DUINS TREEK Middenstand bespreekt „R van Alphen DONDERDAG 19 SEPTEMBER 1957 DE LEIDSE COURANT PAGINA 5 Nog veel open vragen Een deel van de Alphense midden stand is dinsdagavond in het geweer gekomen, op de praatstoel geklommen en zal ook nog in de pen klimmen, om uiting te geven over zijn bezorgd heid met betrekking tot de door de gemeente vastgestelde rooilijnen en maximum hoogte van alle gebouwen, aan beide zijden van de Julianastraat. Een bespreking, waarbij dit naar voren kwam vond plaats in restaurant Markx aan de Julianastraat. Hierbij waren alle betrokkenen vertegen woordigd. De besprekingen werden geleid door de heer J. G. S. Bahlmann. In het kort komt het hierop neer, dat de gemeente heeft bepaald en voor belanghebbenden ter inzage gelegd, dat de rooilijn aan de oostzijde (Rijn zijde) wordt teruggebracht tot 20 me ter en aan de westzijde (Paradijslaan- zijde) tot 15 meter. Voorts is vastge steld dat de hoogte van de gebouwen niet verder mag reiken dan 7 meter, hetgeen neerkomt op ten hoogste één verdieping. Tei. aanzien van verschil lende panden kan worden gezegd dat de nieuwe rooilijn dan bij officiële vaststelling dóór de bestaande gebou wen zal lopen en wat de hoogte der panden betreft, reiken er meerdere boven de gestelde hoogte uit. De gronden aan beide zijden van de Ju lianastraat zijn gemiddeld 50 en 55 meter diep. Daar hoegenaamd geen der geves tigde zaken in de nabije of verre toe komst een uitbreiding in de breedte kan ondergaan zullen de eigenaars, willen zij hun zaken aanpassen aan de behoeften en eisen met betrekking tot de ontwikkeling der gemeente, dit moeten vinden in de diepte en/of de hoogte. Maar, zo redeneerde men, dit wordt door de betreffende rooilijn onmogelijk gemaakt. Het is bekend gemaakt, dat een der aan die straat gevestigde winkeliers zijn etalage mogelijkheid wil verrui men. Hij kan dit alleen bereiken door zijn winkelruimte op te offeren, de ingang tot de zaak dieper door te trekken en aan weerszijden van de dan ontstane „galerij" diepe etalages te laten maken. Dit is een ingrijpend plan, waartoe het verzoek reeds bij de instanties is ingediend. Door ver wezenlijking van dit plan zal dan het aanzien van de Julianastraat als win kelstraat aanmerkelijk worden ver hoogd. Maar als de winkelruimte aan de etalagemogelijkheid moet worden opgeofferd, dan moet men achteruit kunnen. De toekomstige rooilijn trekt een lelijke streep door de rekening, met welk geval het algemeen belang, naar men meent, evenmin gediend is. Het algemeen belang van Alphen eist dat ook de middenstand met zijn tijd meegaat en zich aanpakt. Als de groei van de gemeente, aldus een der sprekers, op dezelfde wijze crescendo gaat als de laatste paar jaren het ge val is en men daarbij ook rekent met de ontwikkeling en bevolkingsaan was van de streek, waarvan Alphen volgens de bedoeling van de gemeen telijke overheid en het ETI-rapport meer en meer de functie van cen trum-gemeente zal moeten gaan ver vullen, dan zullen vele zo niet de meeste middenstandsbedrijven voor het feit komen te staan dat zij op de ene of andere wijze tot vergroting van hun zaken zullen moeten over gaan. En als men dan hierbij over weegt, dat het standpunt van het ge meentebestuur is, dat ook plaatselij ke bedrijven en industriën binnen de eigen gemeente voldoende mogelijk heid tot verruiming moeten vinden, dan strookt dit jongste besluit geens zins met de opvatting die aan ge noemd gemeentelijk streven ten grondslag ligt. Vele vragen. De gewraakte belemmering van uitbreiding brengt bovendien nog met zich mee, dat de handelswaarde van de desbetreffende panden aan merkelijk daalt en wat moeten die winkeliers beginnen, die zoals men dat pleegt te noemen een „gouden dak" boven