f Nasser confereert met Koewatli Pitmanschool DE LEIDSE BIOSCOPEN De Leidse Football Club in het goud WAT BRENGEN Scherp ZATERDAG 21 AUGUSTUS 1957 DE LEIDSE COURANT PAGINA 2 Boodschap van koning Saoed voor Nasser President Nasser is donderdag: in Alexandrië aangekomen om met de zieke president van Syrië, Koewatly, te praten over de verwikkelingen in Syrië. Vit Saoedi-Arabië is de nieuwe ara bassadeur voor Egypte, sjeik Ibrahim Soliman Ibn Okeil, op weg naar Cai ro: hij heeft een belangrijke bood schap van koning Saoed voor Nasser bfj zich. Waarnemers achten het waarschijn lijk dat de nieuwe ambassadeur van Koning Saoed aanwezig zal zijn bij de besprekingen, die Nasser en Koe watly in Alexandrië zullen voeren. De drie landen zijn in een triple al liantie verbonden. Koewatly zal, naar verluidt ook nog een ontmoeting hebben met de secr.-generaal van de Arabische liga, Abdel Kahlek Hassouna. V.S. waarschuwen Israël. De Amerikaanse zaakgelastigde in Jeruzalem, William Baxter, heeft zondag een onderhoud gehad op het Israëlische ministerie van Buiten landse Zaken. Bij die gelegenheid verklaarde hij namens zijn regering „dat de Ver- 15 Doden bij de ramp van „World Splendour" Een-en-twintig opvarenden van de Liberiaanse tanker World Splendour zijn gisteren te Marseille 'aan land ge zet door de Franse tanker Kobad, die hen kort na de ontploffing uit zee had opgepikt. De afgevaardigde van de rederij vm» de 25000 ton metende World Splendour vertelde bij de aankomst van de geredden, dat er in weerwil van de gunstige berichten, toch nog vijftien leden van de bemanning wor den vermist. Er bestaat praktische geen hoop meer, dat zij zijn opgepikt door een schip en nu op weg zouden zijn naar een veilige haven. De gezagvoerder van de Kobad ver telde: „Toen de eerste ontploffing zich voordeed aan boord van de World Splendour, waren wij op zes zeemijlen afstand. Wij hoorden de noodseinen en stoomden er heen. Nog nooit in de 32 jaren dat ik op zee ben, heb ik een schip zo snel van voor tot achter in vuur en vlam zien gera ken". De tweede officier van het onge lukkige tankschip, een Griek, vertel de: „Ik zat in mijn hut en was bezig een rapport te tikken, toen een ont ploffing het schip in al zijn voegen deed kraken. Ik rende naar de hut van de kapitein en zag overal gewel dige vlammen. Twee nieuwe ontplof fingen maakten elke gedachte aan blussen overbodig. Van top tot teen waren wij met olie overdekt. Ik had nooit gedacht dat ik de ramp zou overleven". ZOON VAN TOGLIATTI WORDT PRIESTER Aldo Togliatti, zoon van de Itali aanse communistische partij leioer Palmiro Togliatti, heeft bij zijn te rugkeer uit Rusland, waarheen zijn vader hem gestuurd had om hem vak kundig te laten zuiveren van reacti onaire ideeën, openlijk verklaard priester te willen worden. Het ge rucht gaat, dat Togliatti zeer ontgoo cheld is over deze beslissing van zijn zoon, omdat hiermede de door hem aangehangen Marxistische erftheo- rie door de practijk wordt tegen ge sproken. Volgens deze theorie wordt de mens uitsluitend bepaald door milieu, opvoeding en erfelijke eigen schappen. Op grond van deze leer menen de communisten binnen af zienbare tijd een nieuw soort type communistische eenheids-mens voort te brengen. (K.N.P.). Nederlanders in buitenland verongelukt Bij een ernstig verkeersongeval in Nieuwkerken-Waas (België) is de 51- jarige mevr. H. MolenaarTromp uit Hellendoorn omgekomen. Haar man de 49-jarige C. K. Molenaar, is zwaar gewond opgenomen in een zie. kenhuis te St. Niklaas. Het echtpaar Molenaar was met enigde Staten