TWEEDE KAMER DOET MEE AAN EUROMARKT Straaljager ernstiger beschadigd dan aanvankelijk uiterlijk scheen Hydraulisch systeem gevoelig voor lekkages weeckelykse CRonycke Grotere aanvoeren slachtvarkens staan voor de deur Het landbouwschap in de L.T.B. besproken OVERPEINZING KWATYA ZATERDAG 5 OKTOBER 1957 DE LE'DSE COURANT PAGINA 3 De Tweede Kamer heeft gistermiddag de belangrijke stap op de weg naar de Europese eenheid gezet. Zij heeft de verdragen voor Euromarkt en Eura tom aangenomen met 114 stemmen voor en 12 stemmen tegen. Het besluit houdt in: het vormen van een gemeenschappelijke markt in de landen Frankrijk, Duitse Bondsrepubliek, Italië, België, Nederland en Luxemburg. Indien ook de Eerste Kamer haar goedkeuring niet onthoudt en de par lementen van België en Luxemburg eveneens instemmend zijn de ver dragen zijn in de parlementen van Frankrijk, Duitsland en Italië al aange nomen zal 1 januari het werk beginnen dat binnen twaalf jaar een markt van 150 miljoen Europeanen tot stand brengt; er zullen dan geen handels belemmeringen meer bestaan. drag, dat bekend maakt dat bij de toepassing van het verdrag rekening gehouden moet worden met de bij zondere demografische gesteldheid van Nederland, werd met 48 tegen 77 stemmen verworpen. Voor stem den AR, CH, VVD, CPN, SGP en 13 KVP-ers. Tot de tegenstemmers behoorden de meerderheid der KVP, de socialisten en prof. Gerbrandy (AR). 12 Leden tegen De communisten waren tegen, voorts drie Staatkundig Gerefor meerden, die zich geen illusies over vrijheid in Europees verband wensen te maken, de heer Van Rijckevorsel (KVP), die zich ongerust maakt over de gebrekkige parlementaire controle op het Europese beleid en de heer Gerbrandy (AR) die zich verweert tegen een „inlijving bij het Frans-Duitse rijk". Het Euratom- verdrag, inhoudend de vorming van een Europese gemeenschap voor de atoom-energie, werd zonder hoofde lijke stemming aangenomen. De communisten wensten geacht te wor den te hebben tegengestemd. Amendementen. Van de drie amendementen, die ter tafel kwam, werden de twee van mr Blaisse (KVP) aangenomen en één van mr Oud verworpen. Het amendement van de heer Blaisse, dat werd gesteund door de commissie van voorbereiding, verplicht de re gering jaarlijks aan de Eerste en Tweede Kamer verslag uit te bren gen, waaruit zal blijken in hoeverre in het Euromarkt-verdrag aan de noodzaak van uitbreiding der werk gelegenheid in Nederland aandacht wordt besteed. Een ander amendement stuitte bij de regering op grote tegenstand. Het werd niettemin aangenomen en be oogt een nieuw artikel in te voeren, waarin wordt bepaald, dat nadere overeenkomsten in de Euromarkt aan de Staten-Generaal ter goedkeu ring moeten worden voorgelegd. De socialisten stemden tegen. Het amendement van mr Oud, dat inhoudt een verklaring aan het adres van de partner-landen in het ver- M1NISTER CALS OPENDE „LASTU" De minster van onderwijs, kunsten en wetenschappen mr. J. M. L. Th. Cals, heeft gisterochtend in Utrecht de tentoonstelling „Lastu" georgani seerd door de Nederlandse vereniging voor lastechniek, geopend. De minister zei, dat de ontwikke ling van de lastechniek, zowel in Ne derland als in het buitenland de laatste jaren opvallend snel is ge weest. Tekenen, dat deze ontwikke ling thans in een rustige tempo zal voortgaan, zijn niet aanwezig, inte gendeel, met het algemene voort schrijden der techniek in Nederland wordt ook de lastechniek door telkens weer nieuwe impulsen uit het be drijfsleven verder ontwikkeld. Het belang daarvan mag niet worden on derschat, aldus de minister. Het kabinet maakte tegen de mo ties die tijdens de debatten waren in gediend geen bezwaar. Zij werden dan ook zonder hoofdelijke stem ming aangenomen. Het waren: 1. Een motie van mr Burger (Pv dA) waarin de regering wordt ver zocht te bevorderen, dat het leden tal van de parlementaire assemblee verdubbeld wordt, byv. door de in stelling van plaatsvervangende le den. zoals dat ook bij de Raad van Europa wordt aangetroffen. 