Begroting 1958 van Leiden heeft een tekort van 2\ miljoen gulden Sleutelstad in het teken van de bezuiniging Tarieven van gas en electrisch zullen waarschijnlijk stijgen Sombere woorden van wethouder van financiën Dr J. Mak te Leiden vond zeldzame codex in bibliotheek te Montpellier Rolschaatswedstrijden gaan door Woensdag 28 augustus 1957 DF I Kil F \\*T PAGINA S Het is te begrijpen, dat we de begroting van de gemeente Leiden over 1958 in deze bestedingsbeperkende tijd met nog meer belangstelling dan andere jaren hebben tegemoet gezien. Nu de stukken voor ons liggen blijkt, dat het met Leiden nog somberder gesteld is, dan men verwacht had. Er is een tekort van twee en een half miljoen, dat is 550.000 gulden meer dan in 1957. En wat erger is: er zijn geen tekenen, die er op wijzen dat het rijk in dit tekort tegemoet zal komen. Bij de beoordeling van dit bedrag dient men er rekening mee te houden, dat de lasten van de loonsverhoging der ambtenaren drukken op het gehele jaar 1958. Alleen hierdoor al kreeg men een verzwaring van lasten tot een bedrag van circa 135.000.—. Sala ris-stijging doet zich ook op de bedragen van de subsidies gevoelen. Ook de normale uitbreiding van de stad vraagt een serie investering, waaraan men niet kan ontkomen. Toch is in deze begroting volledig kind van haar tijd zijn. Veel vraag- rekening gehouden met de maatre- tekens bevat zij. gelen van de regering. De vraag is nu of er mogelijkheden zijn het on gedekte saldo voor 1958 te verlagen. Tarieven omhoog. Belangrijke vermindering van het saldo kan slechts worden bereikt door een principiële wijziging in de financiële verhouding tussen Kijk en gemeente. Het basisbedrag van de uitkering uit het gemeentefonds van het Rijk zou ook verhoogd moeten worden Het college merkt op, dat gedacht moet worden aan een verhoging van de tarieven van gas en elektriciteit. De verpleegprijs van Endegeest zal hoger moeten worden; stijging van de kosten doet de vraag rijzen of een verhoging van de tarieven van leve ringen en diensten der verschillende bedrijven niet noodzakelijk is. Het onderzoek in de afdelin gen van de raad op 20 septem ber en de behandeling der be groting van 13 november zullen een antwoord op deze kwellende vragen moeten geven. Een bezorgde en door zorgen ge kwelde wethouder van financiën te Leiden heeft ons bij dit alles een somber commentaar gegeven, waar aan wij ontlenen, dat het ditmaal moeilijk zo niet onmogelijk is voor gemeentebestuurders een begroting op te maken. Zij worden in het onze kere gelaten over wat kan en wat ltiet kan. Vier jaar geleden wees wet houder Van der Kwaak al op het ge vaar „dat gemeenten bijkantoren van het Rijk worden"; onlangs con stateerde de burgemeester van Rot terdam dit. Er blijkt wel uit, dat van eigen beleid geen sprake meer is. Door de huidige financiële verhou ding tussen Rijk en gemeente zijn de gemeenten geheel afhankelijk gewor den van de inzichten van het Rijk. Erger nog: het Rijk bedeelt de ge meenten toe, wat het missen kan. (Hierbij spelen vele subjectieve maatstaven een rol. Eerste schokken. Nu het Rijk in de impasse is ge raakt moeten de gemeenten de eer ste schokken opvangen. Deze schok ken zullen indien zij lang aan houden een grote krater in de huis houding van