Scherp RectorJ.Th.M.Kraakman benoemd tot deken van Alkmaar Vrijgezellen-congres opende zijn poorten Ontploffing te Meppel Ernstig verkeersongeval te Voorschoten 40-jarig jubileum van ,St. joseph' te Wassenaar Ruim drieduizend man verlieten sinds I april de Limburgse mijnen MAANDAG 23 SEPTEMBER 1957 nF i.nrro roiTTiAMT PAGINA 2 H* Wijdingen Bisdommen Haarlem en Rotterdam Mgr. Jansen, bisschop van Rotter dam, heeft op 22 september in de kapel van het Theologicum te War mond de 4 Lagere Wijdingen toege diend aan de volgende eerwaarde he ren: Voor het bisdom Haarlem: J. W. Besemer, P. J. C. Boilerman, H. C. A. Brautigam, P. J. J. van Duin, P. Koeleman, W. M. J. Lut- tikhuizen, J. H. van Ombergen, M. P. van Ophem, B. A. M. Peters, J. J. M. Postma, P. J. de Reus, H. J. G. Spruyt, A. C. Timmer, P. J. C. M, van der Velden, J. M. Veldt, J. Th. de Vries, J. L. Wenneker, A. H. J. Weyermars, J. J. A. van Wieringen, Voor het bisdom Rotterdam: P. F. G. van den Bosch, G. J. M. Brenkman, H. M. F. Doove, J. J. I. van Haaster, R. G. W. Huysmans, J. J. Kerklaan, P. H. M. Kloeg, A. M. van der Kolk, C. H. J. de Korte, C. J. de Leede, G. E. van der Logt, H. A. A. Mourits, G. L. M. Paarde- kooper, H. P. n. A. van der Plas, M. F. M. van Rooyen, Th. C. J. van Rooyen, G. J. J. M. Toussaint, H. P. J. M. Verhoeven, H. P. Warmerdam. C M. van der Westen, J. A. Zaal^J. G. M. Zuidgeest. Mgr. Jansen heeft op 21 septem ber in de kapel van het Theologicum te Warmond de volgende H.H. Wij dingen toegediend: De H. Priesterwijding aan de wel eerwaarde heer L. H. Oudejans, voor het bisdom Kroonstad. De Diakenwijding aan L. M. Aarts, Benoemingen Bisdom Rotterdam De Bisschop van Rotterdam heeft benoemd tot kapelaan te Den Haag (H. Jacobus) de weleerw. heer E. Vereecken. Tot kapelaan te Noord wijk (H. Jeroen) is benoemd de weleerw. heer J. A. F. Rillen, van het bisdom Agen (Frankrijk). Benoeming Bisdom Haarlem Z.H. Excellentie mgr. J. P. Hui- bers, Bisschop van Haarlem, heeft op zyn verzoek eervol ontslag verleend aan de Hoogeerw. Heer J. T. Jacobs, als Deken van Alkmaar en Pastoor van de parochie van de H. Laurentius. Tot Deken van Alkmaar en Pastoor van de parochie van de H. Laurentius is benoemd, de zeereerw. heer J. Th. M. Kraakman, directeur van de Ka tholieke Actie in de Bisdommen Haarlem en Rotterdam. Antiekbeurs Delft werd succes De oude kunst- en antiekbeurs, welke voor de negende maal in het stedelijk museum „Heb Prinsenhof" te Delft is gehouden, is zowel zakelijk als artistiek een succes geworden. Dit heeft de voorzitter van de stichting, de heer B. Stodel, gistermiddag mee gedeeld, nadat de beur.' was gesloten en de deelnemers zich zoals gebrui kelijk voor een korte afscheidsbijeen komst hadden verenigd. De beurs, die enige dagen korter heeft geduurd dan vorige jaren, werd door 21.500 personen bezocht. Volgend jaar zal zij dit is althans voorlopig vast gesteld worden gehouden van 20 augustus tot 10 september. Als voor zitter zal dan optreden de heer Jac. Aalderink uit Amsterdam, die ook het voorzitterschap bekleedde toen de beurs voor de eerste maal werd ge houden. De buitenlandse museumdirecteu ren die, zoals gemeld, gisteren de beurs bezochten, verklaarden zeer verrast te zijn door de kwaliteit van de geëxposeerde artikelen. Unaniem waren zij het erove- eens, dat de Delftse beurs belangrijker is dan de beurzen te Londen en Parijs, niet al leen vanwege de voortreffelijke