Gemeenteraad van Alphen plukhaarde over woonruimte-commissie Gemeenteraad Leiderdorp had bezwaren tegen uitbreidingsplan Jong Rijnland in Rome uNA 3 Gelukwens aan oud-burgeineester Schokking Op de heer v. d. Meent na was de Alphense gemeenteraad vrijdag avond weer voltallig bijeen. Als se cretaris fungeerde deer J. Constand. se, referendaris ter secretarie. De vergadering verliep met be trekking tot de agenda viijwel ge heel eensgezind, maar bij ae toege voegde agenda: benoeming van vijf leden, twee plaatsvervangende leden en een voorzitter van de commissie van advies inzake de woonruimte verdeling kwam de politieke ver deeldheid stormachtig om de hoek kijken. Verplicht aftredend waren de he ren Cnr. A. v. d. Mark ei» L. Ges man. Beiden niet raadsleden. Herbe noembaar de heren W. Geerlof, Ph. H. Rogaar en H. Brokaar, allen raadsleden. In de plaats van de heer Gesman werd aanbevolen de heer G. v. Staalduinen, in de plaats van de heer v. d. Mark het raadslid A. F. Ruijssenaars. De heer Rogaar op zijn beurt beval de benoeming aan van een vrouwelijk lid en noemde mevr. KromhoutNachtegaal. De heer Ges man stelde de heer W. v. Beijeren als candidaat. Tevoren had de heer Gesman verzocht het desbetreffend wetsartikel zoveel mogelijk te bena deren en deskundigenen voor deze functies te benoemen en drong aan het aantal niet-raadsleden woon ruimte-commissieleden niet te ver minderen. De voorzitter merkte op, dat hieromtrent geen wettelijke richtlijnen zijn; het is slechts een aanbeveling van de minister. De raad stoorde zich niet aan het pleidooi van de heer Gesman en her benoemde de heren Rogaar (P.v.d.A), Brokaar (C.H.), Geerlof (A.R.) raadsleden en de heren Ruijsse naars (K.V.P.) raadslid en Van Staalduinen als enige niet-raads. lid respectievelijk met 14, 16, 15, 14 en 15 stemmen. Tot plv. leden werden benoemd de heren W. van Beijeren (17 st.) en J. v. d. Lee (raadslid) met 14 st Ook de benoeming van een voor zitter van deze commissie had wat voeten in de aarde. De heer Ph. H. Rogaar (P.v.d.A.) vervulde deze functie in de afgelopen periode. De heer Gesman stelde hiervoor thans de heer G. v. Staalduinen als candi daat. Prompt heeft de heer v. d. Ak ker (P.v.d. A.) zijn fractiegenoot -de heer Rogaar aanbevolen. Met de hakken over de sloot behaalde deze de overwinning. De heer Van Staal duinen kreeg 7 en de heer Rogaar 9 stemmen (1 blanco) en 1 stem op de heer Geerlof. Op een desbetreffend verzoek van de voorzitter antwoord de de heer Rogaar, dat hij, ondanks de schrale meerderheid de functie wederom zal aanvaarden. De heer Gesman sprak zijn teleur stelling uit over de gang van zaken. Hij kon er zich in het bijzonder niet mee verenigen, dat het aantal niet raadsleden voor dei', commissie we derom met één is verlaagd. Van de aanvankelijke opzet, dat in bedoelde commissie vijf niet-raadsleden zitting zouden hebben is weinig gereali seerd, nu er nog slechts één is over gebleven. Hfj noemd dit een „haast egoïstisch beleid". Dat er ook geen huiseigenaar in de commissie zit, achtte de heer Gesman een blijk van onjuist beleid. Hij zei deze ontwik keling van de zaken bij G. S. bekend te zullen maken. De voorzitter was het ronduit niet met de heer Gesmans eens. Wat zijn laatste opmerking betreft, zei de burgemeester, dat de uitslag ook van gemeentewege bekend zal jvorden gemaakt bij G. S. Dat er overwegend raadsleden in deze commissie zitting hebben, vond de voorzitter eer een Nieuwe ontslagen in bouw-industrie De directie van de bouwmateria len-industrie Oosthoek en Zoon n.v. te Alphen a. d. Rijn heeft zich vrij dag genoodzaakt gezien aan achttien van haar werknemers in haar afde ling betonfabijjkage, ontslag aante zeggen. Het betreft in hoofdzaak werkne mers die niet in de gemeente woon achtig zijn. De directie