GELDERBLOM - NOORDEINDE 37 OUD-LEIDEN BEZOCHT MOLENGEBIED KINDERDIJK Kapelaan A. H. Schrama vertrekt uit Leiden GEVESTIGDE EN VERTROKKEN PERSONEN IN EN UIT LEIDEN GELDERBLOM'S VLEES- en VLEESWARENBEDRIJF Onze 2 kwartjes reclame! 854 872 899 918 951 983 925 928 939 958 966 975 "iiSSSSSJggHSJSS lïl M§ SS 2 SS 320 865 863 888 900 SS S7 sa Ei a» as ss as *js ADVERTEREN DOET VERKOPEN MAANDAG 26 AUGUSTUS 1957 DE LEIUSE COURANT PAGfNA 3 Nabij Kinderdijk, aldus genoemd naar de dijk, waar volgens de legen de nè de St. Elisabethsvloed (1421) een wieg met een huilend kind en een miauwende poes aan land spoel de, bevindt zich het enige molencom plex in Nederland van grotere om vang. Het gehele Kinderdijkse mo lencomplex omvat in totaal 20 met een scheprad uitgeruste poldermo lens om het overtollige water van ir totaal twee waterschappen (de Over waard en de Nederwaard) en twee polders (Nieuw Lekkerland en het polderonderdeel Blokweer van d< polder Alblasserdam) af te voeren. Ter bezichtiging van dit -lolen complex begaf zich zaterdag j.l. een 70-tal leden van de vereniging „Oud Leiden" naar Kinderdijk. Wind en weder waren gunstig, zo dat 16 anders nog maar in tijden van nood draaiende molens van Neder- en Overwaard alsmede de wipmolen van Blokweer ten behoeve van be zoekers in werking waren gesteld. Het gezelschap wandelde langs, door brede stroken water begrensde, met riet omzoomde molenkaden en langs alle molens, die grote hoeveel heden water uit de lage boezem naar de hoge boezem maalden. De voor bezoekers opengestelde molen werd bezichtigd. Voorts werden alle mo lens bekeken. Het bleek dat zich on der de molens acht rieten boven kruiers uit 1740 en acht stenen bo venkruiers uit 1738 bevinden. Vele molens kunnen bij gunstige wind en hoge waterstand maximaal 80m3 water per minuut verplaatsen. Na het bezichtigen uitten deelne mers hun bewondering voor de mo lenbouwers die in staat waren mo lens te vervaardigen met schone vormen die volkomen in het land schap passen. Van een restaurant uit werd nog een laatste blik op de molens gewor pen waarna de terugreis werd aan vaard. m Kapelaan A. H. Schrama gaat de Herensingclparochie en'Leiden ver laten. Hij is benoemd tot kapelaan in de St. Jeroem-parochie te Den ■Haag. Het vertrek van kapelaan Schrama wordt in de Herensingel parochie als een verlies gevoeld. In de zes jaren, die hij in Leiden werk zaam is geweest toonde hij zich een ijverig zielzorger; ieder waardeerde zijn opgewektheid, zijn vriendelijke openhartigheid. In het verenigings leven in Lenden nam kapelaan Schrama een belangrijke plaats in. Na zijn benoeming in augustus 1951 zag hij zich al spoedig vele adviseurs- schappen toevallen, aalmoezenier van de verkenners in de Parochie (St. Jozefgroep). G.A. van het Wit-Gele- Kruis, van de afdeling Leiden van de „Kleetex" de tektielarbeidersbond „St. Lambertus", na de oprichting van de wijkbesturen in de KAB werd hij geestelijk adviseur van de He rensingel wijk. Kapelaan Schrama was voorts directeur van de bedevaart naar Den Briel, aan zijn activiteit was het te danken, dat de belang- ?!!rhalen/an