Suringar Co Parker Restauratie gemeentetoren Lisse vraagt steeds meer geld Park „Leeuwenhorst" en de vuilnisbelt ASSISTENTE accurate jongeman Lancöme t 22.75 aggS®*! VRIJDAG 27 SEPTEMBER 1957 DE LEIDSE COURANT PAGINA 10 B en W ontevreden over gang van zaken Helaas moeten wij constateren, dat de gang van zaken bij de restauratie van de gemeentetoren in het geheel niet naar onze wens is verlopen. Voornamelijk is dit toe te schrijven aan 't feit, dat het architectenbureau Kok te Amsterdam zeer weinig contact met ons college en de technische staf der gemeente heeft onderhouden, dit ondanks het feit, dat hierop bij herhaling en met grote aandrang is aangedrongen. Wel is er een zeer intensief contact geweest tussen de rijksdienst voor de monumentenzorg, de architect en de aannemer, maar dit ging voor het allerbelangrijkste gedeelte buiten de gemeente om. Dit zou niet erg zijn geweest, indien het werk ongeveer binnen het raam van het krediet was gebleven. Helaas werden wij er achteraf pas van op de hoogte gesteld, dat door diverse wijzigingen het beschikbaar gestelde bedrag wederom aanzienlijk moet worden verhoogd. Aldus B. en W. van Lisse in een schrijven aan de raad der gemeente. deze omstandigheid is zeker een be langrijke rechtvaardigingsgrond ge legen. De bezwaren richten zich dan ook tegen de onvoldoend doordachte op zet van het plan, de herhaalde on derschatting van de financiële ge volgen en het eigenmachtig hande len bij het opdragen van diverse meerwerkposten. B. en W. zien intussen thans geen andere oplossing dan U voor te stellen het hogere kre diet te voteren, teneinde het werk te kunnen doen afmaken en hopen vanzelfsprekend, dat in de meerdere kosten rijks- en provinciaal subsidie zal worden ontvangen, daar de architect bij de uitvoering en het verlenen van aanvullende opdrachten steeds nauw contact heeft ge houden met de vertegenwoordi ger van de rijksgebouwendienst en vermoedelijk zelfs veelal op diens advies heeft gehandeld. Daar het werk met het oog op het a.s. winterseizoen op korte termijn voltooid dient te worden, verdient Raming opgelopen tot 115 duizend gulden Zulks is des te erger, zo gaat het schrijven verder, wanneer men be denkt, dat voor de restauratie aan vankelijk 46.500,nodig werd ge acht, welk bedrag eerst bij besluit van 6 december 19.55 met ƒ33.000, werd verhoogd en bij raadsbesluit van 28 januari 1957 nog eens met 19.938,50. Thans wordt opnieuw een kredietverhoging van 15.800, gevraagd. Wij hebben dan ook de architect in ondubbelzinnige bewoordingen doen blijken, dat wij voor een dergelijke gang van zaken geen verantwoor delijkheid willen nemen en hem er op gewezen, dat wij het uiterst pijn lijk vinden door zijn toedoen voor de noodzakelijkheid te worden ge plaatst, Uw raad andermaal om kre dietverhoging te vragen. In de vergadering van de com missie voor de bedrijven is deze aangelegenheid de laatste maanden meermalen ter sprake gebracht en ook deze commissie is over de be handeling dezer zaak uiterst slecht te spreken. Zelfs een verzoek van ons college aan de architect Kok om achteraf de dingen te motiveren en precies aan te geven, welk bedrag voor volledige afwerking nog nodig zou zijn, werd op een zeer onvolkomen wijze be antwoord. Teneinde raad is daarop vanwege openbare werken een conferentie be legd, waarbij de architect van de rijksgebouwendienst, architect Kok en de aannemer aanwezig waren, teneinde de gezonden opgaaf te con troleren en een samenvatting op te stellen om aldus te komen tot be rekening van het alsnog benodigde bedrag. De commissie voor openbare wer ken is omstandig van een en ander verslag gedaan en een der leden van de commissie heeft zelfs de moeite genomen om het werk zelf te gaan bekijken teneinde zich persoonlijk een goed oordeel te kunnen vormen. Op grond van verkregen informa ties kunnen B. en W. de verzekering geven, dat een klein gedeelte van de kredietverhoging nodig is tengevolge van inmiddels ingetreden prijs- en kostenverhogingen en een zeer groot