De Snot*t*ende Sluitende begroting 1958 van gemeente Lisse Regeringsmaatregelen drukken stempel op Oranjefeesten in Noordwijkerhout Tweede dag Warmonds feesten DONDERDAG 12 SEPTEMBER 1957 DB LEIDSE COURANT PAGINA 3 Verschenen is de Nota van Toelich ting op de gemeentebegroting voor het jaar 1958 der gemeente Lisse. De beleidsinzichten hebben zich in het college van b. en w. niet gewij zigd, aldus vangt het geschrift aan, al hebben zij zich wellicht voor meer dere punten inmiddels nader gecon cretiseerd. Anderzijds hebben zich in de loop van het jaar 1957 op landelijk niveau situaties afgetekend en zijn geduren de dit jaar regeringsinzichten tot uiting gebracht, welke in meerdere opzichten min of meer belangrijke gevolgen hebben of kunnen hebben voor het véld van mogelijkheden, waarop en waarbinnen zich het ge meentelijk beleid moet bewegen. Ook in de gemeente zelf zijn nieu we situaties gegroeid, dan wel heb ben reeds bestaande situaties zich in intenser vorm gemanifesteerd. FINANCIERINGS BELEID. Na 13 juli 1957 mogen nieuwe in vesteringen- alleen dan ter hand wor den genomen als de financiering daar van met vast geld verzekerd is. Hier op zijn enkele uitzonderingen toege staan en wel met betrekking tot de woningwetwoningen en scholenbouw. Voor het geval de gemeente ten aan zien daarvan voor onoverkomelijke moeilijkheden zou komen te staan, kan zij zich tot de betrokken minis ters wenden teneinde te trachten een oplossing te vinden. Wij kunnen niet verhelen, aldus b. en w., dat naar onze mening de rege ring de last van het ogenblik wel bij zonder laat drukken op de gemeen ten, aan wie vaak ten onrechte wordt verweten, dat te grote investeringen zijn geschied. Het leeuwendeel der gemeentelijke investeringen ligt im mers in de woningbouw, welke voor heen door het rijk werd gefinancierd. Gerechte vrees bestaat dat de rege ring in haar beleid tot investeringsbe perking via de druk op de gemeenten de weg van de minste weerstand volgt en aldus tevens een interne noodza kelijke ontwikkeling op ongezonde wijze afremt. Hoe het echter ook zij en hoezeer men ook moge hopen, dat deze door de regering in het algemene landsbe lang blijkbaar noodzakelijk geachte maatregelen spoedig tot het doof de regering verwachte resultaat zullen leiden, het is duidelijk, dat "in de tus sentijd het gemeentelijk beleid dien tengevolge aan wel uiterst strakke banden is gelegd. De gemeente Lisse zou wel uitermate gelukkig moeten zijn in haar pogingen tot aantrekking van vaste geldleningen, wil voorko men worden dat de burgerij juist in hare vitale belangen de druk van de kapitaalsschaarste zal gaan gevoelen. In het bijzonder worden onder deze vitale belangen verstaan de woning bouw en de scholenbouw, de aanleg van sportvelden, bouw van gymnas tieklokalen, de voorbereiding en op richting van een zwembad, de verbe tering van de watervoorziening e.d. Het zou uitermate en dientengevol ge onverantwoord optimistisch zijn te veronderstellen, dat in de kapitaals- schaarste spoedig wijziging ten goede zal optreden dan wel dat de gemeen te Lisse tijdens de kapitaalsschaarste steeds erin zal slagen tussen de klip pen door te zeilen. De gemeente Lisse verkeert derhalr ve, overigens met alle gemeenten in Nederland gelijkelijk in de situatie, dat haar investeringsprogramma, wat betreft de uitvoeringsmogelijkhe den, in