Sfaj mam Imam* DE LEIDSE BIOSCOPEN HUIBERS „St. ChriMel" opende nieuwe seizoen Schet'p ZATERDAG 21 SEPTEMBER 1957 DF LEirwF. rniriiAMT PAGINA 2 Kj* C KATHOLIEK VROUWENGILDE AFD. LEIDEN. Woensdag a.s. houdt het Katholiek Vrouwengilde, afd. Leiden een „Be- zinnigsmorgen", geleid door de dio cesane adviseur van het Vrouwengil de, rector J. Th. M. Kraakman. Begonnen wordt met een H. Mis om 9 uur in de kapel van het St. Li- dwinahuis, Zoeterwoudsesingel 33a. Het ontbijt zal daarna plaatsvinden in „De Hoeksteen", het gebouw van de Huishoudelijke- en Gezinsvoorlich ting, Levendaal 1. Daar worden ook de conferenties gehouden en de on misbare kopjes koffie geschonken. De kosten bedragen 1.25 per per soon. Opgave vóór 22 september a.s. bij mevrouw E. Barendse-Bik, Jan van Houtkade 39, telef. 22296. Om een zo groot mogelijk aantal huis vrouwen en moeders in de gelegen heid te stellen deze bijeenkomst bij te wonen, zal men om uiterlijk 12 uur weer naar huis kunnen terugkeren. Zij die reeds vaker een bezinnings- morgen hebben meegemaakt, weten hoe leerzaam en verrijkend dit begin van het verenigingsjaar is. De spre ker waarborgt, meer dan ooit, een uitermate boeiende ochtend. MEISJES-JONGEREN-BIJEEN KOMST HARTEBRUG-PAROCHIE. Als een nieuwe start wordt woens dag 25 september a.s. 's avonds om kwart voor acht, in de parochiekerk van de Hartebrug begonnen met de Meisjes Jongeren Bijeenkomst. Deze bijeenkomst wordt geleid door pater Herman Hagen o.f.m., kapelaan van de parochie. Het onderwerp van deze eerste avond, waarvan de bedoeling is dat hij om de 14 dagen wordt ge houden, is: „Van 17 tot 25 en zo alléén?" Deze avonden zijn bestemd voor alle meisjes van 17 tot 25 jaar van de Hartebrugparochie om de meisjes jongeren van deze leeftijd zich te la ten bezinnen op de godsdienstige en geestelijke waarden van hun leven. Medewerking verleent een dames- Haarlemmerstraat 123, Leiden Gehoorteaankondigingen koor, dat zorgt voor muzikale om lijsting. Een oproep is naar alle meisjes- jongeren uitgegaan, en voor degenen, die het nog niet wisten, geldt deze be kendmaking RECLASSERINGSCOLLECTE Volgende week wordt in Leiden de jaarlijkse inzameling gehouden ten bate van de gezamenlijke reclasse- ringsinstellingen. In de loop van de week kunt U de dames met lijsten aan de deur verwachten. Wanneer U daaraan gegeven hebt, hoopt het reclasseringscomité, dat u volgende week zaterdag op straat de bussen niet voorbij loopt. Zeer velen van onze medeburgers zijn door bepaalde omstandigheden in nood geraakt. Een hulpmiddel om ieder van deze ver dwaalden weer op het goede pad te helpen, is de jaarlijkse collecte, waarvoor op ieder een dringend be roep gedaan wordt, de collectanten niet teleur te stellen. „VERBUM DEI". Voor degenen, die de laatste tijd in de Katholieke Kerk zijn opgeno men houdt pater M. van Tienen o.f.m., een lezing over „Maria voor onze tijd", dinsdagavond te 8 uur in „Verbum Dei". R.K. VOLKSDANSGROEP „NIEUW HOLLAND" Hedenavond zal de heer Theo v. d. Heiden, oprichter van de Nederland se kuituurstichting De Spelevaart om als gastleider de avond te ver zorgen. Alle leden en. belangstellenden worden verzocht om half acht aan wezig te zijn in de school hoek Malie singelMarnixstraat. De heer v. d. Heiden staat als een der beste volksdansleiders in Neder land bekend, zodat men op een mooie avond kan rekenen. GEVEILDE PERCELEN. Ten overstaan van notaris A. H. J. Lohman