&Jtaai geschenk aaa*t 3Wm& fBemfiaxd Hans Winkler wint ook de Grote Prijs van de Stad Rotterdam Nottingham Forest bleef winnen evenals Manchester United Holland en Nieuw Brunhilde wonnen opnieuw junior-clubkampioenschap MAA.i^,.^ 9 SEPTEMBER 1957 rip l finer PAfïfNA fl Ritmeester Gruppelaar werd derde 41 deelnemers startten zaterdag in Gruppelaar met „d'Artagnen". Na de middaguren voor het belangrijkste een uitstekende rit, waarbij „d'Artag- nummer van de dag, het internatio- nan" over het algemeen voortreffe- nale springnummer om de Grote lijk sprong, wat dit de derde en Prijs van de Stad Rotterdam. Het laatste combinatie van de elf, die parcours, dat er zeer aantrekkelijk zonder fouten de r ing kon verlaten, uitzag, werd door elf combinaties De tijd bedroeg 45,8 sec. Spectaculair was het laatste num mer, het springconcours om de prijs van de Rijn. Twee combinaties kwa men in de ring en sprongen gelijk tijdig hun parcours, bestaande uit elk zeven hindernissen, die zij zelf mochten kiezen en ook in welke volg orde zij deze wilden springen. De ze gevierende equipe was hier die van de Britse amazones Dawn Palethorpe met „Holywell Surprise" en Jean Harper met „Rosolyn". Nul fouten in de kortste tijd: 43.2 sec. De Frarse kajpiteins de Fombelle met „Grand Veneur" en Lefrant met „Nicias" klasseerden zich tweede. Eveneens 0 fouten doch in 44,2 sec. Engeland won de landenwedstrijd Voor tienduizend toeschouwers, zonder fouten afgelegd, zodat barrage moest volgen. Hierbij startten vier Engelse deelnemers, twee Duitse, een Belgische, een Franse, een Zwitserse en twee Nederlanders, te weten ritm. Gruppelaar met de machtige sprin ger d' Artagnan en Tonny Timmer met Master, het paard dat voor de tiende maal aan dit jaarlijkse hip pische festijn deelneemt. De Nederlandse combinatie Wiel Hendrickx„Byou" had pech. Het gehele parcours werd door „Byou" bijzonder goed gesprongen, maar op de laatste hindernis was het mis. De 13-jarige vosruin vond dit obstakel, een wal met twee witte balken er boven» blijkbaar wat vreemd en wei gerde te springen, hetgeen een ver woede uitroep van Hendrickx ten ge volge had. Hoe begrijpelijk het ook was dat de Ruiter teleurgesteld was het was niet juist het paard daar voor te straffen. Het publiek was het hiermee ook niet eens en gaf zijn r verontwaardiging daarover duidelijk Irene en Margriet^ heeft het Engelse punten (1-6.75 en 11). te kennen. Voor Hendrickx was equipe gisteren de landenwedstrijd 1 4. Italië, daarmee echter een plaatsing in de barrage verkeken. Winnaar werd de nieuwe Europese kampioen, de Duitser Hans Günther Winkler met de 12-jarige bruine merrie „Halla", die een bijzonder goe de prestatie leverde. Met ruime sprongen, nu en dan zelfs bijna zwe- •vend, ging de merrie over de hinder nissen. Wederom een foutloos par cours in 43.8 sec. was het resultaat, waarmee deze combinatie de zilve ren medaille, uitgeloofd door de ko- Als blijk van waardering voor het vele werk dat hij heeft verricht voor het C.H.I.O. kreeg Z.K.H. Prins Bern- hard zondag aan het slot van het tien de internationole concours hippique in het Kralingse Bos te Rotterdam een fraaie kristallen bokaal aangeboden, met daarop de afbeelingen van alle paarden, waarop Z.K.H. in de afge lopen tien concoursen aan de diver se wedstrijden heeft deelgenomen. De foto laat zien hoe de Prins samen met HJVI. de Koningin en de Prinsessen Irene en Margriet de