dWipaiaag. Ai et de tend,de laan uit Broeder Van Abswoude uit Oegstgeest naarNieuw-Gunea Herfst- en wintermode-show te Londen Reuze-paling in Nieuwkoop Voor de zwaardere figuren ZATERDAG 31 AUGUSTUS 1957 n?T I ÏOTnCir- fT,TTT7AA-r PAGINA 10 Op 3 september a.s. ver trekt een mede-paro chiaan van „Kerkwer- ve", de eerw. broeder G. v. Abswoude van de Congregatie van de Mis sionarissen van het H. Hart per K.L.M. naar de Missie in Nieuw Guinea. Met toestemming van de pastoor J. J. C. M. Loo- yaard mag deze vertrek kende missionaris mor gen onder alle H.H. Mis sen een inzameling hou den voor zijn missie. Van deze broeder-mis sionaris zijn twee zus ters eveneens in de mis sie werkzaam, een in Palembang en een op Bonaire. Broeder Van Abswoude krijgt tot taak het bou wen van een nieuwe missie-statie, en alles wat daarvoor komt kij ken. Zijn taak in de missie van Nieuw Guinea is ook onze taak. De mis sionarissen doen het werk, dat voor de ver antwoordelijkheid van ieder christen komt. Die verantwoordelijkheid kan men tot op zekere collecte hoogte gfkopen door de Van Abswoude tnild te broeder gedenken. GEMEENTERAAD VAN GEULLE KOOS TWEE NIEUWE WETHOUDERS De gemeenteraad van Geulle koos vrijdagavond twee nieuwe wethou ders, nl, de heren J. Thijssen en H. W. Kurvers, ter vervanging van de wethouders, aan wie maandag jd. ontslag werd verleend. Voer zijn verkiezing tot wethouder moest de heer Thijssen eerst nog als raadslid beëdigd worden, want hij was tot nu toe nog op geen enkele raadsvergadering verschenen. De thans eveneens tot wethouder benoemde heer Kurvers was de man, die op de vergadering van 9 aug. j.l. vroeg, waarop er geweigerd had den de bovenwoning van het Groene Kruisgebouw aan een dokter toe te wijzen. STUGING VERKEERSONGELUKKEN IN DEN HAAG Drie doden, 19 zwaargewonden en 84 lichtgewonden alsmede 6 gevallen van zware en 252 van lichte schade zijn de gevolgen van 285 verkeers ongelukken, die tussen 22 en 29 aug. in Den Haag gebeurden. Tot en met heden zijn dit jaar in Den Haag 10.500 ongelukken gebeurd tegenover 9104 over dezelfde periode in 1956. Het totaal aantal doden is reeds 46 tegen 33 het vorige jaar. De leiding van de Haagse verkeerspolitie vindt deze ontwikkeling onrustba rend. m Wanneer de visser een paling van 3 pond in zijn fuik vindt, wrijft hij in zijn handen. Zo een is er niet iede re dag bij tussen al het kleingoed. Heeft hij er een knaap tussen van 5 pond, dan wrijft hij zijn ogen uit. Een dergelijke paling behoort tot de zeld zaamheden en komt zo maar af en toe eens voor. Maar zou hij u willen wijsmaken, dat hij eens een paling van 7 pond heeft verschalkt, dan zult u beslist menen, dat hij een loopje met u wil nemen. U zult het als visserslatijn beschouwen, wetend dat een visser er nu eenmaal van houdt geen klein beetje te overdrijven. Zo'n paling bestaat er immers niet. Doch na de fantastische karper van 40 pond in de voorzomer en die ko lossale snoek van vorig jaar, weet u nog, is gebleken, dat in het vrucht bare water van onze Nieuwkoopse plassen een paling van 7 pond ook tot de mogelijkheden behoort. Het was de gelukkige visser A. Le- liveld, die zo'n droom van een paling uit de zak van zijn fuik mocht schud den. Van kop tot staa.t bedroeg de lengte van deze gladde sinjeur niet meer of minder, dan 1 m. 5 cm. Om zyn middel gemeten haalde hij liefst 26 cm. HET VLIEGTUIGONGELUK BIJ BIAK. De vertegenwoordiger in Neder land van de Nederlands Nieuw-Gui- nea luchtvaartmaatschappij „De Kroonduif" heeft zoals te doen ge bruikelijk is bij ongelukken met vliegtuigen de directie van de Scot tish Aviation Ltd, die de Twin Pio neers bouwt, op de hoogte gesteld van het gebeurde met de JZ-PPX bij Biak. Verwacht mag worden, dat bin nenkort een vertegenwoordiger van de Schotse