de eerste plaats afhankelijk is van buitengemeentelijke of wel licht beter gezegd: bovengemeente- lijke factoren. Voor wat de interne factoren betreft verkeert de gemeen te in een over het algemeen gunstige financiële positie. Ook voor 1958 kon een sluitende begroting worden opgesteld zonder beschikking over de batige saldi van vorige dienstjaren. WONINGBOUW. Het op 1 juli 1957 ingeschreven aantal woningzoekenden in onze ge meente bedroeg 69C. Van dit aantal moet zeker 95% aangewezen worden geacht op huurhuizen. Het aantal hu welijken in de gemeente bedraagt de laatste jaren gemiddeld 120 per jaar. Het verschil tussen het aantal zich te Lisse vestigende en vanuit Lisse ver trekkende gezinnen is te verwaarlo zen, zodat elk jaar op de bouw van minstens 100 woningen moet kunnen worden gerekend om het aantal inge schreven woningzoekenden niet nog meer te doen stijgen. Wil de huidige achterstand daad werkelijk worden ingelopen en te vens het niet onbelangrijk aantal krotwoningen worden gereduceerd, dan zal derhalve boven genoemd vast benodigde aantal nog een groot aan tal woningen, en wel voornamelijk woningwetwoningen, jaarlijks en nog gedurende jaren moeten worden ge bouwd. In het bouwprogramma voor 1957 van het bouwdistrict Leiden werden voor het jaar 1957 voor Lisse 167 wo ningen gepland, over de 4 jaarkwar talen verdeeld in de aantallen 50, 50, 45 en 22. Het voor het le kwartaal ge plande aantal werd inmiddels in uit voering genomen, nadat onze pogin gen om overeenstemming te houden met de curveprijs waren bekroond met een alleszins acceptabele aanne- mersprijs. De plannen voor het^e kwartaal werden tijdig ingediena; ook de aannemingssom werd weer succesval op de curveprijs afgestemd. Toestemming tot gunning is echter op het tijdstip, waarop de nota werd geschreven, nog niet afgekomen, ter wijl helaas nog niets bekend is over terzake te koesteren redelijke ver wachtingen. Het college is ten zeerste bevfeesd dat de landelijke financieringsmoei lijkheden ten deze een spaak in het wiel zullen steken, omdat deze moei lijkheden hebben geleid tot een alge meen verbod ook geldend voor de woningbouw om kapitaalswerken met kort geld te financieren. BOUWTEMPO TE LANGZAAM. Het moet ten sterkste worden be treurd, dat de vóór medio 1956 in uit voering genomen woningen ruim 15 maanden later nog niet alle in ge bruik zijn kunnen worden genomen. B. en w. achten zulks onverantwoord in vergelijking met de nood van de woningbehoevenden, doch tevens schept dit langzame bouwtempo het gevaar, dat in 1958 en volgende ja ren het gemeentelijk contingent immers afgestemd goeddeels op het aantal afgeleverde woningen zal f worden gedrukt. Op grond van een sanering van bepaalde wijken, in het verleden getoonde bouwtempo in aanmerking zal worden genomen. Ook met betrekking tot de wo ningsanering spreken b. en w. van een ernstige achterstand. Er komen in Lisse alleszins erger lijke woontoestanden voor, met name ook aan de Stationsweg, welke eigenlijk niet langer ge duld behoren te worden en het best zouden kunnen worden be ëindigd door uitvoering van een saneringsplan. Verondersteld mag worden, dat bij verschillende gemeentelijke in stanties de mening, dat de grote woningbehoefte voorshands toch de ontruiming van het bij de sa nering betrokken huizenaantal zal verhinderen, de voorbereidings vorderingen