De A-griep in „Sennelager" ,Het Nederlandse trekpaard' druk bezocht Melk moet duurder Raadselachtige branden bij Vredestein in Den Haag DE DODENRIT maar ook vetter DONDERDAG 12 SEPTEMBER 1957 DB LEIDSE COURANT PAGINA 9 Verklaring van leger voorlichtingsdienst Naar wij van de zijde van de legervoorlichtingsdienst vernemen, worden er op het ogenblik nog een kleine 300 patiënten in de ziekenverbiijven van kamp Sennelager verpleegd. De legervoorlichtingsdienst voegt hier aan toe: „Dit cijfer loopt nog steeds terug". Nadat gebleken was, dat de capaciteit van het kampements-ziekenver- blijf, te weten 60 bedden, dat normaliter gebruikt wordt bij een oefening van deze omvang, voor alle voorkomende ziektegevallen in verband met het uitbreken van de griep-epidemie niet toereikend was, heeft de leider van de oefening een beroep gedaan op de Engelse militaire autoriteiten in Duitsland en is men overgegaan tot huur van drie legerings-barakken, die tijdelijk tot ziekenverbiijven werden ingericht. De patiënten verblijven daar nu in normale ijzeren bedden voorzien van stromatrassen. Een en ander wordt, gezien de aard van de ziekte en de daaruit voortvloeiende korte verpleegperiode, volkomen verantwoord geacht. Generaal Hasselman laat oefeningen doorgaan De Chef Generale Staf, generaal B. R. P. F. Hasselman, is gisteren in het NATO-kamp Sennelager aange komen om zich op de hoogte te stel len van de ontwikkeling der A-griep. epidemie. Na een door hem ingëstekjl inder- zoek besliste hij, in overleg met di visiecommandant P. Gips, dat de oefeningen normaal zullen doorgaan. Toen de grootscheepse gevechts groepoefeningen gistermiddag onder hevige slag regens begonnen, werd aanvankelijk het plan geopperd de duizenden natgeregende soldaten 's nachts niet in het modderachtige veld te laten bivakkeren, maar hen naar het vaste kamp te laten trans porteren, waar betere slaapruimte be schikbaar is. Door deze maatregel zouden, volgens militaire artsen, on getwijfeld, vele griepgevallen kun nen worden voorkomen. Generaal Hasselman wees dit voor stel echter af en beval dat de sol daten de nacht in hun tentjes moes ten doorbrengen. Dit in verband met het feit, dat de manoeuvres, die op op het ogenblik gehouden worden, de belangrijkste oefeningen der Ne derlanders in Duitsland zijn. Er worden nog steeds patiënten uit het veld aangevoerd. De griep heeft een goedaardig karakter en ernstige gevallen hebben zich nog niet voor- In de omgeving van het kamp is thans, aldus bericht de correspondent van het Alg. Dagblad uit Bonn, ook Verdacht van roof Twee jongelui gearresteerd De Eindhovense recherche heeft de 23-jarige W. M. en de 21-jarige S., beiden uit Eindhoven aangehouden. Zij hebben een man uit Helmond op een stil plekje in Woensel van zijn geld beroofd. De ene had de Hel monder, die te kennen had gegeven een adres te zoeken, waai iets „te beleven" was, achterop zijn fiets mee genomen. Toen hij in de buurt van de Kersenstraat was, stopte hij en ont nam de man onder bedreiging met een mes zijn portefeuille, om daaruit het geld een bedrag van ruim veer tig gulden in zijn eigen zak te ste ken. Zij deelden samen het geld. De meest actieve van het duo was rog slechts twee maanden op vrije voe ten, na voor soortgelijke feiten een gevangenisstraf te heben uitgezeten. VERZENDING ZEEPOST. Met de volgende schepen kan zee post worden