fiedeelle van ttmro-dso trok door RoelolarEiidsveen Ontevreden belastingambtenaren cnngresseren in Den Haag „De Branding van het Bloed De Snorrende Snor Scherp 3 SI 1 5 6 15 L H 20 "1 25 o- 1 MAANDAG 9 SEPTEMBER 1957 DE LEIDSE COURANT PAGINA 2 Protestmeeting Wij Zonder Financiën Duizenden middelbare en lagere belastingambtenaren uit heel Nederland gaven gehoor aan een oproep van de „Bond van administratief personeel bij 's Rijks belastingen in Nederland" om in het Gebouw K. en W. te Den Haag demonstratief hun hart te komen luchten. Tien sprekers spuiden hun gal over de moeilijke maatschappelijke positie, waarin deze ambtenaren zijn geraakt. Onder afwijzing van de slagzin „Geen opslag, geen aanslag" werd ter vergadering duidelijk gemaakt, dat deze ambtenaren, leden van vier ver schillende organisaties, doch thans broederlijk verenigd, de wanhoop na bij zijn. Deze mensen, zo werd betoogd, hebben tot taak 20 percent van het nationale inkomen, 7,5 miljard gulden, in de staatskas te brengen. Steeds zwaarder worden de diensten belast. Dank zij vergrote doelmatigheid behoeft niet te worden uitgebreid. Noodzakelijke verbeteringen in de inko mens zijn echter uitgebleven, zodat aanzienlijke achterstand is ontstaan, terwijl functies zowel als functionarissen gedeclasseerd zijn. Achteruitgang van salarisniveau Door nieuwe functie-indelingen zijn ogenschijnlijk de promotiekan sen vergroot. Deze hebben echter in tegendeel geleid tot verdere achter uitgang van het salarisniveau, zo be toogden tal van sprekers. De wensen gaan uit naar het ophef fen der tussenrangen en naar redelij ke promotiekansen, dit alles op een redelijke leeftijd. Ook voor het laag ste personeel behoren behoorlijke sa larissen te worden betaald. Het georganiseerd overleg, dat in het geheim plaats vindt en waarin geen schot schijnt te zitten, heeft de belastingambtenaren verbitterd, zij achten zich de gevangenen van een „moordend systeem", evenals trou wens de tegenpartij, die wellicht wel willend is, doch aan handen en voe ten gebonden. Overleg op andere wijze blijft men noodzakelijk achten. Positieveifbetering door bijver diensten is de belastingambtenaar ontzegd. Overplaatsingen gaan niet met promoties gepaard. Aanwas van jonge krachten is er bijna niet. Men moet zelfs mensen aannemen, die bij de politie als „uitblinkers in balda digheid" te boek staan. ARBEIDSVREDE LIJDT ER ONDER. Arbeidsvrede en werkijver bij de belastingdienst lijden onder de om standigheden. In vergelijking tot de gemeentelijke diensten verschillen functie-verdeling, rangen en salaris sen bij vergelijkbare taken zeer aan zienlijk. Terwijl veel studie voor de belastingdienst moet worden vol bracht, is de beloning daarvoor in vergelijking tot de regeling voor ge meenteambtenaren ver te zoeken. De belastingdienst, aldus een der sprekers, dreigt onredderd te wor den. Dit noemde hij een bedreiging met een nationale ramp. Alleen al om de salarissen aan te passen aan de hogere kosten van levensonderhoud is een verhoging van gemiddeld 30 procent nodig, zo werd berekend. In vergelijking tot de lonen in het vrije bedrijf bedraagt de achterstand 40 percent. Gewezen werd op de hulp, die de hogere ambtenaren van de regerings delegatie in de centrale commissie hebben gehad om hun recente 10 per cent verhoging te krijgen. Men mis gunt hen dit