DUINSTREEK WEET.... Geen waardering in gemeenteraad van Bodegraven voor verzwegen aankoop We rennen door in de Nieuwsmarathon I DE AMSTERDAMSE EFFECTENBEURS ZATERDAG 24 AUGUSTUS 1957 DE l EM)*ï~ roURAN'l PAGINA 3 Een niet onbelangrijke vergadering van de gemeenteraad van Bodegra ven o.l.v. burgemeester J. Croles, waarbij de heren J. v. d. Boon en C. Slappendel afwezig waren. De enige mededeling was het afvoeren van punt negen van de agenda, be helzende de verkoop van een gedeel te tuin. Een wijziging in de veror dening van de slachthuisrechten ont moette geen bezwaar. Dit gold niet voor de wijziging in de algemene po litieverordening, betreffende het drij ven van vee langs de openbare weg. Kennelijk betrof dit het geval-Karel Doormanstraat. De heren Boer en Van Elk betreur den het, dat door genoemde wijziging goedwillende veehouders geWupeerd werden. Na enig heen'en weer gepraat werd het punt aanvaard, maar inolaats van vee zal rundvee worden gelezen, ter wijl de leeftijd van 15 jaar vervalt. Een verzoek om schadevergoeding van de heer W. Looyen wegens, ver nieling van een stuk land i.v.m. werkzaamheden volgens het uitbrei dingsplan van de gemeente. De heer Jongeburger wilde de zaak met 100 afmaken. De heer Martens merkte op dat de heer Looyen er op vooruit is gegaan door grondvermeerdering. Voor schadevergoeding is geen plaats. Wellicht was het beter als aanvrager tevoren was medegedeeld, dat be doelde werkzaamheden zouden aan vangen. De voorzitter betreurde dit ver zuim, maar liet de oplossing van deze kwestie gaarne aan deskundigen over. Na ampele besnreking werd op voorstel van de heer Van Elk be sloten dat de burgemeester eerst een bespreking met betrokkene zal heb ben, en de gemeente zorg zal dragen voor het inzaaien van de nieuwe strook grond. Opslagplaats verlaten Punt 8 bracht de gemoederen in beweging, d.w.z. nadat de raad eerst drie kwartier in comité was geweest. De heer Veldhuizen vroeg begrip voor de moeilijkheid waarvoor de heer Walraven zich geplaatst zag, doordat hij zijn opslagplaats aan de Vijver voor 1 januari moet verlaten. De voorzitter lichtte deze zaak toe. De heer Walraven was gewaar schuwd, dat hij door aankoop van deze grond zich in moeilijkheden zou werken. Hij had zelf aangeboden ALPHEN AAN DEN RIJN 100.000ste in 't nieuwe zwembad. Om precies één minuut voor twaal-1 ven gistermorgen stapte de 8-jarige Anneke Rietveld uit de Zoutmanstr. alhier de ingang van Alphens nieuwe zwembad binnen onbewust van het geen haar aan het loket te wachten stond. De gelukkige Anneke werd door de voorzitter van het zwembad de heer M. de Pijper hartelijk toegesproken, waarna hij haar ee., waardebon van io.overhandigde, waarvoor zij zoals zij zei een lus ging kopen. Overl.: Neeltje Blonk, 75 jr, echt genote van H. Romijn; Antje van Nood, 82 jr, wed. van C. Donker; Franciscus A. J. Zaunbrecher 46 jr; Adrianus Maas 88 jr; Clasinus P. den Dekker, 37 jr; Johannes den Hartog 3 jr; Theodorus van Leijden, 65 jr; Elisabeth J. M. de Heij, echtg. van W. J. van Kempen. Géb.: Gerrit z. v. G. Wassenburg en A. de Jongh; Elisabeth Maria d. v. J. Borst en H. Bliek; Hendrikus Ge- iardus Johannes z. v. G. Enthoven