verzonden. De data, waarop de correspondentie uiterlijk ter post moet zijn bezorgd, staan ach ter de naam van het schip vermeld. Argentinië: ss. „Highland Chief tain" 17 sept.; ss. „Westland" 19 sept.; ss. „Mendoza" 21 sept. Australië ss. „Iberia" 19 sept. Brazilië: ms. „Uru guay Star" 17 sept. Canada: (ms. „Prins Johan Willem Friso" 18 sept.; ms. „Noordam" 19 sept. Chili: via New York 19 sept. Indonesië: ss. „Laertes" 16 sept.; ms. „Japara" 19 sept. Ned. Antillen: ms „Attis" 16 sept.; ss. „Bennekcni" 17 sept Ned. Nw. Guinea: ss. „Rondo" 19 sept. Nw. Zeeland: via Engeland 21 sept, Suri name: ms. Hecuba" 17 sept. Unie v. Z.-Afrika en Z.W. Afrika: ms. „Bloemfontein" 18 sept.; ms. „Stir ling Castle" 21 sept. Brits-Oost-Afri- ka: via Frankrijk 21 sept. Inlichtingen betreffende de verzen dingsdata van postpakketten geven de postkantoren. een kleine epidemie uitgebroken. Verscheidene scholen en bedrijven moesten sluiten. Het is nog niet vast gesteld of deze A-griep-epidemie iets te maken heeft met de epidemie in het Nederlandse kamp. OOK A-GRIEP IN UTRECHTSE KAZERNE. Ook het Utrechtse garnizoen wordt momenteel geteisterd door de A-griep. In de ziekenzalen van de Kromhoutkazerne liggen ruim 200 zieke militairen. In de drie andere kazernes worden ongeveer 70 mili tairen verpleegd. De ziekte heeft ook hier geen kwaadaardig karakter en gaat ge paard met een betrekkelijk lage koorts. Botersmokkel naar België neemt weer toe Douaniers brengen Belg in het nauw In een der afgelopen nachten ston den drie douane-ambtenaren van de centrale velddienstpost Maastricht aan de grens bij Vroenhoven (Bel gië) te controleren. Een uit de rich ting Maastricht komende personen auto gaf ogenschijnlijk gevolg aan het stopsein van een der ambtenaren en verminderde vaart. Toen de amb tenaar opzij ging staan gaf de be stuurder plotseling vol gas en schoot met grote snelheid door, zonder zich te bekommeren om een tweede ambtenaar die enige meters verderop bezig was met het controleren van een scooterbelijder. Slechts op het laatste nippeltje kon de Nederlandse ambtenaar van de weg springen. Onmiddellijk werd de smokkelauto op Belgisch gebied door de ambte naren van de centrale veri-ldienst achtervolgd. Toen de bestuurder even stopte, blijkbaar om de num merplaat te verwisselen, reden de Nederlandse ambtenaren de wagen voorbij, die echter snel achteruit reed en een zijweg naar de richting Bilsen insloeg. In de buurt van Vly- tingen vloog de smokkelauto door de grote snelheid uit de bocht, kwam in een droge greppel terecht en ge raakte in brand. De bestuurder, waarschijnlijk een Belg, was gewa pend en zag kans door het veld te ontsnappen. Naar schatting ver voerde deze wagen 600 kg. boter. De botersmokkel naar België is weer in alle hevigheid ontbiand. Het is zelfs voorgekomen, dat de boter met vier vrachten tegelijk op ver schillende plaatsen over de Neder lands-Belgische grens werd vzrvuerd. Men vermoedt dat deze vachten dan op een bepaalde plaats in België bij elkaar komen en per vrachtwagen naar Brussel worden doorgevoerd. In Nederland worden op het ogen blik proeven genomen met mecha nisch spitten van landbouwgrond. Op grond van het feit, dat spitten voor de grond voordelen heeft boven ploe gen, omdat dichtsmeren vermeden wordt en de kluit in kleinere onder delen Uiteenvalt, heeft ir A. Horowitz uit Amersfoort een