RIJNSTREEK DUINSTREEK Scheep TéatiVi BOUILLON VRIJDAG 6 SEPTEMBER 1957 DE LEIDSE COURANT PAGINA 2 ALPHEN AAN DEN RIJN Auto in de sloot Bestuurder ernstig gewond Een 40-jarige vertegenwoordiger uit Amsterdam, de heer H. G. J. Hou- dijk is omstreeks 3.30 uur donderdag middag met zijn personenauto, toen hij over het Goudse rijpad in de richting Boskoop reed, te AInhen a. d. Rijn in de naast genoemd pad lopende sloot gercuen. De heer H. reed vermoedelijk met een te grote snelheid en raakte hier door, nabij de in die weg gelegen hoge boogorug, de macnt Over stuur kwijt. De wagen kwam toen in de rechter berm terecht Toen de heer H. aoor sterk naar links te stu ren zijn auto uit de berm wilde ha len, sohoot de wagen met een vaart dwars over de weg en plonste ver volgens in de links van de weg ge legen sloot, nadat de wagen eerst nog twee bomen had geramd. Dank zij het kordaat optreden van de heer Overvliet, wonenae te Zwam- merdam, die op een land in de nabij heid werkzaam was, kon de bestuur der uit zyn benarde positie worden gered. Hierbij bleek namelijk dat de heer H. behalve enkele lichtere en zwaardere verwonoingen, zijn rech ter knieschijf had gebroken. De heer Overvliet heeft de onfor tuinlijke autobestuurder uit de wa gen geholpen en een toevallig passe rende militaire arts alsmede mevr. v. d. Meer, lid van het Rode Kruis- team te Alphen a. d. Rijn, verleenden de eerste hulp. Daarna is het slacht offer naar het politiebureau te Al phen vervoerd, waar dr. J. H. J. Pi- ïon de verdere geneeskundige be handeling verrichtte. Per ziekenauto is de heer H. naar een der Amsterdamse ziekenhuizen overgebracht. De zwaar beschadigde auto werd later door middel van een kraan wagen op de weg gehesen. „Alphen"-kantine moet verplaatst worden. In verband met de bouw van een Christelijke ULO-school ter vervanging van de ULO-school aan het St. Jorisplein is het nodig, dat de kantine staande op het terrein van de voetbalvereniging „Alphen" moet worden verplaatst. Aan het bestuur van deze vereni ging is dezer dagen door het ge meentebestuur een dergelijk bericht verzonden. De wijze waarop dit zal gebeuren moet nog worden onder zocht, getracht zal worden de kantine die in 1950 door eigen krachten ge bouwd is in haar geheel te verrollen naar een nieuwe plaats. Of d'it echter mogelijk is zal afhangen van de con structie van het gebouwtje. Het wordt daar intussen bij de sportvelden van Alphen steeas be nauwder. BODEGRAVEN L.T.B. Voor het eerst in dit sei zoen kwamen de leden van de land en tuinbouwbond in het Parochiehuis bijeen onder voorzitterschap van de heer W. Agterof. Van het bondssecre- tariaat was een schrijven ingekomen ter stimulering van de kadercursus sen. Deze cursussen zijn speciaal in het leven geroepen voor de jonge boer en bestaan uit 32 lessen in so ciologie, economie, godsdienst, spre ken in het openbaar en organisatie- opbouw. De secretaris zal een circu laire opmaken hieromtrent, waarin tevens gewezen zal worden op de jaarlijkse bedevaart naar Keiloo. Met de L.T.J. zal contact worden opge nomen. Vervolgens werden de mo nopolieheffingen en het verkensbe- leid besproken,, waarvan l.. ling is de graanprizr r- houden. Het bestaan van de heffin gen lijkt nog het mm,. varkens houden is niet gewenst, daar het aantal krulstaarten (4 miljoen) reeds een 1/2 miljoen te hoog is. Voorts werd besloten in januari a.s. een feestavond te