m f Kunstenaars, exposeren die niet van in de Leidse kunst leven, Lakenhal Leidse kleuters worden ingeënt tegen de kinderverlamming Scherp Televisie uitverkocht Fa. J.P. Apostolisch Instituut te Leiden Zacht weer ZATERDAG 5 OKTOBER 1957 DE LEIDSE COURANT PAGINA 2 Maandag a.s. de eerste groep Ook in Leiden zal volgende week op grote schaal de strijd tegen de kinderverlamming beginnen, de ziek te welke reeds zovele slachtoffers heeft gemaakt. Allereerst komen in aanmerking de kleintjes, die in 1955 zijn geboren en die de meest kwets bare groep vormen. Bij hen komt de polio, de besmettelijke kinderver lamming, het meest voor. Het zijn echter niet alleen de kinderen, die bevattelijk zijn voor deze ziekte, vol wassenen kunnen evenzeer aangetast worden, we behoeven slechts te den ken aan een bekend voorbeeld: de president der Verenigde Staten Roo sevelt. Maandag 7 oktober a.s. worden de eerste inentingen verricht in het gebouw van de .G.D., welke dienst uitvoerend orgaan is van de entge meenschap, waarin alle huisartsen, kruisverenigingen enz. samenwer ken. Er worden in het geheel drie prikken gegeven; de tweede prik volgt vier weken na de eerste. De derde inenting geschiedt 6 maanden na de tweede injectie. Eén injectie is niet voldoende, men is pas immuun na de derde prik, zo dat men niet na de eerste keer kan zeggen, dat men voor de polio ge vrijwaard is. Na een jaar of drie zal de inenting weer herhaald worden. Vorig jaar, toen ei van een epide mie sprake was, waren er in Leiden 32 gevallen van kinderverlamming, waarvan 6 personen blijvende ver lamming overhielden. Elk gezin waarvan kinderen voor de inenting in aanmerking komen heeft dezer da gen een oproepingskaart ontvangen Dit zal voor elke inspuiting herhaald worden. Men wordt voor de goede gang van zaken verzocht de kaart goed te lezen en vooral op tijd aan wezig te zijn. Men behoeft niet lang te wachten. Er worden 20 kinderen per kwartier behandeld en binnen 5 minuten is men geholpen. Wellichi ten overvloede willen wij nog even vermelden, dat de prik volkomen on gevaarlijk is en bovendien pijnloos. De verantwoordelijkheid voor de ge zondheid van de kinderen maakt het noodzakelijk van deze gelegenheid gebruik te maken. Van de ouders wordt een vrijwil lige bijdrage gevraagd van 1 gulden per prik, de hele serie komt u dus op 3 gulden te staan. Het is onnodig te zeggep, dat deze kleine som niet toereikend is voor de hoge kosten van deze actie, het bedrag wordt slechts gevraagt als kleine bijdrage in de hele organisatie. Het belangrijkste is dat de kinderen ingeënt worden, ook wanneer er financiële bezwa- GEVEILDE PERCELEN. Ten overstaan van notaris W. S. Jongsma te Leiden is heden geveild Winkelhuis-woonhuis Breestraat 73 uitkomende aan de Langebrug in bod 70.000,koper: S. W. Wessels qq te 's-Gravenhage voor: 73.000,- Woonhuis Waardkerkplein 6 in bod: ƒ810.koper: J. de Bolster qq te Leiden voor: 885, Woon- en winkelcomplexen, pak huizen Noordeinde 24, Valkensteeg 2, 2a en 4 in bod: 24.500,en Lange Raamsteeg 61 in bod: ƒ24.500,zijn uit de hand verkocht. Ten overstaan van notaris M. P. Kaptein te Leiden: Woonhuis Herensingel 13 in bod: 3.600, koper: J. van Bendegem qq te Leiden voor: 4.000, Woonhuis Herensingel 13a in bod: 7.300,koper J. Hoks te Leiden voor 7.600. Woonhuis Prinsenstraat 13 in bod: 5.100, koper: J. Ie Feber qq te Lei derdorp