motiveert haar besluit met een verwijzing naar de veel be sproken bestedingsbeperking, waar van de gevolgen zich ver hebben doorgewerkt ten nadele van de afzet mogelijkheden. Het betreft in Alphen a. d. Rijn de tweede industrie in de bouwmateria len-sector, waarvan de directies tot een dergelijke maatregel hebben moeten besluiten. Vragen over voetbalveld. N.a.v. het feit, dat de consuls van de K.N. V.B. de voetbalterreinen van de v.v. „Alphia" aan de Oranje Nassausin- gel hebben afgekeurd, heeft het raadslid, de heer Ph. H. Rogaar de volgende vragen aan het college van b. en w. gericht: 1. Is het juist dat het aan de voet balvereniging „Alphia" verhuurde gemeentelijke sportterrein door de K.N.V.B. zijn afgekeurd. 2. Zo ja, kunnen b. en w. dan mededelen welke instantie verant woordelijk moet worden gesteld voor de slechte toestand waarin dit sport terrein reeds in enkele jaren na de oplevering is komen te verkeren? 3. Zijn b. en w. niet van me ning dat het betrokken terrein zo danig dient te worden gereviseerd, opdat het aan de door de K.N.V.B. gestelde eisen voldoet? 4. Welke maatregelen denkt uw college dan te nemen? verbetering, dan een verslechtering, om wille van de critiek die hen van buiten te wachten staat. Ged. Staten van Z.H. hebben hun goedkeuring onthouden aan het raadsbesluit d.d. 22 febr. j.l. inzake aankoop van de boerderij „Delft- zicht". De heer Duin wilde de mo tieven weten. Hierop antwoordde de voorzitter, dat G. S. het nog niet zo urgent achten en er ook geen geld is om te betalen. Deze motieven gel den ook voor andere zaken, o.a. voor de aankoop van 28 woningen. De voorzitter maakte niet nader publiek v/elke woningen het zijn. Bij het voorstel tot aanleg van een straat ten behoeve van de 18 étage woningen nabij de Koningin Juliana- brug, maakte de heer Gesman be zwaar tegen de post „groenvoorzie ning". Hij bepleitte niet verkleining van de hiervoor bestemde grond, maar wel versobering in de aanleg. Het voorstel tot het aangaan van een geldlening ad f 400.000,met de Rijkspostspaarbank werd terug genomen, omdat de kwestie nog niet rond is. De raad besloot het maxi mum kasgeldleningen en rekening courant-opnamen te verhogen tot 9 miljoen. De raad verleende voorts een cre- diet ad 1050.voor het treffen van beveiligingsmaatregelen ten aan zien van het verkeer in de omgeving van de Toussaintstraat en het gelijk namige plein. Voor de aanvang van de vergade ring deelde de voorzitter mee, dat mr F. M. A. Schokking, de vroegere burgemeester óók van Alphen aan den Rijn benoemd is tot Dijkgraaf van het Hoogheemraadschap van Rijnland. De raad ging ermee ac- coord, dat de gemeente, mede namens de raad, aan mr Schokking een ge lukwens zal doen toekomen. Kantoorgebouw Scheepswerf. Architekt P. Groenhart alhier, heeft namens de N.V. Scheepswerf Alphen Julianastraat alhier, het uitbreiden van een kantoorgebouw aan de Em- malaan gegund aan de fa P. Vonk jr, alhier. Alphense Boys speelt legen Esto. Het eerste elftal van de Alphense Boys speelt morgenmiddag op haar terrein als laatste oefenwedstrijd voor de op zondag 8 september a.s. te beginnen competitie, tegen het sterke eerste elftal van Esto, dat zon dag j.l. met niet minder dan 8-3 bij Altior won. Geb.: Derk Jan z. v. A. de Leeuw en J. Voorma; Maria Clazina d. v. J. P. Poeldijk en C. G. Hijiman; Cor- rinne d. v. C. Westmaas en K. J. Krotje; Maria Roberta Hendrika d v. F. W. J. Eppink en T. J. T. Uijting; Johanna Snel Maria d. v. C. Wols- wijk en E. G. Lagerweij; Leonardus Wilhelmus z. v. H. B. Aartman en C. M. van der Kleij; Adriaan z. v. W. de Jong en J. A. van Os; Wilhelmus Petrus z .v. W. P. Pont en J. M. de Blanken; Carolina Adrians d. v. L. C. de Jong en A. Naber; Irene d. v. A. Pellekooren en A. P. Henke; Pe- tronella Erika