te Oude Wetering: Huis en erf met schuren te Leimuiden Dorps straat 4, groot 11.45 are, in bod: 28.000,is niet verkocht. BEGRAFENIS A. M. GROOS. Hedenmorgen had op „Rhijnhof" de begrafenis plaats van het stoffe lijk omhulsel van de heer A. M. Groos, monteur le klasse bij de Tech nische Dienst van de P.T.T., op 43- jarige leeftijd overleden. De heer Groos, die vele jaren te Leiden werkte, was een half jaar ge leden overgeplaatst naar Den Haag. De lijkstoet nam zijn weg langs het gebouw van de Technische Dienst van de P.T.T. aan de Boommarkt, waar het gehele personeel stond aan getreden voor het bewijzen van de laatste eer. Asielbouw bij Besjeslaan? A.s. woensdagmiddag en -avond zal de afdeling Leiden van de Ned. vereniging tot bescherming van die ren in de foyer van de Stadsgehoor zaal een filmvoorstelling arrangeren, waarin twee films betrekking heb bend op de dierenwereld zullen wor den vertoond. De middagvoorstelling is bedoeld voor kinderen, die in de avond voor ouderen. Met deze filmvoorstelling luidt de afdeling de actie voor het komende jaar in, dat zeer belangrijk hoopt te worden. In 1958 immers zal het 40- jarig bestaan der afdeling worden herdacht en men hoopt ter gelegen heid daarvan eindelijk ook het nieu we dierenasiel te kunnen openen, waarop al zo lang wordt gewacht en aan de plannen waarvoor reeds zo veel is gedaan. Intussen kunnen wij mededelen, dat het er thans goed voor staat met deze plannen, die ver wezenlijkt kunnen worden op een terrein aan de Besjeslaan aan de Hoge Rijndijk op de grens van Zoe- terwoude en Leiden. De nodige stappen om de vereiste vergunnin gen te verkrijgen zijn reeds gedaan en het bestuur ontmoet zeer veel welwillendheid bij zijn streven ein delijk weer cje beschikking te kun nen krijgen over een plaats waar de dieren 'een goed onderkomen kun nen vinden. Met het geld, dat reeds aanwezig is, zal met de inrichting worden be gonnen, doch men hoopt, dat dit be drag middels de hierboven aange kondigde filmvoorstellingen en an dere activiteiten nog belangrijk aan gevuld zal kunnen worden. Burgerlijke Stand Ondertrouwd: J. H. Haverkamp en L. Wittebol. J. van Hattum en W. de Clercq. J. T. van Oosten en F. A. M. Ligtvoet. A. J. Peltenburg en A. J. Bloem. P. Hoppenbrouwer en H. W. Klein. P. Onderwater en N. de Kooter. H. van de Water en J. E. Teijn J. C. Baak en A. Beerenfen- ger. S. Schaaf en J. T. Rietveld. H. de Water en C. Pison. J. J. van de Berg en M. J. Heuzen. H. Verver en J. M. Wisse. J. L. Stokhuijzen en H. Gro tenhuis. I. Tuurenhout en C. Rood- akker. W. C. van der Haak en W. Buurman. P. N. J. van Rijn en E. G. van der Ploeg. Geboren: Martha d. v. A. Disseveld en M. Verwoerd. Anna Maria Johan na dr. v. L. C. J. Ruijgrok en J. C. M. van der Kroft. Johannes Petrus Cor nells z. v. L. C. J. Ruijgrok en J. C. M. van der Kroft. Eveline Guurtruida dr. v. K. Brevé en G. Roemer. Corne lls Jacobus Maria dr. v. J. A. v. Zijp en A. J. M. Goddijn. Johannes Leo- nardus Maria z. v. D- W. Wansink en J. J. Zee. Overleden: H. van Veen 53 j. man. G. H. C. van Dongen 70 j. m^n. A. M. Groos 43 j. man. P, Riemens 91 j. weduwe van: R. Emmen. NIET BEZORGING Bij eventuele NIET BEZORGING van De Leidse Courant gelieve U te lefonisch te reclameren alleen num mer 20935 tot 19.00 uur (7 uur). Zaterdag 17 uur (5 uur) WU kunnen dan trachten U alsnog een exemplaar te doen toekomen. Leidse Agenda (Kath. verenigingen kunnen zich bij