Slwulgat GRIEP? Agenda van de Leidse Raad GEVESTIGDE EN VERTROKKEN PERSONEN IN EN UIT LEIDEN Scheep jlarathon- jVjeuwtjes De Keuringsdienst van waren in 1956 WOENSDAG 18 SEPTEMBER 1957 DE LEIDSE COURANT PAGINA 2 De gemeenteraad van Leiden ver gadert op maandag 23 september, te veertien uur. De vergadering zal zo nodig des avonds (20 uur) worden voortgezet. Behandeld worden o.m. de volgen de punten: Verdeling van de Raad in sectiën. Benoeming van de leden van de Commissie van Advies, bedoeld in ar tikel 8 van de Woonruimtewet 1947 (Stbl. no. H 291). (herkiezing aftre denden). Benoeming van twee leden van het bestuur van de Vereeniging tot Be vordering van den Bouw van Werk manswoningen. (herkiezing aftre denden). Benoeming van een regent van het Gereformeerd Minne- of Arme Oude Mannen- en Vrouwenhuis. Voorstel tot het overplaatsen van een tweetal onderwijzeressen. Preadvies op het verzoek van de Vereniging voor Christelijk Onder wijs om medewerking voor het aan schaffen van leermiddelen ten be hoeve. van de tweede klas van de school voor uitgebreid lager onder wijs aan de Asserstraat. Preadvies op het verzoek van het bestuur van de Gereformeerde Schoolvereniging om medewerking voor de aanschaffing van oliekachels ten behoeve van de school voor ge woon lager onderwijs aan de Drift- straat 49 (kosten 18.500). Voorstel inzake het beschikbaar stellen van gelden voor het aanbren gen van een tochtwand met deur in de gang van de openbare school voor g.l.o. aan de Lorentzkade. Voorstel inzake het beschikbaar stellen van gelden wegens vergoe- din aan de besturen der bijzondere kleuterscholen van de 4% vakantie- uitkering over de maanden juli tot en met december 1955 voor het aan deze scholen verbonden onderwij zend personeel. Voorstel inzake het beschikbaar stellen van gelden voor het aanschaf fen van een tractoraanhangmaaima- chine ten behoeve van de gemeente lijke Sportstichting, (kosten ƒ4.575). Mededelingen inzake de toeken ning van de Rembrandtprijs voor de schilderkunst voor 1957. Preadvies op het verzoek van me vrouw de Wed. H. de BruinVan der Perk om voorziening tegen de aan schrijving van Burgemeester en Wet houders tot het herstellen van on- derhoudsgebreken aan het pand Haarlemmerweg no. 61a. Voorstel inzake het beschikbaar stellen van gelden ten behoeve van het treffen van enige voorzieningen aan de centrale verwarming van het Stadhuis. Voorstel inzake het aankopen van een onbebouwd perceeltje grond, ge legen aan de Weverstraat. Voorstel tot het wijzigen van de begroting der gemeente voor het dienstjaar 1957 en de begroting voor dat dienstjaar van het Grondbedrijf in verband met het voldoen van re gistratierechten, terzake van de door de gemeente aangekochte gronden c.a. onder Oegstgeest. Voorstel inzake het vaststellen van de prijs van de bij raadsbesluit van 18 oktober 1954 ter beschikking van de Stedelijke Fabrieken van Gas en Elektriciteit gestelde grond aan de Groenoordstraat, ten behoeve van de bouw van een 50 kV-schakelstation. Voorstel tot het wijzigen van de begroting der gemeente voor het dienstjaar 1957 en de begroting voor dat dienstjaar van de dienst voor Sociale Zaken. 