Deze week kans op f4000.- of f5000.- B GRIEP? Met "AKKERTJES" DE DODENRIT I I! 1 1 2 51 I I I I I I I I I I I I I I LJ Jongeman vermoordde verloofde en vertelde dit zijn kostbaas Felle brand te Dordrecht Vrouw door bliksem gedood VRIJDAG 13 SEPTEMBER 1957 DE LEIDSE COURANT PAGINA 9 Dank zij een nieuw systeem de prijs zonder probleem! PAS OP, puzzelaars, vandaag beginnen wij met onze nieu we serie prijzenpot-prijsvragen. Van heden af hopen wy U elke week een tiental vragen voor te leggen, welke ge heel zonder boekenkennis en naslagwerken kunnen worden opgelost. En om ook de lezer op weg te helpen, die voorheen niet puzzelde, geven we bij alle tien vragen een drietal op lossingen, waaruit een keuze kan worden gemaakt. Inzenden Dllbbele pot PUZZELT U MEE? Op deze pagina staan tien zinnen afgedrukt, waaruit één of meer woorden zijn weggelaten. Aan U de taak te bepalen wel ke van de daarbij vermelde (genummerde) woorden in de ze zinnen thuishoren. Het kan zijn, dat alle drie gegeven mo gelijkheden juist zijn, maar ook, dat er twee, slechts één of geen enkele van deze ingevuld kan of mag worden. De tien zinnen zijn aangeduid met de letters A t.m. K. Als U nu de antwoorden van een zin weet, neemt U het diagram en kruist achter de overeenkom stige letter telkenmale de num mertjes door van de goede om schrijvingen behorend bij die zin. Als het gehele diagram op de ze wijze is afgewerkt, hebt U niets anders meer te doen, dan de doorgekruiste cijfers op te tellen, regel voor regel de to talen te vermelden per zin en dan nog eens alle totalen sa men te tellen en het gevonden eindtotaal te schrijven in de cirkel onderaan. Is in zin A b.v. elk van de drie antwoorden mogelijk, dan kruist U 1, 2 en 3 door en vult daarachter in 6. Passen in vraag B slechts twee omschrij vingen, dan zet U twee kruisjes en telt die twee cijfers op. Is by C slechts één mogelijkheid, dan streept U dat nummer aan en herhaalt dit als totaal voor C. En 'treft U het bij D, dat geen enkel van de gegeven ge vallen van toepassing kan zijn, dan kruist U niets aan en schryft U als totaal bij D een 0. Het ingevulde diagram knipt U uit en plakt dit op de blanco zijde van een briefkaart Aan de andere kant adresseert U als volgtP-P-, Postbus 35, Utrecht. Naam en volledig adres van de afzender in blokletters Invullen en rechtsboven 50 cent aan extra post zegels plakken, plu6 het normale porto van 7 cent U zendt de brief kaart niet in enveloppe, maar open in. I BRIEFKAART 4?.£.Wwr KTL'&xxiii.cttr.i- I^zWzf- Gebruik alleen geldige postzegels Vervallen postzegels, radiozegels, plakzegels en dgl. worden door de posterijen niet vergoed f De oplossingen moeten uiterlijk dinsdag 17 september a.s-, 12 uur v-m. in ons bezit zijn. In de prijsenpot staat heden 2070.59. Dit bedrag wordt geteld bü de netto-opbrengst van de inleg- gelden voor deze prijsvraag, zodat vermoedelijk 't dubbele 4141,18) of mécr beschikbaar zal zijn voor de winnaar(s) van deze week. Bij deze prijzenpotprijsvraag deelt iedere goede oplosser mee In de prijzen. Dus wie de goede ant woorden weet heeft altijd Pril». Deze zelfde puzzel verschijnt in een 25-tal bladen over bet gehele land. zodat er een ZEER GROTE POT zal ontstaan door de duizen den inzendingen, waarop allemaal vijftig cent extra wordt geplakt Het bedrag, dat na aftrek van de kosten overblijft wordt geheel aan de winnaar(s) uitgekeerd. Bij deze puzzel is maar één goede oplossing mogelijk, omdat geen en kele vraag voor tweeërlei uitleg vatbaar is. Indien er geen goede Inzending binnenkomt blijft de gehele pot overstaan tot de vol gende prijzenpotpuzzel. G«Hm< wltknlpp«a Uogt 4, EEaaHnHaaaa! 