bokaal bewonderde. van het internationale concours hip pique te Rotterdam gewonnen. De Engelsen legden met slechts yK punt verschil beslag op de eerste plaats vóór Duitsland. De lengte van het parkoers was 795 meter, de maximaal toegestane rijtijd 120 sec. Er waren 14 hindernissen (17 sprongen), maximale hoogte 1.60 m. De uitslag werd: 1. Groot Brittan- nië met mej. Anderson met „Sunsal- ve", Dawn Palethorpe met „Earlsrath Rombler". E. Adgar met „Jane Sum mers", en Jean Harper met „Ecky", totaal 11,75 punten (eerste manche 8, tweede manche 3.75). 2. Duitsland met Hans Günther Winkler met „Halla", Hermann Sehridde met „Flagrant", Peter Stack- fleth met „Frechdachs" en Alfoiis LütkeWest Hues met „Ala", totaal 12 punten (0 en 12). 3. Nederland met ritm. b. d. J. J. Gruppelaar met „d'Artagnan", B. Uytendaal met „Manilla", Wiel Hen onder wie koningin Juliana, prins dtrick met „Byou" en Anton Ebben r>uRflifriy I met WarmnniAiiw" Totaal 9/7 7S VAN DE ENGELSE VELDEN De opmerkelijke prestaties van het Tweede divisie: Barnsley—Swansea epas gepromoveerde Nottingham Fo-1 Town 1-0; Blackburn Rovers—Lm- ningin en uitgereikt door prinses I rest blijven de aandacht trekken in colm City 0-1; Bristol City—-L^yton Beatrix, in ontvangst mocht nemen, het Engelse voetbal. De nieuwe eer- Orient 2-2; Cardiff City—MiddJes- De Britse Amazone Dawn Palet-1 ste divisieploeg behaalde zaterdag borough 0-2; FilhamLiverpool 2-2; horpe, winnares van deze grote prijs opnieuw een overwinning in de Grimsby TownDoncaster Rovers in 1956, trachtte met „Earlsrath Ram- thuiswedstrijd tegen Manchester City 3-1 j Huddersfield TownRöfcherham bier,, haar prestatie te evenaren van; (2-1) en deelt dus nog de eerste United 1-3; Ipswich TownNotts vorig jaar. Ook zij kwam in de bar-1 plaats met kampioen Manchester County 2-1; Sheffield United Bris- rage zonder fouten rond, maar haar j United, die Leeds United met forse tol Rovers 2-0; Stoke City Charlton tijd was iets slechter dan die van, cijfers bedwong: 5-0. de Duitser, n.l. 44,4 sec, zodat ze als Manchester United behaalde de tweede eindigde. De derde prijs was triomf op Leeds door negen minuten voor onze landgenoot Ritmeeeter VOETBAL. DE WEDSTRIJDEN TUSSEN ISRAëL EN INDONESIë. De Indonesische voetbalbond heeft bij de Fifa een concreet voorstel in gediend, in een poging om de beide wedstrijden tegen Israël doorgang te laten vinden. Zij heeft het bestuur van de Fifa verzocht dit voorstel aan de Israëlische bond te doen toekomen, aldus heeft dr Kosasih oud-minister van sociale zaken van Indonesië en vice-voorzitter van de Indonesische voetbalbond zaterdag verklaard na zijn terugkeer uit Zwitserland, waar hij besprekingen heeft gehad met de heer E. T. Hommen. Het voorstel komt overeen met het advies, dat de heer K. J. J. Lotsy vo rige week aan de Indonesische af vaardiging heeft gegeven: Indonesië garandeert alle onkosten te vergoe den en laat aan Israël de keuze van het neutrale terrein, waarop de wed strijden zullen worden gespeeld. Bo vendien zijn aan het voorstel toege voegd de Indonesische wensen t.a.v. data en scheidsrechters. „Ik heb goede hoop, dat overeen stemming zal worJen bereikt", zei dr Kosasih verder." Het uiterste even wel, waarmee Indonesië onder de huidige omstandigheden accoord kan gaan, is dat beide wedstrijden op neu traal terrein zullen worden gespeeld". De Israëlische voetbalbond heeft in middels echter medegedeeld, dat