houden. De Geest. Adviseur, kap. J. Voortwist, wees nog op het belang van de kath. Midden standscursus in oprichting, waarna de voorzitter via de korte rondvraag de ze vergadering sloot. POTLOOD en GEEST No. 531. Horizontaal: 1. hakwerk- tuig, 3. aardsoort 5. berg, 7. dam langs een water, 9. telwoord, 10. zeker spel met schijfjes, 11 voor zetsel, 12. afkorting van neon, 14. bastaarduitgang, 16 jongensnaam, 17. opening ener fuik. Verticaal: 1. hijswerktuig, 2. mu zieknoot, 3. voorzetsel 4. cylinder- vormig voorwerp, 6. bloem, 8. uit roep, 9. voorzetsel, 11 bijwoord, 13. boom, 14. boom, 15. muzieknoot. Oplossing morgenavond. Oplossing No. 530. Horizontaal: 1. spelt, 6. ora, 7. pel 8. reu, 9. aan, 10. trede. Verticaal: 2. plamuur, 3. Lapland 4. Noors, 5. slank. De najaarsmarkt. In verband met de naderende feestdag zijn nog enkele mededelingen te doen. Voor de op tocht op maandagavond is medewer king verkregen van een drietal mu ziekkorpsen en van plaatselijke gym nastiekverenigingen. De kaastentoonstelling zal zo mo gelijk reeds in de avond van 9 sepl tember voor het publiek worden opengesteld. Er zijn een belangrijk aantal fraaie prijzen (ruim 100) door ingezetenen uit Bodegraven beschik baar gesteld. In de showroom van de fa. Burggraaf aan de Nieuwe Markt zijn de prijzen tentoongesteld. Aan het vuurwerk zijn nog enkele grote stukken toegevoegd. Aan de jongveekeuring wordt met liefst 125 dieren deel genomen, zowel Gronings Blaarkopveeslag, als zwart bont Hollands veeslag. Doel: veever- betering met gevolg ook een beter kaasproduct. Aan de volgende boeren zal het in signe van verdiensten met betrek king tot de kaasmarkt worden uitge reikt, daar zij 40 jaar of langer met zelfgemaakte kaas op de Bodegraaf- se markt zijn gekomen: Jac. Rijlaars dam te Nieuwerbrug; E. Zwanenburg, Nieuwerbrug; H. Niessing te Zwam- merdam; P. Huisman te Nieuwkoop; P. Bunnik te Bodegraven; J. Ver woerd te Nieuwkoop; R. Treur uit Ter Aar; D. van Harten te Zevenhoven; W. Roodenburg te Nieuwkoop; J. Kompier te Hazerswoude; C. Scher- penzeel uit Aarlanderveen. BOSKOOP GOUDEN HUWELIJK. Het echtpaar Pieter Bakhuijzen- Adriana Arnouts hoopt 13 septem ber zijn 50-jarig huwelijksfeest te vieren. Zij zijn hun huwelijk in Bos koop begonnen en zullen het daar zeer waarschijnlijk ook wel beëin digen. Maar in de tussenliggende ja ren hebben zij meerdere woonplaat sen gehad, terwijl de bruidegom 8 jaar op zee heeft gevaren en 4 jaar in Amerika werkzaam is geweest, terwijl zijn vrouw in Rotterdam woonde. Aanvankelijk was de heer Bakhuijzen boomkweker te Boskoop, daarna 16 jaar in Gouda en toen vertrok hij naar Rotterdam alwaar hij assistent-hofmeester werd. Het boomkwekersbloed kwam toen weer boven en in Amerika werd het be roep van boomkeker weer opgeno men. De bedoeling was dat na ver loop van tijd de echtgenote zou vol gen, doch de crisis was oorzaak dat dit niet doorging, want Bakhuijzen kwam weer naar Nederland. Te Rotterdam werd toen een pen- sionhoudersbedrijf gesticht en toen dit ging floreren, brak de oorlog uit en werd het echtnaar Rotterdam uit- gebombardeerd. Wel werd na de be vrijding weer een bedrijf gesticht, doch toen was het de gezondheids toestand van de bruidegom die hen noodzaakte dit bedrijf over te doen. En sedertdien woont het echtoaar. waarvan de bruid thans 75 jaar en de bruidegom 74 jaar is, weer in Boskoop, alwaar het ook rustig de laatste