Foreholte 1-A.S.C. t LWTUGAT >iwmm Scherp Rade Kruis fe Leiden bestaat 25 jaar Nou pater, je staat er goed vóór! Een keurige show van de zes meisjes ZATERDAG 7 SEP1 EMBER 1957 HIT f FTnqV f'OTTTJAKTT él h Dótif Opening nieuw Instuif-seizoen. De beide Leidse afdelingen, Haag- weg en Herensingel, beginnen hun gezamenlijke taak met een uitnodi ging aan alle katholieke jongeren van onze stad, om op woensdag 11 september a.s. te 21.30 (half tien) een plechtige Avondmis bij te wonen. Deze H. Mis wordt gecelebreerd door deken W. E. M. Haring met assisten tie van de pastoors, de zeereerw. he ren W. E. Blok en A. van Schalen O.F.M. De plechtigheid zal plaats vinden in de dekenale kerk a. d. Steenschuur, 'acolieten van de beide afdelingen zullen dienen, terwijl de wisselende gezangen zullen worden uitgevoerd door het zangkoor „Jubi- Prof. dr. J. W. de Jong zag lama-dansen in Sikkim De Nederlandse organisatie voor zuiver wetenschappelijk onderzoek heeft prof. dr. J. W. de Jong, hoog leraar in het Boeddhisme en het Ti- betaans aan de rijksuniversiteit te Leiden, een subsidie voor een studie reis door India verleend. Prof. De Jong maakte deze reis in aansluiting aan een verblijf in New Delhi, waar hij, eind vorig jaar, deel nam aan een door de Indiase rege ring in samenwerking met de Unesco belegd symposium en aan het daar in die zelfde dagen gehouden Unesco-congres. Het bewuste sym posium, waarvoor de hoogleraar via de Unesco een uitnodiging ontving, was bedoeld om het feit te herden ken, dat de Boeddha 2500 iaar ge leden overleed en om zich reken schap te geven van hetgeen het Bred- hisme had bijgedragen tot de kunst, de literatuur en de filosoofie. Na af loop van het symposium brachten de deelnemers, op uitnodiging van In- dia's regering, een bezoek aan de voornaamste Boeddhistische monu menten in dat land. Over het ge noemde symnosium heeft prof. De Jong een artikel geschreven in het juli-nummer van „Mens en Kosmos". Dat de hooeleraar ook het Unesco- congres heeft biigewoond. geschied de op verzoek van de Nederlandse regering. De met Z.W.O.-subsidie ge maakte studiereis Sprekende over de met Z.W.O.- subsidie gemaakte studiereis, vertel de prof. De Jong het A.N.P., dat hij eerst naar Santinikeian was gegaan om de daar door Tagore gestichte universiteit te bezoeken. Deze is een belangrijk centrum voor Boeddhisti- schie studies in India. Vervolgens be gaf onze landgenoot zich naar 't Hima- laya-gebied, dat voor de studie van het Tibetaans-Boeddhisme van grote importantie is. Een van de plaatsen in dit gebied is Ganetok, de hoofd stad van Eikkim, dat tussen Tndia en Tibet is gelegen. Hier woonde prof. De Jong de lama-dansen bii, welke met maskers en lange gewaden wor den uitgevoerd en die twee dagen lang duren, Het verblijf in Sikkim was daarom zo interessant, aldus prof. De Jong, omdat alles er doet denken aan het voor vreemdelingen ontoegankelijke Tibet. Van de auto riteiten in Sikkim vernam de hoog leraar, dat er in Gangtok plannen bestaan voor de oprichting van een wetenschappelijk instituut voor de bestudering van het Tihetaans Boed dhisme, waaraan ook buitenlanders zullen kunnen meewerken. Hierna bezocht prof. De Jong Ne pal, waar hij de bibliotheek bezocht en de monumenten in de