de gemeenten doen ont staan. Met de huizen, en scholen bouw lopen de gemeentebestuur ders als over een scheermes. Er zijn daarnaast toch vele andere voorzie ningen in de gemeente, die de aan dacht vragen. De wethouder meent, dat het niet kan missen of deze begroting zal een 0EGSTGEEST VERTREK KAP. F. v. d. ZON Men schrijft ons: Nu op korte termijn ook deze ka pelaan, die al jaren de zonzijde van ons geloof belichtte, gaat verdwijnen, gevoelt de parochie Oegstgees* met kapelaan v. d. Zon mee, nu de bis schop hem naar Overschie heeft ver plaatst. Hier in Oegstgeest is men een deel van de parochie, als kapelaan en als gelovige. Daarom is er zekere weemoed nu de kapelaan, die wij zo goed kennen, van ons weg gaat. Van hem zullen ons vooral bijblij ven zijn geest en inhoudsvolle op merkingen. Ook zijn correcte zorg, die zich o.a. uitte in zijn omgang met de parochianen, z(Jn zorg voor het altaar en niet minder in de zorg voor de prachtige bibliotheek. Velen zullen zyn zorg voor het woonwagenwerk niet van nabij ge kend hebben. Toch werd ook hier langzaam maar zeker aan het tot stand komen van een sociaal centrum met school en zielzorg in het kamp gewerkt. We zouden voort kunnen gaan, de ene parochiaan brengt ons dit om te vermelden, de andere dat. Het is alles blij en goed. Roma locutaen dus gaa' deze kapelaan. Wij willen hem echter niet zo la ten gaan, en hij ons niet. Daarom is er donderdagavond 29 augustus in de pastorie gelegenheid om persoonlijk afscheid te nemen van kapelaan v. d. Zon en wel vanaf 7 uur tot half ne gen. Wij vertrouwen dat vele paro chianen hiervan gebruik zullen ma ken. Wat zal het Rijk doen? De wethouders van financiën der Nederlandse gemeenten zullen nog nimmer zó nieuwsgierig geweest zijn naar de Rijksbegroting als dit jaar. Van deze bergoting zal veel afhangen. Zo bestaat de mogelijkheid, dat in de begroting een „voorschottenpost voor de woningbouw" opgenomen wordt, hetgeen betekent, dat het Rijk de wo ningbouw weer zélf zal gaan finan cieren. Een andere vraag is: welke uitkeringen kan de gemeente nog verwachten?, welke drastische ingre pen vinden nog plaats?, misschien zelfs nog vóór de openbare behande ling van de begroting. Er is nog hoop. De wethouder heeft nog een spran keitje hoop, dat Leiden nog een sub jectieve verhoging zal toevallen. In ieder geval heeft het college ge daan, wat het doen kan; een kriti sche, zeer zuinige begroting opstel len. Het tekort van 2 y2 miljoen geeft de toestand, waarin Leiden is komen te verkeren goed weer. Het tekort is in hoofdzaak ontstaan door de loon. en salarisverhoging, die de ge meente middels een circulaire door het Rijk werd opgelegd. Bij de moei lijke begrotingspositie komt ook de financieringskwestie om de hoek kij ken. Op dit punt komen de wonder lijkste dingen voor. Er zijn al gemeenten, die voor het noodzakelijke kasgeld (het huishou- Mr D RIJBER STELT B. EN W. VRAGEN OVER PRINSESSEKADE Mr. J. Drijber, lid van de VVD- fractie in de Leidse gemeenteraad heeft het college van b. en w. de vol gende vragen gesteld: 1. Waarom burgemeester en wet- houder? de beschermde oversteek plaats op de Prinsessekade hebben aangelegd onmiddellijk bij de Blauw- poortsbrug en de Haarlemmerstraat, hoewel in de vergadering van de ge meenteraad van 4 maart jl er op is aangedrongen deze oversteekplaats meer naar het midden van de Prin sessekade te leggen. 