zij op het standpunt staat, dat één der wedstrijden in Israël moet worden gehouden. Zij is bereid aan Indonesië de keuze te laten waar de andere wedstrijd moet word^r gespeeld. De beide partijen zullen op korte termijn tot overeenstemming moeten komen, de Fifa heeft namelijk als eis gesteld, dat de data der wedstrijden voor 20 september a.s. bekend moe ten zijn. zeer sterk spel. Tien minuten na de rust schoot Grenville Hair, de links achter van Leeds, de bal in eigen doel, het was het eerste doelpunt. Negen minuten later was de stand reeds 5-0. De wedstrijd werd bijge woond door 50.598 toeschouwers. De gemiddelde belangstelling over vijf wedstrijden was voor de kampioen 57.000 toeschouwers per wedstrijd.. Manchester United en Nottingham Forest worden op het ogenblik voor al bedreigd door Luton Town, dat acht winstpunten uit vijf wedstrij den behaalde. Ditmaal versloeg het Wolverhampton Wanderers met 3-1, vooral dank zij rechtsbinnen Gordon Turner, die twee doelpunten scoorde. Everton, Arsenal en Portsmouth de len, met elk zeven punten, de /ierde plaats, Everton, de enige club die Manchester United in dit seizoen een gelijk spel ofdwong, won met 3-0 van Chelsea, ondanks de handicap dat reohtshalf Ken Birch kort na rust met een ernstige enkelblessure het veld moest verlaten, Arsenal ver loor van Blackpool (1-0) en Ports mouth versloeg Sheffield Wednes day (3-2), dat door dit resultaat op de laatste plaats belandde. Een opmerkelijk feit was de eerste overwinning van Tottenham Hots pur in dit seizoen. Burnley werd met 3-1 de dupe van de schotvaardigheid van David Dunmore twee voor treffelijke doelpunten die de ge blesseerde middenvoor Bobby Smith vervin®. Eerste divisie: Birmingham City Newcastle United 1-4; Blackpool Arsenal 1-0; EvertonChelsea 3-0; Leicester City—Bolton Wanderers 2-3; Luton TownWolverhampton Wanderers 3-1; Manchester United Leeds United 5-0; Nottingham Rorest —Manchester City 2-1; Portsmouth —Sheffield Wednesday 3-2; Sunder land—Aston Villa 1-1; Tottenham HotspurBurnley 3-1; West Brom- wich AlbionPreston North End 4-1. Athletic 2-2; Westham United—Derby County 2-1. WARMUNDA—SVLV 2—1. Het feit, dat de winst bij Warmun- da is gebleven, zal de Warmonders stellig tevreden gestemd hebben. Dat tegen de nieuwe vierde klasser SVLV echter slechts twee van de vele kan sen benut werden, zal de elftalcom missie van de thuisclub ongetwijfeld minder juist voorkomen. Vooral in de tweede helft^ toen de Voorschotena ren, met de rug tegen de muur ston den, is een hogere score zeker moge lijk geweest. Het aantal hoekschop pen, dat in de laatste fase van de strijd door Warmunda genomen werd, was legio. De eerste helft sloot af met een 1o voorsprong, dank zij een treffer van linksbinnen Vergeer, die na een half uur spelen een kansje zag en dat dankbaar benutte. Warmunda ver diende deze voorsprong, omdat het elftal overwegend steiker was. Na de thee kwam eerst SVLV met felle aanvallen in het offensief. Dit resulteerde na twintig minuten in een doelpunt van rechtsbuiten Lam- boo, die keurig op tijd naar binnen kwam op een voorzet van links: 11. Direct na de aftrap wist Van Hulst Warmunda opnieuw de leiding te ge ven 21, waarna het beleg werd op getrokken voor het Voorschotense doel. Verder dan een groot aantal hoekschoppen bracht men het echter niet. ROUWKOOP—ORANJE GROEN 3—2 Het gemeentelijk sportpark in Voorschoten was stil toen Rouwkoop na