vallei van Kathmandoe in ogenschouw nam. In Patna maakte onze landgenoot fotoconieën van nog niet bestudeer de Boeddhistische sanskrit-hand- schriften, die voor de kennis van het ..Tantrisme" (een latere vorm van het Boeddhisme) zeer belangriik ziin. Een grondige studie van deze hand schriften zal het werk van enige jaren worden. In Benares, de heiligste stad van de Hindoes, heeft prof. De Jong de universiteit bezocht en er een aan tal belangrijke contacten gelegd Daarna begaf hij z'ch naar Madras, een belangriik centrum voor sanskrit studies in Zuid-ïndia. In het in de nabijheid van Bom bay gelegen Poona heeft prof. De Jong tenslotte nog twee instituten bezorht, die een belangrijke eollecti? handschriften rijk zijn. In één van deze instituten wordt een zeer be langrijk wetenschappelijk werk ver richt, nameliik de samenstelling van thp^aurus van het sanskrit. Terug in Delhi heeft de hoogleraar nog een onderzoek ingesteld naar de verza mei'*ngen van handschriften, die daar in de archieven berusten. POTLOOD en GEEST Oplossing No. 531. Horizontaal: 1. bijl, 3. oer, 5. alp, 7. ka, 9. al, 10. hal ma, 11. na, 12. Ne, 14. ees, 16. Güs, 17. ink. Verticaal: 1. bok, 2. la, 3. op, 4. rol, 6. lelie, 8. aha, 9. aan, 11. nog, 13. eik, 14. es, 15. si. late" van de Herensingel-parochie. De vaste gezangen geschieden in volkszang. De predicatie zal worden gehouden door de bekende pater Mauritius Scheublin O.F.M. Met nadruk wijzen de instuif-be- sturen er op dat deze plechtige vie ring van de H. Geheimen zal plaats vinden tot intentie van alle jonge ren van Leiden, al dan niet georga niseerd. Zij nodigen dan ook alle ka tholieke jongens en meisjes uit daar bij aanwezig te zijn en richten zich tot de besturen van alle jongeren- clubs en verenigingen met het ver zoek hun leden hiertoe aan te sporen. Moge katholiek jong-Leiden in gro ten getale woensdagavond naar de Lodewijkskerk komen. Moge het een manifestatie worden van het grote goedwillende deel onzer rijpere jeugd, dat deze gelegenheid speciaal wil aangrijpen om massaal Gods onmis bare zegen en bijstand te vragen voor hun toekomst!! Het spel van pater Henri de Greeve. Wij willen ook alle K.A.V.-leden nog even herinneren aan het nieuwe solospel, dat pater Henri de Greeve op donderdag 12 september a.s. in het St. Antoniusclubhuis zal opvoe ren. Het spel is getiteld: „De bran ding van het bloed"; wü bevelen het van harte aan. Toegangsprijs 1.25. „Veron" afd. Leiden. De eerste vergadering van Veron in het nieuwe seizoen zal worden ge houden op 12 september a.s. in ge bouw Rehoboth, Rapenburg 10 te Lei den,aanvang 8 uur Het onderwerp van deze avond zal zijn: V.H.F.-zen- ders en ontvangers, meetapparatuur en antennes voor deze zenders en ontvangers. Demonstratie-materiaal zal aanwezig zijn. Tot slot van de avond de traditionele verkoop van meegebrachte onderdelen. Instuif-mededeling. De Leidse Instuif-afdelingen ver zoeken ons nog het volgende mede te delen. Inschrijvingen van leden voor '57 '58 vinden plaats als volgt: Afdeling Haagweg: Dagelijks (na 20 uur) bij het secretariaat: Dick Jan sen, Meerhof 19, tel. 24623. Woensdag avond 11 september van 20 tot 21 uur in het Leonardushuis a. d. Haagweg. Afdeling Herensingel: A.s. zondag september na