De pers over de Troonrede De prinsessen Beatrix en Margriet tijdens de rijtoer Griepepidemie in mijnindustrie over hoogtepunt heen Aardappeloogst dreigt te mislukken Chefariiie4 Boete van f 8000 geëist wegens onjuiste aangiften WOENSDAG 18 SEPTEMBER 1957 HE LEIDSE COURANT PAGINA De Tijd schrijft onder de titel „Geen I bijzondere verrassingen", dat de Troonrede een ongewone bondigheid; betracht: De regering gaat uit van de mo mentele toestand zonder zich aan conjuncturele prognoses te wagen. Men kan dit weinig vooruitziend achten, het is in ieder ge' 1 niPt onrealistisch. Zij, die zich ten aan zien van dit beleid geprepareerd hadden op bijzonder onaangename verrassingen zullen kunnen consta teren, dat in het algemeen de be raamde maatregelen meevallen. De Troonrede geeft blijk van een ondanks de bestaande zorgen le vend vertrouwen in de bereidheid van ons volk, dat grotere moeilijk heden heeft weten te overwinnen, tot het brengen van de onontkoom bare offers vooral ter bestrijding van volksvijand nummer een: de woningnood en het herstellen van het geschokte evenwicht onzer na tionale economie. Zelfbeheersing. Onder de titel „Zelfbeheersing" schrijft De Maasbode: Het regeringsbeleid staat of valt met de hulp welke het van de Ne derlandse gemeenschap ontvangt. Helaas is opvoeding tot economi sche zelfbeheersing de laatste ja ren geen opvallend kenmerk ge weest, noch in de loon en prijsver- langens van grote groepen van het bedrijfsleven. Het is een schrale troost voor degenen, die de huidi- ge overbestedingen voorzagen en er tegen waarschuwden, dat zij hun voorspellingen thans uitgeko men zien. Laten wij ondanks het verleden hopen, dat het een reëler troost zal blijken, te zien hoe de overheid en het bedrijfsleven in deze moeilijker geworden om standigheden in staat zijn tot zelf beperking en tot werkelijke onder schikking aan het gemenebest. Ook de volksvertegenwoordiging heeft op dit punt een zware ver- antwoordeijkheid bij het afwegen der beperkingen. Weet wat het wil. Het Parool (soc.) heeft nog wel vraagtekens gezet, doch de eindindruk is, dat er een kainet aan het woord is, dat er een kabinet .an het woord het op afstevent: De praktijk zal moeten uitwij zen of het, als de moeilijkheden zo als helaas te verwachten valt, in de nabije toekomst aanvankelijk zelfs nog groter zouden worden eensgezind zal blijven over de koers die moet worden aangehouden. Voorlopig willen wij echter uit drukking geven aan onze overtui ging, dat als die eenheid behouden blijft óók waar het aankomt op het nemen van concrete maatrege len, Ons volk als geheel onder lei ding van dit kabinet „de zelfbe heersing en de kracht zal weten op te brengen, noodzakelijk voor herstel en voor nieuwe vooruit gang, want de gevaarlijke fase van het ogenblik moet worden over wonnen, maar dat kan alleen, wan neer daarachter een wijder pers pectief wenkt. Werkelijkheidszin. Over het algemeen zijn de pers commentaren op Troonrede en Mil joenen-nota niet ongunstig. Het Alg. Handelsblad (lib.) meent, dat de Troonrede blijk geeft„van werkelijk heidszin. Er wordt althans eerlijk naar gestreefd orde op zaken te stel len: Al heeft de eindeloze kabinets crisis van 1956 gemaakt, dat de vereiste soberheid in sterk ver traagd tempo volledig aan de orde komt, toch maakt tenminste deze troonrede een geenszins slechte indruk. Wie oppositie om der wil le van de oppositie als een heilloze bezigheid beschouwt, moet eerlijk heidshalve erkennen, dat hier het zo nodige herstel van evenwicht wordt beoogd. Reeds het streven is schoon. Schoner nog zal het zijn, wanneer dit streven door aan vaardbare daden tot werkelijkheid wordt. 