levensjaren denkt door te brengen. FEEST IN DE BTTRGEM. COLIJN- STRAAT. De festiviteiten in de Burg. Colijn- straat waren woensdagmiddag voor de kinderen en 's avonds voor de vol wassenen. In de grote )oods van de fa. Blaauw en Co. werd voor circa 350 kinderen een ooppenkastvoor- stelling gegeven, welke werd beslo ten met het optreden van een gooche laar. Volop werd door de kinderen van het aantrekkelijke programma genoten, terwijl zij zich de tractatie zeer goed lieten smaken. Het was voor de jeugd een onvergetelijke middag, 's Avonds traden de volwas senen in het strijdperk. Eerst voor een kruiwagenrace welke vanzelf sprekend de nodige hilariteit ver wekte. Prijswinnaars waren: 1. Re- dert-mevr. Van Wilgen; 2. Kronen- burg-mej. Van Gemeren: 3. Metse- laar-mej. Veprman; 4. Van Oyen- m#>i. Ten Brake. Vervolgens moest „Landru" wor den onthoofd. Hiervoor hadden zich 24 ..beulen" oDgeeeven. Deze werden eerst geblinddoekt, driemaal rond gedraaid en toen op hun slachtoffer loseelaten. Dat met het zwaard meer malen in de lucht werd geslagen, snreekt vanzelf. De geslaagden wa ren: 1 Ad. Veerman; 2 Cor Paauw; 3. Dick van Wilgen; 4. Truus Meer- veld. ZANGUITVOERING EN SCHERMDEMONSTRATIE. Het bestuur van de buurtvereni ging burgemeester Colijnstraat en Kerkstraat" heeft in het kader van de Boskoopse feestweek een goede greep gedaan door op donderdag avond 5 september jl. een scherm- demonstratie in de festiviteiten in te lassen. Te ongeveer 20.15 arriveerde een groep Leidse schermers van de Leidse schermvereniging A.E.W. en de Leidse Politie Sportvereniging in de Burgemeester Colijnstraat, waar na men voorafgegaan door de pad vindersdrumband naar het de monstratieterrein marcheerde, waar „Die Gouwe Sangers" de avond openden met enige welgselaagde lie deren. De honderden toeschouwers volg den hierna met grote belangstelling de demonstratie van de Leidse schermsters en schermers, welke op een zeer doelmatig verlicht plankier werd gegeven. Nadat eerst voor de microfoon een uiteenzetting was gegeven over de ontwikkeling van de schermsport, gaven de dames Schalij en Zirkzee een demonstratie op floret, gevolgd door een partü om 5 treffers. Door dat bij elke partij een toelichting werd gegeven, hebben de Boskoopse ingezetenen wel een juiste indruk gekregen van de bedoeling van het schermen, waarbij het prettig was, dat de verschillende bewegingen eerst heel langzaam en daarna in snel tempo werden gemaakt. Na een demonstratie op sabel en degen resp. door Van Vliet en De Vos en Erades en De Vos, kregen „Die Gouwe Sangers" in de pauze de gelegenheid om de toehoorders van hun capaciteiten te doen genie ten. Vooral de negro-spiritual „Old Black Joe" en „De 'egende van de 12 rovers" werden op zeer verdien stelijke wijze ten gehore gebracht. Na de pauze werden nog enige partijen verschermd op sabel tussen Erades en Van Vliet en Verzijden en Van Vliet en op degen tussen Verzijden en De Vos. Door de wijze, waarop deze par tijen werden gebracht, werd een dui delijk verschil gedemonstreerd tus sen het beheerste spel met het steek wapen, de degen, en het houw- en steekwapen, de sabel. Een partij op sabel is altijd voor het publiek aan trekkelijker, omdat de schermers erg beweeglijk zijn. Tot slot van de schermdemonstra- tie volgde twee mixed-floretpartijen tussen mej Srhalii en Erades en mej. Zirkzee en Van Vliet. De verwachting bestaat, dat in ieder