1 2 3 1 2 3 m\ [12 3] 1 2 3~| 1 2 3 1 2 3 l 1 2 3 1 2 3 J 1 2 3 l VOOBWAABDKJf J alleen abonnees en leden van hun gezin mogen meedingen naar een prijs het diagram en de totaal- 2 cijfers moeten volledig tporden ingevuld 3 het volledig uitgeknipte diagram moet op een briefkaart worden ge plakt; dinsdag 12 uur v.m. in ons bezit komen, dingen niet meer mee; briefkaarten, waarop niet het verschuldigde porto (7 cent) en het extra porto van 50 cent is geplakt, zijn ongeldig T briefkaarten, die event, niet door P.T.T. zijn af gestempeld, zijn ongeldig O wij dragen geen verant woordelijkheid voor zoek raken, beschadiging of vertraging der kaarten: q over opgave en oplossing is geen correspondentie mogelijk en er bestaat geen beroep op de beslis sing van de puzzelredac tie, deze is bindend; door inzending verklaart men zich akkoord met de ze voorwaarden. 10 A. „Het is mooi weertje vandaag, meneer" zei de ober, terwjjl hjj neerzette. 1 het wijnglaasje; 2 de soepkom; 3 het servet B. „Wacht even", riep hö me toe, „ik ga 1 sigaretten halen; 2 mijn haar laten knippen; 3 de hond trimmen. C. Kleine kinderen bonden van 1 jonge dieren; 2 leuke spelletjes; 3 knuffelen. D. Toen de dierentemmer met rijn zweep klapte, sprong deover bet bekje. 1 leeuw; 2 zebra; 3 olifant. E. De bekeek de rol en las daarna de tekst 1 acteur; 2 kapitein; 3 griffier. F. Nadat op zijn bellen de dear was opengetrokken de oude man de trap op. 1 slofte; 2 klom; 3 stormde. G. Vroeg in de verliet zjj het hais om te gaan dansen. 1 avond; 2 middag; 3 morgen. H. Toen zijn makker was uitgesproken, merkte de avontu rier op „Wanneer daar werkelijk zoveel te vinden Is. ga ik er op af. Het lijkt mij een waar 1 El dorado; 2 luilekkerland; 3 paradijs. I. In het heetst van de strijd drong de zich naast zijn heer om hem bij te staan. 1 paladijn; 2 edelknaap; 3 schildknaap. K. „Ik heb die pij! «let gezien, edelachtbare" kreeg de kantonrechter te horen. 1 dodelijke; 2 dodende; 3 doodse. KERST. EN NTEUWJAARSPOST MILITAIREN NEDERLANDS NIEUW GUINEA. Kerstpostpakketten, alsmede kerst en nieuwjaarspost, bestemd voor mi litairen, die in Nederlands Nieuw Gui nea of op Hr. Ms schepen van oor log in de Nieuwguinese wateren dienst doen, kunnen per zeepost wor den verstuurd. Deze postpakketten en correspondentie dienen utierlijk op 19 oktober a.s. ter post te zijn be zorgd. Adressering voor aan wal ge plaatsten; Rang of kwaliteit, naam, marinenummer, naam van de kazer ne of inrichting, plaatsnaam, Neder lands Nieuw Guinea. Adressering voor aan boord ge plaatsten: rang of kwaliteit, naam, marinenummer, aan boord van Hr. Ms(volgt de naam van het schip), Nederlands Nieuw Guinea Amsterdam C.S.-Marine. VAL VAN TIEN METER. Toen de 17-jarige monteur C. W. P. B. gisteren een televisie-antenne aan het plaatsen was op een dak van een perceel aan de Perenstraat in den Haag, tuimelde hij op een gegeven ogenblik naar beneden. B. maakte een val van 10 meter en kwam in de tuin terecht. Met onbekend letsel is hij overgebracht naar het zieken huis Zuidwal. Zyn toestand is rede lijk goed. Uit wanhoop of met voorbedachte rade? Tien jaar geëist Voor de rechtbank te Breda heeft gisteren terecht gestaan de 23-jarige P. van der B. uit Bergen op Zoom, die was verdacht in mei van dit jaar lijn 17-jarige verloofde, mej. Rietje Koopman, met een tot dolk geslepen beitel te hebben vermoord. De offi cier van justitie eiste aan het einde van de zitting 10 jaar gevangenis straf. De jonge Van der B. kwam uit een zeer a-sociaal milieu, waarvan hij uiteindelijk nog de beste was, maar de wetenschap dat zijn familie in de stad geen goede naam had maak te het voor de jongeman zeer moei lijk om een houvast in het leven te krijgen. Uit etn dagboek was onder meer op te maken, dat de jongeman als het ware tot iets vreselijks gedreven werd. Het werd