2. Waarom de raad terzake geen mededeling heeft bereikt zoals in ge noemde vergadering door burgemees ter en wethouders was toegezegd. den moet toch draaien) meer dan zes procent kasgeld betalen, terwijl de gemeenten van het Rijk niet meer dan 434 procent rente voor een le ning op lange termijn mogen beta len. Er zijn gemeenten, die elke voor het feit staan, dat de schatkist leeg is. Het enige lichtpuntje is, dat het met Leiden nog niet zover geko men is. Het valt de heer Van der Kwaak op, hoe weinig de financiën de aandacht hebben van de bevol king. Gelooft men niet in de ernst van de situatie? Mocht dat het geval zijn, dan ziet het er slim uit. Volgens de wethou der gaan we een tijd tegemoet, die in tientallen jaren niet zo somber geweest, een tijd van „lange adem". Maar misschien, dat het gedicht van Vondel bewaarheid wordt: Dikwijls keert de tijd ten lange [leste door zijn verandering de zaken [nog ten beste. Geduld, inspanning en begrip zul len nodig zijn. We moeten begrip hebben voor de realiteit „en niet met oogkleppen lopen". Aldus de wethou der. De begeleidingbrief spreekt ook van tekorten 1956 en 1957 Zoals dat te doen gebruikelijk is geeft het college van b. en w. een be geleidingsbrief bij de begroting, die een toelichting geeft op de financiën De brief gaat allereerst in op de financiële verhouding tussen rijk en gemeente. Aandacht wordt besteed aan de voorstellen van de commissie Oud. Om is daar het voorstel de middelen van het gemeentefonds te verdelen naar maatstaven, die ge deeltelijk verband houden met de kosten van bepaalde functies der ge meenten en gedeeltelijk zijn afge stemd op het totale behoeftenpeil. In een hoofdstuk over de gemeen terekening 1956 wordt vastgesteld, dat een tekort van 626.326, de saldi-reserve gedekt dient te wor- vinden. den. De reserve is na aftrek nog groot: 1.287.882, De begroting voor 1957 vertoont een alsnog te dekken bedrag van 1.974.552,Zoals bekend heeft de Leidse raad aan de minister van bin nenlandse zaken een verzoek gericht om verhoging van de algemene uit kering per inwoner. Er is nog geen beschikking van het ministerie afgekomen. De sterk ge wijzigde omstandigheden zullen de regering dit verzoek met andere zuiniger ogen doen bekijken. Het blijkt wel dat de regering er bewust naar streeft, de gemeenten zelf voor de gestegen loon- en sala rislasten een compensatie te doen Omschrijving 1956 Salarissen (excl. onderw. en bedr.) 2.436.750 Personeelsuitg. (soc. voorzieningen) 409.181 Rente en afschr. woningb.objecten 2.504.975 Gem. bijdragen voor woningbouw 86.195 Uitgaven Gemeentewerken 2.162.246 Kosten straatverlichting (exclusief rente en afschrijving) Salarissen openbaar lager- en kleu teronderwijs 1.348.414 Salarissen middelbaar- en voorberei dend hoger onderwijs Subsidie bijzondere lagere- en kleu terscholen Subs, scholen voor nijverh.onderwijs Subs, sportstichting, excl. kap. lasten Subsidies en bijdragen Kosten van de Sociale Raad Nadelig saldo Gem. Werkplaats Nadelig saldo Openb. Slachthuis Nadelig saldo Grondbedrijf Nadelig saldo Reinigings- en Ont- smettingsdienst Nadelig verschil tussen overige uit gaven en inkomsten UITGAVEN Geraamde uitgaven volgens de begroting voor de jaren 244.310 761.156 904.644 548.985 74.244 444.024 55.425 29.600 93.000 136.894 619.350 199.447 INKOMSTEN Huur van huizen en andere gebouwen Bijdrage Rijk in kosten v. d. politie Ontvangsten Duinwaterleiding Markt-, haven-, brug en liggeld en precario Straat- en baatbelasting Schoolgelden c.a Uitkering ingevolge L.O.