geval in Boskoop belangstelling voor de schermsport is gewekt. De avond werd besloten met enige zangnummers van „Die Gouwe San gers" Het organisatiecomité kan op een zeer geslaagde avond terugzien, temeer daar het schitterend weer was en het buiten toeven tot een ge noegen maakte. Gevonden voorwerpen. Shutton herenrijwiel, horlogebandje, dames rijwiel, jongensjack, bril, broche, bakje met speelgoedspoortje, bal- point-pen, doublé ketting. Inlichtin gen bij de Rijkspolitie. Geboren: Hendrika d. van J. Wijsman en J. M. Kolster. Getrouwd: H. van Dam 23 jaar en L, Brauns 22 jaar. LANGERAAR ORANJEFEESTEN TE LANGERAAR Op vrijdag 13 en zaterdag 14 sep tember zullen in Langeraar de jaar lijkse oranjefeesten gehouden wor den. Als gewoonlijk heeft het Oranje Comité weer een attractief program ma opgesteld, en alles met zorg voor bereid. De eerste dag is de feestdag voor de kinderen. Deze komen 's mor gens te samen op de speelplaats der school, om 10 uur ontvangen allen een tractatie. Daarna trekt men in optocht met muziek naar het feest terrein. Om half twee is er prijsvis- sen in de Leidse vaart voor jongens van 1014 jaar Om drie uur wordt er voor jongens en meisjes een vlie gerwedstrijd gehouden, en vervol gens nog diverse kinderspelen. Alles om luxe prijzen. Zaterdag 14 september wordt het feestterrein om tien uur onengesteld. De volksspelen beginen om tw^e uur Op het programma staan o.a. blind paard sturen, ballonslaan, sprietslaan en een wedstrijd op loopfietsen met hindernis. Hierbij zal geen gebruik gemaakt mogen worden van sport schoenen. Al deze wedstrijden om luxe prijzen. Inleg 25 ct. Het comité verzoekt de inwoners vriendelijk op de feestdagen de vlaggen uit te ste ken. LEIMUIITEN Woensdagmorgen te ongeveer kwart voor negen had op de gevaar lijke hoek Generaal v. Merlenweg Geerweg weer een aanrijding plaats. Zr. de Boer, wijkverpleegster uit Nieuwveen gaf rijdende op haar bromfiets en komende van de Geer weg geen voorrang aan de van de Van Merlenweg komende vrachtauto van de firma v. d. Ster. Zr. de Boer reed tegen de linker flank van de vrachtauto, kwam te vallen en kreeg een snijwondje aan het gelaat. De linkerpedaal van haar bromfiets werd vernield. Rode Kruisfilm. Op woensdag 11 september a.s. des namiddags te 8 uur zal in de grote zaal van de da mes Sneeboed de Rode Kruis-film „Zwervers van de 20e eeuw" ver toond worden. NIEUWKOOP Geboren: Cornelis Petrus, zn v. C. T. Pieterse en J. C. Veenman; Alfred Vincent, zn v. H. G. J. v.n de Loo en P. J. van Wieringen. Ondertrouwd: N. A. Segaar, 25 jr en C. J. H. W. Slingerland 26 jr. J. L. Zwamenburg 22 jr uit Ter Aar en M. P. Douven, 20 jr. NIEUWVEEN Ledenvergadering ,J)ito". Gis teravond kwamen de leden van de biljartvereniging ,Dito" in de zaal van de heer H. Leliveld voor een korte vergadering bijeen. De voorz., de heer A. van Eijk, opende de ver gadering met een woord van wel kom en gaf de penningmeester, de heer J. v. d. Berg, een overzicht van de financiële toestand van de ver eniging, waaruit bleek dat er een flink batig saldo in de kas aanwezig was. Hierna volgde een uitvoerige bespreking over de aanstaande com petitie voor het persoonlijk kam pioenschap van de vereniging. Gezien de toename van het ledenaantal was het onmogelijk om de wedstrijden op één avond te doen houden. Daarom werd met algemene stemmen beslo ten om er een avond bij te nemen. De wedstrijden worden