voor: 5.180, Huis, beneden en bovenwoning Prinsenstraat 23-23a in bod: ƒ4.60" koper B. de Kier qq te Utrecht voor: ƒ5.350,—. Huis, beneden en bovenwoning Prinsenstraat 27-27a in bod: ƒ5.80" koper B. de Kier qq te Utrecht voor: 6.250,—. Huizen Prinsenstraat 62 en 64 resp. in bod: ƒ3.900 en ƒ3.100, koper: Th. Romijn qq te 's Gravenhage resp. voor: ƒ3.900 en ƒ3.100. Huis, beneden- en bovenwoning Prinsenstraat 80-80a in bod: ƒ3.100, koper E. van Stirkenburg qq te Lei den voor: ƒ3.900, Huis, beneden- en bovenwoning Sophiastraat 63-63a, in bod: f 4.200, koper W. J. Hoogkamer Jr qq te Lei den voor: 5.700, Bouwgrond Sophiastraat hoek Oran jestraat in bod: ƒ700, koper: H. Nie- poth qq te Leiden voor: ƒ1.050, Woonhuis Levendaal 153 in bod: 3.000,— koper: J. Stigter te Leiden voor: 3.050, Woonhuis Narmstraat 44 in bod: ƒ1.200,koper: M. de Tombe qq te Leiden voor: f 1.350, Woonhuis Eerste Binnenvestgracht 28 hoek Narmstraat in bod: 1.500, koper: M. de Tombe qq te Leiden voor: 1.650, Woonhuis Mauritstsraat 24 in bod: 4.300,is niet verkocht. Woonhuis Kijfgracht 16 in bod: 2.500,is uit de hand verkocht. Woonhuis Maresingel 40 in bod: 5.000,is niet verkocht. POTLOOD en GEEST Oplossing no 513. Horizontaal: 1. niks, 4. tien, 7. Aaron, 9. termieten, 10. ton, 11. ark, 15. standaard, 18. diana, 19. ares, 20. stam. Verticaal: 1. nota, 2. karbonade, 3. Sam, 4. toe, 5. internaat, 6. nona, 8. rib, 12. Esla, 13. Ada, 14. adem, 16. nis, 17. Ans. ren mochten bestaan. Hoe dan ook, er wordt verwacht, dat alle kinderen die in aanmerking komen de volgen de week ter behandeling zullen ver schijnen. Ter illustratie nog dit' in Amerika werd verleden jaar 1 geval van kinderverlaming geconstateerd op een aantal gevaccineerde perso nen van 226.000, bij de niet-gevac- cineerden kwam echter 1 geval op de 5400 personen voor. Een gewaar schuwd mens. Burgerlijke Stand Geboren: Eric Hugo z. v. J. Schip pers en Roesteen. Marja d. v. J. B. van den Bergh en A. P. G. Spaans. Pieter z. v. D. Hogewoning en C. G. van der Mark. Francisca Maria Anto- nia d. v. W. T. J. Raaphorst en J. E. Overdevest. Gerardus z. v. G. van Zeist en C. van der Broek. Cornelis Johannes Maria z. v. L. J. van der Voorden en T. M. Loos, Elisabeth Pi Johanna d. v. H. W. Severins en G. J. Moerkerk. Berendina Maria Ceer- truda d. v. H. W. Severins en G. J. Moerkerk. Gerardus z. van G. de la Rie en W. Petit. Alida d. van A. J. P. Schrama en A. Lepelaar. Johanna Willemina d. v. C. Hundersmarck en J. W. van Leeuwen. Yvonne d. v. D. Verweij en E. van Westrienen. Margaretha Suzanna d. v. J. Heij- mans en G. J. la Lau. Marianne d. v. C. de Vries en C. C. Labordus. Pe trus Wilhelmus Jozef z. v. A. H. van Rijn en J. G. van Schie. Hedwig Ma ria d. v. W. M. M. van Herwaarden en A. M. T. Broeks. Nico z. v. J. van Veen en J. A. Oomen. Hendrik Abra ham z. van H. P. Das en W. P. Wig- gers. Frank z. van P. E. Bulk en J. Weststeijn. Peter Jan z. v. J. M. van den Breul en M. M. van Mansveld. Overleden: E. van Rijn 72 j. echt genote van W. de Boer. M. C. Suijd- geest 87 j. wed van J. Rietveld. J. Hannaart 65 j man. J. G. van de Rotte 64 j. man. G. J. de Jong, 2 maanden zoon. J. J. van den Wijngaard 77 j. weduwe van J. H. Mulder. A, C. Plug- ge 64 j. echtgenote van: J. J. Kui- tems. G. Blonk 63 j. echtgenote van: P. Arnoldus. M. J. Janzen 3 maanden zoon. Ondertrouwd: P. C. Teijlingen