roterende spaden- ploeg ontworpen, die door de fa. Mul der te Kampen in proefkonstruktie is genomen. Op het ogenblik wordt met dergelijke -padenploegen op diverse grondsoorten geëxperimenteerd. Het bleek, dat dit werktuig veel minder energie aan voortbeweging vergt, dan de normale landbouwploeg. De resul taten van de grondbewerking worden beter geacht. De proefexemplaren van de spadenploeg voldoen in 't be ginstadium goed. Indien de proefne mingen slagen en de kinderziekten uit de machine zijn gehaald, dan wil de fa. Mulder deze landbouwwerktui gen in serieproduktie nemen. MIDDENSTANDSEXAMEN VOOR MILITAIREN In ruim 40 kazernes wordt monde linge opleiding gegeven voor het middenstandsexamen. Deze opleiding wordt georganiseerd door de contact- raad van de drie onderwijseentrales, de centrale voor katholiek handels onderwijs, het instituut voor midden standsontwikkeling en de centrale voor christelijk handelsonderwijs. Door toedoen van de Dienst Wel zijnszorg Leger zijn de militairen in staat deze cursus te volgen ongeacht eventuele overplaatsing, omdat een uniform lesprogramma wordt ge volgd en overal hetzelfde studie materiaal wordt gebruikt. 409 Militairen lieten zich inschrij ven voor het examen van dit jaar. Van de 364 candidaten die werden geëxamineerd, behaalden 254 (70 procent) het diploma. Van het totale landelijke aantal geëxamineerden in 1956 behaalde 59 procent het diploma. DODELIJK VERKEERSONGEVAL TE HEERLEN. dagmorgen om hllfzes op do sprong SchelsbergHeeren\vsg--Sit- tarderweg te Heerlen, de 22-jarige mijnwerker A. P. Janszen uit Heer len door een bus van de Limburgse Tramwegmaatschappij, welke be stuurd werd door de Heerienaar H J., gegrepen en gedood Het, stoffelijk overschot is naar het St Josephzie- kenhuis te Heerlen overgebracht. J was gehuwd cn vader van twee kin deren. Koningin reikte prijzen uit Een 10.000-koppige menigte heeft zich gistermiddag op het demonstra tieterrein van de Bossche veemarkt niet door de vooral in het begin neer- plenzende stortbuien laten ontmoedi gen en heeft ook onder de sombere hemel van deze middag een feest stemming weten op te brengeq, die deze feestviering tot een grandioos slot heeft gemaakt van de zilveren tentoonstelling van het Nederlandse trekpaard. Voor de feeststemming en dat enthousiasme was volop reden. Daar was allereerst het bezoek van H. M. de Koningin, die hetgeen er geboden werd met grote belangstelling ge volgd heeft. Daar was de fine fleur van de Nederlandse koudbloedfokke- rij, vertegenwoordigd door de kam pioenen en ander prijswinnaars en daar waren de massale gymnastiek- en volksdansdemonstraties van de boerenjeugd, de vferbluffend knappe Hongaarse post van de afdeling N.Ó.- polder en de altijd even indrukwek kende taptoe van de koninklijke mi litaire kapel. H. M. de Koningin nam plaats op de eretribune, waar reeds aanwezig waren o.a. de commissarissen der ko. nlngin van Noord-Brabant en Zee land, de bisschop-coadjutor van 's-Hertogenbosch, mgr. W. Bekkers, en de burgemeester van 's-Hertogen bosch, mr H. Loeff. Er werden 61 eerste prijzen uitgereikt. De voorzitter van de Koninklijke Nederlandse Zuivelbond (de heer G. E. M. van Waes, heeft gisteren in zijn openingsrede voor de algemene ver gadering van de bond, die in de Har monie te Groningen werd gehouden, I onder meer gezegd: „Er is moed voor nodig om onder de huidige