1 Cm Pijnacker komt met een uitgewerkt eigen ontwerp tot stichting van nieuwe stad Keurige Kalveren op kalverkenring te terende „De stemmeni*ovet*V Matha-stichting te Alphen viert 75-jarig bestaan ff 'n TIP VAN BOOTZ Kunstvolle avond in Alphen aan den Rijn Q L_J n LJ VRIJDAG 11 OKTOBER 1957 DE LEIDSE COURANT PAGINA 4 Vierde satellietstad-plan gunstig voor Zoetermeer Geen schade voor tuinbouwgebied De gemeenschap 's-Gravenhage en omliggende gemeenten beschikt thans over vier plannen om de in de agglomeratie verwachte bevolkings groei op te vangen, nu de gemeente Pijnacker op de „markt" Ls versche nen met een eigen plan, dat nauw keuriger is uitgewerkt dan de drie eerstverschenen uitbreidingsontwer- pen. Het is het „structuur plan Reij- ens", genoemd naar de scheidingsweg tussen Pijnacker en Nootdorp: de Balij Reijenskade. Ook dit plan heeft betrekking op stichting van een ge heel nieuwe stad in de randstad Holland. De stad Reijens wordt in het noor den en oosten begrensd door de spoorbaan 's-GravenhageUtrecht met de rijksweg No. 12 en de nieuwe verkeersweg van Rotterdam-oost naar de landscheidingsweg (door provin ciale planologische dienst geprojec. teerde wegen). De westgrens loopt ongeveer 2 km. van de oostgrens van Delft en de zuidgrens is flexibel, maar niu zodanig getekend, dat het kostbare tuinbouwgebied van Pijn acker geheel gespaard blijft Door deze begrenzing wordt een stads- oppervlakte van 1520 hectare ver kregen, inbegrepen de omringende groenstroken, die huisvestingsmoge lijkheid kan bieden aan 106.000 zie len. Een centrale plaats is in het plan gegeven aan de spoorlijn Den Haag Rotterdam Hofplein, die de ontwor pen stad in het midden snijdt, en met een viaduct van ongeveer 1000 meter lengte over de stadskern (de city) zal worden geleid. Door de aanwe zigheid van deze spoorlijn en door de ligging van wegen als de rijks weg Den HaagUtrecht, de spoor lijn Den Haag—Utrecht, de oost-west verbinding van de provinciale weg No. 18, de geprojecteerde landschei dingsweg naar Wassenaar en Sche- veningen en vervolgens rijksweg No. 13, wordt de verkeersligging van Reijens zeer gunstig geacht. Per auto zullen vanuit de city van Reijens de Delftse Markt in ongeveer 7 minuten, de Vijversberg in Den Haag in on geveer 10 minuten en het Hofplein in Rotterdam in ongeveer een kwartier bereikbaar zijn. De verkeersligging van Reijens is op 's-Gravenhage ge richt, en wat volgens de samenstel lers van groot belang is, de veel om streden in eerdier verschenen struc tuurplannen voorgestelde verkeers weg dwars door 'het vliegveld Ypen- burg, is voor Rijens geen noodzake lijkheid. Aetherklanken ZATERDAG TELEVISIEPROGRAMMA'S VARA: 17.00—17.30 Voor de kinde ren; NTS: 20.00 Journ. en weerber. NCRV: 20.15 Lied v. d. maand. 20.20 Nieuws gram. 20.45 Gevar. progr. 21.5022.00 Dagsluiting. HILVERSUM I. 402 m. 7.00—24.00 KRO. 7.00 Nieuws. 7.10 Gewijde muz. 7.4(5 Morgengebed en liturg.kal. 8.Ü0 Nieuws en weerber. 8.15 gram. 8.50 Voor de vrouw. 10.00 Voor de kleu ters. 10.30 Ben je zestig? 11.00 Voor de zieken. 11.45 Gram. 12.00 Middag klok-noodklok. 12.03 Promenade ork. en loliste. (12.30—12.33 Land- tuinb.medied). 12.55 Zonnewijzer. 13.00 Nieuws en katfrunieuws. 