35e LIMBURGSE BEDEVAART NAAR LOURDES. Op vrijdag 20 september zal er wederom een Limburgse Bedevaart de mogelijkheden voor ons volk1 pelgrimeren naar het Genadeoord om, meer dan thans het geval is.van Onze Lieve Vrouw te Lourdes. zichzelf te zijn. Er is de laatste tijd Ongeveer 900 pelgrims, waaronder wel heel wat aan de staat overge-1 250 zieken zullen aan deze bedevaart laten. De mensen kwamen er dik-1 deelnemen. De zieken reizen allen in de Witte trein, welke uit Maastricht vertrekt om 3.15 uur 's namiddags. De pelgrims reizen in de Blauwe Trein, welke zal vertrekken om 4.30 uur eveneens uit Maastricht. De trei nen arriveren te Lourdes op 21 sep tember om ongeveer 2 uur in de na middag. De algehele leiding in de medische sector berust bij dr. M. Limpers uit Chèvremont. Van de zieken zullen er ongeveer 200 worden ondergebracht in het Asyl Notre Dame de Lourdes, de ove rigen in hotels. In de Witte Trein zullen ter verzor ging van de zieken, zowel tijdens de reis als te Lourdes meereizen: 30 ver pleegsters, 20 helpsters van de Huis houdelijke Dienst, 11 gezins verzorg sters, 36 brancardiers van de Lim burgse Bedevaart, 20 Voortrekkers van de Lourdesgroep Nederland. De Bisschop van Roermond zal, zoals steeds, de bedevaart meemaken. wijls zelf nauwelijk aan te pas. De staat zou het wel doen. Wij zijn ge troffen door het beroep, dat in de Tronrede ook op ons volk wordt gedaan. Wij beleven een ernstige tijd. Maar een tijd, waarin zelfs uit ver lies winst kan worden geboren. Mits regering en volk hun taak en roeping verstaan. Dan mag er, on der hoger zegen, ook in de bestaan de ernstige toèstand worden ge hoopt, dat nog veel ten goede zal uitwerken. Eenzijdigheid. Het Vrije Volk (soc.) vindt deze eerste begroting van minister Hofstra een knap stuk werk is, al houdt het blad wel bedenkingen: In de eerste plaats wordt de een zijdigheid in de bestedingsbeper king door de nieuwe maatregelen maar ten dele opgeheven. Wan neer men het had aangedurfd naast de verhoging van de ver- -• mogensbelasting ook een beperkte verhoging van de inkomstenbelas ting voor hogere inkomens voor te stellen, dan nadden sommige an dere beperkingen wellicht achter wege kunnen blijven. In de tweede plaats: de vraag of onze economie volgend jaar weer in evenwicht zal komen, zal nu ge heel afhangen van de vraag, of de particuliere investeringen binnen de perken zullen blijven. Ze zijn dit jaar ondanks bestedingsbe perking naar schatting al weer 20 procent hoger dan in 1956. In voering van een meer direct toe zicht op het investeringspeil zou op dit punt meer zekerheid heb ben gegeven. Wat de combinatie van loon- en prijspolitiek betreft begrijpen wij zeer wel, dat een inflatoir werken de loonsverhoging een ernstig ge vaar voor het levenspeil van de werknemers oplevert, maar om 't aangekondigde loonbeleid te kun nen volhouden is meer nodig dan voortzetting van het gevoerde prijsbeleid. Een krachtiger prijsbeleid dan tot nu toe is gevoerd zal noodza- HERDENKING GESNEUVELDE STOOTTROEPEN. Op 13 oktober wordt in Leeüwen- beneden in Gelderland een herden king gehouden van gesneuvelden van het regiment stoottroepen. Er zullen dan op het symbolische ere-kerkhof kransen worden gelegd, nadat een protestantse en een katholieke kerkdienst zijn gehouden. Portugese kwal in Egmond Nadat uit Engelse badplaatsen ver ontrustende berichten zijn gekomen betreffende een invasie van levens gevaarlijke kwallen, de z.g. Portu gese kwal, heeft een bewoner van Egmond aan Zee, de heer A. Visser een dergelijk exemplaar op het strand gevonden. Toen de heer Visser het gemeen tebestuur van Egmond van zijn kelijk zijn. Als de stijging van devondst op de hoogte had gesteld is kosten van het levensonderhoud j het strand nauwkeurig geïnspec- niet met drastische middelen teerd. Er werd echter geen tweede wnrdt pprpmH hat handhavan van hetzelfde soort aangetroffen. Ook uit andere badplaatsen in