da tent ff™ Ton stelling voor deze pelgrimage groei- Oe.n ondervonden, zodat de hulp. STORM WAS TEGENSLAG VOOR CIRCUS MULLENS De laatste dag van het bezoek van Circus Mullens aan de Sleutelstad is voor de circusdirectie zoals ook voor het circusminnend publiek een grote teleurstelling geworden. De steeds in kracht toenemende storm had de directie reeds des nachts slapeloze uren bezorgd en de hoofd brekens spitsten zich toe tegen het aanvang van het matinee. In overleg met de commandant van de stedelijke brandweer werd door een aantal spuitgasten het grote tent zeil nat gehouden omdat men aan vankelijk meende, dat zo de mid dagvoorstelling zou doorgaan het puibliek rustiger en veiliger zou zit ten onder een strakgespannen dan onder een los, klepperend tentzeil. Nadat evenwel contact was opge nomen met 't KNMI te de Bilt, werd besloten de middag- en avondvoor stelling niet te laten doorgaan. De verwachting luidde, dat tussen on geveer zes uur en half negen een rustpauze zou intreden tussen twee stormvlagen. Van deze rustpauze hebben de circusmensen gebruik ge maakt om de grote tent af te breken. De "verwachting van het KNMI is uitgekomen en men heeft bij het TUYNW0N0ER in Wondertuyn Warmond (Five Fües Chalet) Oranje Nassaulaao 11 '200 meter voorbij Tolhek Res.: K 1711—855 Vergaderingen, recepties, promoties mudeshows en tentoonstellingen GEVESTIGD. In de week van 15 t/m den Draak geb. van der Werf, Zeeman- laan 23, Arnhem, Kemperbergerw. 31; ugustus. P. J. M. Averdieck, Melchior Treubln 4, Oosterhout, Putseweg 65; F. P. Holtz, C. W. Verkroost en fam., adminlstra- I Buy» Ballotstr. 49, 's-Gravenhage, Sta- teur, Rijnsburgerweg 37; T. J. G. M. tenln 6; J. C. Kamphorst, Rijnaburger- van der Klugt en fam., meubelmaker, weg 86, Kortonhoef, Julianaweg 12; E. Janvossensteeg 6; P. van Gelderen en M. de Jong, Rijnsburgerweg 10, Wasse- fam. smid-bankwerker, Kanaalweg 173; G. Zandvliet geb. Koot en fom., Sophia- hofje 2; A. Kaaij, Hogewoerd 99; J. H. Strijk, huishoudster, Haarlemmerstraat W. C. L. Hulsman, kantoorbediende, Kersenstraat 3; A. J. Westra, Breestraat 118; F. A. Vaillant, Pieterskerkstraat 12; P. van der Laan, Jacob Catslaan 53; J. van de Wetering, meeltapper, Uiterste gracht 162; C. Altona, matroos grote aart, Telderskade 20; J. Cramer, Room- A. Gans geb. Wiersma, vallen. Er gebeurden geen persoon lijke ongevallen en van grote ma- terieële schade werd geen melding gemaakt. In de Oosterstraat, het burgerweg Plantsoen, aan de Stille Rijn en in de onderwijzeres. Roodenburgerstr. RooSenburgerstraat ontwortelde de J 9' ^^leman, Zoeterwoudse Singel wind onL-Plo hnmpn 74; A. Kijk in do Vegte, hulp in de huis- I houding, Lammenschansweg 17; A. dt Jong geb. Gravekamp, mangelster, Mors- straat 15; C. M. van der Kwast, ass i d. huishouding, Wasstr. 15; H. J. B. Over- viijuag z augustus i»o< geraaxiemars. 