13.20 Gram. 13.30 Metropole ork. en so list14.00 Dit is leven, caus. 14.15 Gram. 14.20 Engelse les. 14.40 Boek- bespr. 14.50 Gram. 14.55 Amateurs- progr. 15.15 Kroniek v. letteren en kunsten. 15.50 Aimateursprogr. 16.00 Voor de jeugd. 16.50 De schoonheid v. h. Gregoriaans. 17.20 Ballxoomork. 17.40 Gram. 17.45 Pianospel. 18.00 Journalistiek weekoverz. 18.10 Gram. 18.16 Parl.overz. 18.26 Lichte muz. 18.45 Regeringsuitz.: Atlantisch Aller lei: Een en ander over de 15 landen aangesloten bij liet Atlantisch pact. 10.00 Nieuws. 19.10 Comm. op het nieuws. 19.15 Amr.ork. en soliste. 20.15 Lichtbaken, caus. 20.30 Act. 20.45 De gewone man. 20.50 Gevar. progr. 22.10 Amius.muz. 22.36 Wij lui den de zondag in. Aansluitend: Avondgebed en liturg, kal. 23.00 Nieuws. 23.15 Nieuws in Esperanto. 23.22—24.00 Gram. HILVERSUM II. 298 m. 7.00 VARA. 10.00 VPRO. 10.20 VARA 19.30 VPRO. 20.00—24.00 VARA. 7.00 Nieuws. 7.10 Gym. 7.20 Gram. 8.00 Nieuws. 8.18 Gram. 9.00 Voor de vrouw. 10.00 Tijdelijk uitgeschakeld, caus. 10.05 Morgenwijding. 10.20 Dansmuz. 10.55 Buitenl. weekoverz. 11.10 Familie Doorsnee, hoorsp. met muz. 11.40 ClavecimbelreoitaL 12.00 Land- en tuinb.meded. 12.33 Gram. 13.00 Nieuws. 13.15 Vara-Varia. 13.20 Lichte muz. 13.45 Sportpraatje. 14.00 Voor de jeugd. 14.35 Nieuws gram. 16.00 Roekbespr. 16.20 Koorzang. 16.40 Van de wieg tot het graf, caus. 15.55 Kamerork. en solist. 16.40 Caus. over de student en de wereld. 16.50 Lichte muz. 17.10 De microfoon voor u. 17.30 AcL 18.00 Nieuws en comm. 18.20 Gram. 19.00 Artistieke staalkaart. 19.30 Passepartout caus. 19.40 Godsdienst voorheen en thans, saus. 19.56 Deze week, caus. 20.00 Nieuws. 20.06 Waar gaan wij heen 20.13 Gevar. progr. 21.45 Klaver vier. 22.16 Soc.comm. 22.30 Gram. 23.00 Nieuws. 23.1524.00 Gram. Door de stad in oost-westelijke richting te ontwikkelen, kon het aan eengesloten belangrijke tuinbouw gebied van Pijnacker geheel worden ontzien, en is aan de noordzijde een afstand van 500 meter tot de kern Nootdorp bewaard. De daar aan wezige tuindersgebieden blijven vrij wel ongemoeid. Het structuurplan noemt de be- staansbronnen van de nieuwe stad driedelig: het ten noorden van de stad geprojecteerde industriegebied van ongeveer 83 hectare oppervlakte (een oplossing voor de nood aan in dustrieterrein in 's-Gravenhage), het vervullen van administratieve func ties op de daartoe in ruime mate ge projecteerde terreinen en tenslotte de categorie inwoners die vooral in Den Haag wel werk, maar geen woon gelegenheid zullen vinden. Hét probleem is, blijkt uit de toe lichtingen op het plan, de afvoer van afvalwater. Dit is een moeilijkheid die zich ook thans reeds doet gelden op korte termijn 'n oplossing vraagt. Delfland heeft het in studie. Nu wordt deze kwestie door het structuurplan wel urgenter, maar de moeilijkheden worden niet anders. De ontwerpers hebben verscheidene oplossingen gesuggereerd, die een voudiger worden door het stichten van een nieuwe stad, waardoor wel licht tevens de waterhuishouding in het gebied, dat met een tekort aan zoet water kampt, kan worden ver beterd. Dit is echter een zaak van veel groter verband dan alleen Reij- ens of Delfland. Het structuurplan Reijens is