het vaststellen van data van bijeenkomsten laten voorlichten door het secretariaat van de Raad van Maatsch. en Cult. Overleg, W J. Kriek, Hooigracht 12. tel. 20018) PROGRAMMA MISYVEEK PAROCHIE H. LODEWIJK, STEENSCHUUR. ZATERDAG 21 sept. Geen Avond conferentie. ZONDAG 22 sept. Plechtige slui ting van de Misweek. Hoogmis met volkszang, slotpreek en Pauselijke Zegen. ZATERDAG 21 SEPTEMBER R.K. Instuif Haagweg. Ontspan ningsavond met wedstrijd „Ik denk er zó over". Aanvang 8 uur nam. Leonardushuis. K.A.B. Opening winterseizoen. Al le kaderleden en hun dames. 7 uur Avondmis in kapel van Eerw. Zus ters Carmelitessen, Oude Vest 45, waarna inleiding over „de taak van het kader" door de heer L. van Jaarsveld. St. Antonius Clubhuis, Mare. Waag. Laatste dag der Vebo-ten- toonstelling, zuiveldag. ZONDAG 22 SEPTEMBER R.K. Instuif Herensingel. Henri d'Albert spreekt over zijn ervarin gen als zwerver in Parijs. Aanvang 8 uur nam. Zaal Maria Gijzensteeg. MAANDAG 23 SEPTEMBER Leidse Amateur-Fotografen. „Fo tografische motieven". Steef Zoet mulder. „De Doelen", Rapenburg 2. Aanvang 8 uur. St. Adelbertvereniging. ,,'t Gulden Vlies". Inleiding door de heer L. C. J. Roozen: „O Leyda Gr^ziosa". Aan vang 8.15 uur nam. Modeshow. N.V. van Egmonds Mo- debedrijven. „In den Vergulden Turk", aanvang 8 uur nam. DINSDAG 24 SEPTEMBER St. Eloy. Adviesavond, geb. Chr. Sociale Belangen. Oude Singel 236. Van 7.308 uur nam. WOENSDAG 25 SEPTEMBER Kath. Vrouwengilde afd. Leiden. „Bezinningsmorgen" door rector J. Th. Kraakman. Aanvang H. Mis 9 u. in de kapel van het St. Lidwinahuis, Zoeterwoudsesingel 33a. Hartebrugparochie. Meisjes-jonge renbijeenkomst in de Hartebrugkerk „Van 1725en zo alleen?". Aan vang 7.45 uur nam. St. Antonius-clubhuis. Alg. verga dering van de Vriendenkring ter ere van het H. Sacrament. Apnvang 8 u. nam. DONDERDAG 26 SEPTEMBER N.R.KJM. Causerie met lichtbeel den door rector L. P. M. Vester „Ik was bij de emigranten". „In den Ver gulden Turk", aanvang 8 uur nam. VRIJDAG 27 SEPTEMBER Tieidse Smalfilm Liga. Vertoning films. Cantine Röntgen-apparaten- fabriek Smit, Herengracht 34, Aan vang 8 uur nam. Rijksmuseum Geologie en Minera logie v. d. Werffpark 1 Tentoonstel-- ling geologie van Nederland. Op werkdagen van 10—12 en 24 uur Zon- en feestdagen 24 uur. Rijksmuseum voor Volkenkunde: 1 Tentoonstelling „De mens in minia tuur; de wereld van het poppenspel" (Tot 1 okt Zondagsdienst der huisartsen. De zondagsdienst wordt waargeno men door de doktoren: Meel, Pieter- se, Janzen, De Jong, Veldhuyzein. Dienst der apotheken. Zaterdag 21 september zijn geopend des mid dags, 's avonds en 's nachts voor het klaarmaken van spoed recepten: Apotheek Douza, Douzastraat 31, tel. 21313. Apotheek Nieuwe Rijn, Nieuwe Rijn 18, tel. 20523. Apotheek Oegstgeest Wilhelmina- park 8, Oegstgeest, tel. 26274. Zondag 22 september zijn geopend van 's mogens 8 uur tot 's avonds 12 uur: Apotheek Douza. Apotheek Oegstgeest. BIOSCOPEN. De films in de week van 2027 september zijn door de Kath. Film Centrale air volgt gekeurd: Casino: „Inspecteur Callaghan en de geheime code", 18 jaar. (Donderdag: „Het kind van de sloppen", 18 jaar). Lido: „Nina", 14 jaar. Luxor: „De ffraaf van Monte Chris- to", 14 jaar (gewijzigde aan- vangsuren!) Trianon: „Onveilig signaal", 18 jaar. Rex: „Het monster, dat de wereld bedreigde", 14 jaar. Het bestuur van de Ned kath. ver. van handelsagenten en verzekerings inspecteurs „St. Christoffel" had zijn leden gisteravond uitgenodigd voor de eerste vergadering in het nieuwe seizoen. Om op de vergadering meer armslag te geven aan de actuele on derwerpen, had het bestuur de no tulen bij de agenda gevoegd, waar door de vergadering niet langer duurde en er meer tijd was voor be sprekingen en de rondvraag. Bij de aanvang der vergadering verwelkomde de voorzitter, de heer L. J. van Leeuwen, de geestelijk ad viseur, pater R. Maarschalkerweerd o.f.m. en de aanwezige leden en spoorde deze laatste aan om in het nieuwe seizoen de bijeenkomsten goed te bezoeken en de niet opge komen leden over te halen, mee te komen naar deze interessante avon den, wat voor goede handelsagenten niet moeilijk zou moeten zijn. Van bestuurszijde werd toegezegd, de avonden zo actueel mogelijk te ma ken. Hierna volgden de goedkeuring der notulen en enkele huishoudelijke mededelingen. Na de pauze werden de leden ver rast met een causerie van de geeste lijk adviseur, over de H.H. Plaatsen in Israël en Jordanië, welke hij zelf enige jaren geleden had bezocht. In grote lijnen beschreef de pater de geschiedenis van de tempel en Je ruzalem en op welke wijze de chris telijke heiligdommen in Palestina waren tot stand gekomen Deze reeds zeer heldere causerie werd bovendien nog gevolgd door een serie plaatjes, waarbij een over zicht werd gegeven van het tegen woordige Jeruzalem. Na een hartelijk dankwoord aan pater Raymundus werd een druk ge bruik gemaakt van de rondvraag, met als voornaamste besluit de op dracht aan het bestuur om het St. Nicolaasfeest voor de kinderen weer te organiseren. Na een opwekking aan de leden om voor de organisatie propaganda te voeren onder niet-leden, sloot de voorzitter deze prettige avond. POTLOOD en GEEST Oplossing No. 504. Horizontaal: 1. mosroos, 7. Be, 8. L.S», 10. P.S., 12, tam, 14. na, 15. die, 17. ant, 18. steel, 19. gat, 21. pro, 23. el, 24, lam, 26. do, 27. Po, 28. eg, 30. saffier. Verticaal: 2. Ob, 3. set, 4. olm, 5. os, 6. opdagen, 9. patroon, 11. si, 13. arena, 14 nn, 16. Est, 17. alp, 20. al, 22. RH., 24. lof, 25. mei, 27.pa, 29. ge. Casino. In de film „Inspecteur Callaghan en de geheime code" krij gen we een interessant spel te zien van de politie tegen een handig spionnencomplot, dat er zijn werk van maakt gegevens over atoom onderzoek naar het buitenland te smokkelen. Inspecteur Slim Salla- ghan krygt daarop van de Engelse regering opdracht deze affaire te on derzoeken. En hij doet het resoluut, de grootste moeilijkheden overwin nend, Hij weet zich daarbij danig in te dringen in het complot, voorge vend vertegenwoordiger in ijskasten te zijn. Het eerst maakt hij kennis met de geheimzinnige Irania, een mooie jonge vrouw, die een koffer angstvallig bewaakt en nimmer al leen laat. Als zij te Parijs aangeko men deze koffer in depot blijkt te hebben afgegeven, maakt hij er zich op handige wijze meester van. Daar in bevindt zich een magnetofoon- band, waarop een onschuldig aan doend walsje het geheim schijnt te bevatten van tal van gegevens. Wat het precies behelst kan de politie niet ontdekken, waarop Callaghan besluit de band aan de geadresseer de te gaan brengen, zekere Gonza les, enz. enz. Ook dit blijkt een tus senpersoon te zijn, want hij moet de band weer afleveren aan een gravin, die tenslotte de geheimen van de grote opdrachtgever ter hand moet stellen. Alles gaat er even geheimzinnig aan toe en er