doet stagneren. In dit verband mag niet worden verheeld, dat bijzonderlijk de voor-1 van Vipt rnllppp Hptp mpninc KATWIJK Bungalowbouw. Aan de Sport- laan is de aannemer Adr. de Waard zojuist begonnen met het voor eigen rekening bouwen van twee bunga lows volgens een ontwerp van archi tect J. F. Larngenhorst uit Dinxperlo. Geb.: Lodewijk C., z. v. R. v. d. Jagt en M. A. Blok; Harm P., z. v. J. van der Meij en A. Bosma; Marytje, d. v. W. Barnhoorn en A. v. Duyven- voorde; Nelletje M., d. v. P. van der Meij en G. Remmerswaal. Wilhel- mina J., d. v. J. v. Beelen en W. J. Jonker; Pieter, z. v. L. v. Velzen en P. van den Oever; Lida K., d. v. M. van den Anker en M. D. van der Ma- rel; Pieter z. v. J. v. Egmond en E. Heemskerk. Ondertr.: A. v. Duy ven voorde en J. Guyt; P. Schuytemaker en A. Kuyt; H. Ouwehand en M. Krijgsman; P. Schaap en J. W. Visser; H. v. Beelen en J. Varkevisser; N. v. Duyvenvoor- de en D. v. Duyn; W. Zwaan en J. J. Diermen; A. T. v. Duyn en Z. Zilva; Getr.: J. J. v. Rijn en H. Durrieux; C. Kuyt en P. Koning; L. Hoek en G. P. v. Duyvenvoorde; C. v. Rossum en P. Brussee; H. C. Koetsier zitter van het college deze mening S°f?w°ni2?„:. der niet deelt. Integendeel is hij van oor deel dat ondanks het daarbij be trokken offer de gehele verdere dorpsopbouw in sociaal, economisch en aesthetisch aanzien een en ander zijn onzerzijds reeds bespre kingen met de plaatselijke aannemers gevoerd en maatregelen beraamd, terwijl uiteraard in den vervolge in het contact met buitenplaatselijke aannemers nauwlettend hun in het bijzonder van Stationsweg en Land zicht, vereist en dat daaraan veelal een grotere prefenrentie behoort te worden verleend dan aan het schep pen van nieuwe straten voor villa- bouw. De kinderspelen in de diverse scho len vormde dinsdagmiddag de inzet van de jaarlijkse in september te houden Oranjefeesten te Noordwij kerhout. In afwijking van het gebruik, dat de spelen op de schoolpleinen plaats vinden moest de schooljeugd dit maal, genoopt door de felle regen buien, zyn vertier in de klaslokalen zoeken en te oordelen naar de vele stralende gezichten is hun dit ook wel gelukt In de school „De Voorzienigheid" kwam dit jaar ook burgemeester en mevr. Smolders van Voorhout een kijkje nemen naar de feestpret van verschillende van hun jongfete ge meentenaren. Tijdens de spelen werden de kin deren door bestursleden van de Oranjevereniging getracteerd. In de vooravond werd van de vele winkels, die deelnamen aan de etalagewedstrijd de raambedekking weggehaald en konden jury en be langstellenden zich vergasten aan de keurige en smaakvol versierde etala- !S. In groep I behaalde de brood- en banketbakker A. v. Eeden, Haven straat 5 de eerste en A. Balk de tweede prijs. In groep II was de eerste prijs voor de fa. Mens, Dorpstraat 24, de tweede voor'j. van den Berg-Smit, Haven straat 78 en de derde prijs voor J. C. Broekhof, Havenstraatl4. Voor groep UI was de uitslag: 1. C. Geerlings, Zeestraat 4; 2. Grozo, Viaductweg 6; 3. Wed. A. v. d. Slot, Schoolstraat 23; 4. W. v. Duin, Ha venstraat 82. In groep IV was de eerste prijs voor de fa. Gebra, Dorpsstraat 81 en de tweede prijs voor de fa. H. Zwaan en Zn., Dorpsstraat 75. Bij groep V behaalde H. Bemel- man, Havenstraat 3 de eerste prijs, Kapsalon Duivenvoorden, Havenstr. 