2. De motie van de heer Lambers (PvdA) die de regering verzoekt, in samenwerking met de andere lan den, de opleiding van deskundigen te bevorderen in verband met de bescherming van de bevolking tegen radio-actieve stralingen. Iedereen zelfs de communisten was vóór deze motte. HOUTRUST DEN HAAG t.m. 8 oktober. Entrée f 1.25 Geopend: 13—17 en 19—23 uur (zondag gesloten) Zwitsers Centrum met gratis reizen naar Zwitserland. Electronen-kiokken en Broderie Minlcare 777. Hedenavond wegens enorm succes RIA SCHOUW wereldjeugdkampioene accordeon. Hedenavond wordt de 100.000ste bezoeker (ster) verwacht! Nog slechts 2 dagen geopend. (Advertentie) Na geslaagde buiklanding De „Thunderflash"-straaljager, dit donderdag bij Venray een toevallige buiklanding maakte na anderhalf uui onbemand te hebben rondgevlogen is niet zo onbeschadigd van zijn een zaam avontuur afgekomen ais bij een voorlopig onderzoek scheen. Des- kundigen van de luchtmachtstaf heb ben gisteren het toestel nader onder zocht en zijn tot de conclusie geko men, dat er inwendig ernstige be schadigingen zijn aangericht. Het moet twijfelachtig worden geacht, o, Let de moeite zal lonen het toestel te herstellen Wel is komen vast te staan, dat de motor onbeschadigd is en opnieuw kan worden gebruikt. Men heeft getracht het toestel weg te halen van het stuk bouwland, waar het zijn landing heeft gemaakt. Dit is echter niet mogelijk gebleken Het toestel zal ter plaatse worden ge demonteerd en in onderdelen naai de basis Lahr-bruch teruggebraent waar definitief zal worden vastge steld of het herstelbaar is. Overigens blijkt de voorgeschiede nis van de landing iets anders te zijn geweest, dan de luchtimachtvoorlic'h tingsdienst aan de hand van de eer ste berichten heeft meegedeeld. Het v/as niet zo, dat sergeant-vlieger Evers in formatie vloog met andere straaljagers. Hij was alleen in de lucht, toen zyn toestel een storing kreeg. Op een vraag van het A.N.P. aan de Luchtmachtvoorlichtingsdienst hoe het mogelijk is geweest dat het toestel nog zo lang in de lucht is ge bleven nadat het <joor de bestuurdci was verlaten, antwoordde deze dienst dat ook hier een grote toevalligheid in het spel is geweest. I eyden was weer in last, 't was drie-octóbeTdagh *-J en ick het Schuttersveld weer vol met craemen sagh en alderweeghen roock de hutspotgeuren. Haeringh en wyttebrood werden weer uytgereyekt, een feyt dat altyd weer een mooye geste, blyckt en dat men eyder jaer weer feest'lyck laet gebeuren. Hoe was 't m.U, héyt U oock feestgevierd en op de karmis vrolyck rond getierelierd en heerlyck in de draeymoolen geseeten? De paelingh smaeckte best, het biertjen eevenseer, de suurstock voor de kynders, die smaeckte weer naer meer. Heyt U sich van Uw plicht als Leyenaer gequeeten? ^•ransdraegher H. de Nie nam uyt syn functie afscheyd, een ander is 't voortaen die 't bieden vyn de crans leydt, als tachtigjaerighe heyt hy 't genoegh gevonden. So gaender eyder jaer weer oude naemen wegh, die nauw verweeven syn met 't feest van het belegh, maer toch die naemen blyvend