nu gehou den op woensdag- en donderdag avond, waarbij op beide avonden een tiental leden tegen elkaar zullen uit komen. Ook dit jaar zal er weer ge promoveerd en gedegradeerd kunnen worden, terwijl er voor diegene wel ke het hoogst aantal punten behaalt weer een nieuwe keu ter beschik king zal worden gesteld. Tevens komt hij dan voor een jaar in het bezit van de grote wisselbeker, terwijl hij die 't hoogst boven z'n gemiddelde heeft gespeeld in het bezit komt van een kleinere beker. De nieuwe competitie zal 18 sept. starten, terwijl dan tevens de con tributiebetaling ingaat. NOORDEN Oranjefeest. Op dinsdag 10 en woensdag 11 sept. a.s. organiseert de oranjevereniging Noorden haar jaarlijks feest. Het programma luidt als volgt: 10 sept.: 9 uur mars van de schoolkinderen door het dorp van af het Kruispunt; 9.30 opening door de burgemeester M. P. v. d. Weyden op het terrein van de r.-k. school, waarna zanghulde door de kinderen; 10 uur kinderspelen en tractatie van de kinderen; 2 uur vliegerwedstrijd op de Prolkade; 3 uur volksspelen in het dorp om geldprijzen; 7 uur mastklimmen. Woensdag 11 sept.: 10 uur ring- rijden met paard onder de man of dame. Deelnemers (sters) hiervoor gelieve zich vroegtijdig op te geven bij L. v. d. Tol, inleggeld ƒ1.—; 1 uur de tweede ronde van Noorden voor jongens van 13 tot en met 15 jaar; 2 uur de ronde van Noorden, voor ingezetenen van Noorden vanaf 16 jaar. Deelnemers hiervoor gelieven zich vroegtijdig aan te melden bij G. v. d. Helder. In het dorp worden verschillende attracties geplaatst. De inwoners worden verzocht beide da gen te vlaggen. RIJNSATERWOUDE Goede verbetering. In de war me dagen van juni en juli was het met het dorpswater slecht gesteld. Reiniging der sloten en het geregeld inlaten van vers water was een eer ste vereiste, maar ook moest een mo gelijkheid gevonden worden om het vuile water geregeld te spuien. Met vereende krachten is aan de verbe tering gewerkt, terwijl de eigenaren der sloten deze grondig van vuil zui verden. Bij de gehouden schouw bleek dat een grote verbetering te constateren was. Rode Kruisfilm Op dinsdag 10 september a.s. des namiddags te 8 uur zal in het Nutsgebouw de Rode Kruis-film „Zwervers van de 20e eeuw" vertoond worden. TER AAR DOOK BROMFIETS OVERREDEN Toen gistermiddag slager Herm. Mulder bij zijn klanten de bestellin gen rondbracht werd hij bij het oversteken van de Oostkanaal weg tegenover de molen te Aardam, mid den op de weg overreden door de bromfietsberijder Maurits. De heer Mulder bleef bloedend op de weg liggen. De assistent van dokter Quartel die spoedig ter plaatse was constateerde een hersenschudding. Bovendien bleek dat de getroffene schaafwonden aan armen en benen, en ook aan het hoofd had opgelopen. Per ziekenauto is de heer Mulder naar zijn huis vervoerd. De jeugdige bromfietser kwam er met alleen een bloedneus het best af. Wie hier de schuldige is geweest, is nog niet uit gemaakt. Bromfietser in botsing met 'n hond. Gisteravond kreeg een bromfiet ser die in Ter Aar logeerde, langs het Aarkanaal, omgeving Papenveer onverwacht de hond van bakker Kempers onder het voorwiel. Het ge volg was dat de berijder en duo- passagier ten val kwamen. Beiden liepen ze verschillende schaafwon den op, terwijl ook de kleren flink beschadigd waren. De hond kwam in het Aarkanaal terecht, en moest het door hem veroorzaakte ongeval met de dood