Staatssecretaris Schmelzer pleit voor oprichting beleggingsmaatschappijen Vorming van bezit voor de werknemers De storm van gisteren Ballet uitvoering in „De Goede Herder" Pasfoor preekte over gemeentezeden flanfal t.v.-" passeerde de 175 000 Woubrugge legt zich neer bij annexatie Zuidhoek door Alkemade Nieuwe ontsnapp:ngspoging te Scheveningen verijdeld MAANDAG 26 AUGUSTUS 1957 DE LETDSE COURANT PAGINA 8 KAB-STUDIEDAGEN TE VOORHOUT De Katholieke Arbeidersbeweging: in het Bisdom Haarlem en Rotterdam heeft ook dit jaar weer de traditio nele drie studiedagen in de Bisschop pelijke Nijverheidsschool te Voorhout gehouden. Vrijdagavond arriveerden de deel nemers in Voorhout om alvast in de studiesfeer te kunnen acclamatiseren. Zaterdag begon de reeks lezingen, die elk werden gevolgd door.gedach- tenwisselingen en groepsdiscussies. De lezingen werden zondagmiddag besloten door drs W. Schmelzer, staatssecretaris voor P.B.O. en be zitsvorming, die een bevestigend antwoord gaf op de vraag of de werk nemer met succes kan optreden als kapitaalverschaffer. Deze titel was goed te plaatsen in het onderwerp, dat op deze studiedagen gespreksstof bood: „bezitsvorming". Drs Schmelzer zag een oplossing van het probleem „bezitsvorming" in de oprichting van beleggings maatschappijen, die geheel of ge deeltelijk door werknemers worden beheerd. Het zijn maatschappijen, die zélf aandelen uitgeven en met de aldus verkregen middelen een zo gespreid mo^eliik aandelennak- ket van verschillende bedrijven verwerven. Daardoor wordt het risico, dat aan het bezit van bepaalde aandelen is verbonden verkleind, terwijl de mo gelijkheid van een redelijk rende ment en een redelijk aandeel van de vermogensaanwas bewaard blijft. De heer Schmelzer noemde een reeks van voordelen voor deze methode; ar beiders worden meer vertrouwd ge maakt met de mogelijkheden, die de kapitaalsverschaffing biedt; niet al leen eigendomsrechten, maar ook eigendomsplichten komen tot gel ding; bedrijven, die bij gebrek aan contante middelen de werknemers niet in de winst kunnen laten delen, kunnen een aandeel verstrekken, dat de werknemers kunnen inwisselen tegen een aandeel van de beleggings maatschappij. ,Spr., die bij de aanvang van zijn inleiding al had laten uitkomen, dat zijn rede niet als een uiteenzetting van het regeringsbeleid moest zien, verheelde niet, dat er aan dit plan een keerzijde is; ondernemers zullen Berucht inbreker te Leiden gesignaleerd Nóg op vrije voeten Een van de meest beruchte inbre kers van ons land is er „dank zij" de verregaande zorgeloosheid van enkele inwoners van Leiden in geslaagd, zijn sinds een jaar hernomen vrijheid te prolongeren. (Het is W. S. afkomstig uit Haar lem, die verdacht van ongeveer 50 inbraken, waarvan een met geweld pleging, sinds zijn ontsnapping uit de Rekkense Inrichtingen ongeveer een jaar geleden door zeven politiekorp sen gezocht wordt. Dezer dagen werd de inbreker in de Trans va albuurt te Leiden gesig naleerd, waar hij des nachts tussen half twee en vier uur drie maal een poging ondernam om een bromfiets te stelen. Alle keren werd hij ontdekt maar gingen de eigenaars van de be dreigde brommers weer naar bed toen ze meenden, dat het gevaar ge weken was zonder aangifte te doen bij de politie. Met wassen neus en namaaksnor Overval op tankstation bij Utrecht Vanochtend in de vroegte heeft minstens één onbekende dader een overval gepleegd op het benzinetank station aan het verkeersplein Oude Rijn bij Utrecht. Hij is met 300,aan contanten verdwenen. Ongeveer half vijf verscheen aan het benzinestation.een man, die zich door middel van een wassen neus en een namaaksnor onherkenbaar had gemaakt. Hij hield de pompbediende twee revolvers onder de neus, en dwong hem tot het afgeven van de sleutels van een geldkistje, waarin de directe ontvangsten zaten en van de kluis in de kantoorruimte achter het station. Hij maakte :ich meester van 300,uit het geldkistje, maar gun de zich niet de tijd voor een onder zoek van de kluis. Onder bedreiging met de revolvers gebood hij de be diende binnen te blijven, waa:na hij verdween. De bediende bleef niet binnen, doch waarschuwde passerende automobi listen. De politie heeft nog geen spoor van de overvaller, doch vermoedt te doen te hebben met de dader(s) van een dergelijke overval op een tankstation bij Amsterdam, kort geleden met on geveer dezelfde vermomming ge pleegd. Het signalement van de over valler komt ongeveer overeen alsme de de bedreigende woorden. bezwaren hebben tegen de toeneming van de machtspositie van de arbeiders; deze machtspositie is echter geen middel tot vernietiging van de on dernemers, zij kan indien uitge oefend met verantwoordelijkheids besef in dienst worden gesteld van het algemeen welzijn. Spreker noem de het overigens onbevredigend, dat na enkele eeuwen van industriële ontwikkeling en stijging der welvaart de arbeider nog steeds geen medebe zit van het productieapparaat heeft verkregen; de industriële democratie moet nog veroverd worden. Drs Schmelzer besloot zijn rede met te constateren, dat het Utopia van van daag de werkelijkheid van morgen kan zijn. Andere sprekers. Nog drie sprekers hebben op dit studie-weekeinde te Voorhout het woord gevoerd, prof. M. G. Plattel, hoogleraar' in de sociale wijsbegeerte aan de Economische Hoogeschool te Tilburg legde het fundament, waarop de andere inleidingen moesten berus ten door zich af te vragen of 't privé- eigendom een christelijk beginsel is, een vraag die hij bevestigend beant woordde onder meer aan de hand van de Christelijke maatschappijleer en de Pauselijke encyclieken. Dr R. Eysink sprak over „De mens in zijn bezitloosheid" en legde de nadruk op de gevaarlijke facetten van deze toe stand: een generatie, die nooit bezit heeft gekend, zal alle waardering voor bezit verliezen. Onkunde is één van de hindernissen, die in de strijd voor de bezitsvorming overwonnen moeten worden De heer drs Coppes tenslotte zette in zijn inleiding „Naar duurzaam bezit" uiteen hoe bezits vorming moet worden verwezenlijkt binnen het raam van de Nederlandse economie. Hij betoogde dat een re delijk loon vooraf moet gaan aan sys temen van winstdeling en spaarmo- gelijkheden. De stijging van het prijspeil, zo zei hij ook, heeft een remmende invloed op de spaaractivi- teit. De zee tussen Texel en Den Hel der was zo wild, dat de veerboot tus sen Texel en Den Helder „De Da geraad" met een defecte schroef de haven van Oudeschild binnen liep en uit de vaart moest worden genomen. Er waren zeer veel zeezieken aan boord. In Amsterdam waren storm en re gen er de oorzaak van. dat bij de elektrische centrale aan de Hemweg een lek ontstond Het binnenstromen de water veroorzaakte kortsluiting, waardoor de stroom uitviel. Het ge volg was. dat alle elektrische klok ken in Amsterdam op 10 vo:r 6 ble ven staan. Duizenden abonnees van de PTT- draadomroep hebben zondagochtend de radio-uitzendingen gemist. Van de overal in Amsterdam verspreid lig gende versterkerrekken voor de draadomroep waren er ongeveer 30 uitgevallen, die een voor een weer met de hand moesten worden inge schakeld. Hilversum had zondagmiddag moeilijkheden met de elektriciteits voorzieningen, waardoor de K.R.O. even uit de ether verdween. Wind stootte auto van de weg Hedenochtend om negen uur is in de Wilhelminalaan te Beuningen en Wijchen tengevolge van een hevige windstoot een bestelwagen van een bedrijf uit Arnhem van de weg ge raakt en, na een boom te hebben ont worteld, zwaar beschadigd in de berm van de weg terecht gekomen. De auto had een matige snelheid. Volgens deskundigen is het aanneem baar, dat tengevolge van bepaalde ef fecten die bij storm kunnen optre den, zodanige windstoten voorkomen, dat dergelijke ongevallen zich kun nen voordoen. Volgens het K.N.M.I. werden omtrent