de eerste helft met twee doelpun ten achter stond, 02. Na de rust werd Rouwkoop wakker geschud en speelde een prima tweede helft. J. Stolk brak drie maal door en bracht de stand onder gejuich op 32. Met deze stand kwam het einde van de wedstrijd, waarin Rouwkoop toonde, dat het deze maal zijn aanhang niet teleur zal stellen.. ALPHEN—ALPHIA 2—0. Alphen en Alphia hebben als laat ste oefening voor de zondag a.s. ook voor hen beginnende competitie op het terrein achter het Bospark el kanders krachten gemeten. Dat hier- bij de grootste winstkansen aan Al phen werden gegeven was reeds be kend, al zal velen de 20 zege waarmee de thuisclub genoegen moest nemen, wel iets zijn tegen gevallen. Het zwaartepunt van de wedstrijd zat in beide defensies, die het maken van doelpunten aan de j toch al niet al te beste voorhoeden j wel heel moeilijk maakten. Wellicht I dat de Alphen-voorhoede nog de minst zwakke was, vandaar ook, dat Leeuwenhoek c.s. het meest in de aanval waren. Een doelpunt vóór de rust en een daarna waren er het re sultaat van. TEYLINGEN—VVP 2—3. Reeds enkele weken heeft Teylin- gen beker- en vriendschappelijke wedstrijden gespeeld welke goede oefening en voorbereiding waren voor de competitie, welke zondag begint met een thuiswedstrijd tegen Warmunda. Gisteren waren wij getuigen van bovenvermelde wedstrijd. VVP, een Haagse 3e klasser, speelde beter sa men, doch Teylingen wist zich be hoorlijk aan te passen. De uitslag geeft dit ook weer. OM DE K.N.V.B.-BEKER. LFC—Lisse 3—2. Zondagmiddag vond op het LFC- terrein de 4e voorronde-wedstrijd plaats om de K.N.V.B.-beker tussen LFC en het pas verleden jaar gede gradeerde Lisse (4e klasse). Ook deze wedstrijd werd door de Kanaries gewonnen, doch naar de krachtsverhouding in het veld was de Leidse overwinning geflatteerd. Al direct na het begin kreeg Lisse twee mooie kansen, doch deze wer den niet benut. Na 9 minuten kwam LFC uit haar teruggetrokken positie en kreeg W. v. Kampen een dot van een kans uit een pass van H. Hey- mans, doch ook deze werd niet be nut. Het duurde echter nog tot de 24e minuut eer er een doelpunt werd gescoord, nl. zeer verdiend door Lis se. A. Bon was het die het eerste doelpunt liet aantekenen met een ver verrassend schot, onhoudbaar voor Selier (01). Na 40 minuten nogmaals een gevaarlijke aanval van LFC. H. Heijmans kwam voor open doel, schoot een loeier in maar weer was het de deze middag in prima vorm verkerende keeper Baak, die hem een doelpunt in de weg stond. Iedereen dacht, dat de rust wel met dit ène doelpunt door Lisse gescoord zou ingaan, doch deze illusie werd even kort voor rust teniet gedaan. Th. v. Kampen maakte de enige fout van deze middag door het leer niet goed weg te werken en midvoor v. d. Zwet strafte resoluut deze fout met een tweede doelpunt voor Lisse af (0—2). Het bleek voor LFC wel duidelijk dat het na de rust uit een ander vaatje zou moeten gaan tappen om deze zeer agressieve ploeg een ne derlaag toe te brengen. En dat ge beurde ook, want direct al begon LFC fel van leer te trekken en dit leidde na goed 10 minuten tot 12, doordat Slingerland scoorde. LFC was in deze periode iets sterker doch Lisse vocht verbeten door, maar kon niet ver hinderen dat in de 20e minuut LFC gelijk maakte door een mooi doelpunt van W. v. Kampen (22). Het spel werd na dit doelpunt feller en er werd vrij ruw gespeeld. In de 40e minuut gelukte het LFC eindelijk het