VVSB-Celeritas 2-2 Het Ned. elftal tegen Oostenrijk met Carlier als linksbuiten LFC en Lugdunum speelden in eerste wedstrijd gelijk 2-2 RKAVV zag 4-2 voorsprong op HBS nog tot 4-4 teruggebracht Blauw-Zwart voorhoede bezorgde grote zege4-1 Korfbalscore (5-8) in het nadeel van Lisse tegen THB Zware mist op zaterdag maakt nog een wedstrijddag nodig voor de zeilkampioenschappen MAANDAG 23 SEPTEMBER 1957 DE LETDSE COURANT PAGINA 6 Het Nederlands elftal, dat woens dag a.s. in het Olympisch Stadion te Amsterdam voor de voorronden van ♦het tournooi om het wereldkampioen schap tegen Oostenrijk speelt, is als volgt samengesteld: Doel: De Munck (DOS); achter: Wiersma (PSV) en Kuys (NAC); midden: Notermans (Fortuna '54), Van der Hart (Fortuna '54) en Klaas- sens (VVV); vóór Van der Kuil (Ajax), Wilkes (VW), Lenstra (Sp el. Enschede), Rijvers, Feyenoord) en Carlier (Fortuna '54). Reserves: Pieters Graafland (Ajax), Van Wissen (MW) en een nog nader aan te wijzen speler. De ploeg is, in vergelijking met de wedstrijd tegen Luxemburg op 11 september j.l. op een plaats gewij zigd: Bart Carlier, destijds gebles- seérd, vervangt van Melis. Acht spelers, die op 26 mei j.l. te Wenen tegen Oostenrijk speelden, zijn nu opnieuw opgesteld: Wiersma, Kuys, Notermans, Van der Hart, Klaasssens, Van der Kuil. Wilkes en Carlier. HET OOSTENRIJKS ELFTAL IN AMSTERDAM. „Waar is Dienst, waar is die man?". Deze nogal vijandig klinkende vraag van een klein mannetje was de enige wanklank zondagavond bij de aan komst van het Oostenrijkse voetbal elftal op het Centraal Station van Amsterdam. Maar dit mannetje werd al spoedig naar de achtergrond ver drongen door de vele andere be langstellenden op het perron. Dienst had gedaan of hij niets hoorde en had vriendelijk de handen geschud van de vice-voorzitter van de KNVB, de heer J. J. Egberts, en secretaris- penningmeester Lo Brunt. „Wij komen als vrienden en hopen als vrienden ontvangen te worden", Hiermee begroette de samensteller van het elftal Josef Argauer de Ne derlandse officials. „Het zal woensdag ongetwijfeld een zware strijd wor den, maar wees er van overtuigd, dat er sportief gespeeld zal worden aldus ALPHEN—WILHELMUS 3—2. Een verdiende overwinning voor de thuisclub, er werd harder ge werkt dan j.l. zondag in Haarlem. Dat de 30 voorsprong nog ver kleind werd tot 32 was te danken aan treuzelen in de Alphen-achter hoede, maar zij herstelde zich prach tig. De eerste aanvallen waren voor de bezoekers en de Alphen-verdediging had het even zwaar te verduren. Al lengs wist zfj onder de druk uit te komen en het spel te verplaatsen en de Voorburgers moesten hun heil zoeken, door menige corner weg te geven. Uit één dezer ontstond een schermutseling voor haar doel, waar uit Dusschoten de score opende (10). Alphen behield de overhand, maar nog steeds waren de corners het enige succes. Na ruim een half uur weer een algemene aanval van Al phen. Van Oort schoot hard in, doel man v. d. Akker kon de gladde bal niet onder controle houden en Boon was er als de kippen bij: 20. Na de rust vallen de bezoekers meteen fel aan en dit deed het erg ste vrezen voor Alphen, doch De Bruin redde op de doellijn. Toch wa ren de aanvallen van Alphen niet van gevaar ontbloot. Na 20 min. kwam onverwachts het succes: Dus- schoten lepelde het leder rustig over de uitlopende doelman (30). Al phen beging nu de fout het