iedere H. Mis ten huize van de heer Ouwerkerk, Heren singel 2c. Dagelijks (na 6 uur) bij de heer J. van Hees, Maresingel 43a, tel. 24240. Pasfoto of oude instuif-kaart medebrengen. De kosten zijn voor het gehele seizoen ƒ2.50. Maandbladen worden op aanvrage gaarne, ter ken nismaking, toegezonden. De heer W. Verboog slaagde voor het Certificate of Proficiency in English, afgenomen door de Univer siteit van Cambridge, Engeland. ONDER INVLOED TE WATER. Gistermiddag omstreeks 3 uur ge raakte onder invloed van sterke drank een 65-jarige Leidenaar in het water van de Oude Rijn. De 27-jarige scheepstimmerman S. Heemskerk uit Oegstgeest sprong gekleed te water en wist de drenkeling weer op het droge te brengen. Hoewel ontnuch terd, werd de man door de E. H. D. naar het Academisch Ziekenhuis ge bracht voor nader onderzoek. CENTRALE VERWARMINGS INSTALLATIE ZOÖLOGISCH LABORATORIUM GEGUND. De Rijksgebouwendienst afdeling Werktuigkunde te 's-Gravenhage, heeft het leveren, monteren en be- drijfsvaardig aanbrengen van een centrale verwarmingsinstallatie met oliestookinrichting, Aircondition ven- tilatie-inrichting, een Hydrofoor-in- stallatie en een perslucht instahatie ten behoeve van het Zoölogisch La boratorium te Leiden gegund aan de fa. W. Slotboom en Zoon te 's-Gra venhage voor 142.400. Burgerlijke Stand Geb.: Lucas, z. v. L. Boers en A. M. Humme; Cornelis Daniël, z. v. J. C. Kromhout en W. Brinks; Petrus Martinus, z v. P J Heemskerk en J. M. C. Hoogduin; Irma Johanna, d. v. A. v. Iterson en J. M. A. Wijnen; Johanna Barbara Wilhelmina Maria, d. v. J E. P. Zuidgeest en P. W. van Uffelen; Dirk Tidde, z. v. B. E. de Groot en J. M. Folmer; Tineke, d. v. H. Noorder vliet en A. Honsbeek; Maria Martina, d. v. J. F. Groene- woud en Th. Tetteroo. Ondertr.: O. Dijkstra en C. J. Moo- ten; A. Knijff en J. D. Lamme; J. W. van der Drift en M. C. de Heiden; H. P. Olivier en M. W. E. Neuteboom; F. Piket en A. E. Wagenaar; W. F. H. Bonte en G. M. Favier; J. Osse- voort en A. v. Luinen; C. Nonkes en G. Beij; E. M. J. Jasparg en T. W. Schrader; J. v. Harteveld en J. v. d. Werf; A. M. Vertegaal en A. E. Luyten; W. Verbeek v, Maurik en A. Duffels; P. Bol en J. Linschoten; J. v. Laar en F. W. van den Bos; J. S. Borst en J. G. van Polanen; J. G. Streeder en C. M. G. Nieuwen- huizen. BEZOEKT A.S. ZONDAG de Competitiewedstrijd Terrein Gem. Sportpark Leidse vaart Voorhout Aanvang 2.30 uur. Rode Kruis Korps op feestelijke wij ze haar 25-jarig bestaan. Het Rode Kruis Korps is een landelijke hulp verleningsorganisatie en staat onder leiding van een landelijk comman dant. Thans is dat luit.gen. b.d. P. A. Afons. Het Rode Kruis Korps is op gebouwd uit colonnes, welke worden opgericht en in stand gehouden door I de afdelingen van lief Ned. Roode Kruis. Zij bestaan uit een afdeling I helpsters en een afdeling helpers. De Colonne Leiden staat sinds 1947 on- der commando van de arts H. P. IVeldhuijzen. De taak van het R.K.K. is bij calamiteiten in georganiseerd verband hulp te verlenen. De hulp kan bestaan uit medische hulp doch ook uit het verstrekken van voedsel, I kleding, inrichten van ontvangstcen- I tra voor vluchtelingen en dergelijke. Tijdens haar bestaan heeft de co lonne gelukkig slechts sporadisch werkelijk