moeten heel wat knok- partijtjes geleverd worden, alvorens het complot ontmaskerd wordt. Maar dat is de vrolijke noot in deze aar dige film, waarin Tony Wright als inspecteur Callaghan een voortref felijke rol speelt. Lido. Karl Heinz Böhm en Anouk Aimée spelen de hoofdrollen in de film „Nina", een verhaal, dat zich afspeelt in het Wenen na de tweede wereldoorlog, toen nog bezet door Russen, Amerikanen, Fransen en Engelsen Karl Böhm is als Frank Wilson werkzaam bij een Amerikaans persbureau, Anouk Aimée als Nina Iwanowa, een Russisch meisje, bij het persbureau Tass. Als Frank Wilson het eenzelvige meisje eenmaal heeft ontmoet, is hij er dadelijk verliefd op. Aanvankelijk weert zij hem af, want zij weet, dat zij niet in een vrije wereld levend in moeilijkheden zal komen. Zij staat nl. onder voortdurende strenge controle van haar chef, majoor Tu- baljow, een Rus in hart en nieren, die haar omgang met een Amerikaan als een halsmisdaad beschouwd. Hij achtervolgd haar, temeer daar zijn overste hem niet steunt, omdat hij geen vermoedens maar bewijzen wil zien. Als hij deze tenslotte tracht te verkrijgen, is zijn dood er het ge volg van. Ingewikkelde complicaties volgen, die we niet alle zullen vertellen om de gang van het verhaal niet te ver klappen, doch naarmate het einde nadert, neemt de spanning toe, wel ke tenslotte eindigt in een hereni ging van beiden nadat Wenen haar vrijheid terug heeft gekregen. We weten niet wat we in deze film het meest moeten bewonderen: het spel van vurige, jonge liefde van de Amerikaan of de grote innerlijke strijd van het meisje, dat zo treffend door Anouk Aimée is weergegeven. Rudolf Jugart, die de regie van deze film had, heeft eer van zijn werk gekregen. Luxor. Na reeds geruime tijd aangekondigd te zijn, is thans de grote film „De Graaf van Monte Christo" op het programma van Luxor verschenen. De titel van deze roman van de befaamde Franse schrijver uit de vorige eeuw, Alexan der Dumas, is bekend genoeg, doch van de jongeren zullen er weinigen zijn, die dit werk gelezen hebben. Het is nu eenmaal het lot van oude meesterwerken, ook al behoren zij tot de wereldliteratuur. De zgn. graaf van Monte Cristo was in zijn jonge jaren een zeeman, die volkomen on schuldig verwikkeld raakte in de po litieke perikelen van Frankrijk in het jaar 1815, toen Napoleon op Elba gevangen zat. Hij werd op een anonieme beschul diging in één der beruchte gevan genissen voor politieke misdadigers, kasteel If, opgesloten en bleef daar 18 jaar zonder verhoor en zonder vonnis. De procureur des konings, die hem dat geleverd had, toen hij nog substituut was te Marseille, had alle reden om de zaak in de doofpot te houden. Na 18 jaren wist de zee man echter te ontsnappen en zon hij op wraak. Dank zij de onthulling van een medegevangene, kon hij zich in het bezit stellen van een onme telijk fortuin, dat verborgen was op het onbewoonde eilandje Monte Cristo, en met behulp van dit fortuin werd hij de geheimzinnige graaf, die langzaam maar zeker al diegenen wist te ontmaskeren en te liquide ren, die de oorzaak waren geweest van zijn onverdiende gevangenschap. Het is een fantastisch avonturenver haal, dat sterk boeit, dank zij de uit stekende compositie van de oude Franse meesterverteller. De film is in twee gedeelten gemaakt, doch wordt met een korte pauze achter elkaar gedraaid, zodat het spannen de verhaal de gehele avond (of mid dag) vult. Voor