gedeelte is voortgevloeid uit het tref fen van voorzieningen, welke be slist niet vooruit te bezien waren en noodzakelijke veranderingen, die zich ten tijde van het werk openbaarden. De deskundigen zijn van oordeel, dat er geen overbodig werk is gedaan en derhalve geen bezwaar behoeft te worden gemaakt tegen de wijze van uitvoering. Het werk is erg tegen gevallen. De aard van het object het volgens B. en W. aanbeveling het risico van de verdere krediet- overschrijding maar te accepteren door het college machtiging te ver lenen opdracht te geven om het in middels stilgelegde werk weer zo spoedig mogelijk aan te vatten. Het paard 0 Bascon eerste op kortebaan draverij te Lisse Tegen het 'vallen van de avond kon donderdagavond de heer G. J. Blok dijk een verse sigaar opsteken in de prettige wetenschap, dat hij 1000. rijker was geworden. Zijn paard Q Bascom liep op de kortebaan achter „De Witte Zwaan" alle concurreren de dravers van de sokken en sleepte de hoofdprijs van 1000.in de wacht. Dhr. J. Wagenaar werd met Tourterelle tweede en verdiende daarmee ƒ450.Partout (eigena resse mevr. C. J. M. PostPronk en berijder A. G. Heskes) eindigde op de derde plaats en won 350.Opve- ger van G. Swart kwam op de vierde plaats, wat een prijs van 250.— be tekende, vijfde werd Princess Zora (berijder J. Wagenaar Jr) en ver diende voor zijn eigenaar G. K. Hart 90.eenzelfde prijs viel ten deel aan Oviedo A van J. Onrust (berijder L Hijman), die zesde werd en aan O Brewer van C. G. Braas (berijder J Vergay) die als zevende eindigde. Hoewel het weer uitstekend was geloven we niet dat het op de baan zo druk was als verleden jaar. 's Morgens werden in de Veld horststraat nog de traditionele ring- rijderijen gehouden. De prijzen voor de mooist versierde wagens vielen ter deel aan: 1. C. Heemskerk en T. v. Santen; 2. J. Rotteveel en J. Lou ter; 3. J. C. van Noort en C. Fennes; het paar J. RotteveelTh. Vergeer kreeg een eervolle vermelding. De prijzen bij het ringrijden wer den als volgt verdeeld: 1. C. Duine- veldL. Rotteveel; 2. C. van Noord A. v. Noort; 3. J. C. v. Noort—-C. Fennes. Gemeenteraadsvergadering van Noordwijk Gisteravond kwam de raad onder voorzitterschap van burgemeester G. F. W. v. Berckel in openbare zitting bijeen, waarbij afwezig waren E. L. de Witt en jhr v. Riemsdijk wegens uitstedigheid en de heer De Geus wegens ziekte. Naar aanleiding van het ingeko men verslag van de Stichting Zuid hollands Landschap, vestigde de heer Rippe op het grote nut van deze Stichting voor de recreatie en wees in deze op het mooie landgoed Leeu wenhorst. Spr. vond het jammer dat Noordwijk nog steeds zijn vuilnisbelt in deze prachtige omgeving heeft en stelde aan b. en w. de vraag hoe zij dachten om dit euvel in de naaste toekomst weg te werken. De voorz. kon ten volle onderstre pen, dat Leeuwenhorst in de toe komst één der mooiste parken van Zuid Holland belooft te worden. Voor wat betreft de vuilnisbelt, waarvoor de gemeente tot 30 aug. j.l. concessie had om vuilnis te storten en die thans meer dan vol ligt, is nog geen oplossing gevonden. Meerdere mogelijkheden hadden b. en w, onder de loupe genomen, zelfs waren besprekingen gehouden met het Staatsbos-beheer om hiervoor een een groot duindeel te mogen gebrui ken, dan was men zeker een 25-tal jaren van de vuilnis-misere af ge weest, doch ook dit plan kon niet brengt zulks echter met zich en in verwezenlijkt worden. Thans ligt het in het voornemen een bespreking te houden met de ge meentebesturen van Katwijk en Rijnsburg om te trachten een geza menlijke oplossing te vinden. Binnen de kortst mogelijke tijd zullen b. en w. verslag uitbrengen over de voor genomen onderhandelingen. Op verzoek van de weeshuismees ters werd door de raad halfwezen- geld toegekend ten behoeve van 6 kinderen van mevr. wed. N. Hoek Duiker ingaande 1 juli j.l. Enkele verzoeken om vergoeding van reis kosten voor schoolbezoek elders wier- den ingewilligd. Verkeersmaatregelen. Op 5 juli 1951 besloot de raad aan het