het hoofd hebben. Wordt nu hierdoor niet dc verhouding hypo theek en zekerheid niet verstoord? vraag men zich met bezorgdheid af. Met betrekking tot de panden waar de rooilijn dan doorheen zal lopen, vraagt men met belangstelling of de ze bepaling het gemeentebestuur het recht verschaft om tot inkrimping van de bepaalde bedrijfsruimten over te gaan als het het wenselijk acht voor de verwezenlijking van een of ander nieuw plan? Een andei bezwaar zag men b.v. in de aanleg van een wandelpad achter de panden oostzijde, langs de Rijn, dat de passanten, die uiteindelijk ko pers zijn, om de winkelstraat leidt. Dubbel bezwaarlijk wordt dit als de bestaande bedrijven in de diepte niet mogen bouwen en dus nooit in de ge legenheid zullen komen om desnoods aan de achterzijde door middel van etalages de aandacht van voorbijgan gers op hun zaken te vestigen en door middel van een achter-ingang tot ver kopen in staat te zijn. Weer anderen vonden de vraag be klemmend, wf op de, aldus in „ver zekering gestelde" eigendommen, ge bouwd zal gaan worden. Worden dat winkelpanden met Ie kans dat een concurrerende firma zich als achter buurman gaat vestigen? Afgezien van deze problemen vindt men over het algemeen, dat het pad, dat misschien aantrekkelijk zal kun nen zijn voor wandelende jongelui, de rustige en vrije betekenis van de achtertuinen volkomen opheft. Alphen heeft behoefte aan flinke, moderne en ruim gesorteerde zaken, maar wie durft het aan om met de omschreven vooruitzichten wat eco nomisch gezien eigenlijk helemaal geen vooruitzichten betekenen, geld in de zaken te steken voor verbou wing en uitbreiding. Er zijn ondernemers in die straat, die zich nauwelijks een lustrum daar gevestigd hebben, met het pret tige vooruitzicht op de achtergelegen 1 i I .,»t gronden vergaderzalen en een con certgebouw te stichten, waartoe men een prachtige entree voorziet aan de Paradijslaan-zijde, vooral als het plan tot demping van het oinleidingska- naal doorgaat. Dit zijn toch ook za ken van urgentie voor de gemeente. Vaak hoort men in officiële krin gen verkondigen, dat het particulier initiatief vóór moet gaan. Nu bestaan die plannen in uitwerking maar de mogelijkheid wordt ineens ontnomen, zo redeneert men. Over de gehele linie ziet men de vaststelling van de genoemde rooilij nen als 'n krachtige rem op de aanpas singsmogelijkheid van gevestigde on dernemers om van Alphen werkelijk te maken een zelfstandige en centraal fungerende gemeente. Uiteraard liggen op dit terrein tal van particuliere belangen welke be klemd komen, maar als men al deze belangen bundelt, wordt het, op grond van de bovenomschreven redenen, toch een niet onbelangrijk algemeen belang, was de mening van de diver se sprekers. Daarom besloot men zich langs schriftelijke weg tot het gemeente bestuur te wenden, gemeenschappe lijk het algemeen belang naar voren brengend en individu cel ieder zijn particuliere zienswijze te geven. GEEN PAARD OP DE PAARDEN MARKT. Erg optimistisch waren de heren van de marktcommissia niet met be trekking tot de te verwachten aan voer op de jaarlijkse paardenmarkt te Alphen a. d. Rijn. Men had slechts op twee „klanten" gerekend en had daarvoor dan ook evenzovele plaat sen gereserveerd. Maar zelfs die ge ringe verwachting werd niet beant woord. Niet één paard, zelfs geen veu lentje, zoals wel eens gebeurd is, werd woensdagmorgen aangevoerd. „De openlucht-stallen" in de Zaal bergstraat bleven onbezet en ook geen koopman liet zich bij de „stal len" zien Voor de derde maal achtereenvol gens beleefde Alphen a. d. Rijn zijn jaarlijkse paardenmarkt, zonder aan voer. Wel was het druk in de Oran jestraat op de volgens traditie met de paardenmarkt gepaard gaande goederenmarkt. Daar werden goede