1.1. verpleegster. Maredfjk 57; E- een meisje van plm, 4 jaar in de 1 A. Steinbach, verpleegster, Maredijk 57; wind enkele bomen. Kind gered. Groenhazengracht. De dpi. soldaat Formenoy, registratienummer 37.06. "1.107, die op wacht bij de Doelenka zerne stond, sprong haar onihiddel- lijk na en slaagde er in haar op het droge te brengen. De soldaat Formenoy, die reeds eer der een kind uit de Koolhaven in Rotterdam redde, heeft zich direct aan de belangstelling van de buurt bewoners onttrokken. Rijnsburger- VERTROKKEN. de. Menig opwekkend artikel van zijn hand om ter bedevaart te gaan werd in dit blad geplaatst. Zeer veel heeft de kapelaan gedaan om de godsdienstige vereniging „de H. Familie" in zijn parochie ingang te doen vinden. Zijn streven is be loond, in de Herensingelparochie heeft deze vereniging een bloeiend bestaan. Donderdagavond om 8 uur zal in de zaal aan de Maria Gijzensteeg een" afscheidsavond worden gehouden. In zijn plaats is in de Herensingel parochie benoemd: kapelaan Arn. A. M. Wentholt, geboren in 1912, pries ter gewijd in 1936 en in 1956 benoemd tot kapelaan van de St. Martinuspa- rochie te Voorburg. die door de commandant van de Leid- se brandweer de heer S. W. Hage- doorn, was aangeboden niet behoefde te worden gebruikt. Concert „Nieuw Leven". Morgenavond geeft „Nieuw Le ven" een concert in het Van der Werffpark. Aanvang 8 uur. KAPELAAN BENOEMD IN ST. LODEWIJKSPAROCHIE Mgr M- A. Jansen, bisschop van Rotterdam, heeft tot kapelaan van de St. Lode wij ksparochie te Leiden be noemd kapelaan C. A. J. Netten, tot op heden kapelaan in de H. Hartpa rochie in De Zilk. Kapelaan C. A. J. Netten werd in 1910 geboren en in 1937 tot priester gewijd. Vóór hij in De Zilk werd be noemd vorig jaar was hij kapelaan in Pijnacke^ (H. Joannes de Doper). In De Zilk was kapelaan Ne'ten adviseur van de jeugdbeweging en culturele verenigingen. „Opera Italiana" In de week van 15 t/m 21 augustus. H. N. P. Schippers en fam., Warmon- J. M. Malgo geb. Schouten en fam. Plantsoen 55, Zwitsewand; A. C. Dam en fam., Hugo de Vriësstr 70, Sneek, Franekervaart 24; C. Koningsberger en fam., Rijnsburgerweg 36, Eindhoven, Vesaliuslaan 44; J. P. van Felius, Rijns burgerweg 85, Rotterdam, Noordsingel 140a; A. A. M. Viane geb. Melis, Klok- steeg 29, 's-Gravenhage, Apeldoornse- laan 92; A. G Ris geb Rooth, Nachte gaallaan 2, Rotterdam, Joost Banckerts- plaats 39; M. J. J. Schouten, Botermarkt 26, Den Helder, Celebesstr. 12; B. G H. M. Kiewit de Jonge van Knippenberg. Zoeterwoudse Singel 97, Indonesië; J M. M. Zilverentant, Bakh. Roozenboom- straat 36, Rijswijk Z.H., Rembrandtkade 250; D. F. van der Mei, Kersenstr. Ém Rijswijk Z.H., Rembrandtkade 250; van de Lageweg, Rijnsburgerweg Velsen, Ogelwichtstr. 26; M. H. Kornet, Rijnsburgerweg 86, den Bommel, Ben. Oostdijk 72; R. Boer, Kruisstr. 14, Am sterdam, M. Polostr. 183 III; J. A. Ro mer, v. Slingelandtln 4, Wassenaar, L. van Koot 25; J. Brouwer, v. Oldebarne- Veldtstr. 34, België; J. Kiewit de Jonge, Boerhaavelaan 28, Indonesië; L. W. Creuyghton, Hooigracht 46. Haarlem, Kleverlaan 100; 1. Ouwehand, Verlengde Nassaustraat 7, Aalsmeer a. b. Uiterweg 104; O. R. Rombouts, Diefsteeg 10, Am sterdam, Cliostr. 11 I; A. I van Ast, Utrechtse Veer 18. Schiedam, Gr. Markt De „Opera Italiana" zal op 3 sept, j 2a; M. H. van Ever'ir.gen, v. d. Brande- a.s. in de Stadsgehoorzaal een af- i lerkade 2, Rotterdam, v. Maanenstr. 