Mr F. M. A. Schokking aanvaardt zijn ambt dijkgraaf van Rijnland als Uitvaart van rector PJ. van Bakel Tweede Kamer hield stemmingen De Snot*t*ende NIEUWE PTT-TARIEVEN PER 1 NOVEMBER? WOENSDAG 18 SEPTEMBER 1957 DE LETDSE COURANT PAGINA 3 Hartelijk geheten welkom Tijdens een hedenochtend in het Gemeenlandshuis te Leiden gehou den verenigde vergadering van hoog heemraden en hoofdingelanden van het Hoogheemraadschap van Rijn land heeft de oud-burgemeester van Den Haag, mr. F. M. A. Schokking, zijn ambt van dijkgraaf van Rijnland aanvaard. Nadat de secretaris, mr. S. J. Fo- ckema Andreae, de nieuwe dijkgraaf de vergaderzaal had binnengeleid, heette de waarnemend dijkgraaf, jhr mr L. M. E. von Fisenne, burge meester van Warmond, mr. Schok king in deze vergadering hartelijk welkom. Het is in Rijnland evenmin als in andere waterschappen een traditie, aldus spreker, dat aan de ambtsaan vaarding van de nieuwe dijkgraaf een zeker speciaal karakter wordt gegeven. Dit betekent echter niet, dat het ambt van dijkgraaf zou beho ren tot de minder belangrijke amb ten of dat een Hoogheemraadschap als van Rijnland een publiekrechte lijk lichaam van slechts weinig bete kenis zou zijn. Integendeel de water schappen hebben in het verleden en heden een groot aandeel ingenomen zij nemen dit nog in de water schapbestuurlijke taak van ons land. Met name is dit het geval met het Hoogheemraadschap Rijnland, gele gen in het westen van Nederland, ja in het hart van de randstad Hol land. Wanneer het geslacht van heden !n vele opzichten grote bewondering heeft voor hetgeen vroegere bestuur ders van Rijnland zowel in bestuur lijk als in technisch opzicht hebben gedaan, dan kan men zich de vraag stellen: Zullen latere geslachten even gunstig oordelen over de Rijn landse bestuurders van deze tijd? Deze tijd, die immers voor Rijnland ook grote problemen zij het dan wellicht andere dan vroeger mee brengt. Een tijd waarin men over de rechtvaardige verdeling van rivier water het met elkaar eens s?al moe ten worden. Een tijd waarin de hoe danigheid, de kwaliteit van het water een grote zorg ja zelfs een groot probleem is geworden; een probleem waarbij sommigen het zelfs niet eens kunnen worden over de vraag wie de taak heeft dit tot een goede op lossing te brengen. Een tijd, waarin een deel en ge lukkig een groot deel van staat kundig Nederland de waterschappen als een essentieel onderdeel van de Staat der Nederlanden beschouwt maar toch andere staatkundigen van mening zijn, dat de taak van de wa terschappen aan de provinciale be sturen zouden kunnen worden over gedragen. Een tijd, waarin de vraagstukken en moeilijkheden, dijkgraaf, naar mijn mening zeker zoveel en zo groot zijn als in het verleden. Dikwijls zal dan ook uw taak niet gemakkelijk, ja zelfs moeilijk zijn. Toch zijn er ook lichtpunten te noemen. Vooreerst en dit geldt dan voor Rijnland is de sfeer binnen Rijn land goed te noemen. Jhr. Von Fi senne dacht hier in het bijzonder aan de ruim 200 polders het zijn er 206 en aan de 50 gemeenten binnen Rijnland. Kwesties over waterlozingen, in latingen en verversingen, over peil- beheersing in zomer, in winter en in voorjaar, over belastingen van gebouwd en ongebouwd, van be- teelde boezemlanden en polderlan den, over hoogte van zeeweringen als van boezemkaden, over boezem dempingen, -verdiepingen en -uit breidingen, deze allen doen zich voortdurend voor in allerlei varia ties. Zij werden echter steeds zoda nig met belanghebbenden