zaken gedaan! DRIE VERKEERSONGEVALLEN. Toen de heer A. D. uit Amsterdam omstreeks half elf woensdagmorgen, op de Oudshoornseweg in de richting van de Heul rijdend met een kleine bestelauto, plotseling moest afremmen om achter een voor hem uitrijdende wielrijder te blijven, wegens 't nade ren van een tegenligger, is zijn wa gen gaan slippen. De auto schoot links het trottoir op en kwam voor de wo ning van ds Cadée op de zijkant in de daar lopende sloot terecht. De be stuurder kwam er met de schrik van af, maar zijn 4-jarig zoontje had zich aan de linkerknie bezeerd. Dr J. H. Pilon verleende de eerste geneeskun dig hulp. De auto, die zwaar geha vend was, moest per kraanwagen op het droge worden gehesen. Omstreeks half elf woensdag morgen vond op de Steekterweg, ter hoogte van de splitsing Goudse Rijpad een botsing plaats tussen een vracht auto, bestuurd door de heer R. A. v. E., wonende te Alphen ad. Rijn en een personenauto, bestuurd door de heer H. P., gedomicilieerd te 's-Gra- venhage. Beide bestuurders reden in de richting Bodegraven. De personen auto werd tot staan gebracht omdat de bestuurder ervan de bedoeling had zijn wagen links van de rijbaan op het naast de rijksweg gelegen straat gedeelte te plaatsen. Omdat uit tegen overgestelde richting een auto nader de wachtte de heer P. zijn beurt af. De bestuurder van de achter hem rij dende Vx'achtwagen remde af omdat hij de bedoelingen van zijn voorgan ger begreep. Maar ongelukkigerwijze gleed zijn wagen door de gladheid van de veg door en botste achter op de personenauto, die ernstig werd beschadigd. De vrachtauto werd licht beschadigd. Persoonlijke ongelukken deden zich niet voor. Op de Einmalaan, ter hoogte van de verf-, lak- en vernisfabriek Va- rossieau en cie n.v., vond omstreeks 6 uur woensdagavond een verkeers ongeval plaats waarbij een personen auto en een motor vrij aanzienlijke schade opliepen. Persoonlijke onge lukken deden zich niet voor. Het ongeval deed zich voor toen de bestuurder van een personenauto, de heer A. S. uit Alphen a. d. Rijn, rij dend in de richting Leiden, alvorens rechts het erf van ^enoemde n.v. op te rijden, naar linkszwenkte om ge makkelijker ae bocht te kunnen ne men. Hierdoor werd d' hem achter opkomende motorrijder J. A. W., eveneens te Alphen a. d. Rijn wonend en die op korte afstand was genaderd, misleid. De motorrijder meende, dat de personenauto links een zijstraat zou gaan inrijden en trachtte de auto rechts te passeren. Op dit moment zag hij dat de rechter richtingwijzer uit stond, maar kon de auto niet meer ontwijken. De motorrijder botste op de auto, waarbij beide voertuigen zwaar werden beschadigd. Consul ANWB. Tot opvolger van de heer B. J. F. I. Knaapen, die deze functie enkele tientallen jaren heeft vervuld, is tot Consul van de A.N.W. B. voor Alphen a. d. Rijn en omstre ken benoemd de heer A. J. Th. M. Korver, adjunct dir. van de dionst van gemeentebedrijven. BOSKOOP Schietvereniging opgericht. In een ten gemeenteenhuize gehouden bijeenkomst werd alhier een plaat selijke afdeling van de schietvereni ging „De Vrijheid" opgericht. Nadat de heer Van Meetelen een uiteenzet ting had gegeven van het doel en de structuur van de vereniging, welke plaatselijke schietcorramissie zal wor den genoemd, gaven zich 18 aanwezi gen op als lid terwijl 12 personen hadden medegedeeld als lid te zullen toetreden. Het voornemen bestaat zo spoedig mogelijk met de schiet oefeningen te beginnen, welke zul len worden gehouden in de cantine van de N. V. Mulder, Parklaan te Boskoop, die voor dit doel door de directie beschikbaar wordt gesteld. Indien mogelijk zal woensdagavond en zaterdagmiddag de gelegenheid worden geopend om te oefenen zo dat een verdeling kan worden ge