mASV R0 SmaGAT Scherp ^arathon- cMeuwtjes MAANDAG 21 OKTOBER 1957 DE LE1DSE COURAMT PAGINA 2 Feestelijke viering van 55-jarig bestaan afd. Leiden „St. Eloy" Gisteren herdacht de afdeling Lei. den van de Ned. Kath. Metaalbewer- kersbond „St. Eloy" haar 55-jarig bestaan. De feestviering werd geopend met een door pater H. Tijnagel O.F.M. ge leid triduum, met als onderwerp „Het Christendom in deze tijd". Het was jammer, dat slechts een gering aan tal van de 425 leden, welke de Leidse Afdeling telt, dit triduum meemaakt. Beter was de opkomst in de H. Mis, I su££es, oogsten aandiende, de verschillende nummers van het programma met vaart aan een wist te rygen. Ook zijn optreden in een eigen actueel repertoire, als mede dat van de twee „Mounties" met hun muzikale clownerie, was een succes. Tonny Huurdeman wist met enkele goed voorgedragen cabaret liedjes de juiste toon te treffen, ter wijl enkele komische cabaret-schetjes vóór en na de pauze eveneens veel welke zondagmorgen in de St. Leo- narduskerk tot intentie van de afd. werd opgedraagen. De herdenking werd besloten met een feestavond in de Stadsgehoorzaal op zondagavond. De voorzitter, de heer J. de Groot, opende deze avond met een kort wel komstwoord, *vaarbij hij naast de vele leden verwelkomde de heer P. Berbee, lid van het hoofdbestuur van St. Eloy, vertegenwoordigers van de KA.B. en van de zuster-organisatie van de Chr. Ned. Bedrijfsbond. Spr. wilde niet teruggaan en memoreren, wat in de afgelopen 55 jaren is ge passeerd: hij meende dat we leven in de tijd van vandaag en morgen en. vooral het oog gericht moeten hou den op de toekomst. Het gaat met de bond over de gehele linie in stijgende lijn, maar toch is deze stijging nog te gering, hij wekte alle leden op na deze feestviering ook mede te wer ken aan de uitbouw van de organi satie. Hierna ruimde de voorzitter zijn plaats in voor het Cabaret-Variété „Lur.a" uit Haarlem, dat onder lei ding van Martin van Delden een zeer vlot voorgedragen programma over het voetlicht bracht, dat door de aan wezigen zeer werd gewaardeerd. Vooral de „Topliners" wisten met goede muziek en aardige décors en lichteffecten en de charmante mede werking van Rita Spencer er direct de stemming in te brengen, terwijl André Meurs in zijn functie van „aansmoezenier", zoals hij zichzelf Zestig jaren Vincentiaan De heer Th. M. W. Bergers her denkt morgen, 22 oktober, zijn dia manten jubileum als lid van de Ma- ria-conferentie van de St. Vincen- tiusvereniging. Deze conferentie is de vroegere „Mon Pè.e-conferentie", welke thans werkzaam is in de pa rochie van O. L. Vrouw Hemelvaart en St. Joseph. De jubilerende Vincentiaan ken nende. mede in 't oog gevat de stille taakvervulling van de conferentie van St. Vincentius, moet met deze simpele vermelding worden volstaan. De bejaarde jubilaris toont nog steeds veel belangstelling voor de 60 jaar geleden opgenomen taak. Dit zeldzaam voorkomend jubi leum zal op zondag 10 november worden herdacht met een plechtige H. Mis. Burgerlijke Stand Geb.: Leonardus Hendrikus, z. v. G. Zethof en W. F. M. G. v. Haaster Johannes, z. v. J. Galjaard en H. J. G. Koerts Alexander Richard, z. v. A. J. Jeekel en J. v. Winkel; Robin Reinold, z. v. E. J. Oost en S. W. von Liebenstein; Elizabeth Jacoba, d. v. J. Krijgsman en J. E. Mulder; Johan nes Marinus Samuel, z. v. G. Meijers en H. C. Pieters; Martina Maria, d. v. C. M. Jeuster en C. J. M. Faes; Elisa beth Maria, d. v. C. M. Jeuster en C. J. M. Faes; Arie Robert, z. v. A. Jan sen en N. H. Eberwien; Jacobus Cor- nelis, z. v. C. Ouwehand en W. M. Kujjt; Anna Cornelia Maria, d. v. W. J. van der Hoorn en W. T. van der Vlugt. Overl.: J. van der Velden, 80 jr., weduwe