moeten optreden. De laatste maal dat zij in actie kwam was tij dens de watersnoodramp in 1953. Toen werd o.m. gezorgd voor inrich ting van een vluchtelingen-opvang centrum in het Feijenoord-stadion te Rotterdam en inrichting van een noodhospitaal in de Stadsgehoorzaal te Leiden. De colonne doet daarenboven vaak dienst bij de bloedtransfusiedienst, sportmanifestaties, het zwemmen voor invaliden, ziekentransporten voor boottochten e.d. De colonne Leiden welke nog een detachement heeft te Oude Wetering onde*- commando van de arts A. v. d Bijl, telt thans ca 100 leden. Dit aan tal laat nog uitbreidings toe. Ir. ok tober beginnen de nieuwe cursussen waarvner men zich kan opgeven bij het oureau van de opdeling. Rapen burg 35, telefoon 21705. Een missionaris, die naar zijn mis siegebied vertrekt, schrijft gewoon lijk in de krant een stukje ten af scheid. Meestal verschijnt dit „Ten afscheid" enige dagen na het ver trek, als de reiziger op de hoge zee zwalkt of hoog in de lucht zweeft. Volgens deze regels zou ook voor mij de tijd zijn aangebroken om zo'n „Ten afscheid" te schrijven, omdat ik op 4 september jl. per m.s. „Zaankerk" van Amsterdam naar Afrika vertrokken zou zijn, en dus nu op de hoge zee gezwalkt zou hebbenals de Algemene Overste mij niet tegengehouden had. U kent de geschiedenis. Ik ben nu in Hoorn, belast met de opleiding van toekomstige missionarissen en zit met koude voeten voor een bureau en probeer orde te brengen in reek sen getallen, die de inkomsten en uitgaven in beeld brengen. Maar ik heb een jaar onder u doorgebracht als missionaris op va kantie, en in die hoedanigheid heb ik ook bij u gebedeld voor mijn mis sie in Oeganda. Langs deze weg wil ik u allen har telijk danken voor uw gastvrijheid en uw edelmoedigheid. Misschien mag ik van deze gele genheid ook gebruik maken om een verzorging voorziet. Het hééft een eigen keuken, verbindingsdienst, lichtvoorziening, vervoer etc. Doel van deze M.M.E. is de slacht offers die in het voorterrein voorlo pig zijn verbonden, zodanig genees kundige hulp te verlenen dat zij ge schikt zijn om het vervoer naar zie kenhuis of hospitaal, dat bij rampen van enige omvang steeds veraf gele gen zal zijn, te doorstaan zonder ver dere schade voor de gezondheid. In de M.M.E. zijn o.a. een afdeling E.H.B.O.; shockbehandeling waar o.m. bloedtransfusies worden toege past en een chirurgische afdeling, al les onder leiding van artsen. De M.M.E. kan per uur circa 1>* slachtoffers verwerken. 4.30: Optreden van de drumband R.K.K. Kortgeleden heeft het Commando R.K.K. uit een daarvoor bestemd le gaat de beschikking gekregen over een drumband. Deze band is op 20 juli 1957 bij het 90-jarig bestaan van het Rode Kruis voor de eerste maal in het openbaar opgetreden. Het heeft toen een dermate goede Voor de feestviering is het volgen- indruk gemaakt dat het zich met de de programma opgesteld: 3.45 uur: défilé van ca. 500 colon neleden voor de burgemeester van Leiden en de commandant R.K.K.en 4.15: Rampenoefening op de terrei nen van de Sted. Lichtfabrieken, het Openbaar Slachthuis en de remise van de N.Z.H. aan de Rijnsburger- weg Op het Schuttersveld wordt'op gesteld de Mobiele Medische Eenheid (M.M.E.) van de colonne 's-Graven hage. Deze M.M.E. bestaat uit een groot tentkamp waarin circa 150 personen werkzaam zijn en dat geheel in eigen beste bands uit Nederland kan meten. Deze band zal van 4.30 tot 5 uur een spectaculaire show aanbieden aan de burgerij van Leiden en wel op de Nieuwe Beestenmarkt. 