ons land zijn tot nu toe geen berichten binnengekomen die wijzen op meer dere exemplaren van deze gevaar lijke kwallen. wordt geremd, zal het handhaven van het loonpeil uitermate moei lijk worden, ondanks de zelfbe heersing die de vakbeweging te recht aan de dag legt. Troonrede met inhoud. De Nieuwe Rotterdamse Courant (lib.) is van oordeel, dat na de lege Troonrede van verleden jaar weer van een Troonrede met inhoud kan worden gesproken. Naar buiten en naar binnen zullen wij ons opnieuw moeten ge nezen van gebleken zwakheden. Zwakheden die voor een merke lijk deel voortvloeien uit een te op timistische houding, nadat wij eer dere moeilijkheden te boven wa ren gekomen. Wanneer de regering aan het doelbewuste beleid dat zij thans heeft uitgestippeld, krachtig vast houdt en waar nodig, op dezelfde duidelijke wijze als in deze Troon rede geschied is, dit beleid blijft verdedigen en uitdragen, zal zij de inspirerende leiding kunnen ge ven, zonder welke onze democra tische samenleving niet de thans meer dan ooit vereiste kracht kan ontplooien. Afgekapte franje. De Rotterdammer (Chr. Nat.) zegt, dat uit verlies winst geboren kan worden: De Troonrede laat er geen twijfel over bestaan: er zal aan franje heel wat worden afgekapt wij achten dit op zichzelf geen ramp. Er viel en valt wel iets te te kap pen zonder dat er aan het wezen lijke wordt geraakt. Ook in dit op zicht kan er uit verlies winst ont staan. Waarin wij vooral winst zien? In Twee winstpunten. Het Nieuws van de dag (onafh.) ziet twee winstpunten. Hat rijk zal in 1958 niet als inflatiefactor fungeren, en een catastrofe in de woningbouw is voorkomen. De belastingdruk blijft echter bedenkelijk: Dat de belastingdruk veel te zwaar is wordt duidelijk bewezen door het feit, dat ondanks de roya le uitgavenpolitiek de gewone dienst in 1958, incl. het nadelig saldo van het Landbouw-Egalisa- tiefonds een overschot oplevert van ruim 600.000.000. Het tekort wordt veroorzaakt door de kapi- taaldienst, waarvoor krachtens oud gebruik mag worden geleend, maar waarvoor niet kan worden ge leend omdat de zware belasting druk de besparingen belemmert. Zolang er in Nederland geen re gering is die deze vicieuze cirkel wil doorbreken, blijft de overheve ling van particulier bezit naar de staat voortgaan. WAARSCHUWING. Omdat er slechts één Kwal gesig naleerd is wordt het niet nodig ge acht gedeelten af te sluiten. Het ge meentebestuur van Egmond heeft evenwel een waarschuwing tot alle kindertehuizen en scholen gericht om voorzichtig te zijn met pooïje- baden. De Portugese kwal waarvan spra ke is, is niet groot, maar heeft ge kleurde tentakels en een aanhang sel waaruit hij gif spuit, dat voor mensen dodelijk is. Eigenlijk is er sprake van drie kwallen die op een kluitje bij elkaar zitten. De eerste spoort de buit op, de tweede doodt het en de derde ver Op^ de middag van Prinsjesdag heeft het Nederlands Koninklijk Paar met de prinsessen Beatrix, Margriet en Marijke een rijtoer gemaakt door Den Haag, waarvoor vertrokken werd vanaf het Huis Ten Bosch, waar de rit ook eindigde. De foto toont H.K.H. Prinses Margriet en H.K.H. Prinses Beatrix tijdens deze rijtoer. Winterdienst Spoorwegen Snelle uurdienst van Amsterdam met Antwerpen-Brussel De winterdienstregeling van de NS, die op zondag 29 september wordt ingevoerd, blijft van kracht tot en met 31 mei 1958. In het internationale verkeer zal de treinverbinding tussen Nederland en België belangrijk worden verbe terd, doordat van 29 september af het volle profijt getrokken zal wor den van de elektrificatie van het grensbaanvak RoosendaalAntwer pen. Dan gaan rechtstreekse elektri sche treinen rijlen tussen Amsterdam enerzijds en Antwerpen en Brussel anderzijds, in een regelmatige, snelle en frequente dienst. Bij vertrek