Vandaag 'n record-pof te winnen!! Hisssi Bollenstreek grootste trekpleister HONIG groentesoep VRIJDAG 27 SEPTEMBER 1957 r>E LEIDSE COURANT PAGINA 11 Mu één kwartje per keSomü PRAKTISCH ELKE WEEK ontvingen we verzoeken van onze abonnees, om gezinsleden in staat te stellen zelf een kolom in te vullen met hun eigen oplossing van dev.- prijsvragen. Daarom van heden af een groter diagram met kt lommen oor gezinshoofd en drie gezinsleden en een verlaagd mleggeld van één kwartje Nu kan dus elk lid van het gezin zelf voor 25 cent meedingen naar de pry- zenpot en is toch pei gezin maar één briefkaart nodig. porto van 7 cent. U zendt de brief kaart niet in enveloppe, maar open in. Gebruik alleen geldige postzegels. Vervallen postzegels, radiozegels, plakzegels en dgl. worden door de posterijen niet vergoed I De oplossingen moeten uiterlijk dinsdag 1 oktober a.s., 12 uur v.m. in ons bezit zijn. PUZZELT U MEE? Op deze uagina staan tien zinnen afgedrukt, waaruit één of meer woorden zijn weggelaten. Aan U de taak te bepalen wel ke van de daarbij vermelde (genummerde) woorden in de ze zinnen thuishoren. Het kan zijn, dat alle drie gegeven mo gelijkheden juist zijn, maar ook, dat er twee, slechts één of geen enkele van deze ingevuld kan of mag worden. De tien zinnen zijn aangeduid met de letters A t.m. K. Als U nu de antwoorden van een zin weet, neemt U het diagram en kruist achter de overeenkom stige letter in de eerste ko lom telkenmale de num mertjes door "e goede om schrijvingen behorend bij die zin. Als de gehele kolom op de ze wijze is afgewerkt, hebt U niets anders meer te doen, dan de aangekruiste cijfers op te tellen, regel voor regel de to talen te vermelden per zin en dan nog eens alle totalen sa men te tellen en het gevonden eindtotaal te schrijven in de cirkel onderaan. Is in zin A b.v. elk van de drie antwoorden mogelijk, dan kruist U 1, 2 en 3 door en vult daarachter in 6. Passen in vraag B slechts twee omschrij vingen, dan zet U twee kruisjes en telt die twee cijfers op. Is bij C slechts één mogelijkheid, dan streept U dat nummer aan en herhaalt dit als totaal voor C. En treft U het bij D, dat geen enkel van de gegeven ge vallen van toepassing kan zijn, dan kruist U niets aan en schrijft U als totaal bij D een 0. Het diagram biedt u vier ko lommen, zodat vier gezinsle den (b.v. vader, moeder, zoon en dochter) ieder een oplos sing kunnen inzenden op de zelfde briefkaart. Ieder legt 25 cent in, zodat per ingevul de kolom 25 cent extra port geplakt moet worden. nzenden Het Ingevulde diagram knipt U uit en plakt dit op de blanco zijde van een briefkaart. Aan de andere kant adresseert U als volgtP.P., Postbus 35. Utrecht. Bij deze puzzel is maar één goede oplossing mogelijk, omdat geen en kele vraag voor tweeërlei uitleg Naam en volledig adres van de vatbaar is. Indien er geen goede afzender in blokletters invullen en inzendlng binnenkomt, blijft de rechtsboven 25 cent voor elke ingevulde kolom aan extra post- eehele pot verstaan tot de vol- zegels plakken, plus het normale gende prijzenpotpuzzel. Voorwaarden alleen abonnees en leden van hun gezin mogen meedingen naar een prijs, elk meedingend gezinslid is 25 cents inleggeld ver schuldigd; het volledig uitgeknipte diagram moet op een briefkaart worden ge plakt; onduidelijke veranderin gen of invulling maken een inzending ongeldig oplossingen, die na a.s. dinsdag 12 uur' v.m. in ons bezit komen, dingen niet meer mee; briefkaarten, waarop niet het verschuldigde porto 7 10 cent), en het extra porto van 25 cent per ingevulde kolom is geplakt, zijn on geldig; briefkaarten, die event, niet door P.T.T. zijn af gestempeld, zijn ongeldig; wij dragen geen verant woordelijkheid voor zoek raken, beschadiging of vertraging der kaarten; over opgave en oplossing is geen correspondentie mogelijk en er bestaat geen beroep op de beslis sing van