maakt en de leden op de voor hen best geschikte tijd aanwezig kunnen zijn. Tot leden van het bestuur werden gekozen de heren: M. Bakhuijzen, J. B. ten Brinke, J. v. d. Bosch, mr. A. B. L. van Meetelen en S. Sluur- man. AARLANDERVEEN JONGEREN ORGANISEREN JONGVEEKEURING. De jongveekearing, die voorheen steeds georganiseerd werd door de plaatselijke fok- en controlevereni ging „Steeds beter" zal deze keer een geheel nieuw aspect vertonen. In het begin van dit jaar werd namelijk op de vergadering van deze vereniging een voorstel goedgekeurd om de or ganisatie van de keuringen in het vervolg in handen van de jongeren verenigingen te geven. Deze jongeren zullen misschien het bericht van die opdracht met ge mengde gevoelens ontvangen heb ben, doch de eenstemmigheid van handeling, onontbeerlijk voor 't wel slagen van deze onderneming was duidelijk aanwezig. Door hechte sa menwerking hebben de deelnemende verenigingen c.w. L.T.J., C.J.B.T.B. en Hollandse Jongerenmij van Land bouw iets op touw weten te zetten, dat wellicht de verwachtingen van velen zal overtreffenGelegenheid om zich hiervan to overtuigen zal iedereen voldoende krijgen. Op maan dag 23 sept. zulen ze namelijk de gro te jongveekeuring houden op het ter rein bij d>_ brandweergavage langs de Stationsstaat. Jongvee in de genres zwartbont en zwartblaar zal hier in groten getale aangevoerd worden om, na een nauwkeurige waardering door verschillende bekende veedeskundi gen voor de diverse mooie prijzen, w.o. 2 wisselbekers, geselecteerd te worden. De opening is 's morgens om 9 uur. Schaken. Gisteravond heeft de plaatselijke schaakclub haar onder linge competitie voortgezet. De uit slagen waren: G. v. RijswijkJ. Kroon 1 0; J. KroonG. v. Rijswijk 01; A. RodenburgQo v. Doorn 01; I. Groen in 't WoudG. v. Rijs wijk 1—0; K. RodenburgB. Oskam 10; A. SchüllerJac. Breedijk 01; Th. LeliveldM. v. Dijk 10. BODEGRAVEN WIT GELE KRUIS, In het Parochiehuis vond de jaar vergadering plaats van het Wit-Gele Kruis onder voorzitterschap van de heer W. van de Poll. De belangstel ling van de kant van de leden was uiterst matig. De secretaris, de heer J. de Wit, las hei jaarverslag, waar uit bleek dat het ledental constant was gebleven, maar vooral werd op nieuw respect afgedwongen voor het vele werk van de wijkzuster, Zr. Con. radi, die in het voorbije jaar :irca 2500 ziekenbezoeken aflegde en onge veer 100 andere bezoeken, in totaal bijna 3500. Het financieel verslag was in mi neur gesteld; een tekort van enkele honderden guldens! De begroting was nog somberde.Oorzaken waren de verhoogde afdracht aan het bestuur der TB.-vereniging i.v.m. zuigelin gen- en kleuterbureau en de minder gunstige perspectieven inzake de op brengst van de schapenweiderij. Het aftredend bestuurslid, de heer J. van Zo est werd bij acclamatie her kozen. Bescherming Bevolking. Onder leiding van het hoofd zelfbescher ming, de heer W. de Jong, kwamen de B.B.ers in Café Vink bijeen. Naast enkele interne agenda punten werd van gedachten gewisseld omtrent de blokploegenwedstrijden, die in Oude- v/ater zullen worden gehouden Er zal gepoogd worden een complete blokploeg naar deze wedstrijden af te vaardigen, hoewel de moeilijkhe den schier onoverkomelijk schijnen. Uit de diverse blokken was voldoen de deelneming, zodat besloten werd in elk geval buiten mededinging te zullen meedoen, Tot slot van de bij eenkomst werden enkele filmstrips vertoond. Benoemd. Tot hoofd van de Christelijke school in de Meye werd in de plaats van de heer G. van de Burgt, die naar Ridderkerk vertrok, benoemd de heer W. van Noort te Wageningen. Hengelwedstrijd. De Bodegraaf- se hengelsportvereniging organiseer de als een der laatste wedstrijden van het seizoen in de Goudse Vaart een