van G. A. Jasperse; A. Lepe laar, 86 jr., man; W. van der Pal, 62 jr., man; C. Ligtvoet, 66 jr., echt genote van J. H. v. Wijngaarden. Het was bij half twaalf toen het gezelschap met een laatste „samen zang" van het door André Meurs vóór de pauze ingestudeerde „Strijd lied van St. Eloy", afscheid nam en de zaal ontruimd werd voor de jon gere leden van de feestvierende af deling, die onder leiding van Evert Castelein en de muzikale medewer king van „The Topliners" met een ge animeerd bal de geslaagde herden king van het 55-jarig bestaan van „St. Eloy" besloten. Leidse Universiteit Geslaagd voor het Cand. ex. Gen. II mej. P. G. M. Schrama te Rijswijk en de heer J. C. Balhuizen te Den Haag. Geslaagd voor het Doet. ex. Ned. Recht de heren A. Biemond te Leiden en F. C. Rauwenhoff te Epe. Geslaagd voor het Semi-artsex. mevr. J. W. S. Verdenius-van Dijck te Den Haag, mej. H. A. de Vries te Haarlem en de heren J. van Dam te Amsterdam, H. M. Dolberg (USA), J. M. F. Kroft te Noordwiikerhout, M. L. Petit te Leiden en W. S. M. van Wisse te Voorschoten. Geslaagd voor het Artsex. de heer H. A. Reterink te Voorburg. Verkoudheid, kee/pj/n, (Advertentie) Esthetische vorming schooljeugd Toneelgroep Arena vermaakt de kinderen met,De reisnaarBombola' Alle wensen werden vervuld Bij alle aandacht welke aan de op voeding van de schoolgaande jeugd besteed moet worden mag de esthe tische vorming van de kinderen niet te kort worden gedaan. Het toneel spel neemt in dit vlak een bijzondere plaats in en het is daarom dat de Leidse commissie esthetische vor ming van de schooljeugd in het ka der van haar opvoedende taak een aantal toneeluitvoeringen heeft ge organiseerd, waarvan de eerste voorstelling hedenmorgen in de Leidse schouwburg plaatsvond. Het betreft hier de opvoering op 21, 22 en 24 oktober van „De reis naar Bombola" door de Stichting Nieuw Jeugd Toneel, Toneelgroep Arena, onder regie van Joris Diels. Leerlin gen van openbare en bijzondere scholen voor 2.O., b.l.o. en v.g.l.o. A-griep kreeg amateur-tonelisten in haar greep Avond van R.K.-Blindenbond te Leiden slaagde niettemin Noordwijkse N K.J. B. j door deze plotselinge oproep voor 'n /-N _x_I zeer moeilijke opgave, vooral door- vervïng „Gastspelers j dat „Willy" de candidate \an 21 .jaar, eerst vrijdag was aangezocht Het is traditiegetrouw dat „Sint- jn te vallen voor 'n eriennatiënte Zij •Jiiin" telkenjare een uitvoering iS bovendien debutante. Doch op ver- POTLOOD en GEEST Odilia' geeft ten bate van de kas van de r.-k. Blindenbond, even traditioneel is het, dat deze avonden uitstekend verzorgd zijn. De voorzitter van Sint-Odilia, de heer A. J. Montanus, heette zater dagavond in het Antonius Clubhuis donateurs en belangstellenden harte lijk welkom toe. Hij was verheugd weer een volle zaal te mogen be groeten, wetend dat belangstelling medeleven en steun betekent. En juist spontaan medeleven is onont beerlijk bij het werk onder de blin den. Spreker vroeg dan ook speciale aandacht voor de verloting, waarvan hri de milde gevers der prijzen har telijk dankte. Het programma had een geduchte wijziging ondergaan. Door de A-grieD hadden „de Gastspelers" verstek moeten laten gaan en pas vrijdag had men beslag kunnen leggen op het gezelschan van de Noordwiikse Kath. Jeugd-Beweging, dat spontaan Sint-Odilia" te hulp was geschoten en zich belangeloos beschikbaar stel de voor deze avond. Op hun repertoire stond 't bekende stuk „Jansen en Jansen. Makelaars' een blijspel van Joh. Walhaus en F. Luchtenburg. Johannes en zijn neef Jacobus Jansen voeren geza menlijk een makelaarskantoor. De gehuwde Jacobus, een echte pantof felheld, wat op vermakelijke wijze blijkt uit enkele scènes