d. v. R. van Dijk en P. J. van der Lee; Maria d. v. C. A. Eikelenboom en C. M. Hofland; Antoinette d. v. G. Rietveld en M. C. Versluis; Cornelis Antonius z. v. H. A. van Veen en J. E. Straver. Ondertr.: Pieter Bernard 23 jaar en Helena M. M. Scheerder 22 jaar; Adrianus Th. Dongelmans 23 jaar en Hasseltje C. van Engelen 20 jaar; Agerinus Oudshoorn 25 jaar en Jan netje van Leeuwen 22 jaar; Jan G. de Rooij 22 jaar en Jansje Koopman 26 jaar. Getr.: Marinus M. Bezuijen 24 jaar en Gerarda van Nielen 19 jaar; Al- bert Ram 25 jaar en Wilhelmina W. Redegeld 25 jaar; Nicolaas W. Roze- boom 22 jaar en Janny I. Gubler 18 jaar; Cornelis Versteeg 22 jaar en Aletta M. Langhout 21 jaar; Willem Overgaauw 26 jaar en Grietje Vis 27 jaar. Overl.: Adriana M. Kuiper 70 jr; Johanna Harting 6 jaar; Willem Henri van Delden 82 jaar. Vóór de raad van Leiderdorp, gis teravond onder leiding van burge meester N. v. Diepeningen bijeen haar taak aanving, vond eerst een beëdiging plaats van het nieuwe raandslid, de heer E. J. VekLhuyzen als opvolger van de heer C. de Graaf. Bij een lange rij mededelingen was o.a. de goedkeuring van het raads besluit van 26 april j.l. inhoudende aankoop van huis met schufen enz. van de heer P. Vromesteyn aan de Van der Valk Boumanweg. Hier voegde de voorzitter aan toe, dat het juist 's morgens gelukt was een lening, groot 160.000, aan te gaan voor aankoop van genoemd comp'ex. Deze aankoop houdt verband met een wijziging van het uitbreidings plan genoemd in punt 11 van de raad. Wethouder Snel wenste de voorzitter geluk met het slagen van deze lening, wetende hoeveel moeite en tijd daaraan door de voorzitter is besteed. Voor de adviescommissie inzake de woonruimtewet was het weer tijd om af te treden waardoor een nieuwe commissie moest worden gekozen. De oude commissie werd met alge mene stemmen herkozen met dien verstande dat in de plaats van de heer S. J v. d. Stoel, die niet meer in aanmerking kwam, werd gekozen de heer M. Moraal. Het verzoek van het bestuur van de Munnikkenpolder in zake een bijdrage voor het herstel van de Munnikkenweg werd afge wezen omdat de consequenties daar van niet zijn te overzien. Bij de behandeling van het onbe- woonbaarverklaren van de woningen Hoofdstraat 208 en 210 vraagt de heer v. Winkel of dit voor de bewo ners nog voordelen oplevert. Dit is in zoverre het geval dat, wanneer de onbewoonbaarverklaring is goedge keurd door de inspectie van vollb- huisvesting, de huur wordt terug gebracht tot het peil van voor 1940. Enige discussie vergde ook punt 4 van de agenda, het voorstel tot af wijzing van het beroepschrift van de heer W. Schneider inzake verbetering van het pand Jaagpad nr 13. Hoewel de heer Schneider had aangedrongen op onbewoonbaarverklaring willen b. en w. hier niet aan en vinden dat de woning nog wel in zodanige staat is te brengen dat deze als woonhuis acceptabel is. De heer v. Winkel zegt, dat de voorgeschreven aan te bren gen verbeteringen ver uit gaan bo ven de wensen van de bewoners en vraagt enige soepelheid inzake het verbeteren van de woning, omdat de te maken kosten dan in de huur zou den moeten worden verdisconteerd. Wel waren de bewoners bereid een huurverhoging te accepteren daar de heer v. Winkel vreest dat als de voorgeschreven verbeteringen wor den aangebracht de huur die toch al verhoogd wai opnieuw zou stijgen Ook de heer Los vindt dat hier mi nimale eisen moeten worden gesteld Ou., het huis te verbeteren. De voorzitter antwoordde, dat het in het belang van de bewoner is dat genoemde verbeteringen worden aan gebracht. Als het gaat om verbete ringen die voor de huurder financiële gevolgen hebben wil men er meest niet aan. Wat betreft het beroep van de heer Schneider begrijpt de voorz. dat het met de plannen van de eige naar zou stroken