12c; scheidsvoorstelling geven. Het ^oor ^Rein^s, ^BaJcR ^Roozenboomstr wordt gevormd door ongeveer 80 zan- 1 t oo t gers en zangeressen. Burgerlijke Stand Geboren; Martin Charles, zn v. M. Verbond en E. A. Godthelp; Marianne De uren van hard en ingespannen Henriëtte dr. v. T. H. van Leeuwen en werken van de circusmensen zullen voor de teleurgestelde aspirant be zoekers, die de laatste voorstellingen hadden willen zien, een geldig excuus geweest zijn. Hedenmorgen was het Schutters veld, waar gisteren nog de bontge schilderde circustrein stond opge steld, weer de vertrouwde, trocste loze vlakte. Weinig schade. De schade, die de storm in Leiden heeft aangericht, blijkt nogal mee te M. A. G. Verver; Eduard Hermanus, zn v. A. Jonker en A. van den Oever; Gerritje dr v. C. A. van Wissen en J. A. van der Nagel; Margaretha Anto- nia Johanna dr v. A. N. Bierman en P. E. M. Slats; Tom zn v. F. v. d. Berg en M. v. d. Walle; Yvonne Anita, dr van J. Gerteriaai en N. W. Reer; Mo nica Maria, dr v. J. J. Bentvelzen en T. M. Fokke. Gehuwd: M. J. Ruisch en H. P. De Jongh. Overleden: A. Bijnsdorp 70 jr man; G. J. Siebert, 49 jr echtgenote van A. Winters; P van Harskamp, 53 jr man. Amsterdam, Lomanstr. 88 bov.; L. C. Leidse Agenda MAANDAG 26 AUGUSTUS. Gemeenteraad. Zitting. Stadhuis, 2 uur nam. Opening Korfbalveldcomplex Mont- gomerystraat. Wedstrijd Crescendo Danaïden, zeven uur nam. Dienst der apotheken. De avond en nachtdienst van de apotheken te Leiden en Oegstgeest wordt waarge nomen door; Apotheek Ko': Rapenburg 9, tel. 24807. Apotheek Tot Hulp der Mensheid, Hooigracht 48, tel. 21060. Apotheek (Xgstgeest Wilhelmapark 8, Oegstgeest tel. 26274. naar, Hyacinthstr. 10; P. van der Horst, Rijnkade 2, Pijnacker, Kerkweg 22; J. de Groot, Noordiende 2a, Katwijk, Was- senaarseweg 75; M. W. de Nie, Kort Ra penburg 19, Beverwijk, Vondellaan 13; P. W. Foeken, Rijnsburgerweg 118, Oegst geest, Nasseulaan 7; C. A. M. van der Meij, Apothekersdhk 32, Sassenheim, v, Heemstr. 31; A. H. Turk, Breestr. 78, Zoeterwoude, Weipoortseweg 80; H. M, Schuurman, Cosijnstraat 26, Detune, Kampweg 4; P. L. Eichhorn, Cobetstr. 71, China; P. C. Groenewold, Franchi- montlaan 27, Amsterdam, Wognummer- straat 195: I. M. C. Vermint, Witte Sin gel 10, Nijmegen, Pr. Bernhardstr. 4 B F. Meihuizen. Witte Singel 94, 's-Gra venhage, Ieplnan 13; E. J. M. Groene- wegen, Oude Rijn 98a, Heerlen, H. v. Vldekestr. 80; W. Zandvliet, Middelste gracht 137, Den Helder, Buitenhaven 5; M. Schutrups, de Ruijterstr. 16, Bloemen- daal, Vogelenzangsweg 16; J. C. Kloots, Cobetstr. 16, 's-Gravenhage, le en. Blan- kenburgstr 27; C. G. Majoor, Rijnsbur gerweg 10, Bussum, Dr J. Th. de Vis serlaan 24. ALPHEN AAN DEN RIJN Meisje overreden en gedood Het steeds drukker wordend gemo toriseerd verkeer heeft zaterdag te Alphen aan den Rijn opnieuw zijn tol geëist. Het was de 6-jarige Johan na Hartog, wonende aan de Gouw- sluiseweg, die omstreeks elf uur, ter hoogte van de ouderlijke woning door de motorrijder H. v. d. W., wonende te Alphen aan den Rijn