weet verbonden aen drie-oktoberdagh. Kon 't anders syn geweest voor wie so langhen tyd gewefekt héyt aen het feest al is 't in cleyne of in groote saecken? De ménschen die gaën heen, maer drié-óetober nooyt. Hoe of de waereld draeyt: hóeft men sich ooyt om Leydens dierbaer feest nog sorghen te gaén maeckért? \71ack voor het feest wasser een ander feyt in onse goede stad dat aen vergeetelheyd ontruckt moet syn. Ick meen de cnipperbóllen. Het is nogh niet gewend, want elcke dagh maer weer sie ick nogh meenigheen in 't woest en wild verkeer met angst en beeven langhs die bollen hollen. Oraengien van couleur, een lampjen binnenin, dat ooverdagh niet is te sien maer niettemin het licht op ons voetgangherspad laet schynen. Nogh is niet elck chauffeur in het verkeer een heer; de brommers altemet gaen veel te argh te keer en sien ons liefst maer heelemael vérdwynen. r\e eerelinten waeren deese weeck aen bod U in Boskoop en in onse stad, waer sy tot meerder eer en glory aen luyden syn geschoncken die veertich, vyftich jaer by éénen baés gëwerekt. En met een lintjen wierd het feestgedruysch verstèrekt en 't glaesjen eerewyn naetuurlyck leegh gedroncken. Lü Leyden was 't Lefeber. in Boskoop wasset Zaal, die dat weer ooverquam en die dus óock ditmael een cnoopsgat met een lintjen mochten sieren. Welaen, 't sy hun gegund, want wie gegeeven heyt Syn werrecklust en -kracht, soo'n heele langhe tyd, die magh men waerlyck met een eerbewysjen vieren. Genoegh weer voor vandaegh. Ick laet de rest maer rusten. De weeck is weer gedaen.en als een goed besluyt: 'k ontvlied de drucke stad en spoede my naer buyten, 't sy son- of reeghenweer: ick gaender lecker uyt! WILLEM VAN HORSTENDAEL. S Op een vraag naar de oorzaak van de storing in het mechanisme van de straaljager antwoordde de Lucht machtvoorlichtingsdienst, dat in de buizen van het hydraulische systeem waardoor roeren, landingsgestel en andere onderdelen worden bediend een lek is gekomen, waardoor de druk uit het systeem wegviel en het toestel onbestuurbaar werd. Ook de noodsystemen, die het mogelijk had den kunnen maken, dat het toestel normaal geland zou zijn, hebben ge faald. Dit hydraulische systeem is zeer gevoelig voor lekkages ten ge volge van de vele aftakkingen en aansluitingen ervan. Dit is bij de fa brikant, de Amerikaanse „Republic"- fabrieken, bekend, Een nieuw sy steem is reeds ontworpen en wordt in de „Thunderstreaks" en de „Thun- derfiashes" ingebouwd. Dit verbou- wen vergt echter een enorme hoe veelheid werkuren, hetgeen tot ge volg heeft, dat het nog wel enige tijd zal duren voordat alle F 84 F vlieg tuigen de „Thunderstreaks" en de „Thunderflashes" van dit nieuwe systeem zijn voorzien, aldus de lucht mi chtvoorlidhtingsdi ens-t. Gevraagd werd of de luchtmacht staf het verantwoord acht, vliegtui- gen in gebruik te houden die voor zien zijn van een bedieningssysteem dat wegens zijn gevoeligheid vooi lekken door een ander moet worden, vervangen. Hierop werd geantwoord dat er voor het aan de grond houden van deze toestellen geen enkele reder bestaat. Het risico van het optreder van een storing wordt namelijk pas aanwezig geacht nadat de toestellen een bepaald aantal uren hebben ge vlogen. De wijziging in het hydrauli sche systeem wordt in de toestellen aangebracht voordat dit aantal vlieg uren is bereikt. Wel bestaat de mo gelijkheid, dat na de ervaring van eergisteren het aantal vlieguren wa«n*na de verandering wordt aan gebracht, zal worden verminderd. Landbouwschap wil overleg voortzetten De ontwikkeling