Oud ambacht leeft in volle glorie De ontwikkeling van Alphen a.d. Rijn Bliksem sloeg 1 in hooiberg VRIJDAG 13 SEPTEMBER 1957 DR T.FTT)^ COTTOANT PAGINA 3 Er zal nog wel heel wat water door de Rijn stromen en er znllen grote financiële moeilijkheden moeten zijn overwonnen alvorens de plannen van het gemeentebestuur, met betrekking tot de verbetering van het centrum van Alphen aan den Rijn kunnen worden gerealiseerd, maar dan zal het aanzien van de gemeentekom in vele opzichten een geheel ander, wellicht een veel beter beeld geven. In elk geval laat het gemeentebestuur zich met zijn voorbereiding daartoe niet ophouden door de huidige tijdsomstandig heden. Het betreft het gebied dat omsloten wordt door de Rijn en het om leidingskanaal van de Rijn. Hiervoor heeft het gemeentebestuur de nodige rooilijnen vastgesteld, de af te breken panden aangewezen en in groté lij nen aangeduid wat voor deze gebouwen in de plaats moet óf kan komen. De ingrijpendste veranderingen zullen zich voltrekken in het gebied tussen Schoolstraat en Sint Jorisstraat. Hier zal veel worden afgebroken, maar ook weer veel en vanzelfsprekend anders weer worden opgebouwd. rijke ontlasting betekenen van de Ju- lianastraat waar, mede vanwege het gemis van behoorlijke, in de nabij heid gelegen parkeerplaatsen, vaak vele auto's langdurig moeten worden geparkeerd. Door de gedachte gele genheid tot ontlasting van die straat en mede door het feit, dat het door gaand verkeer een andere weg zal kunnen kiezen, zal de Julianastraat, naar verwacht mag worden, in de Aan parkeerruimte dringend behoefte De Alphense Bank en aangrenzend herenhuis in de Schoolstraat zullen plaats moeten maken voor aen ruime parkeersplaats, waaraan in het cen trum der gemeente dringende behoef te bestaat. Aan de Sint Jorisstraatzij de komt eveneens een parkeerplaats toekomst meer het karakter van een voor auto's, waarvoor ook hier enke- winkelstraat verkrijgen. Ie panden het veld zullen moeten rui men. Aansluitend op de parkeerplaats aan de Schoolstraat-zijde komen, in het verlengde hiervan, op een kleine afstand na tot aan het gebied van het omleidingskanaal, dat t.z.t. gedempt zal worden en ter plaatse waarvan vermoedelijk een straat zal komen te liggen, winkelpanden en woningen in drie woonlagen. Aan het omleidings kanaal van de Rijn is bouwgrond be stemd voor een openbaar gebouw. Deze reservering houdt hoogstwaar schijnlijk verband met de ruil- en koop-overeenkomst met de diakonie van de Ned. Herv. Gemeente, die haar eigendommen naast de kerk aan de gemeente heeft verkocht onder be ding dat zij in de dichtst mogelijke nabijheid in het bezit wordt gesteld van de benodigde ruimte voor de bouw van een nieuwe kosterswoning en verenigingsgebouw. Het betreffen de openbare gebouw is in een drie hoek geprojecteerd, met dien ver stande, dat een vleugel aan de zijde van de Sint Jorisstraat zal komen te staan. Behalve dit stuk bouwgrond is aan laatstgenoemde straat nog een gebied gereserveerd voor een of meer andere openbare gebouwen. De Sint Jorisstraat krijgt aan de noordkant, de zijde waar het postkan toor is gevestigd, een nieuwe zij straat, die in een driehoek zal leiden tot het omleidingskanaal en daar voorlopig zal doodlopen. Aan het ge deelte van deze nieuwe straat, dat in westelijke richting zal lopen, worden een aantal particuliere autoboxen ge bouwd. In aansluiting op de in de „rege ling bebouwde kom Pieter Doelman straat" opgenomen straat aan de Rijn zijde, waarlangs volgens de aanvan kelijke plannen winkels zullen wor den gebouwd, evenals in de P. D.