Slwulgat t&yWTüSTAD K.A.B. opende winterprograrnma Broeder Linus Maria vierde zijn diamanten leest /Marathon- nieuwtjes Vergader-agenda Kath. organisaties in Leiden MAANDAG 23 SEPTEMBER 1957 DE LEIDSE COURANT PAGINA 3 NATIONALE RECLASSERINGS ACTIE. Wij vestigen uw aandacht op het feit, dat in de gemeente Leiden de data voor de inzameling van gelden ten bate van het reclasseringswerk zjjn vastgesteld van 2328 sept. a.s. Het werk der reglassering is van grote betekenis en van groot belang voor de maatschappij. Steeds meer treedt de belangrijk heid van het werk der reclasserings- instellingen op de voorgrond. Het bestuur van het plaatslijk co mité verzoekt vriendelijk, in boven genoemde actieperiode ieders ge waardeerde financiële medewerking door een eventuele bijdrage te stor ten op postgiro nr. 9200 t.n.v. de Amsterdamsche Bank N.V. te Lei den, t.g.v. „Nat. Reclasseringsdag". Het bestuur hoopt, dat men dit jaar zijn onmisbare steun aan het reclasseringswerk zal willen geven. Het plaatselijk comité bestaat uit: dr P. L. Schoonheim, voorzitter; mej. W. Th. A. Laken, secretaresse; C. W. Oostveen, penningmeester. Het comité van aanbeveling wordt gevormd door: jhr mr F. H. van Kin schot- burgemeester; S. Menken, Wethouder van Soc. Zaken; prof. mr J. M. van Bemmelen; dr J. G. Ba zuin. wnd. directeur Geneeskundige Dienst; mr. W. de Clercq, J. Dreeuws, Commissaris van politie; P. van Goor, garnizoens-commandant; mr H. R. Goudsmit; deken D. Haring; ds H. J. Westerink, voorzitter Kerkeraad Gereformeerde Kerk; mr dr P. G. Knibbe, secertaris Kamer van Koop handel; mr F. Ligtenberg, kanton rechter; mr Ph. J. de Ruyter de Wildt, voorzitter Soc. Raad; A. de Graaf, S.R. kapitein Leger des Heils; ds D. J. Vossers, voorzitter Kerke raad Ned. Herv. Gemeente. K.A.V. PAROCHIE HERENSINGEL. De vakanties zijn weer voorbij. Wij komen uw aandacht vragen voor de opening van het nieuwe seizoen. Wij nodigen u uit tot het bijwonen van BIJEENKOMST SPRUITENTELERS OP LEIDSE GROENTEN- VEILING. De Coöp. Groenten-, Fruit- en Bloe menveilingvereniging „Leiden en Omstreken" had aan haar spruiten- aanvoerders een oproep gezonden voor een samenkomst op laatstleden vrijdag. In de grote neerzethal ston den de spruitensorteermachines opge steld, die deze grove landbouwpro- dukten automatisch sorteren. Het gaat daarbij niet toe zoals in een kookboek men neemt een le peltje enz. maar men stort in een aanvoerbak de spruiten en de ma chine doet de rest. Via verschillende horren komen uiteindelijk in de vei- lingkisten de sortering A (de mooie kleine spruitjes van 2 tot 3 cm.), de B-spruiten (de iets grotere van 3 tot 4 cm.) en als derde sortering de gro ve spruiten (boven 4 cm.). De oude manier van met de hand sorteren, die zeer tijdrovend is en heel veel ar beidskrachten vraagt, behoort hier mede tot het verleden. De teler kan nu zijn transprireren gebruiken bij karweien waar de machine nog geen uitkomst geboden heeft. Met kritische ogen bekeken de spruitentelers de resultaten van de tentoongestelde machines, waaronder er een was, die, indien nodig ook met handkracht kon worden bewogen. Er waren veel belangstellenden, zo veel, dat men in drie groepen de de monstraties bijwoonde. De veelheid kwam pas goed tot uit drukking toen men zich