voordeel niet. Iets an ders is, zo meende een der sprekers, dat men elkaar in de top, bijvoor beeld tussen gedeputeerden en wet houders, het balletje keurig toegooit. Dit, terwijl de positie en promotie van middelbare en lagere ambtenaren afhankelijk wordt gemaakt van ad viezen en niet van bewezen be kwaamheden. Grote groepen ambte naren worden op deze manier vleu gellam gemaakt. Men verstaat, zo werd geklaagd, deze kunst tegen woordig heel goed. Het is niet mo gelijk de schuldigen aan te wijzen. Een verderfelijke geest waart in de diensten rond en sticht onheil, aldus een der sprekers. POTLOOD en GEEST 2 7 8 9 7 12 16 18 19 21 26 li 28 >1 No 532. Horizontaal: 1. voor voegsel, 4. patroon, 9. werktuig om te persen, 11. juffrouw, 12. land in Europa, 13. afkorting van selenium, 14. teken, dat in de psalmen voor komt, 15. rijksgrens (afk.), 17. munt in China, 18. deel van de mast, 21. bekende afkorting, 23. deel, 25. wa terstand (afk.), 27. uitbarstingsmond van een vuurspuwende berg, 28. stad in Italië, 30. meisjesnaam, 31. vaste koper in een winkel, 32. sluiskolk Verticaal: 1. heilige stier der oude Egyptenaren, 2. plant, 3. metalen of houten spijltje, 5. rivier in Duits land, 6. afkorting van dona, 7. bad plaats in Duitsland, 8. oningewijde, 10. groente, 16. kosteloos, 19. strijd perk, 20. vreemde munt, 22. stad in Duitsland, 23. smalle weg, 24. met selspecie, 26. stronkje, 29. familielid. Oplossing morgenavond. De percentages van achterstand betekenen een daling op de maat schappelijke ladder, die pijnlijk wordt aangevoeld. Grote groepen ambtena ren zijn maatschappelijk totaal gede.- classeerd. Het systeem der loonron- den in de bureaucratie leidde tot „modelsalarissen", die onder de hui dige verhoudingen ontoereikend zijn. Tersluiks wordt bijverdiend en de vrouwen van velen kijken naar een baantje. RESOLUTIE AANGENOMEN. Het motto „Vader Hofstra mag zijn zonen wel eens beter gaan belonen", was leidraad voor deze massale bij eenkomst, die zich, in variant op de naam van het organisatieblad „Wij zonder financiën" noemde. Heftig.e woorden vonden heftige weerklank in de volgepakte vergader zaal met 2600 zitplaatsen, waarvan op een gegeven moment zelfs de hof- loge uitpuilde van opgewonden fiscale ambtenaren. Ieder ogenblik daverden de galerijen van bijval of afkeuring, begeleid door een schel fluitconcert. Voorzitter J. H. van der Meer for muleerde in een slotresolutle nog maals alle grieven over de achterstel ling der lagere en middelbare amb tenaren ten aanzien van salaris en promotie. Op grond daarvan, aldus deze resolutie, verwachten de ambte naren geen enkel heil meer van de beraadslagingen in de centrale com missie van het georganiseerd overleg. Ten sterkste wordt tegen deze gang van zaken geprotesteerd. Bij de rege ring wordt op spoedige verbetering aangedrongen. Men vraagt het benoe men van een commissie, waarvan ook vertegenwoordigers van de vakorga nisaties deel uitmaken. Deze commis sie moet dan op korte termijn een on derzoek instellen en voorstellen aan de regering doen. Ter vergadering werd nog gezin speeld op de mogelijkheid van een nieuwe protestactie met vergaderin gen in samenwerking met de ambte- narencentrale en het ambtenaren- centrum. Bedekt werd aangekondigd, dat, in het uiterste geval, „model-acties" zoals bij de Belgische douane bij