62 de tweede en fa. Timmermans, Havenstraat 60 de derde prijs. De feestelijkheden op woensdag vingen aan met het traditionele ton- knuppelen op het feestterrein. De prijzen werden hier behaald door J. Gijlsrwijk, Havenstraat 25, J. Dui venvoorden, Havenstraat 27 en P. v. d. Burg, Hoogstraat 1. Bij het ringrijden op bromfietsen viel- de eerste prijs toe aan P. Laros, Julianaplein 5, de tweede aan A. v. d. Voort, Hoogstraat 9 en de derde prijs aan D. Muilwijk, 's-Graven- damseweg 25. Het wielerfestijn op woensdag middag werd geopend met een koppeltijdrit op tourrijwielen voor jongens van 13, 14 en 16 jaar. Met tussenruimte van 1 minuut en met drie koppels tegelijk werd ge start en de strijd was kort maar fel. In de mooie tijd van 2 min. en 38 sec. legde het koppel J. DijkstraA. v. d. Burg de afstand van 2 km het snelst af en won daarmede de eerste prijs. De uitslag luidt verder: 2. P. JansenK. Wösten 2 min. 42 sec. 3. J. v. DamTh. Vink 2. min 49 sec.; 4 M. de GrootK. Koomen 2 min. 52 sec.; 5. Th. v. DamJ. Broekhof 2 min. 54 sec.; 6. A. BalkJ. v. Pa- rera 2 min. 54 sec.; 7. F. BeniersH. Heuzen 2 min. 57 sec. Na de ouverture dóór de jongsten volgde om 3 uur de Ronde van Noord wijkerhout op tourrij wielen voor mannen van 16 jaar en ouder over 20 ronden van 2 km. Voor de aanvang werd de oudste deelnemer aan de Ronde, de heer C. Romijn, als waar dering voor diens moed om het tegen zoveel jongeren op te nemen, een boeket bloemen en een doos sigaret ten aangeboden. Na een loze ronde begon de wedstrijd en na de 5e ronde vormde zich reeds een duidelijke afscheiding tussen de sterkste en de minder sterke renners. Aangevoerd door de favoriet L. v. Dam trok een groepje van 10 renners onder wie A. v. d. Berg, J. Schilder, P v. Wetten en P. v. d. Brug als eerste een groot open stuk tussen de kop en de rest van het veld. Een enkele ronde later waren het L. van Dam, A. v. d. Berg en P. v. Wetten, die enkele tientallen meters voor het al sterk uiteengerukte peloton als eersten de tijdmeterstent passeerden. Ronden lang bleef dit drietal op kop maar door het kwistig beschikbaar stellen van premies bleef voor alle renners, ook voor de reeds gelapten de strijd fel en interessant. alleen aan kop te gaan. Ronde na ronde vergrootten zij hun voorsprong op van den Berg, die vele ronden lang zonder partners het parcours in regen- en windvlagen moest ryden. Zonder verder nog strijd te leveren bleven v. Wetten en v. Dam broeder lijk hun rondjes draaien en alleen het einde van de laatste ronde gaf nog een felle sprint te zien, die door L. v. Dam gewonnen werd. De pre mie, een door een rijwielfabriek be schikbaar gestelde herenfiets viel ten deel aan P. v. Wetten. De uitslag van de ronde is: 1. L. v. Dam: 2. A. v. d. Berg; 3. J. Augustinus; 4. H. v. Parera Gezinszorg op padMaandagmid dag om één uur vertrok van 't Raad huis een bus vol vrolijk zingende ge zinsverzorgsters en -helpsters van Noordwijkerhout met onbekende be stemming. De beide in Noordwijker hout werkzame' Stichtingen Gezins zorg en Gezinshulp, de katholieke en de protestants-christelijke, boden de in hun dienst zynde meisjes het jaar lijkse uitstapje aan. In vlot tempo ging het noordwaarts via de Velser- pont naar de bos- en duinstreek van Castricum en Bergen, waar enkele ogenblikken gepauzeerd werd voor de thee. Dwars door de Purmer ging daarna de tocht naar Edam en Volen- dam. In dit