Teylingen boekte op het nippertje een 4-3 overwinning op S.V.L.V. Foreholte boekte verdiende zege 3-1 op bezoekend Lisse Blackpool mei Stanley Matthews als ster overspeelde Sunderland A.S.C. verloor van Docost 1-2 Districtsvergaderingen KNVB niet mild over overschrijvingsbepalingen BUISMAN imUAG 7 OKTOBER 1957 DE LE1DSE COURANT "itSl3g t0°ni het toen v. Hagen een overtreding be- ,ta Hf ging en 'n wye trap tegen zich kreeg, eest. In de negen en tachtigste mi- Het harde juist gerichte schot kwam nuut was de stanc nog 3-3 maar juist onder de bovenlat in 't doel (2-2). non mmuut was h®' y,.fToen bij een aanval van Teylingen de pKiJÏmfn wmnende goal -naakte. bal d00r hooy *ot waaed in een f-T j'a"" ge- U<*1 werd geschoten, wilde de kee- Si'"™ gelijk spel had waar- per de baï gr(j doch Zoet k t ireï h1°U^ weerlege- juist nog de bal in 't uiterste hoekje Teyhnge'iin doel. (3-2). SVLV gaf de moed voorhoede toch wel betere schutters I op en 6tormde snel op het I Teylingen doel af, een back miste en SVLV begon heel goed en Teylingen een goed gericht schot trof doel (3-3). kwam danig in de verdrukking, na- Beide ploegen zetten alles op alles, dat de bal uit een mooie schietkans doch Teylingen werd nu iets ster- hoog werd overgeschoten, een tweede ker. De achterhoede van SVLV hield aanval werd 'n scrimmage voor doelstand en enkele corners werden weg waar uiteindelijk de achterhoede voor j gewerkt Het gebeurde in de laatste Teylingen opluchting bracht. Toen j minuut dat Zoet zich op keurige wij- was het Teylingen, dat een mooie j ze door de dichtbezette SVLV-ach- aanval van rechts op het SVLV-doel terhoede heen wrong en kort voor de afvuurde, doch de keeper redde keu rig. Toen SVLV daarna weer ten aanval trok lukte het beter en uit een mooi schot werd het 0-1. Hierna volgde een gelijk opgaande strijd met beide doelen in gevaar, waarbij Tey lingen zeker een paar mooie kansen verwaarloosde. Dit was ook bij SVLV het geval en daarom bleef de span ning. Na de thee de zelfde spannende strijd met een iets beter spelend Tey lingen. Na tien minuten spelen was het Zoet, die keihard tegen de staan der schoot; de in 't veld springende bal kwam voor de voeten van v. Kes- teren, die geen fout maakte (1-1). Kort hierop was het dezelfde speler, die de SVLV-back's omspeelde en onhoudbaar inschoot (2-1). Nog en kele malen kreeg de SVLV-keeper 't hard te verantwoorden en niet zon der fortuin wist hij zijn doel schoon te houden. De gelijkmaker kwam voor SVLV LUGDUNUM—VRIENDENSCHAAR 0-8 Na de goede prestaties tegen LFC heeft groen wit deze middag zijn aanhang danig teleurgesteld en spe ciaal de voorhoede bracht er niets van terecht. Reeds in de eerste mi nuut werd het al 0-1 en kort er op faalde de Lugdunum-achterhoede op nieuw (0-2). Binnen een kwartier keek de thuisclub reeds tegen een 0-3 achterstand. Wel bleef groen wit moedig vol houden, echter bleek de voorhoede totaal schotloos en waar Vrienden schaar beter van de kansen gebruik wist te maken, kwam de rust met 0-5. Ook in de tweede helft waren de gasten heer en meester en slechts door een uiterste krachtsinspanning kon Vriendenschaar nog maar drie doelpunten fabriceren. Einde 0-8, een nederlaag die werkelijk minder had kunnen zijn. RKAW—DCV 0-1. RKAW won de toss- en zette da delijk goed door. De Krimpense doel man Wijnen kreeg het volle aandeel in de strijd; hij was daarbij buiten gewoon fortuinlijk en wist de scher pe aanvallen van Bolleboom