snoekwedstrijd. Hieraan werd door achttien hengelaars deelgenomen. In totaal werden vier exemplaren ge vangen, waarbij één ondermaatse. Dé wisselbeker voor het grootste exem plaar per wedstrijd ging deze keer naar de heer J. van Dam, die een snoek ving van 62 cm. Nummer 2 werd de heer J. Goor met een exem plaar van 54 cm. De heer S. Kersber gen bezette de derde plaats met 38 cm. De laatste viel buiten de prijzen. DE KAAG SCHIPPERTJESDAG 1957. Gisteren is met een ideale zeilwind doch niet met aanlokkelijk weer daar vooral in de morgenuren een vieze motregen het geheel trachtte te bederven, de zeildag van de Ka- gers verzeild. Dat het nodige enthousiasme niet ontbrak, bleek wel uit de inschrij vingen, niet minder dan 28 deelne-, mers verschenen aan de start. De hele dag was het ook wat je noemt stil in het dorp, daar velen hetzij in de boot of aan de start- en finish-lijn ston den by de „Bonte Koe". Omstreeks half zes was de laatste van de 3 ronden verzeild, en was het werk voor de jury op de steiger af gelopen. De prijswinnaars werden om acht uur 's avonds in een korte speech van den Heer T. Donkers be kend gemaakt en de prijzen uitge reikt, w.o. een wisselbeker voor de eerstaankomende. De eerste 10 prijswinnaars waren: 1. J. Schuilenburg, 62 pnt; 2. J. Loog- man, 55 pnt; 3. Ohr. Zwetsloot. 55 pnt; 4. Peter Sohilperoord, 53 pnt; 5. J. van Ees, 51 pnt; 6. Johanna Vlugt; 5 pnt; 7. Jan Zwetsloot, 45 pnt; 8. Jan van Nieuwkoop, 42 pnt; 9. Han- nie Mijnvoord 42 pnt; 10. P. Biemond 42 pnt; Als laatstbinnenkomende werd Chris van „Tante Kee' met een troostprijs verrast. R.-K. SCHOOL GESLOTEN Door de vele gevallen 'au A.-griep is de R.-K. School alhier tot maan dag a.s. gesloten. DE KW9KEL Damclub „Kunst en Genoegen". Dinsdagavond speelde het le tiental haar 2e competitiewedstrijd van dit seizoen. Zij speelde een uitwedstrijd tegen Ouderkerk 1 en moest met een smadelijke 146 nederlaag huis waarts keren. Slechts 1 speler nl. J. van Zaal wist zijn partij te win nen, 4 zpelers brachten het tot 'een remise stand, terwijl niet minder dan 6 spelers hun party verloren. Knip- en naaicursus. De knip- en naaicursus, welke wordt georgani seerd door de R. K. Bond van het Gezin en het Katholiek Vrouwen gilde. kan thans doorgang vinden, aangezien het vereiste aantal dames zich heeft opgegeven. De lessen zul len woensdag 25 september a.s. in „Ons Huis" beginnen, en wel van 8 tot 11 uur. De brug der zuchten verdwijnt. De laatste dagen van de thans nog enige brug in de Drechtdijk zijn ge teld. Nog enkele dagen en de be ruchte brug is verdwenen. Men is reeds begonnen om naast de brug. welke in een flauwe bocht .ligt, de sloot gedeeltelijk te dempen, zodat het verkeer hier overheen geleid zal worden, en de weg niet afgesloten hoeft te worden., bij het slopen .van de brug. Geb.: J. Baas en A. v. Dam, zoon; C. A. M. Lek en C. M. Bakker, zoon; D. Kluis en P. v. Hilten, dochter; L. G. Lauwers en E. M. v. Zeist, dochter; J. P. Zegers en M. J. H. Kerkum, zoon; H. Rekelhof en M. E. Klinkhamer, dochter; J. Mourik en N. Schouten, zoon; A. M. Könst en W. J. M. de Jong, 2 dochters; J. Raadschelders en A. G. v. d. Meer, zoon; H. Th. Bon en M. J. Slof, zoon; Th. L. Baars en A. P. J. Boeleveld, zoon; Th, J. Meijers en P. C. M. van Vren, zoon. Ondertr.: H. de Rijk en M. G. Blom; P. J. v. Diemen en H. M. G. Verlaan; J. M. A. Kok en W. C. M. v. Diemen; H. C. de Graaff en G. Meijer; J. P. Westerbos en R. A. Klijn; E. de Wilde en H. M. G. v. Doorn; W. C. Rijksen en G. de Vries. Getr.: H. de Rijk en M. G. Blom; A. Verwater en A. M. Wegbrans; Th. C. Veenhof en J. W. Könst; J. van Diemen en H. M. G. Verlaan; N. J. Koek en M. A. v. d. Jagt. HAZERSW0UDE Geb.: Hester H., d. v. N. v. Leeu wen en