hopen dat Israël zich niet geroepen zal achten om in te grijpen" in de Syrische evolutie. „Bescherming" Amerikaanse Ambassade opgeheven. Syrië heeft vrijdag het kordon vei ligheidspolitie, dat een wakend oog hield op de Amerikaanse ambassade in Damascus, teruggetrokken. Er zijn drie wachtposten voor in de plaats gesteld, die niet langer de bezoekers van de ambassade lastig vallen. Woensdag jl. hadden de V.S. tegen de omsingeling geprotesteerd. Voorwaardelijke straf na dodenmars De rechtbank van de Westduitse PLANTSOEN 65 - TEL. 26558 Aanvang lessen 2 SEPT. a.s. Typen Steno in 4 talen Boekhouden Mlddenst. opleiding Duits Engels Frans Nederlands Spaans Privé-Secretaresse Advertent: Leidse Universiteit BENOEMING Bij Kon. besluit ls met ingang van de dag, waarop hij zijn ambt zal aan vaarden, benóemd tot lector in de faculteit der geneeskunde aan de rijksuniversiteit te Leiden, om on- derwys te geven in de klinische scheikunde: dr. A. A. H. Kassenaar, thans wetenschappelijk hoofdambte naar bij de inwendige geneeskunde, tevens belast met het geven van on derwijs aan deze universiteit. PAS GEëMIGREERD NEDERLANDS ECHTPAAR IN V.S. OMGEKOMEN. De heer en mevrouw P. en E Meurs, wonende in Middletown (Ver. Staten) (beiden 21 jaar) ztfn bij een plaats Kempten heeft vrijdagmiddag auto-ongeluk om het leven gekomen -li j._ i Het echtpaar> tn januari uit Nederland emigreerde, reed met een auto tegen een in volle vaart rijden de trein op. Ook een derde inzittende van de auto van een familie Meurs kwam om het leven: de 17-jarige dochter van ds. Mckinley Coffman, uit Midd letown. sergeant Julitz tot acht maanden voorwaardelijk met aftrek en een proeftijd van vijf jaar veroordeeld wegen doodslag door nalatigheid op 15 rekruten van het bondsleger, die in juni j.l. bij het doorwaden van de rivier de Iller verdronken zijn. Ser geant Schaeffler en eerste luitenant So mm er kregen vrijspraak. Met vertrouwen de toekomst tegemoet 28 Augustus 1907 werd LFC, des tijds onder de naam „Excelsior", op gericht door een 5-tal jongelui, te weten C. Karton, G. Bavelaar, J. Ar- noldus, C. v. d. Plas en W. Verhoe ven. Ook twee studenten, de heren Van Middendorp en Helsdingen hebben een groot aandeel gehad bij het vor men van de vereniging tot een goed georganiseerd geheel. Werd voorshands gevoetbald tegen clubjes uit de buurt, reeds spoedig werd na het inhuren van een ge schikt voetbalterrein in LVB-verband gespeeld en trad de verenigin^ onder de naam LFC-Excelsior in 1910 toe tot de LVB. In 1912 werd de naam opnieuw gewijzigd, thans in LFC. Reeds in 1916 promoveerde het le elftal naar de 3e kl. N'VB om in deze klasse met wisselend succes te spe len tot 1935. Gedurende die periode was de ver eniging uitgegroeid tot een ver. met een flink aantal leden en donateurs en mocht zich in een behoorlijke be langstelling bij het publiek verheu gen. De financiën waren gezond, ter wijl de geest in de ver. prettig was. Helaas degradeerde het le elftal in 1935 naar de 4e kl. KNVB, doch het gelukte na 2 jaren reeds opnieuw tot de 3e kl. KNVB te promoveren. Ondanks het feit, dat meermalen het 2e klasseschap zeer na kwam, duurde het tot 1954 voordat het le elftal promoveerde tot de 2e kl KN VB. Momenteel speelt LFC met suc ces in de 2e klasse. Ondanks de in trede van het semi-professionalisme heeft de ver. nog geen leden tot het betaalde voetbal zien overgaan. In 1957 zal het le en 2e elftal respec tievelijk in de 2e kl. KNVB en re serve 2e kl KNVB uitkomen, terwijl nog 6 senioren-, 4 junioren- en 6 ad- spiranten-elftallen in competitiever