college van b. en w. te delegeren de aan de raad volgens het Wegen verkeersreglement toegekende be voegdheid tot het nemen van de in art. 4 van dit reglement genoemde maatregelen. Sedertdien is dit arti kel gewijzigd in dier voege, dat in het belang van de vrijheid van het verkeer of de veiligheid op de we gen nog de volgende maatregelen genomen kunnen worden: L gebod voeren van stadslichten, 2. aanwij zing van voetgangers-oversteekplaat sen. Teneinde in voorkomende gevallen snel te kunnen handelen komt het b en w. gewenst voor ook de be voegdheid tot het nemen van deze maatregelen aan het college te dele geren. Zonder hoofdelijke stemming DL SOCIAAL te 's Gravenhage, vraagt per 1 november a.s. een voor de afd. Boekhouding. Leeftijd 22 jaar, met minimum-oplei ding Mulo en met admin. ervaring. Enige kennis van boekhouden vereist. Ervaring in doorschrijf-boekhouding strekt tot aanbeveling. Persoonlijke of schriftelijke sollicitaties Kneu terdijk 8 (Gebouw R'damsche Bank, 2e etage) c.a. 22 jaar, die als administratieve zelfstandige kracht op modern expeditiebedrijf wil werken. Minimale eis Mulo-diploma. Brieven onder no. 493 aan het bureau van dit blad. De specialiste van Lancöme zal van 7 tot 11 oktober in onze zaak aanwezig zijn, om U vrijblijvend alle gewenste inlichtin gen omtrent HUIDVERZORGING te verstrek ken. Maakt U even een afspraakje. BREESTRAAT 108 werd dit delegatie-besluit door de raad goedgekeurd. Koopavond. Op het verzoek van de plaatselijke Middenstands Centrale tot het in stellen van een z.g. koopavond op de vrijdagen tot 22.00 uur was door b. en w. geadviseerd deze als proef van 15 sept. tot 15 april, omdat in het tijdvak 15 april15 sept. reeds een seizoenregeling geldt, welke al een verruiming van de verkoopgelegen heid biedt. Op een vraag van de heer Rippe, of hierover de werknemers organisaties waren gehoord, deelde weth. v. Leeuwen mede, dat dit niet had plaats gehad, omdat voor deze koopavond praktisch geen werkne mers zullen worden ingeschakeld Mocht in dit proefjaar blijken, dat hiervoor wel personeel wordt inge schakeld, dan zullen de vakorganisa ties vanzelf wel met hun bezwaren komen. Na deze toelichting werd het verzoek door de raad ingewilligd voor 1 jaar. Indien na dit proefjaar blijkt dat de koopavond in het algemeen wordt gewaardeerd, kan alsnog tot defini tieve vaststelling worden overgegaan. Gasberging. Over de noodzakelijkheid voor uit breiding van de gasberging was de raad het unaniem eens en werd het voorstel van b. en w. tot het bouwen van 1 vat inhoudende 3000 m3 aan genomen. De kosten hiervoor worr den begroot op f 200.000. Door de grote investeringen in dit bedrijf stelde weth. Vogelaar in het vooruitzicht, dat de gasprijs binnen kort wel met 1 cent verhoogd zal moeten worden. De voorstellen wijziging gemeen schappelijke regeling tot onderlinge hulpverlening in geval van brand in de provincie Zuid-Holland, medewer king voor uitbreiding van de Chr. U.L.O.-school met drie leslokalen en het verzoek van het r.k. kerkbestuur te Noordwijk aan Zee om medewer king voor verandering van zijn kleu terschool waren slechts hamerstuk ken. Vervolgens werd besloten 7800. bij te dragen voor het onderzoek der bevolking op t.b.c. In verband hiermede voelde de voorzitter zich gedrongen hulde te brengen aan de plaatselijke doktoren voor hun initiatief om aan dit onder zoek tevens te verbinden een onder zoek naar suikerziekte. In de commissie voor onderzoek van de rekeningen over 1956, slui tend met een batig saldo van 58740.51 werden benoemd mevr. v. d. Wiel, mevr. De RidderHermans en de heer L. v. Beelen. Verzoeken om verhoging van de algemene uitkering uit het gemeen tefonds, verhoging van het krediet op te nemen in rekening-courant of bij wijze van kasgeldlening en enkele begrotingswijzigingen werden na een korte toelichting overgenomen. Grondaankoop. oegevoegd aan de agenda brach ten b. en w. een voorstel ter tafel tot aankoop van grond aan de Beeklaan •Achterzeeweg groot 1.02.00 h.a. voor