H. J. N. v. Brakel, Berna- detta M. M„ d. v. J. E. Mensch en M. N. Out; Anthonius C. M., zn. v. Th. L. v. Wetten en N. Th. v. Die men; Arie, zn. v. W. v. Veen en J. v. Staveren. Ondertr.: W. J. v. d. Voort, 25 jr. en G. E. Straver, 26 jr.; G. J. v. Bennekom, 25 jr. en N. C. W. v. d. Voort, 26 jr.; J. v. Dorp, 25 jr. en W. C. de Groot, 21 jr. Getr.: H. Houtman, 23 jr. en S. Raaphorst, 22 jr.; J. C. v. d. Geer, 39 jr. en Q. A. T. van der Zon, 30 jr.; A. P. Hoogendoorn, 28 jr. en A van Staveren, 22 jaar. KOUDEKERK BETONMOLEN IN DE SLOOT. Gistermorgen omstreeks kwart over acht, moest de betonmolen van de firma Van Aalst, bestuurd door de chauffeur van W. komende uit de richting Alphen aan den Rijn, plot seling sterk afremmen, om een tegen ligger te kunnen passeren. Hierbij kwam de wagen te slippen en draaide daarbij in tegengestelde richting. Hij kwam in de langs de weg lopende sloot terecht, waarbij hij kantelde, en zwaar beschadigd werd. De chauf feur en zijn medepassagier konden zich door het cabineraampje onge deerd in veiligheid stellen. Door een kraanwagen van de firma Boot uit Alphen aan den Rijn wer den pogingen gedaan, om de molen weer op het droge te krijgen. Dit gelukte echter niet, mede doordat verbindingskettingen afbraken. Daar na werd het zware^tarwei overgeno men door een kraanwagen van de Citosa. Het gelukte deze omstreeks kwart voor zes, de verongelukte auto uit de modder te treken en op de weg te deponeren. Nadat het allerergste vuil van de wagen was verwijderd, werd deze door een kraanwagen van de firma Boot weggesleept. Gedurende bijna de gehele dag was de weg langs de Lage Zijde tussen Koudekerk en Leiderdorp gestremd voor doorgaand verkeer. De Citosa onderhield een pendeldienst. LEIDERDORP Leiderdorpse Schaakclub In de eerste ronde voor de onderlinge com petitie werden de volgende uitslagen verkregen Groep I: W. GoedhartRector J. C. de Groot Vz—Yx', E. M. J. Valk— A. v. Klaveren 10; F. TelengP. v. Wijnen MVi\ W. GoedhartDs J. F. Roth 0—1; P. C. v. d. Leek— E. M. J. Valk 1—0. Groep II: C. v. TolH. S. Ginjaar 10; R. MarbusA. M. Kleiss 10; A. P. HelmusD. Braam 01; A. M. KleissC. v. Tol 10. Groep III: C. MeinemaT. Rasser 01; W. v. d. LeekC. Boon 01; A. Geerlings—C. Meinema 10; W. v. d. LeekH. M. v. d. Hoogenband 01; H. A. KorswagenT. Rasser 1—0. Z0ETERW0UDE- LE3DERD0RP DEMON JTRATIE-AVOND R.-K. SPORTVER. MEERBURG. Opnieuw was er een verrassend grote belangstelling, ditmaal voor de demonstraties welke de jonge Sport vereniging „Meerburg" gisteravond in het parochiehuis organiseerde. Medewerkenden waren de volley balclubs „Professorenwijk" en „Sleu telring" beide uit Leiden, en de bad mintonclub „Smash", eveneens uit Leiden. Het doel van deze demonstraties was, zoals de voorzitter, de heer Van Kesteren, na de aanwezigen en de demonstrerende clubs welkom te hebben geheten zeide, de leden een indruk te geven hoe het spel wordt gespeeld en enig begrip over de re gels ervan. Indien er onder de toe schouwers nog waren voor wie deze demonstraties een aansporing moes ten betekenen om ook lid te worden, dan heeft deze avond ongetwijfeld aan de verwachtingen beantwoord. Allereerst werd er een pittig partij tje volleybal gespeeld tussen Profes sorenwijk en Sleutelring, welke wed strijd eindigde in een gelijk spel (22). Hierna was het woord of liever de daad aan de badminton club Smash. De liefhebbers die zelf wel eens een partijtje gespeeld heb ben „zo onder ons" zullen hun ogen wel uitgewreven hebben bij het zien van de harde meppen die de spelers van Smash uitdeelden. Begonnen werd met een heren- enkelspel, gevolgd door een gemengd dubbel en een heren-dubbel. Er werd interessant spel vertoond en de toeschouwers zullen wel ge popeld hebben om ook aan