- straat noordzijde, zal in het verleng de van deze nieuwe straat langs de Rijn-oever een wandelpad worden aangelegd, dat tot aan de Postbrug zal lopen en daar noordelijk van de voormalige jamfabriek het betref fende pand is momenteel in gebruik bij de Uitgeverij N. Samsom N.V. aansluiting zal vinden op de Juliana straat. Dit Rijnpad krijgt via de steeg tussen „Het Landbouwhuis" van de heer C. A. Bos en het levensmiddelen- bedrijf van de heer H. v. Deuren een eerste aansluiting op de Julianastraat. Het ligt in de bedoeling dat genoem de steeg verbreed wordt. BREDE VERKEERSWEG. Het middelpunt van de hier om schreven veranderingen in de omge ving van de Schoolstraat vormt de aan te leggen brede verkeersweg, die via de Alphense brug door de Pieter Doelmanstraat aansluiting zal geven van de grote verkeerswegen aan de lage met de hoge zijde. Hiertoe zal de Schoolstraat aanmerkelijk ver breed worden, waarvoor de woningen aan noord- en zuidzijde zullen wor den opgeofferd. Deze nieuwe brede weg zal dan ver volgens via het Sint Jorisplein lopen en ten westen daarvan contact maken met de Prins Bernhardlaan, die voor lopig in feite een omleidingsweg is van de rijksweg LeidenUtrecht, bui ten het centrum der gemeente om. Waar deze nieuwe weg de Juliana straat een gedeelte van de oude rijksweg LeidenUtrecht, door het centrum der gemeente zal kruisen, zal het zicht belangrijk worden ver beterd, door aanwending van een ge deelte grond, dat vrij komt door de afbraak van de Alphense Bank. Teneinde een verantwoord geheel te verkrijgen voor de stedebouwkun- dige ontwikkeling der gemeente, zul len ook ten zuiden van de Pieter Doelmanstraat enkele veranderingen en verbeteringen plaats vinden, in het gebied dat in hoofdzaak wordt be grensd door de Oude Rijn aan de Oostzijde, door de achterzijde van de zuidelijke bebouwing van de Pieter Doelmanstraat en door de Nederl. Herv. kerk aan de noordzijde en door de Paradijslaan aan de westzijde en door de Hof laan aan de zuidzijde. Waar thans de Hoflaan ligt, ten noorden van het Sint Joserhr/ension, is een behoorlijke wegveromding lus- sen de Julianastraat en de Prins Bern hardlaan geprojecteerd, welke volgens de gedachte aanleg in verbinding zal komen te staan met de Paradij^aan, welke laan voor dit doel zil worden doorgetrokken, met opoffering van de voormalige dienstwoni ig van het oud-hoofd der l.o. schooi aan de Pa radijslaan. Om de genoemde verbinding aan die zijde tussen de Julianastraat en de Prins Bernhardlaan te kunnen reali seren, zullen alle woningen aan de Hoflaan en die twee woningen, welke met het front aan de Prins Hendrik straat staan, worden afgebroken, ter wijl voorts vermoedelijk een gedeel te van de achtertuin van het Sint Josephpension voor de verbreding zal moeten worden benut. Aan de Hoflaan zal dan tevens een strook grond worden aangewezen als parkeerruimte. Dit zal een belang- OMLEIDINGSKANAAL GEDEMPT. Zoals gezegd zal het omleidings kanaal van de Oude Rijn in de toe komst worden gedempt. Dan komen de diepe