pittoreske dorp was het goed toeven en na de lunch verorberd te hebben vertrok het gezelschap voor de laatste etappe naar Amsterdam. De avond hebben de meisjes doorge bracht in het theater Carré bij de dames Snip en Snap. Het slot van de avond vormde het kopje koffie op een terrasje op het Rembrandtsplein, waar het zelfs zo laat op de dag nog gezellig zitten en kijken was. De snelle bus voerde het wel wat slaperige maar zeer voldane gezelschap tenslotte in de kleine uur tjes huiswaarts. LEIDSCHENDAM Polio-bestrijding De eerste in enting tegen de kinderverlamming zal hier plaats hebben op woensdag 25 september a^. Uiterlijk 5 dagen vóór de dag waarop de intenüng plaats heeft zullen de ouders de op- roepingskaart voor ieder kind afzon derlijk, ontvangen. Zij die alsnog een aanvrage wen sen in te dienen om ontheffing of vermindering van de te betalen in- entingskosten, kunnen hiervoor ook nog in het inentingslokaal een for mulier verkrijgen. Geen voedselvergiftiging. Een onderzoek heeft uitgewezen dat het bewusteloos geraken van de bewo ners van het perceel aan de Hertog straat (zie onze editie van Dinsdag j.l.) niet het gevolg was van voed selvergiftiging. Een gasstel waarop een wasketel stond te koken liet gas door dat niet verbrandde en zich vermengde met de waterdampen uit de wasketel. De hierdoor ontstane dampen hebben de bewusteloosheid ten gevolge gehad. Geb.: Adrianus P. J., z. v. P. J. v. d. Meer en M. P. Janson; Adrianus A. J., z. v. H. A. v. d. Voort en M. J. v. Rijn; Johannes P. M., z. v. J. W. Dis seldorp en C. M. Verhaar; Peter P., z. v. L. G. Wensink en F. J. Klosters; René N. A., z. v. W. H. Kloosterman en W. J. Glasbergen; Simone M., dr. v. A. N. M. v. Dijk en C. H. Mooy- man; Neeltje, dr. v. J. Roos en W. Zonneveld; Jacoba L. M. S., dr. v. C. H. Soonius en C. M. E. Onderwa ter. Ondertr.: A. C. Belt en P. G. J. Rotteveel; G. Zwarts te Rotterdam en H. Oostwouder; J. A. A. Rijnbeek te Delft en A. M. Andringa; J. P. Starrenburg en H. J. Brouwer; G. M. van Oudheusden te Den Haag en H. M. v. Hameren. Getr.: F. P. J. v.* Dlesen te Voor schoten en J. F. M. Strampraad; R. D. Thierry en M. C. Keukenmeester; A. C. Hilgersom te Voorburg en A. P. Steins. SASSENHEIM Geb.: Wytze z. v. P. de Boer en G. Bons; Louis Marinus Maria z. v. L. M. C. Meij 11 en G. C. van Vorse- len. Getr.: T. H. Meijering 59 jr en A. Bent; M. Slot en L. C. Haasnoot. Overl.: A. Philipsen, 77 jaar. N00RDWIJK BROMFIETSER GESLIPT In de bocht van de Herenweg bij de theetent „De Viersprong" slipte de heer F. M. J. Doove uit Noord- wijk met zijn bromfiets op de gladde kinderhoofdjes. Hierbij kwam hij te vallen en bleef bewusteloos op de weg liggen. Dr. J. van Nes en een juist passerende arts verleenden geneeskundige hulp. Het slachtoffer bekwam een hersen schudding en werd naar het Acade misch Ziekenhuis te Leiden overge bracht. Een dame, die op de duo zat, kwam er met de schrik af. De brom fiets werd slechts licht beschadigd. N.P.S.V. WON WISSELBEKER Een team van de Noordwijkse Po- litiesportvereniging viste te Harme ien haar jaarlijkse wedstrijd tegen de Rijkspolitiesportvereniging in het district Utrecht. De Noordwijkse politiemannen wisten de meeste vissen te verschal ken en veroverden daarmee voor de derde maal achtereen de uitgeloofde wisselbeker, zodat de trophee voor goed in de prijzenkast van