3 OKTOBER-WED STRUDEN VOOR KINDEREN OP HET LEVENDAAL. Voor jongens en meisjes van 811 jaar zullen met 3 oktober, des mor gens van 8.3010.30 uur wedstrijden georganiseerd worden in snelheid op versierde autopeds. Deze races vor men een aardige afwisseling van de windhondenrennen, die op dezelfde plaats, maar over een wat langer tra ject, worden gehouden. Om de beurt zullen er series kinderen en honden starten, zodat de deelenemende jeugd telkens even kan uitblazen en toch ook van de windhondenrace genie ten. De kinderen worden verdeeld in vier groepen: de jongens van 89 jaar, meisjes van 89 jaar, jongens van 1011 jaar en meisjes van 1011 jaar. De versiering van de tweewielige voertuigen behoeft zeker niet kost baar te zijn.. Met vindingrijkheid be reikt men vaak meer dan met hoge kosten. Zelfgemaakte slingers, zelf gemaakte ylaggetjes, een eenvoudig, uit kistenhout opgetrokken getim merte, versierd en handig met tou wen aan de autoped bevestigd, kun nen de aantrekkelijkste resultaten op leveren. Fraaie prijzen worden extra beschikbaar gesteld voor de eige naars van de mooiste autopeds. Voor diegenen, die voor versiering niet voelen, wordt een aparte wed strijd uitgeschreven, waarbij het al leen om snelheid zal gaan. Twee kinderen zijn gisteren in Den Haag te water geraakt (en er spoedig weer uitgehaald) bij het transport van een woonboot, die van de Soest- dijksekade naar een werf in Leid- schendam moest. Het vaartuig bleek namelijk juist niet onder de brug aan de Escamplaan door te kunnen en om een beetje meer diepgang te krijgen nodigde de eigenaar toen een aantal nieuwsgierige kinderen op de kade uit voor een pleziervaart. Twee kin deren van de schare, die aan boord wriemelde hebben daarbij kans ge zien in het water te komen. Zij wer den door de commandant van de ty- delijke duikboot hoogst persoonlijk weer op het droge geholpen. Vannacht is in een ziekenhuis te Weesp overleden een 81-jarige bewo ner van de Korte Muiderweg tussen Muiden en Weesp, die gisteren in een sloot tuimelde nadat hij te veel sterke drank had gebruikt. De bejaarde man liep met zijn fiets aan de hand op de weg, toen hij eensklaps naar de lin kerkant van de weg zwaaide, zijn evenwicht verloor en in een modder sloot viel met het rijwiel boven op zich. Enkele landbouwers, die het zwaaien van de man hadden gadege slagen, kwamen hem te hulp toen hij in de sloot lag. Men trok hem op het droge, doch de direct ontboden arts achtte overbrenging naar de Majella- stichting te Busum noodzakelijk. Hier is de man vannacht overleden. GEVESTIGD: P. H. van Wickevoort Crommelin, tandarts, Rijnsburgerweg 7; C. Koen- rades en fam.. waterfitter LDM, Haver zaklaan 16; M. J. Burghoorn geboren Dohmen en fam., Morslaan 31: W. van de Pieterman en fam.. administrateur, Kanaalweg 31; L. T. M. M. Oomes, lo- gopaediste. Diefsteeg 6b; P. A. Vullings, pluimveeverzorger. Herensingel 31; G. Reichgelt, machinist, Zoeterwoudse- weg 124; C. H. van Bodegom, lerares. Witte Singel 94; N. de Kooter. Oude Singel 128; M. Zandvliet geb. Japikse, spraaklerares, Zoeterwoudsesingel 40a; A. van Hoeken, Gerrit Doustraat 10; W. C. S. van Benthem Jutting, Witte Sin gel 38; M. H. Renee, leerling-verpleeg ster. Rijnsburgerweg 10; M. Boonen, leerling-verpleegster. Rijnsburgerw. 