tuinpercelen van de wonin gen tussen de Julianastraat en het ka naal vrij voor toegang. Langs dit ka naal zijn thans vijf blokjes van wo ningen voor ouden van dagen gepro- jesteerd, welke woningen, als het ka naal gedempt is, gerealiseerd zullen worden. Voorts is ook aan de Paradijslaan een gebied bestemd voor het parkeren van voertuigen. Ook aan de zuidwestelijke Rijnoever is een wandelpad geprojecteerd, dus achter de woningen aan de oostzijde van de Julianastraat, dat behalve via de Pieter Doelmanstraat, waar de oor sprong zal zijn, met de Julianastraat in verbinding zal staan via een plein aan het einde van het pad bij het ka naal ter hoogte van de huidige Hof- brug. Voorts zal dit pad een uitweg op de Julianastraat krijgen over een ruim 30 meter ten noorden van de Kerkstraat geprojecteerde pad, welk pad aan de Rijnzijde op een pleintje zal uitlopen. Langs dit pad is nabij de Pieter Doelmansraat een blok winkels ge projecteerd. Aan de zuidzijde van het pad, het andere uiteinde, is nabij het omleidingskanaal ter hoogte van de Hofbrug, een ruim plein tussen Ju lianastraat en Oude Rijn gedacht. Op dit.plein zal t.z.t. een openbaar of bijzonder gebouw, zoals bijv. een ver enigingsgebouw of een café-restau rant kunnen worden gebouwd. Zowel de paden langs de Rijn als de verbindingsweg Julianastraat- Prins Bernhardlaan, via de Hoflaan, zullen van groenstroken en/of be plantingen worden voorzien. Mede door de demping in de toe komst van het omleidingskanaal zul len nieuwe mogelijkheden ontstaan voor het scheppen van meerdere straat-verbindingen, hetgeen de kern vorming zeer zal bevorderen. Maar, zoals gezegd, zullen er jaren moeten voorbij gaan voor deze plan nen realiteit zullen worden. Het be gin, het plan, waarlangs men het ideaal hoopt te verwezenlijken, is er in elk geval, zij het ook in slechts „grote lijnen" en door vaststelling van de nodige rooilijnen, komt het plan in een nieuw stadium waarin eventuele belemmeringen voor de uitvoering nu reeds aan banden worden gelegd of worden voorkomen. MIDDELBARE HANDELS AVONDSCHOOL GEOPEND. In de gymnastiekzaal van de chr. ulo-school aan het Sint Jorisplein werd donderdagavond de nieuwe chr. middelbare handelsavondschool ge opend. Hierbij toonden belangstelling o.m. burgemeester Z. Bruins Slot, de wethouder van onderwijs, de heer A. J. Dekker, de gemeentesecretaris, de heer A. Veenhuysen, het schoolbe stuur en leraren, alsmede de heer L. Stortenbeker, de directeur der school. Voorts was aanwezig de heer A. Verduyn uit 's-Gravenhage, na mens de Centrale voor chr. handels onderwijs. De school die een moeilijke voor bereidingsperiode van enkele jaren kent, start met ongeveer 33 leerlin gen, die twee klassen vormen en zul len deelnemen aan een drie jarige kursus. Men hoopt spoedig te komen tot een 5-j. handelsavondschool met zo breed mogelijke opleiding. De heer W. Verduyn, voorzitter van het bestuur releveerde in korte trek ken de voorgeschiedenis van de school, die de stichtingsvorm heeft gekregen. Reeds in februari 1956 wer den de eerste stappen ondernomen. De heer J. B. Samsom, die aanvanke lijk in het bestuur zat heeft verdien stelijk werk verricht als pleitbezor ger bij de Haagse instanties. Niette- mlh werd de eerste aanvrage afgewe zen. Dankzij de overbruggings-subsi- die