vliegtuigfabriek naar Nw- Guinea zal vertrekken teneinde ter plaatse gegevens omtrent het onge luk te verzamelen. Uit de aard der zaak heeft de Scottish Aviation de af nemers van de Twin Pioneers een me dedeling gezonden over het ongeluk bij Biak. Na sinds zijn geboorte in de verre Sargasso-zee aan onnoemelijk veel gevaren te zijn ontsnapt op zijn jaren lange tochten door sloot en plas, zag ook deze zwerver tenslotte zijn le venspad versperd door het net, het welk de loze visser voor hem had uit gezet. Begrijpelijkerwijze bestond er voor deze zeldzame vangst heel wat be langstelling. Geen hoekje is recht van 't huis, dat we hiernaast afbeelden. Het is een gewoon huis, zoals zovele an dere en er is een slagerij gevestigd, die ook niet van andere slagerijen afwijkt. Niet alléén het groenig-1 zwarte rieten dak en de witte mu ren doen het pand opvallen: We blijven erbij: het is vooral het feit, dat er geen hoekje recht is aan het gebouw. Kunt u zeggen, waar deze opvallende woning staat? De vorige week Ze noemen het allemaal de „Val brug", de inwoners van Aarlander- veen, die een oplossing inzonden voor de fotozoekwedstrijd „Met de Lens de Laan uit". Het is een aardige naam voor de ophaalbrug, die aan net einde van de Dorpsstraat het Zuideinde scheidt van de dorpskom, want het is de afsluiting van een van de ver bindingswegen met de rest van de wereld, die achter veel sloten en plassen ligt. Winnaar van de waar debon van vijf gulden werd J. A. Wijfje, Nieuwveenseweg 27 te Nieuwkoop. Wat U moet doen Schrijft O gewoon op een kaart, brief of briefje aan de pantere- dactie van onze courant, welk plekje I) in deze foto meent te herkennen. En. vergeet O vooral niet (Jw brief in te staren onder het motto: „Met de lens de laan ait". Het spaart de redactie moeilijkhe den en U behoedt (1 zelf voor de teleurstelling dat aw Inzending niet meeloot De inzendingen moeten vóór donderdag a.s. in bezit van de redactie zijn. m Uit de keuken geklapt m MENU VAN DE WEEK. Hl Aan de groenten, die op de HH markt zijn, merken we dat zo =f langzamerhand de herfst in aan- tocht is. Pronkbonen b.v., die la- ter dan de snijbonen komen, zijn nu al overvloedig te krijgen en hoewel deze boon wat grover is |H dan de snijboon, is hij toch bij- zonder smakelijk en ook al om z'n betrekkelijk lage prijs aan te H! bevelen. HlZondag: toast r et schelvis- lever, biefstuk met pronkbonen §H en aardappelen, coupe vruchten H| met eiwitschuim. Hl Maandag; r-toofschotel, spits- kool, tomaten en kaas, watergru- f= wel. 1=^ Dinsdag: gevulde slakroppen, |H rauw gebakken aardappelen, ha- vermoutpap. 1Ü Woensdag: eierragoüt in rijst- rand, andijviesla, appelmoespud- ding. §H Donderdag:bloemkool met braad- worst, aardappelen, rijstkoekjes. Vrijdag: bloemkoolsoep, aard- In Londen is een grote show van de herfst- en wintermode 1957 gehouden, uitgaande van de ver enigde maatschappij van Londen- se mode-ontwerpers. De foto links toont een mauve pakje van Charles Creed, dat een allerchar- mantste indruk maakt. Een bijzon derheid van het ensemble is de bijna diagonale plaatsing van de knopen op het jasje en die van de knopen op de rok, die recht van voren zitten. Foto midden: Twee nieuwe creaties van Norman Hartnell. Allebei met veel bor duursel. Links is „Grey Daisy" (grijs Madeliefje) een korte avondjapon met hoge hals van zilvergrijze kant. Geborduurd met een madeliefjesmotief. Rechts zien we „Brunette", een cock tail-jurk van bruine Chiffon met bruin borduurwerk en een hoge vierkant gesneden hals. Foto rechts: Een driekwarts piramy- de-mantel van Victor Stiebel uit groen velours met een kraag en manchetten van Bever-bont. appelpurée, gestoofde komkom-luchtig doormengen en het meng- mer en paprika. sel in coupes overbrengen. Gar neren met een paar vruchtjes. 