Internationale tentoonstelling mnrgen in Hillegom geopend De Snowende Snoi* Voorzitter van V. P. R. O. maakt zijn zienswijze bekend Gemeenteraad van Nieuwveen De oudste inwoonster vierde haar 101ste verjaardag DONDERDAG 5 SEPTEMBER 1957 DE LETDSE COURANT PAGINA 8 De omstreden T.V.-uitzending Naar de mening van de voorzitter van de VPRO is bij de televisieuitzen ding „Dag Koninginnedag" op enkele plaatsen onvoldoende doordacht en onverantwoord gewerkt. De voorzit ter, dr. J, A. de Koning, merkt dit op in een artikel in het programmablad van de VPRO „Vrije Geluiden" van deze week. Dr. De Koning gaat in het artikel niet in op de „keten van verantwoor- delijkheidsoverdrachtei, welke een nationaal programma behoort te door lopen" en op het „groot getal mis verstanden, dat nu juist met dit pro gramma heeft plaats gevonden'' Overigens was het met instemming van dr. De Koning, zo schrijft hij, dat op 2 september door de Nederlandse Televisiestichting een communiqué werd uitgegeven, waarin het bestuur van de NTS zei het te betreuren, dat onder zijn verantwoordelijkheid op 31 augustus een volstrekt onaan vaardbaar nationaal programma is uitgezonden en dat maatregelen zul len worden getroffen teneinde herha ling van dergelijke fouten te voorko men. Dr. De Koning vervolgt dan zijn artikel: „Deze zaak heeft voor de VPRO nog een speciale kant, aangezien een belangrijk deel van de genoemde mis verstanden zich op zijn terrein heeft afgespeeld. Ook hier zou een hele reeks bemoeilijkende omstandigheden kunnen uiteenzetten, doch ook dit doe ik niet, omdat ik in geen enkel op zicht wens te kort te doen aan het woordje „fouten", hetwelk boven dit artikel geschreven staat. Schuldig bevonden.. doch lof toe Een strafzaak met niet alledaagse afloop heeft zich dezer dagen te Zaan dam voorgedaan. Voor het kantonge recht was gedagvaard een zekere I. J. W. uit Koog aan de Zaan, die in Koog een bromfietser had aangereden. De man, die schuldig werd verklaard kreeggeen straf; de heren juris ten putten zich zelfs uit in loftuitin gen. De heer W. had zich na het on geval namelijk zeer sympathiek ge dragen tegenover zijn slachtoffer. Na de aanrijding bracht hij de bromfiet ser zelf naar het ziekenhuis te Zaan dam en deed aangifte bij de politie. Deze wilde proces-verbaal opmaken tegen de bromfietser, maar W. hield vol, dat de bekeuring hemzelf toe kwam, omdat hij ter plaatse formeel in overtreding was. De kantonrechter sprak het „schuldig" uit, doch straalde van genoegen Uit gevangenis ontslagen Vóór (huiskomst weer diefstal gepleegd Een onverbeterlijke schoenmaker uit Kerkrade, de 67-jarige L. J. V., had reeds vijftien veroordelingen achter de rug en mocht nu weer na de laatste straf te hebben uitgezeten naar huis toe. Op weg naar huis ech ter hervatte hij wederom zijn oude handwerk, niet zijn eerbaar beroep menen wij, doch de bijverdiensten. en stal in de bus van Heerlen naar Kerkrade de portefeuille van de bus chauffeur. Buit: 126 en rij papie ren. Na aangifte van de diefstal had de politie al dadelijk argwaan tegen V., omdat deze zo dicht in de buurt van de chauffeur gezeten had. V's echtgenote evenwel, een oppassende vrouw, die al jaren pogingen in het werk heeft gesteld haar man van deze manie af te helpen, stond op het punt het gestolene naar het bureau te brengen toen de politie voor haar deur verscheen. V. moest weer mee maar bleef ontkennen. Thans heeft hij er weer vier maanden onvoor waardelijk bij en is ter beschikking van de regering gesteld, want zó kan het toch niet doorgaan. Natuurlijk was de bedoeling goed en heeft menigeen ons verzekerd, dat hij of zij getroffen, ja, bewogen is ge weest door de tijdsbeelden, de tegen slagen, waar bovenuit glorieus de gestalte van onze zo zeer geëer biedigde koningin Wilhelmina om hoog