R IJ N S 1 DUINSTREEK REEK DONDERDAG 29 AUGUSTUS 1957 DE LEIDSE COURANT PAGINA 3 Dingen, die men niet kan volgen Men schrijft ons: Gisteravond hadden wij het genoe gen onze sympathieke wethouder v. d. Kwaak in gepeins verzonken te zien over de begroting 1958. Het valt tegenwoordig niet mee dat de rege ring de baa: speelt in de gemeenten. Zelfs burgemeesters beklagen zich over een en ander. Als de regering nu met een loonronde aankomt en de gemeente opdringt hier aan mede te doen, terwijl b. en w. weten dat dit niet kan uit het gemeente huishou den, dan zijn dit zorglijke dingen. Een peinzende wethouder, die ook zelf het slachtoffer is van salarisver hoging en eigenlijk met tegenzin mee moet doen aan dingen, die eigenlijk niet kunnen Maar hoe gaat het met de begro ting van de particuliere ondernemin gen? Als de gemeente te kort komt door salarisverhoging moeten de ge meentenaren in de vorm b.v. van gas en electriciteit het gelag betalen. Maar het particuliere bedrijf? Gedeel de smart is halve smart. Wij, particulier bedrijf, weten hoe onprettig zulke dingen zijn, maar geacht gemeentebestuur u hebt dit voor op de zelfstandige ondernemin gen n.l. dat uw tranen de onze wor den, maar wie vangt onze tranen op? De tegenwoordige regering is een wrede stiefvader voor de zelfstandige ondernemingen, maar daarom niet getreurd. JUNIOREN TENNISSEN. Zaterdag en zondag a.s. zullen op de banen van de R.K. Tennisvereni ging Unicum aan de Haarlemmertrek vaart wedstrijden worden gehouden tussen de junioren meisjes en jon gens van de Leidse verenigingen L.T.T.C. (de Krogt), tennisvereniging Roomburg, tennisver. de Leidse Hout en Unicum. Door de Leidse Sport stichting is voor de vereniging, wel ke de meeste punten behaalt, een wisselbeker beschikbaar gesteld. Aan vang der wedstrijden op zaterdag om twee uur en zondag om 12 uur des middags. Burgerlijke Stand Geb.: Hans, z. v. G. Hoeksema en J. Huseman; Maria, d. v. J. v. Es en J. M. Zitman; Izaak, z. v. J. Bekooij en J. Matters; Marjanne, d. v. J. Pe tiet en M. Onderwater; Cornelia Ma ria, d. v. P. J. van der Geest en A. M. v. Rijn. Overl.: M. v. Gorkum, 63 jaar echt genote van A. Tempelman; A Faber, 61 jaar echtgenote van H. Beukman. POSTDUIVEN Leidse Vitesse Club. Wedvlucht met jonge duiven vanaf St. "Maxcen- ce. In concours 240 vogels, gelost te 9.30 uur met z.w. wind. Afstand 344 km. Ie duif te 15.46.12 uur. W. de Rid der 1^ 2; P. Mooten 2; A. Siera 4, 26, 31; W. Siera 5; N. Oudshoorn 6, 12, 36; Gebr. Kok 7, 11, 24; A. v. d. Hulst 8, 14; G. van Albada 9, 15, 17, 20; Chr. v.d. Pluym 10, 22, 29, 37, 39, 43, 45; P. Hansen 16; J. Wolters 18, 33; J. Ro- zier 19; A. Bey 21, 40; H. Moenen 2l, 27, 35, 44; H. Kettenis 24; J. Kreke laar 26; A. Singeling 28; W. Ravens- bergen 3046; J. Planje 32, 42, 48; Gebr. Pracht 38; H. de Haas 41; W. v. d. Wel 47. Kampioenschap jonge duiven: 1. Chr. v. d. Pluym 540.9 p., 2. A. v. d. Hulst 532.2 p., 3. J. W. Wolters 528.4 p., 4. G. A. v. Albada 516.5 p., 5. A. Siera 480.3 p. Leidse Agenda (Kath. verenigingen kunnen zich bij het vaststellen van data van bijeenkomsten laten voorlichten door het secretariaat van de Raad van Maatsch. en Cult. Overleg, W. J. Kriek, Hooigracht 12, tel. 20018). DONDERDAG 29 AUGUSTUS Vespaclub Leiden. Contactavond. De Grote Vink, Voorschoten, 8 uur nam. Concert „Crescendo", Stadhuisplein 8 uur nam. VRIJDAG 30 AUGUSTUS Om de Doorbraak. Kermisfeest. Speeltuin Herengracht 812 u nam. ZATERDAG 31 AUGUSTUS Leidse Bond v. Volkstuinver. Ope ning eerste permanente volkstuin park. Einde Marnixstraat. BLO dr Van Voorthuysenschool half 4 nam. L.F.C. Viering 50-jarig bestaan. Receptie Den Burcht. Driehalf zes nam. Om de Doorbraak. Kermisfeest. Speeltuin Herengracht. 