1 kopje suiker, 1/4 kopje wa ter, 2 eiwitten, sap van 1 citroen, 1 1/22 kopjes verse vruchten, 3 dl room. Suiker en water tot een stroop koken. Het éiwit stijfslaan en er steeds kloppend de suikerstroop doormengen. Daarna de in kleine stukjes verdeelde vruchten en het citroensap er aan toevoegen. Dan de stijf geslagen room er |"\E MODE brengt voor de zware fi guren dikwijls proble men met zich mee Zeer veel couturiers ontwerpen hun model len speciaal voor de slanke vrouw, met als gevolg dat de meer ge vulde zusters moeite hebben de mode te volgen als gevolg van het feit, dat het groot ste deel der collecties niet op haar proportie is afgestemd. Want u weet het, dat wat de slanke vrouw kan dra gen en wat haar bizon der goed staat, maakt dikwijls de zwaardere vrouw afschuwelijk; voor haar is een ge heel ander lijnenspel vereist. Gelukkig heeft men dit ingezien en zijn er diverse couturiers die in hun collectie ook aandacht schenken aan deze categorie. Het ge volg hiervan is dat er tegenwoordig ook voor deze dames buitenge woon aardige en inte ressante modellen zijn, die. geheel op deze ty pen zijn ingesteld. Steeds wordt getracht door gebruik te maken van bepaalde effecten de illusie van slank zijn te wekken. U kent dat wel, geen strepen in de breedte maar in de lengte, hetgeen langer maakt enz. Zo toont onze foto een heel leuk pakje, japon met bijbehorend jasje in dezelfde stof, van 'n zeer fijn blauw ruitje op lichte onder grond. Dat fijne ruitje is ook weer een psy chologisch trekje, om dat grote ruiten de zwaardere figuren grof maken. Het toilet is fraai van lijn, terwijl hoedje, schoenen en handschoenen zo zijn gekozen dat ze het completeren tot een harmonisch geheel. De magazijnen bieden in dit genre te kust en te keur, zodat de zwaardere vrouw zich niet achtergesteld be hoeft te voelen bij haar slankere zusters. (Nadruk verboden). Recept: Stoofschotel spitskool, tomaat en kaas. 2 kg. aardappelen, 1 kg spits kool, 1/2 kg. tomaten, 1/2 eet lepel maizena, 80 gr. boter, 250 gr. belegen kaas, zout, peper. De aardappelen in stukjes ge sneden niet een bodempje vater gaar koken. De spitskool in snip pers snijden en met de roomboter in de koekepan 10 min, licht fruiten. De gewassen en gesne den tomaten hieraan toevoegen en 5 min. mee laten sudderen. De kool en tomaten aan de aardap pelen toevoegen, de in blokjes gesneden kaas erbij doen, het vocht binden met de aangemeng de maizena en de stoofschotel op smaak afmaken met zout en pe per. Onmiddellijk opdienen, "aar de kaas anders uit gaat smelten. U kunt niet alles weten Rubbermatten moet men niet te veel schrobben. Af en toe af nemen met water waarin een weinig soda of ammonia is ge daan. Een enkele keer dweilen met zeepsop is eveneens goed. De mat niet in gebruik nemen, als hij nog niet helemaal droog is, want dan kan men elke voet stap zien. Uw toiletsponsen houden zich het best, wanneer u ze na het ge bruik goed naspoelt. Af en toe een bad in zout water voorkomt grotendeels het vet worden. Werkborstels, luiwagens, na- gelborstels e.d. moeten na het gebruik goed uitgespoeld wor den. Door aanwezigheid van zeep en schuurmiddelen verteren de borstels. Is de korst van de cake ver- 1 rand, snijdt dan de gehele korst er af en bestrijk uw cake met bo ter, waarna u het geheel be strooit met chocoladestrooisel. Aardappelen worden mooi bruin als men ze vóór het bakken eerst met wat meel bestuift. Druiven blijven langer goed, als u ze niet op de fruitschaal legt, maar ophangt. Strijkijzers mag men nimmer wegzetten met het snoer er om heen. Het snoer verdroogt en zou kunnen verbranden. Last van uienlucht aan uw mes sen? Haal ze na het gebruik even door een (gas) vlam en de lucht is verdwenen.

Leidse Courant | 1957 | | pagina 12