-wet 1920 Bijdrage van provincie in kosten van verpleging van geesteszieken Bijdr. v. particulieren in deze kosten Bijdrage van Rijk voor werklozen zorg c.a Uitkering van het Rijk wegens: a Grondbelasting Personele belasting Andere belastingen Vermakelijkheidsbelasting Vergunnings- en verlofsrecht Uitkeringen uit het gemeentefonds Batig saldo gas- en elektriciteits fabriek (incl. retributies) 181.654 1.057.422 200.000 321.928 32.100 1.198.757 375.000 22.635 6.361.663 1957 2.638.338 455.704 3.100.621 97.139 2.627.719 262.000 779.637 779.637 934.342 88.222 561.759 65.620 9.300 22.300 107.233 525.150 187.474 1.187.176 225.000 179.300 326.928 34.800 1.283.697 380.000 21.875 6.672.480 1958 3.095.805 454.043 3.531 834 99.973 2.701.723 288.000 874.756 898.554 124.006 645.162 69.881 14.600 47.500 105.156 M AGAATH SLIGTING VOOR KATH. AMATEURTONEEL. De kring Leiden en omgeving van het Werkverband Katholiek Ama teurtoneel, in welke kring ook de le den uit de Bollenstreek en Rijnland zijn georganiseerd, belegt op woens dag 4 september a.s. een ledenverga dering. Het bestuur heeft de bekende Amsterdamse voordrachtskunstenares Agaath Sligting bereid gevonden een keuze uit haar repertoire voor de kring voor te dragen. Tot de vergadering, die om acht uur een aanvang neemt in „De Kleine Burcht", Nieuwe Rijn 19, hebben al leen toegang, zij die lid zijn van een bij het W. K. A. aangesloten vereni ging. In verband ipet de te. verwach ten belangstelling kunnen geen in- trodukties verstrekt woraen Reünie „Haagse Burgerwacht". Op initiatief van een comité uit de voormalige „Haagse Burgerwacht" is 'besloten een reünie-dag van voorma lige Burgerwachten te organiseren, te houden in Den Haag in oktober ->f november a.s. Leden van de voorm Leidse Burgerwacht, die aan deze reünie willen deellnemen, kunnen zich opgeven bij de heer J. H. van Staveren, Koninginnelaan 78, Lei den. De kosten bedragen f 1.50 per persoon, bij aangifte te voldoen. Eerstejaarsdag Leidse Universiteit. De vergadering van Leidsche Stu denten Faculteiten houdt op 3 sep tember een eerstejaarsdag. 's Morgens zal er een bijeenkomst in de Pieters kerk zijn, waar de rector-magnificus van de Leidse Universiteit zal spre ken en de praeses van de faculteiten 's Middags is er een rondleiding door de instituten en laboratoria. „Huishoudelijke en Gezins voorlichting". De commissie voor Huishoudelijke en Gezinsvoorlichting zal op negen sept. a.s. haar nieuwe cursusjaar beginnen. Voor aspirant cursisten is er op donderdag 5 september gelegen heid om zich voor »én of meer cur sussen te laten inschrijven in gebouw „De Hoeksteen". Levendaal 1 Het ge bouw is hiertoe geopend van 9 tot 5 uur en van half acht tot half tien. GEM. AANKONDIGING GEMEENTEBEGROTING 1958 Burgemeester en Wethouders van Leiden brengen ter openbare ken nis, zulks ter voldoening aan het be paalde in de artikelen 