winnende doelpunt te scoren. Dat zat zo: W. Nagtegeller schoot hoog in uit een corner van H. Heymans, doch de verdediging van Lisse maakte hands, dus penalty. Henk Heijmans plaatste zich er achter en vonniste resoluut (32). WassenaarBlauwzwart 22. Voor de rust was het Wassenaar dat de toon aangaf, terwijl het na de pauze alles Blauw-Zwart was wat de klok sloeg. De ongeveer tweedui zend toeschouwers die de gang naar het Kerkehout gemaakt hadden, kre gen echter niet te zien wat ze ver wacht hadden: een felle strijd om de punten tussen twee plaatselijke ri valen. Daarvan had dit bekervoetbal in het geheel niets weg. Beide voor hoeden toonden een ontstellend ge brek aan behoorlijke schutterscapa- citeiten en het verwondert ons, dat er in totaal nog 4 doelpunten gemaakt zijn. Tegen de verhouding in, want Wassenaar was in de meerderheid, nam Blauw-Zwart de leiding met een goal van de jeugdige Van der Kooy, die doelman Delsing geen kans gaf (01). Tien minuten later was de stand weer gelijk toen de gasten- achterhoede enige grote steken liet vallen, Rinus Buitelaar daarvan dankbaar gebruik maakte en hij Van Leeuwen op beheerste wijze passeer de (11). Een kwartiertje voor de thee namen de Kerkehoutbewoners zelfs de leiding. Uit een combinatie van de hele voorhoede kwam de bal bij Buitelaar terecht, die het ronde ding met zijn hoofd naar Jan Uiten- boogaard dirigeerde en Jantje had zijn visie al goed gericht, want het harde schot was ineens raak (21). Na de pauze pakten de gasten de zaken energieker aan. Wassenaar werd zwaar in de verdediging ge drukt en kwam nog slechts tot een sporadische en dan meestal onge vaarlijke aanval. Na twintig minuten maakte doelman Delsing een fout. Hij liep te ver uit en kon daardoor de Blauw-Zwart-aanval niet meer de baas. Jan Oostdam, een van de backs moest er toen aan te pas komen om de bal met de hand uit de goal te slaan. Strafschop! Frans van der Berg bracht de partijen weer in even wicht (22). Dat werd ook de eind stand, want zowel Wassenaar als Blauw-Zwart hadden kennelijk al hun kruit verschoten. Het is de laatste tijd vrij druk ge weest op de Leidse sintelbaan met at letiekwedstrijden. Afgelopen zaterdag was het er weer raak. want de afdeling Leiden van de KNAU organiseerde de junioren-clubkampioenschappen voor jongens en meisjes van verenigingen, die tot de afdeling behoren. Holland en Nieuw-Brunhllde. de win naars van vorig jaar. toen deze kam pioenschappen voor het eerst gehouden werden, hadden hun bekers te verde digen en zij deden dit zo goed en met zulk een overgave, dat de beide clubs na afloop de fraaie cups weer rustig mee naar huis konden nemen om ze voor het tweede jaar in dezelfde nrij- zenkast op te bergen, want Holland toonde zich met twee ploegen opper machtig bij de jongens door liefst 102 punten te scoren en Nieuw-Brunhilde was de sterkste bij de meisies hoewel het onderling verschil hier kleiner was nl. 71 pnt. voor de pupillen van Carel van Venetiën. 