van de varkens stapel in ons land is van die aard, dat rekening moet worden gehouden met grotere aanvoeren van slachtvai* kens in het komende half jaar. Dil heeft minister Mansholt megedeeld in antwoord op schriftelijke vragen van het Tweede-Kamerlid de heer Vondeling over de ontwikkeling van de varkensvleesprijzen. Een verantwoorde vergelijking var marktprijzen en kostprijzen van dt varkens is niet voor alle categorieën varkens op te stellen, aldus de mi nister. De prijzen van baconvarkens, waarvan de meest nauwkeurige ge gevens ter beschikking staan, hebben de laatste jaren het volgende beeld gegeven: in 1955 was de gemiddelde kostprijs 2.25 en de gemiddelde marktprijs 2.25, in 1956 waren deze twee prijzen respectievelijk 2.35 en 2.33 en in 1957 2.36 en 2.28. Met de groei van de varkensstapel en de wijzigingen, die sedert 1 okto ber 1956 hebben plaatsgehad in de wijze van afzet van de baconvarkens, is de betekenis van dé prijsgarantie voor de baconvarkens de gehele varkensstapel afgenomen. Dit is voor de minister en het Landbouwschap aanleiding geweest te zoeken naar een andere vorm van ondersteuning van de prijsvorming 'van varkens vlees in Nederland. Tot nu toe is het bewaren van een zo evenwichtig mogelijke situatie op de varkensmarkt nagestreefd door 't marktordenend beleid van het pro- duktechap voor vee en vlees, daar toe in staat gesteld door belangrijke bijdragen ten laste van het LEF.. Reeds geruime tijd vindt overleg plaats met de landbouworganisaties over het in de toekomst te volgen sy steem voor prijsgarantie. Daarbij wordt vooropgesteld de noodzaak de ontwikkeling van de varkensstapel zoveel mogelijk te doen aansluiten bij de vraag naar varkensvlees voor redelijke prijzen. Het vinden van 'n oplossing daarvoor is niet eenvoudig, te meer daar in vele gévallen zou kunnen leiden tot de noodzaak van 'n mumeriéke beperking van de var kensstapel Op de bedrijven, waartoe de minister slechts in het Uiterste geval zou willen overgaan. In hét overleg met het landbouw schap, dat in de laatste jaren heeft plaatsgehad, zijn verschillende voor stellen van de zijde aan de orde ge weest. Het Landouwschap heeft zich opnieuw beraden en gevraagd het overleg voort te zetten. Dit zal zeer spoedig plaatsvinden. Met het oog hierop lijkt hét de minister thans niét opportuun mededeling te dóen van de inhoud van vroegere voorstellen, die hem van de zijde van deze orga nisatie hebben bereikt. Zoeterwoude De algemene verwachting was, dat de bespreking van het Landbouw schap, ingeleid door de economische medewerker, drs. J. Slot, op de ver gadering van de L.T.B. tot een felle kritiek zou uitlopen. Het helder be toog en de duidelijke uiteenzetting van de inleider en misschien ook de wetenschap dat door de krachtige in vloed van het Landbouwschap het re gerings-landbouwbeleid in het afge lopen jaar ten voordele van de boer is gekeerd, hield de vergadering rus tig en kalm, komende tot het inzicht dat deze overkoepelende organisatie onmisbaar is geworden. De voorzitter, de heer J. J. J. Noördman, hield een openingsrede waarin Spr. constateerde, dat de boe ren tevreden kunnen zijn over het werken van de organisatie. Er id een gemiddelde garantieprijs voor de melk bereikt van 28.40 voor 3.7 vetgehalte. Toch zien veler met grote zorg de toekomst tegemoet; door de weersgesteldheid is veel voer verlo ren geraakt, waardoor met ruw-voe- der gecompenseerd zal moeten wor den. Bespoediging van het voorschot van de garantieprijs is daarom drin gend gewenst. Betreffende