26 en 712 uur nam. ZONDAG 1 SEPTEMBER Verbum Dei. H. Mis met uitleg voor niet-katholiteken. St. Lidwina- huis, Zoeterwoudsesingel 34, 9 uur v.m. BIOSCOPEN Rex: „De Wraak der Geuzen", alle leeftijden. Trianon: „Geen plaats voor wilde dieren", alle leeftijden. Lido: „Schandaal in Sorrento", alle leeftijden. Luxor: „Kitty in de grote wereld" alle leeftijden. Casino: „Nattigheid", 14 jaar. Kindermatinee: Trouwe Kameraden. TENTOONSTELLINGEN. Rijksmuseum Geologie en Minera logie v. d. Werffpark 1. Tentoonstel ling geologie van Nederland. Op werkdagen van 1012 en 24 uur Zon- en feestdagen 24 uur. Rijksmuseum voor Volkenkunde: Tentoonstelling „De mens in minia tuur; de wereld van het poppenspel" (Tot 1 okt.). Rijksmuseum voor Volkenkunde. Tentoonstelling Japanse prenten. Op werkdagen 105 uur, op zondag 1 5 uur (Tot 1 oktober). Laatste Berichten DE VERONGELUKTE STRAALJAGER (Vervolg van pag. 9). De bestuurder van het toestel heeft, naar de luchtmachtvoorlich tingsdienst mededeelt, nog de kans gehad zich met zijn schietstoel te redden. Hij heeft er echter de voor keur aan gegeven een noodlanding te maken. Hij vloog namelijk, toen de motorstoring optrad, boven Den Haag en wilde niet het risico lopen, dat zijn toestel zou neerstorten in de dichtbevolkte stad. Daarom verliet h;j het toestel niet en probeerde hij een noodlanding te maken, welke poging hij met zijn leven heeft moe ten hetalen. De verongelukte bestuurder is de 23-jarige sergeant-vlieger J. C. J. Kemmer uit Schiedam. Sergeant Kemmer was ongehuwd. NIET BEZORGING Bij eventuele NIET BEZORGING van De Leidse Courant gelieve U te lefonisch te reclameren alleen num mer 20935 tot 19.00 uur (7 uur). Zaterdag 17 uur (5 uur) Wij kunnen dan trachten U alsnog een exemplaar te doen toekomen. DE ADMINISTRATIE DE ZILK KLOOSTER-PROFESSIE. Op 15 september hoopt zuster Maria Giovanni Ruigrok in het klooster van de Medische Missiezusters te Im- stenrade (Heerlen) haar eeuwige ge loften te doen. LISSE TOUR DE LISSE Nico Castien kan zich bijna eige naar noemen van het „maillot jaune" in de Tour de Lisse. In een formi dabele eindspurt wist hij woensdag avond zijn grootste concurrenten, Kees Arendsman en Joop van Diest, van zich af te schudden en met een fietslengte voorsprong de finish te passeren. De wielerwedstrijd voor de Lissese jeugd trekt steeds meer belangstel lenden. Was het aantal toeschouwers bij de eerste étappe ongeveer 200, nu bij de zesde étappe schatte men de betalende kijkers op duizend. Toen de renners in deze étappe na de eerste loze ronde vrijaf kregen, zochten de concurrenten direct het wiel van de gele-truidrager Castien op. Dat er tussen deze knaaojes van twaalf en dertien jaar beslist ren- ners-in-de-dop schuilen, kan men wel afleiden uit de gegevens die de begeleidende motorcoureurs ons ver strekten. Op de rechte stukken, met wind in de rug, bereikten de kopman nen snelheden die tegen de 40 km per uur belieDen. De minder begaaf den keken dan ook al süoedig tegen een achterstand van diverse minuten aan. Zii hielden echter dapDer vol, gestimuleerd door de vele premies, die er door de Lissese bevolking be- -"V>;vv>aar gesteld waren. Bij het ingaan van de derde ronde zagen we Joop van Diest aan kop gaan met Ben Hagen in tweede po sitie. „Gele" Nico had zich veilig in derde positie