NPSV zal pralen. Behalve deze verenigingsprijs wa ren er verschillende andere mooie prijsjes beschikbaar gesteld. De uitslag luidt: 1. A. N. Merkel- bach; 2. C. J. M. van Gils; 3. J. M. Huijbers; 4. A. de Vries; 5. J. P. M. Barendse, allen van NPSV; 6. De Groot RSDU; 7. Fijnenburg RSDU; 8. Mertens NPSV; 9. Steen RSDU en 10. Koops RSDU. Een troostprijs, last but not least, viel ten deel aan de heer P. Varke visser van NPSV. C. Cramer naar Japan Onze vroegere plaatsgenoot, de heer C. Cramer, golfprofessional en golf- trainer te Enschede, zal deelnemen aan de Internationale Golfkampioen- schappen, welke in oktober a.s. in Japan worden gehouden. D. Henny kwart eeuw in het „Hof van Holland" Op 6 augustus jl. was het vijf en twintig jaar geleden dat David Henny als ober-kellner in dienst trad van het bekende hotel café-restaurant „Hof van Holland" te Noordwijk-Binnen. Wegens seizoen- drukte moest de viering van dit ju bileum van even zoveel jaren trouwe plichtsbetrachting enkele weken worden uitgesteld en zal nu plaats vinden op maandag 16 september a.s. in het „Hof van Holland", waar de jubilaris van 34.30 uur zal rece- piëren. In de loop der jaren is de heer Henny met het „Hof" samengegroeid. Zijn diensten en de manier waarop hij met het publiek wist om te gaan werden door de fam. Oehl steeds zeer op prijs gesteld. Hij werd de vertrouwde van de vele families en gasten, die gewoon zijn in het hotel hun vakantie door te brengen. Soms zijn dit nog oude bekenden uit de tijd, dat Henny nog diende in de stu dentensociëteit „Minerva" te Leiden. Hieraan heeft hij tal van prettige herinneringen. De studenten van toen zijn nu vaak „profs", maar Hen ny blijken ze nog niet te zijn verge ten. Plaatselijke organisaties en clubs, die in het „Hof van Holland" hun vergaderingen plegen te houden, werden graag door Met nog 7 ronden te rijden slaag-1 Wiepkema; N. G. J. van Ruiten 27 den v. Wetten en v. Dam er in hun jr en M. C. van der Plas 25 jr. rivaal A. v. d. Berg' los te rijden en Overl. Cornells van Dam 65 jaar. Al met al is het weer op deze twee de dag van de Warmondse feesten toch nog meegevallen, want zo tussen de buien door konden de volksspelen een ongestoord verloop hebben. In het Trefpunt werd nog een wedstrijd in het prijsjassen gehouden. Ook hie^ een spannende strijd waarvan de uit slag was als volgt: 1. J. Elstgeest sr., 2. F. Moerkerk, 3. M. van Wissen, 4. W. v. Egmond. Warmond zou Warmond niet zijn indien er ook geen viswedstrijd ge houden zou worden. Deze wedstrijd was speciaal georganiseerd voor de jeugd en niet minder dan 65 deelne mers togen met hun hengeltje naar het aangegeven viswater. Voor deze gelegenheid was door de Leidse Hen- gelaarsbond voor de eerste prijswin naar een wisselbeke' beschikbaar ge steld. De uitslag van deze wedstrijd was: 1. W. van Es, die tevens de wis selbeker kreeg, 2. A. Duinhoven, 3. J. v. Velzen, 4. S. van Velzen, 5. C. van Wissen, 6. J. Verbeek, 7. N. v. Diest. Het tobbetje steken, dat nimmer op het programma ontbreekt, trok als steeds zeer veel publiek Ook hier werd hard om de prijzen gestreden en menigeen liep een nat pak op. De uitslag was: 1. H. Schouten, 2. S. Scheltens, 3. A. v. Tongeren, 4. G. de Boer, 5. N. de Vroomen, 6. Kees Was senaar, 7. W. van 't Hoog. Dan was er nog de kruiwagenrace voor paren. Een grappig spel dat menigmaal de