10; 10 naar Amsterdam, Valeriusstraat 248 huis; A. Roorda, van Witte Singel 83 naar Avereest, Julianastraat 79; C. Brender a Brandis geb. Mark, van Sluis straat 16 naar Amsterdam, v. Eeghen- straat 65: M. W. Honig, van Rijnsbur gerweg 88 naar Hoorn, Koepoortsweg 35; K. G. Oostra, van Rijnsburgerweg 10 naar Amsterdam, Archimereslaan 11 huis; B. Honsbeek, van Vrouwenkerk- koorstraat 3a naar Zoeterwoude, Rijne- gommerstraat 25; G. A. van der Spek, van Haarlemmerstraat 94 naar Rijswijk (Z.-H.), Molenlaan 13; A. van Maren, van Hof van Venetië 12 naar Gendrin- gen. Wilhelminastraat 15; J. Lit, van Kortenaerstraat 84 naar Rotterdam, Schilperoortstraat 77b; R. W. Goodliff, van Sumatrastraat 48 naar Amsterdam, Mauvestraat 21; A. H. van Stolk, van Papengracht 28_naar Oegstgeest, Witte H. Lieffering, De Sitterlaan 29; I. de de Withlaan 3; F. J. C. Mangelsdorf, van Vries, verpleegster, Rijnsburgerweg 10; Langebrug 28a naar Brunssum. Prins E. Knegt, Zoeterwoudseweg 138; J. A. Hendriklaan 161; N. S. van Gelder, van Hoefnagels, Oude Herengracht 22; K. N. Gerecht 7 naar_ 's-Gravenhage, Thor- den Berge, Rijnsburgerweg 144; T. J. A. Meertens, militair KM, Coornhert- straat 22; A. H. Warmoltz, secretaresse, Rijnsburgerweg 2; P. E. C. van Breda Vriesman, Oude Singel 146; J. M. van Buuren, Mariënpoelstraal 5; A. C. Rein- ders geb. Rabellier, Fred, van Eeden laan 57; A. F. Uittenhout, huisschilder, Balistraat 60. VERTROKKEN: L. C. Heijnen en fam., van Breestraat 11 naar De Bilt (U.), Akker 201; Th. Weber en fam., van Kaiserstraat 34 naar Rotterdam, v. Citterstraat 29A I; J. G. van Zwieten en fam., van Van der Waalstraat 1 naar Oegstgeest, Juffer- manstraat 28; S. de Rockfort Wall en fam., van Nieuwe Rijn 12 naar Groot- Brittannië; J. Bakker en fam., van An- beckelaan 291; P. C. Jansen, Korevaar- straat 47 naar Nijmegen, B. van Bergh- straat 47; A. Pette, van Melchior Treub- laan 42 naar Amsterdam, le Helmer straat 136 huis; C. M. van der Laan, van Melchior Treublaan 57 naar Den Haag, Veenkade 4; P. G. M. Ras, van Vreewijkstraat 6 naar Geleen, Maurits- laan 118; H. Hadders, van Morslaan 45 naar Eindhoven, Floresstraat 30; B. Rij ken, van Rijnsburgerweg 10' naar Am sterdam, Koninginneweg 3; L. D. F. Lameijer, van Leeuwerikstraat 47 naar 's-Gravenhage, Zuidwal 83; H. H. Per- quin, van Stille Mare 2 naar Haarlem, Jan Haringstraat 40; M. P. H. Roes- singh, van Nieuwstraat 29 naar Oegst geest, Witte de Withlaan 3; E. de la Rie geb. Gressie, van Utrechtse Veer 34 naar België; M. O. de Hart, van Rapen burg 131 naar Haarlem, Sparenbergstr. na Paulownastraat 8 naar Rotterdam. 