genesteld, gevolgd door nummer twee uit het algemeen klas sement Kees Arendsman. De jongste .deelnemer op de klein ste fiets, de pittige Jaao Mnhlman. passeerde in laatste positie Hij glun derde vergenoegd om het spontane applaus waarmee hij overladen werd In de derde ronde werd de kloof tus sen de konloners en het uiteengereten veld steeds groter. Van het kopgroepie van zes. waar buiten de drie „azpp" ook A. Barten. G. Karsoers en J. Paardenkoner deel uitmaakten, slonk in de laatste ron de tot drie, die het in de eindsprint uitvochten. Toen de winnaar van de étappe, de gele-truidraeer Nico Castien, tii- dens de ceremonie protocolaire. de kus en de bloemen van Miss Tour de Lisse (Beb van Vliet) in ontvangst nam, moesten alle suppoosten van de rennersvereniging en de politie te hulp komen om zowel de oamoionis- simo, als wel de Lissese schone tegen een enthousiast ondringende jeugd in bp^herming te nemen. Uitslag: 1. Nic Castien (D-oloeg): 2. Kees Arendsman (C-oloee): 3 Joop van Diest (D-nloeg): 4. A Bar- ten (B-nlopg): 5. G. Karsnprs (A- ploee); 6 T Warmerdam (idem): 7 J. Paardenkoner (B-nloeg); 8. A. Bronkhorst (idem): 9. W Laneeveld (idem): 10. W de Wreede (C-niopg): 11. P Westprink (idem); 12 W Glas fD-nloeg): 13. L. Meiiand (E-ploeg); 14. P. van Zeist (D-ploeg). Aleem klassement: 1 Nic Castien 7 pnt.; 2. Kees Arendsman 11 pnt.: 3. Joop van Diest 14 nnt.: 4 Ton Warmerdam 31 nnt.: 5. W de Wreede 44 nnt.; 6 L. Meiiand 49 pnt.; 7. G. Karsners 52 pnt.; 8 T. van Zeist 55 punten. De nloegentiidrit, die de jury dins dagavond door een dpfecte chrono meter voor een moeilijk probleem stelde, wordt vandaa» (donderdag avond) overgereden. Tourhaas Jan v Kesteren voelde er niets voor om met de foutief uitgekomen tiiden te gaan „schipperen" Overrijden vond hij de enige juiste oplossing. De toegang tot het sportterrein is deze laatste avond gratis. Geb.: Johannes Francisous, zn. v. F. C. van der Meij en W. C. van der Vlugt; Maria Adriana Wilhelmina, dr v. J. J. Vermeij en A. W. van der Laan; Ancora Maria dr. v. L. Ver haar en B. M. Siecker. Ondertr.: A. H. van Dijk en P. A. van der Zwet, J. Klamer en J. J. Rietkerk; W. C. Lemmers en B. G. Reeuwijk; P. M. van Zonneveld en Th. J. van der Hoek. KOORDWIJK Wedvlucht „Steeds Sneller" Van Pt St. Maxcence, afstand pl. min 351 km. In concours 203 duiven. Gelost te 9.30 uur met z.w.-wind onweer en regen. Eerste duif 16.02.44 uur, gem. snelheid 894 m. p.m. Door het slechte weer stond het concours deze keer ruim twee uur open. De volgorde van binnenkomst der eerste 20 prijswin nende duiven was: L. Glasbergen 1; H. Smit Zn 2; J. Passchier Zn 3 en 18; Haak-Hoonaard 4-8-19 en 20; M. v. d. Wiel 5-7-9-14 en 17; En gel Smit 6; C. v. d. Berg 10-13 en 16; A. Boot 11; Gebr. Barnhoorn 12; DuindamHazenoot 15. N00RDWIJKERH0UT VVSB-nieuws. Op het laatste moment is het bestuur van VVSB er in geslaagd voor a.s. zondag het vol gende wedstrijdprogramma samen te stellen. VVSB I speelt om 14 30 uur thuis tegen de Santpoortse 3e klas- ser Terrasvogels. Het tweede elftal speelt eveneens thuis om 12 uur tegen VNL I uit Lei den. VVSB 3 speelt om 14.30 uur in Lisse tegen Lisse 3 en WSB 4 speelt om 12 uur thuis op het bij terrein te gen UDO 2. Geboren: Maria Cornelia dr van P. T. van Steijn en C. P. Bartels; Cornelis Arnoldus Albertus Maria zn van C. P. T. van den Bosch en J. C. Houdijk; Joannes Adrianus Hu- bertus Gerardus zn van P. M J Dui venvoorde en M A. Hilders; Theodo- rus Petrus Wilhelmus zn van T. Oost- dam en W. C. Geerlings; Mattheus