in de pas verbouwde en vergrote kantine ver zamelde. De schare werd toegesporken door de voorzitter der veiling, die zich be paalde tot de moeilijk- en mogelijk heden. De aanvoerders zelf, die niet alleen vragen stelden over de sortering (op gelost door de machine) maar ook betreffende de houdbaarheid van de spruiten (opgelost door de koelcellen van de veiling) stelden tevens met hun vragen de assistent van de Proef tuin te Naaldwijk in de gelegenheid zijn kennis betreffende ziekten en plagen van de spruiten te spuien. Daarna een kort woord van slui ting en het spruitenseizoen 1957 1958 kon een aanvang nemen met minder transpiratie van de sorteer ders die machinaal sorteren en met voor elk de grootste wens, dat Plu- vius zijn waterige arbeid zou staken. Bijeen was gekomen een groep te lers die in 1956 2.175.000 kg. spruiten ter veiling aanvoerde, waarvan meer dan de helft werden geëxporteerd en naar de conservenfabrieken werden afgevoerd. Burgerlijke Stand Geboren: Elisabeth dr van B. J. C. Wiggenraad en C. M. Rapati; Mar cus Alexander zn van A. van der Stok en L. M. C. Lommelaars; Ar- nolda Anna dr van P. Six Dijkstra en B. G. Dijkema; Manja Andrea dr van M. J. J. Riethoven en C. A. M. Korsten; Jacobus Geerling zn van H. Smit en M. Booij; Gerrit Jan zn van A. Diseraad en J. L. Bakhuizen; Joannes Jacobus zn van G. J. Abra- sams en C. Houps. Valentijn Fre- derik Marie zn van W. T. Tweehuij- sen en D. M. C. Stephan; Franciscus Paulus Willibrordus zn van J. G. Wisse en J. T. Heijn. Gehuwd: G. J. Streeder en C. M. G. Nieuwenhuizen; F. Ouwerkerk en J. C. van de Belt. 'Overleden: C. E. Kraneveld 85 j., vrouw; J. H. Kolderman 61 j.. echt genote van D. Stigter. het lof, hetwelk gehouden zal wor den in onze parochiekerk op 26 sep tember te 7.30 uur. Onze geestelijk adviseur zal de predikatie houden, terwijl het Jubi- latekoor de gezangen zal verzorgen. Na het lof gaan wij naar het zaal tje in de Maria Gijzensteeg, waar mej. C. Klein een inleiding zal hou den over het onderwerp: De onge huwde vrouw. Hierna volgt de ver kiezing van twee bestuursleden. Het bestuur stelt voor: mevr. Bavelaar en mevr. Prins. In de pauze zal u een kopje kof fie worden aangeboden, waarna wij gezellig gaan klaverjassen en sjoe len. U komt toch ook? Het bestuur re kent op u! Tot donderdag 26 sept. Het Bestuur. Leidse K. V. P. Opstelling voor gemeenteprogram Het K.V.P.-bestuur in Leiden heeft een commissie samengesteld, die tot taak zal krijgen aan een gemeente program op basis var de staatkundi ge beginselen van de Katholieke Volkspartij inhoud en vorm te geven. Indien dit program aan zijn doel wil beantwoorden en een doeltref fend uitgangspunt vormen voor de komende verkiezingscampagne, bo vendien een krachtig gemeentebeleid in de voor ons liggende periode wil bevorderen, zal het moeten steunen op een zo breed mogelijk inzicht, tot stand gekomen na overleg in alle daarvoor in aanmerking komende maatschappelijke geledingen. De commissie zal bestaan uit de volgende personen: J. A. van den Berghe, P. C. A. ten Broek, A. van Dijk, E. Castelein, S. Menken, M. van Neer-Braam en drs J. W. J. Wiertz. L' van Jaarsveld over: „De taak van het kader' Zaterdagavond heeft de K.A.B. afd. Leiden op traditionele wijze het winterprogram 195758 