De Snorrende Snor Deken Juffermans heropent het „Don Boscohuis" L*T.B* besprak bedrijfsschap Wegens aankoop van een grote partij Export Varkensvlees Grote prijsverlaging GELDERBLOM S Vleeswarenbedrijf MAANDAG 7 OKTOBER 1957 DE LEIDSE COURANT PAGINA 3 ZOETERWOUDE Na groot verleden een rijke toekomst Negentig jaren geleden hebben on ze voorouders, zonder steun van de overheid, de eerste katholieke school gesticht. Dit oude gebouw, thans het Don Bosco-huis, is nog altijd een mo nument van de offervaardigheid en een getuigenis van de waardering voor onze voorouders. Alleen daarom is het een verheu genis dat de jeugd van onze tijd reeds tweemaal dit gebouw in ere heeft hersteld. In het jaar 1931 stichtten de St. Joseph-Gezellen in de oude school door eigen initiatief een Gezellenhuis en nu hebben de leden van de NKJB dit huis, nu „Don Bosco-huis" gehe ten, als gloednieuw gerestaureerd. Als de muren van dit huis konden spreken zouden zij de geschiedenis verhalen van de opkomst en ook meermalen van de neergang van de katholieke, sociale en culturele be weging van ruim drie generaties. Wij hebben onze voorouders nog horen vertellen van de heugelijke dag in 1868, waarop de kinderen de openbare school in de Dorpsstraat verlieten en naar de katholieke school gingen. In die school het enige buitenkerkelijke openbare ge bouw hadden vele geschiedkun- die gebeurtenissen plaats. Meer dan 50 jaar geleden vierde de eerste vorm van jeugdbeweging, toen de kath. jongelingsver. genaamd daar de eerste parochieavond. Daar werd in Zoeterwoude voor het eerste toneel gespeeld en klonken de eerste tonen van de Fanfare. Op de school banken werd 41 jaar geleden de Volksbond, nu KAB, opgericht en binnen haar muren opende de r.k. middenstand de eerste grote tentoon stelling. „Afgedankt" En weer is nu die oude, reeds 24 jaar geleden afgedankte, school zo fraai en modern en als 't ware nieuw geworden. De oude vloeren zijn ge heel hersteld en van een nieuwe be dekking voorzien. Wanden en pla fonds in lichte kleuren, lambre's deuren en ramen veelkleurig en toch harmonieus geschilderd. De verlichting is met vele wand- lichten uitgebreid en geeft een ge zellige sfeer. Lichtblauwe gordijnen in de grote serre verfraaien het ge heel. Geen wonder, dat de NKJB-wer- kers, de uitvoerders van de restau ratie glunderden van voldoening toen zij de gasten bij de heropening vol verbazing zagen binnenkomen. De werkers en dat waren er, gerekend naar het getal leden niet zo veel mochten nog hulp ontvangen van enige oud-Josephgezellen, die ook in 1931 geijverd hadden voor de bouw van het Gezellenhuis. Zondagmorgen, 12 uur, waren bij de heropening aanwezig, deken Juf fermans, pastoor Bakker, kapelaan Immink, pater van Beurden en de bisschoppelijke bouwinspecteur, de heer A. Snijders. De voarzitter van de LTJ, Piet van der Poel, sprak het welkomstwoord, waarna deken Juffermans het woord nam om zijn waardering uit te spre ken voor het vele belangeloze werk, de hoop uitsprekende dat het gebouw in de toekomst aan zijn bestemming zal beantwoorden. Zoeterwoude is toch al niet rijk bedeeld met goede vergaderlokalen, want die er waren, zijn voor andere doeleinden inge richt. Vertrouwen in de toekomst. Degenen die het gebouw gekend hebben, zijn het er eenparig over eens, dat hier buitengewoon mooi werk gedaan is; het