gister avond in de gemeenteraad van Pijn acker besproken en openbaar ge maakt. Na een inleidend woord van de burgemeester en uitvoerige toelich tingen door ir. J. de Ranitz ir. L. H. Jacobson en ir. W. van der Ham, ge volgd door een reeks uit de raad ge stelde vragen, heeft de gemeenteraad van Pijnacker gisteravond met alge mene stemmen het structurele plan voor de stad Reijens als basis voor verdere onderhandelingen aanvaard. Tevens ging de raad akkoord met het voorstel van B. en W. om bij het gemeentebestuur van Delft bezwaar te maken tegen het uitbreidingsplan „De Oostpolder". Dit bezwaar richt zich tegen de toekomstige bebouwing onmiddellijk grenzende aan Pijnac ker, waardoor het algemeen beginsel, dat tussen de bebouwing van twee gemeenten een groenstrook van be hoorlijke afmetingen beschikbaar moet zijn, wordit geschonden. Er was voor deze vergadering veel belangstelling, een groot aantal be zoekers moest worden teleurgesteld. Minister van Justitie zal herdenkings-rede uitspreken Een der grootste nationale instel- lingen voor voogdijkinderen in ons land, de Nederlands Hervormde Martha-stichting te Alphen aan den Rijn, gaat donderdag 17 oktober a.s. haar 75-jarig bestaan vieren. De mi nister van justitie, mr. 1. Samkal- den, zal hierbij aanwezig zijn en een rede uitspreken, na afloop waarvan deze hoge gast tezamen met de be stuursleden onder voorzitterschap van ir. W. Roijer uit Den Haag, de directie ds. en mevrouw Meyer, de talrijke leiders en leidsters, benevens genodigden, de opvoering zal gade slaan van een symbolisch spel waar aan door velen van de 400 jongens en meisjes, die bij de stichting een onderdak hebben, wordt deelgeno men. De talrijke gebouwen van de stich ting op het uitgestrekte boomrijke terrein aan de rand van Alphen, weerspiegelen als het ware 75 jaar ontwikkeling van het kinderbescher- mingswerk. De kolossale bouwwer ken en buitenhuizen uit de begin periode verraden uiterlijk het doel, waarvoor ze waren opgetrokken: het massaal onderbrengen van zoveel mogelijk kinderen in grote zalen. Het werk begon al in 1892, toen een evangelist uit Amsterdam, de heer Geel, drie kinderen wie het aan de meest elementaire zorg ontbrak, in hèt huis van een oorspronke lijk Groninger evangelist, de heer Smit in Nieuwveen, onderbracht. Dit was het begin van de stichting. Het aantal kinderen, waarvoor de heer Smit en zijn vrouw de zorg op zich hadden genomen, breidde zich steeds uit. Dank zij giften van particulieren kon men overgaan tot het bouwen van een eigen huis, dat in 1890 te Alphen aan den Rjjn gereed kwam. Later kocht men het buitenhuis „Rijnstroom", de beide eerste kolos sale gebouwen van een reeks op het terrein. Dit alles onderging verandering, toen eerst de kinderwetten ontston den en het Rijk de zorg voor de ver waarloosde kinderen niet meer uit sluitend aan de particuliere welda digheid overliet, maar zelf een taak op zich nam, en daarna subsidie van de overheid werd ontvangen. Men verdeelde de zalen in kleinere ruim ten, verkleinde de groepen jongens en meisjes, hetgeen de intimiteit ten goede kwam. Het aantal leidster nam toe, meer gebouwen, kleiner van omvang, verrezen her en der op het terrein. Maar de