kalmpjes aan te gaan doen. Er werd te lang getreuzeld en de bezoekers buit ten dit uit. Een voorzet van rechts belandde bij de linksbuiten en kei hard vloog het leder achter Jansen. In dezelfde minuut was het 3—2 door de rechtsbinnen. Aan beide 'kanten werd nu hard gewerkt ener zijds voor een gelijk spel, anderzijds om de voorsprong te behouden. Het bleef knap benauwd voor het doel van Jansen, doch men wist alle ge vaar te bezweren. ADS—BODEGRAVEN 3—2. Op het prachtige terrein van ADS heeft Bodegraven zijn eerste com petitiewedstrijd met 32 verloren. De technisch betere ADS-ploeg ver diende inderdaad deze kleine zege. Geleidelijk kwam de thuisclub meer in de aanval en na 30 minuten was het de Haagse rechtsbuiten Ten Kleij, die bij een voorzet handig de bal op pikte, Van der Tier omspeelde en onhoudbaar scoorde (10). Bij een door A. Boelen genomen vrije schop Argauer en hij vervolgde: „Er is des tijds veel te veel drukte gemaakt nadie wedstrijd in Wenen. Dat onze doel man Schmied zes weken na die wed strijd nog niet kon spelen wegens de botsing met van Melis is door de Ne derlandse pers volkomen genegeerd. Maar goed, daar zullen we thans ook niet meer over praten." Het Oostenrijkse gezelschap be staat uit 25 personen, n.l. 17 spelers en 8 officials. Wanneer het elftal samengesteld wordt? Argauér keek geheimzinnig. Het zal waarschijnlijk pas woensdag morgen opgesteld worden en mis schien zelfs wel pas vlak voor de wedstrijd. Over de wedstrijd tegen Zuid-Sla- vië verleden week zondag in Bel grado, was Argauer tevreden. „We speelden daar op een slecht veld, kregen ongelukkige doelpunten tegen maar toch ging het over het geheel genomen vrij goed en het geeft ons alle hoop op een goed resultaat te gen Nederland." NEDERLAND—D UIT SL AND (DAMES) 4—3. Voor 2500 toeschouwers is te Doe- tinchem een voetbalwedstrijd ge speeld tussen de damesteams van Nederland en Duitsland. Nederland won de ontmoeting met 43, nadat het bij de rust met 31 had voorge staan. HONGAARSE NEDERLAAG TEGEN RUSLAND. In een zeer opwindende, harde wedstrijd heeft het Russische voet bal-team zondagmiddag in het Nep- stadion te Boedapest voor 90.000 toe schouwers een 21 overwinning be haald op Hongarije. Het beslissende doelpunt werd in de voorlaatste mi nuut door linksbinnen Streltsov ge scoord, na een fout in de Hongaarse verdediging. Bij de rust was de stand 11, dank zij doelpunten van rechts buiten Tatushin (7e minuut) en de Hongaarse middenvoor Hidekuti (26e minuut). Het spel der Hongaren was tech nisch beter en door de korte passes ook attractiever, maar het tempo, waarin de combinaties werden uitge voerd, was te traag. Bovendien speel de middenvoor Hidegkuti ditmaal beneden zijn normale vorm. Na de rust hadden de Hongaren vrijwel voortdurend een groot overwicht, maar dat leidde door het voortreffe lijke spel van de Russische doelman Belyayev niet tot doelpunten. ZWEDEN—FINLAND 5—1. Het nationale voetbalteam van Zweden heeft zondag te Stockholm een 51 overwinning behaald op Fin land. Bij de rust was de stand 1—0 in het voordeel van de Zweden. De met zoveel spanning tegemoet geziene derby tussen LFC en Lug dunum is geëindigd in een punten verdeling: 22. Eerlijk gezegd is de ze wedstrijd ons en waarschijnlijk vele supporters tegengevallen. Voor al wat het spel van LFC betreft. Het was alsof men doodop was en geen goed schot kon