rees. Het was ook geen objec tieve of volledige documentaire uit zending, doch een beeldenreeks, die voor velen zeker niet uit één be paalde bevolkingsgroep zeer tref fend is geweest. Ook dit mag gezegd, omdat het ook waar is. Maar dat neemt niet weg, dat er op enkele plaatsen onvoldoende door dacht en onverantwoord is gewerkt. En dat nog wel aan dit program op deze dag. U ziet, wij winden er geen doekjes om. Wü hebben fouten gemaakt, ook als VPRO. En voor ons geldt evenzeer wat het NTS-dagelijks bestuur in zijn communiqué meedeelde: Wij zullen maatregelen nemen om deze fouten in het vervolg te voorkomen", aldus dr. De Koning. Badgast verdronken Gistermiddag c»m half vier is bij Terschelling een badgast verdronken. Het stoffelijk overschot is nog niet gevonden. De heer H. Sturing, ut Leeuwar den, ambtenaar van de provinciale waterstaat van Friesland, die op Ter schelling logeerde, kwam toen hij in zee baadde tijdens vloed in 'n ster ke branding terecht. Hij werd van de been geslagen en kon niet meer overeind komen, hoewel hij niet ver uit de kust was. De reddingsboot Brandaris is uitgevaren om te zoe ken, doch onverrichter zake terug gekeerd. Dodelijke val van steiger Gistermiddag omstreeks half drie is de 21-iprige monteur F. C. B. uit Stein, in dienst van een electrotech- nische frma te Stein, tijdens werk zaamheden in het oude gedeelte van de nieuwbouw-west van de Konink lijke Nederlandse Papierfabriek te Maastricht van een 4 meter hoge rol. steiger ge -allen. In bewusteloze toe stand werd de jongeman per ambu lance naar het ziekenhuis „St. An- nadal" te Maastricht overgebracht, waar hij in de loop van de avond aan de bekomen verwondingen is over leden. Hij was ongehuwd. Het onge val gebeurde, doordat de steiger be gon te schuiven. Ook een tweede monteur, viel van de steiger precies boven op zijn collega. Deze bekwam geen letsel. DODELIJK ONGEVAL TE APELDOORN. Op de Parallelweg te Apeldoorn is gisteravond de 27-jarige motor rijder W. de Jong uit Dieren dode lijk verongelukt. De heer de J., die met geringe snelheid reed, moest plotseling naar links uitwijken voor een uit een zijstraat komende wiel rijder. Daarbij reed hij tegen een langs de weg staande afrastering en sloeg met zijn hoofd tegen een ijze ren paal. Hij werd zo snel mogelijk naar het Sint Liduinaziekenhuis overgebracht, doch bleek bij aan komst aldaar reeds te zijn overleden. De wielrijder, die by het ongeluk nog even werd geraakt, kwam te vallen en moest met een hersen schudding in het ziekenhuis worden opgenomen. De duopassagier van de motorbestuurder, de heer H. J. S. uit Apeldoorn kreeg enige lichte verwondingen. RECHTZAKEN VEELZIJDIG ONEERLIJK MAN. Een 32-jarige los arbeider uit Hil- legom, aan wie bedrieglijke bank breuk, flessentrekkerij en diefstal ten laste was gelegd, heeft de recht bank te Haarlem conform de eis ver oordeeld tot een gevangenisstraf van een jaar waarvan drie maanden voor waardelijk. Verd. was vorig jaar failliet ver klaard, maar gaf aan de curator niet op. dat hij geld verdiende. Verder kocht hij een radiotoestel, tafelzilver e.d. zonder te betalen. Van een bouwwerk in Sassenheim stal hij een kabel. Gebleken is, dat de jongeman grote belangstelling had voor een meisje van 21 jaar, dat hij geld en geschen ken aanbood. HU NAM MAAR EEN SCHILDERIJ MEE. De Haarlemse rechtbank heeft de 56-jarige timmerman J. W. uit Haar lem wegens diefstal van een schilde rij voorstellende een dame uit het Gooi uit het atelier van de 80-ja- rige kunstschilder H. F. Boot aan het Klein Heiligland te Haarlem, veroor deeld tot een gevangenisstraf van acht maanden waarvan vijf voor waardelijk. De timmerman was in het bezit van een sleutel van het atelier en toen hij naar een café wil de gaan, maar niet de beschikking had over geld, nam