voorbeeld, zouden kunnen worden gehouden. Deze acties zouden publiek en bedrijfsleven in uitemiate lastige perikelen kunnen brengen. De omschreven motie werd ten slotte onder daverend applaus na een vergadering van ruim drie uur lang aanvaard. ff Solo-spel van pater Henri de Greeve Duizenden, tienduizenden, honderdduizenden „hingen aan zijn lippen", wanneer pater Henri de Greeve vroeger zaterdagsavonds voor de radio sprak. De klank van zijn stem.... de trefzekerheid van zijn vermaan.... de meeslepende stijldat alles was het geheim van zijn krachtige, aposto- lisch-bezielde persoonlijkheid, die, ongezien, iedereen kluisterde. Tegenwoordig schrijft p. De Greeve veel in het weekblad „De Linie"; ook daar weet hij te boeien, alleen gelezen, niet gehoord en niet gezien. Maar donderdagavond wordt Leiden en omgeving de gelegenheid gegeven deze apostolische man te zien en te horen, hem te zien in de bewogenheid van zijn voordracht, te horen in zijn solo-spel „Branding van het Bloed". De inhoud van dit solo-spel is nog geheim, maar het zal ongetwijfeld een openbaring zijn in grootse visie op het menselijk leven, in grootse stijl, in krachtige voordracht. Het zal een prachtige avond worden, welke het leven verrijkt en waar over men lang zal nadenken en napraten. Voor deze avond, welke uit gaat van de Leidse Raad van Maatschappelijk en Cultureel Overleg, kan reeds plaatsbesproken worden woensdagmiddag van 122 uur in het St. Antonius Clubhuis; de toegangsprijs is 1.25. Mocht men daartoe geen gelegenheid hebben, dan zijn toegangsbewijzen te ver krijgen voor de aanvang der „voorstelling", donderdagavond te 8 uur in het zoeven genoemde gebouw, Mare 43. „Der Zigeunerbaron" kreeg eerste prijs Bij het bezichtigen van het Aals meers bloemencorso in zijn geheel, konden wij niet aan de indruk ont komen, dat waar men over de ruim ste geldmiddelen beschikt inderdaad gemakkelijker tot de meest volmaak te resultaten kan komen. Is men fi nancieel minder goed gesitueerd dan zal de waarde van het vakmanschap dan ook nog meer tot uiting moeten komen van een internationale en natuurlijk vakkundige jury een loffelijke getuigenis te verkrij gen. En ongetwijfeld zal men dan na het bovenstaande met nog groter bewondering het resultaat van het plaatselijk corso Roelofarendsveen aanschouwd hebben. „ZIGEUNERBARON". Want met financieel inderdaad veel te geringe middelen hebben de Ve nen toch met hun praalwagen „Zi geunerbaron een eerste prijs weten te behalen. Voor het comité een prachtig succes, maar in niet min dere mate voor onze in Roelof arendsveen geboren arrangeur Nico Bakker, thans woonachtig te Eindho ven. Met enige rechtmatige trots heeft men dan ook zondagmiddag deze praalwagen door het dorp gevoerd. Evenals voorgaande jaren had men hiervoor weer de medewerking ver kregen van een groot aantal deelne mers aan het Bloemencorso Aals meer, om aan deze rondgang nog meer luister bij te zetten. Niet min der dan o.a. 12 personenauto's van de in totaal 20 reden zondagmiddag in de rondgang door Roelofarends veen mede, zodat dit in feite een cor so op zichzelf vormde. Hierbij waren naast de hoogst bekroonde (medaille van prins Bernhard) auto van fa v. Maanen en Mantel, bloemenexpor- teur te Aalsmeer, ook aanwezig fa W. Huning, Aalsmeer, fa K. Visser Zn, Aalsmeer, P. v. d. Zwaard, Aalsmeer, A. C. Burggraaf, smederij