was geen mens waardig verblijf meer. Toen de bouw-inspecteur zich had uitgespro ken dat het gebouw nog wel hecht en sterk doch geheel verwaarloosd was, is men met enthousiasme aan het werk getogen. Laat dit een les zijn, voor de toekomst om het ge bouw ook goed te onderhouden. De deken bracht dank en lof aan de werkers, zonder namen te noemen met een uitzondering voor kapelaan Kapteyn, die veel gestimuleerd en ook veel geld bijeen heeft gebracht. Tenslotte sprak de deken de hoop uit, dat nog jaren lang in deze zaal veel tot stand zal komen voor de op bloei van het katholiek leven. Hierna verrichtte de deken de in zegening van het gebouw. De jeugdleider en beheerder van het gebouw, de heer A. van der Fluit sprak daarna in den brede over de totstandkoming van het werk bracht dank aan het kerkbestuur voor de financiële steun, dank voor de vele giften en aan de werkers en leveranciers voor de belangeloze me dewerking. Daar is nu nog veel te zorgen; er moet nog veel betaald worden en de verdere installatie geeft nog grote financiële zorgen. Kapelaan Kapteyn heeft voor zijn vertrek, alleen van de Weipoort 300.bijeengebracht en de nieuwe aalmoezenier, kapelaan Immink, zal de overige parochianen nog bezoeken en gaarne giften voor dit doel in ont vangst nemen. (Vervolg) Op de vraag of de inkomsten al leen van de bedrijven en niet van de werknemers komen, wordt uiteenge zet dat, gebaseerd op wettelijke re gelingen, op filosofische overwegin gen gegrond, nl. dat de opbrengst van het land de arbeid in stand moet houden, de bedrijfsorganisatie niet gefinancierd moet worden door de werknemer. De voorz. noemt dit een onbillijK- heid; kleine veehouders ontvangen kleiner vergoeding dan de arbeiders en moeten heffing betalen. Lang wordt gesproken over de uit kering van het garantie-voorschot. De minister van financiën komt an dere verplichtingen na en de boeren hebben er recht op en kunnen nu vooral door de weersomstandighe den niet langer wachten. Ook de boeren zijn schuldeisers van de staat. Met ernst wordt gewaarschuwd te gen het uitbreiden van de melkpro ductie; dit kan de regering niet vol houden. De organisatie moet wel onder de ogen zien dat nooit ongestraft op de duur een beroep op de financiën van het rijk gedaan kan worden. De voorz. betoogt, dat de landbouw na de oorlog honderden millioenen aan de consumenten heeft gegeven; nu kan op de consument wel wat verhaald worden. Drs Slot toont aan, dat de verlie zen op de export niet door de consu ment mogen geleden worden, wel door de gemeenschap. De grootste verbruiker met na me het grote gezin zou daarvan het gelag betalen. Alle geledingen van ons vojk hebben meegedragen aan de opbouw van het vaderland, dus moest ook de landbouw zulks doen. Op de vraag van de heer Jac. N. van der Salm waarom aanvankelijk de consumptieprijs op 41 en later op 37 ets is bepaald, wordt medege deeld dat behalve de 200 miljoen aan de landbouw hierdoor ook nog 68 miljoen ten voordele van de consu ment wordt besteed. De heer B. van Diemen bespreekt de heffing op het graan en de z.i. schandelijke vervolgingskosten op degenen die de heffing niet op tijd betaald hadden en een deurwaar- ders-exploit hebben gekregen. De voorz. en drs Slot houden vol dat voldoende gewaarschuwd was. Het is alleen te betreuren, dat tus sen de afgegeven aangetekende