van de gemeente, kan de deur van de school echter nu worden geopend. Het schoolbestuur is veel dank ver schuldigd aan de verschillende on- derwijs-inspecteurs, het gemeentebe stuur en de directeur, de heer Stor tenbeker, aldus de heer Verduyn, die tot slot vertelde, dat het schoolbe stuur is samengesteld uit vertegen woordigers van handel-, industrie, middenstand en de chr. beamtenbond. Burgemeester Z. Bruins Slot ver klaarde met bijzonder veel vreugde naar deze bijeenkomst te zijn geko men, omdat de opening van deze school een lichtpuntje betekent in de ze sombere periode uit financieel oog punt bezien en vooral ook omdat de burgemeester een dergelijke school, naast de technische school, van bui tengewoon groot belang acht voor de ter plaatse gevestigde industriën en handel. Met deze school worden de belangen van Alphen en de streek op bijzondere wijze gediend en zij.strekt mede ten nutte van het administra tief personeel der industriën en be drijven. Ook op dit terrein is vakbe kwaamheid een eerste vereiste. De heer A. Verduyn, secretaris van de centrale voor het chr. handelson derwijs feliciteerde het bestuur, de directeur en leraren alsmede de leer lingen. Tot slot sprak de heer Stortenbe ker, die het bijzonder de belangrijke betekenis van een middelbaar han delsavondschool onder woorden bracht. Onderwijs in het algemeen verscherpt de geestelijke aktiviteit en maakt de mens geschikt voor verant woordelijk werk. Met het ontwikke lingspeil van het volk houdt nauw I verband de hoogte van de producti viteit van het land. Wat het avondonderwijs betreft, noemde spr. dit een prachtige cor rectie op het reeds genoten dag-on derwijs, in het belang van hen die la ter niet meer in de gelegenheid zijn hun verdere ontwikkeling overdag te voltooien. Nadat de heer W. Verduyn de bij eenkomst had gesloten, vingen de eerste lessen aan in een der lokalen van de chr.-ulo-school. Botsing. Donderdagmiddag om streeks twaalf uur reed een grote trekker met oplegger, hoog beladen met bijna 1000 lege groentekisten, bestuurd door de heer P. H., in dienst van een expeditiebedrijf te Amster dam, over de Emmalaan te Alphen aan den Rijn in de richting van het centrum dezer gemeente. Even voor de fabriekscomplexen van de verf-, lak- en vernisfabrieken van Varossieau en Cie n.v. begon de oplegger te slippen en gleed naar de rechter onderkant van de Emmalaan, die een onderdeel is van de rijks weg LeidenUtrecht. Tegenover genoemde fabriek stond, voor de bestuurder van de vracht wagen rechts van de weg een perso nenauto, die toebehoorde aan de heer J F. van D., vertegenwoordiger bij Varossieau en Cie n.v. De trekker was deze auto juist gepasseerd toen de oplegger begon af te glijden van de weg, die daar enigszins in weste lijke richting afhelt. De oplegger botste toen tegen de geparkeerde luxe auto, drukte die op Het trottoir en vervolgens tegen een lichtmast en een boompje. De perso nenauto werd aan vóór- en achter zijde zwaar beschadigd. Persoonlijke ongelukken deden zich niet voor. Schaken. In haar clublokaal, het IJsclubgebouw, heeft de Alphense Schaak Club, ter inleiding van de competitie, die volgende week dins dag begint, een geanimeerde gong schaak-wedstrijd gehouden. Hieraan werd in drie groepen deelgenomen. De uitslagen zijn: groep 1: 