de prijs van 3.50 per m2, van de N.V. Vinkeveld v/h J. A. Alke made en Co. Daar de verkoopster bereid is te gen aanvaardbare voorwaarden aan de gemeente een geldlening te ver strekken tot het bedrag van de koopsom en dit perceel uitermate belangrijk is voor de realisering van het uitbreidingsplan en de voortzet ting van de volkswoningbouw, advi seren b. en w. tegen de voorgestelde voorwaarden aan te kopen Bij de rondvraag informeerde mevr. v. d. Wiel naar de volgende nieuwbouw van woningen, waarop de voorz. alleen kon antwoorden, dat het college van b. en w. steeds actief zal blijven. Hierna ging de raad in geheime zitting over. LEIDERDORP Geboren: Maartje dr van K. Dool en N. Noordervliet. Ondertrouwd: G. J. Konijnenberg 30 j., te Nieuwer-Amstel, en Marie Joséfie Meiners 23 j. Z0ETERW0UDE BAKKERSBEDRIJF WEGENS A-GRIEP GESLOTEN. Doordat èn de patroon èn het per soneel allen zijn aangetast door A- griep moest het bakkersbedrijf van de heer de Jong, aan de Schenkelweg, alhier, worden gesloten. Geb.: Hubertus H., z. v. G. v. Teij- lingen en M. C. D. Schouten; Nicolaas A. C., z. v. C. J. v. Rijt en M. J. J. Meskers; Marjolein M., d. v. W. v. Rooijen en K. van de Klooster; Jose- phus J. M., z. v. A. H. J. Paardekoo- per en E. M. Olsthoorn; Johanna M., d. v. J. P. Jongbloed en M. van de Ruit; Leendert, z. v. L. Schenkeveld en N. v. Wilsum. Ondertr.: W. H. M. v. Houtum, 28 jr. te Mill en A. H. Turk, 19 jr.; A. Balkenende, 28 jr. te Leiderdorp en J. A. Vromans, 25 jr.; P. Bras, 23 jr. te Beverwijk en P. J. Bruines, 24 jr. Overl.: Jan H. in 't Veld, 73 jaar. Juist ontvangen DE NIEUWE LADY DUOFQLD PEN met „ingebouwde" 14 Krs gouden pen Reeds nu in de G .WOLFSLAG BREESTR.145 tel: 23211 Bankstel, bascule, open haard, prima Amerik. wit geëmailleerde electr. was machine, eiken kabinet, is ook voor hangkast te ge bruiken, bad en geijser, dressoir, spiralen. W. F. Kooreman. Nieuwe Rijn 9, t.o. V. en D., let op tel. 23261. 3? Voor de taptoe! Prima wasfakkels slechts 60 ct. Profiteer van onze specia le taptoe-reclame: fraaie lampion, met echte Gouda- kaars en metalen lampion drager compleet slechts 35 ct. Papierhandel Padden burg. Nieuwe Rijn 11. (2* Zaterdag markt. Ver- pleegstersschorten met twee zakken tot en met 52 ƒ2.98. Gemoltonneerde on derjurken. B-keus van 9.75 nu 4.25. Gemolton neerde directoirs. wit van 5.98 nu 3.98. Koren brugsteeg. Japie. 3? Zaterdag markt. Lange onderbroeken en borstrok ken. alle maten 2.98. He ren flanellen 3.75. Super dames ondergoed voor de winter tot 52 1.98.. Leuke kinderonder jurkjes. Be- rens ondergoed. Koren- brugsteeg over Muziekhan- del Servaas. Japie. Aangeb.: zeer mooie dames- of herenfiets 75: sportfiets als nieuw 98; Super sportfiets dubb. remmen, iets bijzonders 125; .jongensfiets 75. Alles met vol jaar garan tie. Rijwielhandel Sjouke, Hogewoerd 9. tel. 30408. OUDEWETERING Abonnementen en adver- tentlëi. worden aangeno men door J. B. VAN VEEN El voor iedere mode voor ieder figuur Vlot model van acetaat zijde,- met broderie cups en elastieken inzetsel. Jeugdige pasvorm ^95 Poplln beha mét rflöflg. band, goed insluitende pasvorm met kruisban den, die een goede separatie geven. In B en C ^75 Geheel rondgestiktmodel. Beha met beugel, mooie Vormgevend model von witte poplin met kruis- glanssatijn,de zo gewilde poplin met schüimrubber banden waardoor goede separatie gevend. Jeug- voering voor tussenmaten. scheiding wordt verkregen. dige pasvorm in B en C, Broderie cups, elastieken In B en C M wit en zwart pqC onderrand in A en B cup Leiden: Breestraat 99-101 Tel. 21770 tie *»«»der-v ***- Vrat°' **lll-tot. ?«c£ tuv4fr ■pjiipa dras";/ v,reed 130 0° D Wollen Ruitslof gen. Schotse Meurstellin- 80 breed 3.68 nn n» k i w 130 cm breed De bekende wollen aAdt, cluaieve kleurstellinge^. ex' tf .QQ 7.25 8.50 UNI Wollen Stof t in 8116 6 SS^naiaarsunte- 130 cm breed __sey Hierin brengen lage pr«s 13.15 ®30 cm bre «allienit 155/160 cm breed DEN HAAG - LEIDEN - HAARLEM

Leidse Courant | 1957 | | pagina 10