als het huis onbe woonbaar werd verklaard. Maar de voorz. vindt het onverantwoord in verband met de woonruimte om dit te doen. Hij licht deze kwestie uitvoe rig toe en zegt dat het niet de bedoe ling is om de genoemde verbeterin gen in zijn geheel uit te laten voeren. Na verdere duscussie wordt het voor stel van b. en w. z.h. st. aangenomen. Bij de benoeming van een nieuw lid van de culturele raad van Leiderdorp uit de heer Los zijn bezwaar dat in deze raad alleen vertegenwoordigd zyn bestuursleden van diverse ver enigingen. Volgens hem wordt daar door niet het algemeen belang ge diend maar wordt het meer een be- langeninstituut der verenigingen. De heer Nievaart bestrijdt dit en vindt de mutaties die in de culturele raad plaats vinden als gevolg van af treden van bestuursleden geen be zwaar. Na stemming werd, bij enke len candidaatstelling, de heer A. v. Dorp, als opvolger van de heer Koens benoemd als afgevaardigde van de voetbalvereniging RCL. Het uitbreidingsplan. Bij het volgend punt voorstel inzake een wijziging van het uitbrei dingsplan ten Noorden van de Ber kenkade zegt de heer Boot dat hy dit niet juist acht tegenover de geves tigde nieuwe industrieën aan de Van der Valk Boumanweg. Zijns inziens is de mogelijkheid niet uitgesloten, dat door de wijziging deze industrie ën er weer zouden moeten verhui zen en uitbreiding niet mogelijk is. Ook de heer Los heeft deze bezwa ren en was bang dat een nieuw ge bouwd pand ten offer zou vallen aan een nieuw geprojecteerde straat en was daaram maar matig te spreken over de voorgestelde wijziging. De voorzitter antwoord, dat voor de ge uite vermoedens niet de minste grond bestaat omdat alleen maar beslist moet worden of er een wijziging zal worden voorbereid en er nog niets vaststaat. De raad behoudt tenslotte het recht de wijziging te beoordelen. De aantekening op het bestaande uitbreidingsplan behelst alleen dat momenteel op dat gedeelte geen bouwvergunningen worden gegeven. Hetgeen inhoudt dat gevestigde be- I drijven geen vergunning kunnen krij- 'gen voor uitbreiding, aldus de heer Boot. Inderdaad is dit het geval, zegt de voorz. Toen gaat de raad akkoord om een wijziging te laten voorberei den. Voorts werd nog besloten, ten be hoeve van de aanleg van de nieuwe Rijksweg aan de prov. Waterstaat te verkopen 300 400 m2 water a 1.10 pe. m2. Aan het verzoek van de heer Groenevëld om enige wijziging te brengen in de voorzieningen aan zijn eigendommen als vergoeding voor schade ontstaan bij het doortrekken van de M. G. Splinterlaan zal gevolg worden gegeven aangezien is geble ken dat dit geen meerdere kosten met zich brengt. Met de N.V. Bank van Ned. Ge meenten zal een overeenkomst wor den aangegaan voor een extra kre diet in rekening-caurant groot 625.000.voor de maand augustus daar het niet gelukt is om een of meer vaste geldleningen te verkrij gen voor het financieren van de on- derhande zijnde of nog aan te van gen werken. Voor de maand september is even eens een krediet aangevraagd maar hierop was nog geen aanbieding ge komen. B. en w. stellen voor om dit krediet voor de maand september te stellen op 800.000.of zoveel min der als de Bank aanbiedt. Zonder dis. cussie aanvaard. By de rondvraag in formeerde de heer Nievaart of er geen paal en perk is te stellen aan de uit breiding van de nerts-farm aan de Splinterlaan die soms ondragelijke geuren verspreidt. Dit is in onder zoek, aldus de voorz. Met deze luch tige kwestie eindigde de raadszit ting. ALKEMAUE Doktersdienst. Voor zondag wordt de doktersdienst waargeno men door dr. v. d. Werf en dr. Brink horst BODEGRAVEN ZIEKENDAG Woensdag 28 augustus jl. hield de „Zonnebloem', afdeling Bodegraven, een „ziekendag" voor haar zieken in het Parochiehuis. Ook verschillende ouden van dagen wdren hier