ontwikkeling ging ver der. Vooral vlak voor en na de laat ste wereldoorlog kwam de weten schap de intuïtie der leiders en leid sters bij de zorgen voor de kinderen te hulp. Een psychiater en een psy choloog kregen tezamen met de so ciale werkster een eigen centrum, waarin ze het kind gadeslaan en daarna hun richtlijnen geven aan het nu meer dan eertijds pedagogisch geschoold personeel. Men ging over tot de bouw van kleinere huizen ter bevordering van de intimiteit en ter vergroting van de mogelijkheid tot wederzijdse be ïnvloeding. Nog in 1954 zijn vier nieuwe, normaal als woonhuis uit ziende huizen geopend met intieme ruimten, elk huis voor negen meis jes. Vijf nieuwe woningen zijn in aanbouw, eveneens voor meisjes, die het grote meisjeshuis gaan verlaten, dat geschikt wordt gemaakt voor personeelsverblijf. Naast een gewone lagere school, waar het onderwijs in kleine klassen meer individueel dan voorheen wordt gegeven, en een jongens-avondschool kon een nijverheidsschool voor meis jes worden opengesteld. Vrijwel alle beroepen en alle scholen staan voor de kinderen open. Veel is er veranderd op de Mar tha-stichting in de 75 jaren van haar bestaan. Echter niet de aantal len verwaarloosde kinderen. Vierhonderd worden er verpleegd (van 130 kinderen is de stichting zelf voogdes). In dertig groepjes, ver deeld over de fleurig ingeschikte flatjes in de grote gebouwen en over de kleinere huizen. „Wij willen nog wel uitbreiden", zo zegt ds Meyer, die reeds 22 jaar tezamen met zijn vrouw de directie over het complex voert. „Maar dan niet in de breedte doch in de diepte. Wij willen de vorderingen der wetenschap gaarne voor het kind benutten en tot een nog grotere individuele benadering komen. Daarbij dient te worden ge waakt voor overschatting van wetenschappelijk werk. Bij de ver zorging en de verpleging van het verwaarloosde kind is allereerst no dig een liefdevolle leiding uit barm hartigheid en geloof", aldus de pre dikant-directeur van deze jubileren de Hervormde gestichtsgemeente te Alphen aan den Rijn. Afscheid. Donderdagavond is in tegenwoordigheid van het voltallig politiecorps en een groot aantal re servisten op hartelijke wijze afscheid genomen van de heer A. P. v. d. Vlies, die op de kop af tien jaar ad ministrateur van de gemeentepolitie is geweest en straks, op 24 oktober als inspecteur van politie naar Wil lemstad op Curagao vertrekt. De heer v. d. Vlies was vergezeld van zijn echtgenote. Hij werd toege sproken door de corpschef inspecteur N. G. Groothuyse, die namens de be. roepspolitie ter herinnering een hor loge aanbood. Namens de reservisten werd het woord gevoerd door de heer T. van Wieringen. Hij bood de heer v. d. Vlies een ets aan voorstellende de oude „brug der zuchten" van Alphen aan den Rijn. De heer v. d. Vlies sprak mede na mens zijn echtgenote woorden van dank en afscheid. Gewond bij botsing. Omstreeks half drie donderdagmiddag is mevr. G. uit Bodegraven door een tot dus ver nog onopgehelderde oorzaak met haar aiuto tegen een stenen afschei ding van de Damse Rijnbrug te Al phen aan den Rijn opgebotst. Zy liep een linker dajbeenbreuk op alsmede enkele andere verwondingen. Na be. handeld te zijn der dr. J. H. J. Pilon