kwa liteit van de tentoongestelde voor werpen. doch ook doo de grote ver scheidenheid. POTLOOD en GEEST No. 505 Horizontaal: 1. blauwe boeren-kiel, 3. gewicht, 5. voorzetsel, 6. boom, 7. pers. voornaamwoord, 9. emeritus (afk.), 10. water in N.Brab., 12. gesneden steen, 14. onderricht, 15. vogel, 16. vragend voornaamwoord, 17. nauw, 19. heden, 21. spil van een wiel, 22. pers. voornaamwoord, 24. zijtak Donau, 25. voorzetsel, 26. huis dier, 27. hoogste punt. Verticaal: 1. uitroep, 2. optelling, 3. familie-lid, 4. muzieknoot, 5. bij- •woord, 8. broeibak, 9. gem. in Drente 11. de gezamenlijke hoeveelheid, 13. lichaamsdeel, 16. verloren, zoek, 18. kleefmiddel, 20. bijwoord, 21. voor voegsel, 23. waarmerk, 25. voorzetsel. Oplossing morgenavond. A. P. Baars, Th. J. Bankras, H. J. Kempes, C. J. Komen, A. Lagerwey, P. J. A. Loos, H. P. Mars, J. Ch. A. Mulder, P. C. Seysener, W. J. C. Wijnands, A. B. A. Yzen- brandt, P. J. Zoon. Allen subdiakens van het bisdom Haarlem. N. J. P. Blaauwhof, M. J, C. van Blijswjjk, J. W. Braakman, D. H. J. van Geest, J. J. I. Hogenboom, A. J. Hogenboom, Th. G. Hulspas, A. P. G. Krempel, P. P. V. W. van Moor- sel, W. D. M. van Rijn, G. J. J. Straat hof, J. J. Streng, P. M. Verheul, C. J. van der Voort, C. P. Th. Warmerdam, A. E. A. Zijlmans. Allen subdiakens van het bisdom Rotterdam. H.M. de Koningin en Z.K.H. de Prins der Nederlanden zijn voorne mens de begrafenis van koning Haa kon op dinsdag 1 oktober a.s. te Oslo bij te wonen. Z.K.H. Prins Bernhard is giste ren naar Zweden gereisd, waar hij op uitnodiging van de koning van Zweden deel zal nemen aan een jacht op elanden in de omgeving van Oere- bro in Centraal Zweden. De Prins is gisteren met een privé-vliegtuig aangekomen op het vliegveld van Stockholm, waar hij werd verwel komd door de Nederlandse gezant in Zweden, de heer J. Visser, en de directeur van het vliegveld, de heer Bertil Fllorman. Mgr Huibers, bisschop van Haar lem, heeft rector J. Th. M. Kraak man benoemd tot deken van Alk maar als opvolger van deken J. Th. Jacobs, aan wien eervol ontslag is verleend. Deken Kraakman vervult talrijke functies in de Katholieke Actie en diocesane sociale organisaties en lan delijke verenigingen. Hij heeft zit ting in de landelijke leiding van de K. A. en is uit hoofde hiervan be- Ondanks de onophoudelijk neer- druilende regen was het gisteren weer feest in Grevenbicht op de eer ste dag van het bekende vrijgezellen, congres. Honderden vrijgezellen uit een groot aantal landen zijn weer bijeen voor drie dagen ontspanning. Toch heeft dit congres een serieuze kant ondanks alle vrolijkheid, merkte de burgemeester van dit miniatuur- dorpje in Limburg in een bijzonder aardige speech op. De oprichter en organisator van Grevenbicht's vrijgezellencongres, de heer Ger Grein, zelf inmiddels ge trouwd, en zeer gelukkig, naar hij opmerkte, opende het congres met een rede, waarin hij o.a. betoogde, dat het congres in de loop der jaren zijn bestaansrecht wel bewezen heeft. Voor velen is deze bijeenkomst een belevenis waaraan men nog jaren terugdenkt. De rede van de heer Grein werd in het Frans, Duits en Engels herhaald, daarna werden de vlaggen van alle naties der deel nemers gehesen. Hoogtepunt van de gebeurtenissen van gisteren was de verkiezing van de vrijgezellen-koningin. Het werd de 26-jarige mej. Toos Kleintjes uit Nuth die - door de heer Grein per soonlijk gekroond werd. Hierna werd de „sympatiekste vrijgezel" gekozen. Met algemene stemmen werd mej. Leni Plönnis uit Düren in Duitsland met deze titel vereerd. De oudste vrijgezel bleek de 63-jarige mej. van Zwaanen. 