1. W. Don ker, Boskoop: 2, D. Posthuma; 3. C. Brunt. Groep 2: 1. J. v. d. Wijngaard; 2. J. G. Kardol; 3. J. Kempen. Groep 3: 1. C. H. Knook; 2. P. J. Wijn beek. De prijzen werden uitgereikt door de voorzitter van de ASC, de heer A. H. Hóoijer, die een opwekkend woord sprak met betrekking tot de aanstaande competitie en vertelde; dat nieuwe leden nog steeds welkotti zijn. Adres vor opgave: Van Boetse- laerstraat 26. ALKEMADE Geb.: Nicolaas W. G. z. van G. Th. Rodewijk en G. J. van Klink; Eve- rardus G. J. z. van F. J. Verhaar en G. W. Olijerhoek; Franciscus G. M. v. L. F. van Egmond en P. M. Termeulen; Hendrikus H. M. v. van A. M. Akerboom en M. C. Hoo- geniboom; Johannes M. z. van J. J. Vanemen en C. A. Turk. Getr.: C. M. de Jong en M. C. van Hameren; M. G. van Klink en M. J. Zwetsloot. Getr.: H. Beerendonk en M. C. H. Ludlage; J. M. van Vuuren en C. Vreeken. BOSKOOP Geb.: Alida Johanna d. v. D. M. Bouwman en M. den Ouden; Johan nes Adrianes Maria z. v. Chr. P. Vro lijk en Th. J. de Rooy. Ondertr.: Arjan Elzer en Marrie van Leeuwen; Johannes Loef en Adriana Booi; Cornelis Spijker en Catharina Johanna Kruit; Arie van Vliet en Wilhelmina van der Laan. Getr.: Jan Copier en Cornelia le Clercq. Overl.: Ningetje Trimp, 78 jr. Gevonden voorwerpen. Zakmes je aan ketting, goudkleurige ring; roodbruine portemonnaie; koperen kettinkje; donderblauw jongenspak; plastic regenkapje; broche; sleutel tje van rijwielslot. Inlichtingen bij de Rijkspolitie. HAZERSWOUDE Geb.: Gerrit Cornelis z. v. A. Lang- hout en W. Hofman; Anna Helena d. v. G. de Ruijter en M. T. van Leeuwen; Bernardjus z. v. B. Suval en E. Braxhoven; Magdalena Adria na d. v. A. P. A. Straathof en K. C. van Vliet. Ondertr.: J. C. v. d. Geer, 22 jr en Q. A. T. v. d. Zon, 30 jr; H. Hout man, 23 jr en S. Raaphorst, 22 jr. Getr.: J. J. Loomans, 36 jr en C. I. van Leeuwen, 26 jr. LEIDERDORP Leiderdorpse Damclub L.D.C. Deze club hield haar jaarvergadering bij gelegenheid van de opening van het nieuwe dams ei zoen. De bestuurs leden C. de Koning en A. v. d. Zwan werden herkozen. Besloten werd weder wedstrijden te gaan houden om het kampioenschap van Leider dorp, alsmede onderlinge wedstrij den. Na afloop van de vergadering werd een geanimeerde gongwedstrijd gehouden, waarvan de uitslagen zijn: Groep 1: Slegtenhorstj v. d. Vecht, Deegenaar jr, Sandijk, Hassefras. Groep 2: Tienstra, Verhoog, Dors man, P. Rijnsburger, de Koning. Groep 3: Verweij, Spies, P. v. d. Zwan, G. A. v. d. Zwan, Bloemen- 0Q daal de Winter Aan deze wedstriidl^ en n Kints 29 jr, M. daal, de winter. Aan deze wedsjSUd ,jan Ejjk 22 jf en M 19 jr Bij de oude spinnewielenmaker Nog steeds worden spinnewielen met de handgemaakt (van onze verslaggever) merken we op. De heer Beune knikt lachend. „Ja beter had het niet gekund", HELLENDOORN (P P) - „Het spinnewiel heeft afgedaan meneer, alleen in bevestigt hij. de laatste oorlofl kwam het voor korte Hid weer in gebruik. Toen waren er „Jarenlang heb ik mijn spinnewielen ge- nog wel vrouwen die er op sponden, ma.r daarna werd he, weer .1. voor- heen, alles met de machine Dat kregen we te noren, toen we na een spinnen werd steeds minder en lange zwerftocht een bezoek brachten aan de oudste en enige authentieke tenslotte was er geen brood meer te ver- spinnewielmaker in ons