115; A. C. Eichhorn geb. Schagen van POTLOOD en GEEST No. 540. Horizontaal: 1. wereldtaal, 7. bijwoord, 8. meisjesnaam, 9. hoofd deksel, 10. schraal, 11. lidwoord, 12. lus, 13. voertuig, 14. boom, 15. dui kerhoen, 16. zoon van Noë, 18. meer op de grens van de Ver. Staten en Canada, 20. telwoord, 21 op geen plaats. Vetricaal: 1. huid, 2. oude rekening (afk.), 3. bloedluis, 4. aarden of me talen vaatwerk, 5. plaats in de oud heid, 6. deel van een huis, 9. visje, 10. spijstafel, 11. waterkering, 12. drukte, 13. bakje, 15. niet gevuld, 16. mijnheer (Eng.), 17. voegwoord, 19. muziek noot, 20. meisjesnaam. Oplossing morgenavond. Oplossing No. 539. Horizontaal: 1. mis, 3. ras, 5. ale, 9. Vondel, 11. do, 12. et, 13. engels, 16. Ede, 17. Aate, 19. tot, 20. som. Verticaal: 1. mud, 2. silo, 3. raad, 4. stelt, 6. avond, 8. leest, 10. nee, 11. Deest, 14. Gent, 15. lans, 18. Eem. Matthenesserwee 204c; H. N. Thesingh en fam., van Rijnsburgerweg 140 naar Hilversum, Nimrodlaan 1; J. F. Cochran en fam.. van Lijsterstraat 4 naar Cana da: A. de la R>'e en fam.. van Utrechtse Vee 34 naar België: L. Ginjaar en fam., van Wasstraat 25 naar Rijswijk (Z.-H.), Burg. Elsenlaan 21: F. J. Zee- len en fam.. van Thorbeckestraat 7 naar de Verenigde Staten van N.-Amerika; N. H. Meiman en fam., Stadhouderslaan 20 naar N.O. Polder, Lange Dreef 60; G. Stolp en fam., van Oude Vest 237 naar Zuid-Afrika: G. G. Groenewegen van Roodenburgerstraat 57 naar Voor hout. Leids^vaart 2; A. Christophersen, van Witte Singel 88 naar de Verenigde Staten van N.-Amerika; J. G. Ooster man geb. Wiifie van le Binnen vest pracht 30 naar A'ohen aan den Riin, Noord- ":nde 60; G. J. Evers, van Steenstraat 59 naar Alnhen aan den Rijn. Gnephoek 7; H. C. P. van Cleef. van Boterma-kt 25 naar Voorhout. Leidsevaart 2: T. Si mons, van Trompstraat 6 naar M-ll ca. (N.-B.l, Dorpsstraat 35; P. H. Riisher- gen, van Pasteurstraat 28a naar Uden- hout, Schoolstraat 4; M. J. Kollau. van Snouck Hurgronjestraat 10 naar Oegst geest. Riin geesterstraatweg 159; F. A. Hilgers geb. Bos, van Hoge Rijndijk 49 "aar Gouda, Toussaintkade 10; L. H. Th. Bisochi, ven Wasstraat 5 naar Voor burg, Fr. v. Eedenstraat 62: C. Neiin- dorff geb. Dobschütz, van Wasstraat 5 naar Voorburg, Fr. van Eedenstraat 62; J. Leeuw, van Rijnsburgerweg 86 naar Alkmaar, Omval" 86; W. Roke van Bos hof 50 naar Apeldoorn. Vlijtseweg 42; H. baron van Imhoff, van Breestraat 73a naar Vught, Bosscheweg 29; E. M. E. Geradts, van Rapenburg 127 naar Am sterdam, Rooseveltlaan 209; M. Bijns- dorp geb. Hoouervorst. van St. Jacobs- gracht 1 naar Eelde. Piet Soerweg 9; W. J. Hoogvliet, van Zoeterwoudse SmPel 94 naar Driebergen ca., Hoofdstraat 211; I. Naetegaal geb. Jongeneel, van Kam. Onneslaan 38 naar Lisse, Grachtweg 16: E. M. Kiveron, van Stadhouderslaan 35 naar 's-Gravenhage, Daal en Berese- laan 48; Y. N. Stoopman geb. Van Her werden. van Jan van Goiienkade 7 naar Utrecht. Rubenslaan 47 I: A. C. G. Pellekoorne, van Hugo de Grootstr. ZOETERWOUDE Inenting tegen Polio. Donderdag 26 september 1957 heeft ten huize van dr. W. Kortmann, Miening 2, voor de kinderen wonende in het Dorp en dinsdag 1 oktober 1957 in het wijkgebouw van het „Wit Gele-Kruis" nabij Hoge Rijndijk 33, voor de kinderen wonende aan de Hoge Rijndijk ca. de eerste inen ting tegen ldnderverlamming plaats. De inenting geldt slechts voor kin deren, die in 1955 geboren zijn. Praatavond De door de Kath. Raad van Overleg belegde praat avond kan door bijzondere omstan digheden niet doorgaan. Geslaagd De heer L. G. M. Ar- noldy, thans onderwijzer in St. Maar