3 pet. uitkering bank-empioyé's Ook salarisverhoging in het vooruitzicht De „Telegraaf" b-richtte vanmor gen, dat in overleg tussen de vakbon- j Seph heeft gisteren op stijlvolle wijze fijf J* WêÈM het 40-jarig bestaan herdacht. Afde lingsbestuur en leden en vooral ook de culturele commissie van de KAB, die deze feestviering voorbereidde, mogen daarop met voldoening terug zien. In de parochiekerk van St. Wil- librord droeg kapelaan J. Smit om 7 uur 's morgens de H. Mis op tot intentie van de levende en de over leden leden van de bond en in zijn predikatie richtte de kapelaan zich, over de hoofden van de andere pa rochianen heen, in het bijzonder tot de bouwvakkers. Na de H. Mis begaven de leden zich naar het verenigingsgebouw, waar in de foyer een feestelijk ont bijt wachtte. Er werden aan het slot van dit ontbijt enkele toespraken gehouden: door de heer G. J. Gordijn, die namens de culturele commissie bestuur en leden gelukwenste en door de heer A. C. Duyvestijn, de voorzitter van de Wassenaarse KAB afdeling, die enkele behartenswaar- dige dingen te zeggen had. Hij her innerde aan het pionierswerk van de oprichters van de afdeling, die onder zeer moeilijke omstandigheden hun initiatief namen en constateerde, dat er sedertdien zeer veel tot stand ge last met de algehele leiding daarvan in de Bisdommen Haarlem en Rot terdam en de landelijke leiding van ae K. A. voor de vtouw. Voorts is hij lid van de Centrale Raad der Sint Vincentiusvereniging in de beide bisdommen, alsook secre taris van het Instituut tot Voorlich ting in de zielzorg, eveneens van beide bisdommen. Deken Kraakman is bij dat alles ook geestelijk adviseur van de dio cesane organisaties van werkgevers, middenstand en arbeidersbeweging, alsmede van het vrouwengilde, de K.A.V. en de diocesane Raad van Overleg. Op landelijk niveau vervult hij deze functie bij de ARKA, de KABO en de Nederl. Reisvereniging voor Katholieken. Deken Kraakman zal zich uit alle genoemde functies terugtrekken. NIEMAND GEDEERD Meppel werd zaterdagavond om streeks kwart voor elf opgeschrikt door een zware explosie, welke deed denken aan het neerkomen van een vliegtuigbom. Het bleek, dat in het noordoostelijk deel van de stad een ontploffing had plaats gevonden in een winkelhuis aan het Troelstra- plein, bewoond door de sigarenhan delaar J. Bilstra. De ontploffing had plaats in een vertrek achter de winkel. Een groot deel van de achtergevel van het pand werd weggeslagen. Het grootste deel van de betonnen vloer van de bovenwoning kwam naar beneden. De heer Bilstra, die daar rustig bij de haard zat, kwam met stoel en al op het puin in het benedenvertrek te<- recht. Hij liep wonder boven won der slechts enkele schrammen op. Deuren werden uit hun kozijnen ge rukt en het grote winkelraam kwam op straat terecht. Van verscheidene woningen in de omtrek en enkele winkels moesten dé ruiten het ont gelden. Persoonlijke ongelukken deden zich niet voor. Het onderzoek naar de oorzaak is nog gaande. Gedacht wordt aan een ontploffing van aardgas uit de lei ding van het gemeentelijk gasbedrijf, maar hoe deze kon ontstaan is nog dingsplan „Vlietwijk" is eert noord- niet bekend. zuidverbindingsweg geprojecteerd, Echtpaar zwaar gewond naar