Antonius Maria zn van J. W. van Leeuwen en T. M. Zaal; Maria Ca- tharina Petronella dr van J. I. A. Dobbe en M. C. van den Berg; Mar tina Johanna dr van H. P. Nederstigt en W. P. Geerlings; Petrus Francis- cus Theodorus Maria zn van M J. Turk en C. M. Opdam. Lambertus Adrianus zn van A. G. T. van der Lugt en M. T. van Heijs; Hendrikus Maria zn van N. van Steijn en C. M. Akerboom. Ondertrouwd: F. A. J. Ruigrok en C. P. J. Meijer; W. A. van Steijn en P. J. Hulsebosch; M. C. Meiiand en M. C. C. van den Berg. Getrouwd: P. van der Bent en J. M. J. van der Sleet; C. J. van der Klauw en E. L Fischer; C. van Ma- ris en T. H. M. Rooijakkers. Overleden: G. A. L. Klomp 79 jr, echtgen. van H. J. Krijnen; D. A. Leijdekkers 65 jr, echtgen van A. Pluijmert; G. E. G Schalbroeck 76 jr; A. H. Lode wiek 68 jr, echtgen. van J. Crucq. RIJNSBURG Geboren: te Leiden: Cornelia d. v. H. de Mooy en M. A. Glasbergen; Maartje Johanna d. v. W G. Heems-, kerk en W. van Paauw; Cornelia d. v. L. Varkevisser en J. van Heems kerk. Geb.: Gornelia d. v. H. de Mooy en M. A. Glasbergen; Maartje Johanna d. v. W. Heemskerk en W. Paauw; Cornelia d. v. L. Varkevisser en J. J. Heemskerk. Ondertr.: Egbert Koerhuis 29 jr. en Jannetje van Zuijlen 26 jr; Jan Hen drik Schaart 22 jr. en Johanna Muij- en, 21 jr. Ondertr.: Egbert Koerhuis 29 jaar en Jannetje van Zuylen 26 jaar, Jan Hendrik Schaart 22 jaar en Johanna van Muyen 21 jaar. Getr.: L. Bakker en D. Koekebak- ker. Getr.: Leendert Marinus Bakker 24 jaar en Dina Koekebakker 20 jaar. Ingekomen: Hermanus Jonker, 28 jr, banketbakker, van Katwijk naar Tramstraat 2. Vertrokken: Jacobus van Egmond, 23 jr., groentehandelaar, van Kanaal straat 16 naar Leiden, Doezastraat 37; Dina Koekebakker 20 jr. zonder beroep van S. v. Rossumstraat 3 naar Amsterdam, Graanstraat 35. VALKENBURG Feestelijkheden rond paardenmarkt Het belooft dit jaar in Valkenbi.rg weer heel wat te worden. De tradi tionele borden die het grote jaarlijkse historische-feest aankondigen, zijn reeds aan de grenzen en in het dorp geplaatst. Een grote muzikale Show, waar verscheidene muziekverenigin gen en drumbands in uit komen, zul len reeds dinsdagavond 10 sept. 7 uur de feestdagen inluiden. Elf septem ber de steeds drukker wordende paardenmarkt. Ook zal de twee daagse goederen-jaarmarkt weer ge houden worden, dus 11 en 12 sep tember. Standhouders, die hun beste beentje voor zullen zetten, zullen Valkenburg weer bezoeken. Verschil lende vermakelijkheden zullen het geheel opluisteren. Voor elk wnt wils en zekir de moeite waard op 10, 11, 12 september naar Valken burg te gaan. VOORHOUT TWEE HOOIBERG 5N EN EEN SCHUUR AFGEBRAND. Gisterenmiddag omstreeks een uur ging de automatisch ij het werk ge stelde alarminstallatie der Voorhout- se Brandweer over, omdat brand was uitgebroken in een hooiberg, direct grenzende aan de koeienstal annex woonhuis 7an de meer dan 300 jaren oud zijnde boerderij, bewoond door het gezin M. A. Langeveld. Binnen enkele minuten kon reeds water worden gegeven Met 8 stralen werd het \ruur aangepakt; de brand was reeds overgeslagen op een twee de berg en een oude schuur. Door de gunstige wind en het flink optreden der brandweer, kon met veel moeite het woonhuis worden ge spaard. Twee bergen en een oude schuur werden verwoest. Tot in alle huizen van het dorp drong de rook de huizen binnen. Door een onbekende was ook de Sassen- heimse brandweer gealarmeerd, die dan ook prompt enkele minuten na de Voorhoutse arriveerde. Deze eerst genoemde behoefde