met zijn echtgenote Carolien, hoort met schrik dat zijn neef Johannes, 49 jaar oud, een huwelijks-advertentie heeft ge plaatst. Na veel wikken en wegen beslui ten zü twee candidaten, een van 51 en een van 21 jaar op te roepen. Deze laatste meent voor een secre- taressebaan te zijn opgeroepen, daar twee advertenties onder hetzelfde nummer zijn geplaatst. Allerlei dolkomische verwikkelin gen komen hierdoor ten tonele en zelfs Jacobus wordt door zijn Caro lien van huwelijksontrouw beschul digd en de neven verdelen in een hoogst ernstige ruzie de kantoor ruimte met een krijtstreep in tweeën, maar door een goede transactie wor den zij weer herenigd, terwijl Johan nes geheel van zijn trouwzucht is genezen. De spelers van N.K.J.B. stonden No. 526. Horizontaal: 1. troep woes tijnreizigers, 9. draad van een spinne- web, 10. voor, 11. de 11de maand bij de Joden, 13. vast, stevib, 15. acade mische titel (afk.), 16. hoogste punt, 18. dof, 20. tekm, 22. optelling, 24. zuiver, 26. patroon, 29. nauwe ope ning, 31. voorzetsel, 32. voorzetsel, 34. hoepel, 36. boom, 37. jas (Vlaams). Verticaal: 2. slede, 3. vlug, 4. onder deel van de Padangse Bovenlanden, 5. waterstand (afk.), 6. lichaamsdeel, 7. gem. in Drente. 8. bekend Nederl. leerdichter, 12. landman, 14. tussen zetsel, 17. aardworm, 19. jongens naam, 21. inwendig lichaamsdeel, 23. mens, 25. familielid, 27. stuk stof, 28. bijwoord, 30. voorzetsel, 33. muziek-1 het 200 JAAR LEIDSE VRIJMETSELAARS-LOGE „LA VERTU". De vrijmetselaars-loge „La Vertu" te Leiden vierde zaterdag haar 200-ja rig bestaan. Het initiatief tot de oprichting van de loge 1» twee eeuwen geleden uit gegaan van de Franse student, Domi- nicus Dieudonné, die in 1757 een op- richtingsbrief, de z.g. constitutiebrief, ontving. In de eerste 50 jaren van haar be staan heeft „La Vertu" har leden vrij wel bij uitsluiting gevonden onder de studenten aan de Leidse universiteit. In de 'oop van de 19e eeuw heeft de logé gaandeweg haar karakter van studenten-loge verloren en werd zij meer een centrum, waar liberale geesten een trefpunt vonden. Zaterdag werd door het bestuur in het loge-gebouw aan het Steenschuur een receptie gegeven, bij welke gele genheid een kleine expositie werd ingericht van oude archief-stukken, wetboeken etc. Voor de eerste maal heeft de loge haar zilveren erepen ning toegekend en wel aan mevr. Th. L. de Ruyter de Wildt, ter waarde ring voor het pionierswerk, dat door haar werd verricht ten behoeve van onderwijs aan lichamelijk ge noot, 35. familielid. Oplossing morgenavond. brekkige kinderen. Deze penning is zaterdagmiddag overhandigd. dienstelijke wijze hebben regisseur J. v. d Steen, souffleuse mevrouw G. R. de Jong en de spelers zich van hun taak. de zaal op aangename wijze te vermaken, gekweten. De beide neven, welke het het meeste met de debutante moester spelen, hebbea Willy op sublieme wij/e door' de moeilijkheden heen geholpen, zonder dat het eigen spel er merkbaar on der leed. Elsje, de kantoorjuffrouw, was in haar dubbelrol van Alida Gort, ae andere huwelijks candidaat, stuknen beter. Zij vertolkte de rol van vrij- gezellenjuffrouw zeer goea. Ook de overige spe'ers on speel sters beheersten hun rol uitstekend, vooral Gilles Raap, de rijke boer, die zaken probeerde te doen met de Janssens en hen daarna van zwen del betichtte, wist keer op keer de zaal te doen daveren van hilariteit. De geestel. adviseur van St.