het ziekenhuis Zondagavond ontstond op de Leid- seweg bij Beresteyn een zeer ern stige autobotsing tussen een melk- auto komende uit de richting dorp en een van de andere kant komende personenauto bestuurd door D. J. W. uit Den Haag. De personenwagen werd volkomen vernield. De beide inzittenden, de bestuurder en zijn echtgenote, moesten in zeer ernstige toestand per ambulance naar het Academisch Ziekenhuis in Leiden worden vervoerd. Hoe het ongeval zich precies heeft toegedragen is niet bekend, daar de inzittenden van de personenwagen nog niet verhoord kunnen worden. GEMEENTERAADSAGENDA De raad van de gemeente Voor schoten wordt voor een openbare vergadering bijeengeroepen op vrij dag 27 september a.s. 's avonds te 8 uur. In behandeling komen o.a. de navolgende agendapunten. Beschik baarstelling van een crediet aan het Comité tot Opsporing van Tuber culose ten behoeve van het te hou den bevolkingsonderzoek op t.b.c. Aankoop van enige percelen grond en water in de Vlietwijk van het R. K. Kerkbestuur. Vaststelling 'van de nieuwe huurprijzen voor de ge meen te woningen. Huurvaststelling van de anden Leidseweg 95 en 97 (het toekomstige nieuwe politie bureau). Aanbieding van de bedrijf s- begrotingen en de begroting van de algemene dienst voor het dienstjaar 1958. Wijziging van de onderhandse opdracht voor de gedeeltelijke bouw van een der kleedgelegenheden in het sportterreinencomplex. Geen commissie van bijstand voor de gemeentefinanciën. Andermaal hebben B. en W. zich beraden of het gewenst is over te gaan tot instelling van een commissie van bijstand voor de gemeentefinanciën. Het college ziet vooralsnog geen aanleiding zijn standpunt te herzien, doch stelt zich voor, zoals reeds door een der raads leden werd gesuggereerd, deze aan gelegenheid zo spoedig mogelijk na de raadsverkiezing in 1958 opnieuw aan de orde te stellen. Geen alg. begraafplaats vóór 1 jan. 1958. In verband met wijzigingen van uitbreidingsplan zal een alge mene begraafplaats niet vóór 1 jan. 1958 zijn tot stand gebracht. Der halve zullen B. en W. zich opnieuw tot H. M. de Koningin moeten wen den om ontheffing voor de duur van een jaar. Bevolkingsonderzoek. Het ligt in de bedoeling van het comité tot opsporing van Tuberculose te Voor schoten (Cotuvo) om i:. de periode van 4 tot 19 november a.s. het derde bevolkingsonderzoek op t.b.c. te hou den. Het comité verzoekt het ge meentebestuur deze actie mogelijk te maken door het verlenen van een subsidie en het kosteloos ter beschik king stellen van enige ambtenaren en het Gezondheidscentrum. Het sub sidiebedrag is begroot op ƒ3.500. B. en W. stellen de raad voor om de gevraagde steun te verlenen. Aankoop grond. In het uitbrei- De Wassenaarse afdeling van de komen is voor de bescherming van -k. Bouwvakarbeidersbond St. Jo den, Stichting van de Arbeid en de werkgeversorganisaties van het Ne derlands Handelsbankwezen is be sloten aan alle werknemers, werk zaam bij de bedrijfsgroep geld- en effectenhandel in Nederland, een fi nanciële uitkering ineens te geven van 3 pet. van de bruto-jaarwedde. Ongeveer 20.000 bankemployés zullen van dit extraatje gaan pofiteren. Voorts is in principe overeengeko men alle bankemployés ingaande 1 januari een salarisverhoging toe te kennen van 3 pet., om de verhouding tot het vrije bedrijf zoveel mogelijk „recht te trekken". Bovendien is overeengekomen: De compensatie van 5 6/10 voor de A.O.W. zal in