lachspieren in beweging bracht. De uitslag was: 1. H. Ruitenburg-A. Rui-. tenburg, 2. J. Muller-mej. Muller, 3. Th. Over de VestF. Vergeer, 4. E. de Vos-mej. Heijl. Des middags om twee uur had op de Herenweg, tus sen de Korenmolenbrug en de boer derij Boshoeve de traditionele korte- baandraverij plaats. Wellicht was het minder mooie weer oorzaak dat de belangstelling niet zo groot was als andere jaren. Desondanks viel er van Sinds enkele jaren is de reeds 75-ja- rige ober gepensioneerd, maar bij extra-drukte wordt nog vaak een beroep op hem gedaan. Het zal deze „oude getrouwe" op de zestiende ze ker niet aan belangstelling ontbre ken. 0EGSTGEEST ZIEKENDAG. Het is wel een bewezen feit, dat Kerkwerve ook zijn zieke parochia nen een goed hart toedraagt, immers, de gisteren gehouden ziekendag was wederom op perfecte wijze georga niseerd. Reeds vroeg in de morgen reden de Rode Kruiswagens, zieken- en par ticuliere auto's af en aan om de on geveer 70 deelnemende zieken van huis te halen en naar de versierde kerk te brengen. De banken in het middenschip hadden een plaats gevonden in het parochiehuis en daarom kwamen er bedden, lig- en ruststoelen. Hulpvaardige verpleegsters van het Acad. Ziekenhuis en Endegeest, onder leiding van onze zuster Lam- berta, stonden gereed om de zieken naar hun plaatsen te geleiden en verder te verzorgen. De plechtige Hoogmis werd gece lebreerd door pastoor Looyaard met assistentie van kapelaan F. Pinxter en de zeereerw. heer H. de Groot van het seminarie te Bordeaux. Na het Evangelie hield kapelaan Pinxter de predikatie. Het parochiële zangkoor voerde de vaste en wisselende ge zangen uit. Na de H. Mis zorgde een staf van dames voor spijs en drankf waarna om één uur de handoplegging volg de. Hierna namen de zieken een paar uur rust en te drie uur volgde een plechtig Lof, dat gecelebreerd werd door mgr Willebrands met as- stitentie van prof. A. v. d. Boog en kapelaan F. Pinxter. De predikatie werd gehouden door pastoor Van Schalen O.F.M. Hierna volgde de plechtige processie met het Allerheiligste en kreeg iedere zieke de zegen. Pastoor Looyaard bad met alle aan wezigen de smeekbede en aanroepin gen. Dit waren wel de meest indruk wekkende ogenblikken van deze dag En toen na deze schone plechtigheid óe bruidjes alle zieken bloemen kwa men aanbieden, konden velen hun tranen niet bedwingen. Hiermede was deze ziekendag weer ten einde. Vermelden we nog, dat gedurende het Lof een dameskoor onder leiding van mejuffrouw Weiter de gezangen hem bediend, op verdienstelijke wijze uitvoerde. zeer goede sporf te genieten. Niat minder dan 21 paarden namen aan deze kortebaandravery deel. De uit slag was als volgt: le pr. Prinses Zo- ra eigenaar G. K. Hart, 2e prijs O Brewer, eigenaar G. G. Braas, 3. Ovie- do A„ eigenaar J. Onrust, 4. 5 en 6e prijs Ria Kitty, eigenaar J. Wagenaar, Ronny Zora, eigenaar G. K. Kart en Supprise G, eigenaar Stal Artic. Nadat de prijzen aan de prijswin naars waren uitgereikt, begaf men zich weer naar het feestterrein, waar ondanks het slechte weer een gezelli ge drukte heerste. Zo behoren Warmonds feesten weer tot het verleden en de leden van de feestcommissie komt een woord van dank toe voor het vele werk dat zy hebben moeten verrich ten om deze feesten zo schitterend te doen slagen. VOORSCHOTEN PLANNEN VAN CULTUREEL COMITé VOORSCHOTEN. In een