hij een schilderij mee. In een café verkocht hij het aan een onbekende. Het is nog niet op gespoord. De officier van justitie had veertien dagen geleden een gevan genisstraf van vier maanden geeist. ZO'N LASTIGE HOND „Ik maakte me zo nijdig dat ik het beest neerschoot", erkende de 58- jarige jonkheer uit Nieuwkoop toen hij bij de Haagse politierechter ach ter het verdachtenhekje stond, om dat hij op 9 november 1956 te Zeven hoven met zijn geweer de hond van een boer had doodgeschoten. De ver dachte was met enige heren aan het jagen op een rietterrein, dat hij van de staatsdomeinen had gepacht. Een haas sprong op, maar voor er ge schoten werd was één van de honden van de in de nabijheid vertoevende boer die naast het gepachte ter rein zijn gronden heeft er al ach teraan gegaan. De verdachte had tweemaal op de hond geschoten. Het beest was dood. „Jarenlang hebben we al last van de honden van die boer; er zat nooit wild in de stukken terrein die grens den aan zijn gebied" zei de ver dachte. Als getuige werd de jachtopziener gehoord, die tevens onbezoldigd ge meenteveldwachter is. De rechter vroeg hem waarom men niet op legale weg had getracht de moeilijk heden op te lossen. De getuige ant woordde bang te zijn geweest proces verbaal op te maken, omdat hij represailles van de boer vreesde ten opzichte van de wildstand. Steeds waren de honden van de boer in het jachtterrein, maar het gedode dier was wel de belhamel. De boer, als civiele partij opgeroepen, was niet verschenen. De officier van justitie noemde dit een geval van eigen richting. Hij eiste 100.boete of 20 dagen. Het werd 50.boete of 10 dagen. GELD WEGGENOMEN UIT WINKELLADE Overeenkomstig de eis veroor deelde de Haagse politierechter een (niet verschenen) vrouw uit Zwam- merdam tot 25.boete en een maand voorwaardelijke gevangenis straf met drie jaar proeftijd en toe zicht van het Leger des Heils. De vrouw had op 31 juli in een win kel te Bodegraven 2.50 uit de win kellade weggenomen en op 16 sep tember 1956 6.50. De eerste keer was de verdenking al op haar ge vallen. De verdachte had bekend. In 1956 was zij al eens voor diefstal veroordeeld tot een boete en een voorwaardelijke straf. De proeftijd hiervan was nog niet om. Niettemin beval het Leger des Heils opnieuw een voorwaardelijke straf aan. De officier merkte op, dat de diefstallen vlak na de vorige veroordeling wa ren gepleegd. Hij vond dit een échec voor de reclassering. Ander zijds wilde hij er echter rekening mee houden dat de vrouw een hoop zorgen had gehad. Aanrijding bij Oegstgeest Bromfietser omgekomen Op de rijksweg Den HaagAm sterdam bij de Murine-radiodienst onder Oegstgeest is vanmorgen om streeks kwart over zeven een uit Den Haag komende vrachtauto met aanhangwagen van de Shell van de weg afgeraakt en over het fietspad heen, in de bermsloot terecht geko men. Een op het fietspad rijdende bromfietser, de 61-jarige B. uit Hil versum werd aangereden en kwam om het leven. Vrachtauto en aan hangwagen bleven op de wielen staan, maar de flessen butagas, waar mee zij geladen waren, werden her en der verspreid, zonder ongelukken te veroorzaken. Een aantal bomen werd ontworteld. Di chauffeur van de vrachtwagen, de 25-jarige W. B. uit Nieuwenhoorn kreeg een shock. ALPHEN AAN DEN RIJN Uitstapje KAV. De pl. afd. van de kath. arbeidersvrouwen heeft aan tientallen leden een prachtig geslaag de uitgaansdag geboden naar Arn hem en omgeving. De reis ging over Reeuwijk, lang de plassen naar Gouda. Hier werden de Oude Kerk en het historische stadhuis bezichtigd. Langs Utrecht werd naar Zeist gereden waar o.m. het fraaie Slot in het prachtig ge legen park aandacht kreeg. Via Drie bergen werd Leersum bereikt. Hier werd koffie-pauze gehouden. In het volgend pleisterplaatsje Westerbou- wing gebruikten