6.30 uur wordt aan alle deelnemers van Leiden in het Academisch Zie kenhuis een eenvoudige broodmaal tijd aangeboden. 8.30 uur verzorgt het gezelschap „Sempre Avanti" dat zich voor dit doel spontaan en belangeloos ter be schikking stelde, in de aula van het Academisch ziekenhuis een gezellig programma. LEIDSE-JEUGD-TOUR De rolschaats wedstrijden werden gisteren besloten met de finales van het kunstrijden en het rolhockey- toernooi. Het was wel te zien, dat hier de besten aan het werk waren. Ver- schilende van de kleine finalisten hadden kennelijk van de week nog terdege geoefend en het publiek be loonde hen dan ook met een harte lijk applaus. Bij de jongens voerde P. Distel veld zijn totaal op tot 65 pnt. en liep daarmede nog 2 pnt. meer uit. W. Burgy slaagde erin een plaats je op de ranglijst te stijgen. Bij de meisjes behield L. Bodry met glans haar eerste plaats met een totaal van 67 pnt. Het meisje Gerritse haalde deze avond een puntje op en kwam op 65% pnt. Zij was hiermede een goe de tweede. De rolhockey-finale werd een boeiend gevecht. Het publiek ver maakte zich kostelijk. Daar de twee ploegen allebei in shirt kwamen, was de strijd ook beter te volgen. Op de baan wogen de ploegen aardig tegen elkaar op, maar als het op schieten aan kwam, was de Frans v. Mierisstraat wel een klasse beter Zij drukten dit zowel voor als na de rust in twee doelpunten uit en won nen met 40. De Maredijkers waren sportieve verliezers. De grotere meisjes, die startten met het totaal van hun twee beste ritten van deze week, deden gisteren nog eens extra hun best. C. Bellaert en K. Hurkmans uit Dordrecht wa ren de gelederen nog komen verster ken. Met z'n zessen lieten deze meisjes zulk mooi werk zien, dat het Dubliek een luidkeels .,bis"-geroep begon. Deze demonstratie had nog meer tot z'n recht kunnen komen, indien er een vergunning was verleend, deze dansen met muziek te begelei den. De wedstrijd werd gewonnen door B. Bellaert met 119 ,»nt. vóór H. Kou- wenberg met 110 pnt. Eindstanden. Kunstrijden jongens: 1. P. Distel veld 65 pnt.- 2. Brugman 58,5 pnt.; J. Weerlee 58 pnt.; 4. W. Burgy 57 pnt.: 5. Melet 53.5 pnt. Kunstriiden meisjes: 1. L. Bodv 67 pnt.; 2. Gerritse 65pn.; 3. S. Vermond 64 pn.; 4. M. Koet 61 pnt.; 5. M. v. Venetiën 60 pnt. Kunstrijden grotere meisjes: 1. B. Bellaert 119 pnt.; 2. H. Kouwenberg 110 pnt.; 3. K. v. Kempen 101 pnt.; 4. L. Mank 97,5 pnt. Prijsuitreiking. Door het grote programma begon het al aardig donker te worden voor er met de prijsuitreiking kon worden begonnen. Voor de winaars van het kunst rijden was een badmintonspel en een modelbouwdoos in de prijzen-étalage gelegd. De deelnemertjes, die zelf uit mochten zoeken, hadden een moeilijke keus. De juryleden hadden voor de zes grote meisjes ook nog een kleine bloemenhulde in elkaar gezet. Nadat de laatste deelnemertjes hun prijzen in ontvangst hadden genomen (er was voor iedereen wat) wa? het feest uit. Het comité dankt allen, die hebben medegewerkt om deze