echter geen dienst te doen. Omtrent de oorzaak van de brand tast men no^ in het duister. VOORSCHOTEN Geb.: Mechtilde Maria d, v. B. J. Wohrmann en A. P. van der Valk; Gijsbertus Theodorus z. v. G. Lam- boo en C. A. Zonn: eld; Albertus Johannes Petrus z. v. P. J. de Jong en C. M. J. Koemans; Anna Geertrui- da d. v. C. M. Stapper en A. S. Eg- mond; Juliette Therese d. v. G. J. J. M. Raucamp en H. J. Boughton. Ge boren te Leiden: Belinda d. v. Th. M. A. Hoebink en E. Hassell. Ondertr.: Jan Veldhuizen en Ama- rentia Noort; Marinus Maria Paar- dekoper en Wilhelmina Maria Kloos terman. Overl.: Alida Maria Oorschot, geb. 3-3-1897; Cornelis Valentijn geb. 8-7-1884, gehuwd met M. Laros. ZOETERMEER Ontwikkelingsclub. De excursie van de r.k. Ontwikkelingsclub is een succes geworden, zowel wat het aan tal deelnemers betreft als het gebo- dene. Doel van de excursie was hel bezichtigen van de werken aan het IJselmeer. Nadat in de Biltse Hoeve de koffie geserveerd was, begaf het gezelschap zich via de Knardijk naar Leh stad, waarbij men een prachtig overzicht kreeg van de stand der v erkzaamheden, Hoewel het weer vrij stormachtig was liet men zich toch niet weerhouden om een boot tocht over het IJsselmeer te maken In Lelystad zelf werd een bezoek aan het museum gebracht, waar vele bezienswaardigheden vielen te be wonderen en men een duidelijk 'beeld kreeg van de plannen, die ver wezenlijkt zullen worden in de toe komst. Hierna begaf het gezelschap zioh naar het natuurbad Soestdui- nen, waar ter ontspanning zwemwed strijden werden gehouden. Hiervoor bestond veel animo. De prijzen, die de moeite waard waren werden als volgt gewonnen. Eerste prijs W. v. Bemmelen; 2e prijs A. Bolleboom; 3e prijs G. Bolleboom. Tot besluit van de geslaagde dag werd in het Bergho- tel het diner genuttigd. In de beste stemming keerde men huiswaarts. Postduiven—-DSO 8-3 In de serie wedstrijden- om de KNVB beker is DSO definitief uitgeschakeld door ALKEMADE Geb.: Maria Jacoba d. van J. C. P. Wijsman en C. J. M. van der Meer; Paulus Leonardus Jozef z. van G. M. HÖlscher en E. M. van der Meer. Ondertr.: J. M. van Vuuren en C. Vreexen; H. Beerendonk en M. C. H. Ludlage; E. P. Hoog en boom en A. M. van der Meer. Getr.: J. Favier en J. A. K. van Diemen, C J. van Hameren en P. E. van Ruiten; B. Vergunst en N. Goed hart. BOSKOOP AFSCHEIDSAVOND KAPELAAN ZONDAG. De kapelaan zal a.s. vrijdag onze parochie verlaten in verband met zijn benoeming te Rotterdam. Door de jeugdleiders is een afscheidsavond georganiseerd op donderdagavond, aanvang half negen in het r.-k ver enigingsgebouw aan de Rozenlaan. Alle parochianen zijn van harte wel kom terwijl men giften, voor een herinneringscadeau van Boskoop, vóór de aanvang kan afdragen bij de organisatoren. HAZERSW0UDE Geboren: Teunis z. van A. van Zanten en M Verduin. Wilhelmina Cornelia Maria dochter van M. J. van Kampen ?n A. M. T. de Goede. Ondertrouwd: J. P. L. M. Vester 26 j. en A. G. van der Heijden 25 j. Th. C. van der Poel 33 jaar en A. N. W. van Dijk 34 j. Getrouwd: W. Huizer 21 j. en M. v. Vliet 18 j. LEIDERDORP Collecte. Zaterdag 31 augustus a.s. zal de jaarlijkse collecte voor de kankerbestrijding in de gemeente worden gehouden. „Bestrijd het leed dat kanker heet". Geb.: Laura Helena Jacoba d. v. C. van Egmond en A. H. Snel; Ge rardus Willem z. v. H. G. B'.oemen- daal en D. A. Boekee; G°ert Jan Thomas z. v. J. A. G. Davids en A. A. Holt. Ondertr.: P. J. W. J. van der Weg, 28 jaar en J. A. van Groeningen 22 jaar; Jan Bernard den