ten, is geslaagd voor de hoofdakte L.O. Leeuwen, van Cobetstraat 71 naar Chi K. Lewin, van Tib. Siegenbeekstr. naar Oegstgeest, Wilhelminapark 21; Nieuwenhuijzen geb. Van der Pak 'm aan met "AKKERTJES* Met het intreden van de herfst verschijnt ook de eerste buitenlandse solisten weer op onze concertpodia. Tot die eersten behoort telkenjare de beroemde Poolse grootmeester van het klavier, Stefan Askenase, de kunstenaar, die zijn grote talent in dienst heeft gesteld van de muziek van zijn grote landgenoot Frédéric Chopin en die als weinig anderen het geheim van deze wondere klan kenwereld doorgrond heeft. En zo staat het bezoek van Stefan Askenase ons thans weer te wachten met een nieuwe bloemlezing uit Chopins on metelijk rijke oeuvre. Om slechts een greep uit dze bloemlezing te doen: daar is de Polonaise in Bes, 'n tweetal Nocturnes, enkele Mazurka's, de magistrale tweede Ballade, de Berceuse, een viertal Walsen en, als hoofdschotel, de terecht zo beroem de Sonate met de treurmars, wel een van de ontroerendste werken die ooit voor piano geschreven zijn. Dit alles, en nog meer, staat ons te wachten op maandag 30 september in de Stadsgehoorzaal te Leiden. Radio-uitvoering van stadgenoot. Wij willen de aandacht vestigen op de uitvoering van de sonate voor fluit en piano op. 94 van S. Proko- fieff, welke donderdag 19 september a.s. van 13.2013.40 uur over de K.R.O. (298 m.) zal worden gegeven door de heer Jan van der Meer fpiano), directeur van het zangkoor van de Lodewijkskerk en Koos Ver heul (fluit). K.A.B. Kaderleden. Voor de bijeenkomst van zaterdag 21 september as. kan men zich nog opgeven bij het secretariaat Heren singel 8, tel. 22898 en bij de penning meester, Maresingel 43a, tel. 24240 tot uiterlijk hedenavond. Een belangrijke beslissing Een goed begin is het halve werk. Als het aankopen van een bedstel no dig is gaat u eerst eens kijken. Dan komt u er achter, dat er heel wat ver schil is in matrassen. Kom eens kij ken bij N.V. Textielhandel Adr. van Ooy Jr., Breestraat no. 39, Leiden (récht over het postkantoor) waar de hele kollektie D.W.U.-SOUPLEX ma trassen aanwezig is met het nieuwe Amerikaanse LATCH-LOC interieur Omdat men van een matras alleen maar de buitenkant ziet, maar het Vlist, van Meloenstraat 13 naar Oegst- in hoofdzaak aankomt op wat er „in" D.S.B. wandeltochten. Op zaterdag 21 en zondag 22 sep tember a.s. organiseert de wandel sportver. D.S.B. haar laatste wan deltochten van dit seizoen over af standen van 10, 15 en 25 km. Iedere deelnemer ontvangt een fraaie draag- medaille. Groepen ontvangen een speciale groepsprijs. Degenen, die op| 29 of 30 juni j.l. hebben deelgeno-j men ontvangen het verzilverde cij fer 2. Start: vanaf de recreatiezaal) der N.V. Hollandse Constr. werk-| plaatsen, Zoeterwoudseweg 1, Lei-1 den. Zaterdag van 12 uur en zon dag van 1012.30 inschrijving aan| de start Voorinschrijving bij J. Ver ver, Schelpenkade 20, Leiden en M., J. Janse, Celebesstraat 5, Leiden. j Vóór honderd jaar Uit de Leidsche Courant van 19 September 1857. 