van Amsterdam in de richting België zullen de nieuwe treinstellen tot Rotterdam gecombi neerd met de treinen Amsterdam RotterdamEindhovenVenlo rij den en na 2 minuten oponthoud in Rotterdam als zelfstandige sneltrein naar België doorgaan. Uit België ko mend zullen ze na aankomst te Rot terdam achter de treinen uit de rich ting Venlo worden gekoppeld en ge combineerd met deze treinen naar Amsterdam doorgaan. De nieuwe dienst is in beginsel een uurdienst. Op de uren echter, dat een D-treinverbinding met Parijs bestaat, is de regelmaat onderbroken. Per dag zullen in beide richtingen 15 treinen rijden, waarvan er 6 naar en van BrusselZuid gaan en 7 Ant- werpen-Centraal als begin- en eind station hebben. Douanebeh andeling en paspoort- teert het voedsel. Dit „edele" trio controle zullen zowel door de Belgi- wordt zwevende gehouden door een sdhe als de Nederlandse controle met lucht gevulde blaas, die van plastic lijkt en roodgroen getint is. De kwal heeft de bijnaam van „Oor logsschip". Aanzienlijke vermindering produktie Verloop naar Duitse mijnen Dr. H. H. C. Stapert, medisch ad viseur van het algemeen mijnwer kersfonds te Heerlen, heeft gisteren verklaard, dat de griep-epidemie in de Limburgse mijnindustrie over haar hoogtepunt heen is, De griep bereikte in deze week van 9 tot en met 14 sep tember haar toppunt. Het aantal zie ken bij de twaalf Limburgse mijnen bedroeg toen bijna 10.000. Sedert maandag j.l. hebben onge veer 2000 mijnwerkers de arbeid her vat. Op alle mijnen loopt het aan tal zieken terug. De Dominiale mijn bedroeg het percentage 6, de „Wil lem Sophia" 11, op de „Laura" 11, op de „Jiliana" 13 en op de Oranje- Nassaumijn I. 4. Het gemiddelde be draagt ongeveer 5 percent. Het ziektepercentage, dat verleden week 18,5 bedroeg, liep in de eerste dagen van deze week terug tot on geveer 13,5%. Dr. Stapers verwachtte, dat de situatie binnen drie weken weer normaal zal zijn. Het secretariaat van de gezamen lijke steenkolenmijnen in Limburg heeft naar aanleiding hiervan mede gedeeld, dat de griep-epidemie een aanzienlijke vermindering van de Droduktie tot gevolg heedK gehad. De normale dagproduktie bedraagt rond 41.000 ton. Als gevolg van het hoge ziektepercentage alsook van het verloop naar de Duitse mijnindustrie liep deze in september terug tot 34.000 ton per dag. Ook in augustus daalde de pro duktie aanzienlijk. Produceerde de 12 Limburgse steenkolenmijnen in augustus 1956 998.377 ton, in dezelfde maand van dit jaar liep zij terug tot 926.044 ton. Dit betekent een verlies van 72.333 ton. Deze daling is onder meer het gevolg van het feit, dat tal rijke limburgse mijnwerkers hun ontslag indienden en thans werkzaam zijn de de Duitse mijnindusrie. Volgeps officiële cijfers dienden sedert 1 juli jl. 640 mijnwerkers hun ontslagaanvrage in. Van deze 640 werden er 65 ingetrokken. Aan 342 mijnwerkers werd bereids ontslag verleend, terwijl nog 298 aanvragen in behandeling zijn. diensten in de treinen tijdens de rit geschieden: in de tot en van Brussel rijdende treinen tussen Roosendaal en Antwerpen en in de tot en van Antwerpen rijdende treinen tussen Dordrecht en Roosendaal. Laatstge noemde treinen zijn dientengevolge tussen Dordrecht en Roosendaal niet toegankelijk voor binnenlandse rei zigers. In de nieuwe treinen, voor het ge bruik waarvan men geen toeslag ver schuldigd is, zijn op het gehele tra- pect dranken en koude spijzen ver krijgbaar. In de verbinding Nederland-NoOrd- DuitslandiScandinavië zal de veer dienst GedserGrossenbrode nu steeds met twee grote veerschepen onderhouden kunnen worden. Hier door kan in de eerste plaats de in de winterdienst gebruikelijke omleiding Van de HollandScandinavië-expres in de richting Hoek van Holland Kopenhagen via Jutland worden ver meden: de komende winter