opbrengen. Ook het plaatsen was dikwijls slecht. En Lugdunum dan? Verdiend hebben de groen-witten deze wedstrijd in een gelijk spel weten te beëindigen. En het is zeker een woord van lof waard indien men weet, dat de ploeg bijna „leeggekocht" is en men nu met nieuwe spelers moest uitkomen. Ve len waren van mening, dat LFC het gemakkelijk klaar zou kunnen spe len tegen het gehavende Lugdunum, doch het tegendeel is waar gewor den, want met verbeten strijdlust opereerden de groenwitten steeds op het LFC-doel De wedstrijd werd begonnen toen de regen in stromen neerplensde op het al zo spiegelgladde veld. Eerst werd er wat heen en weer getrapt Na een aantrekkelijke strijd heb ben de twee ploegen gistermiddag de eerste punten in de nieuwe compe titie te behalen, broederlijk gedeeld. Beiden doelverdedigers hebben ak- tief aan de strijd moeten deelnemen en met name de VVSB-doelman Ruigrok had een groot aandeel in het onschadelijk maken van de wel iswaar minder talrijke maar des te gevaarlijker Haagse aanvallen. Aan het eerste tegenpunt na 28 minuten had hy tenminste minder schuld dan de overige verdedigers, maar een vaster greep had ongetwij feld het twee minuten later ook door de Celeritas linksbuiten Van Dam gescoorde doelpunt kunnen voorkomen. (02). Onmiddellijk na de aftrap op dit laatste doelpunt gaf M. Groot een goed boogschot van vrij grote afstand, dat juist over de Celeritas-doelman onder de lat in het doel schoof (12). Kort na rust glipte uit een goed genomen corner voor het VVSB-doel wederom de bal uit Ruigrok's han den en alleen door snel reageren ge lukte het Van Duin de bal van de doellijn te werken. Even later pres teerde C. Peeters hetzelfde. Aan de andere kant van het veld zag J. Ne- derstigt even later zijn kans schoon en wrikte hij een goed aangegeven bal zwaar gehinderd door de Celeritas-verdediging langs de Haag se doelman (22). BOSKOOP—LENIG EN SNEL 2—3 De thuisclub moest met een vier tal invallers haar eerste competitie wedstrijd spelen. Gedurende de eer ste helft was daar weinig van te merken, doch in de tweede helft bleek dat de invallers wel wat adem tekort kwamen. De gasten wisten zich beter aan het spekgladde en daardoor zwaar werd de bal keurig door de Haagse te bespelen veld aan te passen. Door doelman gestopt en een corner op het ADS-doel bleef onbenut, door dat niemand de bal aanraakte. Rust ging in met 10. Na de rust was Bodegraven met de inmiddels opgekomen wind in de rug direct aanvallend, doch bij een doorbraak van ADS kreeg Beijeman de bal tegen de arm en de toege stane strafschop werd door Ten IGeij onhoudbaar benut (20). In dezelfde minuut echter was het Hol, die op fraaie wijze de achterstand verkleinde (2—1). Even later was de stand zelfs gelijk, toen Bodegra ven wegens hands een vrije trap kreeg te nemen even buiten het strafschopgebied. Met een keihard schot bracht K. Sterk hieruit de stand op 22. Kort hierna brak Schoneville prachtig door, doch zijn uitstekend schot werd door de Haag se doelman even fraai gestopt. Een misser van Beijeman stelde de Haagse rechtsbinnen in staat, zijn club de leiding te geven, doch zijn schot ging naast Bodegraven liet zich dan even insluiten en 10 minu ten voor het einde was het wederom Ten Kleij, die uit een corner fraai en onhoudbaar inkopte en de stand op 32 bracht technisch beter spel waren de aan vallen van de gasten gevaarlijker