en Van der Sman tot staan te brengen, enige malen ten koste van hoekschoppen, welke voor RKAW echter niets op leverden. Eerst na 20 minuten konden de Krimpenaren een behoorlijke aanval opzetten, maar ook doelman Van Brecht deed voor zijn collega aan de overkant niet onder, RKAW kon weer in de aanval komen en was toen tot aan de pauze verreweg de meer dere. Na de rust was RKAW weer fel in de aanval met gevolg een hoek schop voor de rood-witten. Het bleef nog critiek voor de rood-zwarten, maar nu ontwikkelden zij een beter spel. Geleidelijk kwamen zij tot een overdonderend spel waardoor meer spanning ontstond. Dat felle optreden van de gasten had tot gevolg, dat RKAW menige vrije trap te nemen kreeg. Tot 10 minuten vóór het einde kon RKAW de druk weerstaan maar rechtsbuiten Noorlander, die geheel vrij liep, kon toen doordringen en met een keihard schot de bal juist onder de lat in het net schieten (0-1). De laatste minuten kwam RKAW nog weer opzetten, maar ook de laatste kans ging verloren. DELFT—ALPHIA 4-0. In een vooral van Alphia's zijde zeer slecht gespeelde wedstrijd zijn de punten in Delft achter gebleven. Niet dat de gastheren zo goed speel den; ook zij hebben maar een pover keeper onhoudbaar inschoot (4-3). ROODENBURGWP. In een snelle en spannende wed strijd, waarin beide ploegen volko men aan elkaar gewaagd waren, kwam pas in de tweede helft de be slissing. Snel golfde het spel van doel tot doel met beide achterhoeden prima in vorm, zodat doelpunten uitble ven, mede wellicht door weinig schoi vaardigheid van beide voorhoeden. In de tweede helft was de thuis club overwegend in de aanval, maar de afwerking werd gemist. Ook de VVP uitvallen vroegen aller aandacht maar de Roodenburg-achterhoede met Polanen c.s. aan 't hoofd hielden moedig stand. Kort voor tijd viel echter de be slissing, toen Ouwerkerk juist op tijd aan Abrahams overgaf en deze geen fout maakte (0-1). Nog even hing de overwinning aan het bekende draad je toen Polanen miste en een VVP- speler voor open doel kwam. Juist op tijd wist Polanen zijn fout te her stellen en met de hakken over de sloot kwam het verlossende eindsig naal. Het aanvankelijk ietwat technisch betere Lisse-team heeft het tegen Fo reholte niet kunnen bolwerken. Wel nam Lisse reeds na 5 minuten de leiding door rechtsbinnen Bon, maar dat was ongetwijfeld te wijten aan het zwak begin van de Foreholte-de- fensie. Het bleek echter voor de Lis- senaren de enige goal te blijven. Lisse bleef nog even beter combine ren, maar na 15 min. spelen kwam v. Dijk door de achterhoede van Lisse heen en lanceerde listig de bal langs Baak (11). Hoe snel de kan sen zich wisselden bleek wel uit de spanning. Lisse wilde dit uitbuiten maar strandde telkens op de steeds hechter wordende Foreholte-achter- hoede. Foreholte kwam voor het Lis- serdoel, waar de doelman net op tijd kon wegwerken; weer kwam v. Dijk terug, maar zijn schot ging naast de paal. Ook moet de Foreholte-doel- man v. Schooten een safe verrichten toen v. d. Zwet zijn doelrijp schot zag opgevangen. De spil Warmerdam van Foreholte verzette bergen werk en keerde menige aanval van Lisse. De tweede helft bood al spoedig serieuze kansen voor Foreholte en Lisse kreeg veel werk te verzetten. Van Dijk schoot tegen Baak aan en v. Werkhoven juist over de lat. Daarop redde de Lisser keeper mees terlijk, toen de bal nagenoeg van de schoen van v. Dijk werd afgeplukt. BOSKOOP—SCHOONHOVEN 2—2. Deze