omstandigheden te plei ten voor een verhoging van het vet gehalte van de melk, waardoor de melkprijs opnieuw zal moeten stijgen. Maar toch moeten de veehouders die moed opbrengen, zolang de Neder landse consument een lagere prijs voor de melk betaalt dan in andere landen". En de heer van Waes vervolgde: ..Nationaal gezien is een melkprijs verhoging veroorzaakt door een ho ger vetgehalte, geenszins een verlies. Want hetgeen men momenteel op de melkprijs spaart, gaat wifr verloren bij de liquidatie van het boterover- schot, wat het automatische gevolg is van het afromen van de melk". Buitenlandse gecondenseerde melk. De heer Van Waes zag een gevaar voor onze zuivelindustrie in steeds toenemende produktie van imitatie- gecondenseerde melk in het buiten land. Deze produkten waarin melk vet wordt vervangen door plantaar dig vet. verdringen de condens van de markt. Vijf maal alarm Vijf maal binnen een krap halfuur is omstreeks middernacht brand uit gebroken in de Vredestein rubber fabrieken aan de Haagweg te 's-Gra- venhage. Het vijfde alarm was aan leiding om de Haagse brandweer te waarschuwen, die omstreeks midder nacht met drie motorspuiten, een ladderwagen en een materiaal wag en op het terrein van de brand ver- scheen. Om goed één uur was men deze laatste vuurhaard meester. Gisteravond om kwart over elf werd het eerste brandje ontdekt op het uitgebreide fabriekscomplex. Dit vuurtje had de bedrijfsbrandweer echter spoedig met eigen middelen bedwongen. Kort achtereen gilde daarna nog vier maal de sirene over de fabrieksgebouwen en bij de vijf de maal, toen brand was geconsta teerd in een magazijn van eindpro- dukten, sloegen de vlammen zo hoog op, dat het raadzaam leek de brand weer te waarschuwen. Inmiddels had deze brand zich door de zolde ring van het magazijn naar een daar boven gelegen opslagplaats doorge vreten. De brandweer was het vuur in het gelijkvloers gelegen magazijn spoedig meester, Maar het naar bo ven doorgedrongen vuur was moeilijk te benaderen. Tegen half twee was het gevaar hier echter geweken. Over de oorzaak van de branden tast men volledig in het duister. Van Gunstige augurkenoogst Dank zij n'euw ras Ondanks de slechte weersomstan digheden in deze zomer valt de oogst van augurken in N.-Limburg danig mee. Aan de Venlose veiling zijn reeds ongeveer 10 miljoen kg. augur ken aangevoerd, terwijl de campagne nog voortduurt. Cijfers als in 1955. toen er dank zij gunstig zomerweer 13.5 miljoen kg augurken werden aangevoerd, kunnen dit jaar mei dit van origine subtropische gewas na tuurlijk niet worden gehaald, maar de resultaten zyn toch aanzienlijk be ter dan in de eveneens slechte zomer van 1956, toen de aanvoer op de Ven lose veiling niet meer dan 1.5 tril joen kg. bedroeg. De betere oogst 1957 wordt voor een groot deel toe geschreven aan het gebruik van een nieuw augurkenras, lat in de proef tuin te Venlo onder leiding van drs. F. Tjallingii ontwikkeld is, en dit jaar voor het eerst op grule schaal werd uitgezaaid. de ïijde ban de bedrijfsbrandweer kon men niet zeggen of er reden was aan te nemen, dat de branden waren aangestoken. De omvang van de scha de lijkt relatief gering maar was van morgen nog niet te ramen. KATH. BEJAARDENCENTRUM IN HILVERSUM VOLDOET UITSTEKEND Het bestuur van de R. K. Woning bouwvereniging „St. Joseph" in Hil versum, dat een vijftal jaren geleden