waarschuwing en de afgifte van het exploit zo lange tijd lag; men was toen vergeten de waarschuwing ont vangen te hebben. Op de vraag wanneer de nieuwe melkprijs bekend zal worden, wordt de december genoemd. Voorstellen voor de Vakgroepvergadering. Op de kringvergadering, die de vakgroepvergadering voorafgaat wordt als eerste voorstel aangeno men: aandringen op spoedige beta ling van de garantieprijs. Na breedvoerige beschouwingen en ingediende amendementen wordt als tweede voorstel met alg. stemmen aangenomen: de afdeling van oordeel dat de garantieprijs voor het komen de melkjaar niet alleen moet bevat ten vergoeding voor alle productie kosten, inclusief de vergoeding voor bedrijfsleiding, doch ook een zeker bedrag voor winst, daar de minimum garantieprijs in de laatste jaren in feite een vaste prijs is geworden en geen reeële uitloop meer inhoudt. Van een voorstel om het vetgehalte van de consumptieprijs van V/2 op 3% te brengen, wordt afgezien. Men meent dat dit de straatprijs met 5 ets per liter zou verhogen. De vrees, dat de melk dan veel te duur wordt geeft de conclusie dat deze wijziging van melklevering door de consument moet gepropageerd worden. Ook van het stelling nemen tegen de invoer van taptemelk uit Belgii' wordt afgezien, omdat dit moeilijk heden voor onze uitvoer tengevolge zou hebben. De voorz. meent, dat als alle boe ren hun melk aan de CMC zouden leveren dit euvel zou voorkomen worden, want de CMC-fabrieken ver werken geen Belgische taptemelk tot consumptiemelk door toevoeging van room. De heer C. Onderwater Gz acht dwang tot levering niet goed. De heer J. van der Salm Wz stelt voor de monopolieheffing op graan af te schaffen in het belang van de varkensmesterijom mee te kunnen concurreren op de buitenlandse markt. De heer P. C. Paardekooper dringt aon op het verzetten van de Leidse veemarkt als deze op een katholieke feestdag valt, zoals ook in Delft wordt gedaan. Spr. doelde op 1 no vember a.s. De heer G. P. van Leeu wen, kringvoorzitter deelt mede dat hieromtrent overleg is gepleegd met de directeur van Markt- en Haven dienst; de beslissing van het meentebestuur van Leiden is nog niet ontvangen. De candidatuur in het Vakgroep bestuur wordt nu besproken. De heer G. P. van Leeuwen deelt mede, dat de kringvergadering zich heeft uitge sproken voor de afvaardiging een lid van het bestuur van de kring. Bij de rondvraag wordt medege deeld dat de Oogstaankdag op 13 no vember wordt gehouden. Op het avondfeest zal „In Liefde Bloeyen- de" optreden. Op voorstel van de heer P. C. Paar dekooper zal aangesloten worden op de plannen tot oprichting van een eierenveiling in Stompwijk. De heer G. P. van Leeuwen deelt mede dat de geestelijke adviseur zich bereid heeft verklaard een praat avond te komen houden voor de le den en hunne echtgenoten. De kring Leiden zal in de Stads gehoorzaal een feestavond geven, die verzorgd wordt door het K.R.O.