zo ernstig werd aangereden, dat het kind tij dens het vervoer naar het Acade misch ziekenhuis te Leiden aan de bekomen verwondingen overleed, Het meisje maakte aanstalten om de drukke weg over te steken, weifelde een moment en bleef staan, doch on middellijk hierop liep het op een drafje de rijweg op enkele meters voor de motorrijder. Deze trachtte het kind te ontwijken, doch slaagde hierin niet. Met flinke snelheid greep hij het meisje en beiden kwamen te vallen Het meisje bleek er erg aan to ete zijn, toen dr. H. J. v. Kooten de eerste hulp kwam verlenen Hij acht te onmiddellijke overbrenging naar een ziekenhuis noodzakelijk, maar het kind overleed reeds tijdens het transport. De heer v. d. W. werd licht gewond en de motor ernstig beschadigd. OEGSTGEEST Kapelaansbenoeming. In de plaats van kapelaan F. M. van dei- Zon, die sinds 1953 alhier werkzaam was, is benoemd tot kapelaan de weleerw. heer Fr J. M Pinxter. Ka pelaan Pinxter is geboren te Lisse in 1926, priester gewijd in 1952 en sinds 1954 kapelaan van de Pauluskerk te Rotterdam (Schiebroek). Villabouw. Onder architektuur van het architektenbureau Th. N. J. A. Geels te Leiden, worden door de fa. Jac. v. Riet te Leiden voor eigen rekening drie villa's aan de Hofdijk gebouwd. 76-jarige vrouw overvallen Een onbekende heeft - zonder dat iemand er ook maar iets van gemerkt heeft vrijdagavond een overval ge pleegd op een 76 jaar oude vrouw te Warmenhulzen (N.-H.). Het motief van z(jn daad is tot nu toe volkomen duister gebleven. Toen de alleenwonende vrouw vrij dagavond bij het invallen van de duisternis een onbekende het erf zag opkomen, liep zij de gang in om het licht op te steken. Op dat ogenblik kwam de vreemdeling echter het huis reeds binnen en deed het licht uit. Hierop volgde een worsteling met de oude vrouw, die behalve verwondin gen aan hoofd en schouders ook in wendige kneuzingen opliep. De in dringer verdween zonder iets mee le nemen. Op het aanbod van de vrouw om geld te geven, ging dc man niet in en zijn verdere bedoelingen zijn on bekend gebleven, daar de oude dame volkomen doof is. Niettegenstaande haar verwondin gen, wist de vrouw de buren te be reiken aan wie zij het verhaal van de overval deed. Een onderzoek met een speurhond heeft geen succes gehad. De bejaarde dame werd ter behande ling 'n het Centraal Ziekenhuis te Alkmaar opgenomen. Laatste Berichten AANSLAGEN OP NOORDAFRIKANEN IN FRANKRIJK In Rijsel In Noord-Frankrijk zijn maandag twee Noordafrikanen le vend verbrand, nadat een aantal landgenoten het hotel waar zij lo geerden, binnen waren gedrongen, benzine op de vloer hadden gegooid en de zaak in brand hadden gesto ken. Het hotel werd volkomen ver woest. aldus deelt de politie van het stadje mee. In Clermont Ferrand (Midden-Frankrijk) is zondagavond een noordafrikaan doodgeschoten in een bar waarvan hij de eigenaar was. Een klant werd gewond. NEDERLANDS AANBOD TOT FINANCIERING VAN PROJECTEN IN INDIA. De Nederlandse regering heeft aan de regering van India een bedrag van 1.8 miljoen rupees (ongeveer 1,5 mil joen gulden) aangeboden voor de fi nanciering van