een moord. De jon gen werd niet geaccepteerd door het gezin van zijn meisje. Enkele fami lieleden hadden reeds gedreigd maat regelen te nemen om de verloving tot een spoedig einde te brengen. Voor de rechter-commissaris heeft de jongen echter verklaard niet de bedoeling gehad te hebben zijn meis je te doden. De dolk diende alleen maar om zich te verdedigen tegen een oom van het meisje, die tegen de ver loving was en maatregelen daartegen in het vooruitzicht had gesteld. Hij heeft, nadat hij een beitel dusdanig geslepen had, dat deze op een dolk geleek, zijn meisje de volgende dag van de trein gehaald. De jongen en het meisje waren rus tig gaan wandelen. De moord gebeur de op het terrein „Kijk in de Pot", een militair terrein in Bergen op Zoom. De jongen heeft bij zijn kost baas verteld, dat hij een moord be gaan had. De kostbaas waarschuwde de politie en 's avonds is de jonge man gegrepen in een café te Bergen op Zoom, waar hij een glas bier dronk. Ter zitting bleek tevens, dat het meisje hem voor de keuze had ge steld te trouwen of de verkering af te maken. Van een huwelijk kon ech ter geen sprake zijn, omdat de jonge man ook lichamelijk gehandicapt bleek. De officier van justitie conclu deerde, dat de daad was gepleegd met voorbedachte rade en volkomen bewust. Tijdens de zitting was ver dachte volkomen apathisch. Volgens de officier was hij in staat enigszins de gevolgen van zijn daad te voor zien, waarmee hij aansloot bij het uit gebrachte psychiatrische rapport. Hij wilde echter rekening houden met de erfelijke belasting en het milieu, waaruit de jongeman voortkwam en kwam tot de eis van tien jaar gevan genisstraf. De jongeman werd verdedigd door mr. P. Lap uit Bergen op Zoom, die een schitterend pleidooi opbouwde, waarin hij onder meer ontkende, dat van voorbedachte rade sprake zou kunnen zijn. Hij haalde enkele arres ten aan van de Hoge Raad, waarbij veel meer positieve elementen nodig waren geweest om tot voorbedachte rade te komen. Hier, aldus de verde diger, zijn slechts twee van deze po sitieve elementen aanwezig en deze zijn zelfs nog zeer broos. Hij conclu deerde, dat de rechtbank verdachte zal moeten vrijspreken van moord en hem zal moeten veroordelen terzake van doodslag. Uitspraak 26 september. rolt li er vlug doorheen! (Advertentie). RECTIFICATIE INZAKE MOND- EN KLAUWZEER. Dezer dagen maakten wy melding van enige gevallen van mond- en klauwzeer bij koeien, die graasden op de gemeenteweide te Grafhorst. 12 Koeien moesten worden afge maakt. De mededeling, dat de Nederlandse rundveestapel als enige in West- Europa de laatste tijd geheel vry is geweest van mond- en klauwzeer be hoeft enige correctie. Na informatie by de veeartsenij- kundige dienst is ons gebleken, dat dit jaar enkele gevallen van mond en klauwzeer zijn voorgekomen in de perioden van 17 tot 24 maart en van 28 juli tot 24 augustus j.l. DRIE MAANDEN VOOR DRIFTIGE ROKER. Wegens mishandeling van een bus chauffeur is de 24-jarige havenarbei der J. C. de R. door de politierechter te Dordrecht veroordeeld tot drie maanden gevangenisstraf met een proeftijd van drie jaar en onder toe zicht stelling. Verdachte had namelijk op 19 juli j.l. een buschauffeur op het hoofd geslagen, nadat deze hem verboden had in de bus te roken. De buschauf feur had de hulp van de politie inge roepen omdat De R. zich van het ver. bod niets had aangetrokken. De chauffeur had wegens de gevolgen der mishandeling een maand niet kunnen werken. Bovendien waren zijn dienstoverhemd en stropdas ver nield. De kosten hiervan komen op rekening van De R. De officier van justitie had tijdens de zitting vier maanden gevangenis straf geëist. Twee pakhuizen verwoest Een zeer felle brand heeft vannacht twee aan de Nieuwe Haven in Dor drecht staande pakhuizen volkomen verwoest. Het zijn het dubbele pakhuis „Oud- grond" en het daarnaast gelegen pak huis, die beide gebruikt werden door de N.V. Handelsonderneming H. D. O.