68 voor de Bataven en 63 voor Sportief. Uitermate jammer was het. dat er maar liefst drie verenigingen waren, die hun belangen elders zochten en zeer typisch was het. dat deze drie clubs alle drie uitgerekend uit Wassenaar moesten komen. WIK vond een dual- meet in Rhenen veel belangrijker dan een mooie beker als clubkampioene (ze hadden bii de meisies zeker gewonnen), Snel en Lenig vond het niet nodig om op de gezonden convooatie te antwoor den en SIOS. dat wel ingeschreven had. bleef zonder enig bericht thuis. Veel schokkends gebeurde er niet in de Leidse Hout. Er was weinig oubliek en de gezellige sfeer, die er altijd op en om deze knusse sintelhaan. een van de fiinste van Nederland, hangt, was verre te zoeken. Waar dat aan lag? Wij zouden er echt geen antwoord op weten te geven, mis schien moeten we de oorzaak bij de atleten zelve zoeken, misschien ook lag het aan het schaarse puhl'ek. dat totaal niet enthousiast kon worden, m'sschien lag het aan het weer of had de orga nisatie de schuld? Zeker is. dat we zaterdag een van de meest saaie wedstrijden meemaakten, die we ooit gezien hebben. Er was daar in diezelfde Le'dse Hout een junior, die zich van al dat dooie gedoe niets santrok en die zich eens flink uitsloofde. Dat was de Holland atleet Frans Beker. Frans nam deel aan viif nummers, won er vier en werd op het viifde eervolle tweede. Hij begon met die tweede plaats die hij bij het discuswerpen jongens B behaalde met 32.34 meter achter de winnaar, zijn clubgenoot John Kimmel. die 34 01 m. wierp. De 100 meter liep Beker in 11.6; in de vérsnringbak liet hij buiten mede dinging 5.45 meter opmeten, bij het hoogspringen zeilde de oraniebroek over de lat toen deze al óp 1.60 meter lag en de vierde zege behaalde hij tezamen met ziin clubgenoten Rob Pommee, Hans Kutterink en Kees Smit in de 4 X 100 meter estafette, die met 46.8 zeer, zeer hard ging. Met het oog op de Wouter Groenesteinbekerwedstriiden van aan staande zondag een resultaat, dat vreug devolle verwachtingen schept. Het Bataafje Wieneke Witteman kaal de een vrijwel geliik kunststukje uit bij de Meisjes C als Beker dat bij de jon gens gedaan had. Zij won zowel het vérspringen met 4.19 meter, het hoog springen met 1.15 meter als de 60 meter die in 8.5 sec. ging. Rob Pommee, die daags daarop in Leuven zou starten in de Nederlandse jeugdploeg, kon toch niet laten even naar de sintelbaan te komen om een paar nummertjes te winnen nl. het ko gelstoten met 12.5614 meter en het dis cuswerpen met een nieuw record van 37.34 meter. Tenslotte vermelden we nog de hoogtesprong van Tjits de Vries (Nieuw-Brunhilde) die het tot 1.45 m. bracht, een hoogte die het vermelden zeker waard is. De winnaars(essen) op de verschil lende nummers waren: Kogelstoten meisjes B: 1. T. v. d. Holst. MSV, 8.53. Vérspringen meisjes A: 1. A. Mazurel (Sport.) 4.39. Discuswerpen jongens B: 1. J. Kimmel (Holland) 34.01. Hoogspringen, meisjes C: 1. W. Eit- teman (Bataven) 1.15. Vérspringen, jongens C: 1. L. van der Meel (Bataven) 4.49. 60 meter meisjes C: 1. Witteman (Ba- V.V.S3—D.HX. 2—2 Zondag begint voor V.V.S.B. de competitie met een uitwedstrijd tegen V.V.P. in Den Haag. Gisteren hebben technische commisie en trai ners in de wedstrijd tegen de Delftse 3e klasser D.H.L. voorde laatste maal een oordeel kunnen vormen over de capaciteiten van de spelers, die voor een plaats in het le elftal in aan merking komen en over de kracht van het te vormen elftal in zijn ge heel. De wedstrijd tegen D.H.L. is daar voor zeker heel nuttig geweest, want duidelijk zijn hierbij verschillende kwaliteiten en gebreken naar voren gekomen. Aan snelheid mankeert het V.V.S.B, zeker niet, we zagen dik wijls prima combinatie-spel en de achterhoede zal ook straks in de com petitie zijn mannetje wel weer staan. Het plaatsen is echter nog steeds een punt, zodat onze opmerking over