de dames de boter ham. Op het programma stond voorts ook een bezoek aan het openlucht museum maar de aanhoudende regen verhinderde dit. In de Posbank te De Steeg dronk men thee en schonk men veel aandacht aan het prachtige na tuurschoon. Men voorzag zich van bosje hei, alvorens de reis terug Nederlandse Dahlia-cultuur op eenzame hoogte De zalen van het Hillegomse Tres long 1100 vierkante meters zijn vrijdag, zaterdag en zondag het po dium van de Ned. Dahliavereniging. Een podium, waarop men ruim 20.000 dahlia's zal exposeren: van de enorme grootbloemige decoratieven tot de grappige miniatuur Topmix-dahlia's met bloempjes niet groter dan een zilveren gulen. Vrijdagmiddag wordt deze grote internationale dahliaten toonstelling om 12.30 door Hillegoms eerste burger, jhr. mr. drs O. F. A. H. van Nispen tot Pannerden officieel geopend. Ook Duitse en Tjsechische kwekers zullen op deze tentoonstel ling exposeren. Alle vooraanstaande dahliakwe kers zullen van de partij zijn met een uitgelezen collectie bloemen en tal van nieuwigheden. De vaderlandse dahliakwekers staan thans op een eenzame hoogte met hun cultures. werd voortgezet naar Schaarsbergen. In ..De Hemelberg" wachtte het opge togen gezelschap een goed verzorg de warme maaltijd. Over de nieuwe weg van Arnhem naar Utrecht werd de terugreis voortgezet. Nog eenmaal werd halt gehouden en wel in Woerden voor een dronk. Daar trof men gezellige muziek en weldra maakte een groep dames, die van vermoeidheid geen blijk gaven, een dansje. Even voor tien uur arriveerde men in Alphen waar de dames nog lang zullen napraten over de mooie tooht, vol afwisseling van kunst, his torisch schoon en heerlijk natuur schoon en fraaie bouwwerken, en prachtige wegen. Wereldvijand no. 1 der kwekers, het virusziek, heeft men enkele jaren ge- j leden de oorlog verklaard en het is I verbazingwekkend, wat men heeft j weten te bereiken. De gezondheids- toestand van de Nederlandse dahlia's is beduidend beter dan die in de Engelse, de Duitse, de Belgische kwe kerijen en dat had tot gevolg, dat men in Engeland het importverbod voor Nederlandse dahlia's enkele ja ren geleden ophief. OOK DE AMATEURKWEKERS. Naast de vakmensen komen ook de liefhebbers. Deze hebben zaad van de Ned. Dahliavereniging gekregen en tonen thans hun nieuwe aanwin sten. Men moet niet denken, aldus de heer R. M. v. d. Hart de oud-re dacteur van het Weekblad v. Bloem bollencultuur, dat deze altijd moe ten onderdoen voor de zaailingen van de vakmensen. De amateurs krijgen een plaats in de keuringszaal en de vakmensen in de grote beurszaal, ter wijl men door de vele aanvragen om plaatsruimte gedwongen ook nog de ruime foyer voor expositieruimte zal moeten gebruiken. Ruim 20.000 bloe men zullen geëxposeerd worden. Niet alleen in tientallen verschillen de soorten, maar ook in de verschil lende typen. Zowel voor vakman als voor liefhebbers zal het interessant zijn deze show te bezichtigen, omdat men buiten in de voor „Treslong" gelegen demonstratietuin gele genheid krijgt vele soorten óók in de tuin te zien. Verder is daar natuurlijk de kamp om de wisselbeker voor de beste dahlia van 1957. Het is héél moeilijk tevoren een prognose te maken, daar er vele gegadigden voor zijn En het staat dan ook reeds nu vast, dat de jury die de inzendingen zal moeten beoordelen een zware taak krijgt. (84) Gisteravond kwam de raad van Nieuwveen ten Raadhuize onder voorzitterschap van burgemeester B. Kammenga in openbare vergadering bijeen. De heer L. van Vliet was met ken nisgeving afwezig. Van de Stichting Voor en Nazorg Geesteszieken was bericht binnen ge komen dat de huidige subsidie van 6 cent per inwoner ontoereikend gevraagd van 9H cent per inwoner. Op voorstel van b. en w. gaat de raad hiermede accoord. Afwijzend wordt beschikt op