en A. T. Kamper; J. H. Tefrère en A. Azier; I. van der Linden en A. J. Be- kooi; W. van Weeghel en C. L. D. Pfister; J. M. de Goede en J. H. M. Vintges; C. P. Vos en C. C. Niesten; G. J. van de Meeberg en S. M. Ouds hoorn; P. W. Cellarius en A. C. Schuurman; C. W. M. Steyn en B. M. van der Hoeven; M. Kokkedee en T. G. Montanus; G. Heijnekamp en S. M. P. van Rooyen; D. Koolmoes en M. Rietkerken; C. Marcelis en M. W. van der Vet; A. J. Tijssen en J. Boe- zaard. BIOSCOPEN. Casino: „De voddenrt pers van Abbé Pierre". 14 jaar. Lido: Programma afgekeurd. Luxor: „Een ter dood veroordeelde ontsnapt", 14 jaar. Trianon: „Notre Dame de Paris", 18 jaar. Rex: „De eenzame ruiter", 14 jr. Bij diverse grote fabrieken is tele visie geheel uitverkocht. De enorme voorraden die als buffer voor de win ter moesten dienen, zijn naar wij ver nemen geheel uitverkocht. De aanvragen naar dit medium over treffen de totale productie. Of dit het gevolg is van de verwachte ver hoging van de omzetbelasting weten wij niet. Wat ons wel bekend is, is dat de deze enorme verkoop voorzien heeft en nu nog alle gewenste merken en typen uit voorraad levert tegen de oude prijzen. (Advertentie) Aanrijding, Op het kruispunt Morspoort, Mors- straat ontstond gistermiddag om vijf vóór twee een aanrijding tussen een bromfietser en een voetgangster. Laatstgenoemde, een 59-jarige Leid se dame, wonend in het Transvaal- hof, liep een hersenschudding en een hoofdwond op. Zij werd aangereden, omdat zij voorbij de poort plotseling van richting veranderde. Alcohol. De politie heeft gisteren en van nacht vijf lieden aan moeten houden, omdat zij in kennelijke staat een gevaar voor de stad waren. Het schijnt dat men zijn dorst „op een J Pitje" houdt tot het 3-oktober- feest voorbij is. Kolendampvergiftiging. In de Goejestraat is een geval van kolendampvergiftiging geconstateerd. De heer Römer wer1 plotseling on wel, op een moment, dat zijn vrouw in de keuken met de afwas bezig was. Naar HUIBERS Haarlemmerstraat 123, Leiden Gehoorteaankondiqingen Zaterdag 21 sept. hebt u in dit blad over het Apostolisch Instituut kunnen lezen. Nu kunnen wij u de rooster van de eerste 10 les- avonden bekend maken. 11 Oktober: Inleiding op de gezamenlijke Eucharistieviering van 8 uur. Waarna „lopende boterham"; 1ste geloofsles: De Geest als liefdesband. Prof. dr J. C. Groot. 18 Oktober: 7.308.20: De wording van het Rijk Gods in de strijd tegen de machten J. C. Groot. 8.309.20: Kerkgeschiedenis. Rec tor N. C. de Rooy; (thee); 9.4010.30: Problematiek van Christen dom en sociale zorg. Dr W Dijsselbloem. 25 Oktober: 7.308.20: De Kerk als lichaam van Christus, d. C. Groot 8.309.20: Christendom en techniek. Prof. drs M. J. Wen- ners; (thee); 9.4010.30 Werkgroep P. Neefs S.J. 1 November: geen cursus. 8 November: 7.308.20: Christus als levendmakende Geest (Eph. 1). Prof. dr C. A. Rijk 8.309.20: Kerkgeschiedenis. N. C de R.; (thee)9.40- 10.30: Twijfel in de godsdienst Dr M. J de Jong. 15 November: 7.30- -8.20: Het rijk geheim der „zending" J. C Groo;. 8.30- -10.30: De verschillende groeperingen in het hedendaags Pro testantisme. Dr A. Fiolet, O.F.M. 22 November: 7.30- -8.20: Mystieke lichaam van (Jftristus (Eph. 2). C. R. 8.30—9 20: Kerkgeschiedenis. N. C. de R.; (thee); 9.40—10.30: Werkgroep P. Neefs. SJ 29 November: 7.308.20: De Kerk ais gave en als opgave. J. C. Groot. 