-Odilia, pater J. E. van Swelm o.f.m., sloot met dankbaarheid de avond. Hij roemde de gulle spontaniëteit van de toneelclub der N.K.J.B. Zij heeft St. Odilia uit de nood gered Hij prees ook terecht het spel. Met een ovationeel applaus loonde de zaal spelers en regisseur, terwijl mej. Van Vliet voor haar de buteren een bloemenhulde ontving. Na de verloting hielden Henny Boer en de „Blue Mooncombo" o.l.v. P. C. Logemann, de blijvers nog enige tijd gezellig bezig met muziex en dans bezig. De tipgevers dingco bodendien mee in onze nieuws-maratbon, waarvoor elke maand (de komende drie maanden) een pr(Js van 25. van 10 en van 5 gulden beschikbaar wordt gesteld. Berichten, opgenomen na tips van lezers aan onze redactie, worden gelde lijk beloond. FLES MET BRIEFJE AAN HET STRAND. Wij logeerden in augustus tijdens de vakantie 14 dagen in Noordwij- kerhout in een zomerhuisje. Op een dag liepen wij langs het strand en zagen een aangespoelde fles. Mijn man raapte hem op. en zag dat er een briefje in zat waarop stond: wil vinder of vindster van deze fles zo goed zijn te berichten waar, en op welke datum deze fles gevonden is; het adres vermeldde een familie uit Engeland. Toen wij weer thuis wa ren hebben wij het papiertje op de schoorsteen gedeponeerd. Na een dag of 14 kregen wij het weer eens in onze handen We schreven een brief en laten wij nu deze week een leuke brief uit Engeland krijgen van de familie Sparkes uit Chelmsford, die zich erg verrast toonde met het antwoord op de flessenboodschap. Zij waren op een vakantiereis met een boot van Falkstone naar Frank rijk gevaren en hebben toen de fles cverboord gegooid in de mening, dat de fles toch wel kapot zou gaan. Het was een gezellige brief; zij schreven hoe groot hun huis was, over het be roep van de heer des huizes, die kruidenier is, en over het 6-jarig zoontje. Hij had die brief ook aan een Hollandse klant laten lezen, die ook een Hollands woordje voor ons, bij de brief schreef. De Engelsen hoopten weer gauw iets van ons te horen. Zo komen wij misschien nog wel eens door middel van een fles in Engeland. Ingezonden door: M. BEUGELSDIJK—DRIESSEN, Pelikaanstraat 6a, Leiden. worden in de gelegenheid gesteld van dit spel te genieten. Het is een alleraardigst verhaaltje, die „Reis naar Bombola". Het houdt het midden tussen toneel en cabaret en voert de kinderen door een sprookjesland, dat door zijn moderne vormgeving zich goed heeft aange past aan onze hedendaagse jeugd. Punt van uitgang is het poppen ^«ca ter van Baas Bas, een poppenspeler, die met zijn marionetten zojuist een voorstelling heeft gegeven. Wanneer de oude man naar huis is gegaan en zijn poppen alleen heeft achtergela ten beginnen deze te leven en te be wegen uit zichzelf. Aanvankelijk zyn de bewegingen nog hortend en sto tend, marionetten eigen, doch op een gegeven ogenblik leven ze werkelijk als echte mensen en wordt het sprookje soepel en met vaart voor de jonge toeschouwers neergezet. De koning, de hoofdpersoon, is niet te vreden met zijn status en wil kei zer zijn; de andere poppen doen ook allen een wens, zoals het neger- schoenpoetsertje Bombo, dat naar zijn eiland Bombola wil terugkeren, hier ligt trouwens het goud voor het grijpen. Alleen Pierrot, die met de prinses wil trouwen, wordt om zijn snode wens weggestuurd. Na enkele vermakelijke voorvallen besluit de keizer de tocht naar Bom bola te wagen n het keizerlijk fre gat. Op zee hebben de reizigers te kampen met allerlei narigheid, met storm en hoge golven en tenslotte komen ze in aanraking met een (goedhartige) piraat, hetgeen de niet versagende Pierrot blijkt te zijn, die overal zijn kans probeert waar te ne men. Op Bombola aangekomen wordt een complot beraamd om de l^eizer zijn troon en daarmede het keizer schap te ontnemen, maar Pierrot, die niet liegen kan, weet erger te voor komen en wordt keizerlijk beloond: hij mag met de prinses trouwen Nu de laatste wens, die van Pierrot, ver vuld is en iedereen