bekopen. Z0ETERW0UDE Geboren: Johannes zn y. J. Bakker en Th. A. Zandbergen; Joseph Nico- laas Maria zn v. W. J Mooijman en E. G. P. de Boer; Jacobus Cornelis, zn v. J. G. L. Captein en M. Vink; Johanna Petronella dr v. A. M. v. d. Hoeven en J. W. C. v. Leeuwen; Pie ter zn v. J. du Prie en B. Rijskamp; Geertruida Maria dr v. P. J. Schijf en M. G. H. Hartveld; Marcèllino Petrus Johannes Maria, zn v. G. P. v. Bem- melen en Th. M. v. Beusekom; Leo- nardus Petrus Aren zn v. Th. W. v. d. Salm en Th. M. v. d. Voort. Ondertrouwd: Gerrit v. Leeuwen 28 jr en Louise Johanna Demmenie 22 jaar. Getrouwd: C. L. v. Bohemen en C. H. Vaneman; C. P. Duivenvoorden en J. C. M. Droogh; G. St. Ossevoort en G. M. v. Aalst. Overleden: Johanna Maria v. d. Akker, wed. van L. J. Bosman, 73 jr; Petrus Leonardus Versteegen fi* Vóór honderd jaar Uit de Leydsche Courant van 6 September 1857. Uit de gemeente Ham (Over ijssel) wordt het volgende ge meld: Een paar nog niet lang gehuwden naar de markt te Ommen willende gaan, hadden hun kindje van 9 weken, aan eene andere moeder in bewaring gegeven. Deze legt het bij het hare in de wieg. De vrouw be geeft zich om eenige bezigheid te verrigten op een kleine af stand achter hare woning Te- rugkeerende is het haar toever trouwde kindje spoorloos ver dwenen. terwijl het mutsje in eenen hoek des vertreks werd gevonden De politie heeft zich de zaak aana"trokken, op grond van vermoeden, dat de zuige ling zoude zijn gestolen, daar juist dien dag vreemdsoortige lieden het dorp naar de Ommer kermis waren doorgetrokken. Men verneemt, dat reeds twee person"n te dier zake zijn aan gehouden. Zijn onze Nederlandse huisvrouwen een voorbeeld voor anderen? De Nederlandse huisvrouw bezit goe de eigenschappen: zij is bijzonder hel der, huiselijk, economisch enbe dreven in de kookkunst. Dus .nanlief wat wil je nog meer! Vooral die kook kunst is sinds kort opvallend goed: krachtiger soep, verfijnde sausen, ra- goüts, purée, hachee enz. 't Geheim? Een nieuwe handige „smaakverfij- ner": Knorr bouillon uit Zwitserland! Van één zo'n dubbel Knorr tablet to vert, ook met kokend water een hele liter bouillon: door de Knorr- koks bereid van kostelijk vlees en geurig verse groenten; licht gezouten en gekruid, precies zoals u alles wenst! Als extra hulp biedt Knorr u nog een leuk geïllustreerd boekje aan, met 17 praktische vlug-klaar re cepten. Alles met die heerlijke Kporr bouillon als „smaak verf ij ner". U kunt het zó aanvragen: sluit een post zegel van 10 ct, met uw naam en adres, in een gefrankeerde envelop en adresseer: Knorr, Postbus 1700, Amsterdam. U ontvangt het Knorr- boekje dan thuis. (Advertentie! van kostelijk vlees voor krachtiger soep! 35 cf per dubbel tablet (Advertentie) DE KWAKEL E.H.B.O.-CURSUS. Het bestuur van de plaatselijke E.H.B.O. zal ook dit jaar weer een cursus organiseren, welke heden avond aanvangt in „Ons Huis" om half 8. Deze cursus is zowel voor be ginnelingen als voor gevorderden. ERNSTIGE VAL. Terwijl de kweker G. v. Z. vrij dagavond enige werkzaamheden bo venop zijn broeikas verrichtte, is hij hiervan afgevallen. De ontboden ge neesheer constateerde enige inwen dige kneuzingen, en liet het slacht offer per ziekenauto, voor onderzoek naar een ziekenhuis vervoeren. Dameszangkoor. Maandagavond 9 september zullen de wekelijkse repetities weer worden hervat en wel om 8 uur. De dames, die niet gere geld kunnen komen, worden