het bejaardencentrum „St. Joseph" bouwde aan de Minckelerstraat al daar, heeft onder de bewoners van complex een enquête gehouden. Men stapte destijds van het denk beeld af, een „tehuis voor ouden van dagen" te bouwen, maar zocht het in een andere vorm. Er werden wonin gen gebouwd, in drie woonlagen van 132 woningen. De bewoners behiel den daarbij de eigen zelfstandigheid. Deze opzet heeft, zoals uit de en quête blijkt, buitengewoon goed vol daan. De huidige aparte bewoning wordt verre gewaardeerd boven een tehuis met een algehele verzorging. Er zijn thans 4O0 aanvragen. Het getal van deze aanvragen en het resultaat van de enquête zijn voor 't bestuur van de R. K. Woning bouwvereniging „St. Joseph" aanlei ding het plan in studie te nemen voor een tweede katholiek bejaar dencentrum in Hilversum, dat, even als het eerste, ook bewoond kan wor den door niet-katholieken. In het ziekenhuis te Wagsnirigen is gisteren overleden de 43-jarige T. Verbaan uit Nederweert, die gister ochtend een val van vier meter my-jk te toen hij van het dek 'an de bij Rhenen in aanbouw zijnde Rijnbrug wilde afdalen naar da pijler. Het slachtoffer was gehuwd en vader van een kind. AMBASSADEUR BRACHT PAUWEN MEDE. De ambassadeur van India en me vrouw Kapur zijn gistermiddag op paleis Soestdijk ontvangen door H. M. de Koningin. Uit naam van premier Nehru werden door de ambassadeur enkele geschenken aangeboden, be stemd voor de prinsessen, namelijk drie brocaatzijden stola's voor de prinsessen Beatrix, Irene en Margriet' en een tweetal pauwen voor prinses Marijke. De prinsessen Irene, Mar griet en Marijke namen de geschen ken persoonlijk in ontvangst. 6 Maanden geëist tegen Katwijker Zes maanden gevangenisstraf heeft de officier van justitie bij de recht bank in Arnhem dinsdag geëist tegen de 49-jarige vertegenwoordiger uit Katwijk aan Zee, J. v. D. die met zijn auto op 22 mei j.l. onder Bergh in de Achterhoek een aanrijding veroor zaakte, tengevolge waarvan de 22- jarige wielrijdster E. A. om het leven kwam. Haar vriendin, W. S., kwam met de schrik vrij. Volgens de officier is verdachte met te grote snelheid het beruchte kruispunt genaderd en heeft hij niet voldoende acht geslagen op de ter plaatse aanwezige waarschuwings borden. De meisjes reden op een voorrangsweg en dus had hy deze voorrang moeten geven. Uit de getuigenverklaringen ter zitting kwam overigens vast te staan, dat 't uitzicht naar rechts ter plaatse slecht is en dat men zijn wagen vol ledig tot stilstand moet brengen om de situatie te kunnen overzien. Hierop wees ook verdachtes raads man, mr. W. Kalkman uit Leiden, die meende, wanneer er geen afdoende maatregelen worden getroffen er on gelukken op dit kruispunt zullen ge beuren. Ook voerde hij nog aan. dat verdachte er al een vermoeiende dag taak op had zitten en dat hij erg lijdt onder het gebeurde. Mr. Kalk man vroeg dan ook de rechtbank om de grootst mogelijke clementie. Uit spraak over twee weken. KORTE golf Bij K.B. is verleend de oreme daille, verbonden aan de orde van Oranje Nasau, in goud. aan W. Strik te Heemstede, hoofdafdehngsch-if bij de Noord-Zuid-Holalndsche Vervoer Maatschappij N.V. De 3-jarige Marti v. Hoesel uit de Pieter Kiesstraat te Haarlem is gis teren bij het spelen in het water van de Garenkokerskade gevallen en verdronken. Het knaapje was een half uur tevoren met een 3-jarig