die tijd windsnelhe den geregistreerd van 20 meter per seconde, of ruim 70 km. per uur. Stormschade op IJmuider strand. De westerstorm heeft de afgelopen nacht grote schade aangericht in het bungalowdorp op het IJmuider strand. Tenminste zes huisjes wer den door zee en wind tegen de dui nen geslagen en volkomen vernield. Vanmorgen stond er nog steeds water in een aantal bungalows op het strand. Vele badgasten, die elk jaar op het IJmuider strand vertoeven, vertelden, dat zij in augustus nog nimmer zulk zwaar weer hebben meegemaakt. Een van de punten, in Den Haag, waar het meeste hinder van de regen en de storm werd ondervonden, was j de Van Leeuwenhoekstraat. In deze straat waren n.l. 3 benedenwoningen ondergelopen en het water stond daar 30 cm boven de vloer. Door een defect aan de pomp van de riolering waren I een aantal zalen op de begane grond van het R.K. ziekenhuis aan het I Westeinde onder water komen te staan. Met behulp van personeel van het ziekenhuis is de brandweer daar twee uur bezig geweest om de zalen watervrij te maken. Uit de foyer van het Studio-theater werd 10 m3 water weggepompt en uit de kelder van een daar vlakbij gelegen café-restaurant pompte men 40 cm. water uit de kel der. Op Scheveningen heeft de storm een aantal consumptietenten op het strand ondergraven, die daarna in stortten. BIJ HAAMSTEDE: DUIN WEGGESLAGEN. De storm heeft bij Haamstede op Schouwen en Duiveland vannacht vijf meter duin weggeslagen. Daardoor zijn resten aan de dag gekomen van een oud scheepswrak. Aan het strand, bij de vuurtoren, zijn strandtenten, consumptietenten en cabines door de storm vernield. De schade beloopt duizenden guldens. Op donderdag 29 augustus viert de bisschop van Rotterdam, mgr. M. A. Jansen zijn 52ste verjaardag. Er is gelegenheid tot gelukwensen voor leken van 1112 uur en voor de geestelijkheid van 1213 uur. MR. J. W. BEYEN NAAR BONN. Oud-minister mr. J. W. Beyen, re geringscommissaris voor Duitse aan- gelegenheder is vandaag naar Bonn vertrokken om met^rof. dr. E. Kauf- mann overleg te plegen over de rege ling van de verdere gang der Duits- Nederlandse onderhandelingen. In aansluiting op zijn besprekingen met prof. Kaufman zal mr. Beyen te vens de minister van buitenlandse zaken van de Duitse bondsregering, dr. von Brentano, bezoeken. De Algemene Vergadering van Aandeelhouders van het Katholiek Nederlands Persbureau heeft tot di recteur van het K.N.P. benoemd de heer mr dr C. Ch. A. van Haren te Wassenaar, die zijn functie op 1 sep tember a.s. zal aanvaarden, op welke datiuA- de heer E. J. M. Stumoel als waarnemend directeur aftreedt. In een woning aan de Van Houten laan te Groningen is de 82 -jarige heer J. S. de Hondt uit Arnhem van de trap gevallen. Hij is in een zieken huis aan zijn verwondingen overle den. De oude man had zich vastge houden aan het touw, waarmee de voordeur wordt opengetrokken. Hij viel, doordat dit touw brak. Abeldoorns wethouder skwestie: Ruiter weinig ruiterlijk Het bestuur van de afdeling Apel doorn van de Partij van dt Arbeid heeft voor vrijdag a.s. weer een al gemene ledenvergadering uitgeschre ven. Op de agenda staan twee pun ten vermeld: verslag en voorstellen omtrent de politieke consequenties van het blijven bezitten van een wet houderszetel door de heer S. Ruiter en een voorstel om over te gaan tot royement van de heer Ruiter als lid. De heer Ruiter, die aanvankelijk fractievoorzitter van de P.v.d.A. in de Apeldoornse gemeenteraad was, volgde zijn partijgenoot J. de Groot eerst tijdelijk en later definitief op als wethouder van Apeldoorn, daar de heer De Groot wegens ziekte zijn functie moest neerleggen. De heer Ruiter heeft daarbij volgens het be stuur van de afd. Apeldoorn der P.v.d.A. de toezegging gedaan zijn plaats ten behoeve van de heer De Groot beschikbaar te stellen, wanneer deze weer in staat zou zijn zijn werkzaamheden te hervatten. Reeds geruime