band zullen spelen. Bovendien staan een 100 pupillen onder leiding van een jeugdcommissie. LFC is steeds een vereniging ge weest met een grote kern van leden, die bij voorkomende noodzaak steeds de geest in de ver. gezond hield en waar steeds een beroep op kon wor den gedaan. Zo werd door deze gro- gezellig samenzijn voor zusters en te kern het terrein aan de Haagweg, kinderen. hetwelk na vele omzwervingen het vaste home is geworden, van een ac commodatie voorzien, die er zijn mag. Werd begonnen met het zelf bouwen van een lichtinstallatie, die het ter rein geschikt maakt voor het spelen van avondwedstrijden, spoedig werd daarna een grote staantribune ge bouwd, een rijwielstalling en dit jaar een kleinere staantribune, ter wijl het clubhuis, dat op 10 april j.l. geheel door brand werd verwoest opnieuw door eigen krachten is her bouwd. Het aantal toeschouwers dat daardoor op het terrein een plaats kan vinden is daarmede gekomen op 7 a 8000 man, terwijl plannen bestaan om nog een tribune te bouwen waar door 10.000 man op het terrein kunnen worden toegelaten. Zoals momenteel de geest in de vereniging is, alsmede gezien de grote toeloop van jeugdige spelers, kan de LFC met vertrouwen de toe komst tegemoet zien. 31 Augustus a.s. des middags te 3.00 uur zal ter gelegenheid van het 50-jarig bestaan een receptie wor den gehouden in café-rest. de Grote Burcht te Leiden, terwijl de festivi teiten worden gesloten met een feest, avond op 31 aug. a.s. in de Stadsge hoorzaal. Twee kloosterfeesten in Liduinahuis, Leiden Twee zusters vieren vandaag hun zilveren kloosterjubileum in het St. Liduinahuis aan de Zoeterwoudse- singel te Leiden. Het zijn zuster Elisabetha, die reeds geruime tijd als kinderzuster de verzorging heeft van de inter naatskinderen en zuster Mathildis, die gedurende twintig jaar in Leiden werkzaam is in de verzorging van en het onderwijs aan de kinderen. Hedenmorgen werd in de kapel van het tehuis een plechtige H Mis opgedragen door rector L. P. M Ves- ter, die geassisteerd werd door dr. J. Janssens en door pater Th. Huijbers uit het Kruisherenklooster te Zoeter- woude. Het feest werd gevierd met een ELEKTRICIEN VAN LADDER GEVALLEN. Door onbekende oorzaak gleed gis termorgen in de Christelijke school aan de Pasteurstraat een ladder on deruit, waarop een elektricien bezig was, werkzaamheden te verrichten De elektricien, de 38-jarige L. T. uit Leiden, viel en kwam met het hoofd tegen een uitstekende rand van de muur, waarna hij van ruim twee meter hoogte met het hoofd op de gangvloer terecht kwam. Met een zware hersenschudding en bloeden de verwondingen aan het hoofd werd de man door de EHD naar het Aca demisch Ziekenhuisgebracht. Gewestelijke Sociale School KAB Aan het begin van het nieuwe sei zoen opent de Gewestelijke Sociale School van de KAB haar arbeid met een openbare les. Deze les, die op maandag, 2 september a.s. des avond om acht bui gegeven wordt in het gebouw voor Christeliike Sociale Be langen. Oude Singel 236 te Leiden, wordt door het secretariaat van de GSS in de warme belangstelling aan bevolen van alle KAB-leden van Lei den en Omstreken. Legercontract „Inexco". De N.V. „Imenexco" te Leiden heeft met de ministeries van oorlog en marine een -contract afgesloten voor het leveren van eten.sHikken. Het bedrag van de levering is 210.240.