personen boven de 14 jaar. Rex. De naam van de film „Het monster, dat de wereld bedreigde" zegt reeds genoeg. Het gaat over een voor-historisch monster, dat is voort gekomen uit een ei, dat sinds duizen den jaren verborgen had gelegen in een spleet van de zeebodem. Men had het ei in een laboratorium zorg vuldig bewaard, in een koele tem Vóór honderd jaar Uit de Leidsche Courant van 21 September 1857. Leyden. Hoewel gewoonlijk de verjaardagen van de leden van het Vorstelijk Huis alhier oj) eene eenvoudige wijze worden gevierd, zoo maakte echter de dag van gisteren, verjaardag van Z.K.H. den Prins van Oranje, thans kweekeling onzer Hooge- school, hierop eene uitzonde ring (Herinnerd wordt dan aan de aankondiging van een watermuziekdöor het muziek korps Rijdende Artillerie). Deze aankondiging ivas ge noegzaam om onder alle standen het verlangen tot deelneming op te wekken, ten einde daardoor eene hulde te brengen aan den jongen Vorst, die door zijne min zaamheid aller harten heeft ge wonnen. Tegen 6 uur zag men dan ook op het Galgewater (enz.). UIT DE OMGEVING Bouw-nieuws uit Alpben a.d. Rijn Het is een leuke ervaring als je zo in de Leidse Courant schrijft. Je denkt: wat zal de reactie zijn? Van morgen ontving ik een groene giro enveloppe en er stonden geen rode cijfers in maar zwarte. Uit Den Haag een gift van 100, daar wordt je even stil van, dat is alvast een prach tige gift voor een nieuwe ciborie. Uit Zoeterwoude kwamen twee giro strookjes van 10,en een van f 5, uit Warmond. Nu is het pas woens dag. U begrijpt dat ik bar nieuws gierig ben naar de komende dagen. Zal ik verklappen, dat ik een kelk mag laten maken namens een rus tende pastoor? Och waarom niet. Ik houd van open kaart. De goede ge vers mogen toch wel weten waar ik het geld voor besteed. Een ciborie kost minstens 350. We schieten al lekker op. Volgende keer hoop ik de lezers en weldoeners het bedrag bekend te ma ken voor de noodzakelijkste altaar benodigdheden.. Dank ook aan de juffrouw uit Lei den voor „de goede tip"; ik hoop er vruchtbaar gebruik van te maken. We zullen zeggen tot een volgende keer. Zeer hartelijk dank aan allen die mij verblijd hebben met hun goede gaven. God zegene u! A. GROEN, Bouw-pastoor, Paradijslaan 6, Alphen aan den Rijn. Giro 275128. Motto: voor de hulp-kerk. BODEGRAVEN Doktersdienst. De medische dienst voor he\ komende weekeinde zal wor den waargenomen door dokter S. Beye, Wilhelminastraat, tel. 2113, en zuster Stutvoet, Vosholstraat 2, Zwammerdam, tel. 2566. Esto. Het programma van zon dag a.s. bevat voor het eerste elftal de uitwedstrijd WSEEsto. Het twee de elftal trekt naar Gouda om ONA 6 te bekampen. B3SX0GP MASSALE ZANGAVOND. Zanglievend Boskoop heeft gister avond kunnen genieten van het op treden van een 7-tal koren, uit de kring Gouda. Na een inleidend woord van de voorzitter van de kring, waar bij deze zijn vreugde over de grote belangstelling uitsprak en allen een mooie avond toewenste trad als eer ste de plaatselijke zangvereniging voor het voetlicht met Geistliches Lied van Mendelsohn Bartholdy waar bij de alt-solo werd vertolkt door mej D. van 't Wout. oeratuur maar oer oneeluk kwam! Vervolgens traden op de gemengde rwarmte bTen toen werd e '^Teidfnv v3? hï?0? Sa?lLrhJÏLenPSVoof H°tari?enr en F Haekemtz; De Kernhui? Berg: iKaptein, De Lofstem uit Waarder en Trianon. „Onveilig Signaal" Oefening en Stichting uit Woerden, zegt als titel