twee projekten, zo deelde de minister van landbouw van India in het parlement mede. Het betreft de vestiging van een technisch leercentrum en een plan om zoutmoerasgebieden in de staat Sau- rashtra voor landbouw geschikt te maken. Het aanbod van de Neder landse regering wordt op het ogen blik door de regering van India on derzocht. Marktberichten ROTTERDAM, 26 aug. Vee. Aanvoer in totaal 1665. Vette koeien en ossen 993, Varkens 672 Vette koeien le kw. f 33.20, 2e kw. 2.60 2.90, 3e kw. ƒ2.50—2.60 per kg.; Var kens (lev. gew.) le kw. f 1.84, 2e kw. ƒ1.82, 3e kw ƒ1.80 per kg. Vet te koeien aanvoer korter, handel wil liger; vooral niet lager in prijs, en kele prima's boven notering Varkens: aanvoer iets ruimer, handel tame lijk; iets stijver in prijs, enige pri ma exemplaren boven notering; zwa re varkens 1.66—1.68 en moeilijk te plaatsen. heeft deze week een bijzonder voordelige aanbieding Doorregen speklappen0.75 Magere speklappen 1.25 Vet spek0.79 Verse worst 1.25 Varkenskarbonade m. kl. beentje 1.79 Ribkarbonade 2. Haaskar^onade 2.20 Ger. kinnebaksham 0.90 Rund- en varkensgehakt 1.4 Runderlappen 1.60 Dik niervet 0.50 Gehakte biefstuk, per stuk0.45 Botermalse biefstuk, slechts LAMSVLEES Voedzaam en gezond. De dokter geeft het zijn eigen kinderen Lamskarbonade 1.80 Lamsbout Lamcnops Lamslappen 2.— Lams vet 125 gram sappige HAM 50 ct. 250 gram ROOKWORST 50 ct. 150 gram TONGEWORST 50 ct. 150 gram GEBR. GEHAKT 50 ct. 150 gram BOTERHAMWORST 50 ct. 500 gram BAKBLOEDWORST 80 ct. MARGARINE, per pakje 30 ct. Dit alléén bij: 2 Voor direct gevraagd: zelfst. meisje voor dag of d. en n. H. Klein. Kerkstr 40, Ntfordwijkerhout, telef. 372. 2 Gevraagd een slagers knecht bij H. Klein. Kerk straat 40, Noordwijker- hout. Tel. 372. 2 Te koop aangeboden: een Ford bestelauto, ban den 80. Adres: Dorpsstraat 29, Zoeterwoude. tel. K 1715—288. 2 Flink meisje gevraagd voor de huishouding per 15 september a.s. Mevr. Nouwens, Geversstr. 63B Oegstgeest. Tel. 22634. 2 Schrijfmachines: Tijde lijke aanbieding van enke le in prima staat zijnde schrijfmachines. tegen zeer aantrekkelijke prij zen. Resedastraat 2. Lei derdorp. Liefst na zes uur. 2 Aangeboden: een meubileerde z: mer, zonzijde. Adres: Roodborststraat 26. Leiden. 2 Grote zolderruimte te huur aangeboden. Voor zeer veel doeleinden ge schikt (niet voor bewo ning). Te bevragen en te bezichtigen Coöperatie „Vooruit". Centraal maga zijn afd. kruidenierswaren v. d. Werffstfaat 43^ 2 B.z.a. net r.k. winkel meisje. alleen voor de za terdag. Brieven onder no. 8888 bur. v. d. blad. 2 Aangeb.: Til-op-kinder- wagen z.g.a.n. (geheel uit- neembaar). Te bevr. des avonds na 6 uur: Lammen schansweg 114, Leiden. ST Aank. magazijnbedien- e gezocht voor opleiding rijwiel-branche. Aanmel den Kaasmarkt 8. 2 Hotel-Cafe-Restaurant „Centraal" vraagt voor di rect nette werkster voor de morgenuren. Aanbie dingen dagelijks. 2 Te koop aangeboden: enkele bakkershandkar ren. te bevragen Coöpera tie „Vooruit". Korevaar- straat 30. 