Mr. Schokking dijkgraaf van Rijnland Maar de stemming leed er niet onder Eerste dag volksfeest bij Noodlanding Katwijk WOENSDAG 18 SEPTEMBER 1957 DK LETDSE COURANT PACTNA 5 De nieuwe dijkgraaf van Rijnland, mr. Schokking, hield heden in de heemraadschap in het Gemeenlandshuis te Leiden een toespraak bij de openbare vergadering van het Hoog- aanvaarding van zijn ambt. Verregend kindercorso in Sassenheim Twee factoren waren het voorna melijk die gistermorgen het door de schooljeugd lang vebeide eigfi bloemencorso 'beheerstn en wel op de eerste plaats de plagerij van Plu- vius met daarnaast het evenredig grote medelijden van de moeders en vaders en de andere kijkers die zich langs de Sassenheimse straten had den geschaard om hun kroost, al of niet verkleed, al - of niet versierd, te zien voorbij paraderen. Het kranige muziekkorps Adest Musica stond als een meute klets natte witte poedels te wachten op het startsein. De mannen trokken er, misschien in arren moede, 'n lachend gezicht bij hetgeen in ieder geval dat voorhad dat ook zij zo veel mogelijk de goede stemming trachtten te be waren. Van alle zijden kwamen de kin deren, schoolgewijs naar het verza melpunt op de Parklaan toege stroomd en formeerde zich daar tot een wel enkele kilometers lange stoet. De jufs en de meesters en de altijd vriendelijke zwarte nonnetjes hadden ditmaal niet veel moeite met hun pupillen, althans minder dan met de parapluies die zij noodzake lijkerwijze moesten hanteren. En het regende maar, het regende in alle nuances van pijpestelen tot mot met daar tussen door een spaar zame min of meer droge periode. De kleding verregende, de koppen van de jongens dropen van het water, de kleuren van de papieren mutsen dropen af op overhemdjes en jurkjes en lagen derhalve al gauw op de straat toen bezorgde moeders dat „afgeven" zagen. Het was alles bij elkaar, volgens de steeds gehoorde uitroepen vanaf de trottoirs een zie lig geval. Was het eigenlijk wel zielig? Dat was op de gezichten van de kin deren niet te lezen want deze, de jeugd eigen, maakten van de omstan digheden wat er nog van te maken viel. Zij kropen onder „Moeders pa raplu", onder plastic of in regenman. tels, waardoor weliswaar de kleurige noot van hun kleding min of meer onzichtbaar werd maar dat hen al thans nog de kans gaf, wanneer het soms droog mocht worden, er in elk geval zo appetijtelijk mogelijk uit te zien. Het zielige school dus meer in de stemming van het pas sieve deel van de feestgangers dan van het actieve. Het is vanzelfsprekend ondoenlijk om alles van het corso te gaan beschrijven en we zullen ons dus moeten bepalen tot een algemeen overzicht. Uit de hierbij gepubli ceerde lijst van bekroningen zal de lezer een en ander wel zelf kunnen distilleren. Onnodig te zeggen dat het voor de jury, die in de regen de vele werkstukken moesten beoorde len, een niet gemakkelijke taak was, ook al niet omdat bij een kindercorso De Prins met het „muiltje" op zoek naar Assepoester. natuurlijk een andere maatstaf moet worden aangelegd dan bij een echt grote-mensen-corso. Allerlei voertuigen waren van stal gehaald voor de praalwagens, bak fietsen en schuurwagentjes, trek- en duwkarren, fietsen en autopeds, alles versierd met hoofdzakelijk dahlia's. Aan veel was de ongeoefende kin derhand te bespeuren, aan andere was goed te zien dat vaders en moe ders een handje hadden meegehol pen. Wel was het aardig dat sommige scholen een bepaalde lijn hadden ge volgd zoals de uitbeelding van sprookjes en kinderliedjes. Andere groepen stonden meer op zich zelf zoals de groep van „De boekaniers" met een heuse doodskopvlag voorop en het met witte lakens omspannen paard waarbij het bijschrift vertelde dat dit „Het paard van Troiye" moest voorstellen. Hans (van Hans en VOORHOUT Al was er dan geen zonnetje bij, toch is de eerste dag van Voorihout's volksfeesten niet in het water geval len. Integendeel, het was een uiter mate zachte dag. Vooral in de avond was er veel belangstelling van buiten af. De diverse spelen, waaraan jong en oud mee hebben mee gedaan, zijn een succes geworden. De ronde van Voorhout, een evenement van grote populariteit, heeft geweldig veel belangstelling getrokken. De wegen waren goed afgezet en er is door de deelnemers uitgehaald „wat er in zat". Sjaak v. Wouw