tegen woordig. Welwillende parochianen hadden hun auto voor het vervoer beschikbaar gesteld, terwijl enkele dames tijd noch moeite hadden ge spaard om deze dag met zorg voor te bereiden. Om tien uur werd de H. Mis op gedragen door pastoor Janus, die onder de dienst de zieken op toe passelijke wijze toesprak. Na de H. Mis volgde een gezamenlijk en ge zellig ontbijt. Een spannende verlo ting met aardige prijzen viel zeer in de smaak. Na de koffietafel werd een geestelijke overweging gehouden, gevolgd door een kort Lof, door pas toor Willemsen uit de Meye. Pater de Lange O.F.M. vertoonde aan de hand van een reeks fraaie, gekleurde lichtbeelden het leven van Maria als medeverlosseres en Moeder. Een kopje thee en een gezellig samenzijn vormden het slot van deze mooie dag, die allen voldaan en ge sterkt heeft. Een woord van dank verdient zeker nog het dameskoortje dat op zo'n keurige wijze zijn mede werking verleende. Met voldoening kunnen de dames organisatrices, bij gestaan door dames van het plaat selijk Rode Kruis, op deze geslaagde dag terugzien. Geslaagden. Voor het midden standsdiploma slaagden dezer dagen de dames C. Bakker, A. v. Dam; G. Korver; H. Peters; A. de Wit; en de heren H. van Aelst; J. Baelde; J. Kippersluis; J. Kruik; K. van Leeu wen; G. Looyen; A. Nagel; W. Oos- terom; J. Vergeer; J. Vermeulen; A. Versluys en J. van der Vis, allen leerlingen van de cursus van de heren D. Visser, J. Kleinhout en P. Sjaardema. Doktersdienst. Voor het komen de weekeinde zal de medische dienst worden waargenomen door dr. S. Beye, Wilhelminastraat, tel. 2113 en Zr. Stutvoet, Vosholstraat 2, te Zwammerdam. BOSKOOP Vele parochianen hebben don derdagavond afscheid genomen van kapelaan Zondag, die gedurende 3 jaren het wel en wee met hen heeft gedeeld. Tussen een erehaag van gidsen, kabouters, welpen en ver kenners werd de kapelaan het r.k. verenigingsgebouw binnen geleid waarbij de drumband van de verken ners muzikale medewerking ver leende. Nadat het jongenskoor, onder lei ding van mej. De Jong, de scheidende kapelaan had toegezongen hield pas toor Lauwrier een korte inleiding waarna hij de kapelaan in treffende bewoordingen toesprak en hem het cadeau van de parochie 'n couvert met inhoud overhandigde- Vervol gens werden woorden van dank ge sproken door de heer J. H. M. Roze- meijer, namens de leerkrachten en leerlingen van de r.k.-ulo school; eerw. zuster M. Angela, namens de leerkrachten en leerlingen van de r.k.-lagere school; de heer A. Bin ken, namens de K.A.B.; de heer A. v. Rijn, namens St. Deus Dedit; de heer G. v. d. Erf, namens de gymnastiek vereniging G.D.S.; de heer A. Stolker namens de Instuif r.k. Jong Boskoop: de heer Th. Pannebakker, namens de jeugd, die tevens het geschenk van de gehele jeugd overhandigde, een fraaie pick-up en daarmede een har- tewens van hun aalmoezenier in ver vulling deden gaan. Mej. de Jong sprak namens het jongenskoor en deelde daarbij mede, dat een gramofoonplaat was opgeno men van het jongenskoor, welke plaat zal worden nabezorgd. De heer M. Snabel sprak namens de toneel vereniging St. Willibrordus en mevr. de Korte-de Jong, namens de zieken en ouden van dagen, die een warme plaats in het hart van de kapelaan innamen. Meerdere sprekers lieten hun woorden van dank vergezeld gaan van een envelop met inhoud, waarmede de kapelaan naar eigen inzicht mee kan handelen, terwijl ook nog enkele niet-sprekers een envelop met inhoud overhandigden. Een daverend slot vormde het af scheid van de drumband van de ver kenners. die op het toneel staande, een afscheidsfanfare ten beste gaven. Kapelaan Zondag sprak vervolgens woorden van dank waarvan hij nie mand wilde uitzonderen. Schaakver. „Inter-Nos". In de onder voorzitterschap van de heer A. Sytzema in hotel „Neuf" gehouden