persconferentie, gehouden ten huize van het comitélid, de heer G. Reijns ontvouwde het Cultureel Comité Voorschoten zyn doelstellin gen en plannen. Drs H. A. Korthals, de voorzitter van het Cultureel Co mité te Voorschoten, maakte duide lijk, dat na de gereedkoming van het het Cultureel Centrum te Voorscho ten, de heer L. N. de Brabander het initiatief had genomen ervoor te zor gen, dat er nu in Voorschoten ook culturele manifestaties zouden plaats vinden. Vanzelfsprekend had dit ini tiatief bij burgemeester en wethou ders de volle instemming. B. en w. adviseerden de initiatiefnemer om deze gedachten nader uit te werken en er gestalte aan te geven. Zo kwam dan op 24 december 1956 het Comité Cultureel Voorschoten in eerste ver gadering bijeen. De doelstelling van het Comité is de bestaande verenigin gen geen concurrentie aan te doen, maar alleen stimulerend, coördine rend en adviserend te werken. Daarnaast is het de bedoeling om zo mogelijk in samenwerking met de andere culturele verenigingen avon den te organiseren van culturele ac tiviteiten in de gemeente Voorscho ten. De stimulerende, coördinerende en adviserende functie van het cultureel comité strekt zich uit in het vlak van de amateuristische kunstbeoefening (amateurtoneel-, muziek- en zangver enigingen). Het cultureel comité kan deze verenigingen met raad en zo nodig met de daad bystaan en hel pen. Daarnaast is het ook de bedoe ling avonden te organiseren waarop beroepsartisten optreden en daarme de culturele avonden te brengen, waarvoor men anders naar de stad moest. Het eerste gedeelte van het pro gramma voor de komende winter werd thans ontvouwd. Er zullen vier avonden worden gegeven. De eerste avond zal gegeven wor den op 15 oktober a.s. Dan komt het beroepstoneelgezelschap „Het Mas ker" uit 's Gravenhage en zal ten to nele brengen „De medeplichtigen" van Goethe. Een tweede avond zal verzorgd worden door de declamator Albert Vogel met een voordracht „Ik en mijn speelman" van Aart van der Leeuw. De derde avond zal optreden het Nederlands Kamerkoor o.l.v. Fe lix de Nobel en de vierde avond is een culturele filmavond. Vertoond zal worden de film „The song of the clouds". De leden van de culturele vereni gingen in Voorschoten zullen kunnen profiteren van een flinke reductie. Voor een totaalbedrag van 3.50 is het mogelyk deze vier avonden bij te wonen. Ook heeft comité Voor schoten gedacht aan het organiseren van tentoonstellingen op cultureel gebied, zoals tentoonstellingen op het gebied van schilderkunst, fotografie en aardewerk. Het comité bestaat uit de navolgende leden: drs H. A. Kort hals, voorzitter, P. G. J. Bakker, se cretaris, mevrouw M. C. E. Klooster- man-Fortgens en verder de heren M. Kutterink, L. N. de Brabander en G. Reijns. Op verzoek van de burge meester heeft het comité besloten te fungeren als Anjerdag-comité Voor schoten. Geb.: Mathilde H., d. v. L. van der Zwan en A. J. Braggaar; Rudy, z. v. M. Th. v. Berae en L. de Geus; Cor nells J., z. v. S. Jansen en J. v. Alphen. Getr.: H. G. Gerdes 22 jr. te Delf zijl en H. V. Kloezen 22 jr. (90) ism worn ome, en u cm ven ommminxvmneums...mHémn OPHlTmKmVCÖrXOMFfWOT. Ve QmnefL Mm bromtol is jpnbooM. m heet moskröbsV r enitdxneered') urrat mrximn oemmvrmaim merr UU2W BmesroaDemp. meen nimmv- man Htcrr. mm ommin im nn r.

Leidse Courant | 1957 | | pagina 5