behandeld, dat de oplossing nimmer een reden werd tot milder goede betrekkingen. Een ander lichtpunt is de finan ciële zelfstandigheid. Rijnland be hoort tot de grote groep van water schappen, die financieel geheel on afhankelijk zijn van het Rijk (er zijn enkele waterschappen o.a. in Zee land, die wèl van het Rijk financieel afhankelijk zijn). „Wanneer ik nu zie aldus spr. hoe weinig er nog over is van de financiële zelfstandigheid van de ge meenten en welke onaangename ge volgen daaraan verbonden zijn, dan beschouw ik het als een groot goed, dat de publiekrechtelijke lichamen als de waterschappen zelf nog hunne las ten kunnen bepalen naar hun uitga ven, of anders en misschien beter ge zegd, dat zij hun uitgaven kunnen bepalen naar hun inkomsten. Ook het doen van reserveringen en het gebruik daarvan is gemakkelijker en minder gebonden. Jhr. mr. Von Fisenne besloot met de wens uit te spreken, dat het optre den van de nieuwe dijkgraaf voor Rijnland zegenrijk mocht zijn, dat het mr. Schokking veel voldoening mocht schenken en dat zijn arbeid door la tere geslachten grotelijks zou worden gewaardeerd. De heer Van der Linde, voorzitter van de vergadering van Hoofdinge landen, sloot zich bij deze woorden van welkom gaarne aan en ver wachtte, dat de nieuwe dijkgraaf in Rijland, een land van de Rijn, met bij zondere voldoening zijn ambt zou kunnen waarnemen. De secretaris, mr. Fockema Andreae, die reeds bij voorbaat de volledige steun der ambtenaren toezegde, sprak de wens uit, dat mr. Schokking in zijn nieuwe functie een periode mocht vinden van rustig evenwicht en har monische samenwerking. Toespraak dijkgraaf mr. Schokking. De nieuwe dijkgraaf, die zeer ge troffen was door de hartelijke ont vangst, aanvaardde vervolgens met het uitspreken van een rede zijn nieu we ambt. Spreker, die H.M. de Koningin al lereerst dankte voor deze eervolle be noeming en voorts voor het vertrou wen, dat hoofdingelanden in hem stel len, had zeer veel waardering voor de wijze, waarop de loco-dijkgraaf het bestuur over Rijnland heeft waarge nomen. Om vele redenen mijne heren ver heug ik mij erin, dat het mij ge geven is in de komende tijd het Hoogheemraad van Rijnland te mo gen dienen. Enkele hiervan zou ik u willen noemen. Het zal u bekend zijn, dat ik zoal niet geboren in het grensgebied van de provincies Zuid en Noord-Holland, daar toch getogen ben. Dit brengt met zich mede, dat ik het gebied waarover de zorgen van Rijnland zich uitstrekken bij zonder goed ken, al ontveins ik mij niet, dat ik er moeite mee zal heb ben de u uiteraard zozeer vertrouw de namen van de polders en wateren in dat gebied te leren kennen. Wanneer ik meen te mogen zeg gen, dat ik het grensgebied van de provincies Zuid- en Noord-Holland goed ken, dan geldt dit in zekere zin ook voor de vele gemeenten in deze landstreek. Met name ken ik zeer vele burgemeesters van gemeenten in het Riinlands ambtsgebied en ik ben er dankbaar voor te kunnen zeggen, dat ik met velen van hen de best denkbare betrekkingen on derhoud. Ik hoop, dat deze goede betrekkingen de bestaande goede verhoudingen tussen deze gemeen ten en Rijnland bii voorkomende ge legenheden te stade zullen komen. Een tweede reden schuilt in de omstandigheid, dat de bemoeienissen van de waterschaüoen waaronder Rijnland een zo belangrijke plaats inneemt, wanneer men deze althans intensief wil leren kennen, welhaast dwingen tot een nadere bestudering van bepaalde facetten van het recht, de