijze in gevaar had ge bracht eiste 100.boete of 30 da gen. De kantonrechter veroordeelde verdachte tot f 40.boete of 20 da gen. Schrijf dan maar Van Haasteren op! Een landbouwer uit Leidschendam had op 17 aug. bij een verkeersover treding met zijn auto aan de wacht meester bij de Rijkspolitie van Mag- tricht te Zoetarwoude een /alse naam opgegeven. Verdichte ontkende -it. Hij had direct zijn goei e na »r.i opge geven, maar toen de politieman hem niet geloofde, gezegd schrijf dan maar „van Haasteren" op. De sub. officier van justitie eiste 4.en 10.— boete of 2 of 4 dag. De plv. kantonrechter mr. de Koning veroor deelde verdachte tot 2 maal 10. boete of 2 maal 4 dagen. Adenauer herkozen Dr. Konrad Adenauer is vandaag herkozen als bondskanselier van West-Duitsland. De 81-jarige leider der christelijk- democratische unie kreeg bij de stem ming in de Bondsdag 274 van de 497 stemmen. Voor verkiezing was de helft van het aantal stemmen, 249, nodig. Er waren geen tegen-kandi daten. Adenauer is reeds tweemaal bondskanselier geweest. Gerstenmaier maakte voorts be kend, dat het schema voor de vol gende vergadering van de bondsdag, waarop Adenauer zijn nieuwe rege ring zou voorstellen en het regerings program zou uiteenzetten, vervalt. Vertegenwoordigers der fracties zul len bijeenkomen om een nieuw sche ma op te stellen. In oppositiekringen gelooft men dat dit een gevolg is van meningsverschillen tussen rooms- katholieken en protestanten in Aden auers C.D.U. over de verdeling der kabinetsposten. Aanvankelijk had de regering morgen beëdigd moeten worden. Adenauer zou dan vrijdag zijn regeringsprogram uiteengezet hebben, dat de volgende week door de bondsdag besproken zou zijn. Op een vergadering van zijn fractie heeft Adenauer er over geklaagd, dat groepen in zijn partij proberen hem bij de kabinets-formatie aan handen en voeten te binden. Hij herinnerde aan zijn uitspraak van vier jaar ge leden, dat hij liever drie verldezings- campagnes voert dan één regering vormt. De onderhandelingen over de samenstelling van een nieuwe rege ring hebben zoveel tijd gekost, dat Adenauer nog geen tijd heeft gehad om zijn regeringsverklaring uit te werken. Later hebben de fractieleiders een nieuw tijdschema goedgekeurd. Dins dag 29 oktober zal de nieuwe rege- ring-Adenauer beëdigd worden De zelfde dag zal de bondskanselier zijn regeringsprogram uiteenzetten. Dins dag 5 en woensdag 6 november zal de Bondsdag dit program bespreken Toen de voorzitter van de Bonds dag, Gerstenmaier, de uiaslag van de stemming bekend maakte, applau. diseerden de afgevaardigden. Tegen Adenauer werden 192 stem men uitgebracht. Er waren negen enthoudingen. DE A-GRIEP IN W.-DUITSLAND. In West-Duitsland zijn tot op heden circa 500 mensen bezweken aan de Aziatische griep, zo melden West- duitse bladen. Volgens de pers is de eerste griep- golf reeds achterhaald <joor een twee de. die ernstiger schijnt te zijn dan de eerste en die haar hoogtepunt nog niet bereikt heeft. Nieuwe gouverneur van Cyprus De Britse regering heeft gisteren bekendgemaakt dat Sir John Har ding, militair gouverneur van Cyprus, volgende maand zal worden vervan gen door een burger-gouverneur. De nieuwe gouverneur is Sir Hugh Foot, veteraan van de Britse koloniale dienst en thans hoofd-gouverneur van Jamaica. In Londen beschouwt men deze benoeming als een weerspiegeling van de afgenomen spanning in de kroonkolonie Cyprus. Sir