ingezet. Zij had daarvoor al de kaderleden van de vakorganisaties en instellingen met hun dames genodigd bij deze opening aanwezig te zijn, welke be stond uit een Avondmis en een praatje over „De taak van het ka der" door de heer L. van Jaarsveld, diocesaan bondspenningmeester. De kapel van de Eerw. Zusters Carmelitessen was geheel gevuld toen om 7 uur de geest. adv. kap. G. Lemmers de Avondmis opdroeg. On der deze H. Mis hield kap. Lemmers een toespraak waarbij hij uitging van de gedachte: „Dit is uw over winning: Uw geloof". Evenals Chris tus eens tot zijn leerlingen had. ge zegd „Kom, volg Mij", zo beschouw de spr. de roep van Christus in deze tijd tot de leiders van de vakbewe ging. Gij heeft de verantwoordelijke •taak uw medemens te leiden. Dit kan niet zonder de bovennatuurlijke genade. Daarom drong spr. de aan wezigen aan, zich in deze H. Mis in dienst te stellen van Hem, opdat Zijn zegen overvloedig moge rusten op het werk in het komende seizoen. Na de H. Mis werd nog een speciaal gebed gebeden bij de opening van het seizoen. Na afloop verzamelden allen zich in het St. Ant. Clubhuis, alwaar een klein, maar goed verzorgd, souper klaarstond. Nadat de aanwezigen zich alles goed hadden laten smaken, sprak de 2e voorz., de heer Th. H. de Wilde, een welkomstwoord en vroeg een speciaal gebed voor de voorz., de heer K. F. de Bree, die wegens ziekte niet aanwezig kon zijn. Het woord was hierna aan de heer L. van Jaarsveld die sprak over „De taak van het kader". Nadat spr. zich de vraag had gesteld „wat wordt er van ons kader verwacht" ging hij terug naar het ontstaan van de vak beweging. Toen kwamen de pioniers bij elkaar en na ampele besprekin gen werd de man, die het beste het woord kon voeren, aangewezen om voor de belangen te strijden bij de werkgevers e.d. Thans is de taak van het kader veel moeilijker, want nu is zij de spreekbuis van de lei ding der org. Evenals een transfor mator de wisselwerking teweeg brengt van de electrische stroom, zo beschouwde spr. het kader, dat de besluiten van de hoofdbesturen op- Het aanbod (arbeidsreserve) steeg in de periode van 9 t/m 14 september 1957 van 285 tot 325, enerzijds als ge volg van het gereed komen van enige werken, de beëindiging van gelegen heidswerk en seizoeninvloeden, an derzijds als gevolg van de inschrij ving van jeugdigen, die na hun school periode te hebben afgesloten, vacan- tie hebben gehouden en op eigen ge legenheid diverse losse werkzaamhe den hebben verricht, thans definitief in het arbeidsproces moeten worden I en de vraag iets afneemt, overigens is dit in de herfst en met de winter op komst een normaal verschijnsel, kan de werkgelegenheid nog steeds gunstig genoemd worden. Een vergelijking mei. de standcij- fers van het overeenkomstige tijdstip in 1953, 1954, 195 en 1956 doet zien, dat t.a.v. de jaren 1953 en 1954 nog een voordelig verschil aanwijsbaar is van resp. 685 en 165, dat echter de neiging tot afname vertoont en dat t.a.v. 1955 en 1956 'n nadelig verschil resp. van 110 en 150. Het aantal openstaande aanvragen liep terug en wel van 600 tot 520, waarvan er 100 betrekking hadden op jeugdigen (15 t/m 18 jaar). In de textielindustrie en de metaal- industie bestaat bij diverse bedrijven goede tot ruime plaatsingsmogelijk