tevreden, komt er een einde aan het avontuurlijk le- ,Wen van de poppen. Dé marionettén zijn weer terug in het poppentheater en Baas Bas komt zijn spelers be groeten en gaat zich gereed maken voor de nieuwe voorstelling. Maar allereerst vertelt hij de poppen van de droom welke hij 's nachts heeft gehad en welke hij zo aardig vond dat hij hem met zijn poppen wil uit-1 beelden en die droom was: de reis naar Bombola. Het jonge volkje heeft zich van morgen kostelijk geamuseerd met vertoond en muzikaal geïllustreerd 1 spel. Zoals gezegd, het verhaal werd fris en levendig door de spelers voor J het voetlicht gebracht en met behulp van weinig, doch suggererende de cors werden geslaagde effecten be reikt het notendopscheepje van pi raat Pierrot bewoog zich kris kras over het toneel en had een heuse, rokende hulp-motor. Het geheel sprak door aankleding en tekst, waarbij soms komische vondsten wa ren, de jeugd aan en wij zyn dan ook overtuigd van het succes, dat Toneelgroep Arena morgen en don derdag opnieuw in de Leidse Schouwburg zal hebben. OPENINGSAVOND VAN DE „VEGLO" OP 19 OKTOBER 1957. Het werd half negen eer de voor zitter, R. de Bruin, zijn openingstoe spraak kon houden, daar juist na acht uur een grote toeloop van leden en introducee s plaats vond. In zijn rede verklaarde hij o.a. dat de VEGLO in het seizoen 1957/1958 een begin zal maken met het opnemen van contacten met andere verenigin gen, zowel in als buiten Leiden. In dit verband werd gewezen op het feit, dat de onlangs opgerichtte bad mintonclub van de VEGLO op 1 no vember a.s. zich zal meten met een Haagse vereniging. Bovendien zal de avond daarop, op 2 november dus de Amsterdamse „Tropical Kids" in het St. Antoniusciubhuis te Leiden een cabaret-revue opvoeren op uit nodiging van de VEGLO. Doch bo venal zal het sociale werk onder de leden ter hand worden genomen, voornamelijk wat betreft cursussen en voorlichting op maatschappelijk terrein. Maar, zo wees de voorzitter de le den erop, hier is geld, veel geld voor nodig. Daarom is een loterij opgezet, waarvan echter nog niet de helft der loten is verkocht De heei De Bruin spoorde de leden daarom aan, hun medewerking te verlenen bij de lo ten verkoop. Na nog gewezen te hebben op het belang van de leden de VEGLO zo krachtig mogelijk te maken verklaar de hij het seizoen 1957/1958 voor ge opend. Onder de beheerste en voortreffe lijke leiding van de heren Van Ton geren en Persijn werden de aanwe zigen daarna in de juiste feeststem ming gebracht, welke nog werd ver hoogd door de muziek van de „Veglo- Hawaiins". Het dansen werd afgewisseld met verschillende zaalspelletjes, die bij de „feestgangers" zeer in de smaak vielen. Zowel de organisatoren als de leden en hun gasten kunnen met voldoening terugzien op deze ge slaagde feestavond. Zilveren jubilaresse bij Gew. Arb. Bureau Zaterdag 19 oct. mocht mej. B. van der Reijden, ambtenaresse bij het Gewestelijk Arbiedsbureau te Leiden, het feit herdenken, dat zij vóór 25 jaar in overheidsdienst trad. Zij is namelijk werkzaam geweest bij de Gem. Arbeidsbemiddeling en Steun verlening in het gebouw van de Gem. Soc. Dienst op het Levendaal en bij de oprichting van het Rijksarbeids bureau in vaste dienst overgegaan en vanaf 1941 werkzaam bij het Gew. Arbeidsbureau te Leiden, waar zij in de loop der jaren verschillende func ties heeft bekleed. Thans is zij werk zaam bij de afdeling Beroepskeuze voorlichting. Aangezien het de zeer uitdruk kelijke wens van de jubilaresse was haar jubileum in een vertrouwelijke sfeer te houden, werd zij zaterdag morgen in de kring van alle ambte naren van het Gew. Arbeidsbureau op intieme wijze gehuldigd. De directeur van het Gew. Arbeids