John Harding had zijn functie bekleed sinds september 1955 toen de Grieks-Cypriothische actie voor zelf beschikking en hereniging met Grie kenland op zijn felst was. Vlak voor zijn komst op het eiland zette de Eoka een campagne in die „dood aan Harding" werd genoemd- De vijftigjarige Sir Hugh Foot is in 1944 waarnemend gouverneur van Cyprus geweest. Marktberichten LEIDEN 22 oktober. Vette varkens. Aanvoer 249 vette varkens. Notering per kg. levend gewicht: zware var kens 1511.54; lichte varkens 1.56 1.62; zeugen 1.381.42. Handel luier. ROTTERDAM, 22 okt. Vee. Aanvoer 3182 stuks; weektotaal 4943. Vette koeien en ossen 400, gebruiks- vee 1185, vette kalveren 150, gras kalveren 344, nucht. kalveren 410, varkens 84, biggen 142, paarden 87, veulens 18, schapen of lammeren 336, bokken of geiten 26. Prijzen: vette koeien le kw. 2.90 3.00, 2e kw. 2.60—2.80, 3e kw. 2.50— 2.60, vette ossen le kw. 2.602.70, 2e kw. 2.30—2.50, 3e kw. 2.00—2 20, per kg; graskalveren 400300 250, nucht. kalveren 656045, biggen 403530, per stuk; slacht- paarden 2.402.202.10, per kg; schapen 1109080, lammeren 100—90—80, kalfkoeien 1175 975- 800, melkkoeien 1175975 800, varekoeien 840700600, vaar zen 830730530, pinken 550 450350, alle p. stuk. Overzicht: vette koeien aanvoer iets meer, handel kalm, prijzen on veranderd; vette ossen aanvoer iets meer, handel kalm, prijzen onveran derd; vette kalveren aanvoer korter, handel goed, goed prijshoudend; gras- kalveren aanvoer als vorige week, handel redelijke prijzen stabiel; nuchtere kalveren aanvoer iets gro ter, handel stroef, niet geheel prijs houdend; biggen aanvoer even rui mer, handel traag, prijzen vooral niet hoger; slachtpaarden aanvoer iets meer, handel slepend, niet geheel prijshoudend; schapen aanvoer als vorige week. handel stug, ruim prijs houdend; lammeren aanvoer als vo rige week, handel stug, ruim prijs houdend; kalfkoeien aanvoer als vo rige week, handel redelijk, prijshou dend; melkkoeien aanvoer als vorige week. handel redelijk, prijshoudend; varekoeien aanvoer flink, handel lui, prijzen onveranderd; vaarzen aan voer tamelijk, handel kalm, prijzen constant; pinken aa. voer tamelijk, handel kalm, prijz- constant. BODEGRAVEN, 22 oktober. Kaa*. -r- Aanvoer 113 partijen, le soort 2.30 —2.34, 2e soort 2.25—2.29, extra 2.35 2.65. Handel kalm. ROELOFARENDSVEEN, 21 oct. ,57 Bloemen: Cyclamen 90-1.25; Anemo nen 62-1.20; Dahlia's 45-47. Troschrysanthen: Carnaval 48-73; Salamander 37-61; Surey 34-69; Bright Eye 24—32; Mosquito 23—86; Ronald 33-47; Chartity 21-48; Berijl 48-77; Horwood 34-54; Filmster 44-59 Peter pan 38-43; Crimson Champion 41-52; Chatsworth 27-39; Southdoron Pink 68-76; Viscount 58-63; Perfecti on 56-67 per bos. Idem geplozen: Vera Lyn 12-13; Migoli 7-12; Carnaval 7-15; Prise Ward 16-22; Electron 13-15; Southdo ron 8-16; Rolinda 16-17' Schlager 18- 19; Am. Aanwinst 16-23; Millersdale 9-13; Perfection 11-19; Alfretton 10- 16; White Joy 9-15; Frank Allerton 18-20; ^red Jule 16-20; Champion 10- 16; Rayonantehen 30-35; Ornithoga- lum 20-23; Nerine 10; Am. Anjers 12- 20 per stuk. Groenten: Tomaten A 78.00-90.00; idem B 7.0083.00; idem C 73.00— 87.00; idem Bonken 24.00-46.00; idem afw. 20 00 57.00; Kassnijbonen 142.00; Andijvie 14.00-22.00' Ki opsla 5.00-12.