ver zocht hun lidmaatschap op te zeggen, daar hun verzuim remmend werkt op de instudering van de zangnum mers. Men wordt tevens verzocht iedere week op de repetitie de con tributie te betalen. Nieuwe leden moeten zich eerst melden bij de di recteur, de heer De Rooy, Kwakelse- pad no. 16, alhier. Bloemencorso. Evenals andere jaren zullen de gezamenlijke kwe kers van Uithoorn en de Kwakel ook nu weer deelnemen aan het jaarüjk- se bloemencorso. Het corso „Bloe- menoperette" zal zoals men weet a.s zaterdag in het stadion plaats vin den. De gezamenlijke kwekers komen uit met een praalwagen. K.D.O. Allereerst, hedenavond om 8 uur ledenvergadering bij Leen- ders, tijdens deze vergadering zal een elftalcommissie worden gekozen. Zondag speelt het eerste elftal haar eerste competitiewedstrijd van dit seizoen. In een uitwedstrijd gaan ze Muiden te Muiden bekampen, aan vang half 3, vertrek per auto om 1.30 uur vanaf Leenders. Het 2e elf tal speelt een vriendschappelijke wedstrijd tegen RKAVV II te Aals meer, aanvangs- en vertrektijd zal nog worden bekend gemaakt. „Kunst en Genoegen". Maan dag 9 september begint de bonds- competitie van bovengenoemde dam vereniging. Zij spelen n.l. een thuis wedstrijd in „Ons Huis" tegen DCG II uit Amsterdam, een onbekende tegenstander, welke pas is gepromo veerd uit de 2e klasse. De competi tie voor het 2e elftal begint eerst eind oktober. Postduivenver. „Ons Genoegen". Uitslagen wedvlucht met oude dui ven vanaf Roosendaal, delename 249 vogels, los 11.55 uur met w.z.w. wind, donkere lucht met regenbuien, snel verloop. Afstand 82 km., tijd snelste duif 1388,90 meter er minuut, tijd laatste duif 1172.70 meter per min. Verkerk 1, 31, v. d. Beid 2, 5, De Groot 3, 23, O. Cuiper 4, 26, Janmaat 0, 9, 14, 30, v. 't Hart 7, 42, Schip persKoopenol 8, 13, 17, 44, 45, Re kelhof 10, 22, 27, 29, 37, 38, 43, 47, 49, 50. N00RDWIJKERH0UT VVSB-nieuws. Aanstaande zon dag laatste oefenwedstrijden vóór de aanvang van de nieuwe kompetitie. Het eerste elftal ontvangt de ster ke 3e klasser DHL uit Delft. Voor het 2e kon helaas geen wed strijd meer georganiseerd worden, omdat de vastgestelde wedstrijd te gen Hillegom 2 moest vervallen we gens beker-verplichtingen aan Hille- gomse zijde. Het 3e krijgt SJC 3 op bezoek en het 5e SJC 5. De juriioren A en B gaan naar Foreholte en de adspiranten oefenen onder elkaar, a tegen b en c tegen d. Daar zich nogal wat nieuwe le den gemeld hebben kan er, tegen de aanvankelijke verwachting in, toch een zaterdagmiddagelftal gevormd worden. Aanstaande zaterdagmiddag om 4.15 uur wordt reeds de eerste wedstrijd gespeeld en wel thuis tegen een Noordwijk-combinatie. Met ingang van aanstaande zondag het adres van de secretaris, de heer P. J. v. d. Berg, Dr Nnienslaan 5. Het telefoonnummer bliift ongewij zigd maar de aansluiting van het nieuwe huis zal wel tot eind septem ber on zich laten wachten. Zondag ook eerste handbalwedstrijd in het nieuwe seizoen en wel een vriendschanoeliike oefenwedstrijd te gen Foreholte in Voorhout. Dit geldt zowel voor de senioren als voor de adsniranten. Het is helaas niet ge lukt ook voor de junioren een wed strijd te krijgen. 2e St. Bavo-wandeltocht. Aan staande zaterdag organiseert de r.-k. wandelsportver. „DIO" de 2e St. Bavowandeltocht door de prachtige omgeving van Noordwijkerhout. Start in het bekende gebouw op het ter rein van de St. Bavostichting, tus sen half drie en drie uur. Afstanden 10, 15 en 20 km. Inschrijfgeld voor deelnemers van 15 paar en ouder 1.25. Jongeren 1.