N*? -Heerlijk,.. royco Gerzon is jarig, y, Gerzon tracteert.. fdbetöfc 247S 1090 1275 ttnolst, awigrMnfe in. GROENTESOEP ^irkakm. DE DODENRIT VRIJDAG 27 SEPTEMBER 1957 DE LEIDSE COURANT PAGINA 12 1090 Terviering van 't lelt dat Gerzon 68 jaar modieus Nederland heeft gekleed, brengen wij een collectie hartveroverende linge rie tegen „verjaardagsprijzen". Geraffineerde creaties uit strelendzacht ondoorzichtig Luxueuze lingerie met schui mend kant, rijke passen en weelderige volants in wit en tere droomtinten. Rêverie" een droom van een nachtjapon, een nocturne in nylon en kant "Caprice" een betoverende onderjurk, rijk ge garneerd met plissé volants "Sans-souci" een onderjurk vol weelderig kant en vol Franse zwier 147S "Quartette" schitterend gegarneerd vier-delig garnituur: onderjurk bijp. jupon 9.75 bijp. slipje 4.90 bijp. broekje met pijpjes 5.90 Breestraat 142-144 Leiden Tel. 25838 Bloemkool, worteltjes, selderij, sjalotjes, peterselie Royco groentesoep bevat alles wat in een goede groentesoep thuishoort: malse zomergroenten, het hele jaar door. Zacht gekruid en natuurlijk met de fijnste vermicelli erin, een verrukkelijke variatie in Uw dagelijkse maaltijd voor slechts 48 cent en 3x zo vlug klaar! Gun Uw man geregeld een Royco-traktatie Variatie genoeg! U kunt kiezen uit zes Royco-soepen, alle even kostelijk en zb klaar: VERMICELLI-, ASPERGE-, ERWTEN-, KALFSBOUILLON-. KIPPEBOUILLON- EN GROENTESOEP Met Royco maakt U de soep waar Uw man zo van houdt! Q? Albalien wasmachines met centrifuges 395.-. Nog slechts enkele hier van zeer weinig bescha digd met zeer grote reduc tie. Bernard Scnulte Voor- Schoenmakerij Kloet werkt billijk, vlot en goed. Jan Vossensteeg 21. Leiden tel. 20236. 3? Bestedings-beperking, zo juist ontvangen: nrima regenjassen. kostuums, werkjasjes. sportjasjes, broeken, winterjassen. Doet nu U voordeel. Meer dan 45 jaren bestaande zaak. Inkoop - Verkoop. Groenewegen, L. Raamst. 5, tel. 23759, Leiden. 3? Polshorloges, 21 st. An ker, waterdicht, schokvrij, anti-magnetic ƒ39.50. Per week i.50. Crediet-Ser- vice. Rijn en §chiekade 58. tel. 31067. U koopt als con tant. Volledige garantie. Ruime keuze Anker Merk- horloges. voor 'n stop die houdt! maasgaren Let op het merk met de vuist! Y Product von N.V. Arlsilk-Breda 2* Wasmachines 395.— met sneldroger merk Al ba Lien, onverwoestbaai gaat een mensenleven me de. Enkele beschadiedf liike betalinesvoorwaar den. Firma Dusoswa Turf markt 2 te Leiden. Kerk straat 48. Noordwiik: Zee weg 1 Ka+wiik/Zee 3? Strijkplank ƒ28.95. Ge heel van extra zwaar buis materiaal met aangebouw de verchroomde striik- bouthouder. Grote maat 144x28 cm De hoogte is in verschillende standen ver stelbaar. Luxe uitvoering. I.V.A., Haarlemmerstr. 48. Nova, Noordeinde 43. Lei den. 2* Kinderrijwielen f25.— goedkoper Door aankoop van enorme partij kinder- riiwielen. jongens en meisjes met remnaaf in 5 kleuren Volle garantie Thans 56.— alleen con tant. Fa Dusoswa. Turf markt 2 Leiden. Kerkstr. 48. Noordwiik: Zeeweg 1. Katwijk/Zee door RIE VOLLEBREGT 24) Bang, dat het zien van een dode, die inderdaad een pop had kunnen zijn achterdocht zou kunnen wek ken, behoefde hij niet te zijn: het was toch immers een sensatiebaan, waarin men allerlei griezeligheden kon verwachten? Vader was nog niet aanwezig, het echtpaar Van den Bergh evenmin. Nagtegaal keek op zijn horloge: vijf minuten voor drie. Glimlachenn dacht hij: van Va der kan het disciplinaire stiptheid zijn, van het echtpaar Van den Bergh is het in ieder geval angst. De portier deelde mede, dat dokter Engels reeds in zijn „morgue" was en gevraagd had, of de inspecteur recht streeks daarheen wilde komen. Uitstekend, antwoordde Nagte gaal: Straks komen er nog een paar mensen om het slachtoffer te identi ficeren. Laat die er ogenblikkelijk heen brengen. Truus wilde achterblijven, maar de inspecteur beduidde haar, hem te volgen. Dokter Engels begroette z'n vriend hartelijk, werd daarna voorgesteld aan Truus Hage, die door Nagtegaal werd aangekondigd, als de eerste, die het stoffelijk overschot zou identifi ceren. Zij heeft gisteravond op een heel vreemde manier de dode man gezien, fluisterde hij: Ik vertel je dat nog wel. Heb je nog iets bijzonders ontdekt Engels? Neen. Ik hoef trouwens niets meer te ontdekken; het staat vast, dat er sprake is van moord; hoog stens