-groothandel in radiotechnische en elektronische apparaten. De Dordtse brandweer bestreed de zeer felle brand aan de voor- en ach terzijde van de percelen met 21 stra len. Bovendien werd een waterkanon op de vuurzee gericht. De straffe z.w.- wind deed boven de pakhuizen, die in korte tijd tot ruïnes werden, een enorme vonkenregen opwaaien. De brandweer slaagde er in uit breiding van de brand naar een be lendend perceel te voorkomen. Het blussingswerk werd bemoei lijkt doordat zich onder de voorra den ongeveer 1.500 elektrische radia toren bevonden, die elk met 10 liter olie gevuld waren. Telkens klonken er explosies toen deze radiatoren uit elkaar sprongen. De vrijgekomen olie bood het vuur nieuw voedsel. Omstreeks kwart over een kon de brand, die om half elf aan de brand weer gemeld was, als geblust worden beschouwd. De nablussing duurde echter nog geruime tijd. De schade loopt in de tonnen. Ten noorden van Malaga (Span je), honderd kilometer van de zee, is het skelet ontdekt van een walvis, die twintig miljoen jaar geleden geleefd moet hebben. Schakelkast ontplofte De 66-jarige mevrouw M. van Kooy- Hartog, woonachtig in een boerderij in de Kerkelanden tussen Hilversum en Loosd recht, heeft gistermiddag het leven verloren tengevolge van blik seminslag. Het hemelvuur sloeg niet direkt in de boerderij, maar in een der palen van de bovengrondse elektriciteitslei ding, die in dat wat afgelegen gebied nog bestaat. Via deze leiding vloog de bliksem naar de boerderij van de fa milie Kooij, waar de boerin juist in de kelder, vlak bij de schakelkast, aan het werk was. De bliksem deed de schakelkast ontploffen, waarbij mevrouw Van Kooij op slag werd ge dood. Omwonenden vonden het stof felijk overschot van de vrouw, die op het moment van het ongeluk, al leen thuis was. De bliksem had ook verder in de leidingen van het huis stopcontacten en dergelijke verwoest, waarby een begin van brand ont stond, dat tijdig kon worden geblust. De elektrische klok in de boerderij was op vijf over drie blijven stil- DOOR BLIKSEM GETROFFEN. Tijdens een hevig onweer, dat rond half zes boven Winterswijk heeft ge woed, is de 39-jarige landbouwer G. J. Rösken bij werkzaamheden op zyn akker in de buurtschap Henxel door de bliksem getroffen en gedood. Het slachtoffer war gehuwd en vader van drie kinderen. De 62-jarige Heerlenaar C. G. is gisteren van de trap in zijn wo ning gevallen. Kort daarna is hij vermoedelijk aan hartverlamming overleden. Het stoffelijk overschot is overgebracht naar het St. Joseph- ziekenhuis te Heerlen. Aetherklanken ZATERDAG TELEVISIEPROGRAMMA'S VARA: 17.00 Voor de kinderen. NCRV: 20.00 Journaal en weerbe richt 20.15 Zang. 20.20 Nieuwe gram. 20.45 Gevarieerd programa. 21.50 Dagsluiting. HILVERSUM I. 402 m. 7.00 VARA. 10.00 VPRO. 10.20 VARA. 19.30 VPRO. 20.00—24.00 VARA. 7.00 Nieuws. 7.10 Gym. 7.23 Gram. 8.00 Nieuws. 8.18 Gram. 8.50 Voor de vrouw. 9.05 Gram. (9.359.40 Waterst.) 10.00 Tydelyk uitgescha keld, caus. 10.05 Morgenwyding. 10.20 Lichte muziek. 11.00 Buiten lands weekoverzicht. 11.15 Waar blijft de tijd. 11.30 Pianorecital. 12.00 Orgelspel. 12.30 Land- en tuinbouw meded. 12.33 Gram. 13.00 Nieuws. 13.15 VARA-Varia. 13.20 Harmonie orkest 13.45 Sportpraatje. 14.00 Gr. 14 25 Herman Gortei, klankbeeld. 14.45 Gram. 15.00 Zendtyd V.V.D.: Huldiging Mr. P. J. Oud. 17.00 Van de wieg tot het graf, caus. 17.15 Lichte muziek 17.35 Radioweek- journaat 18.00 Nieuws en comm. 18.20 Roemeens orkest. i8.45 Gram. 19.00 Artisstieke staalkaart. 