dan van de thuisclub hetgeen na 10 miuten in een doelpunt resulteerde (0—1). Boskoop had echter zijn ant woord klaar, want in de volgende minuut was de stand door Loef weer gelijk (11). Beurtelings kwamen beide doelen in gevaar, doch de ver dediging bleef de aanvallers de baas totdat één der Boskoop-backs hands maakte, waarna de strafschop in een doelpunt werd omgezet (12). Doch voor de rust werd het 22 toen bij een Boskoop-aanval meerdere Bos kopers de bal in het doel liepen (2-2). In de tweede helft werden de gas- en de sterkte aan beide kanten ge peild, doch na 10 min. spelen gaf J. Zandbergen Lugdunum uit een fout van Pijnakker met een prachtig doel punt de leiding (01). Hierna kwam LFC wat meer uit haar teruggetrok ken verdedigingsspel. Bij een ge vaarlijke aanval in de 19e minuut loste Aad Heijmans uit een pass van W. Nagtegeller een hard schot, doch de bal werd door de staander ge keerd. Nog geen halve minuut later was het toch raak. Henk Heijmans kreeg een goede kans en met een fantastisch doelpunt maakte hij ge lijk (11). Het was nogmaals Lug dunum, dat voor de rust aanbrak de Dat HBS het nog tot een gelijke verdeling van de punten heeft kun nen brengen was aan het einde van de wedstrijd nog een grote verras sing voor de Hagenaars, want RK AVV had tien minuten voor het ein de nog een 4—2 voorsprong welke door moeheid en misverstand van RKAVV op een 44 eindstand uit liep. Na de aftrap door de zwarthem- den nam RKAVV al dadelijk het spel in handen. De spil van de Leidschen- dammers, Gerard van Dorp, gaf de bal een schuiver waardoor Bolle- boom de kans kreeg door de verde diging van HBS te komen en door te geven aan de middenvoor G. van Ommeren, die de inmiddels uitgelo pen M. Kaulbach passeerde en na drie minuten spelen de leiding aan RKAVV gaf (10). De zwarthem- den deden daarna wel goed opge zette aanvallen, maar keeper Van Brecht hield zich kranig en diri geerde na een forse uittrap de bal naar de overzijde waar de linksbui ten v. d. Lubbe mooi samenwerkte met rechtsbuiten v. d. Sman, die op zijn beurt doorgaf aan middenvoor Van Ommeren. Weer liep Kaulbach uit, maar daar hij viel had Van Om meren vrij baan en deponeerde na 10 minuten spelen de bal voor de tweede maal in het net (20). Van weerskanten werden nu af en toe goed gerichte aanvallen gedaan en toen RKAW blijk gaf van een misverstand, maakte Vossenaar daar van handig gebruik. Alleen voor het doel staande schoot hij heel behen dig langs Van Brecht (21). Een geweldige stortregen veranderde het overigens goede veld in een mod derpoel. De bal bleef steeds in het water steken. Scheidsrechter Sjaat ljet doorspelen totdat de bal wegens de dikke regen niet meer te zien was. Na de onderbreking had de wed strijd meer weg van waterpolo. De spelers bleven in de modder steken en de valpartijen op het gladde veld veranderden de spelers in modder- pilaren. Toch kon RKAVV nog ge ruime tijd in de aanval blijven maar HBS drong meer en meer op. Via de rechtsbuiten De Vries belandde de bal tegen de dwarslat, waarna Men nes met een mooie kopbal de stand gelijk maakte (22), waarmee de rust inging. De zwarthemden kwamen nu in stand weer in haar voordeel deed veranderen. Twee minuten voor rust i witte trui en RKAW in oranie trui kreeg Krijgsman het leer, doordat terug. HBS was nu heel actief en stopper Th. v. Kampen miste, en I beeft het keeper