ontmoeting zou men de wed strijd van de gemiste kansen kun nen noemen want aan beide zijden werden haast niet te misen kansen onbenut gelaten. Meer spannend dan fraai ging het spel geruime tijd vrij wel gelijk op en neer en werden voor beide doelen kansen gemist totdat na 20 minuten Boskoop de leiding nam door van Bemmel (10). Dat lieten de bezoekers niet op zich zitten, want direct daarna kreeg v. d. Putten die overigens door stopper v. d. Vel de uitstekend werd bewaakt even de vrijheid en het was 11. Na de hervatting aanvankelijk een klein Boskoop-overwicht met als re sultaat nog 'n doelpunt van Oostrom, die nu de midvoorplaats bezette (21). Dat namen de bezoekers niet Foreholte kwam in de meerderheid en de enkele Lisse-aanvallen keerde Warmerdam of in laatste instantie doelman v. Schooten. Weer kwam Foreholte opzetten en kreeg hierbij wegens freekick een penalty toe gewezen. De bal word goed gestopt en de Lisser keeper voorkwam een zeker schijnend doelpunt. We no teerden dan een steeds meer opko mend Foreholte, dat het met v. Werkhoven, v. Dijk en Bel keeper Baak zeer lastig maakten, doch voorlopig redde deze de situatie. Toen daarop Lisse door v. d. Zwet nogmaals een kopbal had afgegeven, klaarde Foreholte ook dit geval. Na 25 min. had Foreholte eindelijk suc ces en was v. Dijk de Lisser keeper iets te vlug af (21). Even later zette v. Werkhoven de score veilig op 31. Lisse was hierdoor een ge slagen ploeg, want even lieten ze het erbij zitten, de Foreholte-door- braken werden opgehouden door buitenspel, hetgeen de goed leiden de arbiter toch wel eens niet juist beoordeelde. Toen Lisse nogmaals aan 't woord kwam dreigde het ge vaarlijk te worden en kroop Fore holte zelfs eenmaal door het beken- 1 de oog. Doch hoe meer de tijd ver streek, het einde kwam met 31, beslist niet buiten de verhouding om. VAN DE ENGELSE VELDEN Stanley Matthews for overHet(5. Arsenal bijna magische spel van de vergrijsde maestro van Blackpool heeft de Brit se voetballiefhebbers dit weekeinde weer in verrukking gebracht. De dui zenden toeschouwers bij de wedstrijd tegen Sunderland hebben zijn razend snelle beenbewegingen en boeiende tactische handelingen als in een droomtoestand gevolgd. En zij waren het er over eens: Matthews demon streerde zaterdag geen „normaal" voetbal, hij biologeerde zijn tegen standers eenvoudig De grote klasse van Matthews en de voortreffelijke aanpassing van rechts binnen Ernie Taylor hebben geleid tot een catastrofe voor Sunderland. Vooral spil Charlie Hurley, die door Sunderland voor 200.000 gulden was gecontracteerd en tegen Blackpool debuteerde, werd eenvoudig dol ge speeld. Drie doelpunten waren 't ge volg van fouten van Hurley. Black pool won tenslotte met 70, nadat het na negen minuten reeds een 30 voorsprong had. De gelukkigste spe ler van Blackpool was invaller-mid denvoor Ray Charnley. Hij verving Jackie Mudie, die te Belfast met het Schotse elftal tegen Noord-Ierland speelde. Charley scoorde twee doel punten. Wolverhampton Wanderers bleef topploeg in de eerste divisie, ondanks een gelijk spel tegen Leeds United j(l1), dat aanmerkelijk minder pro- duktief is geworden na het vertrek van John Charles naar de Italiaanse club Juventus. Het gelijke spel van de Wolves was gunstig voor Nottingham Forest, dat nu relatief de beste kansen heeft. Het voortreffelijke in de hoogste klasse debuterende Nottingham behaalde in een opwindende wedstrijd voor 51.000 toeschouwers