238 en 253 der gemeentewet, dat de begroting der plaatselijke inkomsten en uitgaven voor het dienstjaar 1958, alsmede de begroting voor dat dienstjaar van de takken van dienst, aangewezen krachtens artikel 252 der gemeente wet, op de secretarie der gemeente voor een ieder ter lezing zijn neder- gelegd en tegen betaling der kosten algemeen verkrijgbaar zijn gesteld. Leiden, 26 augustus 1957. Burgemeester en Wethouders vernoemd, de Secretaris, J. BOOL de Burgemeester, F. H. VAN KINSCHOT. Dienst der apothekeu. De avond en nachtdienst van de apotheken te Leiden en Oegstgeest wordt waarge nomen door: Apotheek Ko Rapenburg 9, tel. 24807. Apotheek Tot Hulp der Mensheid, Hooigracht 48, tel. 21060. Apotheek O gstgeest Wilhelmapark 8, Oegstgeest tel. 26274. Burgerlijke Stand Geboren: Jacobus Matthns Aldert z. v. B. Keereweer en A. Uljé. René Robert Ignatius z. v. A. J. Schrey en H. J. Tiemstra. Pieter Jan z. van M. P. Oudesluijt en A. de Ruiter. Corne- lis Dirk z. v. C. Wilbrink en C. H. Fasseur Jacob z. v. C. Passchier en Vj. van der Sleen. Paulus Antonius z. v. F. A. Welling en C. J. M. Hoge- boom. Elisabeth Johanna Maria d. v. T. L. van Kampen en J. J. Goddyn. Marchien Wilhelmina d. v. J. Groot- hedde en W. M. Donker. Robbert Jan Ernest z. v. S. L. Bouman en A. van Konijnenburg. Wilhelmina d. van H. Messemaker en A. van Duijn. Overleden: A. J. Stark 71 j. man. L. Zwaan 54 j. man. NIET BEZORGING Bij eventuele NIET BEZORGING van De Leidse Courant gelieve U te lefonisch te reclameren alleen num mer 20935 tot 19.00 uur (7 uur). Zaterdag 17 uur (5 uur) Wij kunnen dan trachten U alsnog een exemplaar te doen toekomen. DE ADMINISTRATIE. Z.W.O. subsidieert Een sleutel bij bronnenonderzoek De Nederlandse organisatie voor zuiverwetenschappelljk onderzoek heeft de Leidse neerlandicus dr J. J. Mak een subsidie verleend voor een bronnenonderzoek naar „Der Leken Spieghel" van Jan van Boendale. Voor dit onderzoek heeft dr Mak onder meei bezoeken gebracht aan de de Bibliothéque de la Faculté de Mé- blothèque tie l'Arsenal te Parijs, aan de Bibliothéque de la Faculté de Mé decine te Montpellier, aan de Ambro siana te Milaan en aan de Bayrische Staatsbibliotheek te München. In Montpellier ontdekte onze landgenoot bij toeval een zeer zeldzame codex, die voor een juist begrip van Van Boendale's „Leken Spieghel" van zeer groot belang is. Op het ogenblik is dr Mak bezig deze codex welke hij heeft laten foto-copiëren - nauwkeu rig te bestuderen om haar daarna uit te geven. De organisatie heeft dr J. J. Mak eveneens een subsidie verleend voor de uitgaven van zijn „Rhetoricaal Glossarium". Dit is een verklarend woordenboek van uitdrukkingen en woorden, die in de werken van de re derijkers te vinden zijn. Aan de samenstelling van dit glos sarium heeft dr Mak vijf jaar ge werkt. De arbeid werd op 1 januari van dit jaar afgesloten en het hand schrift bevindt zich thans bij de druk ker. In dit verband zij ook gewezen op dr Maks bundel: „Uyt Ionsten Ver- saemt", een verzameling over de re derijekers, onlangs verschenen in de „Zwolse reeks van taal- en letterkun dige studies". LEIDERDORP Onbewoonbaarverklaring. Na een ingesteld onderzoek waarbij is gebleken dat de woningen aan de Hoofdstraat 208 en 210 niet meer in