's-Gravenhage. Het N. Amst. Hbl. meldt dat men van het voornemen, om de geschenken des Keizers van Japan voor het publiek ten toon te ttellenvoor- loopig heeft moeten afzien. Na dat de ontpakking van eenige kisten voor een gedeelte was volbragt, heeft men zich genood zaakt gezien, van wege de ont zaggelijke massa ongcdierten die zich in de kisten bevonden, en daaronder nog al van vrij on aangename soort, alles zo spoe dig mogelijk weder digt te spij keren. Wat de geschenken zei ven betreft, zij 'testaan hoofd zakelijk in Japansch porselein en lakwerk, benevens vele rol len Japansch met afbeeldingen beschilderd papier. Dahlia- en fruitteelt tentoonstelling. De aangekondigde tentoonstelling van dahlia's en fruit, welke gehou den zou worden op a.s. zaterdag en zondag, in het gebouw speeltuinver eniging Oosterkwartier, gaat wegens de slechte weersomstandigheden niet door. De tipgevers dingen bovendien mee in onze nieuws-marathon, waarvoor elke maand (de komende drie maanden) een prijs van 25, van 10 en van 5 gulden beschikbaar wordt gesteld. geest, Curacaostraat 4; S. Zwarts, van Hugo de Grootstraat 3 naar Vlissingen, Bloemenlaan 88; M. E. Th. Schreurs ge boren Van Iersel, van Oude Singel 242 naar Katwijk, Mr. C. Fockstraat 3; J. C. Heus geb. Selier, van Decimastraat 18 naar Woubrugge, a.b. Vlietkade; D. I. Vermeer, van Herensingel 32 naar Gravenhage, Hugo de Grootstraat 3. zit, is het zo belangrijk, dat u door een vertrouwd adres wordt ingelicht. Een vertrouwd adres is over het post kantoor op de Breestraat, waar een grote lichtreclame u de weg wijst naar de deur voor een werkelijke „goede" nachtrust. (Advertentie). Berichten, opgenomen na tips van lezers aan onze redactie, worden gelde lijk beloond. BANDENSNIJDER IN ACTIE Gisteravond om ongeveer half elf stond de gehele Sophiastraat met al le zijstraten in opschudding. Iedereen, die een rijwiel of brom fiets voor zijn huis in deze straten had geplaatst kwam tot de ontstel lende ontdekking dat de banden van al deze fietsen op baldadige wijze tot op de velgen waren doorgesne den. De onmiddellijk gewaarschuwde politie kwam papier te kort om de namen van alle gedupeerden te no teren. Van de dader(s) was geen spoor meer te vinden. Dit is wel een afschuwelijk staal tje van baldadigheid geweest; iets dergelijks gebeurde ook een week of zes terug. Ingezonden door: Mej. T. Lagerberg, Sophiastraat 43 Leiden Preventieve werking van groot belang Verschenen is het verslag 1956 van de Keuringsdienst van Waren voor het gebied Haarlem waaronder ook Leiden en omgeving ressorteert. Het verslag geeft een uitgebreid en zeer gedetailleerd beeld van de veel omvattende werkzaamheden van deze nuttige en noodzakelijke dienst die tracht ons te bewaren voor allerlei kwaad dat schuilen kan in onze dage lijkse levensbehoeften en genotsartikelen. Inspecties. Door de keurmeesters werden in 1956 in totaal 30.769 inspecties ver richt tegen 27.304 in het voorafgaan de jaar, derhalve is een niet onbe langrijke stijging te constateren. De ze stijging is ten dele te verklaren doordat in dit verslagjaar het aantal keurmeesters van 7 op 8 gebracht werd. De opzet van deze uitbreiding is, dat de controle op groenten en fruit, vooral met het oog op het ge bruik van pesticiden, meer