-en- semble. ZOETERWOUDE- LEIDERDORP Waardevolle expositie in ,De üoede Herder' Gedurende enkele dagen wordt er in het klooster „De Goede Herder" aan de Hoge Rijndijk een tentoonstel ling gehouden van de verschillende handwerken die door de meisjes, hoofdzakelijk in hun vrije tijd, wor den gemaakt. En dat is niet gering. Wij zagen verschillende dingen, te veel om ze ale op te noemen. Van de kleinste speelpotjes en hand werk kleedjes tot zeldzaam mooie, grote ontbijt- tafellakens. Naar het oordeel van de dames, w.o. zeer kundige werksters, was er een prachtverzame ling van grote en kleine kunstwerken. Niet alleen fijne handwerken, maar nog veel meer, was er op elk gebied van huisvlijt en knutselwerk te be zichtigen en voor een redelijke prijs te bemachtigen. Ter afwisseling werden er tijdens de tentoonstelling, op mooie muziek, diverse ballet-dansen uitgevoerd, ter wijl op vastgestelde tijden een show wer.d gehouden van degelijke en smaakvolle dameskleding. Gisteren was de belangstelling zeer groot en wij kunnen een ieder aanra den even een kijkje te gaan nemen, daardoor krijgt men een inzicht van (110) JRET DE OYRONEFJIE HER STELD WERV VllEOEN ONZE VN!ENDEN HU1SWRRRTS Qy ZULLEN ONZE LEZE/K HET RELRITS BESPRREH VRNDE MOEI TE ENMPRNN1N0 DiE PROFES- m BRRRBRS OEORRN HEEFT. OM Z'JN DRRD TERECHTVRRR- DK/EN TEOENOVEP RLLERLE1 N00 NIET WRRKER GESCHUDDE JNSTRNTFES 'tünhxhi 'Htffezondmhndmwrde'Mtn herftprofessor ürate de Nobtlpm mrOotdrSMimn imrMm'f ^etwvueoisnel het teven om render Het ogenblik is rrnoe broken ürt DE 5nor nrrr het inmiddels verbouwde tehuis krn vertrekken.om er tjh oude vrienden n00 jrrenlrno ie ver orsten op het relrrs vrn zón rv0nturen het vele goede werk dat in „De Goe de Herder" wordt gepresteerd, van de wijze waarop de meisjes daar wor den opgeleid en hoe op deskundige wijze het nuttige met het aangename wordt verenigd. Nog is er gelegenheid voor een be zoek, hedenavond van 7 tot 10 uur en morgen, dinsdag, in de middag van 2 tot 5 uur en 's avonds van 7 tot 10 uur. LEIMUIDEN Motorrijder (10 j.) kon niet remmen Het overgrote deel van de manne lijke jeugd van de 20ste eeuw droomt van auto, motorfiets en brommer, en ze hunkeren naar het ogenblik, dat ze voor het eerst zelf achter het stuur mogen klimmen. De 10-jarige Piet van Tol beleefde zaterdagmiddag onverwacht zo'n mo ment, al kwam hij daarmee in een gevaarlijk avontuur terecht. Zoals ge woonlijk was het zijn bedoeling met bakker van 't Wout op de motorfiets met aanhangwagen mee te rijden om de laatste broodwijk te bedienen. De bakker ging nog enkele artikelen uit de winkel halen en de jongste bediende ging alvast op het motor rijwiel zitten. Door een verkeerde handeling kwam het voertuig in be weging. De start was een toevallige gebeurtenis, maar ook van stoppen had de jeugdige berijder geen ken nis. Als een echte motorrijder reed hij de poort uit, de W. v. d. Velden- weg op in de richting Rijnzaterwoude. Toevallig was er geen verkeer en waren er ook geen spelende kinderen op de weg, en hij bracht het er hon derd meter goed af. De bakker zette een achtervolging in, maar kwam juist iets aan snelheid tekort. Het werd een fraai tafereel om af te kij ken. Bij de fa. Heuzen eindigde het avontuur. Tegen de deur van de werkplaats kwam het geval tot stil stand. De schade aan werkplaats en voertuig was gering, de motorrijder had geen letsel en ook de bakker on dervond van de ongewenste training geen nadelige gevolgen. De KAV vergaderde. In het café van de heer J. Keijzer kwamen de dames van de KAV bijeen voor de eerste ontmoeting in dit seizoen. De voorzitster, mevr. A. de Koning- Schoo heette de leden en in het bij zonder de geestelijk adviseur en mej. Segboer hartelijk welkom. Zij was tevreden met een