Czn, was dit jaar de gelukkige. Burgemeester Smolders prees alle rijders na afloop voor de saamhorige sportiviteit, me morerende dat de 18-jarige Sj. v. Wouw de prijs, een nieuw herenrij wiel, ten volle had verdiend. De in de morgen gehouden versier de en gecostumeerde kinderoptocht was de moeite weer waard. Er was veel werk aan besteed en zij was ten volle waard bezichtigd te worden. Na afloop werden alle schoolgaande kinderen der gemeente getrakteerd. In het Overbos vond in de middag o.a. een stoelendans plaats, hetwelk voor de rijpere jeugd (boven 16 jaar) een attraktie is. De plaatselijke mu ziekvereniging verleende hierbij haar medewerking. De tweede dag beginnen de feeste lijkheden reeds om zes uur. Voor de dan te houden viswedstrijd hebben zich reeds nu 140 deelnemers(sters) opgegeven. Op het één en ander hopen wij morgen breedvoeriger te rug te komen. Grietje) zat gevangen in een echte kooi, maar tussen de bloemen; de gelaarsde kat stond beschermend bij de markies van Carabas, Doorn roosje was er en assepoester en Sneeuwwitje sliep tot het moment dat zij bevrijd zou worden van het stukje appel. Daartussendoor para deerden kabouters, Chineesjes en allerlei andere duistere figuren, alles makende tot het naief-bonte geheel dat een kindercorso kenmerkt. Het was charmant, ondanks de dreigende lucht waarin de klanken van de muziek evengoed vrolijk op- schetterden toen de bonte slang zich door de nauwe straten van Sassen heim wrong. DE BEKRONINGEN Afd. Grote wagens: le prijs met beker: Assepoester met kasteel, le prijs: Assepoester II, beiden St. An- naschool; 2e prijs: Rattenvanger van Hameln, Herv. school; id. Hans en Grietje, St. Annasch.; 3e pr.: Sneeuw witje en de dieren, individueel; eerv. verm.: Winterbloem, St. Annaschool. Afd. kleine wagens: le prijs met L. Ct. beker: Kaasdragers, le pr.: Paard van Troye, beiden R. K. Jon gensschool; 2e pr.: Hans en Grietje, id. Kleine Mock, 3e pr.: Zwaan kleef aan, alle drie Visserschool; eerv. verm.: Bruiloft van Sneeuwwitje, R. K. Jongensschool. Afd. fietsen: le prijs met beker en le prijs, beiden r. k. jongensschool; 2e pr.: St. Annaschool; id. r. k. jon gensschool; 3e pr.: en eerv. verm. St. Annaschool. Afd. Autopeds: twee maal le pr.: St. Annaschool; 2e pr. Openb. school; id. r. k. jongensschool. Lopende groepen (68 deeln.) le prijs: Doornroosje en Alladin en de wonderlamp, beiden Herv. school; 2e prijs: De Toekomst en Bloemen- koningin, beiden St. Annaschool; 3e prijs: Koning Siebold. r.-k. jongens school; eerv. verm. Rattenvangers, Openb. school. Lopende groepen (25 delen.): le prijs: Bruidspaar, openb. school; id. Herderinnetje; 2e prijs: Drie boer tjes en Snip en Snap, alle drie r.-k. jongensschool; 3e prijs: twee Chi neesjes, Openb. school; eerv. verïn.: Veedieven, Visserschool. Individuelee deelnemers: le prijs: twee kleine auto's, Openb. school; id. driewielige fiets, Herv. school; 2e prijs: Robinson Crusöë, Openb. school: id. Clown, r.-k. jongens school; 3e prijs: Roodkapje, St. An naschool; eerv. verm.: twee cowboys, Herv. school. Auto botst op bromfiets. Gister morgen omstreeks kwart voor acht kwam vanuit de richting Haarlem een auto gereden bestuurd door een inwoner van Noord wij kerhout. Op Koningin en Prins op balcon van paleis Toen H.M. Koningin Juliana en Z.K.H. Prins Bernhard na de opening van de Staten Generaal in de Ridderzaal, waren teruggekeerd in het Paleis Lange Voorhout te Den Haag, verscheen het Koninklijk Paar op het balcon van het paleis om de toejuichingen van de duizenden die zich voor het paleis verzameld hadden, in ontvangst te nemen. De foto toont koningin en prins op het balcon. de Kerklaan week de bestuurder naar het linker weggedeelte uit om een stilstaand voortuig te passeren. Door dat zijn omhaalpoging te groot was kwam hjj hierbij in botsing met een bromfietser uit Voorschoten. Deze liep een lichte hersenschudding op, terwijl zijn brommer ontzet werd. De auto liep schade op aan spatbord en koplamp. Hier zit Hans (van Hans en Grietje) in zijn kooi Ongeveer twee honderd meter ten noorden van het vliegveld kreeg een vliegtuig, een Avenger, dat bestuurd werd door de luitenant ter Zee 2de klasse Toorenaar, motorstoring. Deze vlieger was belast met het uitvoeren van start- en landingsoefeningen. Door