tijd geleden is de heer Ruiter door zijn partij verzocht' zijn functie ter beschikking te stel len, aangezien de heer De Groot ge nezen zou zijn. De heer Ruiter heeft aan dit verzoek tot nu toe geen ge volg gegeven. In de jongste verga dering van de raad van de gemeente Apeldoorn is toen medegedeeld, dat de heer Ruiter niet meer zou worden beschouwd als lid van de fractie van de Partij van de Arbeid. De heer Ruiter heeft nog steeds niet laten weten of hij alsnog als wethouder zal heengaan. Dit zou moeten geschieden voor de eerstvol gende raadsvergadering, die op don derdag 5 september zal worden ge houden. VEEMARKT 's-HERTOGENBOSCH. In verband met de nationale trek paardententoonstelling, welke te 's-Hertogenbosch op 10 en 11 septem ber wordt gehouden, zal de 's-Herto- genbossche veemarkt in die week ge houden worden op donderdag 12 sep tember en de paardenmarkt niet op 12 september maar op donderdag 5 september a.s. Zondagavond is er door de meisjes van „De Goede Herder" te Zoeter- woudeLeiderdorp voor een volle zaal een balletuitvoering gehouden. Het was de tweede maal, dat dit bal let werd opgevoerd. Bij de viering van het 40-jarig priesterfeest van Rector de Giroot was dit ballet een hoogtepunt. Nu werden de parochianen van Meerburg in de gelegenheid gesteld om van het vele schone, wat hier ge boden werd, te genieten. Op Schiermonnikoog: Alle inwoners om de 2 jaar naar de dokter B. en W. van Schiermonnikoog heb ben bij de gemeenteraad een voor stel ingediend om de gehele bevol king om de twee jaar te laten onder zoeken op de algehele lichamelijke gezondheid. Het gezondheidspeil op het eiland is al zeer hoog, zo wordt in de toelichting gezegd, maar zal door deze maatregel, welke een uni cum is in de Nederlandse gemeen ten, nog beter worden. Dit onderzoek komt niet alleen de bevolking ten goede, maar moet ook van zeer groot belang worden geacht voor het vreemdelingenverKeer, aldus b. en w. De gemeentebegroting plaatst de gemeentebesturen voor grote proble men. Niet alleen in Leiden zijn de vraagstukken zorgwekkend de wethouder van financiën, die zater dag zijn begroting over 1958 heeft aangeboden kan daarover meepraten ook het gemeentebestuur van de plaats Moergestel grijpt zich naar de haren. De financiële nood is daar zo hoog gestegen, dat het de pastoor heeft gevraagd van de preekstoel de burgers te verzoeken in te schrijven op een gemeentelijke lening. De pas toor heeft dit gedaan, tussen evan gelie en credo in heeft hij de beminde gelovigen op het hart gebonden niet voorbij te gaan aan de noodtoestand waarin de gemeente financieel ver keert. Uitbreiding van een school is noodzakelijk, het geld is er niet, dus vroeg de pastoor aan zijn parochia nen de gemeente niet in de steek te laten en op de lening in te schrijven. In weerwil van de bestedingsbeper king wordt het aantal televisiekijkers in ons land steeds groter. Zaterdag bleek de 175.000 te zijn gepasseerd. Op de gebruikelijke .opwekking" van de PTT om zich toch als kijker te melden, stond vermeld, dat het aantal ingeschreven medewerkers hier te lande thans 175.697 bedraagt. Dat betekent, dat men binnen enkele maanden de 200.000ste officieel inge schreven kijker zal mogen begroeten. Men kan op grond van de cijfers aan nemen, dat het totaal aantal kijkers ongeveer een miljoen zal bedragen. De snelle groei van dit moderne middel van voorlichting steekt wel sterk af tegen het zuinige beleid dat de regering de televisie toebedeelt. 