wedstrijden te doen slagen, van harte. Er zijn zovele spontane blijken van medeleven geweest, dat er geen be ginnen aan is om namen te noemen. De jeugdige comitéleden geeft dit moed, dit feest e envolgend jaar nog eens te herhalen. Gouden huwelijk Ouwerkerk- Passant Opnieuw heeft de stad Leiden een gouden echtpaar. Op 11 «^ptember a.s. hopen nl. de heer en mevrouw P. Ouwerkerk-Passant, geboren en getogen Leidenaren, wonende Pieter de la Courtstraat 52, hun 50-jarig huwelijksfeest te vieren, temidden van hun 5 kinderen met hun echt genoten en 17 kleinkinderen. Het jubilerende paar geniet een goede gezondheid en velen verbazen zich erover, dat mevr. Ouwerkerk ondanks haar 71 jaren nog zo vlug ter been is. De heer Ouwerkerk, onderscheiden met de medaille verbonden aan de orde van Oranje-Nassau, is gepen sioneerd kettingsmid van de Kon. Ned Grofsmederij, alwaar hjj bijna 50 jaar werkzaam is geweest. Veel Nederlandse en buitenlandse sche pen zyn voorzien van ankerkettin gen, waarvan heel wat schalmen door hem zjjn vervaardigd. WJj wensen het echtpaar, dat woensdagmiddag van half drie tot vier uur ten huize zal recipiëren, nog vele jaren in goede gezondheid toe. misverstand uit de weg te ruimen. Enige dagen na mijn benoeming tot Rector van het Missiehuis in Hoorn zeide iemand tegen mij: „Nou pater, je staat er goed voor. Je hebt dit jaar aardig wat bij elkaar geschooid, en daar kun je je in Hoorn mooi van in de spulletjes steken" Dit zou inderdaad wel aardig ge weest zijn. Maar het is niet zo. Ik heb bij U gebedeld voor de missie in Oeganda en daar zal dat geld ook worden besteed. Dit ter geruststelling. God zegene u voor uw edelmoedigheid voor het missiewerk. Father C JUFFERMANS, St. Bonifacius-Missiehuis, Hoorn. Vóór honderd jaar Uit de Leidsche Courant van 7 September 1857. 's-Gravenhage. Zaterdag zijn aan het paleis van Zijne Majes teit den Koning een 26-tal kis ten aangekomen, inhoudende de geschenken van den Keizer van Japan aan Z.M. Men houdt zich reeds bezig met de ontpakking. Naar den grooten omvang van enkelen te oordeelen, moeten de kisten aanzienlijke voorwerpen bevatten. Volksdansgroep „De Grote Ronde" Nu de vacanties weer achter de rug zijn, gaat ook „De Grote Ronde" haar activiteiten weer hervatten. Mo gen we daarvoor even de aandacht vragen van alle jongelui van onge veer 17 jaar en ouder? Jullie zijn, naar wij hopen, allemaal enkele dagen of weken er op uitge trokken en hebt ongetwijfeld in de vacantie veel gezien en genoten. Mis schien heb je onderweg ook eens een van de buitenlandse volksdansgroe pen ontmoet, die hier deze zomer in grote getale in ons land te gast wa ren. Hier in Leiden hebben we een Ierse groep ontvangen, die ons 1 mooie en interessante dansen too*00L Mogelijk ben je ook in Oostenrijks?