en J. A. G. Arnoldussen; Gerrit je d. v. A. Verburg en S. F. van Vliet; Jan- nie Jacoba d. v. J. van den Bosch en J. Schellingerhout; Gerardus Theodo rus z. v. H. T. Reijn en G. E. van IJk; Leendert Adriaan z. v. L. Adriaanse en A. J. Kooman; Theodorus Jacobus Cornelia z. v. B. T. A. van Beek en A. van Zijl; Leonardus Johannes The odorus Maria z. v. J. T. Kampers en A. J. Derkers. Ondertr.: Franciscus A. van Nie- rop 23 jr en Anna B. M. Captein 21 jr; Johannes Westmaas 23 jr en Cor nelia Ram 22 jr; Cornelis de Haan 61 jr en Hendrika van Geest 57 jr; Hu- go Versteeg 24 jr en Gijsbertha van Eig-mond 25 jr. Getr.: Dirk Reinders 25 jr en Anto- nia C. Rabellier 26 jr; Jacobus J. van Kempen 27 jr en Hendrika W. M. Witjes 24 jr; Buibert Verhorst 27 jr en Masje Chr. Goedhart 21 jr; Eelke J. de Vries 23 jr en Mangje Bijl 24 jaar. ALKEMADE Doktersdienst. Voor zondag wordt de doktersdienst waargenomen door dr Muskens en dr v. d. Bijl. LANGERAAR Altior. Voetbal. Zondagmiddag speelt Altior I een wedstrijd tegen Esto I om half drie. Om twee uur speelt Altior 3 tegen SMC n. Beide wedstrijden worden gespeeld op de Altior velden. LEIDERDORP Geboren: Hendricus Gerardus Ma ria, zoon van J. P. M. van Velzen en G. J. M. Zonderop; Areke, dr van W. A. Verhoeks en P. van Duij ven voor de. Ondertrouwd: K. J. de Vos, 24 jr en M. C. Corts 22 jr. Gehuwd: J. de Koning en M. v. d. Zwan; J. D. Ouwehand en D. Kool moes. Overleden: N. C. Los 88 jr, wed v. C. de Graaf. voor 1 januari te vertrekken en had daarvoor 1700 extra ontvangen. Nu blijkt dat door de heer Walraven, die diverse aanbiedingen van de ge meente van de hand had gewezen, reeds in maart elders grond had ge kocht en dit bij de onderhandelingen had verzwegen. Unaniem werd nu beslist dat de heer Walraven geen uitstel zal worden verleend en per dag 10 zal moeten betalen als hij na die datum de grond niet heeft ontruimd. Wellicht tegen het reglement van orde in werden de leden van de di verse raadscommissies zonder hoof delijke stemming benoemd, zodat de samenstelling van deze commissies onveranderd bleef. Evenzo ging het met de benoeming van leden van de woningadviescommissie. De aanvraag om geiden voor aanschaffing van leermiddelen via art. 72 der L.O.-wet door het Chr. schoolbestuur werd een hamerstuk. Zo ging het ook met de bezoldiging van het gemeenteperso- neel, het verzoek van de Evang. Lu therse Gemeente om een bijdrage in de kosten van kerkverbouwing en een regeling voor het gebruik van land van de boerderij Buitenkerk 30. De bouw van-65 woningen ontlok te aan de heer v. Doorn de vraag of er niet meer 5-kamerwoningen gebouwd konden worden. De heer Martens was daar tegen, daar de huur te hoog zou worden en de wo ningen leeg blijven. Er zal een open bare aanbesteding worden gehouden. Bij monde van de heer Batelaan werd een financieel verslag uitge bracht met het oog op de voorlopige vaststelling van de rekeningen der gemeentebedrijven 1956 en van het woningbedrijf. Dit laatste gaf een winst van ruim 1000. Het gasbedrijf had een bate van ruim 1500; het waterbedrijf van f 6800 en het elec- trisch bedrijf daarentegen kende een verlies van ƒ7000. De heer v. Doorn zou graag zien, dat het verplaatsen van de gaszinker in de Rijn i.v.m. de bouw van een nieuwe brug ook ten laste zou komen van de lichamen die de brug zullen bouwen. De voor zitter zal die kans niet laten glippen. De interpellatie door de heer Van Elk over de slechte toestand van de weg in Oud-Bodegraven haalde wei nig uit, omdat de gelden voor ver betering niet te krijgen zijn. En hier mede sloot deze vakantievergadering van de vroede vaderen. 