1 Pastoor Kouwenhoven heette allen van harte welkom en was de zusters zeer dankbaar, dat zij op deze wijze meewerkten aan de culturele ontwik keling van zijn parochianen. Na een korte inleiding werd een dans uitgevoerd op „Fantasie im promptu" van Chopin en „Les Syl- phides" van dezelfde componist. Daarna volgden twee solodansen n.l.: „Pizzicati" uit het Sylvia-ballet van L. Delibes en „Schön Rosmarin" van Kreisler. Vooral het laatste was het warme applaus ten volle waard. Hier na kwam 't mooie ,Faustballet" van Gounod. Na de pauze werd het grote ballet stuk in drie bedrijven ,,'t Vrouwtje van Stavoren" opgevoerd op muziek van Handel. Elk bedrijf had een ly rische inleiding, waarin de geschiede nis van het Vrouwtje van Stavoren werd verteld. Ooi: dit stuk werd door de meis jes kunstvol naar voren gebracht. De Meerburgers behoeven geen spijt te-hebben, dat zij het slechte weer hebben getrotseerd, om deze avond mee te maken. Balletleiding en meisjes, komen jullie nog eens met zo'n avond. Jul lie kunnen zeker zijn van een volle zaal. De gemeenteraad van Woubrugge kwam vrijdagavond bijeen onder voorzitterschap van burgemeester J. C. van Wageningen. Deze deelde on der meer mede, dat de vijf midden standswoningen aan de Gerbrand Swartlaan thans zijn verhuurd, waar door in andere gemeentewoningen ook enkele opschuivingen plaats von den. De graafwerkzaamheden in de Dokter Lothlaan en Kerkstraat ten behoeve van de riolering zijn enigs zins vertraagd, doordat men stuitte op oude fundamenten. De brandweer is zodoende tijdelijk ondergebracht bij de heer Van Klaveren. Met mede werking van een bouwspaarkas wil de heer Wijsman een woning bouwen aan de Boddens Hosangweg. De raad besloot zich garant te stellen voor een nog ongedekt crediet van 13.000 gulden. Een tweetal aanvragen om subsidie ten behoeve van schoolgaande kinde ren werd tot 31 december ingewilligd. Ook ging de raad accoord met een tweetal wijzigingen. Ten eerste van de Organisatieverordening Brand weer, ten tweede van de gemeentelij ke arbeidsovereenkomsten verorde ning, wachtgeldregeling en kinder toelageverordening. Daar de instructie voor de gemeen, te-geneesheer reeds dateert uit 1921, is in overleg met de doktoren Loth en Nooter een nieuwe instructie voor de gemeente-geneesheer, tevens be last met de armenpraktijk opgesteld, welke op 1 januari 1958 in werking treedt. De heer De Hartog zag het aantal dagen, dat de geneesheer spreekuur dient te houden graag ver anderd met „minstens vijf" tot zes, hetgeen echter geen steun vond bij de overige raadsleden. De heer Ven huizen kon zijn steun niet geven aan deze concept-regeling. Hij vond de instructie veel te groots opgezet en te ingewikkeld, zelfs belachelijk voor een kleine gemeente als Woubrugge Tenslotte werd de instructie aan vaard. Veel meer stof tot discussie lever de het punt: Grenswijziging met de gemeente Alkemade. Uit de memorie van toelichting op het thans hangende wetsontwerp blijkt ondermeer, dat de MYXOMATOSE OP DE VEI^UWE. De myxomatose, de gevreesde ko nijnenziekte, is op de Veluwe waar genomen. Tussen Voorthuizen en Nijkerk en bij Oldebroek werden en kele langoren gevonden, die aan de ziekte leden of er het slachtoffer van geworden waren. Er werden maat regelen getroffen om uitbreiding van deze zeer besmettelijke ziekte tegen te gaan. Originele list Oplettendheid van een der bewa kers van de Scl»e veningse Strafgevan genis was er de oorzaak van dar een nieuwe ontsnappingspoging mislukte. Vrijdagmiddag tussen twee uur en half drie, tijdens het luchten, zag een 33-jarige verpleegde uit het psycho- patenasiel kans aan de aandacht van een tweetal bewakers te ontkomen. Op een der plekken, die onlangs door minister Samkalden „kwets baar" werden genoemd, wierp de vrijheidslievende een zelfgemaakte touwladder naar'een dakgoot, slaagde er in er op te klimmen en via de daken kwam de man op de binnen plaats, waar men nog steeds bezig is met de langzamerhand berucht ge worden verbouwing. De gewapende wacht, die hier het toezicht h»d, zag plotseling een man lopen, die hij tevoren niet gezien had. Misschien had de vluchteling de onverwachte interesse van de cipier in de gaten want zonder zich te be denken nam hij een plank op de schouder en mengde hij zich onder de werkmensen. Het scheelde niet veel of de list was gelukt