prima-combinatiespel beperkt opge vat dient te worden tot de korte combinaties in het middenveld en combinaties in de breedte door de voorhoede. De lange trappen van achterhoede en middenlinie naar de voorhoede, waren doorgaans nogal onzuiver geplaatst. In D.H.L. had V.V.S.B. een bijna even snelle tegenstander, die juist in 't combineren uitblonk. De uitslag 2-2 geeft geen zuiver beeld van de wed strijd, want V.V.S.B. was doorgaans in de meerderheid. De cornerverhou ding 113 in het voordeel van V.V.S.B. bewijst dit wel. R.K.A.V.V.FLUKS 4—2 R.K.A.V.V. besloot de oefencam pagne met een wedstrijd tegen de tweede klasser Fluks uit Dordrecht. De Leidschendammers speelden vóór de rust met een dergelijk elan en schotvaardigheid, dat de belangstel lenden aangenaam verrast waren. De verdediging van de rood-witte Dorte- naren had geen vat op de snelle rushes van Bolleboom en Van der Lubbe met de handige binnenspelers waar Van Oosten als steeds een voor name plaats innam. De uitslag 42 voor de Leidschendammers hebben zij niet cadeau gekregen. taven) 8.5. Kogelstoten meisjes A: 1. L. van den Boogaard (NB) 9.67}/?. 80 meter meisjes B: 1. L. Uyttenboo- gaard (NB) 10.9. 80 meter jongens C: 1. B. Vork (Ba taven) 10.3. 100 meter jongens B: 1. F. Beker (Hol land I) 11.6. 100 meter meisjes A: 1. T. de Vries (N.B. I) 13.1. Discus jongens A: 1. R. Pommee (Hol land I) 37.34. Vérspringen meisjes B: 1. L. Uytten- boogaard (Nieuw-Brunhilde) 4.48. 100 meter jongens A: 1. K. Smit (Hol land I) 11.6. Discuswerpen meisjes A: L. van den Boogaard (Nw.-Brunhilde) 26.61. Vérspringen meisjes C: 1. W. Wit teman (Bataven) 4.19. 800 meter jongens A: 1. H. Rijsbergen (Holland I) 2.08.5. Hoogspringen jongens B: 1. G. van Niekerk (Bataven) 1.56. 3000 meter jongens A: 1. H. Witteman (Bataven) 9.34.5. Kogelstoten jongens A: 1. R. Pommee (Holland I) 12.56'/?. 600 meter jongens B: 1. K. Linschoten (Holland I) 1.31.9. Vérsoringen jongens A: 1. K. Smit (Holland I) 5.68. Hoogspringen meisjes A: 1. T. de Vries (Nieuw-Brunhilde I) 1.45. Kogelstoten jongens C: 1. B. Vork (Bataven) 12.02. Vérspringen jongens B: 1. P. van der Burg (Holland I) 4.92. 5000 meter senioren vrij; 1. A. v. d. Linden (Holland) 16.10.9. Hoogspringen meisjes B: 1. W. Braun (MSV) 1.40. 4 x 60 m. meisjes C: 1. Sportief 36.8. 4 x 80 m. meisjes B: 1. Bataven 45.4; 2. MSV 47.2; 3. Sportief 47.8; 4. Nieuw- Brunhilde 48.9. 4 X 80 meter jongens C: 1. Holland I 42.5; 2. Bataven 42.9. 4 x 100 meter meisjes A: 1. Nieuw- Brunhilde 54.1; 2. Bataven 56.3. Sportief 56.1. 4 x 100 meter jongens B: 1. Holland I 49.8; 2. Bataven 51.3; 3. Holland II 52.2. 4 x 100 meter jongens A; 1. Holland I 45.8; 2. Holland II 48.2. Hoogspringen jongens A: 1. F. Beker (Holland I) 1.60. Totaal-uitslag meisjes: 1. Nw.-Brun- hilde 71; 2. Bataven 66; 3. Sportief 63; 4. MSV 26: 5. Nw.-Brunhilde II 20. Totaal-uitslag jongens: 1. Holland I 102; 2. Holland II 80; 3. Bataven 79; 4. MSV 28. Verschillende atleten van de A.V. Holland zijn gisteren weer actief ge weest op de sintelbanen her en der in den lande. Zo liepen er een stel in Amsterdam, terwijl de senioren acte de presence gaven op de nationale wed strijden, die als omlijsting dienden van de dames-interland Nederland BBel gië A op het fraaie sportpark Te Werve in Rijswijk. De „Rijswiikse Leidenaars" brachten het er het best af. Lambert van der Berg kwam uit op het nummer 800 meter heren A. Hoe wel hij de beide