rijdt deze trein de beide richtingen via Gedser —Grossenbrode. In de tweede plaats opende de verruiming van de veer dienst de mogelijkheid de Noord West-expres, die tot dusver uitslui tend 's zomers naar Kopenhagen doorreed en 's winters tot Hamburg beperkt werd. ook gedurende de win terdienst tot Kopenhagen te doen rij den. Op heterdaad betrapt Een 27-jarige Duitser G. B. uit Hannover is in de nacht van maan dag op dinsdag omstreeks drie uur door een hoofdagent van politie te Heerlen op heterdaad betrapt, toen hij bezig was een etalage van een juwelierszaak leeg te roven. De agent, die B. reeds enige tijd gevolgd had, greep hem in de kraag, toen de Duitser, nadat hij met een baksteen de etalageruit had vernield, bezig was zijn zakken te vullen met hor loges en juwelen. Aanvankelijk trachtte hij nog te vluchten. Nadat de agent een schot in de lucht had gelost, gaf hij zich gewonnen en ging gewillig mee naar het politiebureau, waar hij, in afwachting van voorge leiding voor de officier van justitie te Maastricht is opgesloten. Op het moment van de diefstal had B. zijn wagen waarvan de motor nog draai de, geparkeerd voor de juweliers zaak. De auto, die voorzien was van een Nederlandse nummerplaat, '.s omdat B. weigerde inlichtingen te verstrekken over de herkomst, in beslag genomen. Tegenover de Heer- lense politie heeft hij verklaard za terdag de Nederlandse grens illegaal te zijn gepasseerd. Hij zou werkloos zijn. B. is reeds eerder wegens dief stal met de Nederlands politieautori teiten in aanraking geweest. De 63-jarige ex-filmster Rhea Ginger Mitchell, die ten tijde van de stomme film verschillende malen met Tom Mix in films optrad, is dood aangetroffen in haar woning te Los Angeles. Zij bleek te zijn gewurgd. 4 krachtige middelen tegen griep in 1 tablet Ontwikkeling van het weer van groot belang De ongewoon grote regenval in degesproken. Minstens 30 procent van maand september, voorafgegaan door de te velde staande producten is vier werkelijk betrouwbare middelen de maanden juli en augustus die ook door rotting aangetast. Een en ander helpen elkaar en dóen wonderenl meer neerslag gebracht hebben dan [zal ongetwijfeld tot gevolg hebben, normaal, blijkt in vele plaatsen in dat de prijzen van de consumptie- Chefarine „4' bevat 4 wereldberoemde ons land voor de vroege aardappel- aardappelen belangrijk zullen stij- geneesmiddelen, die tezamen nóg krach- soorten, zoals eigenheimers, catastro- gen. Bij de kool valt de schade mee tiger werken. Bovendien zorgt één ven phale gevolgen te hebben. Op ver- maar op sommige plaatsen in de j J,I «oir Ja vwilrtt* maan scbeidene percelen zijn deze aardap- Dieps en Kerkmeer, waar het land de middelen, dat ook de zwakste maag peIen ZQ door rot aangetast dat het lager licht dreigt de aanhoudende met van streek raakt. Ihetarme „4 Is twijfelachtig is of het de moeite1 regen de kool te verrotten. De tuin- dan ook het middel bij uitstek tegen waard zal zijn de aardappelen voor ders zien met bezorgdheid de ko nijnen en griep. m „de consumptie te oogsten. Latere mende periode tegemoet. soorten zoals Bevelanders komen er i beter af. Hieronder valt de ziekte i Uit Overijssel komen gunstige be- minder te bespeuren. In de Betuwerichten. Hier is de toestand niet 7.0 heeft het fruit door de hagel geleden, j verontrustend als men aanvankelijk Eerste klas soorten zijn door de ha-1 vreesde daar enige verbetering in gel tot een lagere klas gedegradeerd. het weer is ingetreden. De gemalen r'i"1" s'^r- am 7/ Tegen pijnen en griep. Geschikt voor de gevoeligste maag, want die wordt beichermd door het bestanddeel (helaroi. ygjj de n0g rooien aardappelen (Advertentie), van dien aard dat reeds van een be langrijke schardepost moet worden I kunnen het overtollige water weer In de