eigenlijk niet zoveel. dir. N. F. van Vliet. Men zou kunnen denken aan een i Tenslotte zong „Prinsenstad Man conflict met de verkeerspolitie, doch nenkoor" uit Delft cnder leiding van het onveilig signaal van deze rol- IA. Goedman, Ave Verum van Viaden, prent is het hele leven, het dubbeleNobody knows en Old Black Joe het- leven, dat een zekere Louis, bezit- geen de talrijke aanwezigen met een ter zowel van een nachtclub als van daverend applaus beloonden, een moderne, goed florerende garage,Het slotnummer werd gezongen leidt met zijn duistere praktijken als I door alle deelnemende koren geza- gangster. Hij is bezeten door begeer-menlijk onder leiding van de heer H. te naar geld en luxe, maar binnen I F. Kapteijn hetgeen een in alle op- in deze keiharde en koelbloedige misdadiger ligt een hart verborgen, dat nog warme gevoelens kan op brengen en een greintje menselijke liefde heeft opengelaten voor zijn moeder en broer. Deze „zwakheid" tenslotte verleidt hem ertoe van het zichten geslaagd nummer werd. Voor de aanvang werden de deelnemers in het verenigingsgebouw onthaald op een broodmaaltijd ei. na afloop kon den zij onder het genot van een kop je koffie beluisteren hoe zij deze avond hadden gezongen aangezien roven en moorden afscheid te nemen, men het concert op de band had opge- doch hetzelfde gevoel lokt hem in I nomen, de val en verijdelt de tenuitvoer legging van zijn betere plannen. De film is gemaakt naar een roman .%n de schrijver Au guste le Breton, aie eveneens „Du Rififi chez les hom mes" op zijn naam heeft staan. Even als deze met spanning geladen film is ook dit nieuwe produkt van de Franse filmindustrie doortrokken HAZERSW0UDE Aanbesteding ovenbouw „Nieuw Werklust", fabriek van dakpannen, bureau Dekker en v. d. Sterre te Leiderdorp is namens de N.V. „Nieuw Werklust"e fabriek van dakpannen, draineerbuizen enz. alhier, onder van dezelfde sombere en wrange j hands aanbesteed: het bouwen van sfeer, welke zovele Franse filmseen ovengebouw op het fabriekster- kenmerkt; een typische karaktertrek rein aan de Rijndijk alhier. De in- van dit overigens zo levenslustige1 schrijvingen waren van hoog naar volk. Jean Gabin speelt de hoofdrol 1 laag als volgt: N. Mol te Leiderdorp op de manier, welke wij van hem I f 29.488, C. Meerburg te Leiderdorp gewend zijn: stoer, vierkant, rustig f 29.100; L. Bontebal( Zoetermeer en menselijk, voor ons altijd nog een f 28.574, W. J. Jongeneel te Koude- acteur van formaat. Men kan hier kerk 28.357, G. Aartman en Zn Lei- spreken van een detectivefilm, maarmuiden 27.883, fa. v. d. Velden en er wordt wat dit filmwerk betreftDe Jong te Leiderdorp 26.600, J, v. te weinig met deze genre-term uit- 1 Wieringen, Alphen aan den Rijn gedrukt; het is beslist méér waard, 26.532. Toegang boven 18 jaar. De gunning is aangehouden. R.K. T.V.V. Avanti. Het 2e da mesteam verloor in Delft van Phoe nix 1 met 54, zodat het aan span ning niet ontbroken heeft. Dit team is nu ook uitgevallen. De junioren speelden in Zoeterwoude tegen PIT '54. De a-junioren wonnen met 63 van PIT '54 c, de b-junioren met 5-4 van PIT '54 b. Vandaag spelen de b-juniores tegen Treffers c te Ha- zerswoude. Hedenavond en morgen neemt Avanti deel aan het kampioenschap van Hazerswoude. Er wordt enkel en gemengddubbel gespeeld met afval- systeem. Ook de junioren nemen er aan deel. Wil men practhige wed strijden zien, dan kome men morgen avond bij de finales