2 Heer mJ., slecht ter been zoekt ruime kamers m. voll. pens. besl. parter re. in de streek tussen Den Haag en Noordwiik. Br. onder no. 8979 bur. v. d. bl. Aangeb. Handnaaima chine, prima werkend, prijs ƒ85; trapnaaimachine (ringspoel), inzinkbaar. in uitstekende staat, prima :eschikt voor naaister, leide machines met ga rantie. Haagweg 172a, Lei den. WOONARK aangeboden, in prima staal Serre, keuken, huisk.. 2 slaapk, 13 m lang. 2.25 breed: voor 2 a 3 pers. vrije ligplaats, schuren, erf, electra. Aanm. lage prijs. In ruil huurhuisje of kamers met keuken voor 4 personen. Brieven onder no, 8987 bur. v. d. bl. Gevraagd nette Leeftijd 2023 jaar. Aan melden 7.308.30 uur. STOLP'S Banketbakkerij Kooilaan 19 Leiden 2 Solex Standaard /34y.50, p m. 17 30 So lex de Luxe f 399 50, j. m (20 24. inclusief Al) Risk verzekering Service Sta tion Gebr Huisman. Ho gewoerd 6668. tel 31292 3? Iedereen is enthousiast. als wii uw matras over trekken met da' ast. Een één-pers. vanaf f 19.50 twee-pers vanal f 26 50 Smits bedden en tapijten- magaz Mare 98. Vrouwen- steee b tel 23913 2 Slagerij Pieterse. Dinsdag. woensdag en donderdag: 500 gram Ver se worst van f 1 70 voor 1 40- 500 gram Gehakt v ƒ1.70 vooi 1.40 Onze be kende Rookworst f 1.35 p 500 gram Herenstraat 29. Gevraagd een Loodgieter Installatie-bedrijf G. A. A. NOUWENS Rhijngeesterstraatweg 94—96. Tel. 20338 Aanmelden: Geversstraat 63B, Tel. 22634. 536ste STAATSLOTERIJ 4e klas 5e lijst ST Kinderrijwielen ƒ25. goedkoper Door aankuop van enorme partii kinder- riiwielen. jongens en meisjes met remnaaf in 5 kleuren Volle garantie Thans i 56.— alleen con tant. Fa Dusoswa. Turf markt 2 Leiden; Kerkstr. 48. Noordwiik: Zeeweg 1. Katwijk/Zee. 2 Wasmachines 395. met sneldroger merk Al- ba Lien, onverwoestbaar gaat een mensenleven me de. Enkele beschadigde machines belangrijk goed koper. Ook op gemakke lijke betalingsvoorwaar den. Firma Dusoswa Turf markt 2 te Leiden. Kerk straat 48. Noordwiik; Zee weg 1. Katwijk/Zee. HOGE PRIJZEN PRIJZEN VAN ƒ80.— Si 342 345 4« 474 ölö 829 726 983 7117 916 954 4M62 063 113 136 241 280 389 631 892 965 BO.TO 197 289 296 309 334 454 502 647 726 6206 341 353 427 655 735 777 807 896 898 lal 435 Sg ?S JSS 333 228 807 839 877 *7Ü S£ 'Z SS 434 468 797 gs lis ,7J JS 337 874 956 11002 041 436 494 532 558 578 587 645 691 974 955 NIETEN 1022 023 028 033 048 056 066 076 094 103 932 957 99i 129 159 168 169 177 220 257 286 288 293 -- 374 378 439 448 499 506 510 554 644 675 12147 230 596 677 940 "±22 ±2S ±2° 143 234 353 "0 488 489 498 898 658 670 720 780 821 832 843 l4906 941 242 346 443 487 604 831 832 823 15146 202 505 587 780 967 969 16889 062 099 19L 258 265 339 380 396 478 2 H.M.W. dubbelzits bromfiets met dubbele veerelementen De enige bromfiets die geschikt is voor 2 personen Priis f 725.— Gebrs Huisman Hoeewoerd 6668. WU be'alen veel geld voor gebruikte eoederen. zoals radio's, stofzuigers piek up's. gram.-motoren electr motoren, meubelen fietsen, brom- en motor fietsen. auto's enz. In- en Verkoop. G. van Vliet Janvossenstee" 34. 2 Spoed, vertrek. Grun- dig-radio. pracht toestel van 55 125; herenfiets met licht enz. prima ban den 35: sleestofzuiger 220 V. geheel compleet, als nieuw 25. Havenkade 20. 