heid in diverse beroepen. In de overi ge bedrijfstakken zijn eveneens nog vacante plaatsen te vervullen. Het aanbod van vrouwelijke ar beidskrachten onderging practisch geen wijziging en beliep 125. De geregistreerde vraag bedroeg 285 aanvragen, waarvan ruim 40 betrekking had op jeugdigen 15 t/m 18 jaar. Aan huishoudelijk personeel be staat nog steeds grote behoefte, ter wijl in de confectie-industrie en de textielindustrie ruime plaatsingsmo gelijkheid aanwezig is. vangt en het op zijn beurt weer door geeft aan de leden. Spr. ging ook nog dieper in op de ontwikkeling van het kader met het oog op de heden daagse vraagstukken. De heer Van Jaarsveld vond het verder prettig dat de dames van de kaderleden aanwezig waren. Van hen hoort men dikwijls de klacht dat de heren 's avonds té veel niet thuis zijn. Hij wees de heren dan ook op hun huiselijke plichten, zodat zij het werk niet altijd alleen moeten op knappen, wat dikwijls gebeurt, maar het werk verdelen met anderen. Ook sprak hij over een goede wisselwer king tussen de oude en jongere ge neratie in het bestuur. Tot slot sprak hij over het nodige idealisme waarvan het kader bezield moet zijn, zowel materieel als op godsdienstig gebied, zodat men bij alles paraat is, in voor- en tegen spoed. Nadat de wnd.-voorz. de inleider had bedankt, verkreeg de heer P. A. Koenis, dir. van de Gewest. Sociale School, het woord. Hij spoorde de aanwezigen aan, deel te nemen aan de 1-jarige cursus, z.g. Kop-klas, der school, alwaar de hedendaagse vraagstukken worden behandeld, zo dat men de nodige ontwikkeling en inzicht in deze problemen kan ver krijgen. Nadat de heer Th. H. de Wilde de aanwezigen had bedankt en hun een vruchtbaar organisatie-jaar had toe gewenst, werd de avond gesloten, waarna velen nog enige tijd gezellig bij elkaar bleven. Speeltuinv. „Noorderkwartier" bestaat 30 jaar Uitbundig kinderfeest in Stadsgehoorzaal Het bestuur van de Speeltuinver eniging „Noorderkwartier" had ge meend, het 30-jarig bestaan niet be ter te kunnen herdenken, dan met een uitbundig feest voor de kinderen der leden. De feestcommissie is hier dan ook volkomen in geslaagd. Reeds om twee uur begon de Stadsgehoorzaal vol te lopen met het jonge volkje en de leiders en leidsters hadden vanzelfsprekend de grootste moeite om deze tot in de tenen ge spannen kinderen in te tomen. Toen dan ook de voorzitter van het jubileumcomité, de heer A. J. Bo- tingh, opkwam en de aanwezigen verwelkomde, begon het er op te lij ken dat de jongens de overhand zou den krijgen. Het was dan ook geen sinecure om deze 700 jongelui in be dwang te houden, doch nauwelijks had heer Geraldini, de leider van het gezelschap, het toneel betreden of hij had op slag de kinders in zijn handen. Als op commando veran derde hij de zaal in een muistille ka mer of in een heksenketel zoals Oom Gé dat zelf wilde. Een lichte handbeweging was reeds voldoende om de kinderen weer te kalmeren. Ome Harry met zijn gekke frat sen, Bolletje Bof en Agent Flipse, die ook nog een geroutineerde snelteke naar bleek te zijn, de acrobatische toeren van de rolschaatsenrijders, het springnummer van de Movers, wis ten alle de kinderen volledig in hun ban te brengen, terwijl Gèraldini zelf de kleinsten en de grootsten deed joelen en