land, de heer J. H. Beune te Hellendoorn. Deze dionen met spinnewielen maken. Toen krasse grijsaard van in de tachtig trek, nog elke morgen, weer of geen °oa IV.T.pin- weer, van zijn huisje naar de timmerwerkplaats van een aannemer, waar ni| newlel voor dle of gene maar het hoold- een eigen hoekje heeft gekregen, waar hij de gehele dag aan zijn spinna- werk was het niet meer. Nu ik oud ben, wieltjes werkt. Hij mag daar werken zo lang en zo hard als hem lust, want hab Ik er weer mijn hoofdwerk van ge- de aannemer gun, deze oude baas zijn liefhebberij. S££k^bïïT.n CmJ'^Tk nü „MAAR WANNEER het spinnewiel niet handwerk, geheel uit eikenhout vervaar- iata verdienen." meer gebruikt wordt, hoe verkoopt u dan digd. „Kunt u nogal gemakkelijk aan ma- hebt hier wel allea tot uw beschik- uw produkten?", informeren wij. „Ik teriaal komen?", willen wij weten. „Dat king", menen wij. Want rondkijkend zien maak ze nu in luxe uitvoering en die gaat wel", antwoordt de heer Beune, we in deze moderne timmerwerkplaats zetten de mensen graag als sieraad in „maar het moet goed droog en uitgewerkt geschikte gereedschappen en machi- hun kamer", verklaart ons de maker. eikenhout zijn, iets andera kan lk niet ge- n0g staan. „Ook de heer Beune kijkt rond „Kijk", en hij pakt een miniatuur spinne- brulken." en zegt: „Ja, dat wel, maar ik doe alles wiel van de werkbank, „ik maak twee toch nog op de oude degelijke manier met soorten. Dit is het kleine model, dat ge- Eerst geen brood meerde hand, dat gaat mij het beste of." En schikt is om op het dressoir of de schoor- vol trots laat hij ons zien hoe hij het wiel steen te zetten en hier", hij wijst op het NATUURLIJK willen wij weten of hij dit van een klein exemplaar met de hand uit produkt waarmee hij bezig was, toen wij werk altijd gedaan heeft En ln xijn ty- één stuk eikenhout vervaardigt binnenkwamen, „is het grote, precies vol- plsch twents dialect vertelt de grijsaard pens de maten zoals we ze vroeger maak- ons, dat hij dit ambacht van xijn vader Twee maal por week. ten toen ze nop gebruikt werden." leerde, die het xijn gehele leven beoefend Vol bewondering bekijken we het fraaie had. „Dan had u wel een goede leraar", WIJ STAAN PERPLEX van de verbluf fende vakbekwaamheid van deze man. De «pielen van de grote exemplaren worden uit drie delen gemaakt, de spaakjes wor den uit de hand gedraaid, zoals trouwens ook de klossen en zo. Enthousiast demon streert de heer Beune ons hoe zo'n spin newiel eigenlijk werkt. Hij toont ons te vens. dat de kleintjes ook zodanig zijn ge construeerd, dat zxj als volwaardig minia tuur het werk zouden kunnen doen, er ontbreekt niets aan. Welk een geduld, vakmanschap on liefde xijn hiervoor nodig. Maar de heer Beune leeft voor zijn spinnewieltjes en presteert het om er op zijn leeftijd nog twee in de week te maken, kant en klaar, een prach- tige prestatie die menig man op zijn leef tijd hem niet na zal doen. „Verkoopt u ze vlot?" is onze vraag. „Ja zeker, er blijft er geen staan en ik geloof, dat wanneer ik er meer zou kunnen ma ken, ik die ook zou kunnen verkopen. Maar dat kan ik niet en dat wil ik ook niet", zegt hij. En wij kunnen het begrij pen, het is zo al mooi genoeg. Ze blijven ongebruikt. „IK VIND HET ln elk geval fijn. dat de mensen belangstelling hebben voor