2 Een-twee-drie. De nieu we Berini M 31 met DKW- motor heeft 3 versnellin gen Speciaal voor 2 per sonen Fa Van Zijp. Haar lemmerstraat 295 Filiaal: Korevaarstraat 6. 2 Fraaie oude kist met koperbeslag, bankstel, clubs, stoelen, zware Me- chelse tafels en dressoirs met leeuwenkoppen, pri ma haarden, koperwerk. Frans mahonie bankstel. W. F. Kooreman. Nieuwe Rijn 9, t.o. V. en D„ let op tel. 23261. 2 Aangeboden: Singer handnaaimachine in zeer gpede staat. Prijs 55. Singer handnaaimachine in prima staat 35.Bei de machines met garantie. Herenstraat 23. Leiden, tel. 32027. j>86 721 727 785 800 830 835 836 891 933 2045 163 183 201 261 267 280 359 374 376 420 436 455 472 516 557 562 612 896 952 989 ?51 754 829 839 851 854 865 «005 008 059 085 116 171 285 303 316 329 343 388 432 444 463 513 514 522 553 563 SS! SS? Si Si Si780 788 837 897 805 4S?'J ±52 ±64 194 381 237 245 281 307 334 344 349 374 442 460 463 500 519 525 557 37« 584 586 605 648 649 675 678 688 719 733 743 737 738 795 867 875 870 891 932 «002 104 124 162 227 247 255 318 316 375 ffi £f ïs z a? in S3 *1? S V 890 801 821 833 7012 064 087 088 123 126 127 147 190*199 kjr V<?> VJ, 2Z5 381 394 411 325 331 347 SSiïül IS 728 738 793 732 "S3 »1§07M? 337 US S? IS J?? 510 545 556 «S3 798 7» 796 776 SI £11 »018 024 028 036 074 134 148 165 199 245 250 258 267 273 312 343 346 364 370 381 442 450 474 483 562 577 581 640 727 731 766 776 849 856 907 908 909 9bO 9H2 19006 062 069 070 082 094 108 116 144 157 aïl 212 229 279 334 398 4 29 431 443 477 495 540 592 595 603 693 716 741 758 790 826 829 846 861 882 883 925 926 I 800 889 941 943 979 984 989 11109 UI 123 125 141 181 183 198 216 251 288 308 314 32c 349 369 380 392 425 437 oo 033 631 731 '43 89u 814 819 Ml» i83 161 HO 216 271 288 294 320 351 381 383 415 416 441 480 484 347 353 591 "007 041 158 166 210 248 275 276 289 314 333 388 379 458 489 510 523 528 552 555 339 618 623 641 669 698 743 756 780 820 829 84b 848 381 932 989 990 997 I50T7 048 06U 065 092 112 114 135 172 178 ±94 o14 23,15 242 263 297 338 340 342 347 348 350 355 364 379 454 481 494 502 830 941 956 974 676 687 717 768 "015 089 135 136 137 147 166 182 230 286 IJ92 382 368 431 451 510 561 572 620 660 .,£2? 877 715 718 808 818 850 988 17003 021 059 109 147 151 154 179 184 249 278 297 299 314 330 335 345 349 354 404 3J0 561 578 584 624 654 661 668 679 680 980 992 840 864 878 884 914 954 964 ,ö086 119 146 158 182 202 205 236 248 278 388 378 388 622 628 665 668 670 689 719 735 740 741 768 864 918 923 947 959 967 80888 030 056 057 058 061 143 249 272 290 25c 297 401 486 389 373 626 728 742 746 784 791 806 899 908 991 992 993 2 Gevonden hoek Zoeter woudse singel—De Laat de Kanterstraat klein cypers poesje met witte bef. In lichtingen Wasstraat 20. tel. 24295. 2 Wij vragen een leerling of derde bediende voor on ze banketbakkerij, Per soonlijke aanmeldingen: dagelijks van 9 tot 6 uur. N.V. Hema. Leiden. 2 'n Juweel van 'n pure Virginia wordt verwerkt in Sterling shag. Beter dan omt. zult u zeggen. Haal direct een pak ie Sterling proef en vergelijk!

Leidse Courant | 1957 | | pagina 3