kijken. Aanvang 8 uur in het parochiehuis aan het Zwaantje. KOUDEKERK Gemeenteraad. De raad der ge meente komt a.s. maandagavond om half acht op het raadhuis bijeen. Op de agenda komen o.a .de volgende punten voor: benoeming leden woon ruimtecommissie, wegens periodieke aftreding van P. Geerlof, A. v. d. Ent en C. J. v. d. Vis en wegens be danken van H. J. Heemskerk en M. Maat. Op de aanbeveling komen de aftredenden voor en dë heren Th. Bezuijen sr en P. van Hemert. KATWIJK AAN ZEE Doktersdienst De zondagsdienst wordt morgen waargenomen door dr. T. Lodder, Andreasplein 2. NOORDWIJK HANDBAL MSV. Wegens de z.gn. technische dag waarop de topspelers van de Hand- balbond bij elkaar komen om daar uit regoniale en districtselftallen sa men te stellen zijn er voor senior elftallen geen competitiewedstrijden vastgesteld. Toch zullen de eerste elf tallen van de MSV op het groene veld verschijnen, doordat zij de vererende uitnodiging hebben ontvangen om ter gelegenheid van de ingebruikname van het nieuwe sportterrein van HVL aan de Vollenhovekade te Leiden, de openingswedstrijden te komen spe len. Deze wedstrijden vangen aan te 12 uur en te 1 uur. De junioren wedstiijde gaan ech ter wel door te 12 uur VVSB aMSV a (meisjes); 1 uur MSV a—HVP a (jongens). De training voor junioren zal plaats vinden op de dinsdagavonden in de zaal Wassenaaisestraat van 78 uur en wel om de week voor de jongens en de meisjes. De jongens beginnen a.s. dinsdag 24 sept. en de meisjes ko men dan op 1 oct. a.s. en zo vervol gens om de week. Voor de senioren is contact opgeno men met een prima trainer. Volleybal competitie. Op 24 sep tember a.s. start de volleybal-com petitie van sportverenigingen uit Noordwijk en omstreken. Het aantal deelnemende clubs overtreft nog dat van vorig jaar. Bij de dames zijn het K.V.C. (Katwijk) met 2 teams, N.V.C. (Noordwijk), Teylingen (Sassen- heim) P.T.T. (Lisse), en M.S.V. (Noordwijk). De heren teams K.V.C. (Katwijk, N.V.C. (Noordwijk), Sios (Noordwijk), K.P.S.V. (Katwijk), Teylingen (Sassenheim), R.V.T. (Noordwijk) met 2 teams, N.P.S.V. (Noordwijk), P.T.T. (Lisse), M.S.V. (Noordwijk), en Ona (Noordwijk). Competitieleider is wederom de heer B. J. H. Boers. Medische dienst. De zondags dienst zal waargenomen worden door dr. Goudraan Tel. 2333. Alleen de apotheek aan Zee is op zondag ge opend van 11.3018,00 uur. Buiten deze tijd voor spoedgevallen dé Duinrand apotheek. 0EGST^rr$T Vrouwengilde. De eerste ver gadering van het r.-k Vrouwengil de, gehouden in het St. Willibrordus- 1 gebouw, was druk bezocht en stond onder leiding van mevr. Staal-Van Santvliet die een zeer interessante causerie heeft gehouden over Span je, een causerie welke zij eerder heeft gehouden voor de commissie van huishoudelijke en gezinsvoorlichting. Spreekster ging uitvoerig in op het ontstaan en de ontwikkeling van Spanje, daarbij wijzend op de ge- isoleerde ligging in de zuidwesthoek van Europa. Voorts schilderde zij de grote contrasten in dit land Naast de allerprachtigste kathedralen en de schoonste mozaieken, vindt men er de rotsbewoners, die tot de armste mensen moeten worden gerekend. Mevr. Staal mocht zich in een ge spannen aandacht van de vele aan wezigen verheugen. Pastoor Looyaard, de geestelijke adviseur van het Gilde, gaf blijk van medeleven door zijn aanwezigheid en werd speciaal verwelkomd. Het was een goed begin in dit seizoen.

Leidse Courant | 1957 | | pagina 2