motorstoring was de vliegenier genoodzaakt een noodlanding te ma ken op een weiland van de landbou wer J. Th. v. P. alhier. De landing gebeurde vrij dicht bij de flatgebou wen in het Molenblok, de Zonne bloemstraat. Het vliegtuig was door de noodlanding flink beschadigd, maar de piloot bleef ongedeerd. Kerkveiling. Hedenavond om 8 uur wordt in het Parochiehuis de jaarlijkse veiling gehouden van bloembollen en andere artikelen ten bate der Kerk en hare instellingen waarvoor grote opkomst wordt ver wacht. KATWIJK AAN ZEE Bouw bungalow Sportlaan. Ar chitect J. Splinter te Leiden heeft namens de heer Visser, het bouwen van een bungalow aan de Sportlaan gegund aan de fa. A. F. van Leeu wen alhier. Bouw 20 woningen in de Zwaluw straat. Het architectenbureau D. Verloop en S. v. d. Mey alhier heeft namens het Bouwfonds Nederlandse Gemeente te 's Gravenhage, het bou wen van 20 woningen in de Zwaluw- straat gegund aan A. de Waard al hier. LISSE PLANTGOED VEILING De aanvoer van plantgoed be droeg plm. 2200 mand en plm. 2000 mand telgoed. Er waren mooie par tijen plantgoed aangevoerd van ge wone handelsoorten. Ze waren meest gesorteerd van 711 en 811. Voor deze kwaliteit is de prijsnotering gemaakt. Tulpen per hl.: Blue Parrot 70. Demeter 80.Dillenburg 35.v. d. Eerden 64.Edith Eddy 70. Electra 45.Golden Harvest 60. Hildegarda 65.Korneforos 75. Mr. v. d. Hoeff 55.—, Mrs. J. T. Scheepers 40.—, Olaf 75.—, Oranje Nassau 40.Pauwtulpen gemengd 125.Peach Blossom 50.Pink Gem. 50.Preludium 90.Prin- ceps 150.Queen Augurta 40.—, Reforma 48.Rose Copland 35. Sulphur Cloud 90.Weber 40. Tulpen z. 10 per 100: Golden Har Advertentie. vest 2.Hildegarda 2.50, Kornefo ros 1.75, Demeter 2.60, Blue Parrot 2.Dillenburg 1.60, v. d. Eerden 2.20, Edith Eddy 2.30, Preludium 3.Rose Copland 1.10 Weber 1.70. Narcissen per mand: Carlton 19. Dick Wellband 19.Dutch Master 14.Flower Record 16.Fortune 17.Geranium 15.Golden Har vest 25.King Alfred 15.Mag nificence 14.Rembrandt 18. Scarlet Elegance 17.Texas 17. VOORSCHOTEN Instuif Jong Voorschoten De r.k. instuif „Jong Voorschoten" heeft voor het komende seizoen '57'58 haar programma vastgesteld. Het seizoen wordt feestelijk geopend op zaterdag a.s. met een dansavond o.l.v. de heer Evert Castelein. Verder staan er op het programma een praatje over de Tour de France, een avond gewijd aan de Jazz door Otto Sterman en een lezing over Titus Brandsma. Het vorig seizoen telde de instuif 175 leden en de verwachting is er dat het aantal leden dit seizoen zeer ze ker zal vermeerderen. Het bestuur heeft contakt opgenomen met het Cultureel Comité teneinde te verkrij gen, dat de leden ook in aanmerking komen voor de gereduceerde plaats- I bewijzen voor de avonden in het Cultureel Centrum. De contributie voor het nieuwe seizoen bedraagt 3.per persoon. Aanrijding Bij het kruispunt Haagse Schouw te Voorschoten ont stond een aanrijding tussen een per sonenauto bestuurd door J. F. A. D. uit Roterdam en een achteropkomen de personenauto bestuurd door G. S. uit Amsterdam. Doordat de voorste jkuto, komende uit Amsterdam, sterk afremde om linksaf te slaan, vloog de tweede auto op de achterzijde van de bijna stilstaande auto. Persoonlijke ongelukken deden zich niet voor. De materiële schade was echter niet te verwaarlozen. Geboren: Lena Maria dochter van W. Fokker en L. M. Warmen- hoven; Gerhard Jan zoon van D. Pieter en N. Rijnsburger; Eduard Hugo z. van J. W. C. Dekker en S. A. Starrenburg; Adriana Elisa beth Maria d. van J. M. Berk en P. J. A. van der Ham; Hendrik Gerben z. van G. van de Lageweg en W. M. Troost; Peter Jacobus z. van J. D. Hoogervorst en M. J. Ros- dorff; Nicolaas Franciscus Maria z. van A. J. Mens en M. E. van der Valk. Ondertrouwd: H. J. van Dalen te Leiden en J. J. Santbrink; C. van der Spek te 's-Gravenhage en C. Verhaar; Cr. W. van Rijswijk en J. J. M. Hogenhout. Gehuwd: M. M. Paardekooper en W. M. Kloosterman. Overleden: C. C. Pieket echtgenote van H. J. Baars; W. J. F. Oeffel, we duwe van H. Kadé; J. I. H. van Wen sen. WASSENAAR Verbouwing en uftbreiding win kelpand. Architect J. L. de Wolf alhier, heeft namens de heer J. ORj- slagers het verbouwen en uitbreiden van een winkelDand aan de Lang straat gegund aan de firma Rem merswaal en Looyenstein alhier.

Leidse Courant | 1957 | | pagina 5