dansen van meeleven in de poppenkast met Pietje Pukkel en het hondje uit het circus. Henny Chou- four begeleidde dit alles muzikaal met de accordeon. En als klap op de vuurpijl werden alle kinderen in de pauze getracteerd op een dubbel-dik ijsje. De kinderen hadden dan ook een knal-middag. Op de eigenlijke datum van het feest, vrijdaagvond 27 september zal er om 8 uur een offi ciële receptie zijn in het clubhuis van de speeltuinver „Oosterkwartier", bij welke gelegenheid de feestcom missie nieuw speelmateriaal zal over handigen. Zaterdagmiddag zal met medewer king van een muziekkorps een rond gang door de wijk gemaakt worden met versierde poppenwagens etc., waarna de prijzen zullen worden uit gereikt. Z0ETERW0UDE Fanfare. Wegens de restauratie van het Don Bosco Huis zal de repe titie van de Sint Jans-Fanfare heden avond in 't jeugdhuis Miening plaats hebben. GEM. AANKONDIGING SCHOUW VAN WEGEN, LANEN, ENZ. Burgemeester en Wethouders van Leiden brengen ter openbare kennis, dat te beginnen op maandag 7 okto ber 1957, krachtens het bepaalde bij artikel 17 der verordening op wegen, lanen, straten enz. en wateringen en sloten, schouw zal plaats hebben over alle wegen, lanen, paden, straten, ka den, pleinen, hofjes, stegen, sloppen of poorten en gangen, benevens de daarin gelegen of daartoe behorende bruggen en andere kunstwerken, voorzover die bijzonder eigendom zijn, en zonder verhindering door of vanwege rechthebbenden voor het publiek verkeer openstaan, alsmede over alle wateringen en sloten en de riolen ter vervanging daarvan ge maakt, benevens de daartoe behoren de sluizen, duikers, buizen, toegangs kokers en dergelijke werken, voor zover die byzonder eigendom zijn. Leidse Mulo-leerlinge terecht De Leidse Mulo-leerlinge, Joke Fruneaux, die sedert 2 september spoorloos was, is thans terecht. Zij heeft zaterdagmiddag haar moeder opgebeld met het verzoek, haar aan het Centraal Station te Amsterdam te komen ophalen. GASVERGIFTIGING. Gistermorgen nam een bewoner van de 2e Groenesteeg om half zeven een sterke gaslucht waar. Hij opende snel de voordeur en haalde ogenblik kelijk hulp. Zijn vrouw die reeds be wusteloos was, kon doo. de E.H.D. weer bij kennis gebracht woiden. De twee kinderen van het echtpaar man keerden niets. De oorzaak van deze gasvergiftiging ligt waarschijnlijk bij een poreuze gasleiding. Een gelukki ge omstandigheid was wel, dat de deur van de keuken naar het binnen plaatsje des nachts had opengestaan. Er waren beslist slachtoffers geval len indien dit niet het geval was ge weest. OORLOGSSOUVE NIERTJE IN KELDER ONTDEKT. De bewoners van een perceel aan de Kagerstraat ontdekten zaterdag tot hun grote schrik in hun kelder een fosforbrisantgranaat van 50 kilo. Nadat de politie was gewaarschuwd heeft de Mijnenopruimingsdienst het levensgevaarlijke apparaat verwij derd. Hoe het oorlogstuig in de kelder is terechtgekomen is niet bekend. Zuivelexpositie gesloten De Zuivelexpositie, welke ter ge legenheid van de driedaagse Vebo- tentoonstelling in de Waag te Leiden was ingericht, is zaterdagavond om 6 uur door de voorzitter van de Zui- velcommissie, de heer J. H. v. d. Kloot, gesloten. De tentoonstelling heeft ruim 1500 bezoekers geteld, hetgeen een ongekend hoog aantal genoemd mag worden