moet de soort vergif dat ge bruikt is onderzocht worden. Maar jij, heb jij al iets ontdekt? Weet je al wie de nloordenaar is? Ja: de eigenaar van de doden baan, Zijn signalement is verspreid en ik hoop, dat hij gauw gevangen wordt. De hele zaak is buitengewoon listig opgezet. Ik heb haar op en kele details na geheel kunnen reconstrueren. Terwijl de beide mannen stonden te fluisteren, keek Truus huiverend het gebouwtje rond. Er lagen vijf lijken onder witte lakens. Ze hoopte dat de beide heren gauw opschoten en ze spoedig' weer weg kon gaan. Ze kuchte en Nagtegaal begreep de wenk. O ja, Engels, laat jij het meisje even het gezicht van de mart zien. Engels liep op het tweede witte laken toen en lichtte een tip op. Truus deed voorziehtig een pas naderbij en keek. Neen, zei ze toen beslist: Dit is hij niet. Wat? riep de inspecteur uit: is hij dit niet? Weet u het wel zeker, juffrouw Hage? Absoluut zeker, antwoordde het meisje. Maar u heeft het gezicht slechts enkele seconden gezien. Kunt u zich niet vergissen? Geen denken aan, zei Truus zó positief, dat er aan de juistheid van haar antwoord niet te twijfelen was: Neen, ik ben er zeker van, dat dit een ander is. Dusconcludeerde Nagte gaal met beverige stem: dan moeten er twee doden in de dodenbaan zijn geweest: deze zogenaamde Van der Gijp èn de man, die juffrouw Hage zag. Maar waar is dat lijk dan ge bleven?, vroeg dokter Engels terwijl hij het laken weer goed legde. Dat weet ik niet", antwoordde Nagtegaal peinzend: Ik dank u in ieder geval voor de moeite, juffrouw Hage, ik zal u even de weg naar de uitgang wijzen. Vader kwam tegelijk met het echt paar Van den Bergh binnen. Het jonge vrouwtje was heel erg bleek en zenuwachtig en ze hield haar man stevig bij de arm. Een korte zakelijke begroeting en daarna verzocht Nagtegaal de dokter het laken weg te slaan. Er klonk een kreet: Het jonge vrouwtje was neergevallen in de armen van haar echtgenoot. Daar door was er enige consternatie; de dokter en de inspecteur schoten op de flauwgevallen dame toe en legde haar op de grond. Intussen stond agent Vader met opengevallen mond naar het dode gelaat te'kijken. Hij bleek zó verbluft dat hij niets hoorde van wat er rond hem gebeurde. Zodra de flauwgevallen dame de ogen weer had opgeslagen, was Nag tegaal weer een en al aandacht voor „de zaak". Hij keerde zich om en zag agent Vader als een deerniswekkend standbeeld naar de dode man staren. En Vader, zei hij: herken je hem? Vader slikte, maar kon geen woord uitbrengen en knikte daarom alleen maar. Gelukkig! vond Nagtegaal: Dit is hem dus? Nu knikte Vader nadrukkelijk van neen. Het was Nagtegaal of hij een klap in zijn gezicht kreeg Volgens juffrouw Hage was dit n i e t de man, die ze in de dodenbaan gezien had en nu wilde Vader ook beweren, dat het niet de vermoorde was? Zouden er inplaats van twee doden drie zijn? Zou dat de schrik van de vrouw van Van den Bergh verklaren? Dit isAkkerman, bracht Vader er moeilijk uit. Met één slag waren alle theorieën van de inspecteur vernietigd en daar om wilde hij de verklaring van Va der niet zonder meer accepteren. Alsof hij hem tot de orde riep zei hij streng: Vader, weet je wel wat je beweert? De agent knikte meewarig met het hoofd jawel, inspecteur. Maar dan isdan zijn Vader begreep wat de inspecteur bedoelde: Ja, zei hij langzaam: Akkerman kan dus de dader niet zijn. Hum, dat is nog niet gezegd. Hij kan het eerst een moord hebben bedreven en daarna uit wraak (of om hem het spreken te beletten) zelf ook vermoord zijn. Terwijl hij dit zei dacht de inspec teur heel sterk aan Dirk. Onderwijl stond de vrouw van Van den Bergh weer op haar benen. Maar toen de dokter haar vroeg of ze zich sterk voelde om het stoffelijk over schot te identificeren, gilde ze luid en doordringend: Nee! nee! Het is Akkerman! Ik wil weg! Zoals Nagtegaal gevreesd had, was er in de woonwagen van Akkerman niets, dat hem ook maar een stap verder kon brengen. Er was geen brief, geen portret te vinden en alles wees er op, dat iedere snipper papier met de grootste zorg opgeruimd was. Dat kon Akkerman zelf gedaan heb ben, maar ook degene, die de eige naar van de dodenbaan vermoord had en»die 's nachts na één uur het lichaam van de (zogenaamde?) Van der Gijp verwisseld had voor dat van Akkerman. (Wordt vervolgd).

Leidse Courant | 1957 | | pagina 14