is zij overgebracht naar één der Goudse ziekenhuizen. De auto waarmede mevr. G., ko mende over de Steekterweg, op weg naar Ter Aar het ongeluk kreeg werd zeer zwaar beschadigd. De politie heeft de aiuto voor een nader technisch onderzoek in beslag genomen. Gelet op de toedracht van het on geval en het feit, dat enkele ogen blikken tevoren een aantal kinderen de plek was gepasseerd, is dit onge val nog best afgelopen. Bridgen. C'luibkaimpioenschap paren Alphense Bridge Club. Groep A, 1. HorstWalraven 176; 2. Cars- jensV. Oort 160; 3. v. BeestMevr. Straver 154; 4. v. d. HelmNoorden bos 152.69; 5. HartingStraver 148; 6. SmitVerwegen 144; 7. mevr. FalkemaSchouten. Groep B. 1. mej. de Roonv. Wan rooi 198.86 2. Bultmanv. Winkel jr. 157.73; 3. Domiburg—Vink 156,93; 4. KorenOskam 154,16; 5. Krom- Een Afrika-jager, die dorst had En hard voor een leeuw uitliep, dacht dat Het beter zou zijn als Hij op 't Rembrandtsplein Veilig achter 'n glas TIP van BOOTZ zat! Inz. Hr E.v.E., Den Haag ontving 1 fl. Tip van Bootz 1 Lfl. Bootz' Oude Genever. houtMeier 152.42; 6. v. Heiningen- de Vos 149,43; 7. BosMeirink 148.40 8 v. d. Leedenmevr. Seppen 140,48; 9. BroekmanOttens 133,93; 10. de JongLeeuwenhoek 132.15. Groep C. 1. Blomv. d. Hulst 169.50; 2. JansenRijnsburger 168.55; 3 echtp. v. Wijk 158.93; 4. v. Sprang —Zaal 154.71; 5. SeppenZyerveld 149.75; 6. Johamevr. de Klerk 143.46 7. Tuin—v. Winkel Sr. 142.85; 8. echt'p. Starrenburg 142.76; 9. Sluis —mevr. v. d. Helm 140.78; 10. Bou- manTramper 99.97. Het Alphens r.-k. Gemengd Koor St. Bonifacius, dat reeds vele jaren een goede reputatie heeft verworven, heeft gisteravond in Avifauna te Al phen aan den Rijn gezorgd voor een kunstvolle avond. In de geheel uitverkochte boven zaal van Avifauna werd „Die Czar- dasfürstin" van Emmerich Kalman uitgevoerd, een echt pleizierig werk, geschreven voor koor, solisten en or kest. We hebben alle bewondering voor de dirigent Chris van der Mark, niet alleen voor het feit, dat hij dit koorwerk heeft aangedurfd, maar byzonder ook voor de wijze, waarop hij het heeft gebracht. De uitvoering was in één woord: uitstekend! Het koor heeft zich van zijn beste kanten doen horen: er werd met overgave gezongen en het was aan de gezichten te zien, dat men er in opging. De begeleiding werd verzorgd door het Rotterdams Kamerorkest, dat uitstekend voldeed, zowel in zijn ge heel alsook in de diverse solo-ge deelten van verschillende instrumen ten. De solisten waren Christine Spie renburg sopraan, Bert Robbe tenor, Gerry de Groot sopraan en Chris v. Woerkom tenor, die allen warme hulde verdienen voor de wijze waar op zij hun partijen zongen, ondanks het feit, dat ze zich af en toe moes ten „verdringen" voor de microfoon, welke vanwege de slechte acoustiek in de Avifauna-zaal moest worden opgesteld. Alleen de meer ingewijde weet, hoe zwaar de uitvoerenden het heb ben gehad vanwege de acoustieke gebrekkigheid in de overigens prach tige zaal van Avifauna. Er is dan ook heel terecht maar één vurige wens, dat Alphen eens ullknlpM" U»f> 4* »tlpp*lly* ■.uj-m.'