vriendinnetje uit de buurt gaan wan delen. Het meisje kwam later op de autoped van Marti bij diens moeder en vertelde, dat Marti in het water lag. Ter plaatse gekomen zag zij, dat haar zoontje voorover drijvende in het water lag. Omstanders haalden het knaapje op het droge. Hij werd naar het ziekenhuis gebracht, maar bleek reeds te zijn overleden. De waarnemend commissaris van politie te Gouda maakt bekend, dat gistermiddag tussen 14.30 uur en 15.00 uur tussen Gouda en Nieuwer- kerk aan de IJsel is verloren een rood-grijs geblokte tas, o.m. inhou dende een kg. koper-bayer, poeder- vorm, groen van kleur, verpakt in 'n blikken 10 kg.-bus. Dit koper-bayer is dodelijk vergif en wordt gebruikt voor bespuiting van vruchtbomen. door RIE VOLLEBRECt| 10) Er was slechts één stap, die haar geheel en al gerust zou stellen en dat was: een gesprek met de inspec teur van politie. Waren er vreemde dingen rond dit ongeluk in de doden- baan, dan zouden haar inlichtingen zonder omweg op de enige juiste plaats terechtkomen; was daaren tegen de zaak volkomen normaal, wel dan had ze van de zijde der poli tie geen spot of plagerijen te ver wachten. Snel nam ze een besluit. Ze klopte op de deur van het laboratorium en vertelde haar patroon, dat ze even naar 't politiebureau moest. De man zag wel, dat Truus opgewonden was en hij viste een paar keer, om te we ten te komen, wat hiervan de oor zaak wel kon zijn. Het meisje liet echter niets los en haastte zich zo| snel mogelijk, teneinde een vraag-op- de-man-af te ontwijken. De apotheker was verwonderd over dit vreemde optreden. Hij probeerde er een verklaring voor te bedenken, doch het lukte hem niet. Maar lucht hartig en vrolijk als hij was, nam hij welgemoed Truus' plaats in. Even later kwam Dirk, de ver loofde van Truus. Was óók Dirk wat opgewonden?, vroeg de apotheker zich af. En had hij het goed gezien, dat de jongeman geweldig schrok, toen hij hoorde waar Truus was heengegaan? Het was kwart voor zeven, toen de chauffeur van de ziekenauto, waar mede het stoffelijk overschot van de in de dodenbaan aan hartverlamming doodgebleven man naar het zieken- I huis zou worden vervoerd, bij het politiebureau de sleutel van de woonwagen kwam afhalen. De nacht agent was inmiddels afgelost, maar hij had de instructies nauwkeurig doorgegeven aan zijn collega en deze herhaalde ze op zijn beurt. De chauffeur Ijnikte en zei- Een mooi karweitje op je nuchtere maag! Maar nu ja, we hebben wel eens voor hetere vuren gestaan. De wagen staat dus vlak achter de tent? Misschien kan ik met de auto vlak bij de woon wagen komen, dan hebben we hele maal geen bekijks. Nu, we zullen zorgen dat de eigenaar van de tent geen klagen zal hebben over onze discretie. Eigenlijk is hij een collega van me, ha, ha! We zorgen immers allebei voor dodenritten! Nog nalachend over zijn eigen geestigheid, ging de man weer naar de auto en terwijl hij de motor aan zette vertelde hij zijn assistent waar ze precies moesten zijn. Ze troffen het: Inderdaad bleek de opening achter de tenten voor een handige chauffeur net ruim genoeg om er met wat gemanoevreer met de ziekenauto te kunnen passeren. Ze reden tot vlak voor de woon wagen en traden binhen. Door een kier van de gordijnen vóór 't raampje viel een straal van zonlicht precies op het witte laken, dat Akkerman en agent Vader samen over de dode hadden