8.309.20: Kerkgeschiedenis. N. C. de R.; (thee); 9.40 10.30: Hedendaags Humanisme. Prof. dr A. Bardense, O.P 6 December: 7.308.20: Eenheid en Catholiciteit. J. C. Groot. (koffie); 8.309.20 instructie. G. v. Voorst tot Voorst, S. J.; (thee); 9.4010.30: Eucharistieviering. 13 December: 7.308.20: De groeiende eenheid (Eph. 3). C. R. 8.3010.30 Kerkgeschiedenis (werkgroep) N. C. de R. 20 December: 7.308.20: De verhouding van Kerk en wereld. J. C. Groot. 8.3010.30 Reformatorische liturgie. J. A. Hoogervorst, theol cand. Kerstvakantie. Inlichtingen en opgave Verbum Dei, Plantage 16, Leiden, tel. 21988. RADIO-ACTIE „BIJSTAND" Trekkingslijsten van de radio actie „Bijstand" zijn ter inzage op de administratie van ons bu reau, Papengracht 32 te Leiden Hij verloor het bewustzijn. Zijn vrouw, die even later de kamer weer binnenkwam, opende onmiddellijk ramen en deuren, waarna zij de dok ter waarschuwde, die op zijn beurt weer de G.H.D. liet uitrukken. Met zuurstof werd de heer Römer bijge bracht. De oorzaak van de vergifti ging was een verstopte schoorsteen. Geslaagd. Aan het Psychologisch-Pedago- gisch Instituut der r.k. leergangen te te Tilburg is geslaagd voor de akte: pedagogiek M O. A de heer H. Otten te Leiden, met lof. Pastoor Blok van „St. Petrus" jarig. Dinsdag a.s. viert pastoor Blok van de parochie van St. Petrus zijn ver jaardag Er is gelegenheid voor de parochianen hem te feliciteren in de pastorie van 121 uur. INTER PAROCIEEL SOCIAAL CHAROTATIEF CENTRUM Het bestuur van het Inter Paro chieel Sociaal Charitatief Centrum deelt mede dat, in afwijking van het op de verzonden uitnodigingen ver melde, de herdenkingsbijeenkomst ter gelegenheid van het 10-jarige be staan op dinsdag 8 oktober a.s. des avonds te 8 uur, gehouden zal wor den in de kleine zaal van de Stads- Advertentie) gehoorzaal. DRIE KUNSTENAARS, die niet schilderen om-den-brode, maar in de maatschappij een functie heb ben, die hen voor het meestal karige bestaan van de kunstenaar moet behoeden, exposeren in de La kenhal. Het zijn Frans Hazeveld, Kees van Roemburg en Will H. Tweehuysen. Zij bewijzen met hun doeken, dat het voor de kunstenaars mogelijk is de bakens te verplaatsen, als zij het tij niet mee hebben. Een schilder kan nu eenmaal in deze maatschappij niet schilderen zoals zijn hart het hem dit ingeeft n tege lijkertijd een weelderig bestaan lei den. Het pad van de kunstenaar gaat ondanks de injecties die O. K. en W. hen middels subsidies geeft, niet over rozen. Licht verliezen zij hun persoonlijkheid, doen zij con cessies aan de smaak van het publiek of grijpen zij naar een goedkope aan. dacht-trekkerij om in de gunst van de massa te komen. Een voordeel voor de drie genoem de kunstenaars is, dat zij zichzélf kunnen blijven. In hun werk is dit goed te zien. Er spreekt grote rust uit de werken van de drie. Niet de statische rust van kunstwerken uit vroegere eeuwen maar de rust van lieden, die de tijd hebben te luiste ren naar wat het leven hen te vertel len heeft Wat schildert u" werd eens voor de radio aan een modern schilder ge vraagd. „Het symbool van het leven", was het antwoord. Dit was een goed antwoord, men zou het als maatstaf voor ieder kunstwerk kunnen ge bruiken en ook in de werken van de drie exposanten in de Lakenhal vin den wij het levenssymbool terug. WILL H. TWEEHUYSEN, reclame tekenaar in het dagelijks