bureau, de heer H. Hazelhoff, wilde zich aan de wens van de jubilaresse houden. Hij hield alle ambtelijke aan gelegenheden buiten zijn beschou wing en richtte zij aandacht meer speciaal op het persoonlijke element in dit jubileum. Hij hield eerst een korte beschouwing over het wezen van de man en de vrouw en de aan leg van ieder persoonlijk, waarna hij dit van toepassing bracht op het werk van mej. Van der Reijden. In zeer fijn gekozen woorden heeft de heer Hazelhoff mej. Van der Reijden ge tekend. llij liet speciaal het licht vallen op de bijzondere eigenschap pen, welke mej. Van der Reijden Vóór honderd jaar Advertentie: Ondergetekenden betuigen, ook namens hunne we- derzijdsche Betrekkingen, hun nen opregten dank voor de veel vuldige blijken van deelneming, hun bij de voltrekking van hun Huwelijk betoond. J. D. SpeetM. L. C. Speet-Keyzer. tot een aparte figuur maken in de kring van haar collega's, n.l. de /er- zorgende en moederlijke eigenschap pen, die in haar dagelijks leven zo bijzonder naar voren treden. Zij is immer bereid ieder te helpen, weet een zekere sfeer te scheppen die wel dadig aandoet. Hij wenste haar ten slotte van harte geluk met dit jubi leum en bood namens al haar colle ga's geschenken aan. De Beroepskeuze-adviseuze, mej. Kaay, richtte zich in een persoonlijk woord tot de jubilaresse, ook vooral wijzend op de prettige eigenschap pen van mej. Van der Reijden, waar na de chef van de afdeling Beroeps keuze, de heer Hes, wees op de goe de en prettige samenwerking. Nadat de heer M. I. Smit nog een enkel woord gesproken had als de collega die 25 jaar lang met haar samengewerkt heeft, voerde het woord de heer G. de Munnik, die in dichtvorm de betekenis van mej. Van der Reijden in de kring der collega's schetste. Aan het einde van deze intieme en warme huldiging dankte mej. Van der Reijden voor alle hartelijkheid in woord en geschenk betoond. Doof bh V j» (b TENT NAAST DE KERK Pastoor Van Schalen laat niets on beproefd om de nodige steentjes bij een te garen voor zijn nieuwe Sint- Antoniuskerk in zuidwest. De ka tholieke Leidenaars in de zuidwest hoek hebben nu een krant thuisge kregen, waarin zij kunnen lezen, dat naast de kerk aan de Haagweg een kermistent zal verrijzen, waarin een fancy-fair wordt ondergebracht, die alles, wat Leiden op het gebied van fancy-fairs heeft gezien, met vele neuslengten moet slaan. Het wordt een super-fair; we zijn er van overtuigt, dat zij u het nieuw ste laat zien op het gebied van kans spelen. Wij hopen, dat het besluit van de pastoor „laat ons een tent bouwen" profijtelijke gevolgen hebben voor de bouwkas. Vrijdag 25 oktober gaat de tent open, en be langstellenden, die er natuurlijk legio zijn, kunnen verder hun hart (en portemonnaie) ophalen vrijdagavond tot 11 uur nam., zaterdag van 25 uur en van 711 uur nam., zondag van 25 uur en van 7.30—11 uur en maandag van 7.3011 uur nam. De fancy-fair-krant dient u goed te bewaren; met de advertentie-ver zamel wedstrijd is geld te verdienen. Dure dronk De prijs van het alkohol is voor een inwoner van Lisse .wel wat hoog geworden. Toen hij na een bezoek1 aan Leiden gisteravond onder de in vloed van sterke drank per brom mer de weg naar huis zocht, reed de man op de hoek van Warmonder- weg en Van Slingelandlaan tegen 'n lantaarnpaal. De botsing was niet zo erg, maar hevig genoeg om de grote, witglazen bol van de verlichting naar beneden te doen storten. De onge lukkige kreeg het ding op het lichaam, ten gevolge waarvan hij de beide sleutelbeenderen brak en een kaakfractuur kreeg. Voorts kreeg hij een hersenschudding, een ernstige snijwonde aan het rechter-oor en snijwonden in het gelaat. De toestand van de man werd zeer