historie en de geographie, om er maar enkele te noemen. Een derde reden is hierin gelegen, dat, in tegenstelling tot hetgeen vele out-siders denken, het waterschaps- beheer wil het goed zijn met inachtneming overigens van de goede traditiën, die men er bij aantreft, in de maatschappelijke verhoudingen in feite toch een uitermate belangrijke rol speelt. Een rol die naast spring levende beheerders met wijd ge opend oog, efficiency, modern in zicht en niet aflatende nauwkeurige kennisneming vereist van al datgene, dat het waterschapsbelang direct raakt. Wanneer ik in dit verband noem het vraagstuk van de water verontreiniging alsook de planologi sche problemen, opgeworpen door de zorgwekkende toeneming van de be- volldng in het mede door Rijnland bestreken gebied. Een vierde reden is voor mij de omstandigheid, dat het werk van de dijkgraaf 2ie ik het goed niet alleen behoort te worden verricht in het Rijnlandshuis, maar ook daar buiten. Het administratieve en financiële beheer kan alléén eerst dan een goed effect hebben als men het ambts gebied dóór en dóór kent en blijft kennen en als men de goede con tacten met overheidsinstanties en alle instellingen en personen waar mede Rijnland betrekkingen onder houdt nauwlettend verzorgt. Ik stel mij ten doel met name te helpen be vorderen de goede relaties met de provinciale besturen, de gemeenten, de polderbesturen, de aangrenzénde waterschappen, de kamers van koop handel en fabrieken en rijksinstellin gen zoals bijv. de cultuurtechnische dienst en andere lichamen. Een vijfde meer persoonlijk ge oriënteerde reden is het feit, dat ik de opvolger mag zijn van hen, wier namen mij reeds bekend waren en naar mij bleek in de kring van Rijn land nog bij herhaling met respect worden genoemd. Ik bedoel hier in het bijzonder de heren Pijnacker Hordijk, Egbert de Vries, Schimmel- penninck van der Oije en Slagter Ik moge besluiten met uiting te geven aan de hoop, dat het u en mij gegeven moge zijn in de komen de tijd, die ongetwijfeld men be hoeft daarvoor werkelijk geen pro feet te zijn door de snelle ont wikkeling en verandering der maat schappelijke omstandigheden wel licht zware problemen zal opleve ren, onze gezamenlijke krachten aan de belangen van Rijnland te wijden zódanig, dat aan de roemrijke his torie van het Hoogheemraadschap van Rijnland een schone bladzijde kan worden toegevoegd. De oud-dijkgraaf, mr. J. Slagter, die mede in deze vergadering aan wezig was, dankte mr Schokking voor de vriendelijke woorden aan zijn adres gewijd. Spreker hoopte, dat de nieuwe dijkgraaf nog veel mocht bereiken voor het Hoogheem raadschap van Rijnland en allen, die daarin wonen. Na een korte schorsing der verga dering, waarin alle gelegenheid kre gen om met mr Schokking kennis te maken, zette men zich aan de afwer king van de huishoudelijke vergade ring. Na sluiting der vergadering maakten hoogheemraden en hoofd ingelanden een autotocht naar Via- nen, Hagestein en Vreeswijk. Brieven binnenland 12 ct. briefkaarten 8 et' Telefoongesprekken ongewijzigd Naar de PTT-persdienst meedeelt, wordt er naar gestreefd de volgende tariefsmaatregelen met ingang van 1 november a.s. in te voeren: Posterijen. Verhoging van het port voor bin nenlandse brieven t/m 20 gram 12 ct (thans 10 ct); boven 20 t/m 100 gram 25 ct (thans 20 ct); boven 100 t/m 200 gram 35 ct (thans 30 ct); voor binnenlandse briefkaarten 8 ct (thans 7 ct). In het verkeer met Suriname, Ned. Antillen, Ned. Nieuw