uitgespreid. Daar ligt ie, zei de chauffeur alsof hij een belangrijke ontdekking had gedaan: Gelukkig geen treuren de familieleden, die je lastig vallen om de dierbare overledene nog één keertje te zien of de erfgenamen, die hetzelfde doen om de portefeuille eens even te mogen controleren, ten einde een voorlopige balans op te maken. De laatste categorie is altijd het lastigst, voegde hij er uit rijke ervaring aan toe. Weten ze niets van de man af?, vroeg de assistent. Ik geloof van niet. Kom. we zullen gauw de brancard pakken. Hoe eerder we weer weg zijn, hoe beter. Nauwelijks tien minuten later werd de sleutel van de woonwagen weer by het politiebureau afgegeven, waar Akkerman hem om een uur of negen zou komen terughalen. Daarna reed de ziekenauto rechtstreeks naar het ziekenhuis. Niemand had iets opgemerkt. Ak kerman kon tevreden zijn. HOOFDSTUK IV. Een klopje op de deur van dokter Engels, de directeur van het zieken huis. Binnen! De portier opende de deur. Na een groet deelde hij de dokter mede, dat hedenmorgen het stoffelijk overschot tfan iemand, die gisteravond op de kermis was doodgebleven, was bin nengebracht. Hij legde uit, dat de woonplaats van de man onbekend was, maar dat de politie er in de loop van de morgen nasporingen naar zou laten doen. Identificatie zou dus later plaats vinden. Dokter Engels luisterde nauwelijks geïnteresseerd toe en antwoordde automatisch, terwijl hy voortging de rapporten van de nachtzusters te be studeren. Is het lijk naar de morgue ge bracht?, vroeg hij- Hij had jarenlang in Parijs gewerkt en had nimmer verleerd, over de „morgue" te spre ken. Jawel, dokter. Ik zal het dadelyk even onder zoeken, dan is dat vast achter de rug. De rest is zaak voor de politie. Die moet de familie opsporen of de be grafenis regelen. Laat de man ont kleden en sluit de kleren op in een kastje. Ze kunnen misschien van pas komen bij de identificatie. Komt in orde dokter, beloofde de portier en hü haastte zich, deze boodschap te gaan doorgeven. Korte tijd later stond de dokter op. Voor hy zijn dagelijkse ronde De voorzitter bepleitte voorts een nauwer contact tussen 't Landbouw schap, de standsorganisaties en de coöperaties, waardoor het wellicht mogelijk zal worden om het probleem van de monopolieheffing; op de voe- dergranen op te lossen. Hij nam het minister Mansholt hooij t kwalijk, dat deze zich bij zijn beleid inzake de voedergranen op het punt van de compensatie „nog steeds in orakels- spreuken hult", waaraan de veehou der geen enkel houvast heeft. Een soortgelijke geheimzinnige taal wordt, aldus de heer Van Waes, ge hoord over de benoeming van een di recteur van het zuived wezen, een functie waaromtrent nog steeds geen open kaart wordt gespeeld. Staten-en Raads verkiezingen De dag der kandidaatstelling voor de verkiezing 1958 van de leden van de Provinciale Staten is de 2e dins dag van februari, dat is dus 11 fe bruari 1958. De verkiezingen voor de Provin ciale Staten zullen worden gehouden op woensdag 26 naart 1958. De be trokken Statenkringen zullen hier over nadere mededelingen doen. De verkiezingen van de leden van de Gemeenteraad zal worden gehou den op woensdag 28 mei. De dag der kandidaatstellings Is 15 april 1958. Er is dus voldoende tijd. Aetherklanken VRIJDAG HILVERSUM I, 402 m. 7.00 VARA, 10.00 VPRO, 10.20 VARA, 12.00 AVRO, 16.00 VARA, 19.30 VPRO 21.00 VARA. 22.40 VPRO, 23.00—24.00 VARA. VARA: 7.00 Nieuws. 