19.30 Passepartout, caus. 19.40 Godsdienst voorheen en thans, caus. 19.55 Deze week, caus. 20.00 Nieuws. 20.05 Ca baret. 20.40 Gram. 20.50 Symfonie orkest 22.00 Socialistisch comm. 22.15 Weense muziek. 22.45 Lichte muziek. 23.00 Nieuws en S.O.S.-ber. 23.15—24.00 Gram. HILVERSUM II. 298 m. 7.00—24.00 KRO. 7.00 Nieuws. 7.10 Gram. 7.15 Ge wijde muziek. 7 45 Morgengebed en liturgische kalender. 8.00 Nieuws en weerbericht. 8.15 Gram. 8.50 Voor de huisvrouw. 10.00 Voor de kleu ters. 10.15 Gram. 10.30 Ben je zes tig? 11.00 Voor de zieken. 11.45 Gr. 12.00 Middagklok-noodklok. 12.03 Gr. 12.30 Land- en tuinbouw meded. 12.33 Gram. 12.55 Zonnewijzer. 13.00 Nieuws en kath. nieuws. 13.20 Pla- tennieuws. 13.25 Amusements muz, 13.50 Lichte muziek. 14.00 Dit is leven, caus. 14.15 Gram. 14.20 Idem. 14.40 Boekbespreking. 14.50 Ama teurs-ensemble. 15.10 Kroniek van letteren en kunsten. 15.45 Amateurs programma. 16.00 Voor de jeugd. 16.50 Gregoriaanse zang. 17.20 Lichte muziek. 18.15 Journalistiek week overzicht. 18.25 Gram. 18.30 Parle mentair overzicht. 18.40 Gram. 18.45 Regeringsuitz.: Atlantisch allerlei. Een en ander over de, 15 landen, aangesloten by het Atlantisch Pact. 19.00 Nieuws. 19.10 Kamerorkest en solist. 20.10 Lichtbaken, caus. 20 30- Actualiteiten 20.45 Lichte muziek. 21.45 Roulette. 22.05 Gram. 22.35 Wij luiden, de zondag in. Daarna: Avondgebed en liturgische kalen '?r. 23.00 Nieuws. 23.15 Nieuws in Es peranto. 23.22—24.00 Nouveauté's. door RIE VOLLEBREGT li) Hij haalde op het kantoortje de sleutel en gaf opdracht, dat men, als een zekere Akkerman' er naar kwam vragen, die rechtstreeks naar zijn kamer moest sturen. Het werd kwart over negen, half tien, tien uur, doch Akkerman kwam niet opdagen. Dat was niet erg ver wonderlijk, vond Nagtegaal, want de man had niet alleen een lange en vermoeiende doch ook sensationele dag gehad. Misschien had hij in bed nog liggen tobben over het ongeluk, dat in zijn tent was gebeurd en was hij daarna zó vast in slaap gevallen, dat hij nog steeds lag te snurken. Nu het was hem gegund, vond de goed hartige inspecteur Hij besloot de telefonische navraag bij het bevolkingsbureau van Rotter dam, waar het slachtoffer volgens het paspoort geboren was, uit te stel len tot na het onderhoud met Akker man. Hij greep naar de telefoon, om opdracht te geven, hem de porte feuille even te komen brengen, opdat hy de inhoud even goed kon naspeu ren, hetgeen door agent Vader uiter aard slechts heel vluchtig gedaan was. Juist wilde hij de hoorn van de haak lichten, toen de bel rinkelde. Gemeentelijk ziekenhuis, kon digde de telefoniste aan: Kan ik overschakelen? Ja, antwoordde Nagtegaal kort. Er klonk een klikje en Nagtegaal hoorde verrast de stem van dokter Engels, die een huisvriend van hem was. Goedemorgen, Engels! Goed, ja alles goedOngeluk .oi> de ker mis? Ja, daar weet ik alles van. Ik zit momenteel te wachten op de eigenaar van de tent, een zekere Ak kerman. Zou een uur geleden al ge komen zijn, maar is er op 't moment nog nietNu al onderzocht? Nou zeg, je zet er haast achter! Je wil zeker bijtijds klaar zijn om naar de kermis te gaan, ha, ha!" De glim lach bestierf Nagtegaal echter op de lippen. Wat? Een injectie op de rech terarm? Man je wilt.... je zult toch niet beweren, dat er sprake zou kun nen zijn vanmoord? Zeg, En gels, ik bedenk daar ineens, dat dok ter Ligtmans kort naeh die geschiedenis het slachtoffer on derzocht heeft. Zou hij misschien als een laatste poging om de man te red den, een injectie hebben gegeven. Ik spreek als leek, hoor, ik weet niet of zoiets mogelijk is en ook in het rap port, dat agent Vader me verstrekte, staat niets van een injectie vermeld, maar.... maarDoch met een zekerheid, die iedere twijfel uitsloot, klonken de