de varkensfokkerij is bekend, dat bij de regeling omtrent het mesten, de fokkerij vrij zal blij ven. Medegedeeld wórdt, dat een cur sus georganiseerd wordt ter bestude ring van de opvoering van de bodem productie, duur 8 avonden om de veertien dagen, kosten 5.bij mi nimum deelneme van 12 curjsistert bo ven 20 jaar. Opgaven kunnen gedaan worden bij het bestuur en bij de L.T.J. Voor a.s. zóndagavond. Op de a.S. vakgroep vergadering zal een nieuw bestuurslid gekozen moe ten worden. De heer J. Wesselingh heeft wegens gezondheidsredenen ontslag genomen. Drs J. Slot ving zijn inleiding aan met een historisch overzicht van de groei van het Landbouwschap na het bestaan van de Stichting van de Land bouw als een voortwerking tot de pu bliekrechtelijke bedrijfsorganisatie. Nadat spr. een overzicht heeft ge geven van de structuur vah deze or ganisatie, wordt de publicatie, als zouden er 10,000 ambtenaren aan te pas komen, recht gezet. Men kan toch de afgevaardigden tot deze organisatie in al hare gele dingen niet meetellen tot beambten. Er is vee, geld nodig voor de vele vergaderingen van hoog tot laag. Daartoe zijn heffingen ingesteld naar de opbrengst, het vermogen van de grond bestemmingsheffingen per rund voor de dierenziektebestrijding enz. Er zijn grote heffingen toegezonden, voor dat jaar bijzonder hoog doordat die van '56 en '57 tegelijk vallen. Dat dit zo gebeurd is, betreurt het L.B.S. Hieraan zit de geschiedenis vast, dat de opbouw staat op da organisaties. De S.E.R. was het er niet over ééns, dat er aftrek zou gegeven worden vóór betaalde contributies aan orga nisaties. De procedure, het beroep op de Kroon, bleef lang uit en ondertus- ser ging het werk verder. Er moesten inmiddels grote leningen tegen hoge rentevoet gesloten worden. (VOOR DE ZONDAG) Er was een heidens liedje (en op andere woorden wordt het nog steeds gezongen): „Laten we ons met rozen bekransen, want norgen zullen we sterven!" Hetzelfde liedje kan ook op een christelijker manier gezongen wor- len, zonder iets aan de woorden te vex-anderen. Op deze manier aangeheven, wordt het er alleen maar vrolijker op. Want in dat heidense rozen-lied zijn de rozen al aan het verwel ken om straks in een vuilnisemmer langs de straat te staan. Laten we ons in de october-maand met rozen bekransen om ge sierd met rozenkransen de eeuwigheid tegemoet te gaan. Sommigen vinden die rozenkrans maar een saai gebed. Anderen zuchten, gelijk Huysmans in „En Retour", dat je er je gedachten niet bij kan houden (en in dat boek begint de bidder telkens op nieuw tot hy heleméél de kluts kwyt raakt). Maria zelf echter blykt op die kinderiyke, harteiyke verering bijzonder prijs te stellen. Ge behoeft u bij die rozenkrans niet by zonder in te spannen (al heeft het weinig zin ze half-slapend af te raffelen). Het is be doeld als een godvruchtige ademhaling en wanneer ge u indenkt, dat Maria voor u staat of met u mede-wandelt wordt het vanzelf een prettig en vertrouwelyk onderhoud met de Moeder van de Heer. VOORHOUT J. L. Nijssen f Gisteravond omstreeks 7. uur is de 69-jarige heer J. L. Nijssen te Voor hout door een auto aangereden en bijna onmiddellijk daarop aan de verwondingen overleden. De heer Nijssen, die per rijwiel op weg was naar de kerk, kwam uit de Engelse Laan en werd bij het over steken van de weg geschept door een in zeer snelle vaart aankomende auto. Dr. Buts, die de vlak achter de aan rijdende auto reed en derhalve di rect ter plaatse was, kon niet anders dan de dood constateren. De heer Johannes Leonardus