Jaarvergadering van de Schaakver. „Inter-Nos", memoreerde de voorzit ter allereerst de degradatie van het eerste en tweede tiental, hetgeen naar zijn mening reden was, dat de clubavonden trouw dienen te worden bezocht. Na de jaarverslagen volgde de prijsuitreiking. De wisselbeker met medaille kwam in het bezit van de kampioen 1957, de heer A. Bone faas, die het kampioenschap ongesla gen bereikte met 14*/$ punt uit 18 partijen. Bij de gehouden bestuursverkiezing werden de aftredende bestuursleden, de heren J. A. Loef en S. J. v. Wyk met grote meerderheid van stemmen herkozen. Het bestuursvoorstel tot openstelling van de jaarlijkse een daagse wedstrijden voor niet-Bosko- pers, stuitte op meerdere bezwaren van de leden, waarna dit voorstel door de voorzitter werd teruggeno men. De avond werd gevuld met een gongwedstrijd, waaraan door 31 leden werd deelgenomen. Na de 5e ronde bleven als prijswinnaars over de he ren A. Bonefaas, C. Slingerland, W. Trapman en Fr. van Leeuwen. De drie eerstgenoemden kwamen in het bezit van de prijzen die door de heer G. Lamoree beschikbaar waren ge steld. KOUDEKERK Kindje overleden. Het driejarig dochterje van de familie Hogenes al hier, dat verleden week overdekt met ROME, 26 augustus 1967. De gro te dagen van de K-AJ.-Rome-kruis- tocht zijn al weer voorbij. Vanmorgen waren enkelen van ons getuigen van het „warme" afscheid van een groep Brazilianen, en zo gaat dat door. De eerste groep Nederlanders is ook al weer vertrokken. Maar wat wij als Rijnlanders hier in dit zonnig-feestelijke Rome heb ben meegemaakt is overweldigend genoeg geweest! Het heeft ons werke lijk allemaal zo „wereld-wijd" ge maakt. Alles werkt daaraan mee in deze „wereld-wijde" stad: mét de der tigduizend vanuit alle werelddelen hebben wij bij het Colosseum gestaan op die zaterdagavond. Wij hebben zondag het Sint Pietersplein letterlijk overstroomd. Dertig duizend jonge mensen mar cheerden langs de Via della Concilia- zione op naar het geweldige plein en aan het einde van het grote spel dat daar werd opgevoerd kwam ónze Paus bij ons. Nóg gonst de stad van de K.A.J.! Je kunt er geen vijf minuten lopen zonder iemand uit een of ander land te ontmoeten met het embleem van de katholieke arbeidersjeugd. Alles bij elkaar is dit een groots en mach tig antwoord op alle mogelijke uitda gingen, die zijn gedaan door alle mo gelijke richtingen. Warm? Dat is het, maar het zou jammer zijn als die hartverwarmende zonnegloed niet over de stad hing Niemand van ons district Rijnland heefteer overigens al te veel last van en 's avonds is de koelte op de vele terrasjes heerlijk! De kelners en bedienden hebben ons gebroken taaltje al meesterlijk door en in een wip staat er ee- por tie héérlijk, óverheerlijk ijs voor je op tafel of een heerlijk koud glas li monade. En genietend van zo iets eenvoudigs, kan je op je gemak auto's, scooters en wandelaars langs je heen zien gaan. De Romeinen? Pracht mensen! Zij vinden het alleen maar jammer dat je zo raar praat en dat ze je niet goed kunnen verstaan. Maar verder is heel hun houding er een van hartelijke gastvrijheid en belangstelling. Zo zijn wy in Rome: de Hollandse „Jannen" en „benntn", de Hollandse Guurtje en Ria, Bertus, Antoon, Jos, Harry, Leo en Kees: zij maken het best en hebben nog helemaal geen heimwee, net zo min als uw speciale medewerker: kapelaan J. W. Schrama. brandwonden, opgelopen bij een val in een teil kokend water, naar het Akademisch Ziekenhuis te Leiden werd gebracht is daar aan de gevol gen overleden. NIEUWVEEN Aanbesteding woonhuis op de Jo- hannesstichting. Door het architec tenbureau van J. Klijnsma te Amers foort, is namens het bestuur van de Johannesstichting onderhands aanbe steed: het bouwen van een woonhuis op de terreinen van de stichting. De