— Burgerlijke Stand Geboren: Harmen, zn v. C. van der Plas en W. Ouwehand; Hermanus Jo hannes, nz v. F. Teleng en A. van IJzendoorn; Sylvia Maria, dr v. W. J Freriks en A. J. v. d. Berg; Petronel- la dr v. P. van Leeuwen er P. Distel- velt; Daphne dr v. B. de Groot en C M. v. d. Brink: Jacob zn v. J. G. van de Wetering en S. Bekooy; Rudolf Pieter zn v. J D. v. Roijen en M. MJ van Soest; Willem Frederik zn v W. Cornelisse en E. Overdijk; Maria Christina dr v. C. Groeneveld en P. Koot. Ondertrouwd: P. Bulthuis en M. Brosius; D. J. M. v. d. Weijden en G. H. Thieme; A. A. Schenk en E. C. J. Boon; T. Weber en T. M. van Haas trecht; C. Rhijnsburger en M. de Wit; H. C. Jasperse en N. P. A. Bos, B. De- vilee en M M. J. C. Planken; J. A. Duiser en T. H. Selier; A. A. van Dijk en J. van Wel; W. F. L. van den Berg en T. Verhoeven; G. A. W. Baudoin en M .B. Douwes; P. Singeling en C. M. Bijman. Overleden; E. E. de Wit 72 jr echt genote v. P. Kop; J. Ja Vliegenthart 57 jr, man; I. Tuinhof de Moed 73 jr, man; J. A. M. Geerlings, 8 maanden dochter. Casino. Het leven wordt voor een groot deel door mode beheerst, mode bepaalt kennelijk ook waarom gelachen mag worden en waarvoor men zijn neus moet ophalen. Het is daarom een vreemde gewaarwording volkomen onverwacht in een lach film te belanden, die meer dan tien jaar geleden alleen al om de ko- ^JKÊÊL mieke hoofdrolspeler George Form- vakantie in Lokeren (België), Het i by - een lachsucces geweest is. W(j echtpaar, bij wie ry verbleven, de lachen niy meer alleen om wat nat- heer en mevr. De Beare, kwam bij het ongeluk om het leven. De perso nenauto kwam in botsing met een autobus en werd daarna tegen een vrachtauto geworpen. Het echtpaar Molenaar heeft vijf kinderen, waar van de jonste zeven jaar is. POTLOOD en GEEST Oplossing. No. 518. Horizontaal: 1. grens, 5. bak, 8. muts, '0. Se, 11. ma, 13. toon, 15. ne, 17. moede, 19 ster, 21. sein, 22. lenig, 24. re, 25. Deen, 27. Ra, 29. eg, 31. trio, 33. Pan, 34. aster. Verticaal: 1. gom, 2. Em, 3. nut, 4. stom, 6. as, 7. keten, 9. soos, 12. ante, 14. Neer, 16. eend, 18. dier, 19. sloep, 20. riet, 23. Gera, 26. nis, 28. aar, 30. ga, 32. Ot. tigheid. Dat vreemde school wel daarin, dat er tijdens de vertoning vrijwel niet gelachen werd behalve dan door George. Maar dat geit-ach- tige lachje verveelt al gauw. George, die uit de oorlog terugkeert, vindt zijn herberg de Eenhoorn verwaar loosd terug. De klandizie is overge gaan aan de overbuurman van de Leeuw. Deze probeert ook de Een hoorn in zijn bezit te krijgen maar George, gewaarschuwd door zijn vrienden, voelt nattigheid. De leeuw probeert allerlei valse trucjes maar het is juist als in h t verhaal van de strijd tussen leeuw en eenhoorn in „Alice in Wonderland": de Eenhoorn treedt als overwinnaar uit de strijd en behalve de vrijheid voor zijn her- befg wint George ook de inzet van de strijd: de schone Mary. Lido. Sorrento is een charmant plaatsje aan de overzijde van de Golf van Napels, dat de touristen wel we ten te vinden. Het plaatsje is niet al leen zelf rijk aan natuurschoon, maar sommigen van zijn inwoonsters zijn evenmin misdeeld in dit opzicht en dat heeft een charmeur als de nieu we commissaris van de plaatselijke politie Antonio Carotenuto natuurlijk onmiddellijk in de gaten. Uitgedost in zijn generaalsuniform is hij trou wens een object vt.n voortdurende bezorgdheid van de kant der vrou wen in Sorrento en met haar zuide lijk temperament wil dat heel wat zeggen Gelukkig heeft Antonio een broer Matteo, die priester is en fun geert als een zichtbare beschermen gel, maar aan de schilderachtige Ma rina dei Pescatori woont een zeer jeugdige en zeer temperamentvolle weduwe in een huis, da. het eigen dom is van de nieuwe commissaris en omdat zij bedreigd wordt met uit