- Bloemkool 15.00-26.00 per 100 kg.; Stoofsla 45-1.40 per kist. VINKENVEEN 21 okt Groente. Andijvie 1224; Kassnijbonen 100 134; Pronkbenen 7987; Spinazie 76; Tomaten 5868; Waspeen 1820; Witlof B n 5677 cent per kg. Kom kommers 2436; Sla B en C 39; cent per stuk; Bospeen 2029; Pe terselie 28; Selderij 1825 cent per bos. Middelgroot industrieel bedrijf te Leiden vraagt voor directe indienst treding: voor de boekhouding Zij die studeren voor praktijk-diploma boekhouden genieten de voorkeur. Sollicitaties met volledige inlichtingen en opgave van verlangd salaris te richten aan de het bureau van dit blad onder no. 1644. of te huur of te koop gevraagd te Leiden en omlig gende gemeenten door Textielbedrijf. Brieven onder no. 1651 aan het bureau van dit blad Een geroutineerd gevraagd, in „Sancta Maria" te Noordwijkerhout. Mulo-diploma vereist. Gunstige financiële voorwaar den, goede promotiekansen. Sollicitaties te richten aan de Geneesheer-Directeur. In Ruteck's Cafetaria te Leiden kan worden geplaatst: Een TOILETJUFFROUW Sollicitanten kunnen zich dagelijks melden bij de Gérant van Ruteck's Lunchroom, Stations weg 1117. te koop of te huur gevraagd in Leiden en omge ving. Brieven onder no. 1651 aan het bureau van dit blad. Speciale aanbieding in Voor iedere koper een attractie ter gelegen heid van ons 35-jarig bestaan. Haarlemmerstraat 109 Schakel-, Voorzorg en Vestazegels. *2 Autorüscbnoi tieairb geefi les met nieuwste Ford Tau .us Lesuiu 16. Snelle opleidini looi theo retiscne Ier <n met film Beatrixstraat 4 ;el 5C319 2 Luxe intoverhuur Wh verhuren o.a Mercedes- 180-uiesel Simca Volks wagen Uitsluitend nieuw materiaal Garage Bier man. Voorhout tel 02532 -7433 <3? Bloeiende bollen in uw kamer! Paper-whites kunt U meteen voor het raam zetten. Bloeien alleen op water en grint. Vlieland's Zaadhandel. Nieuwe Rijn 50. Voor uw bollenbakjes grint en marmersteentjes. 2 Nieuw is uw bed, als wij het overtrekken. In een dag gereed! 2-per- soons vanaf f 26.50. 1-oer soons vanaf 19.50. De Kleine Winst. Haarlem merstraat 51. 2 Kabinet, open haard. bad en geiser. Mechels dressoir en pracht Mechel- se tafel, mahonie kastjes, kokoslopers, 2-pers. kapok matras en ledikanten sni- ralen, ladekastjes. W. F. Kooreman. Nieuwe Rijn 9. t.o. V. en D.. let op telef. 23261. 2 Net meisje. 16 ir bjs.a. als hulp in de huishouding voor de hele week. Br. on der leter L aan R. Paauw. Kantoorboekhandel. Roe- lofarendsveen. 2 Leerling voor beide vakken gevraagd. Fa. Ves- seur. Loodgieter-Schilders bedrijf. Zuideinde 14. Roe- lofarendsveen. «UABLEMMERSTPAAT164-16' Cok In Rijnsburg Bij aankoop van Geld. Rookworst a 69, 500 gram ZUURKOOL BISCUIT NU 250 gram LUCIFERS 2 grote pakken CAPUCIJNERS Nw. oogst, 500 gr. BESCHUIT 2 grote rollen ZACHTE ZEEP cart, beker 500 gr. Extra voordelig. DOPERWTEN M II literblik NU TOMATENSOEP m. gehakt, literbl. MARGARINE 3 pak NU SUIKER kilo, koopjesdagprijs IIUISHOUDKOFFIE QQ NU 250 gram Doperwten middelsoort per blik 42 -J AA Maar bij 3 stuks IU%? WIT BLOEM kilopak BAKMEEL pak 500 gram BAKROZIJNEN 500 gram NU SOEP ASPERGES flink bi k ABBELAARS NU 200 gram CH. MENAGERIE melk of puur vVINTERDRUPS grote zak weer BINDER-SCHUIM 150 gram SPECULAAS STUKKEN, 3 stuks TAAI-TAAI 250 gram iKUSS. KERMIS 250 gram LANGE VINGERS 150 gram NU •tUM STAAFJES 200 gram WOCCA-SPRITS NU 250 gram ■PECULAAS groot pak 500 gr. Hen -eieren VETT HAM 200 gram <»EBR. GEHAKT 150 gram SCHOUDERHAM 150 gram NI.T WORST 150 gram VET GEROOKT SPEK, 500 gram 95 KOELHU1SBOTER pak 250 gram Oublies reid. NU 250 gr.

Leidse Courant | 1957 | | pagina 3