inschrijvingen waren van hoog naar laag als volgt: M. van Beusekom en Zn te Alphen a. d. Rijn ƒ25.400; C. v. d. Bijl te Alphen a. d. Rijn f 24.692; J. de Raad te Alphen a. d. Rijn ƒ24.154; L. Visser te Nieuwveen f 22.320; Gebr. van Dijk, Kerkstraat 29, Nieuwveen 21.840. De gunning is aangehouden. R0EL0FARENDSVEEN Met ingang van lseptember zal mevr. BontjeGeerts haar flunctie als wijkverpleegster bij het Wit Gele Kruis neerleggen. Als waarnemend wijkverpleegster zal zuster Vertiaar uit Amsterdam in dienst treden. Moedercursus. Door de vereni ging Het Wit-Gele Kruis is ook dit jaar weer een zgn. moedercursus ge organiseerd. Gelegenheid tot deel name wordt niet alleen geboden aan verloofden en meisjes boven de 18 jaar. De eerste les is op woensdag 4 september a.s. van 7.30 tot 9 uur in de aula van de St. Jozefschool aan het Pastoor Snelplein. Voor het aanvangsuur des les zal er dan als nog gelegenheid zijn tot opgave van deelname aan deze cursus. Muzikale rondgang Liefde voor Harmonie". Ontelbare keren heeft de muziekver. „Liefde voor Harmo nie" reeds klaar gestaan om bij in zamelingen voor liefdadige doelein den etc. haar zeer gewaardeerde me dewerking te verlenen. Trouwens, het is algemeen bekend dat men nim mer een vergeefs beroep doet op „Liefde voor Harmonie". Naast ge noemde liefdadige inzet weet dit corps vooral ook dank zij de uit breiding met het prachtige tambours- corps aan iedere feestelijke ge legenheid en bijzondere gebeurtenis kleur en fleur te geven. Jammer is het daarom, dat deze onmisbare plaatselijke muziekvereniging nog steeds in financiële moeilijkheden verkeert. Vooral de aankoop van in strumenten baart grote zorgen, ter wijl ook een complete uniformering nog steeds tot het land der dromen en niet tot de werkelijkheid gerekend kan worden. Daarom zal er morgen (zondagmiddag) te 2 30 uur gestart worden voor een muzikale rondgang door het gehele dorp, waarbij dan gecollecteerd zal worden om de aller- noodzakeliikste kasmiddelen bijeen te krijgen. De te volgen route is via Zuideinde en Noordeinde naar het overige gedeelte van het dorp. Het lijkt ons na het bovenstaande van zelfsprekend, dat de hierbij te houden collecte voor de kas eens op een bij zondere manier bedacht wordt. TER AAR WIT-GELE KRUIS OPENDE TWEEDE CONSULTATTE-BUREÜ VOOR ZUIGELINGEN. Deze week is door het Wit-Gele Kruis een tweede consultatie-bureau geopend. Hiermede is een lang ge koesterde wens van verschillende le den in vervulling gegaan. De uitge strektheid van de gemeente is vaak oorzaak van problemen. Deze tot ieders tevredenheid oplossen is niet altijd mogelijk Het Wit-Gele Kruis kende ook zo'n probleem. Voor vele moeders was het soms moeilijk om met de baby op geregelde tijden het consultatie-bureau, dat gevestigd is in net St. Antonius Rustoord, te be zoeken vanwege d* verre afstand. Dank zij de medewerking van de plaatselijke doktoren kon het bestuur van het W.G.K. overgaan tot stich ting van een tweede consultatie-bu reau. Dit bureau is gevestigd in het café van de heer H. Bos te Papen veer. De verdeling is nu zo geregeld dat eens per veertien dagen het bu reau gehouden wordt, om beurten te Langeraar in het Rustoord, en te Papenveer bij H. Bos. Deze regeling is voor velen een welkome tegemoet koming in de moeilijkheden die de lange afstand vooral ook bij slechte weersomstandigheden .opleverde. Nu is voor vrijwel niemand het bezoek aan het consultatie-bureau een be zwaar meer, wat een belangrijke stap is op het terrein van de gezondheids zorg in deze gemeente. W0UBRUGGE Geslaagd uitstapje van de Woml. De actieve Woubrugse Midden standsvereniging organiseerde voor haar leden donderdag een uitstapje, dat alleszins geslaagd mag heten. Met drie bussen vertrokken de 114 deelnemers reeds om 7 uur in de richting