7.10 Gym. 7.23 Gram. 10.00 Nieuws. 8.18 Gram. 8.50 Voor de vrouw. 9.15 Gram. (9.35 9.40 Waterst.). VPRO: 10.00 Avontu ren met kinderen, caus. 10.05 Morgen wijding. VARA: 10.20 Voor de kleu ters. 10.40 Promenade ork Ümr. koor en sol. 11.20 Orgel -tn zang 11 45 Kamerkoor. AVRO: 12.00 Liclie muz. 12.30 Land- t n tuinb meded 12 33 Sport en prognose. 12.50 Gram. 13 00 Nieuws. 13.15 Me led cn gram 13 25 Dansmuz. 13.55 Beu-sber 14 00 Viool en piano. 14.30 Voordr 14 55 Blok fluittrio. 15.10 Gev. progr. VARA 16.00 Gram. 16.40 Klankb. v. d. jeugd. 17 05 Lichte muz. 17.30 Gram i8.00 Nws. 18.15 Act. 18.20 Lbhte muz i8 50 De puntjes op de i, caus. 19 00 Voor de kinderen. 19.10 Ritna. muz. VPRO: 19.30 Leven in Nedtvlan i, caus. 19.45 VPRO-ber. 20 00 Nieuws 20.05 Boek- bespr. 20.10 Filmrubrltk. 20.20 Voc r- dracht en muziek 20 35 De Ver. Na ties weer bijeen, rau:. 20.45 Mensen in het gezin, caus VARA; 21.00 Lich te muz. 21.40 Waar blijft ue 'ijd 21.55 Buitenl. weekoverz. 22.10 Sirjjkork. VPRO: 22.40 Zorg om c.c mens, caus. 22.50Avondwijd.ing. VARA: 23 00 Nws. cn SOS-ber. 23.15— 24 00 Giam. HILVERSUM II, 238 in. NCRV: 7.00 Nieuws. 7.10 Gewijde muz. 7.30 Een woord voor de dag. 8.00 Nws. en weerber. 815 Grarn. 8.35 Idem. 9.00 Voor de zieken. 9.25 Waar voor uw geld. 9.30 Campground Singers. 9.50 Gram. ÏOO'J Orgelspel. 10.30 Morgendienst. 11 00 Gram. 11 30 Lichte muz. 12.00 Viool en oianu. 12 30 Land- en tuinb.meded. 12.33 Vo!ks- muz. 12.53 Gram. of act 13.00 Nieuws. 13.15 Lichte muz. 13 40 Gram 14 05 Schoolradio. 14. 25 Vocaal ens. 14.46 Metropole ork. 15 20 Voordr. 15.40 Clavecimbelrecital. 16.00 Tuinb.praat- je. 16 15 Zigeunerkwintet. 16 40 Piano recital. 17.00 Voordr. 17.20 Lichte muz. 17.40 Beursber. 17.45 Gram. 18.00 Stemmen van Overzee. 19.15 Muziek- ver. 18.35 Voor de jeugd. 19.00 Nws. en weerber. 19.10 Regeringsuitz Ru briek: Verklaring en toelichting. Par lementair bezoek aan Nederlands N.- Guinea, door J. de Kadt. 19.20 Re- geringsuitz.: Emigratierebr. Het emi gratiepraatje van H. A. van Luyk. 19.30 Nieuwe gram. 20 00 Radiokrant.. 20.20 Vocal drieluik. 20.55 De krant en uw gezin, klankb. 21.30 Vocaal drieluik (verv.). 22.00 Holland Fes tival: Pianorecital. 22.45 Avondover denking 23.00 Nws en SOS-ber. 23.15 2400 Gram. door het ziekenhuis ging maken, kon hij dat karweitje in de morgue wel even doen. Kwestie van vijf minu ten. Maar het werden er tien, vijf tien Dr. Engels' belangstelling groeide ieder moment. Tenslotte besloot hij zijn onderzoek te onderbreken, om even inspecteur Nagtegaal te waar schuwen. Kon wel eens een kwaad zaakje zijn! De inspecteur moest maar eens precies vertellen, hoe alles in zijn werk was gegaan. En welke collega had gisteren kort na het ongeluk.... of, om voorzich tiger te zijn: kort na het overlyden van de man de dood geconstateerd? Ligtmans, ja die was het. HU had hem even later telefonisch een en ander medegedeeld. Ja, een onderhoud met Ligtmans zou ook heel gewenst zUn Inspecteur Nagtegaal had zich er op gespitst, de eigenaar van de tent, die om negen uur de sleutel van zijn woonwagen weer zou komen halen, zelf even te spreken en hem enige details te vragen. Daarom was de inspecteur na tot diep in de nacht te hebben gewerkt, om klokslag negen uur al op zyn bureau. (Wordt vervolgd).

Leidse Courant | 1957 | | pagina 11