20ETERW0UDE Bestratlngswerken gegund. De direkteur van gemeentewerken heeft namens b. en w. het herstraten van de in het gebied tussen Schenkelweg en Korte Miening liggende bouwstra. ten en het maken van trotoirs langs deze straten gegund aan de fa J. Stam te Voorschoten voor 11.790. Aanleg waterleiding gegund. De direkteur van Gemeentewerken heeft namens b. en w. het leggen van 6" en 4" hoofdleiding en het maken van 64 woningaansluitingen en het maken van 6 woningaansluitingen en het maken van 3 woningaansluitin gen gegund aan de fa. H. Houwink te Ossenziil, gemeente Oldenmarkt voor 5695. NIEUWVEEN GEEN VERBETERING BLOKLANDSEWEG: GELDGEBREK De ANWB heeft de Ged. Staten van Utrecht verzocht de verbetering van de weg door Blokland tussen Nieuw- veen en de Drecht te willen bevorde ren. De Ged. Staten hebben hierop ge antwoord dat verbetering van de Bloklandseweg inderdaad noodzake lijk is, doch dat deze s voorlopig niet kan plaatsvinden omdat de noodzake lijke gelden ontbreken. Dit wegvak, dat in zeer slechte toe stand verkeert, is in beheer en on derhoud bij de polder Zevenhoven. Het verkeer is er vrij intensief, doch de weg is smal en vol oneffenheden. De ANWB heeft ero^ gewezen dat het polderbestuui financieel niet in staat is de weg in een behoorlijke staat te brengen en te onderhouden. Volgens de Bond is de Bloklandse weg van groot belanr voor het streek- verkeer. Het is één van de drukste wegen in dit poldergebied met de daarop aansluitende verbindingen in de richtingen Amste^ lam, Haarlem en Utrecht. De weg wordt ook druk bereden door bussen in de lijndienst van de fa. Maarsse en Kroon. NOORDEN NSV Nieuws. Zondag opent NSV het voetbalseizoen met een be kerwedstrijd tegen Nieuwkoop 1. Aanvang 3 uur. Vooraf speelt NSV 2 een wedstrijd tegen Nieuwkoop 3, aanvang 1 uur. TER AAR Geb.: Allegonda W. M. d. V. W. J. v. Rijn en A. M. Verdonschot; Ro- naldus P. M. d. v. G. A. Otto en E. de Rijk. Getr.: M. J. de Blieck, 25 jr en M. Helling, 25 jr; J. L. Obdeyn, 28 jr en J. M. Blom 27 jr. OEGSTGEEST VERTREKKEND GEMEENTERAADSLID. Het P.v.d.A.-lid van de gemeente raad, mevr. Kramers, die sedert 1946 zitting had, heeft ontslag gevraagd wegens een studiereis naar Libanon en Jordanië. Haar opvolger op de lijst is de heer J. S. van Mameren. Uitbreiding l.o. school aan de Hof dijk gegund. Het architektenbu- reau E. H. J. v. Wijhe en P. C. den Ouden alhier heeft namens de stich ting tot oprichting en instandhouding van scholen voor Christelijk Onder wijs het uitbreiden van de l.o. school aan de Hofdijk onderhands gegund aan de fa. Jac. van Riet te Leiden voor 63.844. VOORHOUT Zondagsdienst. Zondag wordt de doktersdienst waargenomen door: dr. H. Kwint, Sassenheim, tel. 