Guinea, Indo nesië, België, Luxemburg, en in het grensverkeer met Duitsland wordt het port van brieven tot en met 20 gram eveneens 12 ct en dat voor briefkaarten 8 ct. Telefoon. Abonnements- en gesprekskosten blijven ongewijzigd. Het entréegeld voor nieuwe gega digden wordt verhoogd van 75,— tot 100,— (inclusief 15 meter bin nenleiding). Deze verhoging zal niet gelden voor degenen, die thans reeds op de telefoon wachtlijst staan ingesenre- ven. Bovendien zullen de in april van dit jaar aangekondigde tariefswijzi gingen voor nevenapparatuur nu worden ingevoerd. Telex. Het abonnement wordt van ƒ80. op f 100,per maand gebracht. Ingevoerd wordt een entréegeld van 100,(inclusief 15 meter binnenleiding). Bij het binnenlandse telexverkeer zal per telimpuls, in plaats van 0,04, 0,05 berekend worden. Ook bij de telexdienst zullen de tarieven voor hulpapparaten sn ne venapparatuur worden herzien. Familieleden en vele priesters uit de stad Leiden en wijde omgeving, bekenden en vrienden van de over ledene, waren vanmorgen samenge komen in de kapel van het St. Eli- bethziekenhuis te Leiden, waar de plechtige Uitvaart werd gezongen voor de zaterdag j.l. overleden con rector van het ziekenhuis, de wel- eerw. heer P. J. van Bakel. Gister avond werden in de kapel de Ves pers en de Metten gezongen, waar bij pastoor P. Braak uit Sassenheim, bij wie rector Van Bakel in de Wie- ringermeer zijn eerste benoeming als kapelaan kreeg, de agens was. Dia ken en sub-diaken waren resp. dr IJ. Snabel, prior van het Kruishe ren klooster te Zoeterwoude, en dr Joz. Janssen. Als cantores fungeer den rector B. J. Drost van het St. Elisabethsziekenhuis, en kapelaan P. H L. van Ingen. Het H. Misoffer werd vanmorgen opgedragen door de deken van Lei den, kanunnik W. P. M. Haring, met assistentie van rector B. J. Drost als diaken en pastoor F. A. Bernefeld van Roelofarendsveen, oud-rector van het Elisabethziekenhuis, als sub-diaken, die bij de Lauden dezelf de functies vervulden. Cantores wa ren de weleerw. heren kapelaan P. H. L. van Ingen en kapelaan A. H. Schrama. In het priesterkoor had den plaats genomen mgr Th. M. P. Bekkers uit Voorschoten en mgr H. J. van Deursen, praeses van het Groot Seminarie te Warmond. De so bere, doch indrukwekkende Grego riaanse gezangen, welke bij een uit vaartplechtigheid altijd zozeer aan spreken, werden door alle aanwezi gen in de kapel meegezongen. De pa tiënten in het ziekenhuis waren in de gelegenheid door middel van een luidsprekersinstallatie de gehele plechtigheid te volgen. Na afloop van de H. Mis sprak kapelaan C. H. Vr;e- sekoop uit Haarlem, een studie vriend van de overleden rector, de lijkrede uit. Lijkrede. „Wij zijn hier bijeen om afscheid te nemen van een medebroeder, heer oom en vriend", aldus kapelaan Vrie- sekoop. „Zieke met de zieken, zo is zijn leven misschien wel het best getekend en het is in deze geest, dat wij aan hem zullen blijven terug denken. Rector Van Bakel was nog jong toen zijn moeder stierf en hij heeft veel gezelligheid en huiselijk heid moeten missen. Eenmaal op het seminarie heeft hij heel hard moeten strijden om zijn ideaal te bereiken: het priesterschap Hij had moeite met de studie, maar hij heeft doorgezet en hij hééft het gehaald. Zijn pries terwijding was zowel glorievol als eenzaam. In de onzekere tijd van 1940 bereikte hem vlak voor de plechtigheid de mededeling, dat' hij tot priester gewijd zou worden. Geen enkel familielid was hierbij tegen woordig. En