bewoonbare staat zijn te brengen omdat dit technisch en economisch niet verantwoord is stellen B. en W voor, nadat zij hierover in contact zijn getreden met de hoofdingenieur- directeur van de provinciale directie van de volkshuisvesting en bouwnij verheid, deze woningen onbewoon baar te verklaren en de ontrui mingstermijn op ten hoogste zes maanden te stellen. Wijziging uitbreidingsplan. In een raadsbesluit van 7 oktober 1955 heeft de raad het uitbreidingsplan der gemeente vastgesteld. Daarin werd een gedeelte gelegen benoorden de Berken kade, gelegen in de Zijl laan en Meijepolder, aangewezen deels vooi industrie, deels voor agra rische bestemming. In afwijking van het oorspronkelijke plan is hierin een wijziging gebracht die momenteel door het architectenbureau Kuiper Gouwetor, De Ranitz en Bleeker wordt uitgewerkt. Indien de raad met deze wijziging accoord gaat zal het college van B. en W de aanvragen voor bouwvergunningen aanhouden tot de herziening is vastgesteld zulks om schade voor eventuele bouwers en voor de gemeente te voorkomen Financiering kapitaalswerken. Na tevergeefs gepoogd te hebben een of meer vaste geldleningen te ver krijgen hebben B. en W van de N. V Bank voor Nederlandse Gemeenten een aanbieding ontvangen om de on derhanden zijnde werken te finan ciëren door middel van een extra krediet in rekening-courant. Dit kre diet is aangevraagd voor de maan den augustus en september. Voor de De Leidse Jeugd Tour Dank zij de medewerking van di «ii run verse zijden ondervonden, kan het 611.040 actie-comité van de „Leidse-Jeugd- Tour", de voorgenomen rolschaats- 507.533 wedstrijden op a.s. maandag, 2 sep tember laten starten. De wedstrijden zijn zo opgezet, dat ieder deelnemer ook op alle avonden meedoet. Uitvallers kennen we niet. 202.717 1.347.177 225.000 204.200 336.928 45.000 1.411.825 400.000 24.215 7.853.862 Totaal 10.648.160 21.774.974 24.384.494 De wedstrijden zullen bestaan uit: hardrijden op de korte baan; kunstrij den en uit een Rolhockey-tournooi De voorgestelde Marathon-wedstrijd vindt men over het algemeen te zwaar en Rolhockey blijkt zeer ge liefd. Vandaar een programmawijzi- ging in die geest. Voor het kunstrijden en hardrijden is een puntentelling opgezet, die vier avonden doortelt. De laatste avond komen de deelnemers in volgorde van de behaalde punten in de finales te gen elkaar uit. Voor het Rolhockey worden er vier ploegen van zeven spelers toegelaten. Men kan inschrijven met een com plete ploeg, maar ook apart. In het laatste geval wordt men in een ploeg ingedeeld. De stick(stok) moet men zelf meebrengen. Er is ook een inschrijving binnen gekomen van twee kunstrijdstertjes uit Dordrecht. Deze meisjes zyn uit genodigd, om buiten mededinging een kleine demonstratie kunstrijden te geven. Het programma (wijzigingen voorbehouden) luidt: Maandag 6.30 uur: v. Beuningen- laan (Leidse Hout) korte baan en kunstrijden. Dinsdag 6 30 uur: Speeltuin „Rond om de Watertoren" (Goejéstraat) korte baan en kunstrijden. Woensdag 6.30 uur: Speeltuin „Morskwartier" (Lage Morsweg) Rolhockey-tournooi, kunstrijden. Donderdag 6.30 uur: v. Beuningen- laan (Leidse Hout) korte baan en kunstrijden. Vrijdag 6.30 uur: Speeltuin „Rond om de Watertoren" (Goejéstraat) korte baan, kunstrijden, Rolhockey (finales). Prijsuitreiking. De kosten van deelneming zijn een kwartje. Men kan zich tot vrijdag avond a.j maand augustus is een aanbieding ontvangen van 1 650.000 terwijl voor de maand september nog geen aan bieding is gedaan. Raadsagenda. De volledige agen da voor de raadsvergadering die op vrijdag 30 augustus a.s. 