laatste woorden van dok ter Engels: Ik heb óók de kleren onderzocht, Nagtegaal, of beter ge zegd de rechtermouw van het zomer jasje, dat het slachtoffer aan had. Ook hierin merkte ik een speldeprik, precies op de plaats van de injectie. Een vreemde manier van doen voor een geneesheer, om door de kleren heen te prikken, vind je zelf ook niet, Nagtegaal? Verbouwereerd bleef inspecteur Nagtegaal met de hoorn van de tele foon in zijn hand zitten, hoewel de verbinding allang verbroken was en de aangehouden zoemtoon een oor verdovend lawaai maakte. Er war relden talloze beelden en vermoe dens door zijn geest, onontwarbaar en zonder samenhang. Wees kalm en neem een ciga- ret, mompelde hij toen, legde de hoorn op de haak, stak een sigaret op en dwong zich tot rustig nadenken. De kwestie was dus zo: in de dodenbaan werd gisteravond om on bekende redenen en op nog niet pre cies bekende manier iemand ver moord. De beweringen van dokter Engels' lieten hieromtrent geen twij fel over. Goed. De moord gebeurde in de tent en kon dus enkel gepleegd zyn door iemand, die met het bedrijf op de hoogte was en in het donker tussen de langs elkaar razende wa gentjes onfeilbaar zijn weg wist te kiezen. Hum!, kuchte de inspecteur be denkelijk: Dat beperkt de kring van verdachten wel heel sterk. Maar nu, redeneren we verder: de eigenaar van de tent begint zich te beklagen over mogelijk verlies aan belangstel ling en weet gedaan te krijgen, dat. het lijk niet dadelijk maar eerst on geveer tien uur later wordt wegge haald. Daarmee werd het tijdstip van de ontdekking van de moord tien uur.... niet minder dan tien volle uren verschoven! Inspecteur Nagtegaal sloeg met de vuist op tafel: tien uur voorsprong had hij de moordenaar cadeau gege ven! Onvergeeflijk! En dat alleen maar, omdat die Vader zo bleef temen! Wie de moordenaar was? Daar hoefde je werkelijk niet diep over na te denken. Akkerman, de eigenaar van de tent, had op sluwe manier dit zaakje opgezet en uitgewerkt. Al les, wat er op dit ogenblik bekend was, wees daar op en Nagtegaal twij felde er geen ogenblik aan, of het geen hij nog te weten zou komen, zou zijn theorie bevestigen. Er waren enige details, die nog niet geheel duidelyk waren. Het was voor Akkerman, die als eigenaar uiteraard in zijn donkere tent even goed thuis was als een kind in zijn zandbak, vanzelfsprekend maar een kleinigheid, de passagier van een be paald wagentje een injectie toe te dienen, maarhoe kwam hij te weten welk wagentje hij moest af wachten? Samenwerking met zijn knecht wellicht? Maar hoe kregen ze het slachtoffer zo ver, dat die als een gewillige prooi in het wagentje stapte om in de ware zin des woords een „dodenrit" te maken? En veronderstel nu eens, dat de baas of knecht zich vergist ha den en tot hun schrik per ongeluk de ver keerde hadden genomen? Hoe dan ook, er bestond voor deze moord van zelfsprekend een motief, al was het dan niet duidelijk welk, maai in ge val van een vergissing zou het een nodeloze moord zyn geweest en was het motief blijven veldbestaan. met als kwade kans, dat er nóg een moord zou volgen, ditmaal op het luiste slachtoffer Nu, deze details zouden allermal gauw genoeg opgelost zijn. als ze Akkerman eerst maar te pakken en tot een bekentenis gebracht hadden Het was noodzakelijk dat zo spoedig mogelijk uit de gegevens van agent Vader, de knecht en de cassière een nauwkeurig signalement van de- moordenaar en zijn handlanger werd samengesteld en rondgeseind. Ja, Nagtegaal moest eerlijk toege ven, dat de eigenaar met overleg'te werk was gegaan. Vermoedelijk had hij het lichaam willen verdonkere manen, maar gooide de onverwachte komst van agent Vader roet in het eten (Wordt vervolgd).

Leidse Courant | 1957 | | pagina 11