onverwacht stond hij voor zijn vader om hem zijn eerste priesterzegen te geven. „Vader, ik ben priester". Mgr. J. P. Huibers koos hem uit om te arbeiden in de meest uitgestrekte parochie van het bisdom, Wieringermeer. Daar heeft hij misschien te veel van zijn krach ten gevergd bij het doorkruisen van deze wijdse polder. Na zes iaar pries terschap, in Katwijk aan Zee, kwam zijn grootste tegenslag; zijn achter uitgaande gezondheid werd zijn kruis. Elf jaar is rector Van Bakel ziek geweest en al die tijd heeft hij zo goed als het kan voor de zieken ge werkt. Zijn leven werd wellicht nog beter getekend door de woorden welke hij sprak, onlangs nog, op zijn ziekbed: „Introïbo ad altare Dei", Ik zal op gaan tot het altaar van God; Die mijn jeugd verblijdt. Aan dit altaar heeft hij zijn offer en dat van zijn medemensen aan God opgedragen. Niet slechts als offeraar, doch steeds meer zelf een offerande om met Christus mee te gaan lijden Niet IK leef, maar Christus leeft en werkt in mij. Zijn hele wezen haakte nog naar het leven, maar hij heeft zich ten slotte helemaal overgegeven. Alles was in orde en hij hoopte spoedig te mogen sterven. Zo bleef de strijd tot het einde toe. Wij zijn niet op de eerste plaats hier om hem omhoog te steken, al dus kapelaan Vriesekoop, doch wel om te proberen iets uit zijn leven voor onszelf mee te nemen, opdat ook wij kunnen zeggen: Uw Wil ge schiede. Spr. spoorde de aanwezigen aan, met en voor elkander te bid den, dat de les van het leven van rector Van Bakel een opgang moge zijn tot God. Kapelaan Vriesekoop besloot met te vragen, door gebed en offer de overledene te helpen zoals hij ook anderen geholpen heeft. Deken W. P. M. Haring verrichtte de absoute op het r.-k. kerkhof waar het stoffelijk overschot van rector Van Bakel werd bijgezet in het priestergraf. De deken werd hier bij geassisteerd door kapelaan J. Rhode en de weleerw. heer J. van Hooydonk. Nominatie voor voorzitterschap De Tweede Kamer heeft „gister middag enige stemmingen gehouden voor het opmaken van de nominatie voor het voorzitterschap. Bij de stemming voor de eerste plaats werden uitgebracht 117 stem men. waarvan 105 op de heer Korten- borst (KVP), 2 op de heer Van Sleen 'P.v.d.A.). 1 op de heer Koersen (KVP), 8 blanco en 1 van onwaarde. Bij de stemming voor de tweede plaats werden uitgebracht 115 stem men, waarvan 110 op de heer Van Sleen (P.v.d.A.), 1 op de heer Bom- mer (Pv.d.A.), 1 op de heer Kodde S G.) en 3 blanco. LEIDSCHENDAM Verfwerk „Hulp en Heil" aanbe steed. Door Architect J. G. Men sink te Arnhem is namens de Neder lands Hervormde Stichting Hulp en Heil te Soesterberg aanbesteed: Het glas- en schilderwerk aan de uitbreiding van de stichting ,,Hulp en Heil" te Leidschendam. De 2 laag ste inschrijvers waren Gebr. Leunen te Arnhem voor ƒ99.980; J. Ju en Zn te Voorschoten voor 88.748. De gunning is nog aangehouden. NOORDWIJK LEDENVERGADERING SJ.C. Gisteravond had in het Juvenaat de gebruikelijke ledenvergadering van S.J.C. bij de inzet van de compe titie plaats, waarvoor de belangstel ling slechts matig was. De voorzitter van de heer A. W. v. d. Holst vond dit zeer jammer, omdat juist op de ze bijeenkomst eventuele vraagstuk ken ten opzichte van de competitie besproken konden worden terwijl een betere opkomst^ het werk van het bestuur nog enig effect zou ge ven. Met vreugde kon de voorzitter spreken over het vele werk hetwelk enige leden in hun vrije tijd hebben verricht voor een betere