een ingekomen verzoek om subsidie van het Humanistisch Thuisfront. Van Ged. Staten was bericht bin nengekomen om de op de begroting staande post van ƒ700.voor ver lichting nabij de woningen van de landbouwers Lam en Soede af te voeren daar het hier naar de mening van Ged. Staten een particuliere aan gelegenheid betrof. Door de landbouwer C. J. Bos was een schrijven ingediend houdende het verzoek om aanbrenging van een straatverlichting langs de Hogendijk. Aangezien het hier, volgens b. en w., een openbare weg betreft verzochten zij de raad dit verzoek in te willigen. De kosten werden door de N.V. Lug- dunum geraamd op ruim 1400. Na enige discussie gaat de raad hier mede accoord. Door het verificatiebureau was de jaarrekening 1956 van het gemeente lijk woningbedrijf aangeboden, waar. uit bleek dat deze rekening sloot met een batig saldo van ƒ400. De voorlopige vaststelling van het bedrag ten behoeve van het open baar onderwijs aan de bijzondere scholen werd vastgesteld op 34.86 per leerling. De looncompensatie van 2% van de jaarwedde van het gemeenteperso- neel in verband met - de huidige huurverhoging wordt zonder hoofde lijke stemming door de raad vastge steld. Geheel los hiervan werd aan de gemeentesecretaris een verhoging van ƒ700.van zijn jaarwedde toe gekend met terugwerkende kracht vanaf 1 januari 1956. De geloofsbrieven van de heer J. van 't Kruis werden in orde bevon den. Vervolgens deelt de voorzitter me de dat de bestedingsbeperking ook voor de gemeente Nieuwveen min der prettige gevolgen heeft. Er is namelijk van Ged. Staten bericht binnen gekomen dat zij afwijzend staspi tegen vernieuwing van de straatverlichting in het dorp. Ten overvloede zij echter medegedeeld dat de straatverlichting langs het Jaagpad hiervan geen hinder zal on dervinden. Bij de rondvraag maakt de heer Vreeken aanmerking op de slechte verlichting van de cijferreeks in de wijzerplaat aan de achterzijde van de gemeentetoren. De heer Zemel vraagt naar de mo gelijkheid tot demping van een ge deelte sloot voor de woning van de heer Aartman. Voorts vraagt spreker de riolering in de voormalige boe- zemsloot nabij de Kerkstraat te her nieuwen, daar de toestand voor en kele bewoners aldaar grote moeilijk heden met zich medebrengt. Even eens verzoekt de heer Zemel de eige naar van het pand bewoond' door D. Kalshoven alhier, aan te schrijven tot opruiming of verbetering van een bouwvallige schuur op zijn erf, aan gezien deze schuur gevaar oplevert voor de omgeving. Ook brengt spre ker de moeilijkheid van het parke ren in -de Dorpsstraat ter sprake. D^heer T. Baas vraagt inlichtingen omtrent de financiering van de nieuw te bouwen woningwetwoningen aan het Schoterveld. De heer Baas vraagt tevens of de huidige huurverhoging van toepassing is op alle gemeente woningen. De heer G. C. van der Weijden maakt aanmerkingen op de straatver lichting in Blokland, daar deze niet aan de eisen zou voldoen. De voorzitter deelt aan de heren Vreeken en Zemel- mede, dat het een en ander zijn volle aandacht heeft, hoewel men bij demping van de door de heer Zemel genoemde sloot, op grote moeilijkheden zal stuiten. Op de vragen van de heer Baas deelt de voorzitter mede, dat het onder de huidige omstandigheden zeer moei lijk is om de beschikking te krijgen over gelden tegen het door de re gering vastgestelde rentepercentage van 4}<%. Aangezien er door het Ministerie van Wederopbouw en Volkshuisvesting en het Ministerie van Financiën onderling overleg ge pleegd wordt, moet men deze gang van zaken niet al te somber inzien. „De Witpen". Concours met oude en jonge duiven vanaf Roosendaal over een afstand van 78 kilometer. De duiven gelost te 11.25 uur. Aan komst eerste duif 12.30 uur. Snelheid 11.85 meter per minuut. Zuid-westen wind en buiig weer. De uitslag