leven, in Leiden zeker geen onbekende door zijn lidmaatschap van 't Leids Kunst centrum vertelt met rake, rustige lijnen. Hij vult zijn doeken graag met vlakken, zijn kleur is doordacht. Zijn werken wekken de indruk alsof hij een langzaam schilder is, maar de feiten wijzen anders uit: de om vang van zijn oeuvre is verrassend groot Tweehuysen styleert. Hij ver eenvoudigt de vormen van de onder werpen, die hem boeiden en op deze wijze weet hij aan zijn intenties de beste vorm te geven. Want sféér, de sfeer van het persoonlijk doorleefde, hebben zijn doeken. Soms stuit men op verrassingen. Getroffen werden wij bijvoorbeeld door de dromerige onwerkelijkheid van zijn landschap te Auvergne. Niet ten onrechte is dit stuk opgehangen in de schottenzaal als een trait-d' union tussen zijn werk en dat Frans Hazeveld. dat meer verdroomd en vervaagd is. Hazeveld lijkt door zijn werk op het eerste gezicht op een epigoon der impressionisten. De nadruk valt in deze laatste volzin echter op „het eer ste gezicht". Bij nadere beschouwing leert men de lyrische eigen taal, van deze goede kunstenaar verstaan en beminnen. Zijn gevoeligheid, door zichtigheid komt het schoonst tot haar recht in de portretten De gou aches bewijzen, dat dit een geëigende techniek is voor hem. TENSLOTTE HANGT in de Laken hal het werk van Kees van Roem burg, een man met een rijk coloriet. Zijn werken zijn composities, die het van een overwogen vlakverdeling moeten hebben. Sterker dan zijn mede-exposanten streeft hij naar het noteren van een stemming. Dit blijkt uit de keuze van zijn onderwerpen en ook uit de titels die hij aan zijn werken verbindt. Eén van zijn schil derijen bijvoorbeeld noemde hij „wegvlieden van de dag". In sterke tegenstelling met deze tentoonstelling staat wel de kleine intieme expositie, die de directeur van de Lakenhal bijeenbracht in een benedenzaal van de Lakenhal. Hier hangen etsen van Marius Bauer, een romanticus in hart en nieren. Bauer etste grote taferelen, een Rembrandt waardig. Het is goed ook deze kun stenaar uit een vorige eeuw in zijn monumentale, romantische taferelen te bestuderen. Men zal er uit leren, dat de kunst vele facetten heeft. Gisteravond heeft wethouder J. C. van Schaik de ter toonstelling van de dhie moderne exposanten geopend, nadat de heer Harry Verburg, direc teur van de academie voor beeldende kunsten te Arnhem een inleiding tot het werk had gehouden. „Stilleven met gitaar". Doek van Will Tweehuysen. Het bestuur van het Liefdewerk van de H. Cunera deelt mede, dat de eerwaarde zusters van „De Voor zienigheid", die ook werkzaam zijn in het St. Liduinahuis, op woensdag 16 oktober het feit herdenken, dat zij 100 jaar geleden in Leiden hun werk ten behoeve van het Liefde werk begonnen. In verband hiermede zal op die dag gelegenheid zijn de zusters geluk te wensen tijdens een receptie, welke om 11 uur vjn. zal Leidse Universiteit Geslaagd voor het doet. examen Ned. Recht mej. A. M. T. van Kem pen te R'dam, mej. J. Steketee te Noord wijk, mej. E. M. Lemm te R'dam en de heren W. A. Entzinger te Leiden en J W. Smit te Den Haag; idem voor het cand. examen Genees kunde II mej. A. M. E. Bulk te Bos koop, mej. J. M. de Haan te Den Haag (cum laude), mej. A. J. van Houten te Den Haag mej. H. J. G. van Oosterhout te Haarlem, mej. E. A. S. Pronk te Den Haag, en de he ren W. J. F. B. Boerrigter