de puzzelredac tie, deze is bindend; door inzending verklaart men zich akkoord met de ze voorwaarden. DRACHTIG, PUZZELAARS! Deze afgelopen week hebt u de prij- 4 zenpot opgevoerd tot bijna tienduizend gulden. Gezien het grote enthousiasme mogen wij verwachten, dat er met inbegrip van de inleggelden van de nieuwe prijsvraag thans een pot te winnen is van f. 15,000*- Wie zal, met zo'n prachtige prijs in het vooruitzicht, geen schot in onze prijzenpot willen wagen? In dit opzicht boft u, dat er bij de controle van de inzendingen op prijsvraag 9 geen enkele geheel juiste oplossing is aangetroffen. Wel waren verscheidene abonnees heel dicht bij de roos, maar steeds bleek, dat één of enkele ant woorden foutief waren. Jammer. In de prijzenpot stond reeds 5565,45 De tegenwaarde van de deze week ontvangen geldige briefkaarten bedroeg bruto 4007,54 Af auteursrechten, omzetbelasting en- administratiekosten (19 845,80 In de pot werd derhalve gestort netto 3161,74 Totaal beschikbaar voor deze prijsvraag 8727,19 Verondersteld mag worden, dat puzzel 10 gezien de toenemen de belangstelling en het bedrag dat reeds in de pot staat" aan inleggelden minstens vijfduizend gulden zal opbrengen, zodat dan volgende week een som liggende tussen 13.000 en 15.000 kan worden uitgekeerd. Puzzelaars, doet uw best en laat elk gezinslid een kolom invullen! EN DIT WAS DAN DE OPLOSSING VAN VORIGE PRIJSVRAAG. A. „We gaan beginnen" zei de muziekleraar, dus zowel de toon (1), het boek (2) als de (stem)vork (3) kunnen wor den aangegeven. Totaal 6 B. Krieken in de betekenis van krekels zullen weinig mensen in hun tuin begeren, maar een boom met kersen van die naam zouden velen wens'en te bezitten. Of dit bij de meeste mensen he geval is, durven wij echter niet beweren. Al leen weinig (1) en veel (2) mogen wij goed rekenen. Totaal 3 C. Met ezel kan de ondervvijzer zowel de bekende viervoeter als de driepoot, waar het losse schoolbord op staat, bedoe len. Vier (1) en drie (2) zijn daarom beide goed. Twee (3) is goed omdat er een schildersezel met één poot bestaat. Totaal 6 D. Een markies is een zonnescherm en de aanwezigheid daar van kan bij brandende zonneschijn en ook bij een filkse regenbui stellig een aangename (1) verrasing betekenen. Maar een markies is ook een adelijk heer en diens aanwe zigheid kan voor een arme drommel zowel een aangename als een onaangename (2) verrassing vormen. Van onver wacht mag men echter hier niet spreken, want een ver rassing is altijd onverwacht! Totaal 3 E. Waterkranen 'kunnen lopen (1), hijskranen werken (2) en kraanvogels, die men ook wel kranen noemt, kunnen vlie gen (3). Totaal 6 F. Vader hoopt morgen zijn 60ste verjaardag teNeen, niet gedenken want dat is: in gedachten houden, niet ver geten. Ook niet herdenken, dat betekent opnieuw denken aan iets, dat in het verleden is geschied, en die verjaardag moet nog komen. En ook niet overdenken, want dat bete kent: zijn gedachten laten gaan over. Geen van de drie sleutelwoorden is juist. Totaal 0 G. Blazen wordt gedaan door een trompettist (1), wil hij enig geluid voortbrengen, maar het z.g. blazen bij het damspel is volgens de officiële regels niet geoorloofd en een gerou tineerde dammer mag daartoe dus niet aansporen. Van een geroutineerde smulpaap spreekt men niet. Totaal 1 H. Men kan een plan uit (1) zijn hoofd zetten en een hoofd deksel op (3) het hoofd zetten. Verder kan een eigenwijze zoon, waarvan sprake is, zich iets in het hoofd zetten, maar het woord „zich" staat er niet en dit kan dus niet bedoeld zijn. Totaal 4 I. De afstand van Deelen naar Engeland is in een uur best te vliegen (3). en omdat er een buurtschap Engeland in de omgeving van Apeldoorn ligt, is de laatste afstand ook in een uur te fietsen (2). Lopend haalt men het echter niet. Totaal 5 K Kleine Mientje kan een kind zijn, maar ook de bijnaam voor een oudere vrouw, die wat klein van stuk is gebleven. Onder een slokje verstaan wij behalve een teug ook een borrel. Alle drie de mogelijkheden, vroeg om (1), hield van (2) en verlangde naar (3), zijn daarom goed. Totaal 6 HET TOTAAL DER TOTALEN WERD DERHALVE 40 cw .MS ii-ÏÏJifli PRIjZENPOT E' -1—D- L «N NUMMttS^N ,otAlBJ L i 1 2 3 1 II' 2 3 II 1 2 3 I 1 2 3 i11 2 3 1 II 2 3 II 1 2 3 1 2 3 II 1 f 1 2 3 1 II 2. 