Nys- sen was een vooraanstaande en ge ziene figuur in het Voorhoutse leven, zowel op charitatief als op politiek terrein. Meer dan dertig jaren was hij lid van het R.K. Armbestuur en bijna even lange tyd maakte hy deel uit v. d. katholieke fractie in de Ge meenteraad van zyn woonplaats. De kerkeiyke autoriteiten hebben zijn verdiensten willen erkennen door de heer Nijssen het Erekruis Pro Ecclesia et Pontlfice te verlenen. Voorhout verliest in de heer Nijs sen een harde werker voor de katho lieke zaak. De begrafenis zal plaats hebben dinsdagmorgen op het r.k. Kerkhof van Voorhout. Zondagdienst. Zondag 6 okt. wordt de dóktersdlenst waargeno men door: dr. G. v. Raay, Sassen- heim, tel. 7777. V0ORSSH0TE5I Vrouwengilde. Het Kath. Vrou wengilde zet haar nieuwe winter seizoen in op dinsdag 8 oct. a.s. om 8 uur in het verenigingsgebouw. De voordrachtkunstenaresse Miep de Leeuw uit Amsterdam, zal op deze avond opvoeren de middeleeuwse sproke „Beatrijs" in een moderne bewerking. Spaar Kwalta-soldaalja voor hit Kwatta-soldaatjt 20 ct. 't is weer (Adveftei 2e P. d' Haens met 2420.0 p.; 3e P. N. van Wissen met 2418,6 p. Geb.: Ingrid Louise Jozefa d. v. J. P. W. Zonneveld en E. Visser; Arie Gerard zu v. H. Valk en F. J. Ver boon; Petrus Johannes Franciscus zn v. G. H. Sybers en D. M. Voss. Ondertr.: H. van Rooij en G. G. Bogerd; W. L. Claessens en P. M. Freese. Getr.: C. van der Spek en C. Ver haar. Overl.: W. J. A. H. Fryns, geb. 27-9,1894; J. M. Mensen, geb. 31-7- 1927, echtgenoot van G. M. Wage- mans; P. W. van Savoyen, geb. 25-10- 1889, echtgenoot van A Goor. WARM0KD Kruimeltjesfonds. Het kruimel- tjesfondss, dat bij de parochianen een belangrijke plaats heeft ingenomen gaat niet verdwijnen, zoals abusie velijk is gepubliceerd. Alleen zal de opbrengst van dit fonds gedurende 1 jaar en wel vanaf 1 oktober 1957 tot 1 oktober 1958, worden afgestaan als bydrage in de kosten van het herdenkingsfeest der parpchie. Zondagdienst. Zondag 0 okt. t Wórdt ae doktersdiens* waargeno- Op 28 October a.s. is het feest vanmen door: dr. G. v. Raay, Sassen- Christus Koning met de bettende helm, tel. 7777. collecte. Op 24 november zal het I meisjeskoor „De Zonnebloemen" o.l. Tafeltennisvereniging ..Steeds Vóor- van mevr. J. Streng-Schoonder- uit". De oorspronkelijk vastgeslel- woerd voor het voetlicht brengen 'n de massa-kamp tussen „Steeds Voor- operette, getiteld „De Pruik van de dit" en „Sparkler" uit Roelofarends- Koning". Tevens gaat het R.K. Vrou Veen gaat niet door daar verschillén- dé( spelers van „Sparkler" in mili taire dienst moeten. Het is echter geen afstel, want het duel zal thans plaats vinden aan het einde van de eerste helft van de competitie, dus eind december of eind januari. De méisjesafdeling is nu ook gestart. Meisjes en iongens, die nog als lid wensen toe te treden kunnen zich wengilde in deze maand op excursie naar de Bleu Band-fabriek in Rot terdam, Hiervoor zyn maar een be- oerkt aantal kaarten verkrijg baar. By bezoek aan de openings avond op 8 oct. kan men zich hier voor melden by het bestuur. Op 17 december is de Kerstviering en te vens in deze maand de viering van ----- de Gulden Mis. Op 7 januari valt fa? de Mal bu de dlverse bestuurs- de Jaarvergadering en op 9 febrari I en °P£eve^- Maandag is er trai- Is de jaarlijkse feestavond met een "f" s®van 7 3,° 104 «:15 cabaretprogramma. In maart 1958 "f.ai.?,n±g, ïrf'?e" de komt een lid van het dioresaan be*SliI?'L T i stuur mpvr TCr»rt<aXrooe /Xe Wier. trainen de senioren, zaterdag de ad- 2' Kortekaas-de