een 4—3 over winning op Tottenham Hotspur. Het beslissende doelpunt werd gescoord door de 20-jarige John Quigly, die zijn eerste wedstrijd in de eerste di visie speelde. Nottingham had bij de rust een 32 voorsprong. De beste speler van de ploeg was Eddie Baily, die Nottingham Forest heeft overge nomen vanTottenham Hotspur. De stand aan de top van de eerste divisie is nu: 1. Wolverhampton Wanderers 1218 2. Nottingham Forest 1117 3. West Bromwich Albion 1217 4. Manchester United ll15 Plaatselijke ontmoetingen plegen doorgaans niet van de beste soort te zijn en de derby van de Leidse vier deklassers vormde daarop zeker geen uitzondering. Slechts enkele spelers aan beide kanten konden o.i. een voldoende halen. Het verband bij de thuisclub was in de eerste helft zeker beter dan bij de rood-witten. Na de rust hing echter alles als droog zand aan elkaar, zodat Docos gele heid kreeg zich te herstellen, hetgeen haar uiteindelijk zelfs nog de zege bracht. Het zeer slecht benutten van de kansen'is de rood-zwarte-aanval- lers terecht dan ook zeer duur komen te staan. Reeds na vier minuten bracht de terug gehaalde Brard met een hard schot de stand op 10. Doelman en aanval op aanval rolde nu op de Smits, die vrijuit ging kreeg hierna Boskoop-veste af, doch daar bleef men geruime tijd meester van het ter rein. Een kwartier voor het einde maakte Schoonhoven echter gelijk toen bij een scrimmage voor het Bos koop-doel Straver iets te laat rea geerde, doordat hem het uitzicht werd belemmerd (22) alle gelegenheid zijn kunnen te to nen o.a. bij een zeer hard schot van de A.S.C.-midvoor. De gasten wis ten de schrik echter te boven te ko men en het was meer aan geluk dan wijsheid te danken, dat het ASC-doel eenmaal aan een doorboring ont- 1 kwam. Hierna was ASC weer geruime tijd aan het woord en men kon zich er slechts over verwonderen, dat de ASC-voorwaartsen zo verschrikkelijk nonchalant met de kansen omspron gen. Dit vond zijn culminatiepunt tóen Van Daalen zelfs niet in staat bleek een strafschop wegens hands in een doelpunt om te zetten. Een kwartier in de tweede helft kwam het sein voor de thuisclub op onveilig te staan. Een zwak moment in de overigens verdienstelijk spe lende defensie der thuisclub, bracht de bal bij de vrijstaande Docos- rechtsbuiten Hoogeboom, die reso luut de gelijkmaker in 't net trapte, Het spelpeil der thuisclub daalde nu zienderogen, terwijl de rood-witten er een stimulans uitputten. Deson danks kreeg ASC nog volop kansen, een zelfs voor open doel Tien minuten voor tyd viel de be slissing. Van Marwijk, ennige mayen reeds gevaarlijk doorgebroken, schoof nu de bal op tijd door naar links binnen Piket, die met een effectvol schot Spoor tevergeefs deed duiken, Docos een aanvankelijk niet ver wachte zege schenkend. Rector Boymans waarschuwt tegen verwaarlozing der jeugd Zaterdag zijn in de verschillende districten van de KNVB de gebruike lijke jaarvergaderingen gehouden, waarin een aantal voorstellen tot wij ziging van de overschrijvingsbepalin gen in behandeling werden genomen. Voorgesteld wordt de wachttijd voor ex-contractspelers, indien zij ucn, *ij ucucu „,«u vbu overschrijving wensen naar een ama- elftal, maar bij Alphia deugde er nog teurverenigmg of de amateur-afde- minder van. Het middenveld la, uiige- J*. TTL3EJ zonderd 10 min. voor de rust, steeds in handen geweest van Delft. Toen Alphia aftrapte namen de gastheren een lichte veldmeerderheid, maar