te Heem stede ,H. T. Boucher te Wassenaar, A. Bijl te Den Haag, J. S. van Dam te Amsterdam, J. G. Dresscher te R'dam, H R Groesz te Rijswijk, A. B. Hartsen te R'dam, J. Junge te Leiden, H. A. E. de Koning te Lei derdorp, W. v. d. Leeden te Voor schoten, L. J. H. Lempers te Den Haag ,A. H. Mulder te Waddinxveen. J. van Noort te Leiden, J. H. M Pieck te Oegstgeest, R Ia Rivière te R'dam. E. A. de Ruiter te Breda J. Veld kamp te Den Haag, J J Veltkamp te Driehuis en C R Vonk te Den Haag; idem voor het doet. examen Genees kunde II mej. C- A Bakker te Vel- sen (cum laude) en de heren D. Maingay te Bussum, J. H Scheeper te Zeist en H. Smith (USA); idem voor het Semi-artsexamen de heren H.A. L. Clasener te Leiden, J. C. Huijsmans te Stampersgast, W H. Leers te Heerlerheide en J. P M. Wagenaar te Maasniel; idem voor het Artsexamen mej. C. F. Schüller te A'dam, mevr. L. L. J. Stokhuijzen Ochtman te Leiderdorp en de heren F. M. Lalisang te Oegstgeest en H. Meinardi te Den Haag. Leidse Agenda (Kath. verenigingen kunnen zich bij het vaststellen van data van bijeenkomsten laten voorlichten door het secretariaat van de Raad van Maatsch en Cult Overleg, W J Kriek, Hooigracht 12 tel 20018) ZATERDAG 5 OKTOBER. De Doelen. Leidse Amat. Fotogr. Ver. Lezing over de Himalaja-expe- ditie 1956'57. Stadsgehoorzaal. Feestavond Gebr. van Wijk. Aanvang 8 uur nam. Kon. Ned. Natuurhist. Ver. Padde stoelexcursie naar „De Hartekamp" te Wassenaar. Vertrek Gele Tram om 13.56 uur halte Rijnsburger weg. R.-K. Instuif Haagweg. Dansavond met attracties, Leonardushuis. Aan vang 8 uur nam. ZONDAG 6 OKTOBER. R.-K. Instuif Herensingel. Dans avond; intermezzo: praatje over ro ken en kanker door drs P. C. v. Re- mundt. Aanvang 8 uur nam., zaal Maria Gijzensteeg. Lidwinahuis Zoeterwoudse Singel. H. Mis met uitleg voor niet-katholie- ken. Begint om 9.45 (dus niet om 9 uur). MAANDAG 7 OKTOBER. V.I.R.O. Lezing door S. Humes over „The partysystem in the U. S. A.". Gebouw Nationale Levensverze kering Bank, Rapenburg 8. Aanvang 8 uur nam. DINSDAG 8 OKTOBER. Inter Par. Soc. Char. Centrum. 10- jarig bestaan; Lodewijkskerk om 8.15 uur des morgen H. Mis. Stadsge hoorzaal (kleine zaal) herdenkings bijeenkomst des avonds 8 uur. De Burcht. Theezet-duel. 3 u. voor de scholen, 8 uur nam. voor de huis vrouwen. St. Eloy. Adviesavond in gebouw voor Chr. Sociale Belangen, Oude Singel 236, van half acht tot acht uur nam. WOENSDAG 9 OKTOBER. Hartebrugkerk. 's avonds om 7 45 uur meisjes-jongeren-bij eenkomst in de kerk. K.A.B. Gewest Leiden, forum avond, 8 uur nam. Gebouw Chr. So ciale Belangen. Oude Singel 236. Vóór honderd jaar Berlijn. Te Hamburg is de cholera uitgebroken. Van 29 Augustus tot 6 September zijn aldaar 239 personen aangetast, van welke 136 zijn overleden. Omtrent den aanleg van het Russische spoorwegnet wordt medegedeeld, dat de werkzaam heden in den loop van de maand Mei met kracht zijn aangevan gen, en wel tussen etersburg en Warschau. Binnen twee jaren zal de hoofdstad dus rijker in gemeenschap zijn met het ove rige Europa. Tijdens opklaringen daalde de tem peratuur gisteravond snel. Vannacht dreven echter wolkenvelden van de Noordzee bUnen, zodat de nacht vorst tot enkele plaatsen beperkt bleef. De wolkenvelden waren de eerste voorboden van een front, dat zachte en vochtige oceaanluoht be grenst. Het hangt samen met een sto ring