Van Brecht heel zeer verdiend deponeerde hij de bal achter keeper Selier in het net (1-2). lastig gemaakt, maar hij bood moe dig weerstand. RKAVV bracht een doorbraak tot stand met gevolg, dat weer Van Ommeren de stand op 32 bracht. HBS beantwoordde dit met heftige aanvallen, welke wel acht hoekschoppen opleverden maar geen doelpunt. Integendeel de kan sen gingen naar RKAVV. Bollebocm rukte op en de teoegelopen Van der Sman kogelde de bal in het net (42). Deze goede voorsprong ging tegen het einde verloren. De Leid- schendammers verloren wegens het doorweekte veld hun tempo. Ook de gasten waren afgewerkt, maar zien de dat RKAVV niet veel moeite deed. vergaarden zij hun laatste krachten. Tien minuten voor het einde scoorde de kleine Berritoe over de gevallen Van Brecht en juist voor de eindfluit was het Vossenaar, die de gelijkmaker tot stand bracht (4—4). ROODENBURG—RIPPERDA 5—0 Het terrein was moeilijk bespeel baar en de gasten hadden bepaald pech toen bij de eerste aanval van de thuisclub hun spil geblesseerd raakte. Overwegend was Roodenburg in de aanval maar miste enkele opge legde kansen, hoewel Ouwerkerk zelfs tweemaal alléén voor de kee per kwam, maar zonder succes. Ein delijk na 23 min. spelen kon uit een voorzet van Chouffour, Guldemond raak schieten (10), terwijl even later bij een goede combinatie tus sen Chouffour en Van Groeningen, eerstgenoemde de stand tot 20 wist op te voeren. In de tweede helft veroorzaakte Ripperda al spoedig een strafschop, die door Polanen in een doelpunt werd omgezet (3—0). Wel kwamen de gasten nog even gevaarlijk opzet ten, maar de Roodenburg-achterhoe- de liet zich niet passeren. Ook de thuisclub beet fel van zich af en Ouwerkerk maakte goed 40. Rip perda gaf zich hierna gewonnen en in de laatste minuut bracht Gulde mond de eindstand op 5—0. Doortastend spel tegen Wassenaar Het eerste plaatselijke treffen tus sen Wassenaar en Blauw Zwart in deze competitie heeft een verdiende overwinning opgeleverd voor Blauw Zwart, dat over een veel doortasten der voorhoede bleek te beschikken dan de thuislcub. De wedstrijd werd gespeeld op een door Leo Dekleermaeker, die een di recte vrije trap inééns inkogelde (01). Korte tijd later werd de stand gelijk toen in de Blauw Zwart-achter- hoede een fout werd gemaakt en Uit- tenbogaard daarvan dankbaar ge bruik maakte om keeper van Leeu wen te slaan (11). Tien minuten door de regen vrij glad geworden ter- v?or de rust kreeg Blauw Zwart op- rein en had een sportief verloop. Dat nieuw de leiding, weer door Dekleer- kort voor het einde de Wassenaar- mae*eri die een Pass van Vogels be speler H. Klinkhamer en de Blauw Zwarter Leo Dekleermaeker moesten uitvallen, was niet het gevolg van hard spel; Klinkhamer kreeg de bal tegen de maag, Dekleermaker kreeg last van zijn knie. Wat het verloop van de wedstrijd betreft: zowel in de eerste als in de tweede helft was er sprake van een vrijwel gelijkopgaande strijd. Om beurten namen beide ploegen het heft in handen. Maar al spoedig bleek, dat de Blauw Zwart-aanval het ge vaarlijkst was. Voorlopig wisten van Wissen en zijn mannen alle gevaar te bezweren. Maar nr een kwartier spelen nam Blauw Zwart de leiding De tweede helft werd zowaar be gonnen met een mild zonnetje, dat zich tot het einde liet zien, doch waarvan de spelers van Lugdunum zeer veel last hadden omdat zij pre cies tegen de