de Alphia-achterhoede was de voorhoede van Delft nog de baas. De Alphia- aanvallen leverden weinig gevaar op ondanks de Delft-achterhoede niet van grote klasse is. Na 10 min. bra ken de Delftenaren door en de mid voor scoorde niet geheel onhoudbaar (1-0). Delft bleef iets sterker en en kele malen was het nog gevaarlijk voor Alphia's veste, maar de achter hoede wist het te klaren Wie gedacht had, dat de thee Al phia goed gedaan ahd, kwam bedro gen uit; in tegendeel, het werd nog slechter en na 15 min. was het de rechtsbuiten van Delft die een kans kreeg en deze benutte (2-0). Delft bleef aanvallen en de Alphia-achter hoede kreeg het steeds zwaarder en toen de jeugdige Alphia-doelman by •een hoge bal in zijn doel bleef staan was het de midvoor, die deze fout af strafte, (3-0). Alphia's voorhoede deed nog enkele schuchtere pogin gen maar er zat geen stootkracht meer in. De rechtsbinnen van Delft bracht de stand op 4-0 en daarmee kwam deze slechte wedstrijd tot een einde. gelijk te stellen met de wachttijd, die geldt voor een amateur. De aanvraag tot overschrijving kan slechts in de maand juni worden in gediend. Wil de betreffende semiprof- vereniging daaraan medewerken, dan kan de toestemming tot het uitkomen voor de nieuwe vereniging worden verleend één maand na ontvangst van de aanvraag tot overschrijving op het bondsbureau. Verleent de semiprofvereniging geen medewerking, dan volgt de toe stemming tot het uitkomen voor de nieuwe vereniging per 1 jaunari daar opvolgend. Het is derhalve de bedoeling, dat de wachttijd van 1 jaar komt te verval len. Voorts wenst het bondsbestuur de interne overschrijving van contract spelers te laten vervallen. Het bondsbestuur is van mening, dat het bovenstaande een aanmerke lijke vereenvoudiging van de over- schryvingsbepalingen betekent, die rug te komen. West II beraadslaagde lange tijd over de voorstellen, doch kwam even min tot een conclusie, zodat hier een enquête onder de leden zal worden gehouden. In de vergadering van district Noord te Groningen vonden de voor stellen van het bondsbestuur weinig steun en op de bondsvergadering zul len de noordelijke afgevaardigden in meerderheid de voorstellen dan ook niet steunen. De vrees bestaat van misbruik van de mogelijkheid voor een amatei.rspeler om na een korte overgang naar een betalende vereni ging weer naar zijn oorspronkelijke club terug te keren. Algemene instemming vonden de voorstellen in de vergadering van district Oost te Deventer, welke ook werd bijgewoond door de voorzitter van de K.N.V.B., ir. H. F. Hopster. In Zuid I werd de late toezending van de voorstellen tot reglementswy- ziging fel becritiseerd. De voorstellen zelf (terugkeer van een semi-prof naar het amateurvoetbal) gaven aan leiding tot langdurige discussies. Bij het semi-profvoetbal was vrees voor misbruiken, by de amateurclubs zag men in de voorstellen een gevaar voor verslechtering van de huidige si tuatie. Besloten werd de materie over te laten aan de secties-semi-prof en amateurvoetbal en, zo nodig, op de bondsvergadering op de kwestie te- naar zyn mening op deze wijze tege moet komt aan de verlangens van de clubs. In de vergadering van West I wei gerde men de voorsteden in behan deling te nemen, omdat zij pas bij de aanvang der vergadering waren uit gereikt. In Zuid II deelde de voorzitter me de, dat men eerst zaterdag bericht had ontvangen, dat er een kandidaat was voor het voorzitterschap van de KNVB, t.w. de