slag te komen. Dat kan binnenkort gebeu ren op de vastgestelde avonden zo als medegedeeld werd. Niet minder Jongetje verdronken te Katwijk aan Zee Spelenderwijze is het vierjarig jongetje van de familie Koetsier, wo nende Louwestraat in de Buitenwate ring gevallen. Vanwege het spuien, waardoor een sterke stroom ontstaat, kon men het kind niet helpen en het verdronk. Het lijk is afgedreven, de zee in, en nog niet gevonden. Villabouw. Het bouwen van een bungalo aan de Sportlaan wordt on der architectuur van architect J. Splinter te Leiden voor eigen reke ning uitgevoerd door de fa. Wed. P. van Duivenbode al'hier. KATr"*MN DEN RIJN KERK VEILING. Voor de 27ste maal werd gisteren in het Parochiehuis de gebruikelijke jaarlijkse veiling gehouden van een grote verscheidenheid van artikelen. Vroeger heette het de „bollenvei- ling" doch dat is thans het juiste woord niet meer, want die verschei denheid bestaat, behalve uit bloem bollen, waaronder zeer buitengewone variëteiten, uit goederen van allerlei aard. Om er enkele te noemen: huis houdelijke artikelen, rook werk, op wekkende dranken, taarten, vleeswa ren, aardappelen, gereedschappen, textiel, velerlei consumptie-artikelen enz. Op de aangegeven tyd nam pas toor F. P M. van de Vliet het woord om alle aanwezigen, inzonder notaris Verhees, de directie van Hobaho te Lisse, en niet te vergeten de beken de afslager H. van Iterson te Rijns burg die op een niet te vervangen wijze de gehele avond de stemming er in wist te brengen en te houden Er was voor alle aangeboden artike len goede belangstelling en er werd dan ook flink geboden zodat pastoor v. d. Vliet aan het einde van deze voor de kerk en haar instellingen zo belangrijke avond, zyn grote dank kon uitspreken voor wat op deze avond was bereikt. Pastoor deelde dan mede dat de opbrengst van het geveilde de mooie som had opge bracht van ƒ4270,—. Na de veiling had nog een voor de kopers gratis verloting plaats die enigen, behalve het gekochte, nog in het bezit stelde van een mooie prijs. Bridgen. De Bridgeclub „De Brug" hield in „De Roskam" een bridgedrive waarbij de hoogste pun ten behaald werden door: 1. S. Vis ser—W. Agema 52 m.p., 2. Jos. Par- levlietM. Hermans, 3. D. van der PJasL. van der Plas, 4 echtpaar F. van der Valk, 5 en 6. mevr. Says—H. Paridon, Dick ParlevlietH. Booy 33 m.p., 7. Jac. PluimgraaffH. van der Marei 20 m.p. HILLEG0M Gunning besrtratingswerken. Het verrichten van bestratingswerken op de terreinen van de N.V. van Her- waardends Kalkzandsteenfabriek al hier is gegund aan Visschera Wegen bouw te SassenheiiTL dan drie avonden plus de zaterdag middag zal de gymzaal in het ver volg bezet zijn door volleybal, bad minton en tafeltennis. De vereniging telt momenteel 80 leden die als volgt in groepen worden verdeeld: maan dagavond badminton van 710.30 u. voor personen vanaf 25 j. en ouder; dinsdagavond badminton van 7 10.30 u. voor de leeftijd van 1625 jaar; woensdagavond badminton van 8.30—10.30 uur eveneens voor jeug dig eh van 1625 jaar en zaterdag middag badminton van 25 uur voor jongeren van 1215 jaar. Volleybal op woensdagavond van 7 tot half negen. Tafeltennis op dinsdagavond van 7 tot half elf en woensdagavond eveneens van 7 tot half elf. TER AAR ZILVEREN ZAKENJUBILEUM. Gisteren heeft de heer Th. A. Hij dra een zilveren zaken jubileum ge vierd. Eigenlijk was het een dubbele herdenking. Vooreerst het 25-jarig bestaan van zijn zaak in tuinbouwge- reedschappen enz. en vervolgens dat hij 25 jaar vertegenwoordiger is ge weest van de zaadhandel A. Zwaan jr., Enkhuizen. Nadat dit feit in hui selijke kring gevierd was, werd er 's avonds in café Bos een receptie ge houden. Dat deze receptie zeer druk bezocht werd door talrijke zakenre laties is een