de salarisschalen van de bankemployés worden verwerkt. Een verminderi ïg van de afstand tussen de loonschalen voor mannen en die voor vrouwen. De toeslag-franchise voor het niet- administratief personeel zal van 10 tot 15 pet. worder verhoogd. De overwerkgrens wordt verhoogd tot 6100. De standplaatsaftrek per jaar wordt gelimiteerd op 120, 240 en 360 resp. voor een 2e, 3e en 4e gemeente klasse. Op vragen van het Eerste Kamer lid J. Maenen heeft minister Zijlstra vorige week geantwoord, dat een aantal Nederlandse mijnwerkers ont slag had genomen. Naar aanleiding van dit weinig concrete antwoord heeft de Katho lieke federatie van mijnwerkers en mijnbeambten een aantal cijfers ge publiceerd, verstrekt door de geza menlijke mijndirecties waaruit blijkt (lat sinds 1 april 3179 mijnwerkers, waarvan ruim 1700 z.g.n. ondergron- ders de Limburgse mijnen hebben verlaten. Het aantal ondergronders, dat op eigen verzoek werd ontslagen, be draagt sinds 1 april ruim 1300, ter wijl er bovendien nog 616 op last van de onderneming werden ontsla gen. De grote uittocht is na 1 juli begonnen, want sinds die tijd zijn er 890 ondergronders op eigen verzoek ontslagen. De Federatie vreest ern stige gevolgen voor een normale ef ficiënte bedrijfsvoering. Economisch gezien levert deze situatie per jaar een verlies op van meer dan twee fon muzi.K onder feiding Mariue de per dag bedraagt. Als Nederland deze m b"»ewnnnd door be. arbeiders. Wij moeten echter waakzaam zijn en op de bres blijven staan, om te behouden wat bereikt werd. De heer Duyvestijn bracht de sfeer in de bouwvakwereld ter sprake en stelde vast, dat daaraan wel iets te verbeteren valt. Met name zou een wat groter respect voor eikaars werk een vergroting van de arbeidsproduktiviteit met zich mee kunnen brengen. De heer Duyvestijn liet zijn beste wensen voor een verdere groei van de afdeling, die thans 191 leden telt, vergezeld gaan van een praktisch ge schenk: een voorzittershamer. Kapelaan Smit, de scheidende geestelijk adviseur de nieuwbe noemde kapelaan v. d. Burg zal het adviseurschap van de KAB en haar afdelingen op zich nemen sprak over de vriendschap, die de leden van de bond tezamen behoort te bin den, niet alleen op het werk, doch ook in de vergaderingen. Nadat de heren B. J. van Schie en T. Gordijn gelukwensen hadden uit gesproken namens de leden, ant woordde de voorzitter van de jubi lerende afdeling, de heer C. van Kuijen. - Receptie en feestavond 's Middags werd in het verenigings gebouw een receptie gehouden. Vele bestuursleden van allerlei verenigin gen en instellingen kwamen hun ge lukwensen aanbieden. Er werden ook enkele toespraken gehouden: door de heer A. J. van Bemmelen als voorzitter van de r.-k. woning bouwvereniging St. Willibrordus, door die heer T. Gordijn namens Her wonnen Levenskracht. Met een zeer geslaagde feestavond werd de lustrumviering besloten. Door een Alkmaars gezelschap on der leiding van de conferencier Nico Akkerman werd een vlot en geva rieerd cabaretprogramma afgewerkt, dat de volle zaal vrolijke uren be zorgde. De feestavond, die gevolgd werd door een gezellig samenzijn met hoeveelheid tegen harde valuta voor 70 gulden per ton uit het buitenland moet invoeren, kost dit het land aan deviezen 140 miljoen gulden. Smit, werd o.m. bijgewoond door be stuursleden van de Haagse zusteraf- deling en afgevaardigden van de christelijke en algemene zusterafde- lingen ter