Aalsmeer, waar de bloemen veiling werd bezichtigd. Hierna ging de tocht naar Hilversum. Na een stadsrondrit werd de koffie genut tigd in de NCRV-studio. De lunch pauze werd doorgebracht op Anna's hoeve, even buiten de radiostad. In de middaguren bezocht men het vliegveld Soesterberg, terwijl de thee gebruikt werd in de Pyramide van Austerlitz. Om ruim zeven uur ariveerde men weer in Woubrugge, waar men gezamenlijk aanzat aan een diner in hotel Het Oude Raedt- huys. Tenslotte bleef men nog een tijdlang gezellig bijeen om een dans je te doen. Z0ETERMEER AFSCHEID KAPELAAN C. J. v. d. KROFT. Hoewel kapelaan C. J. v. d. Kroft slechts een- jaar in Zoetermeer werk zaam is geweest, heeft hy door zijn grote beminnelijkheid en werkzaam heid zich vele vrienden verworven. Dit kwam tot uiting bij de afscheids avond, die in het parochiehuis belegd was. Velen waren gekomen om af scheid te nemen van kap. V. d. Kroft. Dat de jeugd bijzonder verte genwoordigd was valt te begrypen, als men weet, dat de scheidende ka pelaan speciaal belast was met de zorg voor de opgroeiende jeugd. De heer C. v. Leeuwen leidde namens de Raad van Overleg deze afscheids avond. Spreker wees op de grote verdiensten van kap. v. d. Kroft, die zijn beste krachten gegeven heeft voor de parochianen en meer speciaal voor het verenigingsleven. Altijd was kapelaan op zijn post en stond de besturen in hun moeilijke taak by. Als dank voor zijn vele werk bood de heer Van Leeuwen een geschenk onder couvert aan. Pastoor J. Voor ham voerde hierna het woord. Spre ker prees het enthousiasme van kap. v. d. Kroft en zijn grote ijver voor het zielenheil van de parochianen. Speciale voorliefde had kapelaan, naast zijn liefde voor de jeugd, voor het huisbezoek. Spreker dankte ka pelaan ook voor de prettige sfeer in de huiselijke kring. In zijn dankwoord betuigde kape laan v. d. Kroft zijn spijt, dat hij door de korte tijd van zijn verblijf in Zoe termeer nog zo weinig had kunnen doen. Graag had spreker nog enige tyd hier gebleven. Na de officiële bijeenkomst kwa men vele parochianen afscheid ne men van de kapelaan, waarbij hem verschillende cadeaux werden ter hand gesteld. Jubileum. Ter gelegenheid van het 25-jarig jubileum van de heer A. v. d. Berg bij de fa Brinkers n.v. werd de jubilaris met zijn familie in het hoofdgebouw door de directie ontvangen. De president-directeur, de heer G. C. Brinkers, sprak de jubila ris toe. Hij prees hem om zijn grote plichtsbetrachting en ijver, waardoor hij van jongste bediende opklom tot hoofd-boekhouder. Als blijk van waardering overhandigde hij een gouden horloge met inscriptie. Namens de personeels vereniging „Te Palensteijn" sprak de heer J. J. Pinkse; voorzitter, de jubilaris in hu moristische bewoordingen toe. Na mens de personeelsvereniging bood bij de jubilaris een grote Winkler- Prins atlas aa»i Diep ontroerd dank te de heer v. d. Berg voor de grote hulde die hem bereid was en de waarderende woorden tot hem ge sproken. Te zeven uur werd een fees telijk diner gehouden, dat de feeste ling door de directie werd aangebo den Nieuw bestuur „Pro Patria". Op de laatst gehouden vergadering van de gymnastiekvereniging Pro Patria trad het gehele bestuur af. In het nieuwe bestuur nam als voorzitter plaats de heer H. P. van Zett<v>. Tweede voorzitter werd de heer W. v. d. Berg; secretaresse werd mevr. A. den Braber-Hoogtndam; 2e secr. mej. M. Sonneveld; penningmeeste- resse mej. Jany van Hilten; 2e penn. B. Slootweg; A. Uitenbroek werd ge kozen tot toestelcommissaris. Mede gedeeld werd dat op maandag 9 sep tember een sportkeuring plaats vindt in Den Haag. Op 27 september wordt in Ons Genoegen een filmavond ge geven, waarop de allerbeste films op turngebied zullen worden vertoond.

Leidse Courant | 1957 | | pagina 5