^ Frankrijk geweest, waar veel c, j e jonge 'mensen gedanst en gezon^ i wordt. Je hebt dan kunnen zien, cJit die groepen met veel enthousiasme en pleizier hun dansen en liederen lieten horen en zien. En misschien je je wel afgevraagd, kan dat bij ons nu ook niet? Ja zeker kan dat. Heel goed zelfs. Als je je zoudt aansluiten bij onze groep, kun je ook goed leren dansen en bovendien is het nog gezellig ook, vooral als je je eigen vrienden en vriendinnen meebrengt. De eerste keer in september dansen we weer op zaterdag de veertiende We begin nen om 8 uur in de gymzaal van de R.K. parochiële school Haarlemmer straat 32, ingang Ursulasteeg. Het is heel goed mogelijk, als jullie met een voldoende aantal tegelijk komt, dat we al heel gauw met een aparte groep beginners kunnen starten. Bovendien staat je in dit jaar dan nog een feest te wachten, daar wij binnenkort ons 12 1/2 jarig bestaan zullen herdenken. RECHTSZAKEN Praktizijnskantoor van TH. J. VAN DER HEIJDEN Hoge Rijndijk 103a Lelden Tel. 23405 Advertentie Leidse Agenda (Kath. verenigingen kunnen zich bij het vaststellen van data van bijeenkomsten laten voorlichten door het secretariaat van de Raad van Maatsch. en Cult Overleg, W. J Kriek, Hooigracht 12. tel 20018). ZATERDAG, 7 SEPTEMBER Centr. Volksbank. Zitting in de Pieterskerkkoorsteeg 23, van 19.00 tot 20.00 uur. ZONDAG, 8 SEPTEMBER Leidse Schouwburg. 1500ste op voering van Potasch en perlemoer in textiel. Gezelschap Johan Kaart. Aanvang 20.00 uur. RKEHBO afd. Leiden „Peerke Don ders", Viering 2e lustrum. 12.00 13.00 uur receptie in r.k. Techn. School „Don Bosco", Boerhaavelaan 44 alwaar ook te 14.00 uur de EIHBO- wedstrijden. Te 20.00 uur avond feestviering in Stadsgehoorzaal. Na afloop bal. MAANDAG, 9 SEPTEMBER Leidse Jeugd Actie. Voorlichtings avond in Leidse Volkshuis, Apothe- kersdijk 33, aanvang 8 uur. R.K. Emigratiebureau, Zitting in Het Karrewiel, Steenstraat. 19.30 20.30 uur. Commissie voor huishoudelijke- en gezinsvoorlichting. Aan f ng eerste nieuwe cursussen. DINSDAG, 10 SEPTEMBER St. Eloy. Adviesavond in gebouw Soc. Belangen, Oude Singel 256, van half acht tot acht uur. WOENSDAG, 11 SEPTEMBER Leidse Instuiven. Plechtige avond mis in de dekenale kerk (H. Lode- wijk) aan de Steenschuur. Zang van het dameskoor „Jubilate". Aanvang half tien. Voor alle jongeren toegang, kelijk. Bridgeclub „O.O." Seizoen-ope ningsdrive, Aanvang half acht. Café restaurrnt „Royal", Doezastraat St. Petruskerk. Rozenkratskruis- tocht, 7 uur. Rijksmuseum Geologie en Minera logie v. d. Werffpark 1 Tentoonstel ling geologie van Nederland Op werkdagen van 10—12 en 24 uur Zon- en feestdagen 24 uur. Rijksmuseum voor Volkenkunde- Tentoonstelling „De mens in minia tuur; de wereld van het poppenspel" (Tot i okt Rijksmuseum voor Volkenkunde Tentoonstelling Japanse prenten Op werkdagen 10—5 uur, op zondag 1— 5 uur (Tot 1 oktober). NIET BEZORGING Bij eventuele NIET BEZORGING van De Leidse Courant gelieve U te lefonisch te reclameren alleen num mer 20935 tot 19.00 uur (7 uur). Zaterdag 17 uur (5 uur) Wij kunnen dan trachten U alsnog een exemplaar te doen toekomen. DE ADMINISTRATIE. Zondagsdienst der huisartsen te Lei den. A.s. weekend zal de dienst worden waargenomen door de dokto ren 's-Gravenzande, Jansen, Lahr, Gaasbeek. Dienst der apotheken. Zaterdag 7 september zijn geopend des mid dags, 's avonds en 's nachts voor het klaarmaken van spoed recepten: Apotheek Herdingh Blanken, Hoge Woerd 171, tel. 20502; Apotheek Reyst Steenstraat 35, tel. 20136; Apotheek Oegstgeest. Wilhelminapark 8, Oegst geest, tel. 26274. Zondag 8 september is alleen geopend van 's morgens 8 uur tot 's avonds 12 uur Apotheek Reyst. BIOSCOPEN De films in de week van 6—13 september zijn