3 II 1 2 3 2 3 5 1 2 3 1 II 1 2 3 1 2 3 1' 2 3 l| J t 2 3 II 2 3 1 2 3 1 1 2 3 j V 2 3 1 II 2 3 |j 2 3 I 1 2 3 5 l1 2 s l 1 II 2 3 1 1 1 2 3 I 1 2 3 II Ij l'l 2 3 II 2 3 1 2 3^| I' 2 3 1 1 i 2 3 1 2 3 1 1 2 3 1 2 3 1 2 3 1 2 3 A. Voor zijn vertrek nit de Congo, toonde de jager vol trots zijn drie geschoten aan de bestuursambtenaar. 1. krokodillen: 2. gorilla's; 3. struisvogels. B. „De invloed van de radioactieve straling op het menselijk organisme kan zijn", merkte de profèssor op. 1. noodlottig: 2. heilzaam; 3. ongevaarlijk. C. Ter zetterij werd de advertentiepagina samengevoegd door de 1. lay-outman; 2. redacteur; 3. opmaker. D. „Zie je dat? Hij juichte de monteur tegen zijn collega. 1. passeert hem; 2. haalt hem in; 3. lapt hem; Bü zijn vakanticbezoek aan Nederland be zichtigde de amerikaanse waterbouwkun dige de Afsluitdijk. „Dat is een meende hij. Toen het grote galjoen in zicht kwam, waren de zeerovers verheugd. De werden klaargelegd. 1. vlinders; 2. spinnen; 3. kevers. F. „Tjonge, wat een heerlijk fruit I" prees de tuinbouwer, toen ik hem een mand met toonde. 1. aardbeien; 2. meloenen; 3. hazelnoten. op het tijdstip De drukte het ventiel dicht. 1. trompettist; 2. machinist; 3. monteur. Weer meer toeristen dan verleden jaar De Algemene Nederlandse Vereni ging voor Vreemdelingenverkeer (A NVV) heeft, aan de hand van een groot aantal steekproeven over de gehele toeristische sector in ons land, getracht zich een voorlopig beeld te vormen over heet verloop van het toeristenseizoen 1957. Uit dit onder zoek heeft zij geconcludeerd, dat de „Bollenmaand" april zowel voor het buitenlands- als /oor he binnenlands toeristenbezoek in vrijwel alle op zichten bijzond gunstig is geweest. De periode, aansluitend op de „bollentijd", liet over het geheel ge nomen een zekere inzinking zien, die tot medio juli voortduurde. Hierna had een niet-onaanzienlijke opleving plaats, die maakte, dat het totaal beeld van de ontwikkeling van het toerisenverkeer naar ep. in Neder land een stijging vertoont ten op zichte van 1956. Verschuiving. De ANW-enquête heeft uitgewe zen, dat er een zekere verschuiving in het buitenlands toeristenbezoek optrad. Terwijl namelijk het aantal Duitse, Engelse en Franse gasten vermeerderde, liep het aantal Ame rikaanse, Belgische en Zweedse gas ten terug. Dat het totale buitenlandse bezoek is gestegen is voor een belangrijk deel te danken aan het opmerkelijk toegenomen Duitse dagbezoek, dat zeer gunstig werd beïnvloed door de opheffing van de paspoortplicht. Naar schatting van bevoegde auto- VOETTOCHT VAN KATHOLIEKE JONGEREN. Verwacht wordt dat naar schatting 5ÖOO katholieke jongeren uit Neder land in de week na Pasen 1958, van een tiental dorpen om Den Bosch uit, een voettocht naar de oude bis schopsstad 's-Hertogenbosch zullen ondernemen en zich zullen verzame len rond het wonderbeeld van de Zoete Lieve Vrouwe. Zij hebben deze idee overgenomen van de Franse stu denten die de jaarlijkse voettocht naar Chartres ondernemen. De deel nemers zullen zijn eindexamenkan didaten van gymnasia en andere mid delbare scholen, kweekscholen en klein-seminaria. De stof waarover zowel in de ge spreksgroepen als daarna in de kapit tels gesproken zal worden, zal be trekking hebben op het onderwerp „De christelijke solidariteit", de ma terie is samengevat onder het motto „Zij en hij zijn als jij". Zowel in de dorpen waar de groe pen vertrekken als waar de nacht wordt doorgebracht zullen