heer A. A. M. Schroe- der, die zowel door de adviescommis sie als door het bondsbestuur als zo- van de o verschrijf bepalingen van be taald voetbal naar amateurvoetbal werden goedgekeurd. Alleen werd gevraagd of de lopende gevallen niet reeds nu volgens de nieuwe bepalin gen konden worden toegepast, waar door deze maatregel niet in juni '58 maar reeds in juni '57 effect zou krij gen. Door Zuid n zal weer een nieuwe enquete worden gehouden onder de verenigingen. Ditmaal zal de vereni gingscontributie onderwerp van on derzoek zyn. GEEN A- MAAR B-GRIEP. Rector Boy mans, geestelijk advi seur van de Nederlandse Katholieke Sportbond en van de Diocesane Lim burgse Sportbond, woonde voor het eerst een districtsvergadering bij. Hij maakte van de gelegenheid gebruik om een vermanend en waarschuwend woord te richten tot de clubleiders. Rector Boymans waarschuwde de verenigingen, dat zij niet teveel moe ten steunen op de financiële voorde len van de KNVB-tcto, aangezien im mers de mogelijkheid bestaat, dat de toto dient te worden stop gezet. Jam mer genoeg, aldus de rector, lijden vele verenigingen niet alleen aan de a-^riep, maar ook aan de b-griep, de „betaalziekte". Ook by de vele ama teurverenigingen is deze nog niet af gelopen. Nu vele amateurclubs via de toto veel geld in handen krygen is de verleiding groot, dat zij zich uitslui tend blind zullen staren op de presta ties van het eerste elftal en minder interesse hebben voor de jeugd. De jeugd komt naar de verenigingen om te voetballen, de bestuursleden heb ben de taak om deze jeugd méér te! geven dan alleen een „brok techniek". Speciaal in Zuid-Limburg zijn op dit gebied misstanden, aldus rector Boy mans. Daar worden by de amateur verenigingen de mogelijkheden, die de jeugdleiders geboden worden in de vorm van kadercursussen etc, niet of niet naar behoren benut. De finan ciële zorgen zijn voo± vele verenigin gen afgelopen mede door over heidssubsidies nu is het de tijd om de verkregen welvaart goed te ge bruiken en de jeugd daarvan ten vol- 11—15 Everton 914 De uitslagen luiden: Eerste divisie: Birmingham CityManchester City 40; BlackpoolSunderland 70; Bolton WanderersArsenal 01; ChelseaSheffield Wednesday 10; Leeds UnitedWolverhampton Wan derers 11; Leicester City—Everton 22; Luton TownBurnley 32; Manchester UnitedAston Villa 41Newcastle UnitedPreston North End 02; Totenham Hotspur Nottingham Forest 34; West BromwichAlbionPortsmout 2 Tweede divisie: Blackburn Rovers Fulham 1—1; Bristol City Hud- dersfield Town 13; Cardiff City Rotherham United 22; Ipswich TownSwansea Town 0—1; Lincoln CityBristol Rovers 01; Liverpool Doncaster Rovers 50; Middlesbo- roughCarlton Athletiek 20; Notts County—Derby County 10; Shef field UnitedBarnsley 00; Stoke CityGrimsby Town 41; West Ham UnitedLeyton Orient 32. VVSB-TYBB 0-3 danig voorgesteld werd. De wijziging le te laten profiteren". V.V.S.B. heeft zijn eerste nederlaag in deze competitie geleden en heeft weinig anders verdiend. Het elftal speelde slecht en als dit de eerste resultaten zijn van het meer dan treurige bezoek aan de trainings avonden dan maakt dit elftal een pracht kans om het volgend seizoen in de vierde klas te spelen. Reeds na drie minuten kon TIJBB een 01 voorsprong behalen door een ongelukkige misser van C. v. d. Togt, al revancheerde deze toch door gaans beste speler zich 20 minuten later door een praktisch reeds geteld doelpunt op het laatste moment te