plaatse. welke aansluiting geeft op de Krim- kade, te weten de Prof. Boerhaaveweg In deze verbindingsweg moet ook een persleiding komen voor de riolering. Om een en ander te kunnen reali seren -zullen enige percelen grond door de gemeente dienen te worden aangekocht. Deze gronden zijn thans eigendom van het R. K. Kerkbestuur. Het R. K. Kerkbestuur bleek bereid deze gronden te verkopen voor de prijs van 3.per m2, maar stelde daarnaast de eis, dat een gedeelte van deze gronden ten oosten van deze verbindingsweg als bouwrijpe grond zou worden aangemerkt ter wijl verder met de pachter aan wie deze percelen zijn verpacht een be vredigende schadevergoedingsrege ling moet worden getroffen. De eer ste voorwaarde is bij nadere bespre kingen gewijzigd in die zin, dat in de te sluiten koopovereenkomst een be paling zal worden opgenomen, dat indien te eniger tijd door of vanwege het Kerkbestuur tot het stichten van een openbaar of bijzonder gebouw, dan wel complex bejaardenwoningen, al dan niet met een verzorgingsge bouw, langs meerbedoelde verbin dingsweg zal worden overgegaan, door de gemeente uitsluitend de aan het leggen van een straatriolering in deze weg verbonden kosten en der halve niet die van een hoofdriolering in rekening zullen worden gebracht. De schadevergoedingsregeling wil niet vlotten. De grondzaken en vesti- gingsdienst van de L.T.B. te Haarlem welke instantie door de pachter tot regeling van een en ander was ge machtigd, stelde de vergoeding vast op 17.027.20. B. en W. hebben' zich hierna tot advies gewend tot de cen trale commissie voor de Onteige ningsvergoedingen te Rotterdam. Deze instantie becijferde de vergoe ding op 13.456.—. Hoewel de laat ste commissie de toe te kennen scha deloosstelling tegenover de gemach tigde van de pachter nog heeft ver hoogd tot het bedrag van 14.000.—, heeft zij daarna B. en W. laten weten dat het niet mogelijk is gebleken met deze gemachtigde tot een vergelijk te komen. Het R. K. Kerkbestuur, kennis genomen hebbende van deze gang van zaken, heeft toen de tweede voorwaarde de schadevergoedings regeling laten vallen, zodat de ge meente, zodra zij de eigendom van de betrokken perceelsgedeelten zal heb ben verworden, zich .ter ontbinding van de pacht tot de bevoegde rechter zal kunnen wenden, die overeenkom stig art. 31 van het Pachtbesluit tege lijk met deze ontbinding het bedrag van de aan de pachter te betalen schadevergoeding vaststelt. Instuif opende seizoen. De Instuif te Voorschoten opende in het Bonds- gebouw het seizoen met een dans avond onder leiding van de heer Evert Castelein. De volgende avond van de instuif zal uit twee gedeelten bestaan. Het eerste gedeelte bestaat uit een lezing met debat over „Jazz en Mambo", en het tweede gedeelte zal weer doorge bracht worden met dansen. Damnieuws. Voor de competitie van de L.D.D.B. speelde D.E.S. II woensdagavond tegen R.D.C. III uit Rijnsburg. De uitslagen luiden: v. d. Hulst Starkenburg (R.) 02; KnolVletter 11; v. EgmondPerfors 20; Wes terbeek—v. Egmond 2—0; Turenhout —v. Delft 1—1; H. v. d. Vlekkert— Oudshoorn (r.) 1—1; Oosterom—v. Rossum 0—2; Buskens—J. Kromhout (r.) 02; v. d. MuntPrins 11; Jo v. BemmelenL. Kromhout (r.) 20; Totaal uitslag 1010. Voor de onderlinge bordenwed strijden speelden: B. v. Bemmelen Oudshdorn 20; J. v. Bemmelen— Zitman 1—1; Oostergo—Weggen 1—1; Stauthamerv. d. Meer 11. Zondagmiddag kwam op de hoek PapelaanVeurseweg de mo torrijder C. G. uit Voorschoten te slippen en liep verwondingen op toen hij plotseling moest afremmen voor een personenauto bestuurd door mej. R. W. uit Rotterdam die van de richting Leidschendam de Papelaan indraaide. HILLEE0M EERSTE PLECHTIGE II. MIS. Zaterdagavond werd de neomist Leo H. Oudejans aan de grens der parochie feestelijk ingehaald. Voor afgegaan door de r.