Aalsmeer, gebr. Stokman, Aalsmeer, de prachtige „Geboortewagen" van bloemenmagazijn „De Pijpenla" te Uithoorn, C. Nell, Aalsmeer, F. X. Kiel uit Leiderdorp, Th. Blom, Aals meer en garage Maas, Aalsmeer. Natuurlijk ging de meeste belang stelling uit naar de Veense praal wagen, welke dan ook zeer terecht gezien mocht worden. De muziek vereniging „Liefde voor Harmonie" met het prachtige tamboercorps ver leende hierbij weer haar gewaar deerde muzikale medewerking. De rijkspolitie zorgde er voor dat alles vlot kon verlopen, waarbij wij zelfs onder de toeschouwers het hoofd der rijkspolitie uit Aalsmeer, overste Breedveld, mochten opmer ken, die blijkbaar eens kwam kijken of hij hier nog iets lc^n leren. Na afloop van deze rondtocht had in café Wagenaar nog een kort sa menzijn plaats. Hier bracht de voorz. van het corso-comité Roelofarends veen de heer C. S. de Jong in een kort woord de waardering tot uiting dat men weer naar Roelofarendsveen gekomen was om aan de rondgang van de Veense praalwagen luister bij te zetten. Een waardering die onge twijfeld door bijna alle Veense inge zetenen onderschreven wordt, aldus de heer De Jong. De voorz. van het Aalsmeers bloe mencorso, de heer H. P. Th. Kolk, memoreerde de voorbeeldige samen werking met het comité te Roelof arendsveen, waardoor het alleen al een genoegen is om aan deze tocht door Roelofarendsveen deel te nemen BOSKOOP Feest in B.C. straat geëindigd. Zaterdag werden de feestelijkhe den besloten met een kinderoptocht gedurende de middaguren en des avonds met een bal in de openlucht. Mot versierde karretjes, rijwielen en autopeds trok de kinderstoet over de B.C.straat voorafgegaan door Ex celsior langs de zeer vele toeschou wers. Nadien werden een groot aan tal ballonnen losgelaten hetwelk zeer veel belangstelling trok. Het wachten is nu op het bericht wiens ballon het verst is terecht gekomen, 's Avonds werd op het plein van do openbare school een „gezellig samenzijn" ge houden dat eveneens weer door Ex celsior werd opgeluisterd, terwijl dit muziekgezelschap nog enkele muzi kale wandelingen maakten waarbij het bestuur van de buurtvereniging voorop ging. De prijswinnaars van de hardrijde rij op rijwielen van vrijdag waren: 1. Nick Geers; 2. Kors van Bemmel; 3. R. van Oyen. Kinderoptocht, versierde rijwielen en steppen: 1. Josje den Toom; 2. Marijke Grootendorst; 3. Jopie Groo- tendorst; 4. Herman Grootendorst. Versierde karretjes: 1. kinderen Bongers; 2. kinderen Koele en Groe- neveld; 3. Mieke Boer (kleine kabou ter). Individuëlen: 1. Henny Kuiswijk; 2. kinderen Rodenburg; 3. kinderen wed. C. Vermeulen; 4. Erma Koster. Kankerbestrijding. De collecte ten bate van de kankerbestrijding voor het Koningin Wilhelminafonds heeft opgebracht de kapitale som van 2087,14. NOORDEN Dameshandbal: NSVFit 9—0. NSV begon de competitie met een goede wedstrijd, zij wisten de hoofd- In een ommezien van tijd een zo goed als nieuw tapijt! Dank zij „foma" de Ideale Drooaschulmrelnlger Reinigt tapijten, meubelbekleding, kokos-, verto-, jabo en wollenlopers, kledingstukken enz. en verfrist de kleuren. Grote flacon 2.25. Vraagt Uw DROGIST of WONINGINRICHTER. Waar niet verkrijgbaar vrage men aan: Kleine's Chemische Fabriek Leiden Advertentie. stedelingen met niet minder dan 90 te verslaan. Direct na de aanvang toonde NSV zich