zetting,, probeert zij de commissaris te strikken En dat is nu het „Schan daal in Sorrento" dat na veel ver wikkelingen uitmondt in de veilige haven van een huwelijk met donna Violante, een echte „dame", zoals broer Matteo zegt ^let is een echt Italiaanse film met onvervalst Napo- litaans temperament, waarbij de amoureuze avontuurtjes van don Juan Antonio nogal aan de onschul dige kant zijn gehouden, zodat het komische en kleurrijke verhaal voor alle leeftijden is vrijgegeven. Luxor. Zoals te verwachten was heeft de directie van Luxor de film „Kitty in de grote wereld" moeten prolongeren. De schattige Romy neemt een deel van dit succes voor haar rekening. Een eohte vakantie film voor iedereen. Trianon. Prachtige natuuropna men zijn te zien in de film „Geen plaats voor wilde dieren". De came ra-man moet een geniaal vakman ge weest zijn, want de kleuren zijn prachtig op elkaar afgestemd; zelfs de opnamen, die bij maanlicht wer den gemaakt zijn sprookjesachtig van kleur. Ook het scenario van deze film, die gemaakt is naar een geljjlf namig boek is boeiend en verras send. Ue toeschouwer krijgt een le vendig beeld van de macro, en mi cro-fauna in het zwarte werelddeel dat allengs zijn geheimzinnige don kerheid gaat verliezen: de beschaving rolt net oerwoud op en dat is ook de strekking van deze film, „Geen plaats meer voor de Romantiek van het on gerepte Afrika" De beschaving komt nader: de voorposten worden inge nomen door benzine-blikken en spij kerbroeken. Rex. In Rex blijkt, dat Robin Hood ook nog een zoon heeft die een „aardje naar zijn vaartje" heeft. Ook hij is een liefhebber van avontuur en een bestrijder van de boosheid Zoon heet ook Robin en eveneens ver mijdt hij de kronkelige paden van de liefde niet. Na vele avontuurlijke verwikkelingen kan Robin junior in het huwelijk treden met Marianne, de pupil eens konings. Zaterdag voor E.H.B.O. „Pleister-zondag" Dit jaar zal niet op de zondag van de Barmhartige Samaritaan (op deze dag is de Universiteitsdag vastge steld) maar op zondag 25 augustus de pleisterdag van de E.H.B.O. worden gehouden. Zondag zullen leden van de Kath. Nat Bond voor E.H.B.O de pleisters aan de uitgangen der kerken aan bieden. Er zal een collectebus in de nabijheid zijn waarin U uw gave kunt deponeren Het is echter niet verplicht iets te geven voor de aan U uitgereikte pleister, alhoewel er ditmaal óók nog een geheim aan ver bonden is. Het gaat om uw giften, die nodig zijn om de kosten van cursussen, E.H.B.O.-posten en materiaal te be kostigen. Veel vrije tijd wordt door E.H.B.O.-ers(sters) opgeofferd om U en uw kinderen in geval van nood hulp te kunnen bieden. U zult zeggen, als er iets gebeurt, zie je geen E H B.O -er. Dit gezegde is maar al te waar. daarom moeten nog meer E.H B.O ers worden opge leid. Het devies: „In elk gezin één E.H.B.O -er", is niet overdreven, maar daarvoor is geld nodig. Daarom vragen wij op zondag 25 augustus voorafgaande aan die van de Barmhartige Samaritaan (wat een prachtig voorbeeld voor de E.H B.O of wij op uw steun kunnen rekenen Wij bieden U gratis een pleister met verrassing na afloop van de H.H Missen en van U verwachten wij, dat U onze collectebus niet voorbij zult lopen Nu reeds onze hartelijke dank ook namens diegenen, die dank zij uw gave, straks bij een ongeluk ge holpen kunnen worden. Het geheim van de pleister wordt bekend gemaakt in een K R O -uit zending op 25 augustus 1957 om 20.45 uur. Er is voor 10 000.aan prijzen: 6 van 1000.30 van 100.en 20 van 50. Namens het bestuur der Kath. Nat. Bond voor E.H.B.O., afd