— p. p. Mooie me dailles voor hen, die de afstand ge heel uitlopen. „De Duinklievers". Uitslag van de wedvlucht met oude en jonge dui ven vanaf Roosendaal op zondag 1 september 1957. Afstand pl.m. 81 km. In concours 149 duiven. Gelost te 11.15 uur met z.-w. wind. Aankomst eerste duif te 12.33.52 Gem. snelheid 1149.81 m. p. min. Pav. St. Pieter 1, 4 18, 29, 22, 26, 40; gebrs. Pas- schièr 2," 12, 44; J. Plug 3, 10, 13, 14: Pav. St. Jan 6, 8. 25. 28, 29, 42, 46; B. v. d. Linden 7, 9, 27. GEEN HONDEN OP DE WEG BIJ WIELERRONDE. Zoals reeds bekend is gemaakt, zal de Ronde van Noordwijkerhout dit jaar op een geheel nieuw parcours worden verreden. Dit is noodzakelijk, omdat het verkeer tengevolge van het bouwen van een nieuwe brug over de Guldemondsloot niet door de Kerkstraat omgeleid kan worden, zo als dit andere jaren geschiedde, toen de ronde op het parcours Dorpsstraat, Zeestraat, Schulpweg, Gooweg werd verreden. Het nieuwe parcours biedt vele voordelen, waarvan wel de voor naamste is, dat het geheel in de be bouwde kom ligt. vele' bochten telt en dus aantrekkelijker strijd Ie zien zal geven. Maar volgens het bestuur van de Oranje Vereniging is er één belang rijk nadeel aan verbonden en dit is, dat er juist op en in de directe om geving van Viaductweg, Koninginne weg en Parallelweg altijd zoveel hon den loslopen. Het bestuur vraagt dan ook aller medewerking en vooral die van de mensen met honden om vol gende week woensdagmiddag de hon- de thuis vast te houden. Het is im mers zo, dat loslopende honden op een parcours tijdens een wielerwed strijd ernstige ongelukken kunnen veroorzaken. Ophalen huisvuil in De Zilk. In verband met de feestelijkheden in Noordwijkerhout-dorp zal op woens dag 11 september geen huisvuil in de Zilk worden opgehaald. Dit zal ge schieden op maandag 9 september, tussen 13 en 17 uur. Z0ETERMEER R.K. ontwikkelingsclub. Voor de zevende maal in successie is de r.k. Ontwikkelingsclub wederom met haar clubseizoen begonnen. Traditie getrouw werd de eerste clubavond be gonnen met een korte vergadering. Voorziter J Duinisveld wees in zijn openingswoord op het grote nut van algemehe ontwikkeling en het beoefenen van het spreken in het openbaar. Een bijzonder woord van welkom richtte spreker tot kap. H. A. Banning, die als opvolger van kap. C. J. v. d. Kroft benoemd is als gees telijk adviseur van de club Spreker hoopte dat kap. Banning zich spoe dig als de gewaardeerde vriend in de Ontwikkelingsclub zou voelen Ver volgens werd een kort resumé gege ven van de geslaagde excursie naar de IJsselmeerwerken. Medegedeeld werd dat in dit sei zoen de A-cursus geplitst wordt in de Al en A2 groep. Docenten hiervoor zijn de heren C Havenaar sr en jr en K. Kuiper De B-cursus wordt even eens geplitst in twee delen. De BI- cursus legt zich speciaal toe op de welsprekendheid en de B2-cursus op het debat. De heer v. d. Goes uit Bleiswijk werd als lid geïnstalleerd. Tijdens de ondvraag werd voorge steld van clublokaal te veranderen. Nadat verschillende leden hun me ning hadden kenbaar gemaakt werd besloten, dat het bestuur deze kwes tie nader zal oezien en dan met een prae-advies zal komen. Hierna werd de vergadering gesloten en werd een aanvang gemaakt met de eerste club avond.

Leidse Courant | 1957 | | pagina 2