door de Kath. Film Centrale als volgt gekeurd: Casino: „Piroschka" alle leeftijden (Donderdag: „Tussen 14 en 17", 18 jaar. Lido: „Ja, mevrouw de Gene raal", 18 jaar. Luxor: Marie Antoinette, de mar telares", 18 jaar. Trianon: Afgekeurd. Rex: „De bestorming van de Alamo", 14 jaar. LISSE Leidekker viel van toren De 22-jarige leidekker H. L. Bak ker uit De Zilk kreeg gistermiddag om half vier de schrik van zijn lé ven. Zoals bij leidekkers gebruike lijk takelde hij zichzelf omhoog bij restauratiewerkzaamheden aan de toren van de St. Agathaklooster. Het touw waarmee hij zich optrok brak echter en B. stortte naar beneden. Hij viel op een twaalf meter lager gelegen plat dak en dat werd zijn behoud. Niettemin brak hij zijn rechterarm, terwijl ook zijn rechter heup werd gekneusd. De gemeente arts, dokter F. Haase, verleende de eerste hulp en liet de leidekker naar het Acad. ziekenhuis te Leiden ver voeren. LEIDERDORP Restauratie fundering toren der Ned. Herv. kerk aanbesteed. Het architectenbureau Dekker en v. d. Sterre te Leiderdorp, heeft namens de Nederlandse Hervormde Gemeente onderhands aanbesteed: De restauratie van de fundering van de toren van de Nederlandse Hervormde Kerk. De inschrijvingen waren van hoog naar laag als volgt. fa. v. d. Velde en de Jonge Leiderdorn ƒ79.690; D. Huurman jr. te Delft, ƒ78.690; L. Woudenberg te Ameide 69 800. De gunning is aangehouden. ANNENKERK R sept. v. Hamburg n. Rotterdam, ANTONIA ft.) 7 sept. te Padang, ARKELDIJK pass. 6 sept. eil. Socotraf n. Aden, BILLITON 6 sept. v. Semarang n. Surabaja BINTANG 6 sept. rede Semarang. BLITAR 7 sept. v. Makassar te Balikpapan, BLOEM FONTEIN 6 sept. te Bremen, CALTEX THE HAGUE ft.) pass. 6 sept. Ouessant n. onbekende bestemmin, CERONIA ft.) 6 sept. van Balikpapan n. Singapore. DINTELDIJK 6 sept. te Antwerpen, ERINNA (t.) 6 sept. v. Pladju n. Su rabaja, ESSO ROTTERDAM ft.) pass. 6 sept. Casquets n. Rastanura, GIESSEN- KERK 6 sept. d.w Socotra n. Penang, HEEMSKERK 6 sept. te Shanghai, HESTIA 6 sept te Kingston, HOUTMAN 6 sept. v. Hongkong n Singapore. KOTA AGOENG 6 sept. te Bordeaux. LAU- RENSKERK 6 sept. te Hamburg. LEO- POLDSKERK 6 sent. te Bremen. LOM BOK 8 sept. te Beira (haven) verw., LOOSDRECHT 7 sept te Bahrein ver wacht. MYONIA (t.) 7 sept. te Sura- baia, NANUSA 7 sept. te Cebu. NIEUW AMSTERDAM 6 sept. v. Le Havre n. Rotterdam. OMALA ft6 sept. v. Ber- re n. Piraeus. OOTMARSUM 6 sept. te Brownsville, ORION 6 sept. te Algiers, OUWERKERK 7 sept te Messina. PO LYPHEMUS 6 sept v. London n. Ham burg, PRINS FREDERIK HF" DRIK 7 sept. te Glasgow verw., PRINS WILLEM III 3 sept. te Zeebrugge verw., ROTTI 7 sept. te Penang, SIBAJAK 7 sept. te Surabaja. STAD ALKMAAR pass. 6 sept. Kaap Espichel n. Rotterdam. STRAAT TORRES 6 sept. v. Melbourne n. Adelaide, TABIAN 6 sept. v. Priok n. Semarang, TARAKAN 6 sept. te Charleston, TEUCER 6 sept. v. Tandjong Priok n. Tjeribon. TEXEL 6 spe.t rede Davao. THELIDOMUS (t.) 6 sept. van Pulu Sambu n. Pladju. VAN NOORT 0 sept. v. Hongkong n. Tientsin, ALTON JONES (t.) 8 sept. te Mena verwacht, WELTEVREDEN pass. 6 sept. Socotra n. Singapore. WITMARSUM 6 sept. te Le Havre, WONOGIRI 7 sept. te Tand jong Priok, WONOSARI 6 sept. v. Ka rachi n. Basrah.

Leidse Courant | 1957 | | pagina 2