Ouden 25 jaar en Marijke Peereboom 22 jaar. Getr.: J. H. M. Haverkort'en M. J. Werk. Gevonden: Broche, plastic bal; kin derschepje; kinderstep; tasje met rij wielgereedschap; zakmesje, wit kin derschoentje. Verloren: Vulpen; vier rollen staaldraad; zwarte damesportemon- naie met inhoud; kinderpyama; br. herenportemonnaie; schoudertas; ga bardine jas; leren riem; beige wind jack. Inlichtingen te verkrijgen bij het Groepsbureau der Rijkspolitie. NIEUWKOOP Geboren: Cornelia Hendrika dr van J. van Dam en M. Hoogerwerff Gehuwd: P H. M. van Breukelen 25 j., won. te Woerden, en G. A. M van der Zwet 23 j.; J. T. Markman 26 j. en P. A. van der Laan 25 j.; D. deze uitslag. Het lag wel in de lijn der verwachtingen, dat DSO tegen de sterke derde klasser Postduiven een nederlaag zou lijden. Maar het pleit toch voor DSO dat zij nog drie mooie doelpunten wist te maken. Al direct bij hot begin kwam het ver schil in klasse sterk naar voren, de Postduiven hielden de bal. on danks de sterke wind, goed laag ter wijl de bal van man tot man ging en bij DSO de ballen te onzuiver werden gespeeld. De DSO spelers hielden de bal veel te lang bij zich. Dit was echter een kolfje naar de hand van Postduiven, die bovendien in snelheid DSO verre de baas wa ren. Zo keek DSO binnen een half uur tegen een 3-0 achterstand aan Maar dit belette DSO toch niet om moedig verder te strijden Hun wer ken werd dan ook beloond met een goed doelpunt 3-1. Voor de rust nog maakte de linksbinnen van Postdui ven overigens de beste speler van het veld met een hard schot er 4-1 van Na de rust had DSO de wind iets in de rug en dacht men over het algemeen dat het nu wel beter zou gaan, doch deze gedachte werd al zeer sDoedig de bodem ingeslagen toen Postduiven kort na elkaar twee doelpunten scoorde 6-1 Het spel van Postduiven was een lust om te zien, het combineren, vrijlonen en schie ten, het ging allemaal als vanzelf. Maar toch hleef DSO nog partij geven Toen de prima leidende scheidsrech ter de heer Piekaar 't einde blies, was d-? stand inmiddels op 8-3 gekomen Het was een harde en goede les voor DSO. „De Witpen". De postduiven- houdersvereniging „De Witpen" hield een wedvlucht vanaf Orleans afstand 497 km. De duiven werden gelost om 6.30 uur met zeer sterke tegenwind uit het zuid-westen In concours wa ren 48 duiven, Aankomst eerste prijs winnende duif 11 uur 45 minuten 13 seconden. Aankomst laatste prijswin. nende duif 13 uur 27 minuten 4 se conden. De uitslag was als volgt 1, 5, 7, 11 J. Zeelenherg; 2, 8, 9, 12 N. den Brader; 3, J. Bellemens; 4. 10 G. H. Coops en 6. S. Hoogendoorn. A.s. zaterdag inkorven voor Tilburg in het inkorflokaal bij de wed P. tTeijnen. Klokken zetten a.s. zater dag om des namiddags 17 uur. Geb.: Cornelia C. d. v. A. C. Am- merlaan en C. J. Kooij; Leonardus C. A. z. v. L. A. Onderwater en J. M. Adegeest; Martinus H. z .v. M. J. Vond en M. A. G. van Ruiten; \agje d. v. A. Verhoeff en E. v. d. Velden. )ndertr.: P. Brandhorst 26 jr en S. Sonneveld 24 jr; J. G. M. v. d. Bosch 25 jr en C. M. Rademaker 24 jr; J. Harms 26 jr en H. Wessels 25 jr.; Th. P. Vollebregt 42 jr en J. E. Waaijer 34 jr. M. Verburg 23 j., won. te Rijnsater- woude, en A. C. van Zoest 22 j. NIEUWVEEN Zwemvereniging „De Verbetering" bestaat 25 jaar. A.s. zaterdag, 31 augustus, is het 25 jaar geleden dat de Nieuwveense zwemvereniging „De Verbetering" werd opgericht. Na verschillende goede en minder goede jaren, is het thans een vereniging die er zijn mag Het zwembad aan de Geerweg wordt dan ook, vooral