superieur over haar tegenstand sters. Fit deed haar naam geen eer aan; in menig duel moesten zij het onderspit delven, vooral de achter hoede was niet opgewassen tegen de snelle voorwaartsen van NSV. Kort na de aanvang gaf de midvoor van NSV een staaltje van haar kunnen, met een sierlijke worp gaf zij de keepster het nakijken (10). Fit die het gevaar van die zijde inzag gaf haar een extra bewaakster, waar door de rechtsbinnen gemakkelijker in vrije positie kwam, waar zij dan ook een dankbaar gebruik van maak te en tot tweemaal toe de roos trof (30). De tegenaanvallen van Fit waren maar zeldzaam en bovendien niet erg gevaarlijk zodat NSV zich volledig op de aanval kon blijven concentreren en voordat de rust in trad had de midvoor de stand op 40 gebracht. Na de rust kreeg men hetzelfde spelbeeld te zien; NSV in de aanval, Fit met de moed der wanhoop in de verdediging. Met een verrassend tem po voerde NSV de stand op tot 90. ROELOFARENDSVEEN E.H.B.O.-SUCCESSEN. Bij gelegenheid van het 2e lustrum der Leidse E.H.B.O.-vereniging „Peerke Donders" waren wedstrij den georganiseerd, waaraan ook door de E.H.B.O. uit Roelofarendsven werd deelgenomen. Voorts bevonden zich onder de deelenmende verenigin gen vele prominenten uit het gehele land, waaronder ook o.a. de lands kampioen 1957. Het team uit Roelofarendsveen, de heer C. van Velzen, commandant, Th. Witjes en A. v. Velzen, behaalde met 457 van de 600 pnt. een eerste prijs. De heer C. van Velzen behaalde met 75 van de SO pnt. ook nog een eer ste prijs als commandant. Tijdens de a.s. feestweek zijn deze prijzen te be zichtigen in de etalage van de oude Coöperatie in het Noord-Einde. Tafeltennis „Treffers". De „Tref- fers"-junioren hebben zich in de eer ste ronden van de bekercompetitie van de NTTB uitstekend geweerd. Weliswaar konden de B-junioren het tegen Pit '54 A niet verder brengen dan een 6*3 nederlaag waarbij alle drie de spelers een gelijk aandeel in de winst hadden, maar de A-junioren wonnen daarentegen met niet min der dan 90 van Docos A en de C- junioren met 81 van Pit '54 B. Hier moest Kees van Ruiten in de laatste partij de eer aan de partisanen la ten. De senioren kwamen in de eer ste ronde van de bekercompetitie voor de l/2e klas al heel gemakke lijk aan de eerste punten daar Net- bal de wedstrijd zonder te spelen ge wonnen gaf. Het programma voor de volgende ronden wordt nader bekend gemaakt. NIEUWKOOP UITSTEKEND GESLAAGD BUURTFEEST. Kort na de oorlog hebben enkele inwoners van de z.g. bruggenbuurt, halfweg het Zuideir^de, het initiatief genomen een buurtfeest te organise ren. Het succes van de eerste keer werd een stimulans voor volgende feesten en zo is het al een traditie ge worden, dat er in de bruggenbuurt in de eerste week van september feest is met verlichting, vermakelijkheden, volksspelen, vuurwerk en als clou: wielerwedstrijden. Dit-jaar herdacht men al het twee de lustrum. Dank zij aller medewer king is het ieder jaar weer een zeer prettig feest. De zaterdagmiddag was gereser veerd voor wielerwedstrijden. Aller eerst om het kampioenschap, waar aan zowel gegadigden uit Noorden, als uit Nieuwkoop konden meedoen. Dat deze eretitel op hoge prijs wordt gesteld, blijkt uit het feit, dat door verscheidene kandidaten reeds maan den van te voren serieus getraind werd. Er waren 19 deelnemers. Er moes