intensief wordt uitgevoerd. Voor dit werk kon nu één van de keurmeesters, die op dit gebied van veel belangstelling blijk geeft, meer dan tot nog toe worden ingeschakeld en kon een be gin worden gemaakt het contact tus sen keuringsdienst en degenen, die bij het verhandelen van groenten en fruit zijn betrokken, te verbeteren. Reeds is gebleken, dat van een be zoek en monstername door de keur meester aan veilingen e.d. de pre- Monsters. In 1956 werden in totaal 17.529 monsters onderzocht in het labora torium van deze dienst. Het vorig jaar bedroeg dit aantal 16.997, Wan neer men bedenkt, dat in de loop van het verslagjaar de grote labora toriumzaal geheel verbouwd werd en hierdoor het laboratoriumwerk min der efficiënt kon geschieden, stemt dit aantal tot tevredenheid. Men kan de genomen monsters als volgt indelen: Melk en melkprodukten 11.619 Brood 1.202 Consumptie-ijs 885 Andere waren 3.591 Ingezonden monsters 232 Van deze monsters voldeden er 2.728 of 15,5 in meer of mindere mate niet aan de gestelde eisen. Dit percentage ligt iets hoger dan in het voorafgaande jaar. Bij 401 monsters stemde de aangegeven hoeveelheid niet overeen met de werkelijke in houd of was de aanduiding niet ge heel juist. De belangrijkste rubrieken waar toe de afgekeurde monsters beho ren, zijn in afdalende reeks van het aantal; melk, brood, consumptie-ijs, melkprodukten en vleeswaren. Klachten. In 1956 werden 165 mondelinge en schriftelijke klachten ontvangen, waarbij in 111 gevallen een monster werd ingezonden. In 57 gevallen wer den in de monsters afwijkingen van de normale samenstelling gevonden. In totaal waren 83 van de 165 klach ten gegrond. Betaalde onderzoekingen. Er werden in 1956 276 betaalde onderzoekingen verricht. Zij hadden weer voornamelijk betrekking op vis, honing en groentenconserven, waarvoor door het importerende land een door een officiële instantie afgegeven verklaring van deugde lijkheid vereist wordt. Er werden dit jaar 289 van dergelijke verklaringen door deze dienst afgegeven. Het aantal instellingen, waar op verzoek regelmatig grondige inspec tie van levensmiddelen, gebruiks voorwerpen, keukens en opslag ruimten plaats vindt, bedraagt thans vijf. Gezien de grootte en bevol kingsdichtheid van het keuringsge- bied, maken derhalve nog slechts een gering aantal instellingen van deze mogelijkheid gebruik. Hieronder volgen enige gegevens omtrent de werkzaamheden van de dienst in Leiden en enige der be langrijkste plaatsen in de omgeving. 593 1125 676 282 Plaats Totaal aantal Inspecties 4423 Aantal in lab. onderzochte monsters 2463 326 601 412 163 Waarvan afgekeurd 360 64 74 43 19 Aantal melkmonsters 740 178 286 91 68 Waarvan afgekeurd 85 27 4 12 7 1727 1044 213 146 136 310 230 335 177 185 44 305 138 230 244 133 42 177 399 91 31 Burgerlijke Stand Geb.: Adriaantje Antonia dr. v. G. Stolker en A. Wildman; Susanne, dr. v. J. de Roo en S. M. de Jong; Huig zn v. H. van Duijn en K. G. Schuitemaker; Elsje Louisa Agatha dr. v. G. de La Rie en L. Stokkel; Pieter Johannes zn v. B. Wesdorp en J. Roon; Dirkje, dr. v. K. van dei- Plas en A. Harteveld; Gerardus Gijs- bertus Johannes zn v. A. Jansen