dit seizoen, buitengewoon goed bezocht. Bijzonder voor de schooljeugd is het in de vakantie en na schooltijd een zeer geliefkoosd oord. Het bestuur heeft bij de aanvang van dit seizoen de beschikking gekregen over een zeer goede kracht voor het toezicht tijdens het zwemmen binnen de zwemgelegenheid. Menig kind heeft daardoor deze zomer onder goede leding leren zwemmen. Ter gele genheid van deze mijlpaal bestaat er a.s. zaterdagmiddag voor het eerst sinds het bestaan van de vereniging, in het zwembad aan de Geerweg, ge legenheid tot het behalen van een zwemdiploma van de Kon. Ned. Zwembond. Daarvoor is nu reeds vooral van de zijde van de jeugd veel belangstelling. roéi OFflBFHnsVEEN Tafeltennis „Treffers". Heden avond worden de finales van de zo mercompetitie gespeeld. Na afloop volgt een bespreking in verband met de a.s. competitie. Hierbij worden alle senioren-leden verwacht. ZOETERWOUDE ZILVEREN PROFESSIEFEESTEN. Het zilveren professitfeest van de zeereerw heer Y. Snabel, prior van het kruisherenklooster en generaal- definitor van het provinriaa' kappit- tel en visitator van de Nederlandse provincie en van de kruisherenorde, en van de zeereerw heer P. Bakker pastoor van de Parochie van de H Kruisverheffing en consultor van de Ned. Provincie van de kruisheren- orde, is gisteren grotendeels binnen de kloostermuren gev'erd. Te half negen werd een Dlechtice Hoogmis ongedragen door prior Y Snabel, waarbij pastoor Bakker als diaken en oud-pastoor Klaverweijden als sub-diaken fungeerden Des avonds werd een receptie ge houden waarbij zeer vele parochia nen, deputaties van verschillende or ganisaties en ook vele vrienden uit de omgeving de iubllari^sen geluk kwamen wensen Van bet feest bin nen de muren mochten wij vernemen dat het zeer mooi en gezellig is ge weest. VERGADERING INGELANDEN. Het bestuur van de Zwet en Groo- ten Blankaart Polder heeft aan ged. staten verzocht het bijzonder regle ment op te nemen dat voor de ge bouwde eigendommen hoger in de polderlasten kunnen aangeslagen worden. Als het ontwerp van deze wijziging door het bestuur ontvangen is zal een vergadering van stemge rechtigde ingelanden belegd worden om de voor- en nadelen te behan delen. Bovendien zullen alle ingelan den, niet stemgerechtigden, een af schrift van het ontwerp ortvangen om in de gelegenheid *e zijn hun be zwaarschrift in te dienen. Als deze nieuwe polderlastenvorm tot stand komt is dit de eerste pol der waar deze .wordt toegepast. Het Hoogheemraadschap van Rijn land heeft sinds korte tijd een af zonderlijke aanslag op de gebouwde eigendom. W0UBRUGGE De oogst van de straat. Gevon den: zijden sjaal; een paar kinder schoenen; geruite shirt; muntbiljet; kinderbril. Verloren: Twee autosleuteltjes; bos sleutels; grijs damesvest; groene pet; luchtbed; blauwe zwembroek. Aangetroffen: wit konijn. Inlichtin gen commandant rijkspolitie. Wilt U iets weten? Vraag abonnee: Kunt u mij iets vertellen over de schrijver Captain W. E. Johns, o.a. geboorte, levens loop enz. 2. Heeft men met con HBS-diplo- ma genoeg voor boekhouder? Antwoord: 1. Captain Johns is oor logsvlieger geweest en heeft verschil lende boeken over dat genre ge schreven. Voor bizonderheden over hem kunt u zich wenden tot een van de uitgevers van zijn boeekn, 7oalt drukkerij en uitgeverij vh/ H. Born N.V. te Assen. 