ten 5 ronden gereden worden van pl.m. 7Yi km. Reeds na de eerste ron de bleek zich een kopgroepje van 2 man gevormd te hebben, bestaande uit Piet Eroeke, die kennelijk het gemakkelijkste reed en Antoon van der Weyden. Beiden wisten in de volgende ronden hun voorsprong op te voeren. In de lange sprint voor de finish werd Piet Broeke, die zich blijkbaar te veel had gegeven, toch nog gepasseerd door Antoon van der Weyden. Tijd van beiden 1 u. 2 min. 15 sek. De nieuwe kampioen kreeg bloemen en de wisselbeker met een medaille. De volgende waren: 3. L. Serné (Noorden), 4. G. v. d. Went, 5. W. v. d. Weyden (Noorden), 6. W. v. d. Zwet (Noorden), allen ongeveer 2 min. na de winnaar, 7. D. P. Kra nenburg, als eerste van de buurt en 8. Theo van der Weyden. Hierna begon de wedstrijd tussen de A.S.C. Olympia uit Amsterdam en de Woerdense Wielerclub „Arie van Vliet", welke 10 ronden moesten rijden. Ook hier vormde zich een flinke kopgroep, die vele ronden bij elkaar bleef. Een 'an de kanshebbers J. v. Oosterom was zo ongelukkig in volle sprint midden in de vetering te belanden, waaruit hij weliswaar ongeschonden werd opgevist, doch dit betekende voor hem jammer genoeg het einde van de strijd. Na 6 ronden trok G. de Lange, de winnaar van het vorig jaar, er tussenuit. Men meende algemeen, dat hij nu weer ging winnen. Doch bij de volgende ronde bleek hij al opgeslokt te zijn door het peleton, dat nu twee nieuwe uitlopers kreeg in J. C. v. Lippe en A. v. Engelen, die in de laatste ron den hun voorsprong vergrootten tot ruim 2 minuten en in dezelfde volg orde over de finish gingen. Tijd 2 u. 3 min. 12 sek. Beiden leden van „Arie van Vliet". De verdere uitslag was:: 3. J. Luxemburg (Olympia), 4. J. Raven- bere. (A. v. V.), 5. P. Leenmeyer (O.), 6. C. Groenendijk (v. v. V.), 7. G. de Lange (A. v. V.), 8. J. v. Vlijmen (O.), 9. J. v. d. Velden (O.) en 10. K. v. d. Kreeke (A. v. V.). De wis selbeker kwam in bezit van de Woerdenaars, die bij de eerste 10 de meeste vertegenwoordigers hadden. Er tussen door reden adspiranten nog een koers van 3 ronden, die ge wonnen werd door R. v. Zwol. Twee de H. Koopmans. Uitslagen kinderspelen. Vlagsteken, jongens tot 8 jaar: 1. Hans v. Koert, 2. Piet Pijper, 3. Wim Blijleven. Turfrapen, jongens tot 12 jaar: 1. Gerard Zimmerman, 2. Peter Kuyf, 3. Johan Kuyf. Zaklopen, jongens tot 14 jaar: 1. Flip Kranenburg, 2. Jan Kuyf, 3. Kok v. Koert. Vlagsteken, meisjes tot 8 jaar: 1. Mieae Kuyf, 2. Ans Hoogerwerf, 3. Betsy Kuyf. Wasophangen, meisjes tot 11 jaar: 1. Ans v. Soest, 2. Annie Kuf, 3. Ger- rie v. Veen. Grotere meisjes: 1. Riet Kuyf, 2. Ria Kuyf. Viswedstrijd: 1. P. de Rooy (wis selbeker) 20 st., 2. W. Kranenburg 14 st., 3. F. v. Beek 11 st., 4. H. Kra nenburg 9 st. Zaterdagavond was het op het feestterrein bizonder druk en gezel lig. 't Vuurwerk was beslist de moeite waard. Vooral het slotnummer met daverende kanonnade als afscheid aan het buurtfeest 1957. Toch is het nog niet helemaal af gelopen, want ter gelegenheid van het tweede lustrum is er vandaag nog een grote feestavond in de tent op het feestterrein, waarbij o.a. Lou Bandy als conferencier optreedt en Vóór honderd jaar Uit de Leidsche Courant van 9 September 1857. Londen. Tijdens de Koningin der Nederlanden zich te Dum- blane, in Schotland, bevond, was aldaar eene oude vrouw, die zich door