maar nieuwsgierigheid naar de identiteit van de onbekende arbeider en argwaan door 'smans vreemde gedragingen deden de bewa ker de vreemdeling onder schot hou den totdat er wat meer bewakings personeel bij de hand was. Toen werd de aspirant-vluchteling gegrepen en opgesloten in zijn eigen celkamer. De stalen kooien, die gere serveerd waren voor betrapte uitbre kers, zijn sinds enige tijd niet meer in gebruik. bewoners van de Zuidhoek en de Veenderpolder veel gunstiger de dor pen Rijpwetering en Roelofarends- veen kunnen bereiken dan Wou brugge. Ook wordt vastgesteld, dat de vrijwel geheel katholieke bevol king voor kerk- en schoolbezoek op genoemde dorpen is aangewezen en daarmede in sociaal, economisch en cultureel opzicht contact houdt. Even min valt te betwisten, dat dit gebied stedebouwkundig en verkeer-tech- nisch gezien', in ontwikkeling is ach tergebleven. Ook de op handen zijnde groot scheepse ruilverkaveling rond Roe- lofarendsveen houdt wel een en an der verband. Als datum van wijzi ging noemt het wetsontwerp 30 juni 1958, de gemeente zal echter de rijks uitkering over 1958 nog ontvangen, in het midden latend, in hoeverre dit later met de gemeente Alkemade verrekend dient te worden. De heer Den Hertog (C.H.U.) vond deze hele gang van zaken spijtig, doch kon de belanghebbenden geen onge- 1 lijk geven, gezien de ligging van de grens en het feit, dat zij geheel op Roelofarendsveen zijn georiënteerd. Er wordt echter niet aan getipt, dat de Alphenaren rond de scheepswerf De Dageraad om dezelfde redenen bij Woubrugge behoren. Ook de tijdslimiet achtte spreker te ruim ge nomen. Als het verlangen om bij Al kemade gevoegd te worden dan zo groot is, dan maar zo spoedig moge lijk. Dit mede i.v.m. de gemeente raadsverkiezingen in 1958. Deze men sen hebben toch geen belang meer by de politieke samenstelling van de raad van Woubrugge! De voorzitter betoogde, dat deze datum wettelijk is voorgeschreven. De kwestie grenswijziging met Al phen a. d. Rijn is thans niet aan de orde. Wel was hierover van gedach ten gewisseld met de Commissaris, tijdens diens jongste bezoek aan de gemeente. We mogen van deze grens- wijzigigen echter geen compensatie kwestie maken. Hoewel de heren Den Hertog en Venhuizen (ARP en SPG) als datum liefst 31 december 1957 zagen aangehouden, ging de raad tenslotte accoord met de door b. en |w. voorgestelde streefdatum van 31 december 1958. Hierna kwamen nog een tweetal geldleningen ter sprake. Zonder dis cussie werd besloten een langlopende lening aan te gaan van 150.000 gul den per 1 november 1958 tegen een rente van 4J4 percent gedurende 40 jaren en een bereidstellingsprovisie van 2y2 percent. Van 1 november 1957 tot 1 november 1958 zal een kasgeld lening worden aangegaan groot 146.250 gulden tegen een rente van 5K percent. Een en ander ten dienste van het z.g. plan-Groenhart, behel zende de bouw van twee maal vier woningen in Woubrugge en een blok van vier woningen in Hoogmade met nog twee garages. Over dit plan en de aanbestedingen ging de raad in besloten zitting. Bij de rondvraag informeerde de heer Boon naar de afscheiding tus sen de tuinen van de nieuwe midden standswoningen. Voorts over de kwestie waterleidingaanleg Ofwegen. De voorzitter betoogde, dat hier geen aanleg mogelijk is, zolang de belang hebbenden finantieel niet meer me dewerking verlenen. De heer Van der Eng (KVP) vroeg naar de nieuwe verachting in Hoog made. Deze zal nog voor de winter gereed komen. De heer Venhuizen wenste meer te weten over de bestemming van het terrein achter de Openbare School. De voorzitter deelde mede, dat er wel iets gedaan zal worden, doch zolang het niet zeker is, of de omwonenden medewerking willen verlenen tot de aanleg van een speeltuin, blijft de bestemming onzeker. Tenslotte werd nog van gedachten gewisseld over de afbouw van de middenstandswonin gen.

Leidse Courant | 1957 | | pagina 8