accomodatie van het voetbalterrein in zijn geheel, doch bijzonder van het grote veld, hetwelk nu voor het grootste gedeel te een afzetting heeft gekregen die aan alle eisen voldoet. Het was daar om voor hem een plicht hulde en dank te brengen aan degenen die hierdoor belangeloos hun krachten hebben gegeven Als alle leden van S.J.C. zich in de komende competitie zó loffelijk inspannen zullen de ver richtingen van de elftallen prima zijn. Na lezing der notulen werd de me dedeling gedaan dat het bestuur be sloten heeft dat voor iedere kleed kamer een kistje zal worden ge maakt, waarin tijdens de wedstrij den de waardevolle voorwerpen van de spelers kunnen worden gedepo neerd en afgegeven bij de beheerder van de consumptietent. In de competitie zal S.J.C. deelne men met 5 senioren-elftallen en met niet minder dan 12 jeugdelftallen t.w. 5 junioren en 7 adspiranten. Ook dit jaar zal de doelpuntenactie onder de zorg van de diverse aanvoerders weer worden doorgevoerd. Verder werd gewezen op de noodzakelijk heid, dat de spelers bij verhindering de elftalcommissie hiervan tijdig op de hoogte te stellen, waardoor voor komen kan worden dat elftallen on volledig uitkomen. Het bestuur hoopt intussen dat alle elftallen prettige en succesvolle wedstrijden zullen spe len, vooral in de meest sportieve zin en dat S.J.C. na afloop erop kan bo gen, dat door de zelfbeheersing van de spelers geen enkele strafzaak zal zijn voorgekomen. Voor het eerste elftal is als aan voerder gekozen G Koelewijn en als reserve J. v. d. Zalm. Bij de rondvraag werd door de jeugdcommissie de aandacht geves tigd op een tekort aan scheidsrech ters en jeugdleiders en vroeg hier voor medewerking van de non-actie ve leden. Ook werd de aandacht ge vestigd op het ontzien van het kleine veld, waarvoor aller medewerking werd gevraagd. Na de mededeling dat a.s. vrijdagavond te half negen in het Juvenaat de verloting zal plaats vinden van kaarten voor de interlandwedstrijd Nederland—Oos tenrijk, sloot de voorzitter onder dank voor de zakelijke besprekingen deze bijeenkomst. Bij de stemming voor de derde plaats werden uitgebracht 115 stem men, waarvan 103 op de heer Roos- jen (A.R.), 2 op freule Wttewaal van Stoetwegen (C.H.), op mej. Schilhuis 'P.v.d.A.) en de heren Biesheuvel (A.R.), Bieuwenga (A.R.), Gerbran- dy (AR.) en Scholten (A.R.) ieder één. Blanco 5. De nominatie zal dus luiden: 1. Kortenhorst, 2. Van Sleen, 3. Roos- jen. De heren Willemse, Janssen, Rit meester en Bieuwenga, die het stem bureau hebben gevormd, zullen met mejuffrouw Ten Broecke Hoekstra en de heren Nederhorst, De Ruiter, en De Graaf deze voordracht aan Hare Majesteit de Koningin aanbie den. De voorzitter deelde tenslotte mede, dat hjj de Kamer wederom zal bijeenroepen tegen donderdag middag 1 uur ter behandeling van het wetsontwerp garantie-lening en der Nederlandse Antillen. De vergadering zal des avonds worden voortgezet. Indonesie's leger- vraagstukken De leiders van de verdeelde Indo nesische strijdkrachten hebben be sloten de oplossing van de „vraag stukken van het leger" aan een com missie over te laten, die zal worden geleid door president Soekarao en dr. Hatta. Dit heeft kolonel Sardini, de mili taire commandant van Oost-Java, dinsdag medegedeeld. Hij zei een eed van trouw te hebben afgelegd aan de commissie namens zijn collega's. Sarbini heeft deelgenomen aan de nationale conferentie in Djakarta. Hij zeide, dat hij en zijn mede-offi cieren onvoorwaardelijk alle