een oud handwerk en dat ze het als sier in hun huis willen plaatsen, al vindt ik het wel jammer, dat mijn spinnewielen niet meer zoals vroeger echt gebruikt wor den", besluit hij spijtig. Wanneer wij de werkplaats verlaten heb- ben en 'huiswaarts koersen, moeten we Beune toont onwiiiekeurig denken aan het feit, dat wij deze middag een unicum in Nederland bezochten, een oude man, die nog behoort echt met de *°t dat heel kleine gilde van vaklieden die met de hand een volwaardig produkt maken tot in alle details, geheel klaar en af en die het ambacht willen blijven be oefenen, dat als gevolg van onze geme chaniseerde en geautomatiseerde eeuw langzaam uitsterft. Hij is een der laatsten van het eens zo grote gilde. (Nadruk verboden) de heer LEIMUIDEN Uitreiking Landsteiner-penningen. De afdeling Leiden en Omstreken van het Ned. Roode Kruis kwam woensdagavond met haar jaarlijkse film in zaal Sneeboer, waar prof. Gaillard, de voorz. van het Roode Kruis, afd. Leiden, een inleidend woord sprak. Na deze uiteenzetting reikte prof. Gaillard aan 19 personen, die vijf maal hun bloed hadden afgestaan de Landsteiner-penningen uit. Deze pen ningen werden uitgereikt aan mej. G. van Beieren. A. J. Beuk, F. Blom, J. Dieleman, P J. v. d. Hoorn, J. L. de .Koning, A. A. Kooy, L. H. v. Nispen, mej. A. de Rijk, mej. D. A. de Rijk, Th. Smit, J. F. v. Velzen, J. A. Vis ser, J. de Vries, mevr. H. de Vries-de Groot, E. Wallet, F. T. v. V/ifferen en J. Zwart. De programmaleider, de heer C. de Koning, deelde mee, dat de collecte dit jaar 210.had opgebracht. Ver toond werden een tekenfim, een film over de lectuurv er zameling en de hoofdfilm „Zwervers van de 20e eeuw" waarvan de aanwezigen, in een goed bezette zaal, genoten heb ben. Tijdens de pauze werd er ten ba te van het Ned. Roode Kruis een ver loting gehouden, die 67.heeft op gebracht. Eenzelfde programma werd de voorafgaande avond in het Nutsge- bouw te Rijnsaterwoude aangeboden. Ook daar werden enige Landsteiner- penningen uitgereikt. NIEUWKOOP Geboren: Anna Adriana Gijsber. tha, d. v. G. van Capel en A. J. de Beer; Christian Arnoldus, z. v. J. Kranenburg en A. M. Peet. Overleden: C. Slotboom 76 j., echt genoot van M. A. Gehlings. TER AAR Geb.: Elisabeth A. M. d. v. A. P. Egberts en C. M. Disseldorp; Adria- raus H. J. z. v. S. J. Mank en J. J. H. van Leeuwen; Robbert z. v. C. P. v. Veen en J. H. Heijns; Henricus J. M. z. v. H. J. Hartveld en A. M. Kroft; Cornelia P. G. d. v. C. v. d. Zwaan en J. M. v. d. Aar; Adriana P. d. v. C. ^Vis en E. J. Kooy. Ondertr.: B. C. Rietveld, 25 jaar en M. Tensen 22 jr; A. A. M. Koeleman werd door leden en donateurs deel genomen. Getr.: H. W. Kanbier 24 jr en J. A. Meeuwis 22 jr; J. W. Verwoerd 22 jr en D. van Eijk 25 jr. Overl.: L. J. Morgenrood 80 jr wed. v. M. C. Lam; C. J. Heynt Sr. 65 jr. Fr. M. Maurits, 20 jr. Z0ETERW0UDE Gisteravond kwart voor tienen sloeg dc bliksem in de hooiberg van de landbouwer H. v. Dam in de Wei poort waardoor de rieten kap en het hooi onmiddellijk in volle vlam ston den. De Leidse brandweer arriveerde binnen 10 minuten en de grote motor- spuit kon na aankomst binnen een minuut met drie stralen de grote vuurpoel gaan blussen. Na een half uur spuiten waren de vlammen be streden. Nog geruime tijd moest het blusmateriaal blijven om