7253. VOORSCHOTEN Kleedgebouw aan het gemeentelijk sportpark gegund. Door de direk teur van Openbare werken is na mens b. en w. het bouwen van een kleedgebouw, bevattende 5 kleedlo kalen, wasgelegenheid en toiletten, aan het gemeentelijk Sportpark ge gund aan: timmer- en metselwerk Gebr. G. en P. Niersman, Leidseweg 200 alhier, voor 16,710; loodgieters-, elektriciteits- en dakdekkerswerk aan H. v. d. Ster te Voorschoten voor 3300,glas- en schilderwerk aan W. J. Berkhuizen alhier voor 845 Medische zondagsdienst. Deze dienst wordt waargenomen door dr F. J. M. Tonino, Voorstraat 23, tel. 2493. Zuster: Gezondheidscentrum, Wijngaardelaan 1, tel. 2177. HILLEG0M Jaarvergadering V.V.V. Woens dagavond werd in Treslong door de Stichting V.V.V. Hillegom de alge mene jaarvergadering gehouden. VVV Hillegom bestond dit jaar 26 jaar, doch dit feit is wegens de slech te kaspositie stilzwijgend voorbijge gaan. De heer H. Schoonderbeek is vanaf de oprichting nog steeds wer kend lid. De Voorzitter de heer L. Burggraaf herinnerde in zijn openingswoord nog even aan dit 26 jarig bestaan en komplimenteerde de heer H. Schoon derbeek, die hij namens alle aanwe zigen een kist sigaren aanbood. Uit het jaarverslag van de sekre taris, de heer M. F. Frank, bleek, dat men niet ontevreden is over het voor bije seizoen. Het informatiekantoor was dit jaar'gevestigd in het Reis bureau Copex, omdat zich niemand voor de bezitting van dit kantoor had aangemeld. De Copex heeft, aldus de sekretaris goed en veel werk gedaan, maar het is toch wel gewenst, dat het informatiekantoor in het centrum van het dorp gevestigd wordt. Door de Copex werd ruim 800 inlichtin gen verstrekt en zeer vele werden aan logie geholpen. Door de sekreta ris werd ruim 450 brieven beant woord en enige honderden telefoni sche inlichtingen verstrekt. 90% van de brieven kwam uit het buitenland, waarbij met zeer uiteenlopende vra gen. - Dankzij de medewerking van de Hillegomse Rijkspolitie konden vóór en tijdens de Paasdagen 800 vreem delingen bij particulieren worden on dergebracht. De „Keukenhof-Sterrit" is dit jaar een succes geworden, terwijl de deel. name vanuit het buitenland steeds groter wordt. De bloembollenwandel tochten zijn niet zo best geslaagd, omdat te Haarlem gelijktijdig een wandeltocht werd georganiseerd, die vele wandelaars trok. De Treslong - demonstratietuin wordt, aldus het jaarverslag van de sekretaris, voor de buitenlanders al een begrip, want het aantal bezoekers aan deze tuin wordt elk jaar groter. Dit jaar had den 586 personen waaronder vele buitenlanders aan de door de WV uitgeschreven prijsvraag „Wat is de mooiste hyacinth en tulp'* deelgeno men. Zes prijswinnaars zijn uit de bus gekomen, waaronder twee bui tenlanders, die te zijner tijd een pak ket bloembollen thuis gestuurd zullen krijgen. De opzet van het WV bestuur om in de gemeente een versiering aan te brengen van internationale vlag gen is niet geslaagd, daar de Gemeen teraad destijds de garantie-aanvrage heeft verworpen. Niettemin heeft 't bestuur besloten een gelijkluidende versiering aan te brengen, zij het op kleinere schaal en alleen wat betreft de Hoofdstraat Dankzij de medewer. king