opkomst van 30 leden, maar sprak toch de hoop uit, dat het ledental nog opgevoerd wordt zodat een nog groter aantal de ver gadering komt bezoeken. De secre taris mevr. KerkvlietHoogkamer presenteerde de notulen van de vo rige vergadering. Mej. Segboer lid van het hoofdbestuur kreeg hierna gelegenheid om op een interessante manier te spreken over het onder werp „sexuele voorlichting". Dit on derwerp had vooral bij de moeders de volle aandacht. Tijdens de panze werd een kopje koffie gedronken en .een gratis verloting verhoogde de ge zelligheid. De G.A., pater Eggink, gaf nog enige richtlijnen in verband met het behandelde onderwerp. Naar aanleiding hiervan werden door de dames nog verschillende vragen ge steld, die allen tot tevredenheid be antwoord werden. In een vlot tem po werden nu nog enkele huishou delijke fcaken besproken, waarna de voorzitster een hartelijk woord van dank sprak tot mej. Segboer en de G.A. ir*TUM«<v mm ncH or IN LTB. In het parochiehuis ver gaderde de afdeling Katwijk aan den Rijn van de LTB onder leiding van voorzitter H. J. Grimbergen. Behan deld werden de gewone agendapun ten, enkele mededelingen betreffen de het boekje dat handelt over de CAO, een te houden kadercursus en de op 8 oktober in „De Harmonie" te Leiden te houden Kringvergadering van tuinders in Leiden en omgeving. In dit verband kwam ter sprake de vraag, of de heer F. C. Meijer, voor heen voorzitter van genoemde Kring, na zijn aftreden als voorzitter van de afdeling Katwijk aan den Rijn, toch voorzitter van de Kring blijft. Uit mededelingen van de secretaris blijkt dat op een desbetreffende vraag aan de Kringsecretaris nog nimmer ant woord is ontvangen alhoewel meer malen op een antwoord is aange drongen. Met de voorstellen voor de Kringvergadering Vakgroep Tuin ders kunnen de leden zich geheel ver enigen en voorstellen om hieraan toe te voegen zijn er in deze vergade ring niet. Naar aanleiding van de desolate toestand van de vergader ruimte, waarover men niets dan af keuring heeft, wordt voorgesteld voortaan, gezellige vergaderruimte te huren. Bij de bespreking over de te houden „Oogstdankdag" wordt de idee naar voren gebracht niet een Oogstdankdag doch -avond te hou den. De vergadering blijkt hier niet afwijzend tegenover te staan. Het be stuur krijgt opdracht dit te overwe gen en in volgende vergadering met voorstellen te komen. Daarna slui ting der vergadering. LEIDSCHENDAM Woningbouw nabij de Ruyterstraat. De n.v. Bouw en Aanneming Bak huizen te Hilversum heeft het bouwen van 40 woningen, 36 schuurtjes en 4 garages nabij de Ruyterstraat, onder architectuur van architect J. J. R. Boosman te 's-Gravenhage onder hands opgedragen aan het Aanne mingsbedrijf van de N.V. Gebrs. Schouls te Leiden en Gebrs. A. en J. de Graaf f te Voorschoten voor 725.000,—. Examen. Aan de Technische Ho geschool te Delft is geslaagd voor het propaedeutisch examen bouwkundig ingenieur de heer Z. J. Reijer al hier. STOMPWIJK Stompwijkse BoysRouwkoop 0-6. Ook de tweede wedstrijd van de competitie werd voor de Boys geen succes, want met 60 werd van Rouwkoop verloren, dat in het in slechte vorm spelende Stompwijkse Boys een gemakkelijke prooi had Het spel der gasten kwam hoog uit boven dat der thuisclub, die er niet in slaagde een goed verband tussen de verschillende linies te onderhou den, ook