was als volgtt H. Burg- graaff 1, 3, 4, 10; C. van Bemmelen 2, 8, 11, 17, 20; A. Bijl 5, 14, 15, 22, 23; J. de Groot 6; C. van Leeuwen 7; J. Meijer 9, 12; mevr. Roovers- Abels 13, 16, 18; G. Oskam 19; Was- senberg 21. Geboren: Antonie z van A. Lam en J. de Jong. Ondertrouwd: J. J. C. Verhorst, 62 jr, wedn. van J. C. Ie Clercq en T. T. de Geus, 60 jr; wed. van J. Rooden- burg. Gehuwd: L. A. Lebesque en J. M. v. Trigt; G. A. v. d. Pijl en A. M. C. Schoorl. Overleden: D. A. Bos, 45 jr echtg. van M. v. d. Heden; S. Aaij, 83 jr on gehuwd. R0EL0FARENDSVEEN VERGADERING BLOEMBOLLENCULTUUR. In café „De Vier Heemskinderen" kwam de Alg. Ver. voor Bloembol lencultuur in een zeer matig bezoch te vergadering bijeen onder voorzit terschap van de heer Elstgeest. Be treffende de ziekte van het bestuurs lid de heer J. A. v. d. Zwet zeide de voorz. vernomen te hebben dat deze omstreeks half oktober weer thuis zou komen, en spr. hoopte dan ook dat hij hem op een volgende verga dering weer zal mogen begroeten. Ten aanzien van de bollen merkte de voorz. op, dat de groei gunstig, maar de prijzen niet naar wens wa ren. Terwijl van de verkochte bollen de opbrengst nog belangrijk zal ver minderen vanwege de zware hef fingen. Voor een oplossing van de moeilijkheden in de bollenhandel zag de voorz'. meer in mechanisatie der bedrijven dan in een verhoging van de minimumprijzen. Urgent noemde de voorz. dit om tot een kostprijs verlaging te komen. Na lezing der notulen kwam de beschrijvingsbrief voor de Algemene Vergadering in Haarlem in behande ling. Een uitgebreide bespreking ont spon zich over het bestuursvoorstel tot verhoging der minimumprijzen, alsmede het prijsklassesysteem. Na een gehouden stemming ver klaarde het grootste gedeelte der vergadering zich vóór de prae-advie- zen van het hoofdbestuur. Tot afge vaardigden naar deze vergadering werden benoemd de heren Jac. Bak ker en Joh. Straathof Cz. uit Rijp- wetering. Tot slot sprak voorz. Eist- geest zijn dank uit voor de vlotte af werking der vergadering en sloot met de wens dat de trekkerij en bol lenteelt in 1958 weer betere resulta ten zal afwerpen. N00RDWIJKERHCUT Natuurlijk is het niet zo'n feest ge weest als vorig jaar, toen de wed. P. v. d. Nieuwendijk—Van Kampen haar 100ste verjaardag vierde, maar toch is de 101ste verjaardag ook lang niet ongemerkt voorbij gegaan. Het werd zelfs in de middag nog zo druk, dat het bijna te veel werd voor de jarige en zij zich even terug moest trekken om wat te rusten. Reeds om 8 uur in de morgen be gon de feestdag en wel op een voor Opoe, voor wie de gang naar de kerk te veel is geworden, zeer bijzondere wijze. In de mooie kamer was een al taar gemaakt en hier droeg kapelaan Donkers van de St. Victorparochie een H. Mis op, welke behalve door de feestelinge zelf slechts werd bijge woond door haar zoon en dochter, die met haar samenwonen en haar zoon, broeder Antonius, missionaris van Scheut Deze broeder, die 30 zware jaren missie-arbeid achter de rug heeft en 7 jaar geleden zwaar ziek uit de missie terugkeerde, is nu weer behoorlijk gezond, vooral in aanmer king nemende, dat hij 71 jaar oud is. Na de H. Mis gebruikte kapelaan Donkers met de jarige het ontbijt. Later op de dag kwamen kinderen en kleinkinderen, andere familieleden en vele goede kennissen. Pastoor Vollaerts kwam persoonlijk evenals mevr. v. d. Weijden, echtgenote van de burgemeester, die wegens ambts bezigheden verhinderd was zelf te ko men. Ook de huisarts, dokter Van Praag, kwam zijn oudste patiënte ge lukwensen. Vele schriftelijke felicitaties kwa men ook binnen alsmede bloemen en fruit. Opoe was 's avonds wel moe, maar even vitaal als bij haar 100ste ver jaardag heeft zij toch ook nu weer de bijzondere vermoeienissen door staan.

Leidse Courant | 1957 | | pagina 8