-k. harmonie Crescendo werd hij in gezelschap van de pastoor der parochie en zijn naaste familie naar de St. Joseph- kerk gereden, waar hij vorafgegaan door bruidjes, misdienaars en aco- lythen de fraai versierde kerk bin nentrad om na een korte toespraak van de herder der parochie, pastoor H. Theissen, aan de aanwezigen zijn priesterlijke zegen gaf. Daarna was er een kort lof waarbij de pasgewij de priester geassisteerd werd door de eer\v. heren I. Th. Wüst uit Leuven als diaken en kapelaan N. van de Waart als sub-diaken. Zondagmorgen om 9 uur droeg de neomist zijn eerste plechtige H. Mis op. Daarbij assisteerden de pastoor der parochie, pastoor H. Theissen als presbyter ass., als diaken de zeer eerw. heren I. Th. J. Wüst en als subdiaken kapelaan N. van de Waart, terwijl de weleerw. heer B. Hemel- I soet uit Rome de feestpreeek hield met als tekst: „Uit de diepte roep ik tot U". Het zangkoor, onder leiding van de heer L. de Vreeze, met aan het orgel de heer Jan Witteman, voerde de mis „Te rogamus Domine" 3- stemmig voor gemengd koor, van Mario Scapino, op voortreffelijke wijze uit. Na de H. Mis werd de cantate „Ecce Sacerdos Magnus", 4- stemmig, van Herm. Strategier, ten gehore gebracht. Des namiddags was er ten huize van de ouders van de neomist een zeer druk bezochte receptie en het feest werd besloten met een plech tig lof, waaronder de lofzang „Te Deum". De plechtigheden werden bijge woond door mgr. C. van Trigt, prof. Weyers O.P., pater Versteege, Mill Hill, prof. N. Versluys O.P., pater V. van Gooi O.P., die allen in het priesterkoor hadden plaats genomen. Vóór honderd jaar Uit de Leidsche Courant van 23 September 1857. Advertentie: Men vraagt ter stond een Loopmeisje. Adres let ter A bij den Boekhandelaar P. Engels alhier. Advertentie: Nieuwe Courant- leesinrigting. De Ondergetee- kende maakt zijne geëerde Be gunstigers bekend dat ten zijnen huize gratis te bekomen zijn de Prospectussen van Dag- en Weekbladen, in zijne Leesin- rigting voorhanden. F. J. Schimmel. Nieuwen Rijn Wijk VU, no. 58. KftTWUK ISA» RIJN Collecte kankerbestrijding. De van 26 augustus tot 8 september ge houden collecte in de gemeente ten bate van het Koningin Wilhelmina- fonds ten bate der kankerbestrij ding bracht de niet onbelangrijke som van 1652.15 op. Antwoord van b. en w. op adres van L.T.B. c.s. Op het adres van de afdeling Katwijk van de R.K. Land- en Tuinbouwbond, gesteund door de besturen der plaatselijke af delingen van de Christ. Boeren- en Tuindersbond, de Holl. Maatschappij van Landbouw en het bestuur van de Groentenveilingver. „Katwijk en Omstreken", antwoorden b. en w. dat, in overeenstemming met het advies van de Commissie voor Open bare Werken en het Grondbedrijf het gestelde tekort aan bedrijfswoningen voor de tuinbouw, inderdaad een aan gelegenheid is welke de volle aan dacht verdient. Maar helaas is het niet doenlijk om op korte termijn ge schikte terreinen voor gemeld doel aan te wijzen. Weliswaar is terzake overleg met de stedebouwknudige gaande, doch het laat zich aanzien