Leiden. De Actieleider: P. REIZEVOORT AVONDMUZIEK PIETERSKERK Het programma van de avondmu- ziek in de Pieterskerk te houden op 26 aug. 1957 om half negen nam. door Wim v. d. Renden, orgel en Henny Ravestein, viool luidt als volgt: 1. Fantasia en fuga in g moll, J. S. Bach; 2. La Follia, (orgel, viool) A. Correli; 3. Koraalvoorspel, a. Nun komm' der Heiden Heiland, b Hebster Jesu, wir sind hier, beide vai J S. Bach; 4. Sonate in D. (orgel viool), G. F. Handel; 5. Finale, C. Franck. Leidse Agenda (Kath. verenigingen kunnen zich bij het vaststellen van data van bijeenkomsten laten voorlichten door het secretariaat van de Raad van Maatsch. en Cult. Overleg, W. J. Kriek, Hooigracht 12, tel. 20018). ZATERDAG 3-October-vereniging Inschrij ving voor uitdeling haring en witte brood. 610 uur nam. Stadsgehoor zaal. Circus Jos Mullens Schutters veld. 3 uur matinee. 8 uur avond voorstelling. ZONDAG 25 AUGUSTUS. Circus Mullens. Voorstellingen te 3 en 8 uur nam. Schuttersveld. MAANDAG 26 AUGUSTUS. Gemeenteraad. Zitting. Stadhuis, 2 uur nam. Opening Korfbalveldcomplex Mont- gomerystraat. Wedstrijd Crescendo Danaïden, zeven uur nam. TENTOONSTELLINGEN. Rijlcsmuseum Geologie en Minera logie v. d. Werffpark 1. Tentoonstel ling geologie van Nederland. Op werkdagen van 1012 en 24 uur. Zon- en feestdagen 24 uur. Rijksmuseum voor Volkenkunde: Tentoonstelling „De mens in minia tuur; de wereld van het poppenspel" (Tot 1 okt.). Rijksmuseum voor Volkenkunde. Tentoonstelling Japanse prenten. Op werkdagen 105 uur, op zondag 1 5 uur (Tot 1 oktober). De Lakenhal: „Tijdgenoten van Verster". Werkd. 105 uur, zondag 14 uur, donderdag bovendien 7.30 9.36 uur (20 juli$8 september). Zondagsdienst der huisartsen. A.s. weekend 2425 aug. zal de dienst worden waargenomen door: dr Hartman, Veldhuyzen, Verbrugge, v Wingerden, de Bruyn. Zondagsdienst Oegstgeest: E. W. F. van Walcheren. Dienst der apotheken. Zaterdag 24 augustus zijn geopend des middags, 's avonds en 's nachts voor het klaar maken van spoed recepten: Apotheek Kok Rapenburg 9. tel. 24807: Apoth Tot hup der Hensheid, Hooigr. 48, tel. 21060; Apotheek Oegstgeest. Wil. heLminapark 8, Oegstgeest, tel. 26274; Zondag 25 augustus zijn alleen geo pend van 's morgens 8 uur tot des avonds 12 uur: Apotheek Tot hulo der Mensheid en Apotheek Oegst- Vóór honderd jaar Uit de Leydsche Courant van 24 Augustus 1857. Advertentie: bij de ophan den zijnde verkiezing vau een Lid voor de Tweede Kamer der Staten Generaal Wanneer wij 'n blik op dat staatsligchaam werpen, dan zien wij er een heir van Meesters in de Regten, doch ontbreekt het. oj liever er is een volslagen qemis aan specialitei ten in de belangrijke zaak die w(j op 't oog hebben, en die ieder weldenkend mensch en op recht Christen nauw aar hehart moet liggen Wij bedoelen de vrijmaking van 40 duizend Sla ven in de Ned W l bezittingen! Heeft men nodig te vragen: waar die man te vinden? - Wel wij vinden zoo iemand in Ziine Excell. den Heer Rammelman Elsevier. BIOSCOPEN „De Wraak der Geuzen", alle leeftijden. „Geen plaats voor wilde dieren", alle leeftijden. „Schandaal in Sorrento", alle leeftijden. „Kitty in de grote wereld" alle leeftijden. „Nattigheid", 14 jaar. Kindermatinee: Trouwe Kameraden. GEWESTELIJK ARBEIDSBUREAU LEIDEN Werkloosheid in Leiden Het aanbod van werkloze werk nemers geregistreerde arbeidsreser ve) daalde in de periode van 12 tot en met 17 aunnstus van 240 tot 230, een afname dus van 10 Het aantal werkloze werknemers in de sector bouwnijverheid steeg van 22 tot 32. Als gevolg van een voorzichtig