verhinderen. De aanval van WSB schoot hope loos in haar taak tekort. Niet één keer is voor de rust het TIJBB-doel werkelijk in gevaar geweest. Overi gens had ook een beter opererende aanval tegen de hechte verdediging van de Haarlemmers weinig kansen gehad. Na veertig minuten meende TIJBB, dat er weer eens iets moest gebeuren en na goed samenspel schoof de bal onhoudbaar voor kee per Ruigrok in het doel (0—2). Ook direct na de rust vlotte het niet bij WSB. Het plaatsen, de bal- controle en de snelheid was nog even beroerd als voor de thee en toen bij een TIJBB-aanval de WSB-verdedi- ging op het fluitsignaal voor buiten spel wachtte en dit uitbleef, schoot de Haarlemse midvoor het derde doelpunt in de touwen. Eerst toen A. v. d. Weijden zich door Fl. Meeu wenoord liet vervangen en C. v. d. Togt de aanval ging versterken werd de druk op het TIJBB-doel sterker. Twintig minuten lang golfde aanval na aanval op het vijandelijke doei, maar zelfs de eer kon WSB niet redden. CONCORDIA—SJC 3—1. Onder ideale weersomstandigheden werd bovengenoemde wedstrijd ge speeld. Nadat eerst 1 min. stilte in acht was genomen voor een overle den bestuurslid van Concordia trap te SJC even half drie af. De thuis club nam echter meteen de aanval over, stormde op de SJC-veste af en reeds na 5 min. spelen wist de rechts binnen met een goed schot de Lincel te passeren (10). Door dit succes aangemoedigd oefende Concordia geruime tijd druk op het SJC-doel uit. Langzamerhand wist SJC zich los te werken en het laatste kwar tier voor de rust gaf een lichte veld meerderheid voor SJC te zien, even wel zonder dat dit in een doelpunt kon worden uitgedrukt. Wie gedacht had. dat na rust de SJC-ers wel uit een ander vaatje zouden gaan tappen, kwam bedro gen uit. Weer was het Concordia, dat met felle aanvallen over de vleugels de SJC-verdediging handen vol werk gaf. Het verwonderde dan ook nie mand, dat het na een kwartier zelfs 20 werd door de rechtsbinnen. Nog was Concordia niet tevreden en uit een goed genomen corner wist met een onhoudbaar schot de stand op 30 te brengen. SJC probeerde de eer nog te redden, wat 6 min. voor het einde inderdaad gelukte door haar linksbinnen. De laatste 15 min. speelde SJC met 10 man, daar de rechtsbinnen geblesseerd' raakte. Waar bleef de invaller? Het spel van Concordia stak gunstig af tegenover dat van SJC en de overwinning was volkomen verdiend. De SJC-ers kon den deze middag de juiste maat niet vinden, reageerden te traag en hun spel was te onsamenhangend om te gen de hechte verdediging der gast heren een redelijke kans te hebben. Vooral de rechtsbuiten was zwak. WASSENAAR—H.V.V. 2—2 Na negen minuten nam H.V.V. de leiding door Robbie Colthoff, die een hard schot op het Wassennaardoel afvuurde, dat zeker te houden ge weest was indien doelman Delsing, die kennelijk door de fel schijnende zon gehinderd werd, niet had mis- gegrepen (01). Een half uur was er gespeeld toen de thuisclub de ge lijkmaker scoorde. Wil Noordervliet zette vanaf de rechtervleugel voor, Rinus Buitelaar die trachtte te kop pen miste half, maar bereikte daar door, dat doelman Spekking uit positie gespeeld werd, zodat Jan Oostdam (van linksback naar links buitenplaats verhuisd waarvoor hij ondanks zijn capaciteiten veel te langzaam is) geen moeite had het leer over de liggende Haagse doel man heen in 't net te werken (11). Zes minuten later was H.V.V. weer aan de beurt toen Max Abarbanel handig profiteerde van