van de Hoofdstraatbewoners is deze opzet geslaagd en het bestuur hoopt deze versiering in de toekomst steeds uit te breiden. Daar de heer Van Litlh heeft be dankt als penningmeester en be stuurslid, werd thans benoemd de heer M. F. Frank, die reeds als sek retaris fungeert. Getracht zal wor den om het bestuur met twee leden uit te breiden, die het werk over kunnen nemen van de sekretaris, daar deze thans wel wat al te zwaar is belast. Uit het financieel overzicht bleek, dat de Stichting nog steeds met een tekort heeft te kampen, doch men hoopt door zuinig beleid het tekort in 1958 in te lopen. Het begunstigers- aandeel is volgens dit verslag veel te kort, want door de vele prijsstij gingen moeten diverse posten wor den verhoogd, terwijl men niet op een nog grotere subsidie van de Ge meente kan rekenen. Aan het slot werd medegedeeld, dat de besprekingen betreffende de Streekfolder 19-58 reeds gaande zijn. Dahlia-wandeltochten De „Dah lia-wandeltochten" welke worden georganiseerd door N.W.B. in samen werking met de Stichting V.V.V. zul Ier dit jaar worden gehouden op 21 en 22 september a.s. met als start plaats café Rutten aan de Meerlaan. Pe afstanden zijn 10, 15 en 20 km. Lampionoptocht Ter gelegen heid van de verjaardag van prinses Wilhelmina, wordt in Hillegom op 31 augustus door het C.C..F. weer de jaarlijkse lampionoptocht georgani seerd. Aan de optocht zullen 16 groe pen deelnemen, welke een totaal aantal vormen van 750 deelnemers. Des avonds om 7 uur stelt de stoet zich op bij het Hof, waar om 7.15 u. de beoordeling plaats vindt. Vertrek vanaf het Hof om 8 uur precies. On derweg zal dan een tweede keuring plaats Rebben op een voor de deel nemers onbekende plaats. De jury bestaat uit de heren J. de Rooy, W. D. ter Hark, A. Noorlander. C. Veld huis en S. Verbeek (Leiden). De leiders van de groepen kunnen de aangevraagde lampions a.s. maan dag tussen 8 en 9 uur 's avonds af halen bij C. Bakker, Stationsweg 11. Er zal medewerking worden ver leend door de beide Hillegomse mu ziekkorpsen, hetgeen de feeststem ming zeker ten goede zal komen. KATWIJK Vrouw en kind ernstig gewond Gisteravond omstreeks 9 uur wer den de 54-jarige mevrouw Glasber gen uit Rijnsburg en haar achtjarig dochtertje, die ter hoogte van het raadhuis de Zeeweg wilden overste ken naar de aldaar aanwezige tram halte, door een uit de richting Kat wijk aan den Rijn naderende perso nenauto aangereden en tegen de grond geworpen. De vrouw liep hier bij een schedelbasisfractuur en een beenbreuk op, terwijl het linker been van het meisje op verschillende plaatsen gebroken was. Nadat door dokter C. J. Hagen ter plaatse eerste hulp verleend was werden beide slachtoffers per ambulance-auto naar het Academisch Ziekenhuis te Lei den vervoerd. De „marathon" is zo'n succes geworden bij de lezers, dat de re dactie besloten heeft de race te prolongeren. De drie maanden zijn om: eigenlijk^ zouden wij de actie „het laatste nieuws" nu kunnen beëindigen, maar de berichten blijven nog immer binnenstromen. We willen dus onze lezers in de ko mende maanden een nieuwe kans geven vijf en twintig gulden te verdienen met het beste bericht van de maand. Daarnaast