zon-in moest spelen. Het duurde echter nog 15 min. eer er een doelpunt viel, doch nu aan de andere kant, n.l. in het Lugdunum- doel, komend van de schoen van W. van Kampen (22). Een vrije trap kreeg H. Heijmans daarna nog te ne men, maar de bal werd naast gescho ten. Beide clubs kregen daarna nog enkele kansen, doch het bleek, dat al het kruit met de vier doel punten was verschoten en enigs zins opgelucht verlieten de spelers, die er meer uitzagen als een stel moddermannen, het zeer zwaar be speelbare veld. Lugdunum had de zekerheid, dat het in de komende competitie met dit elftal best voor de dag kan komen en LFC zal ietwat teleurgesteld zijn met deze uitslag, die de verhouding echter juist weer gaf. Wel zelden zal het bij Lisse voor gekomen zijn, dat de oranje-zwarten met zulke fantastische cijfers op eigen veld het onderspit moesten delven. Deze eerste wedstrijd in het nieuwe seizoen is dus in een grote teleurstelling voor de Lissenaren ge ëindigd. De debacle schijnt voorna melijk te zitten in het ontbreken van doelman Baak, waardoor in de Lisse-defensie alle vertrouwen ont brak, terwijl voorts nog een tweetal spelers vervangen moesten worden. Bovendien zal ook de onderschatting van de kracht van THB een ongun stige invloed gehad hebben. Hoe het ook zij, Lisse heeft danig teleurge steld en met korfbalcijfers werd de eerste nederlaag een feit In de aanvang leek het er niet op, Vier titels reeds bekeken ^erlinge weer van de laatste de zesde wedstrijd nodig is. Hij heeft tijd heeft ook de organisatoren van de echter nog steeds de leiding met ruim nationale zeilkampioenschappen parten 500 punten voorsprong op J. L. J. B. gespeeld want door de zware mist, die Sweerts de Landas en mej. K. v. d. er zaterdagmiddag over het land en dus stadt, doch deze geringe voorsprong ook over de Westemder Plassen hing, zegt voldoende, dat de strijd hier toch dat Lisse met zulke grote cijfers ge klopt zou worden, daar beide ploe gen volkomen aan elkaar gewaagd waren, doch na 10 minuten moest invaller-doelman v. d. Lans voor een kopbal zwichten. Een goede kans voor de gelijkmaker ging voor Lisse verloren, toen P. Wassenaar een pe nalty niet kon benutten en als kou de douche voor de Lissenaren was de stand al spoedig 02. Wel ver kleinde A. v. d. Zwet de achterstand, maar uit een vrije schop beging de Lisse-doelman een grote blunder door de bal uit handen te laten glippen, waardoor de stand 13 werd. Er volgde hierna van beide ploegen een doelpuntenregen, eerst was het opnieuw v. d. Zwet, die voor Lisse succes had, waarop de Haarlemmers snel reageerden door in korte tijd nog een tweetal malen de onfortuinlijke Lisse-doelman te passeren,zodat Lisse na 25 minuten reeds tégen een 25 achterstand moest kijken. Maar de hoop van de Lissenaren was nog niet vervlogen toen nog voor de rust Vrijburg en Kors vooral het laatste doelpunt zag het wedstrijdcomité zich uiteinde lijk genoodzaakt de strijd halverwege af te breken, zodat het een totaal ver loren middag werd. In de twee wed strijden van de zondag immers werden wel enkele zeilkampioenen bekend, doch het merendeel nog niet, zodat de laat ste beslissende wedstrijd nog een apar te wedstrijddag vraagt. En dat, terwijl de slechtste wedstrijd van de zes voor iedere zeiler afvalt. Het zou ons beter lijken, indien de Kon. Verbonden Ne- derlandsche Watersportverenigingen met dergelijke