misgrijpen van Delsing op een hoge voorzet uit J |1OT1S11„ vail „_ven een vrye trap. Terwijl Delsing ach- hier de finish passeren. U staat er van te kijken hoe smaak en geur van koffie verbeteren door dat kleine beetje BUISMAN. Bovendien bespaart U op dure koffie. Ook bij NESCAFÉ en andere soorten oplosbare koffie doet een beetje Buisman wonderen. Advertentie. teruit in het doel tuimelde zond de Hagenaar hem met een welgemikte kopbal de bal achterna (12). In de tweede helft werd Verboon bij een doelworsteling voor de twee de maal gewond en nu moest hij het veld verlaten. Wassenaar was na de rust volledig getransformeerd. Een heel andere geest was over het elftal gekomen, er werd meer met het ver stand gespeeld en de technische tekortkomingen werden verborgen onder een grote dosis ongekend ent housiasme, dat haar beloning vond in de gelijkmaker die van Eyk na 35 minuten hard in de linkerboven hoek van het Haagse doel schoot (2—2). STOLWIJKBODEGRAVEN. 4—3. Bodegraven wist geheel onverwachts door Scheer de leiding te nemen (0—1), doch kort daarop wist Ver- maat door een misser in de achter hoede de stand op gelijke voet te brengen (11). Het Bodegraven-doel ontkwam even later nog enkele ma len aan een doorboring toen paal en staander redding moesten brengen. Langzamerhand wist Bodegraven zich toch aan deze druk te ontworstelen en ondernam ook verschillende aan vallen op het heiligdom van v. d. Heuvel. Bij een daarvan had zij suc ces toen na goed samenspel weer Scheer 't was, die zijn club de leiding wist te bezorgen (12). Een hard schot van dezelfde speler werd even later door de Stolwijk-doelman fraai gestopt. Met aan weerszijden nog enkele aardige aanvallen brak de rust aan. Er was na de thee nog maar enige minuten gespeeld toen linkshalf An ker er 22 van wist te maken. Bode graven bleef echter niet bij de pak ken neer zitten en trok wederom ten aanval. Scheer loste bij een dezer aanvallen een keihard schot dat fraai door v. d. Heuvel gestopt werd. Deze kon hem echter niet klemvast krijgen en de terugspringende' bal kwam bij Hol terecht, die zijn club wederom de leiding bezorgde (23). Nog gaf Stolwijk zich niet gewonnen en bleef fel aanvallen maar vond in Beens in het Bodegraven-doel een bijna onoverkomenlijk struikelblok. Toch moest hij tenslotte nog twee maal naar het net door doelpunten van Van Reenen en Speksnijder. Bij de laatste kwam het ons echter voor, dat deze de bal uit Beens' handen trapte, doch de scheidsrechter oor deelde daar anders over en kende het doelpunt toe waardoor Bodegraven tenslotte aan het kortste eind trok. ATLETIEK FREDERIKS WINT MARATHONLOOP TE ZAANDAM. De zaterdag in Zaandam door de at letiekvereniging Zaanland georganiseer de marathonloop is een verdiende zege geworden van Frederiks uit Deventer. Gedurende de eerste helft van de mara thon, die door de gehele Zaanstreek voerde, lagen Smits, van Ginkel en van Hoorn aan de kop op enkele minuten gevolgd door Frederiks. In de Wijde Wormer, toen de lopers tegen de wind in liepen, kwam de laatste snel naar voren en passeerde de eindstreep ten slotte met 8 minuten voorsprong. De uitslag luidt: 1. J. Frederiks (Da- ventria, Deventer) 2 uur 47 min. 13 sec.; 2. J. Smits (AAV '36, Alphen aan den Rijn) 2.55.56; 3. C. Buyning «Avon, Heerlen) 2.57.9; 4. P. van Hoorn (Avon, Heerlen)5. A. J. Besseling (Zaanland, Zaandam). Frederiks van „Daventrla" xlet men i A- tI.I.I.

Leidse Courant | 1957 | | pagina 8