geven wij ook prijzen van vijf en tien gulden, terwijl voor ieder geplaatst bericht in elk geval een honorarium wordt gegeven. We komen nu langzamerhand in een tijd, waarin de nieuwtjes als paddestoelen langs de weg opschieten. Let u vooral op het on gewone, op datgene, dat ook uw vrienden en huisgenoten zal in teresseren, als u het vertelt. Daarbij komen berichten van ongelukken in het verkeersdrukke Leiden niet op de eerste plaats; wh willen vanzelfsprekend ook gaarne aandacht besteden aan deze zijde van de nieuwsvoorziening, maar op dit gebied beschikken wij meestal over voldoende Inlich tingen. Liever ontvangen wij nieuwtjes, die men niet elke dag in de krant leest. Welke? Wij laten dit gaarne aan uw eigen inzicht over. Het beste nieuws wordt in ieder geval rijkelijk beloond. PRIJSWINNAARS. Mevrouw DRIESSEN—HELVERSTEIJN, De Ridderstraat 11, Lel den, ontvangt de priis van 25,— voor het in Leiden onge wone bericht van de zwermende bijen, die één huis verder op de vensterbank een nieuwe hulsvesting creëerden. De heer J. CRAMA, Van Lennepstraat 2, Leiden, krijgt de prijs van tien gulden voor dé tip, die ons er van op de hoogte stelde, dat de Leidse politie op zoek naar de ontvluchte gevangene V., het sta tion had afgezet. De heer HERUER, De Sitterlaan 60a te Leiden vertelde ons we tenswaardigheden over het onkruid in de De Sitterlaan en de plantsoenendienst. Hij ontvangt hiervoor een prijs van vijf gulden. Wij rekenen op u. Uw berichten, hetzij persoonlijk op de redactie gebracht, hetzij telefonisch opgegeven, hetzij geschreven in een brief, zijn van harte welkom. WEET U HEI OOK NIET Vraag: Route per fiets van Utrecht naar Eindhoven; hoeveel km? Antwoord: Utrecht via Houten en Schalkwijk (grote rijskweg is voor fietsers verboden) naar Culemborg. over de Lek per veerpont naar Gel- dermalsen. Van hier via Meteren en Waardenburg naar de rijksweg. Waardenburg, Zaltbommel, Hedel, Den Bosch, Vught, Boxtel, Best en Eindhoven. Afstand totaal 80 km. Vraag J. M. W. over z.g, Duitse Beep. Antwoord: Een „beep" is een gro tere uitvoering van het bekende le gervoertuig, de jeep (een soort su perjeep dus). Dit motorvoertuig, dat speciaal geschikt is voor zwaar ter rein (6 cylinder motor, vierwielaan- drijving) wordt gebouwd door de Dodge-fabrieken. De toevoeging „Duitse" is ons ook niet duidelijk. Vraag S. de G. te V.: Waar kan ik inlichtingen voor opleiding voor ste wardess krijgen? Antwoord: U kunt zich hiervoor tot de K.L.M. te Schiphol wenden, waar de opleidingscursus voor ste wardess is gevestigd. De eisen zyn: leeftijd niet boven 29 jaar. Mulo of H.B.S.-opleiding, representatief zijn, beschaafd Nederlands spreken en zich in de talen Frans, Duits en En gels kunnen uitdrukken. Men mag geen bril dragen en vooral op het karakter wordt gelet. Vraag J. G. O.: Hoe luidt het adres van de volksgezondheid? Antwoord: Het secretariaat van de Centrale Commissie voor de volks gezondheid is gevestigd Thorbecke- laan 615, Den Haag. Vraag Th. v. d. M.: Wie zijn de beste zangers ter wereld? Antwoord: Al hebt u ons het ant woord gemakkelijk gemaakt door ons maar even te laten invullen de na men achter 1, 2 en 3, toch moeten wij verstek laten gaan. Er zijn veel, goede zangers, duizenden, maar wie daarvan de drie beste zijn, kunnen wij zonder hen allen gehoord te heb ben, onmogelijk beoordelen. Boven dien is dit iets geheel persoonlijks. De een vindt deze zanger de beste, een ander heeft een andere keuze. Vraag II: 1. Is er in de textiel branche (winkel) een wettelijke loon regeling voor winkelpersoneel? 