de pel grims door de bevolking ontvangen worden en zullen avonds verbroede ringsfeesten worden gehouden. riteiten liep het aantal buitenlandse bezoekers, die via de oostgrens ons land binnenkwam, t.o.v. 1956 met ruim 1 miljoen omhoog. Ook in ander opzicht viel in het toeristenseizoen 1957 een verschui ving waar te nemen, doordat de reeds bestaande tendens tot een goedkopere en minder gebonden wijze van vakantiebesteding in ver sterkte mate tot uiting kwam. Dit bleek o.a. uit de sterk vergrote be langstelling van Duitse toeristen voor eenvoudiger accomodatie, met name langs de kust. Ook zijn er enkele omstandighe den die het toeristenbezoek aan Ne derland, vooral wat betreft de duur dere accomodatie, enigszins gedrukt hebben. Deze omstandigheden zijn van economische en politieke aard. Publicaties over prijzen en A-griep alsmede de wereldtentoonstelling 1958 te Brussel waren de oorzaak dat velen een reis naar West-Europa een jaar uitstelden. Zeer verheugend is, aldus de ANVV dat in het resultaat van het ANW- onderzoek aanwijzingen te vinden zijn, die erop duiden dat er voor wat betreft het Nederlandse publiek een grotere vakantiespreiding is geweest dan in vorige jaren het geval was. In hoger beroep eis f 2000 boete tegen Haarlemse arts Tegen de 53-jarige Haarlemse arts E. E. V., die ervan wordt verdacht van maart tot mei van dit jaar vol gens een overeenkomst met een Rot terdams vacupan-instituut tanden en kiezen te hebben „gerooid" (d.w.z. dat hij zich er geen rekenschap van heeft gegeven of de extracties wel op de verantwoorde wijze werden uitge voerd), heeft de officier van Justitie bij de Haarlemse rechtbank in hoger beroep twee boetes van f 1000.en verbeurdverklaring van het instru mentarium geëist. De arts was van het vonnis van de kantonrechter in appel gegaan, om dat hij aldus zijn verweer in de eerste plaats geen tandheelkun dige inrichting had de dagvaar ding vermeldde n.l. dat hij zonder toestemming een tandheelkundige in richting was begonnen en voorts omdat hij als zelfstandig arts had ge handeld en niet overeenkomstig een akkoord met het vacupan-instituut. De officier var Justitie, mr. G. W. F. van der Valk Bouman, merkte in zijn requisitoir op, dat de relatie tus sen de verdachte en het Rotterdamse instituut z.i. wel was aangetoond. Hij eiste evenwel toch vernietiging van het vonnis van dë kantonrechter, om dat hierin sprake is van het werken in een tandheelkundige inrichting zonder vergunning, hetgeen naar zijn mening niet het geval is. Uitspraak over 14 dagen. ZEVENBERGSE WACHTMEESTER VOOR HET HOF. Tegen alle verwachting in zal de wachtmeester der rijkspolitie H. M. uit Zevenbergen zich opnieuw moe ten verantwoorden meldt de „tel". De politieman, die door de Bredase rechtbank werd vrijgesproken van een hem ten laste gelegde mishande ling van een dronken man, zal op 2 oktober terecht moeten staan voor het Bossche hof. De nieuwe dagvaar ding is waarschijnlijk uitgebracht on der druk van hogerhand. BEJAARDE DAME OVERLEDEN NA AANRIJDING. Gisteravond is de 74-jarige mevr. K. uit Scherpenzeel om het leven ge komen toen zij op de Stationsweg te Scherpenzeel tegenover haar woning door een personenauto werd aange reden. Mevr. K. was uit een autobus gestapt en wilde achter de bus langs de straat oversteken. Zij werd toen aangereden door de auto, bestuurd door de heer V. uit Woudenberg, die van de andere kant kwam. Tijdens het vervoer naar het ziekenhuis over leed zij. pm een soep voor fijnproevers Qtaentjea te dmótetdam uecfiten vaat een nat friet Donderdagmiddag is op het Museumplein te Amsterdam het traditionele gevecht gehouden tussen de „groenen" groenen van de Vrije Universiteit in de hoofdstad. Ook van de r.-k. studentenvereniging „St. Thomas" en de dit jaar was de inzet een vat bier. De foto geeft een beeld van de strijd.

Leidse Courant | 1957 | | pagina 13