.m.nx» 1 2 3 A 1 2 3 B 1 2 3 C T 1 2 3 D 1 2 3 |l23] 1 2 3] G 1 2 3 H r12 31 1 1 2 3 I u zal kunnen beschikken over een zaal, die geschikt is om uitvoerin gen als deze volop te kunnen ge nieten. Met dat al kunnen we toch terug zien op een uitstekend verzorgde kustvolle avond, waarvan de ruim achthonderd aanwezigen volop heb ben kunnen genieten van een een ieder „liggend" en toch moeilijk koorwerk, hetwelk door merendeels amateurs op een voortreffelijke wij ze werd ingestudeerd en ten gehore gebracht onder voortreffelijke lei ding. We zijn er dankbaar voor en we verwachten graag een volgend op treden van het St. Bonifaciuskoor, dat dank zij de voorbeeldige activi teit vpi bestuur en leden en zijn en thousiaste dirigent zeker veler har ten gewonnen heeft en nog zal win nen! Avonden als deze doen veel, heel veel goed! LANGERAAR Ontspanningsavond Jongerenge- meenschap. De Jongeren gemeen schap hield deze week een ontspan ningsavond met wedstrijden in sjoe len en biljarten. De sjoelwedstrijd had de volgende uitslag: 1. Gijs Ver haar met 106 punten; 2. Kees v. d. Hoorn met 88 punten; 3. Tinus v. d. Berg met 86 punten. In de biljartwedstrijd wisten de volgende jongens beslag te leggen op de hoogste plaatsen: 1. Arie San ders Jz. met 30 caramboles in 20 beurten. Hoogste serie 5; 2. Piet Akerboom Bz. met 30 caramboles in 27 beurten. Hoogste serie 4; 3. Adr. Hoogeveen met 30 caramboles in 28 beurten. Hoogste serie 7. Deze ontspanningsavond is bijzon der goed geslaagd. Alle deelnemers hebben hun uiterste best gedaan om bij de prijswinnaars te zijn. Maar ja, dat konden er maar een paar zijn. Het bestuur wil alle jongens van 16 jaar en ouder, die nog niet staan ingeschreven als lid, aanraden zich spoedig te melden. Het begint er naar uit te zien, dat de zaal spoedig vol zal zijn. Volgende week woens dagavond is er een klaverjas- en een damcompetitie. Zorg er voor om half acht in de zaal aanwezig te zijn. Z0ETERW0UDE- LEIDERDCP K.A.V. De opkomst van de da mes op de eerste vergadering van het winter-program was wegens de a-gjriep niet zo groot. Ook de geeste lijk adviseur was verhinderd zijn aangekondigde lezing te houden over het oude Rome. Men bepaalde zich tot het afhandelen van enkele huis houdelijke zaken, waarna de dames zich aan de spelen overgaven. Bij het prijsjassen werden de prij zen gewonnen: 1 Mevr. v. d. Ven- Hogervorst, 2 Mevr. v. d. Klauw, 3 Mevr. v. d. Werf-Bakker. Bij het sjoelbakken werden de prijzen behaald door: 1 Mevr. v. Bas ten 2 Mej. S. Romijn, 3 Mevr. v. Goozen en 4 Mevr. Goddyn. Op de terreinen van „Vita Nova" in Hazerswoude werd een jongvee keuring alleen voor kalveren gehou den. Over de belangstelling viel niet te klagen, maar ze had groter kunnen zijn, gezien het belang van dergelijke keuringen in zuiver agrarische buurt schappen. De kwaliteit was by de blaarkoppen vooral in de koprubrie- ken uitstekend; zij vormden de grootste groep. De zwartbonten wa ren in de minderheid, ook de kwali teit lag iets minder. De uitslagen: Stierkalveren, gewone klasse met twee knappe stiertjes, die beide een tweede prijs kregen, namelijk Donald van H. Roest en Benno van W. H. van der Hulst. Koekalveren: eerste prijzen voor Arda 65 van H. Roest en Ella 18 van v. Dorp, twee mooie typische beesten. Koekalveren, rubriek 3, eerste prij zen voor Eke 9 van A. Roest en