voor een kaas tentoonstelling. De heer v. d. Kloot bracht tijdens zijn slotwoord dank aan het gemeentebestuur, het perso neel van de Markt- en Havendienst en de Plantsoenendienst van Leiden voor de bereidwillige medewerking, door deze instanties en personen verleend, waardoor mede deze ten toonstelling zo prachtig geslaagd is. De heer v. d. Kloot vertolkte tevens het algemeen oordeel van de Zuivel- commissie over de inzendingen en was vol lof over de uitstekende kwa liteit van de ingezonden partijen kaas. Een en ander opent gunstige perspectieven voor de toekomst. Leidse Universiteit Geslaagd voor het cand. ex. A wis- en natuurkunde de heer M. J. F. J. Coremans te Leiden; voor het cand. ,ex. K wis- en natuurkunde de heer B. L. van der Linden te Den Haag; voor het doet. ex. scheikunde de he ren A. L. H. Stols te Leiden en J. Hermans te Leiden; voor het cand. ex. wijsbegeerte de heer J. van der Hoeven te R'dam (cum laude); voor het doet. ex. Ned. recht mej. A. Vo gel te Nijmegen en cV heren C. Mante te Rijswijk en J. A. E. van der Does te Den Haag; voor het doet. ex. rech- |ten vrije studierichting de heer J. M. van Klaveren te De*- Haag; voor het doet. ex. Gen. II mej. A. A. H. Pieter- se te Den Haag ?n de heren P. J. Vrouwe te Leiderdorp, S. Dubin (USA) en H. v. d. Wal te Leiden; voor het semi-artsex. Ie heren W. I. [M. van Dam te Leiden, G. H. M Landman te Voorburg, R. Mann (US A) en B Pollock (USA), voor het artsex. mej H. J. M. Blom te Heem stede en de heren J. Th. C. Bakker te Alphen a. d. Rijn, J. F. van Duuren te Leiden Oen Thian Siang te Lei den. Gisteren vond in de St. Willibror- dusstichting te Heiloo de viering plaats van het diamanten kloosterju bileum van broeder Linus Maria, in de wereld Jan Goddijn, te midden van een uitgebreide familiekring en zijn mede-kloosterbroeders. Om half tien werd de Hoogmis opgedragen te zijner intensie. Het zangkoor der broeders en een groot jongenskoor o.l.v. broeder Leopold, een broer van de jubilaris die eveneens te Heiloo werkzaam is, voerde de meerstem mige mis „Regina Martyrum" van Refice uit. De feestpredicatie werd gehouden door conrector J. P. M. van Adrichem, die dit rijke kloosterle ven van alle kanten belichtte en wees op de grote verdiensten van broeder Linus en op al hetgeen hij tot stand heeft gebracht ondanks soms grote moeilijkheden Een plechtig ogenblik was het hernieuwen van de klooster geloften na de H. Communie, welke broeder Linus aflegde vóór de gehe ven H. Hostie. Een ontroerend mo ment. Na de kerkelijke viering volgde het ontbijt, dat ook feestelijk was opge zet en waarbij broeder-overste zijn gasten van harte welkom heette. Tij dens het ontbijt overhandigde een broer van de jubilaris, de heer W. Goddijn uit Leiden, de feesteling het geschenk van de familie: een bedrag aan geld, dat besteed zal worden voor het doen vervaardigen van twee Engelen, die naast het tabernakel in de kapel van de Stichting geplaats zullen wordenn. Na het ontbijt bracht het zangkoor der broeders een aan tal liederen van de Vlaamse toondich ter Emiel Hullebroeck ten gehore, aan wie broeder Linus uit zijn Bel gische tjjd nog steeds zulke bijzon dere herinneringen heeft bewaard. Eep heerneef van broeder Linus, pa ter dr. Walter Goddijn O.F.M., uit