2. Is een werkgever in dezelfde branche wettelijk verplicht vakantie en snipperdagen te geven en hoeveel dagen per iaar? 3. Is de werkgever wettelijk ver plicht vakantietoeslag te verstrekken en zo ja, hoeveel bedraagt dan het percentage van het loon? 4. De toeslag op het loon ter com pensatie van de huurverhoging is dit wettelijk verplicht en bij welke leef tijd heeft daarop de werknemer het recht? Antwoord: Het antwoord op de laatste vraag luidt: ja; de leeftyd hiervoor is 23 jaar, tenzij men kost winner is. Voor de overige 3 vrager verwijzen wij u naar de Ned. Kath. Kleding en textielarbeidersbond, St Lambertus, Oudenoord 12, Utrecht. Vraag N. v. d. A.: Hoe kan ik het beste een colovinylvloer schoonma ken? Antwoord: Waarschijnlijk bedoelt u een vloer met colovinyltegels. Als de vloer erg vuil is, kunt u het eens pro beren met terpentine. Het dagelijks onderhoud is vrijwel gelijk aan dat van zeil, linoleum e.d. Vraag J. W.: Waar moet ik mij vervoegen voor een huis? Antwoord: Wendt U zich tot de dienst huisvesting van Uw woon plaats. Vraag mevr. W. V.: 1. hard gewor den schapenvacht. 2. vlekken cocos- mat. 3. verwarming van woning. Antwoord: 1. U wrijft de huid in met meel en over de ronde kant van een tafel trekt u de huid voorzichtig heen en weer. Na een paar behande lingen zal de huid wel weer soepeler worden. 2. Strooit u eens wat pijpaarde op de vlekken. Laat dit een paar uur er op zitten en borstel het poeder er dan weer af. Zonodig nabehandelen met een sopje van synthetisch wasmiddel. 3. In een haard zonder circulatie kan men vrijwel van alles branden. Indien met circulatie is men aange wezen op antraciet of synthetische brandstof. Doet men dit niet, dan raken de kanalen verstopt. Hetelucht- kachels zijn inderdaad prima, als men tenminste een goede heeft. Vraag W. V.: Kan ik een lichte vilt- mantel laten stomen? Antwoord: Ja, dat kan wel, maar u moet een goede stomerij hiervoor in de arm nemen. Vraag Th. K.: Hoe verwijder ik een vlek van gestoomde makreel uit mijn mantel? Antwoord: Met lauw sop van syn thetisch wasmiddel. Eventueel nabe handelen met een beetje tetra, maar slechts heel weinig vocht op doekje doen en niet wrijven, maar betten. Onder de vlek legt u een schone doek Vraag J. P. M.: Hoe verwijder ik kalkvlekken uit mijn wasgoed? Antwoord: U kunt het beste uw goed opnieuw behandelen in water, waarin eerst wat soda is opgelos: Vervolgens gebruikt u sop van syn thetisch wasmiddel, dan zul'en de meeste vlekken al wel verdwenen zijn. Vraag J. v. K.: Vragen over vesti ging van een schoenmakersbedrijf cn schoenwinkel. Antwoord: Stelt u voor dit doel in verbinding met het secretariaat van de Kath. Bond van schoenmakers patroons, Barbarossestraat52, te Nij megen. Vraag: Cursus garneer werk ban ketbakkersvak. Antwoord: Voor zover onze inlich tingen strekken bestaat zo'n cursus in Leiden en omgeving niet. Vraag: Kortste weg van Leiden naar Onderdijk per bromfiets. Antwoord: Leiden, Oegstgeest, Lisse, Spaarndam, pont over Noord zeekanaal bij Buitenhuizen, West- zaan, Purmerend, Oosthuizen, Shar- woude, Hoorn, de weg op naar Wog- num, na 4 km. naar rechts afbuigen en via Zwaagdijk naar Onderdijk. Totale afstand ongeveer 90 km. Vraag: Kortste weg per fiets van Voorhout naar Meersen1 in Limburg. Antwoord: Voorhout, Leiden. Zoe- terwoude (Vrouwen weg), Zoeter- meer, Berkel. Rotterdam, Dordrecht, Moerdijk. Breda. Tilburg, Best, Eind hoven, Weert, Thorn, Echt, Sittard, Beek, Meersen. Afstand ongeveer 230 km. Vraag: Route van Hoogmade naar Druten. Ant.vvoord: Hoogmade, Alphen a. d. Rijn, Bodegraven, Woerden, Utrecht, Zeist, Driebergen, Doorn Amerongen, vóór Rhenen met veer pont over de Rijn Kesteren, Druten. Afstand ongeveer 95 km. Vraag: Leiden naar Amersfoort en van Amersfoort naar Vorden per fiets. Antwoord: Leiden, Alphen a. d. Rijn, Bodegraven, Woerden, Utrecht, De Bilt. Amersfoort. Afstand 75 kilo. meter. Amersfoort, Hoevelsken, Voorthuizen, Aneldoorn, Zutfen, Vor den. Afstand 75 km. PAARDENSPORT Op de eerste dag van het internatio naal concours hippique, dat in Het Zoute in België wordt gehouden, heeft de Nederlandse ruiter H J M Wouters v. Den Oudenweijer met het paard „Re bel" de tweede plaats veroverd in het internationaal barrage-springconcours. Hij maakte op het parcourj van 15 sprongen over 13 hindernissen tot een hoogte van 1 50 meter drie fouten. Win naar werd de Italiaanse combinatie markies De Medici met ..Sea Leopard". De Italiaan ging zonder fouten rond. Op de derde plaats ex aequo plaatsten zich mej. Van der Haeghem (België) met .Schlingel" kol Llewellyn 'Or.-Br.) mei „Aherlow" en maj Lombard (Zwit serland) met „Bissoda" allen met vier fouten. 19—23 Augustus 1957. vrijdag 23 aug. Laagste hoogs+e laatste koersverschil koe-s koers tijdvak t.o.v. 16 aug. Alg. Kunstzijde Unie 179 1/2 190 1/2 179 3/4 21 3/4 Van Berkei's Patent200 206 200 Van Gelder Zonen 188 196 191 1/4 7 1/2 Kon. Ned. Hoogovens 295 302 295 9 Ned. Kabelfabriek 282 1/2 292 282 1/2 9 1/2 Philips 274 282 3/4 276 7/8 8 3/4 Unilever 422 1/2 447 1/2 423 27 1/2 Wilton-Fijenoord 237 249 1/4 240 5 Kon. ?e* oleum 203,60 ƒ211,60 203,90 —ƒ8,95 Holl.-An.erika Lijn 165 1/4 174 166 9 1/2 Kon. Ned. Stoomboot Mij144 150 1/2 144 1/2 7 Ned. Scheepvaart Unie157 1/2 163 158 1/2 5 3/8 Van Ommeren 246 250 3/4 246 7 1/8 Amsterdam Rubber 69 71 1/2 69 1 1/4 H.V.A117 3/4 121 120 3 1/4 Ver. Deli Mijen 80 82 1/8 80 2 13/16 3H Staffellening 1947 ..79 81 3/4 81 5/8 3 3/8 3% Invest, cert. Ned86 1/2 88 1/4 88 3/32 1 29/32 3 Nederland 1982-64 85 1/4 87 1/4 87 1,8 2 17/32 Omzetten (nominaal): Vorige wee!, (defAandelen 10.388.124 Obligaties 16.355.934 Deze week (voorl.) Aandelen 8.593.851 Obligaties 14.692.804 A.N P.-C B S. Beursindices 1953 100: vrijdag 16 aug. vrijdag 23 aug. Internationale concerns 333 45 317 72 Industrie 153,34 148;4J Scheepvaart155 -7 149 7J 113.09 110,81 Indonesische fondsen 96.46 93 98 Algemeen 227,57 218!oO

Leidse Courant | 1957 | | pagina 5