's avonds om 8 uur wordt gehouden luidt als volgt: Onderzoek geloofsbrieven van de heer E. J. Veldhuizen, en beëdiging, benoeming commissie van advies in zake art. 8 der Woonruimtewet, voor stel onbewoonbaarverklaring van de woningen Hoofdstraat 208 en 210, voorstel afwijzing verzoek van het bestuur van de Minnikkenpolder om een jaarlijkse bijdrage in de onder houdskosten van de Munnikkenweg. voorstel afwijzing beroepsschrift van de heer W. Schneider inzake verbete ring van de woning Jaagpad 13, voor stel benoeming lid van de culturele raad, voorstel inzake voorbereiding van een wijziging van het uitbrei dingsplan, voorstel verkoop water van de Stroomsloot. voorstel verho ging van het krediet in rekening- courant. Marktberichten 's-HERTOGENBOSCH 2f aug. Vee. Aanvoer 7179 stuks vee zijnde: 2661 runderen, 370 graskalveren, 853 vette kalveren, 314 nuchtere kalve ren, 639 schapen, 17 geiten, 81 fok- zeugen, 462 slachtvarkens, 64 lopers, 1718 biggen. De priizen waren, be houdens uitzonderingen voor dieren van buitengewone kwaliteit, als volgt melk- en kalfkoeien 7601200; gui- ste koeien 675925- kalfvaarzen f 7501130; klamvaar/.en f 665890; guiste vaarzen 625 -825; pinken 425625; graskalveren i 300475; nuchtere kalveren voor fok- of mes- terij 85—215; weideschapen 60— 80; lammeren 4070; drachtige zeu gen 275 -360: lopers 1 61—76; big gen 3858, alles per st. Siachtrun- deren: aanvoer 781 stuks. Extra kwal. 3.20--3.30; le kwn 3 00—3.15; 2e kwal f 2.70—2.90. 3e kwal. '2.55—2.65 vette stierer f 2 70—3.03; worstkoeien f2 502.60 alles per kg. gesl. gew.; vette kalverer le kw 2 50 -2.70; vette kalveren 2e kw. 2.20 -2.40; vette kalveren 3c kw. 1.902.10; nuchtere slachtkalveren 1 40.80 slachtzpugen le kw f 1.50— 1 60; slachtzeuger 2e kw. f 1.38—1 47 alles per kg. lev. gew.; vette schapen ƒ85 110; vette lammeren 55 85; nuchte re slachtkalveren f 50- -80 alles p. st. Verdere mededelingen: Melk- en kalfkoeien: aanvoer gro ter. handel stroef, nauwelijks prijs houdend. Guiste koeien: aanvoer groter, handel gedrukt, prijzen niet goedkoper. Jongvee: aanvoer ruimer, handel slepend, prijzen moeilyk te handhaven of 'minder. Vette kalve ren: aanvoer normaal, handel rede lijk goed, prijzen iets stijver Nuch tere slachtkalveren* aanvoel ruimer, handel vlot, prijzer bleven gehand haafd. Schapen en lammeren, aan voer groot, handel stil, prijzen ge drukt Fokzeugen: aanvoer ruimer, handel kalm, pryzen iets lager. Lo pers eh biggen: aanvoer normaal, andel rustig, niet prijshoudend. Slachtvee: aanvoer groter, handel traag, prijzen gedrukt Slachtzeugen: aanvore groter, handel inzet goed, af loop trager, prijzen iets minder. WOERDEN, 28 aug. Kaas. Aan- opgeven bij: N. Vermeer, H Floresstraat 31: N. Jansen. Oranje-I voer 162 partijen, lê Kwal. 2.26^- straat 18; L. Cranssen, Houtlaan 9,12.31 - 2de f 2.20 2 25, -xtra tot 2 60. 's avonds van 78 uur. De Landel is matig.

Leidse Courant | 1957 | | pagina 9