2. Als vooropleiding zeer zeker, maar u dient er naast een diploma boekhouden te halen en de lessen hiervoor kunt u vrijwel in iedere plaats krijgen. Ook kunt u schrifte lijke lessen nemen o.a. te Leiden, bij de Leidse onderwijsinstellingen. Zodra u het examen voor boekhou der hebt afgelegd, dient u verder lessen te nemen, teneinde te voldoen aan het examen voor accountant. Hiervoor kunt u wel inlichtingen krijgen bij het Ned. instituut voor ac countants, Herengracht 491 te Am sterdam, of bij een der 13 andere ac countantsverenigingen. Het is een zware studie en vooralsnog een niet beschermd beroep. Het desbe treffende rapport hierover is momen teel nog in studie Sedert 1899 is men hiermede al bezig. Vraag N. v. H.: Hoe krijg ik verf- vlckken uit een jongenspakje van grijze jeans? Antwoord: Smeer de vlekken aan met zeep en druppel hierop wat ter pentijn. Het weefsel op de vlek dub belvouwen en goed tussen de vingers wrijven. Deze bewerking herhalen tot de vlek verdwenen is. Naspoelen of betten met water. Vraag Abonnee: Wanneer is het kermis in 's-Hertogenbosch en Vught? Antwoord: In Den Bosch van 815 sept. 1957. In Vught- is al kermis ge weest van 1115.8.57. Marktberichten GOUDA, 29 aug. Kaas. Aanvoer 174 partijen, Notering le kwal. f 2.27 —2.32, 2e kwal. 2 20—2.26, extra kwal. per kg f 2.33—2.66. De handel is kalm. TER AAR, 28 aug. Groente. Kas- snljbonen 99—1.11, idem stek 52, snij bonen 3875, idem B. 25—35, stok- prinsessebor en 5472, idem B 3849, stamprinsessebonen 49- -71, spekbo- nen 3148, idem stek 20, witte pron kers 15—33, toma'en A. 3653, idem B. 40—53, idem C 22—41, idem CC 2030, idem bonken 34—38, was- peen 830, groene kool 1415, rode kool 910, kroten 5—11, andijvie 15 —26, uien 16, sav. kool 16, aardappe len 13, knollen 13, rabarber 89, spitskool 20 ct. alles per kg. sla 8—18, bloemkool A. 3446, idem B. 20—29, idem C, 1016; komkommers 818 ct alles per stuk; tospeen 1825 ct per bos; boerenkool 50 ci per kist. Appelen: Zigeunerinnen 61—68, id. B. 4755, idem huish. 19, Early Vic tory 4042, Gravensteijners 53, Gul delingen 3335, idem 2, 25, James Grive 58, Mar.k's Codlin A 61, idem B. 40, appelen val gemergd 17—23. Peren: Bredemerode 4041, spiegel- peren 40, Jutteperen 51, stoofperen val 36 rt alles kg. Augurken: fijn 85, idem 2, 72, fijn basterd 76, basterd 6b, grof A 56—57, grof 1, 46-48, CD 39—41, idem 2. 35, idem afw. 18, E 17—18 c. alles per k.g. R'VEEN, 28 aug. Bloemen. As ters 1033, gladiolen 1636, anemo nen 22—24, Montbretia 11-13, dahlia 17—31, cyclamen 80—90, lathyrus 15 21 ct.Troschrysanthen: september geel 4357, chatsworht 3)49, idem geplozen: Daydrearr 9—11 Migoli 10 —17, Delight full 810, Summer Snow 2022, Rayonanten 25—32 Mil- lersdale 17—18, Gift 13—20 Ornitho- galum 1112, Am. Anjers 510 ct. per stuk. Groente. Aardbeien 1.40 per 2 ons doos; Tomaten A 32.00—50.00, idem B. f 36.00—52 00, idem C 24.00 —37.00; kropsla I 11.00—20.00, idem II 5.00 10.00, andijvie 14.00— 19.00; pronkbenen 20.0041.00, snij bonen 25.00 -73 00, dubb Stambo- nen 57.0083.00 ^tokprinsenbonen 67 00—87.00. Augurken A. f 91.00, id*n. B. f 78.00 idem C 65 00. idem DA f 57 00. id D. 45.00—49.00, idei E. 19.00 20.00, idem Cd. 40.0041.00 per 100 kg. VINKEVEEN, 28 aug. Groente. - Andijvie 1110, groene kool 13—16, rode kool 12, postelein 16—20, prei 12—16, rabarber 12—13, tomaten 1, 24 —44, tomaten II 20—3?, uien 16—23, waspeen 1617, pronkbonen 3239, snijbonen I, 69—78, snijbonen II 25— 45, stambonen I 59—68, stambonen II 43—59, stokprinsen I 71—79, stok- prinsen II 5361 ct per kg., bleeksel derij 26, komkommers 8 -21, sla 3—15 ct per stuk; bospeen 14-21, peterse lie 24, selderij 27 ct per bos.

Leidse Courant | 1957 | | pagina 3