niet toen Rouwkoop in de tweede speelhelft een speler minder telde. Het feit, dat S. B. wegens dienstplicht enkele invallers telde, kan daarvan niet alleen de oorzaak zijn. Rouwkoop boekte een volkomen verdiende overwinning, maar ondanks de uitslag had de wedstrijd geen een zijdig karakter. ..aar spel was meer ingesteld op snelle aanvallen, waarbij alle spelers betrokken waren. De linksbinnen van Rouwkoop gaf zijn club in de eerste helft de leiding (01) en spoedig na de rust was de stand reeds 04. Na een korte ople ving bij de Stompw. Boys kwam Rouwkoop weer terug en scoorde nog tweemaal (06). Aardbeving op Tunesische eilanden De Kerkennah-archipel, die bij Sfax voor de Tunesische kust ligt, is in de nacht van vrijdag op zaterdag door een aardbeving getroffen, waar door elf personen werden gedood en 135 gewond. Honderdvijftig boten werden ver nield. Later werd het gebied geteis terd door een krachtige storm die velen dakloos maakte. In Sfax en omgeving werd het verkeer door zware regenval ontwricht. Koude oorlog om S. Marino In de nacht van zaterdag op zon dag is een grote Smokkeloperatie naar de belegerde dwergrepubliek San Marino ondernomen. Vrachtauto's met vlees, groenten, meel en andere voorraden trachtten door de blokka de te breken, die de Italianen een week geleden rondom San Marino hebben gelegd. De smokkelaars speelden verstop pertje met de pantserauto's en jeeps van een Italiaans bataljon carabi nieri. De Italianen zün er alleen maar in geslaagd een tankauto met benzine te onderscheppen. De twee regeringen in het repu- bliekje, de communistische en de an ti-communistische, schenen zondag voorbereidingen te treffen voor een langdurige „koude burgeroorlog". De anti-communistische regering heeft zondag met een licht vliegtuigje pamfletten boven de hoofdstad doen uitgooien, die nog onder de commu nistische regering staat. In de pam fletten wordt de bevolking beloofd, dat er geen vergeldingsmaatregelen of bloedwraak zullen zijn, maar dat „degenen, die de usurpators steunen, zich huiten de wet plaatsen". De Italianen hebben zondag een geestelijke San Marino binnen laten komen om een H. Mis te lezen in de verlaten ijzergieterij aan de grens, waar de uit vier personen bestaande anti-communistische regering haar hoofdkwartier heeft gevestigd. De onrust in Argentinië Zaterdag zijn er in Buenos Aires ongeveer 3O0 leiders van vakvereni gingen gearresteerd. Toen de vak bonden dreigden met een staking zijn de meeste leiders wederom vrij gelaten. De bond van bankpersoneel zou een half uur staken uit pro staking zijn arbeiders in de sigaretten industrie, het perso neel van brouwerijen, metselaars en telegraaf- en telefoon beambten. De regering heeft overwogen het tele graafpersoneel op grond van de krijgswet voor hun werk uit te roe pen, maar zij heeft tot dusver nog geen besluit hierover genomen. Van betrouwbare zijde te Buenos Aires is vernomen, dat president Aramburu de staat van beleg heeft afgekondigd, nadat hij door het le ger voor een voldongen feit was ge plaatst. Het leger had namelijk als voorzorgsmaatregelen een aantal vakbondsleiders in hechtenis geno men in verband met berichten over een aanstaande golf van sabotage op roer en staking. Daar deze maatregel in strijd was met de grondwet, zag de president zich genoodzaakt de staat van beleg af te kondigen om de arrestaties te legaliseren, 20 werd van genoemde zijde vernomen. Volgens inlichtingen van het leger, zouden de gewelddaden zaterdag be- binnen. Er is echter geen melding ge maakt van incidenten. Marktberichten ROTTERDAM, 7 okt Vee. Aan voer 1672 stuks. 