Haan ,piranten en unioren van 7 tot 10 u. in Amerika InanJl'Skï' «"«"l In de week van 14 °ctober zal de filmav^H "n een aanvang nemen voor de senioren. De aanvangsuren ty- filmavond en in mei dé Maria vie ring met bespreking van het jaar- lykse uitstapje. Postduivenvlucht. De postdui. venvereniging „De Zwaluw" hield haar laatste wedvlucht seizoen 1957, op 29 september 1957 vanaf St. Chris- lain Hornu, afstand ongeveer 192,30 km. Gelost maandag 9.30 uur met n.w. wind. Aankomst eerste duif 12.29,43, snélheid 1070.02 meter per minuut. Aankomst laatste prysduif 12.58.13 uur, snelheid 925,80 meter per minuut. De prijzen werden als volgt behaald: P. N. van Wissen 1, 5, 8, 9; D. M. Kloosterman 2, 12, 14; F. Hendriks 3. 4, 6, 10, il, 16; G. L. Schryvers 7; P. d' Haens 13; J. P. v. d. Assen 15. Ie kampioen navluchten: F. Hen driks met 480.4 puhten; 2e kampioen na vluchten: P. N. van Wissen met 479,7 punten; 3e kampioen navluch ten: D. M. Kloosterman met 477,5 p"nten. Als kampioen generaal seizoen 1957: le F. Hendriks mét 2425,3 p.; Sprekende over de werkzaamheden wyst spr. op het melkprijs- en het voergraan-beleid, de herziening van de kostprysberekening met het goe de resultaat, dat de regering op de begroting 200 miljoen voor de land bouw heeft uitgetrokken. De langdurige, rustige gedachten- wisseling werd aangevangen door de heer G. J. Belt met een vraag omtrent de heffing Voor ''e dierenziektebe- stryding terwyl die van de gezond heidsraad ook nog is gebleven. Hier op werd gewezen op he' vervallen van de melkrekening, waarby voor heen 5 ets per 100 kg melk werd ge heven. Op de vraag Omtrent het geld wat inkomt, deelt drs Slot mede, dat niet meer geheven wordt .dan nodig is. De begroting heeft geen post voor reser ve, dus geen fondsvorming. (Wordt vervolgd).19. G. de Winter. dens de competitie 1957—1958 voor al de seniorenleden is bepaald op 7.30 uur namiddag. De dames en he ren gelieven hiermede rekening te houden, opdat de zaal op tijd geslo ten kan worden en de eventuc'9 te genstanders op tyd huiswaarts kun nen keren. Duivensport. Vitesse: 1. P. v. d. Drift; 2. Th. Vèrwoerd} 3. J. de Weerd} 4. P. Vogelenzang; 6. J. Sméets; 6. Dr. J. Vehker; 7. D. Son- hega; 8, J. Diemei; 9. J. Roest 10. H. Kortekaas; 13. Q. Beugetsdljk; 14. B. Oskam; 15. G. de Winter; 10. J. Vah Niékerk. Fond: 1, J. de Weerd; 2. Q Beuge's- dyk; 3, Th, Verwoerd; 4, J v. Nie- kerk; 6. Dr. J. Venker; 6. P. v. d. Drift; 7. D, Sonnega; 8. P Vogelen zang; 9. B. ter Beek; 10. J. Diemei; 11. J. 9meets: 12. J. Roest; 13. B. Os kam; 14. J. Kortekaas. Kampioen oüde duiven: 1. J. de We era; 2. Th. Verweerd; 3. P, v. d. Drift; 4. Dr. J. Venker; 5. P. Vogelen- Zang; 6. D. Sonnega; 7, Q. BeUgels- dljk; 8. J. Smeets; 9. J. Diemei} 10. B. ter Beek; 11. J, v. Niekerk: 12, J. Roest; 13, J. Kortekaas; 14. B. Os kam; 15. H. Kortekaas; 18. G. dé Winter. Kampioen jonge duiven: 1. P. v. d. Drift; 2. J. Diemei- 3. J. den Dunne; 4. J. de Weerd: 5. t». Sonnega; 6. Th. Verwoerd; 7. B. ter Beek; 8 Q. Beu- gelsdyk; 9. B, Oskam; 10. J Smeets; 11. J. v. Niekerk; 12. J. Kortekaas; 13. J. v. d. Horst; 14. Dr. J Venker; 15. J. Roest; 16. P. Vogelenzang. Puntentelling voor kampioen genê* raai: 1. J. de Weerd; 2. P. v d. Drift; 3. Th. Verwoerd; 4. D. Sonnega; 5. J. Diemei; 0. Q. Bèugelsdijk; 7. Dr. J. Venker- 8. J. Smeets; 9. B. ter Beek; 10. P. Vogelenzang; 11. J. vdtl Niekerk; 12. J. Roest; 13. B Oskam; 14. J. Kortekaas; 15. J. den Dunne; 16. H. Kortekaas; 17. H. v. d. Horst;

Leidse Courant | 1957 | | pagina 5