en W. J. G. van der Staaij; Marjolein Stefina dr v. J. de Zoete en G. Dek ker; Martina Alida Petronella dr v. J. Parlevliet en M. Vlieland; Jaco bus zn v. P. de Bruin en T. van Zan ten; Henricus Antonius zn v. N. J. Verwoerd en P. Speulman; Sirr.on Petrus zn v. A. M. van Kins en G. M. J Zandbergen; Jan Frederik zn v. F. H. Bonjer en H. C. van Eijsber- gen. Overl.: H. Sohellingehhout 12 jr, zoon; E. J. Carree 78 jr, vrouw; W. Weijers, 76 jr, vrouw; J. H. Bizot, 62 jr, echtgenote v. W. de Jong; L. B. Zuidbroek, 59 jr, man; H. Buis, 75 jr, man; P. Heijmans, 72 jr, man; M. Wit, 63 jr, echtgenote v. J. N. Sibie. Getr.: A. C. Hemmes en N. Snoe- ker. Leidse Agenda (Kath. verenigingen kunnen zich bij het vaststellen van data van bijeenkomsten laten voorlichten door het secretariaat van de Raad van Maatsch. en Cult. Overleg, W J Kriek, Hooigracht 12. tel 20018) WOENSDAG 18 SEPTEMBER. Mater Amabilisschool. Openings avond in de Romanuszaal. Aanvang half acht nam. (besloten bijeen komst). „Oud Hortuszicht". Leidse tuiniers- en bloemistenveren. „Door Eendracht verbonden". Dahlia-avond. Aanvang 8 uur. O.K.O. Klaverjas wedstrijden voor alle donateurs. St. Leonardushuis, Haagweg. Aanvang 8 uur nam. PROGRAMMA MISWEEK PAROCHIE H. LODEWIJK, STEENSCHUUR. De oefeningen worden geleid door de Paters Franciscanen; Paternus de Rooy en Gregorius van der Ven. WOENSDAG 18 sept. Des avonds om 8 uur vierde conferentie: Op Uolgatha. DONDERDAG 19 sept. Des avonds om 8 uur vijfde conferentie: Een met Hem. VRIJDAG 20 sept. Des avonds 8 uur conferentie: De mis van nabij. ZATERDAG 21 sept. Geen Avond- conferentie. ZONDAG 22 sept. Plechtige slui ting van de Misweek. Hoogmis met volkszang, slotpreek en Pauselijke Zegen. DONDERDAG 19 SEPTEMBER. Veemarkt en Waag. Eerste dag der Vebo. Fokvee- en zuiveltentoonstel- ling. „Zomerzorg". Stationsweg 35. Bij - eenkomstKynologenvereniging „Rijn land". Causerie: De hond in het ge zin. Vertoning kleurenfilmpjes. Aan vang 8 uur. VRIJDAG 20 SEPTEMBER. Veemarkt en Waag. Vebo-jonge- rendag, fokvee- en zuiveltentoonstel- ling. Waag. Laatste dag der Vebo-ten- toonstelling, zuiveldag. „De Harmonie". Ledenvergadering Ned. Kath. Ver. van handelsvertegen woordigers, handelsagenten en ver zekeringsinspecteur „St. Christoffel" afd. Leiden. Aanvang 8 uur. ZATERDAG 21 SEPTEMBER R.K. Instuif Haagweg. Ontspan ningsavond met wedstrijd „Ik denk er zó over". Aanvang 8 uur nam. Leonardushuis. ZONDAG 22 SEPTEMBER R.K. Instuif Herensingel. Henri d'Albert spreekt over zijn ervarin gen als zwerver in Parijs. Aanvang 8 uur nam. Zaal Maria Gijzensteeg. Dienst der apotheken De avond en nachtdienst van de apotheken te Leiden en Oegstgeest wordt waarge nomen door: Apotheek van Driesum Mare 110, tel. 20406; Apotheek Zui- der, Lammenschans weg 4, tel 23553; Apotheek Oegstgeest. Wi'^elmina- park 8. Oegstgeest, tel. 26274. NIET BEZORGING Bij eventuele NIET BEZORGING van De Leidse Courant gelieve D te lefonisch te reclameren alleen num mer 20935 tot 19.00 uur (7 uur). Zaterdag 17 uur (5 uur) Wij kunnen dan trachten O alsnog een exemplaar te doen toekomen. DE ADMINISTRATIE.

Leidse Courant | 1957 | | pagina 2