mogelijkheden rekening hield en in de toekomst zou bepalen, dat bij het niet doorgaan van een wedstrijd deze als slechtste wedstrijd zou afval len. Indien men deze bepaling thans had gehad, dan zou er geen nieuwe wedstrijddag! hebben kunnen begroeten in T. Amons in de Sternklasse, ware het niet, dat hjj in de ochtendrace, waaruit hij als - - - overwinnaar tevoorschijn was gekomen, was we/ bijzonder mooi de ach- werd uitgesloten, zodat ook hier nog terstand tot 45 wisten te reduce- -• ren. Met goede moed trok Lisse na de hervatting weer ten aanval maar al spoedig binnen enkele minuten wees het scoringsbord 46 en het werd zelfs 47, waardoor THB haar voor sprong al veilig gesteld had. Het bleef sukkelen in de Lisse-defensie en steeds konden de bezoekers hun beste spel tot ontplooiing brengen. Wel kwam er nóg een doelpunt voor Lisse, maar de doelpuntenhonger van de Haarlemmers was nog niet ten einde, daar een kwartier voor het einde doelman v. d. Lans voor de achtste maal hpt leder uit het net moest halen (58). nog volkomen open is. In de 12 ma Sharpieklasse kwam het nog niet tot een beslissing, aangezien Bart Kraan en G. Visser elkaar in de twee races van zondag niet veel toe gaven. Eerstgenoemde behaalde 980 pnt., de laatste 1059, zodat hun totalen resp. op 3015 en 2316 kwamen. Voorts viel in deze strijd om het kampioenschap Bouw van Wijk af, die door een hem overkomen arbeidsongeval niet in staat was te zeilen. Koos de Jong heeft in de strijd om het Finnjollenkampioenschap zijn kan sen gisteren weer aanmerkelijk omhoog gebracht. In de eerste plaats door twee eigen overwinningen, in de tweede j plaats door fouten van zijn concurren- 1 :ou er geen nieuwe ten Warburg en Maarse. In de ochtend- - een enkele wedstrijdrace bad Maarse aanvankelijk op fraaie; nodig zijn geweest. wijze de leiding> doch de Rotterdam-! Hoe het evenwel ook zij, deze be- mer gaf zich extra moeite om zijn kans paling bestaat nog niet en dus werd de op de titel te behouden en te vergroten, j afgelaste wedstrijd van zaterdag voorhetgeen hem uitstekend gelukte, maar i het geheel noodlottig, want in de vijf bovendien begingen Maarse en Warburgi gezeilde wedstrijden vielen nog slechts de fout om na de finish te zijn gepas, j nutte (12). Ook in de tweede helft stonden nu eens Blauw Zwart, dan weer Wasse naar ver opgedrongen. Terwijl ech ter de Wassenaar-voorhoede nauwe lijks tot een behoorlijke schietkans wist te komen, volgde bij het groen witte doel het ene gevaarlijke mo ment op het andere. Wildenberg mis te tot tweemaal toe een prachtige kans. Halverwege de tweede helft werd het 13 door van Dongen, die een pass van Dekleermaeker met een heel mooi schot tot een doelpunt ver werkte. Even later was het 14 dank zij een meesterlijke kopbal van Leo Dekleermaeker, na een voorzet van Wildenberg. De strijd was toen be slist; het spelpeil zakte. Wassenaar zette nog diverse aanvallen op, die ech'ter geen gevaar opleverden. CONCORDIA—SVLV 8—1. Een volkomen overspeeld SVLV verliet na twee maal vijf en veertig minuten martelen het Hillegomse veld. De wedstrijd was al beslist na 20 minuten. Een jonge, goed combi nerende, intelligente ploeg van Con cordia wist al snel de wederom fa lende rood-groene achterhoede te overvleugelen en gaf de zeer goede doelverdediger W. Spiegeler vier maal het nakijken. Tot de rust deed Concordia het was rustiger