1084 vette koeien, 588 varkens. Vette 2.90—3.00, 2.63— 2.80, 2.50—2.60; varkens 1.69—1.67 1.65. Vete koeien aanvoer als vori ge week, handel slepend, met gedruk te brijzen, prima's boven notering. Varkens aanvoer kleiner, handel ta melijk, door korter aanvoer wat ho ger in prijs, enkele prima's boven no tering, zware varkens 1.531.55. OVERHEMDEN REPARATIE Ook van No-Iron en Nylon hemden. Keus uit 3 boordmodellen. In 14 dagen gereed. Bij aankoop van een overhemd (uitgezon derd enkele merkhem- den) vernieuwen wij de boord of manchetten van uw oude overhemd voor de halve prijs. HERENMODEMAGAZIJN Stationsweg 4 - Tel. 21516 3? Kolenzeven, passend op uw vuilnisbak p.st. 2.10, geen stof meer. Kachelpij pen, ellebogen, haardpij- pen. vuurspecie. kit. mica. asbest, schoorsteenkappen, vuurduivels, kolenfomui- zen. kachels, enz. A. J. Hartwijk. Nwe Beesten markt 7-9-4. Leiden, tel. 26627. <3? Grote eiken kast, open haarden, fraai Mechels massief eiken bureau-mi- nistre met torswerk en leeuwenkoppen, dito boe kenkast en dressoir, jaloe- ziekast, bad en geiiser. rundlederen bank. electr. 125 volt wasmachine. W. F. Kooreman, Nieuwe Riin 9, t.o. V. en D.. tel. 23261 3? Te koop: Amerikaans dames-, heren- en baby- kleiding, o.a. mantels, jur ken, costuums enz. Ook huish. artikelen. Alles in prima conditie. Toch goed koop. Rijnsburgerweg 159, Leiden, 2x bellen. KARBONADE (m. kl. b.) 1.59 RIBKARBONADE I.79 HAASKARBONADE 1.89 HAMLAPPEN 1.98 VARKENSFRICANDEAU 2.20 VARKENSBRAADSTUK 1.98 DOORR. SPEKLAPPEN 0.75 MAGERE SPEKLAPPEN 1.25 RUNDERLAPPEN 1.50 RUNDERLAPPEN 1.60 MAGER DOORR. LAPPE^ 1.80 MAGERE LAPPEN 2 HACHèVLEES 1.70 BOTERMALSE BIEFSTUK Extra reclame. 250 gram 1.49 I gr. Gelderse Ham 29 ci li Bij aankoop voor een bedrag van 2.50. ROOKWORST per 500 gram 1.— DIT ALLEEN BIJ: Igr. NOORDEINDE 37 3? Welke werkster wil mij een ochtend of middag in de week komen helpen? Mevr. Versteeg Leeuwerik- straat 1, Leiden, tel. 23748. 2* Aangeboden: een in goede staat zijnde vulka chel. Te bezichtigen: Noordeinde 18, Hoogmade 3? Gevraagd als noodhulp een jonge werkster voor enkele dagen of ochtenden per week. Mevr. C. Hos- man, Breestraat 115. 2* Ford Anglia van 1948, met prima motor geen olie verbruik, benzine 1 14 2.75. Janvossensteeg 34. 2* Bijverdienste in de avonduren gezocht door een meisje van 22 jaar. goed kunnende typen. Is ook genegen 's avonds v.a. 5.30 uur te serveren in een restaurant. Brieven onder no. 5445 bur. v. d. blad. 2* Net meisje gevraagd voor enkele ochtenden in de week. Vreeburg. Heren straat 15. 3? Te koop: hout huisje, dubbelw. 10x4 m. aange bouwd schuurtje, gezellige kamer, ruime slaapkamer, keuken, toilet, hal. Br. on- no. 5452 bur. v. d. blad. Bediende gevraagd voor magaziinwerk. Leef tijd 16 jaar. Coster's wijnhandel. Haarlemmer straat 204, Leiden. 2* Hulp in de huishouding gevraagd voor de dag. Me vrouw Coster, De Sitter- laan 96, Leiden. 2* Gevraagd flink meisje voor de huishouding voor dag of dag en nacht. Hoge Riindijk 118, Leiden. 2* Wegens vertrek Philips

Leidse Courant | 1957 | | pagina 3