de nieuwsgierige menigte een weg baande, onder het ge roep: Ik moet de Koningin zien, ik heb nog nooit eene Koningin gezien. H.M. zulks merkende, reikte haar gulhartig de hand. Minister Mansholt verricht opening 22e Fokvee- tentoonstelling te Leiden Mr. S. L. Mansholt, minister van landbouw, visserij en voedselvoorzie ning, zal op donderdag 19 sentember in de Burgerzaal van het stadhuis te Leiden de officiële openin' verrich ter van de 22e fokveetentoonstelling, annex zuiveltentoonstelling en jon gerendag, die door de vereniging tot het bevorderen van de agrarische belangen in de Rijnstreek te Leiden zal worden gehouden. waarvoor nog kaarten beschikbaar zijn. Nog dient vermeld te worden de aardige attraktie van de bewegende poppenfamilie, waarvoor de familie Verhagen weer gezorgd had en waar velen een kijkje 1-wamen nemen. Resumerende, mede dank zij het weer, een zeer goed geslaagd buurt feest. Aetherklanken DINSDAG. TELEVISIEPROGRAMMA'S. NTS: Journ. en weeroverzicht. AVRO: 20.45 Film. 21.00—22.30 Filmprogramma. HILVERSUM I, 402 m. 7.00 AVRO. 7.50 VPRO. 8.00—24.00 AVRO. 7.00 Nieuws. 7.10 Gym. 7.20 Gram. 7.50 Dagopening. 8.00 Nieuws. 3.15 Gram. 8.45 Idem. 9.10 Voor de vrouw, 9.15 Gram. 9.35 Waterst. 9.40 Mor genwijding. 10.00 Gram. 10.50 Voor de kleuters. 11.00 Lichte muz. 11.30 Viool en piano. 12.00 Lichte muz. 12.30 Land- en tuinb. meded. 12.33 Theaterork. en solist. 13.00 Nieuws. 13.15 Meded. of gram. 13.20 Prome nade ork. en soliste. 13.55 Beursber. 14.00 Fluit, cello en piano. 14.30 B.B.C. Dutch in de oorlog, caus. 14.50 Gram. 16.00 Sopr. en piano. 16.30* Voor de jeugd. 17.20 Gram. 17.30 Amus. muz. 18.00 Nieuws. 18.15 Pia nospel. 18.30 De dierenwereld en wij, caus. 18.40 Amus. n.uz. 19.00 Gram. 19.45 Filmpraatje. 20.00 Nieuws. 20.05 Gevar. progr. 22.00 Act. 22.10 Viool en Hammondorgel. 22.30 Pianorecital. 23.00 Nieuws. 23.15 Koersen. 23.15 New York calling en act. of gram, 23.25—24.00 Gram. HILVERSUM II, 298 m. 7.00—24.00 KRO. 7.00 Nieuws. 7.1o Gram. 7.45 Mor gengebed en lit. kal. 8.00 Nieuws en weerber. 8.15 Gram. 8.50 Voor de huisvrouw. 9.45 .Lichtbaken", caus. 10.00 Voor de kleuters. 10.15 Gram. 10.30 Idem. 10.50 Pianorecital. 11.00 Voor de vrouw. 11.30 Schoolradio. 11.50 Als de ziele luistert, caus. 12.00 Middagklok noodklok. 12.03 Gram. 12.30 Land- en tuinb. meded. 12.33 Gram. 12.55 Zonnewijzer. 13.00 Nieuws en kath. nieuws. 13.20 Pla ten nieuws. 13.30 Dansork. en sol. 14.00 Schoolradio. 14.30 Voor de plattelandsvrouwen. 14.40 Strijk- kwart. en altviool. 15.30 Gram. 16.00 Voor de zieken. 16.30 Ziekenlof. 17,00 Voor de kinderen. 17.4o Beursber. 17.45 Regeringsuitz.: Rijksdelen Over zee: Rechtspreken in primitief Nieu< Guinea door mr L. O. A. Moll. 18.0 Lichte muz. 18.20 Sportpraatje. 18.3 Twee violen. 18.50 Gram. 19.0 Nieuws. 19.10 Gram. 19.15 Uit he. Boek der boeken, caus. 19.30 Grarr 20.30 Act. 20.45 De gewone ma*- 20.50 Radiophilharmonisch ork. 21.4* Wat weten wij van de ambtenaar0 klankb. 22 10 Orgelconc. 22.35 Gram 22.45 Avondgebed en lit. kal. 23.0 Nieuws. 23.1524.00 Nieuwe gram. Vt wikeren mót aide hébbenek fachillen tmeleéd en vorm één front ieéen denerrnmfÈe VJmdi Hb rindt voorhoede m een inleimhoiml teder,en rimop Mrm-tkbdiHvjnderotokUodrjwimkrkim.. ...krm mdelixhbxhtenponkerm m, m mdebm vernielen!'Umoet

Leidse Courant | 1957 | | pagina 2