Rome, had voor een grote verrassing gezorgd. Men was gisteren in Heiloo in staat zijn stem te beluisteren, wel ke was opgenomen op een band. Pa ter W. Goddijn liet in zijn lange toe spraak, welke zeer duidelijk weer gegeven werd, de gehele levenslóop van de jubilaris de revue passeren, Berichten, opgenomen na tips van lezers aan onze redactie, worden gelde lijk beloond. De tipgevers dingen bovendien mee in onze nieuws-marathon. waarvoor elke maand (de komende drie maanden) een prijs van 25, van 10 en van 5 gulden beschikbaar wordt gesteld. OP HET NIPPERTJE Zaterdagmiddag omstreeks 12 uur raakte op het door de regen glad geworden wegdek van de Oude Sin gel een Volkswagen in moeilijkhe den. Bij de Zandstraat wilde de be stuurster uitwijken voor een uit deze straat komend voertuig, doch zij kon niet voorkomen, dat de wagen begon te slippen. Langzaam gleed de Volkswagen naar de waterkant en dook met zijn neus naar beneden. Wonder boven wonder bleef de auto met zijn achterwielen hangen aan de walkant en onmiddellijk toege snelde mensen konden met inspan ning van alle krachten verhinderen, dat de wagen verdere duikpogingen maakte. De beide inzittende dames konden door handreiking weer op het droge gebracht worden. De ge volgen bleven voor hen beperkt tot de schrik en een paar natte voeten Een takel heeft de auto weer in het gareel gebracht. Ingezonden door B. J. DOLLE, Prof. Franchimontlaan 37. EEN OUDE BEKENDE. Enkele maanden geleden werd bij het café „de Vriendschap" aan dé Miening te Zoeterwoude een fiets gestolen. D' politie nam het onder zoek in handen doch kon tot nog toe geen sporen in de goede richting vin den. Vrijdagavond echter zag een broer van de gedupeerde een per soon rijden op een rijwiel, dat hem erg bekend voorkwam. In het don ker raakte hij de man helaas spoe dig kwijt. De volgende avond evenwel zag de broer het verdachte personage en ook de fiets weer op de plaats der misdaad: café „de Vriendschap" De politie werd gewaarschuwd en de verdachte zit nu op het bureau te broeden op een smoesje. Ingez. door J. A. v. d. GEEST, Watertje 19, Zoeterwoude KA.B.: 9/10, 23/10, 2/11, 13/11, 27/11, 11/12, 18/12 1957, 15/1, 29/1, 15/2, 26/2, 1/5 en 3/5 1958. K.V.P.: 10/10 en 25/11 1957, 14/1, 14/3 en 27/5 1958 NJI.K.M.: 26/9, 4/11 en 17/12 1957, 17/2 1958. Werkn. Mst. 16/10 en 20/11 1957, 22/1 en 25/3 1958. Raad v. Overleg: 17/11 1957. Soc. Char. Centrum: 8/10 1957 Vrouwengilde: 18/10 1957 De vet gedrukte data zijn bijzondere bijeenkomsten. Bestuurders van organisaties: DIT LIJSTJE UITKNIPPEN EN STEEDS RAADPLEGEN waarbij hij ook gezorgd had voor illustratieve muziek, zodat elke pas- sagé een toepasselijke muzikale ach tergrond had. Dit evenement van de dag vond vanzelfsprekend buitenge wone waardering zowel bij de fees teling als bij de aanwezige familiele den en moest later op de dag apart voor de broeders nog een keer her haald worden. 