Zn., Dina 26 van A. Roest Jzn. en Lies3 van J. H. Kompier. Prima typische dieren, vooral Eke 9 is van fraai type. Koekalveren, ruibriek 4: eerste prij zen voor een beste groep kalveren: Lina 20 van H. Roest, Carolina 18 van A. Roest en Zn., Dientje 6 van A. v. Dorp en Hilda 5 van gebr. Groen. Koekalveren, rubriek 5: eerste prij zen voor Amalia 40 van A. Roest Jzn., Truus 39 van H. Roost en Cato 7 van W. H. van der Hulst, goede soortige dieren. Koekalveren, rubriek 7: mooie 3 soortige kalveren van best type, eer ste prijzen voor Amalia 41 van A. Roest Jzn., Clazien 20 van A. Roest en Zn. en Truus 41 van H. Roest (Zoeterwoude). Beste kalkeren, voor al Amalia 41 is een uitstekend type. Koekalveren, groep 6: eerste prij zen voor Eke 18 van A Roest Jzn., Loesje 2 van J. H. Kompier en Bea trix 18 van A. Roest en Zn. Juniores: eerste prijzen voor Dora 4 van A. G. van der Hulst en Coba 6 van H. Roest. Groepen afstammelingen van 1 vader: in deze groep vielen vooral op de kalveren van stier Gijsbracht van de familie Roest. Deze dieren ken merken zich door him typische bouw met mooie kruisvormen. Verder de kalveren van Knaap van Alma (Vita Nova) en Adolf van Alma van A. v. Dorp. De uitslag: la Gijsbracht van fami lie Roest, lb Knaap van Alma van de familie Roest, lc Adolf van Alma van A. v. Dorp. Eigenaars groepen, fraaie groepen: la A. Roest en Zn., lb A Roest Jzn., lc A. v. Dorp, ld H. Roest, le H. J. Bosman, 2a W. H. van der Hulst, 2b H. J. Kompier, 2c A. G. van der Hulst, 2d gebr. Groen. Kampioenskeuring: kampioene Eke 9 van A. Roest en Zn., reserve-kam pioene Amalia 41 van A Roest Jzn., 2 fraaie kalveren van de stier Gijs bracht, een mooi succes van de fami lie Roest. Zwartbonten: Koekalveren, rubriek 2: eerste prij zen, Trijntje van Jos C. Wesselingh en Eimma 31 van N. H. A. Kaptein. Goede kalveren, vooral Trijntje is van goed type. Koekalveren, rubriek 4: eerste prij zen voor Dina 22 van Wesselingh, Liza 21 van Th. Verkley en Beatrix 15, eveneens van Th. Verkley. Koekalveren, rubriek 5: eerste prij zen voor Maart je 40 van J. C. Wesse lingh, Liza 22 van Th. Verkley, typi sche kalveren. Juniores: eerste prijzen voor Esther 45 van J. C. Wesselingh en Meta 14 van N. H. A. Kaptein. Groepen van één vader afstam mende: 1 Hercules van J. C. Wesse lingh, goede groep, uniform, fraai ge- toiletteerd. Eigenaars groepen: la J. C. Wesse lingh, lb Th. Verkley, 2c N. H. A. Kaptein. Kampioenskeuring: kampioene Dina 22 van J. C. Wesselingh; reserve kampioene Gonda 9 van Th. Verkley. Toilletprijs blaarkoppen: H. J. Bos man. Toiletprijs zwartbonten: J. C. Wesselingh. Ontweken De 11-jarige Van der Does uit de buurtschap Gelders- woude stond naast zijn fiets op het rijwielpad van de Hoogeveenseweg alhier te praten. Zonder op het ver keer te letten stak hij kort daarna de Hoogeveenseweg over. Een uit de richting Boskoop komende auto bestuurd door iemand uit Bilthoven, zag de knaap nog tijdig, gooide het stuur om en schoot in de naast deze weg gelegen sloot. Hij kwam er goed af, het leven van die jongen bleef gespaard en de auto, die door een kraanwagen uit Oegstgeest weer op het droge werd getrokken, was licht beschadigd.

Leidse Courant | 1957 | | pagina 6