die over Zuid-Scandinavië naar het zuidoosten trekt. Tussen deze storing en een hoge- drukgebied, dat van de Golf van Biscaje tot het Alpengebied reikt, staan vrij krachtige westelijke win den, die de vochtige oceaanlucht West-Europa binnenvoeren. Ons land zal zich morgen in deze lucht bevin den en vanwege de vochtigheid komt er veel bewolking in voor. Kans op regen is er namelijk in het noorden van het land, omdat een tweede front van de Noordzee er kan binnendrin gen. Het nachtvorstgevaar is nu geheel geweken en de kunnen enkele dagen zacht weer verwachten. DONDERDAG 10 OKTOBER. K.V.B. afd. Leiden. Ledenvergade ring in rest. „In den Vergulden Turk", aanvang 8 uur nam. Kleine Burcht. Nieuwe Rijn 17 Klaverjasavond K.A.B., St. Petrus en St. Lodewijk. Aanvang 8 u. nam. Zondagsdiensent der huisartsen te Leiden. A.s. weekend 5/6 oktober zal de dienst worden waargenomen door: dr Langezaal, Stoffers, Kort- mann, RoodenburgVermaat, De Bruyne. Doktersdienst Oegstgeest. F W Hugenholtz en J. B Hugenholtz.' Dienst der apotheken. Zaterdag 5 oktober zijn geopend des middags, 's avonds en 's nachts voor het klaar maken van spoedrecepten: Apotheek Herdingh Blanken, Hoge Woerd 171, tel. 20502; Apotheek Reyst, Steenstraat 35, tel. 20136; Apotheek Oegstgeest, Wilhelminapark 8. Oegst geest. tel 26274. Zondag 6 oktober zijn geopend van 's morgens 8 uur tot en met 's avonds 12 uur: Apotheek Herdingh Blanken en Apotheek Oegstgeest. Rijksmuseum Geologie en Minera logie v. d. Werffpark 1 Tentoonstel ling geologie van Nederland Op werkdagen van 10—12 en 2—4 uur. Zon- en feestdagen 24 uur Inwoner van Alphen in Duitsland verdronken De 42-jarige matroos H. Greven, wonende Prins Hendrikstraat 140 te Alphen a. d. Rijn, is vrijdagmiddag tussen Ludwigshafen en Mannheim in Duitsland van het Belgische schip „Bella", waarop hij werkte, in de Rijn gevallen en verdronken. De heer Greven is gehuwd en heeft enkele kinderen. SASSENHEIM LIEFDADIGHEIDS-WIELERRONDE Op zaterdagmiddag 12 okt half drie zal er hier weer een wielerronde worden verreden. Diverse „sterren" zullen hun krachten meten w.o. de Ned. kampioen '56 Piet Steenvour- den, Adrie Voorting, Cor Bijster, Cor Visser Arie en Jan v. Wetten, Cor Plasmeyer, Wil Vreeswijk en onze plaatsgenoten Aren Van 't Hof en Arie v. Houwelingen. Tijdens de ronde zal Arie van Hou welingen door de burgemeester wor. den gehuldigd voor zijn mooie pres tatie bij de stayerskampioenschappen te Leipzig, namens burgerij en de Ren- en Tourver. „De Bollenstreek" die deze ronde organiseert. De baten zijr voor het wijkgebouw dat moet komen van het Wit-Gele Kruis. Start aan Julianalaan. ALKEMADE Postduiven „De Vrije Vliegers". Uitslag wedvlucht St. Ghislain, af stand 203 km. Snelheid 1031 meter, 44 duiven. Uitslag: 1, 2, 6, 8, en 11 J. G. v. d. Stam; 3 Gebr. Hoogenboom; 4, 7, 9 en 10 J. Rietbroek; 5 R. Pouw. Aangewezen tot kampioensduif eige naar J. v. d. Stam. Kampioenschap navluchten 1 R. Pouw; 2 J. v. d. Stam; 3. R. Pouw. Generaal kam pioen: 1. J. v. d. Stam; 2. J. Riet broek; 3. R. Pouw. Doktersdienst. Voor zondag wordt de doktersdienst waargenomen door dr. v. d. Bijl en dr. Muskens. BODEGRAVEN ESTO. Zondag a.s. staat voor het eerst een thuiswedstrijd op het pro gramma. Esto 1 zal het nieuwveense Nic. Boys ontvangen, dat er nog niet erg in is. Esto 2 is vrij.

Leidse Courant | 1957 | | pagina 2