per- soneelshelPid in deze sector nam de wrijvingstiid van de ingeschrevenen fduur van irutrbrbving) iets toe. ter wijl de doorwerking van de beste- dingsheverkina bij de wegenbouw ook enine invloed uitoefent op het aanbodcijfer. De werkloosheid onder de groep ongeschoolden daalde met 20, voor- nameliik door toename van het ge legenheidswerk in seizoen eevoelige hedriiven Hoewel het aanbod thans 80 hoger is dan on het overeenkom stige tiidstip in 1956, kan de werk gelegenheid nog zeer gunstig geacht worden. Een analvse van het aanbod geeft het volgende beeld: wriivincswerk- loosheid 170, seizoenwerkloosheid ni hil en overige vormen van werk loosheid 60. De vraag naar manneliike arbeids krachten daalde van 745 tot 700 waarvan 245 betrekking hebbende op ieugdiee krachten De vraag naar ar beidskrachten in vrijwel alle secto ren van het bedrijfsleven is nog zeer groot. Het aanbod van vrouwelijke ar beidskrachten is gestegen van 95 tot 130 Deze stiiving wprdt voorname lijk veroorzaakt door de vererote toe loop van jeugdigen. die zich na de vakanties aanmelden De vraag naar vrouwen is gesteeen van 310 tot 320 een niet-helangriike toename dus. Het is bekend dat de behoefte aan huishoudelük nersoneel zeer groot is, terwiil ook de tekorten aan werk neemsters in de textielindustrie en in mindere mate in andere bedrijfs takken groot is. Ook de behoeft^ aan verplegend personeel is zeer njjpend. NIET BEZORGING Bij eventuele NIET BEZORGING van De Leidse Courant gelieve U te lefonisch te reclameren alleen num mer 20935 tot 19.00 uur (7 uur). Zaterdag 17 uur (5 uur) Wij kunnen dan trachten U alsnog een exemplaar te doen toekomen. DE ADMINISTRATIE. Marktberichten KATWIJK a. d. RIJN, 23 aug. Groente Waspeen A 11.5026.50, Waspeen B 11.00—17.50 Waspeen fijn 17.50--22.00 p. 100 kg; Bloemkool A 42.00 -60.00, Bloemkool B 21 00 35.00, Bloemkool C 10.00 22.00, Snijbonen 64.00 56.00, Princessebonen 41.00 72.00, Pronkbonen 32 00- -37.00, Sla 4.0011 00, Bospeen 25.00 35.00, Komkommers 8.00- 17.00, Uien 2.90— 4.60, Tomaten 21.00- -31.00, Boskro- ten 5.00- -6 10 Kroten p. 100 kg. 6.00 —10.50, Aardappelen drielingen 1.90 —2.00, Rode kool 9.0011.00, Spinazie 18.00—23.00. TER AAR, 23 aug. Groente. Kas- snijbonen 8084, idem stek 43, snij bonen 38 68, idem B 2537, stok- prinsessebonen 61—82, idem B. 42 43, stamprinsesseboner 50—67, idem B 36 46, idem stek 25, spekbonen 28 45, witte pronkers 1530, tomaten A. 24—32, idem B 25 -36, idem C 20 —25, idem CC 20, idem bonken 20 21, andijvie 13—17, waspeen B 10 16, spinazie 6, aardappeler 9—12, id. kriel 2, kroten iÖ—-12, postelein 6—17, rode kool 9, uien 14, sjalotten 18 ct. alles per kg; sla 3--10, bloemkool A 39 -68. idem B 18 -34, idem C. 10 16, komkommers 916 ct alles p st., bosselaerij 3—5, bospeen 23, idem B. 10—13, boskroten 34, alles per st., stoofsla 90 c per kist. Appelen: Zigeunerinnen 55, Early Victory 40 45, appelen val 1728, peren: Claps Favorite 45- 11, St. Re- my 34 ct. alles per kg., meloenen 1.24 —1.36 per st., Bloemen: Dahlia's 21 per bos. Augurken: fijn 85, fijnbasterd 70, basterd 61, grof A. 56, grof 1 40, CD 36, idem 2, 32, idem afw. 14, E. 15 c. alles per kg. R'VEEN, 23 aug. Bloemen. Gla diolen 1737, Anemonen 2527, Montbretia 814, Dahlia's 25- -41, La thyrus 11- 12, Asters - --27, Scabio- sa 2225, Troschrvsanthen: Sept geel 4466. Chatworth 4148 ct. per bos. Am. anjers 4 12, Ornithozalum 711 Chrys Delightfull 8—12. Migoli 12 19, Gift 1820. Summer Snow 1819, Millersdale 1516. Champion 20—21, I Rayonanten 2426 ct. per stuk.

Leidse Courant | 1957 | | pagina 2