bewijs dat de zaak van de heer Hijdra, hoe klein ook begon nen, is uitgegroeid tot een bedrijf dat er wezen mag. Buiten zijn zaak heeft de heer Hij- dra nog vele contacten en relaties vooral op sportgebied en dit deze kringen kwamen oo> tal van perso nen hun gelukwensen aanbieden. De ze gingen soms vergezeld van ca- deaux. Zo mocht de jubilaris van de gezamenlijke leveranciers een tele visie toestel in ontvangst nemeh, en van de heer Zwaan een gouden pols horloge. Onde. de velen die kwamen feliciteren merkten we ook op bur gemeester Hogenboom en vertegen woordigingen van instellingen als veiling Ter Aar en Boerenleenbank. Collecte Koningin Wilhelminafonds. De collecte voor het Koningin Wil helminafonds heeft in deze gemeente 228.18 opgebracht. Hierbij kon nog gevoegd worden ruim 250.van le den en contribuanten, plus nog 10 opbrengst uit geplaatste busjes. N00RDWIJK Villabouw. Architect J. van Tu- bergen alhier, heeft namens de heer G. van Rhijn het bouwen van een villa aan de Bosweg gegund aan L. C. v. d. Marel's Bouwbedrijf te Katwijk aan Zee. Geboren. Hermanus J. z. van C. P. L. Compier en E. J. Heemskerk. Cornelia W. d. van J. Vliet en A. M. v. d. Spek. Johanna G. d. van G. v. Rooijen en D. v. Duijn. Desiré M. W. d. van W. A. Hoogervorst en Th. H. J. v. Wetten. Maria M. d. van J. Groe- newoud en Th. Tetteroo. Harry z. van L. v. Duijn en C. E. v. Beelen. Helena C. d. van H. Redel en J. Loogman. Ondertrouwd: J. C. Kruz en I. Roskam. P. L. Huisman en E. H. J. Gordijn. P. v. Duijn en E. Pfister. Getrouwd: C. Vlieland en J. Barn- hoorn. F. H. Baalbergen en N. J. ter Hoeve, L. v. Beelen en E. A. Dek ker. Overleden: Jan Ruigrok 89 j. Al- bertus Steenvoorden 79 j. N00RDWIJKERH0UT OPENING VAN DE M. A. SCHOOL Voorafgaand aan de eerste cursus op donderdag, 19 september, hield het bestuur van de Mater Amabilis- school gisteravond in het Jeugdhuis aan de Langevelderweg een bijeen komst tussen bestuur, docenten en cursisten ter kennismaking. Op deze half feestelijke avond wa ren mede aanwezig de geestelijk ad viseur Pastoor B. Vollaerts van de St. Victorparochie en mej. C. Herr, dio cesaan leidster van het M. A. werk. De voorzitter van het bestuur de heer J. P. de Jong releveerde in zijn openingswoord de totstandkoming van deze school en dankte de ver schillende personen en instanties, die tot de vedwezelijking van dit plan hun medewerking hadden verleend. De meest optimistische verwach tingen omtrent de aanmelding van leerlingen zijn overtroffen. In plaats van de verwachte 2 groepen kan thans met 4 groepen worden ge start. En nu staan 2 leidsters en de no dige docenten geTeed om de cur sisten te helpen met de vragen, zor gen en moeilijkheden van hun jeugd om hen te vormen tot de vrouwen van de toekomst, die onvervaard het leven aardurven als huismoeder of zelfstandig werkende vrouw In de gecompliceerde maatschappij van heden. Omdat zonder Gods Zegen dit werk niet kan slagen wordt voor deze In tentie donderdagavond om 9 uur na de eerste lessen in de St. Victorkerk door de docent godsdienst, Rector Ter voorden een Avondmis opgedragen. Mej. Herr feliciteerde bestuur, do centen en cursisten met de tot heden bereikte resultaten. Van de 15 geplande scholen zijn er in de afgelopen maanden 7 tot stand gekomen. Zij wekte de meisjes op de lessen te volgen; in hun eigen belang en omdat vele ogen op deze nieuwe school zijn gericht. Nadat mej. M. Snelderwaard, de secretares se van het M.A. bestuur, de docen ten aan de leerlingen had voorge steld, besprak mej. C. Krabbe de in deling van de cursussen. Na de sluiting van dit meer zake lijke gedeelte werd de zaal vrijge maakt en kregen de meisjes gelegen heid tot het maken van een dansje.

Leidse Courant | 1957 | | pagina 9