aan, zo dat de ruststand 40 bleef. Na de thee vertoonde Corcordia wederom een dusdanige overmacht en werd de wedstrijd een partij doelschieten. De score liep al snel op tot 80 en toen vonden de Hillegommers het genoeg, zodat H. Kooyman nog kans zag ook eenmaal de Concordia-doelman te verschalken (81). Dit is de tweede wedstrijd met een nederlaag voor de rood-groenen. Dit elftal is geen scha duw van het glorieuse elftal van het vorige seizoen. Indien niet zeer spoe dig de achterhoede versterkt wordt, zal in deze competitie SVLV alleen de rode lanaarn kunnen dragen. DE ZATERDAGCOMPETITIE. Wst II, 2e klas: ARCKozakken Boys 1—3, Quick BoysHoogvliet 3—0, WGZ—Excelsior M 3—1, RV VH—SSS 7—1, Ter Leede—'s-Gra- venz. SV 41. 3e klas A: MonsterGroote Lindt 1—0, NSW—Ornas 3—2, Zwart Wit '28Schev. Holl. Sport 41, Sport- lust '46Rijnsburgse B. 11 (o.p.v. Rijnsb. Boys), Excelsior PCapelle 7—2. Lier 4e klas A: KoudekerkDe 23, Noordwijk—Die Haghe 31, RASOegstgeest 33, VWSDevjo 71, Semper AltiorRCL 54. 4e klas B: GWS-Katwiik 2—2, RCV—JAC 1—10, Spirit—HVO 2—2, LeidenZwammerdam 50, SV '35 TOGR 6—4. Res. 2e klas: SSS 2—Zwart Wit '28 2 11, Rijnsb Boys 2Noordw. 2 7—0, TSB 2—NSW 2 3—2, Kozakken Boys 2—ARC 2 2—3. Res. 3e klas A: 's-Gravenz. SV 2 Zwaluwen 2 25, DEVJO 2Lei den 2 34, Ornas 2JAC 2 30. vier van de elf kampioenen te noteren. In de eerste plaats was dat natuur lijk Jac. Kraan in de Flying Dutchman- klasse. Niet zonder strijd in de laatste race, maar toch kwam hij gisteren weer tweemaal als overwinnaar tevoorschijn en daardoor kan zijn puntenaantal van ten langzamerhand sterker, mede 571Q door niemand meer benaderd wor- doordat, zoals gezegd het uithou dingsvermogen van de invallers niet voldoende bleek. De afwerking van de aanvallen van Lenig en Snel was nu niet bepaald effectief te noe men, waarbij kwam, dat midhalf v. d. Velde menige aanval wist te on derbreken. Het duurde tot 13 minu ten voor het eind dat de gasten hun meerderheid nog met een doelpunt konden bekronen waardoor zij een kleine doch alleszins verdiende over winning in de wacht sleepten (23). 5710 door niemand meer den. Als de beste tweede volgt G,autenschutz op hem met 2962 punten. Joop A. Helder behaalde de kam pioenstitel in de 16 ma Streepklasse met seerd weer terug te komen op deze lijn, hetgeen reglementair verboden is, en hun uitsluiting tot gevolg had. Daardoor verloren zij resp. 703 en 402 punten. I Maarse leidt nu nog met 3238 punten tegen Koos de Jong 3141. De strijd in de Olymplajollen gaat tussen H. Willems en Jac. Stap, in de j Valken tussen U. de Vries, J. Snijders en A. Wester, in de Draken tussen Cor j Groot en dr. Blickman en in de Regen boogklasse tussen ir. Bakker en C. van 4568 punten, als tweede gevolgd door j Staveren, waarvoor op 6 oktober op- J. Bol met 3313 punten, terwijl H. J. de Ruijter zegevierde in de Pampus- klasse met 4094 punten tegen G. Biesot als tweede met 2316 punten en A. J. Holtrop tenslotte in de 12 Voetsjollen- klasse met zijn 4138 punten niet meer benaderd kon worden. H. M. Reyers kwam ditmaal slechts tot 2136 punten. Nog een vijfde kampioen zou men gestreden zal worden. De dames schaakolympiade in Emmen is geëindigd in een zege voor de Rus sische ploeg: we zien hier de beide dames Olga Rubtsova (rechts) en Kira Zvarokyna met de door hen ver worven beker en medailles.

Leidse Courant | 1957 | | pagina 6