koplopers Blankenstein en Van Leeuwen niet kon volgen, was er voor de oranjebroek toch een derde plaats in de persoonlijke recordtijd van 1.57.7. Hiermee komt Van der Berg al yselijk dicht in de buurt van het Lelds record dat op naam staat van Wim Slijkhuis. Nog een derde prijs was er voor Ca rel van Venetiën on de 400 meter heren A, die hij liep in 51 1 sec. en de derde prijswinnaar was Eddy Westerhout die van zijn persoonlijk record on de 1500 meter zo'n tiental seconden afhaalde om dit op 4.07.1 te stellen Tevens kon de Hollandman een tweede priis in ont vangst nemen. Henk van der Vos be zette met 4.14.6 slechts de zesde plaats, een bewijs hoe hard deze race wel ging. In Ams'^erdam waren de resultaten niet zo erg best, maar dit lag voor een gedeelte ook aan de jury. die kennelijk n'et haar beste dag had Zo werd Henk Rijsbergen van zijn tweede nlaats op de 800 meter heren C in 2.04 R terug- geolaatst naar de vierde, terwijl hij toch als tweede binnengekomen was. Door een oniuiste serie-indeling, alle sterke loDers kwamen in dezelfde kwaHfleat'e- loop uit. werd Kees Smit voor de finale 200 meter jongens A geëlimineerd, hoe wel ziin tijd van 23 7 sec. beter was dan d'e van ziin clubgenoot Hans Kut terink in de finale <24.31 De enige senior in het eezelsrhap. P'ct T "une, kwam als vijfde binnen op de 3000 m. heren. R.A.V.—W.I.K. 124 TEGEN 102 PUNTEN Met een maar heel zwakke ploeg trok WIK zaterdag naar Rhenen om daar de vereniging RAV in een dualmeet te gaan bekampen. Toen de bus met de Wassenaarse atleten on het punt stond te vertrekken, bleek dat er van de hele wedstrtidplopg nauwpliiks de helft aan wezig was. Natuurliik konden de over geblevenen toen niet meer voor de an ders heel logische overwinning zorgen, maar dat de nederlaag tot slechis 22 punten in totaal zou beperkt blüven. hadden we echt niet verwacht. Bij de dames en meisjes was het resultaat nog het meest eervol, hier verloren de blauw-banders met één punt. nl. 36 te gen 35 en bij de iongens on heron wa ren het er negentien nl. 88 voor RAV en 67 voor WIK. Op de slechte grasbaan werden maar weinig goede prestaties geleverd. Truus Cruiming (WIK) won zowel de 60 m. in 8.3 als het vérsnringen met 4.22 m. Lia Bunschoten (WIK) sprong bij de B-meisies 3.66 meter ver, hetgeen ook een Wassenaarse overwinning betpken. de. Mia van der Stoel en Helga M"11er zorgden zelfs voor een dubbele WIK- zege; daarvoor wierpen ze de 1 kg. discus naar resp. 23.9 m. en 23 43 m. De beide piepjonge junioren Tltus Lezer en Rien Vermeulen deden het zelfde bij de jongens, waar ze in ge lijke tijd door de finish van de 60 m. stoven; 8.8 sec. kregen beiden van de jury toebedeeld. John van Eysden won het hoogsprin gen Jongens B met 1.50 m. en werd op de 600 meter in 1.43 tweede achter de RAV-jun:or Zwart, die de anderhalve ronde in 1.36 liep. Bovenschen (RAV) is ongetwijfeld een talentvol speerwerper Daarvan ge tuigt wel zijn worp van 44.90 meter, waarmee hij Eddy Doing (WIK) die niet verder kwam als 35 02 meter geen schijn van kans gaf De A-klasser Van Hoften (RAV) liet Peter van Proosdij op de 3000 meter niet meer zien dan z(jn rug en dat deed hij tot op de streep toe. Tijden resp. 9.27 2 en 9 58.Bre mer (WIK) won de 100 meter heren in 12 sec. rond en RAV toonde zich het sterkste in de Zweedse estafette. Eindstand: totaal 1. RAV (Rhenen) 124 pnt.; 2. WIK (Wassenaar) 102 pnt.

Leidse Courant | 1957 | | pagina 6