Langeldijk is de kwaliteit i Verwerken en het peil zakt langzaam Curieuze belastingzaak voor gerechtshof Arts had „stille" rekening „Wat is op het spoor komen, en Wat is een belastingdienst". Een juridisch antwoord op deze vragen zal het ge rechtshof te Amsterdam op 1 oktober a.s. geven als het arrest wijst in een curieuze belastingzaak, die dit college gistermiddag in hoger beroep behan delde. De 40-jarige arts J. U. uit Den Helder, had, naar hij volmondig toe gaf, onjuiste aangiften voor de in komstenbelasting 1954 en de vermo gensbelasting 1955 gedaan, (circa ƒ8000 te laag). Toen de arts in 1950 zijn praktijk begon, had hij, uit voorzorg als deze niet goed zou lopen, op naam van zijn vrouw een rekeningeóurant ge opend bij een kunstmesthandel in zuid-oost Groningen. Op deze deposi torekening stortte hij gelden, die hij a contant ontving. Zijn belastingadvi seur, die de aangiftebiljetten invulde, liet hij onkundig van deze z.g. stille rekening. Bij een onderzoek door de fiscale inlichting- en opsporingsdienst van het bureau Arnhem, bij deze fabriek en haar filialen, kwam ook de bewus te rekening van mevrouw U te voor schijn. Een ambtenaar van deze dienst vertelde, dat verschillende boeren bij deze fabriek en andere bedrijven op deze wijze stille rekeningen hadden, ter ontduiking van de belasting. Door een naamsverwisseling werd de in specteur in Den Helder door een col lega uit de provincie Groningen ge attendeerd op wat later bleek een re kening te zijn ten name van verdach- te's schoonmoeder. Toen de inspec teur de belastingadviseur van ver dachte om informaties vroeg, lichtte de laatste zijn cliënt in. De arts, be grijpend dat het uit zou komen, zorg de er toen ijlings voor, dat de inspec teur een afschrift van de hem toen nog niet bekende rekeningen van me vrouw U. kreeg. De rechtbank te Alkmaar verklaar de na een eis van een boete van 8000 subs, drie maanden hechtenis, de officier van justitie niet ontvan kelijk. De rechtbank was n.l. van oor maar zeker tot een normaal niveau. Wat de gewassen betreft zijn het hier ook weer de aardappelen die gevaar lopen, vooral nu de temperatuur gaat stijgen. Op hoger gelegen gebieden valt de schade erg mee maar voor de lagere gronden zijn de vooruitzich ten niet zo gunstig. Intussen hebben de boeren het vee moeten binnen halen, ruim zes we ken eerder dan normaal, waardoor de melkopbrengst sterk terug'oopt. Uiteraard is de schade voor de gras- gebieden niet zo groot als voor de landbouwgronden. Ten aanzien van de te velde staan- deel, dat bij minstens één ambtenaar de bieten in de Noord-Öostpolder en de bekendheid moet bestaan met on- Oostelijk Flegoland valt nog weir.ig juistheid van de aangifte. Naar haarde voorspellen, maar men is hier oordeel was alleen het vermoeden niet somber gestemd aangezien de Itl't £rond' waa™ de bieten staan, niet oordeling. Een artikel van het fiscaal door de regen is dichtgeslagen, wat noodrecht bepaalt n.l. dat men niet door het bfad verhinderd werd. Ook strabaar is wanneer men de onjuiste aangifte hersteld heeft voordat de be lastingdienst op het spoor is geko men van de onjuiste aangifte. De procureur-generaal, mr. W. B. J. Aberson, achtte de opzet en ontdui king bewezen en het bewuste wetsar tikel niet van toepassing. Hij eiste dezelfde straf als de officier van jus titie in eerste instantie had gevor derd. De raadsman concludeerde tot beves tiging van het rechtbankvonnis. hier geldt dat veel afhangt van de verdere ontwikkeling in de weers gesteldheid. Veertien kinderen van Arabie ren vonden dinsdag de dood toen een oude granaat, waarmee zij speelden, ontplofte. De kinderen, van negen tot dertien jaar, hadden het prnipc- tiel in een veld nabij de grensplaats Sandala in Israël gevonden.

Leidse Courant | 1957 | | pagina 6