ernstig geacht, maar bij aankomst in het ziekenhuis bleek toch geen direct levensgevaar te bestaan. Poging tot inbraak In de woning van de familie H. aan de Van den Brardelerkade al hier is gisteravond een poging inbraak gedaan. Nieuwseierigen heb ben, na forceren van het ruitje in de voordeur, hun eerste aanval ver ijdeld gezien door enkele gesloten deuren. Daarom ondernamen zij een tweede poging via de achterzijde van het huis. Ze klommen binnen door het raampje van de badkamer en doorzochten verschillende vertrekken op wat het meenemen waard geacht werd. Vermoedelijk zijn de grüpgraeen gestoord door de thuiskomst van de bewoners. Een inventarisatie wees uit, dat er niets vermist werd. Bouw magazijnen aan de Trekvlietweg Het architectenbureau Buurman en ir M. P. Schutte te Leiden, heeft namens de N V. Nederlandse Roto gravure Maatschappij alhier, het bouwen van magazijnen aan de Trek vlietweg gegund aan de firma H. Korswagen en Zn. te Leiden. Van naam veranderd. Op de laast gehouden ledenverga dering van de Chr. Gem. Zangver eniging „Halleluja" is besloten de r.aam te wijzigen in: „Leids Chr. Vo caal ensemble". VERBOUWING PAND RAPEN BURG 38 AANBESTEED. De Rijksgebouwendienst te 's-Gra. venhage heeft onderhands aanbe steed: het verbouwen van het pand Rapenburg 38 te Lelden. De inschrijvingen waren van hoog naar laag als volgt: D. Bergman te Leiden 39.887; K. Burgy te Oegst- geest 39.165; B. J. Huurman te Lei den 38.761; fa L. Zitman te Lei den f 37.990. De gunning is aangehouden. Prijs voor „Crescendo". Het Leids mondaccordeonorkest „Crescendo" o.l.v. de heer W. v. Strien wist op het muziekconcours, uitgeschreven door de Wageningse Muziekschool te Wageningen op j.l. zaterdag 19 oktober een eerste prijs te behalen met 328 punten in de af deling uitmuntendheid. Leidse Agenda (Kath verenigingen kunnen zich bij het vaststellen van data van bijeenkomsten laten voorlichten door het secretariaat van de Raad van Maatsch en Cult Overleg, W J Kriek, Hooigracht 12 tel 20018) MAANDAG 21 OKTOBER. N.R.K.M. Spreker de heer H. L. Jansen, seer. v. d. S.E.R., „In den Vergulden Turk", 8 uur nam. Expogé. Bijeenkomst. Spreker de heer C. H. L. Engel, over „Wat be tekent de NAVO?" De Harmonie, 8 uur nam. DINSDAG 22 OKTOBER Commissie Esthetische Vorming. Toneeluitvoering voor schoolgaande jeugd. „De reis naar Bombola", Schouwburg, 10 uur v.m. Kath. Nat. Bond voor E.H.B.O., afd. Leiden, aanvang cursus 8 uur nam., R.-K. Lyceum. Wandelkring L. O. Filmavond Veilig Verkeer. Archéologische Lezingen, dr W. D. van Wijngaarden over Egyptische Godheden in de beeldende kunst". Rijksmuseum van Oudheden, 8 uur nam. Huish. en Gezinsvoorl. „Het Lavet" De Hoeksteen, Levendaal 1, 2 uur nam. „Door Eendracht Verbonden". Bij eenkomst. Café Aniba, 8 uur nam. „St. Eloy". Adviesavond. Gebouw v Chr. v. Soc. Belangen. Oude Sin gel, half achthalf negen nam. WOENSDAG 23 OKTOBER. Rozenkranskruistocht, St Petrus- kerk, 6.45 uur nam. K. O.-cursus. Het Deltaplan. Le zing -door dr. A. Brouwer en ir. Bib bits, Geologisch Museum, Garenmarkt 8 uur nam. L.K.K. „Voor Allen". Viool-piano recital. Stadsgehoorzaal, 8 uur nam. Leidse Ver. v. Postzegelverzamelaars. Ledenvergadering „De Kleine Burcht" 8 uur nam. DONDERDAG 2' OKTOBER. Leidse Smalfilmliga. Ledenverga dering. Smit Röntgen, Herengracht 34, 8 uur nam. Opening Verkeerslokaal, Nieuw- steeg 8, 3 uur nam. Dienst der apotheken. De avond en nachtdienst van de Apotheken te Leiden en Oegstgeest wordt waarge nomen door: Apotheek Douza, Dou- zastraat 31, tel. 21313; Apotheek Nieuwe Rijn, Nieuwe Rijn 18, tel. 20523; Apotheek Oegstgeest, Wilhel. minapark 8, Oegstgeest, tel. 26274.

Leidse Courant | 1957 | | pagina 2