het nog steeds smeulende hooi nat te houden. Het was gelukkig, dat bij de wes tenwind de hooiberg ten oosten van het huis en de bedrijfsgebouwen stond; hierdoor was het eerste ge vaar niet zo groot. Met deze brand is weer bewezen dat het optreden van de Leidse brandweer wat betreft de vlugge aankomst zeer bevredi gend is. Ditmaal behoefde de auto spuit voor geen brug of spoorweg overgang te wachten. De heer van Dam was tegen brand schade, hoewel niet hoog, verzekerd. Z0ETERW0UDE (H. R.) Autotocht voor bejaarden. Zware wolken en stromende regen dreigden de tocht voor bejaarden te verstoren Toen de vertrektijd, des namiddags te één uur, naderde kwam er enige opheldering - en vol moed op goed weer werd de tocht begonnen over Hoogmade, Woubrugge, Leimuiden, Aalsmeer, Loosdrecht en Bussum naar Oud-Valkeveen. Daar was de eerste pleisterplaats en werd de thee aangeboden, vandaar ging de tocht via Schiphol naar Groenendaal (Heemstede). Een keurig verzorgde tafel stond reeds te wachten, voor het goed ver zorgde diner wat de bejaarden werd aangeboden. De voorzitter, de heer v. d. Krol, was het een groot genoegen, de be jaarden van de Hoge Rijndijk te mo gen begroeten. Door de zorgen van het comité en de steun van de bewo ners van de Hoge Rijndijk was het wederom mogelijk een gezellige tocht te kunnen maken. Hij dankte kape laan Keesen en ds Honnef voor hun belangstelling en moest tot zijn spijt mededelen dat burgemeester Smeets verhinderd was. Op voorstel van het comité werd besloten aan de burge meester een telegram te zenden, met dank voor de belangstelling en de steun welke hij steeds betoonde. Na afloop van het feestelijke diner was het weer de oude heer Van Be- veren, die namens allen dank bracht aan het comité voor hun goede zor gen en de gezellige middag voor de bejaarden. Des avonds omstreeks acht uur werden de bejaarden in goede wel stand aan hun huis gebracht. Z0ETERW0UDE- LEIDEPrirp Nu de mogelijkheid om te voetbal len definitief uitgesloten is, hebben meerdere sport-enthousiasten naar een andere sportbeoefening gezocht. Enige weken geleden is de oprich ting van een Badmintonclub reeds gemeld, hoewel deze nog niet zover was, dat met de training kon worden begonnen. Inmiddels is er niet stil gezeten en zijn de plannen nu zover, dat behalve Badminton ook Volley- bol en Tafeltennis zal worden be oefend. A.s. maandag 16 septemher is er des avonds om 8 uur een bij eenkomst in het parochiehuis, waar de oprichting definitief zal plaats vin den. Daar worden uitgenodigd alle sport-enthousiasten vanaf 12 jaar. De jeugd die van voetbal verstoken is, kan dus op andere wijze de sport be oefenen. Zowel dames als heren wor den op deze bijeenkomst, waar tevens een technische uiteenzetting van de verschillende sporten zal worden ge geven, verwacht. Mochten er ook ouderen zijn die belangstelling hebben voor deze vorm van jeugd- ontwikkeling, dan zijn ze van harte welkom. WOUBRUGGE Geboren: Gerco, zn v. J. Windhorst en G. v. Arkel; Johannes W. F. zn v. K. J. v. Dam en A. J. M. de Bruijn; Carolus C., zn v. P. G. v. Goozen en J. v. d. Voorn; Gerardus F. A. zn v. A. Markx en G. G. E. Voortman. Ondertrouwd: J. C. v. Dijk 29 jr en P. J. M. Disseldorp 26 jr. Getrouwd: A. W. Walraven en G. Nottelman 26 jr.

Leidse Courant | 1957 | | pagina 5