dat het nog wel geruime tijd zal du ren vooraleer de feitelijke omstan digheden zodanig zullen zijn dat het overwegen van nadere stappen zin zal hebben. LISSE VERGADERING TAFELTENNIS VERENIGING „DEC '56". Zondagmorgen om half twaalf zijn de leden van de tafeltennisvereniging DEC '56" uit De Engel bijeen ge weest om de winteractiviteiten te bespreken. In zijn openingswoord zei de voorzitter, de heer A. van Leeuwen o.m. dat de zomermaanden, waarin niet veel getraind werd, in verband met seizoendrukte in de •bollenstreek, ongunstig op het leden aantal gewerkt hebben. Dit heeft toch wel z'n goede zijde, want onder de genen die zich teruggetrokken heb ben bevonden zich diverse „avontu riers". „DEC '56" gaat dit jaar met één drietal in de NTTB-competitie spe len. Het voorlopige bestuur onder ging 'n wijziging. Mej. Riet Visscher en de heer P. van Beek hebben zich door studie en drukke werkzaamhe den terug moeten trekken. De heer Frans Hoogervorst werd als penning meester gekozen, terwijl de heren Cok Philipse en Anton Boon als com missarissen aan het bestuur toege voegd werden. De speeltijden blijven ongewijzigd zodat men op zondagmorgen van 11 uur tot 12.30 kan oefenen en op don derdagavond van 710 uur. Er wordt ook weer een compe titie voor het clubkampioenschap ge houden. In „Sursum Corda" zal men de bijzonderheden hierover regelma tig kunnen vinden De leden dienen er wel zorg voor te dragen in het gymnastieklokaal gymschoenen te dragen. NOORDWIJK Gemeenteraad. Op donderdag 26 september a.s. des avonds te half negen zal de raad in openbare zitting bijeenkomen. Aan dc agenda ontle nen wij o.m.: Instelling van een koop avond; uitbreiding van de gasberging; gemeenschappelijke egeling voor de brandweer; medewerking voor uit breiding Chr. Ulo-school; medewer king voor verbetering van de R.K. Kleuterschool te Noordwijk aan Zee; Krediet voor doorlichting bevolking op t.b.c.; verzoek om verhoging van de algemene uitkering uit het ge meentefonds; verhoging van het kre diet op te nemen in rekening courant of bij wijze van kasgeldlening. „Philatelica" richt jeugdafdeling op. De afd. Noordwijk van de Intern. Ver. Philatelica opende het seizoen met een goed bezochte vergadering in hotel „De Zeeleeuw". Medegedeeld werd, dat de -fdeling gestart was met het uitgeven van een mededelingen blad, dat zeer in de smaak bleek te zijn gevallen. Verder werd de m?ning van de ver gadering gevraagd om te komen tot de oprichting van een jeugdafdeling. Dit voorstel werd met instemming begroet. Ee" drietal leden, de heren J. van Duyn, J. v. d. Kwaak en A. Noordergraaf zullen met het bestuur nader overleggen en de afdeling or ganiseren. De aanwezigen werden er op attent gemaakt, dat deze maand geen ruil- avond wordt gehouden. In oktober zal zij op een nader te bepalen da tum in pension „Liano" plaatsvin den. Een geheel nieuwe attractie was het verbinden van een prijs het tekenen van de presentielijst van deze verga dering. Ook werd weer een verloting gehouden met bijzonder mooie zegels. RIJNSBURG Gemeenteraad Dinsdag 24 sept. des avonds 7.30 uur zal de raad de zer gemeente in het gemeentehuis in vergadering bijeenkomen. Punten van behandeling zijn o.m.: Verstrekking grond, en bouwvoor- schot voor de bouw van 28 woning wetwoningen; Crediet voor gedeel telijke vernieuwing wegdek Brou werstraat; Benoeming leden advies commissie woonruimtewet.

Leidse Courant | 1957 | | pagina 2