's Middags om drie uur begon het diner, waarbij verscheidene sprekers de jubilaris gelukwensten en huldig den. Aan het slot sprak broeder Linus een uitvoerig dankwoord tot allen, die deze dag er mede voor gezorgd hadden hem zo'n onvergetelijk feest te bereiden, en beantwoordde ver volgens ieder der sprekers afzonder lijk. En het feest gaat nog even door. Morgen krijgen de broeders en lo pende patiënten de gelegenheid tot dit zeldzame diamanten feest het hunne bij te dragen. Leidse Agenda (Kath. verenigingen kunnen zich bij het vaststellen van data van bijeenkomsten laten voorlichten door het secretariaat van de Raad van Maatsch. en Cult Overleg, W J. Kriek, Hooigracht 12. tel 20018) MAANDAG 23 SEPTEMBER Leidse Amateur-Fotografen. „Fo tografische motieven". Steef Zoet mulder „De Doelen", Rapenburg 2. Aanvang 8 uur. St. Adelbertvereniging. „'t Gulden Vlies". Inleiding door de heer L C. J. Roozen: „O Leyda Graziosa". Aan vang 8.15 uur nam. Modeshow. N.V. van Egmonds Mo- debedrijven. „In den Vergulden Turk", aanvang 8 uur nam. DINSDAG 24 SEPTEMBER St. Eloy. Adviesavond, geb. Chr. Sociale Belangen. Oude Singel 236. Van 7.308 uur nam. WOENSDAG 25 SEPTEMBER De Kleine Burcht. Vergadering van de Leidsche Vereniging van Postze gelverzamelaars. Aanvang 8 uur nam. in bovenzaal. Kath. Vrouwengilde afd. Leiden. „Bezinningsmorgen" door rector J. Th. Kraakman. Aanvang H. Mis 9 u. in de kapel van het St. Lidwinahuis, Zoeterwoudsesingel 33a. Hartebrugparochie. Meisjes-jonge renbijeenkomst in de Hartebrugkerk „Van 1725en zo alleen?". Aan vang 7.45 uur nam. St. Antonius-clubhuis. Alg. verga dering van de Vriendenkring ter ere van het H. Sacrament. Aanvang 8 u. DONDERDAG 26 SEPTEMBER N.R.KJM. Causerie met lichtbeel den door rector L. P. M. Vester „Ik was bij de emigranten" „In den Ver gulden Turk", aanvang 8 uur nam. VRIJDAG 27 SEPTEMBER Leidse Smalfilm Liga. Vertoning films. Cantine Röntgen-apparaten- fabriek Smit, Herengracht 34, Aan vang 8 uur nam. Rijksmuseum Geologie en Minera logie v, d. Werffpark 1. Tentoonstel ling geologie van Nederland Op werkdagen van 10—12 en 24 uur Zon- en feestdagen 2--4 uur Rijksmuseum voor Volkenkunde: Tentoonstelling „De mens in minia tuur; de wereld van het poppenspel" (Tot 1 okt De avond en nachtdienst van de apotheken te Leiden en Oegstgeest wordt waargenomen door: apotheek Doeza, Doezastraat 31, tel. 21313; apotheek Nieuwe Rijn, Nieuwe Rijn 18, tel. 20523; apotheek Oegs'geest Wilhelminapark 8, tel. 26274, Oegst geest. BIOSCOPEN. De films in d* week van 20—27 september zijr. door de Kath. Film Centrale rlr volgt gekeurd: Casino: „Inspecteur Callaghan en de geheime code". 18 jaar. (Donderdag: „Het kind van de sloppen", 18 jaar). Lido: „Nina", 14 jaar. Luxor: „De "-aaf van Monte Chris- to" 14 jaar (gewijzigde aan- vangsuren!) Trianon: „Onveilig signaal", 18 jaar. Rex: „Het mons'er, dat de wereld bedreigde", 14 jaar. NIET BEZORGING Bij eventuele NIET BEZORGING van De Leidse Courant gelieve l) te lefonisch te reclameren alleen num mer 20935 tol 19.00 uui (7 uur). Zaterdag 17 uur (5 uur) WM kunnen dan trachten C alsnog een exemplaar té doen toekomen. DE ADMINISTRATIE. Marktberichten ROTTERDAM, 23 sept. Vee. Aanvoer: 193? stuks; 1146 vette koeien; 786 varkens. Vette koeien le kw. 2.90—3.10, 2e kw. 2.60— 2-90, 3e kw. 2.502 60; varkens f 1 701.68, 1.64. Vette koeien aan voer iets ruimer, handel traag, da lende prijzen, enkele prima's boven notering; varkens aanvoer even gro ter, handel stroef, prijzen lager, enige prima's boven notering; zwa re varkens van 1.52—1.55 per kg, en waren moeilijk te plaatsen.

Leidse Courant | 1957 | | pagina 3