beslui ten van de commissie zouden gehoor zamen. SPORT VOETBAL. UVS—NED. MILITAIR ELFTAL GAAT NIET DOOR. De lichtwedstrijd, welke UVS he denavond op het LFC-terrein zou spelen tegen het Ned. Militair elftal gaat niet door wegens terreinafkeu ring. De vele regens van de laatste dagen en de regen vooral van van daag hebben tot deze maatregel doen besluiten. KORFBAL BELG IENEDERLAND IN MERKSEN. Zondag 20 oktober zal te Merksen (Antwerpen) de interland korfbal wedstrijd BelgiëNederland worden gespeeld. (95 V^rfmumsTcinroTm mreem riom/mm 1 1 0M DE COL ONNE OPEEN DW/Wl SPOOR TF BJtENOEN tlMh&ti'Mfob ikwttr ntPo opktkrapt! I §fjg|j Wvkttmndrlmm<ivinikbiïK'\(M m.mm vnendtnnntenmitnJoor dr roöo/i'HH xil- MlkdetosK wmetetn. emiiereokm' ffsxölKff. (Mm rmortimldtxnkninitev&ren vat fotf'jKbeteti'ffk die Rksm-mt nchnitf ntmft. luiïawirvrm'' Marktberichten DEN BOSCH, 18 sept. Vee. Op de markt van heden werden aange- vord 5635 stuks vee, zijnde: 1848 runderen, 277 graskalveren, 623 vette kalveren, 312 nuchtere kalveren, 569 schapen, 22 geiten, 76 fokzeugen, 348 slachtvarkens, 13 lopers, 1547 biggen. De prijzen waren, behoudens uit zonderingen voor dieren van buiten- fewone kwaliteit, als volgt: melk- en alfkoeien van 750.— tot f 117u.— guste koeien 650—900, kalfvaarzen 7251090, klamvaazren 675— 865, guiste vaarzen 620—810. pin ken 410600, graskalveren 275 420, nuchtere kalveren voor fok- of mesterij 85205 .weideschapen 5580. lammeren 4075, drach tige zeugen 265—355, lopers ƒ00— 71, biggen 35—56. Slachtrunderen: aanvoer 726 st. Extra kwaliteit van f 3.15 tot f 3.25 per kg. gesl. gew.; Ie kwaliteit van f 3.05 tot f 3.15 per kg. gesl. gew.; 2e kwaliteit van f 2.70 tot f 2.90 per kg- gesl. gew.; 3e kwaliteit van f 2.55 tot f 2.70 per kg. gesl gew.; vette stieren van f 2.70 tot f 3.05 per kg. gesl. gew.; worstkoeien van f 2.50 tot f 2.60 per kg. gesl. gew vette kalveren le kwal. van f 2.60 tot f 2.90 per kg. levend gew.; vette kalveren 2e kwal. f 2.40 tot f 2.55 per kg. levend gew.; vette kalveren 3e kwal. f 2.00 tot f 2.25 per kg. levend gew.; nuchtere slachtkalveren f 1 45 tot f 1.85 per kg. levend gew.; slachtvarkens f 1.58 tot f T .70 per kg. levend gew.; slachtzeugen le kw. van f 1.45 tot f 1 50 per kg levend gew.; slachtzeugen 2e kw. van f 1.38 tot f 1.43 per kg. levend gew.; vette schapen van f 0.75 tot f 1 05 per st.; vette lammeren van f 0.60 tot f 0.90 per stuk, nuchtere slachtkalveren van f 50 tot f 85 per stuk. Verdere mededelingen: Melk- en kalfkoeien: aanvoer: rui mer, handel: kalm, prijzen: prijshou dend; guiste koeien: aanvoer groter, handel rustig, prijzen veinig veran dering; jongvee: aanvoer minder, handel slepend, prijzer ongeveer ge handhaafd; vette kalveren: aanvoer minder,handel williger, prijzen ho ger; nuchtere slachtkalveren: aan voer normaal, handel tamelijk vlot, prijzen onveranderd; schapen en lam meren: aanvoer groter, handel ge drukt, prijzen prijshoudend; fokzeu gen: aanvoer groter, handel kalm, prijzen moeilijk te handhaven of minder; lopers en biggen: aanvoer normaal, handel stil, ^rijzen niet ge handhaafd; slachtvee: aanvoer nor maal, handel matig, prijzen prima soort prijshoudend, mindere soorten moeilijk te handhaver; slachtzeugen: aanvoer normaal, handel rustig, prij zen lager. WOERDEN. 18 sept. Kaas. Aan voer 133 partijen. Notering: eerste kwaliteit f 2.29 tot 2.34, t eede kwaliteit 2.23 tot f 2.28, extra kwa liteit tot 2.56. Handel matig.

Leidse Courant | 1957 | | pagina 3