Gezochte vrouw van moord te Beugen, in A'dam gearresteerd visie op televisie Aambeien? Bollenkweker in appèl tegen tien jaar ontzegging rijbevoegdheid Dronken scooter-rijder reed zijn vrouw van de weg af WOENSDAG 21 AUGUSTUS 1957 DE l.RTIW mirRANT PAGINA 6 Geld is niet verdwenen De 36-jarige Riek J., die in verband met de moord op de 79-jarige wedu we Van Vonderen te Beugen (N.B.) werd gezocht, is gisteravond om tien over half acht door rechercheurs van de centrale recherche in een woning In de Amsterdamse binnenstad gear resteerd. De officier v. justitie te Den Bosch, mar A. W. Baron van lmhoff, had gis teren haar opsporing, aanhouding en voorgeleiding verzocht. De vrouw was door een oude rela tie in de hoofdstad in een woning aan de Brouwersgracht ondergebracht. Zij is vermoedelijk, toen zij woensdag morgen j.l. van haar fai iilie te Hel mond naar Amsterdam per trein ver trok, direct naar dit onderduikadres gegaan. De arrestatie van deze gees teszieke vrouw, die werd uitgevoerd door vijf man van de centrale recher che onder leiding van inspecteur A. B. J. Prakken, verliep rustig. De re cherche zal de vrouw niet over de moord horen. Dit geschiedt door de districtsrecherche van de rijkspolitie te Eindhoven. De laatste twee dagen hield de re cherche bepaald- personen te Am- Sterdam, die de vrouw vennen, scherp in het oog en zo leidden de sporen naar het bewuste huis aan de Brou wersgracht, dat onder observatie kwam té staan. Gisteravond ging men tot een inval over en arresteerde de gezochte één dag, nadat de officier van justitie haar aanhouding had ver zocht. In de woning werd ook een man aangetroffen. In hoeverre deze betrokken is bij het schuilhouden van mejuffrouw J. was gisteravond nog niet vastgesteld. De postcommandant van de rijks politie te Beugen en een adjudant van de districtsrecherche te Eindhoven, komen morgen naar Amsterdam om de vrouw op te halen. Waar zij zal worden ondergebracht is nog niet be slist. Geld niet verdwenen. Aanvankelijk meende de politie in Beugen, dat uit de woning van de vermoorde weduwe een geldkistje en twee portemonnaies waren verdwe nen. Maar enkele dagen na de moord werd bij een grcndiger onderzoek in de woning een opgero.de linnen zak, verstopt achter een nuttig gebruiks voorwerp in een nachtkastje gevon den, waarin een bedrag van circa 900 zat. De familie neemt aan, dat dit nagenoeg al het geld was, dat _e wedi e, die dc volgende dag op reis zou zijn gegaan, in huis had. Het was nl bekend, dat zij al haar geld altijd meenam in een linnen zak, zoals de (Van onze t.v.-medewerker). Wim Sonneveld en Wim lbo zijn beiden maar ieder afzonder lijk teruggekeerd uit Amerika en heben van uun reizen iets voor de t.v. van de Vara verteld. Sonneveld deed dat tijdens een uurtje cabaret vanuit het Kurhaus te Scheveningen. Het was aardige ontspanning met veel nieuwtjes, waarbij de camera's gemakkelijk spel hadden. Hy stelde twee nieuwe medewerkers voor: de Amerikaanse neger-zanger Freddy Hamilton en de .Nederlandse Els Hil- lenius. Zo naast Sonneveld stonden heiden min of meer op het tweede plan; maar als straks het nieuwe ca baret start, zal dat wel anders wor den. Dan kregen de kijkers een frag ment voorgezet van de komende M. G. M.-film „Silk Stockings", waarin Sonneveld in de studio's van Holly wood een vrij belangrijke rol heeft vervuld. Wat Wim lbo betreft: in Amerika en Canada heeft hij de tv.- studio's bezocht en werd daar zozeer geïnspireerd, dat hij aanstonds na zijn terugkeer Annie Schmidt heeft bezocht om met haar het komende ontspanningsprogramma te bespre ken. Dat zal worden gerealiseerd on der de titel: „Pension Hommeles". Dat weet men dus al vast. Vanavond, woensdag, is de Vara wederom aan bod, thans met een even anders gericht programma. In de rubriek „U en uw regering" zal minister Struycken in discussie tre den met de Bussumse burgemeester en enige anderen over de financiële moeilijkheden van de gemeenten. Dat is uiteraard een actueel onder werp, waarbij men niet behoeft te verwachten dat nu het laatste, laat staan het verlossende woord wordt gesproken. Daarna volgt de comedie van Andrew Rosenthal „Een feeste lijke dag", met onder andere Tilly PerinBouwmeester. Wiesje Bouw meester, Mela Soesman, Jan Retèl, Maxim Hamel en enige nieuwelin gen. Donderdag komen Armand en Michaela Denis bij de Avro terug in hun bekende rubriek „Luipaard op schoot". Niet zonder actuele beteke nis lijkt ons hetgeen de Haarlemse arts Tjebbo Franken zal vertellen ever onze gezondheid in verband met het verkeer, over de betekenis van de oversteek-zebra's op straat en over nerveuze afwijkingen. Daarna staan de camera's opgesteld in het Singer- museum te Laren, waar men zal kunnen kennis maken met de neger dansgroep van Keita Fodeba, een en semble van 32 personen, dat dansen zal uitvoeren uit midden- en west- Afrika. I vrouwen vroeger onder haar rok I droegen. Cok het geldkistje, waarin nog een paar dubbeltjes zaten, is el ders, eveneens op een wat vreemde plaats verstopt, in de woning gevon den. OPVOLGER GENERAAL HASSELMAN. Op voordracht van de verenigde chefs van staven heeft de minister voor Defensie besloten luitenant-ge neraal H. Schaper, chef van de lucht machtstaf, met ingang van 1 januari 1958 te benoemen tot voorzitter van het comité verenigde chefs van sta ven, als opvolger van generaal B. R. n. F. Hasselman. Invoer en uitvoer Steeds ongunstig verschil De waarde van Nederlands invoer in juli 1957 bedroeg volgens voorlo pige gegevens van het Centraal Bu reau voor de Statistiek 1371 miljoen gulden (v.m. 1299); voor een waarde van 1026 miljoen gulden (v.m. 900), werd in deze maand uitgevoerd. De invoer overtrof dus de uitvoer met 345 miljoen gulden, waardoor het na delige saldo sedert het begin van dit jaar is opgelopen tot 2 miljard 667 miljoen gulden. Dit is 802 miljoen gulden meer dan het nadelig saldo in de eerste zeven maanden van 1956. Het percentage van de invoer dat door uitvoer wordt gedekt bedraagt dit jaar tot en met juli 71 percent; verleden jaar was het nog 77 per cent Financ. verhouding Rijk en gemeenten Het tijdstip van indiening van een definitief wetsontwerp tot regeling van de financiële verhouding tussen ryk en gemeente is nog onzeker. Dit delen de ministers Hofstra en Struycken aan de Tweede Kamer mee in hun Memorie van Antwoord inzake het wetsontwerp dat voorzie ningen inhoudt voor de financiële verhouding tussen rijk en gemeenten voor 1958. De voorbereiding van een definitieve wettelijke regeling is nog niet voltooid als gevolg van de om standigheid dat deze verhouding, die een aanzienlijk deel van het totale overheidsbudget opeist, op vele pun ten raakt aan het juist thans zo pre caire probleem van de verdeling van de nationale bestedingscapaciteit. De ministers zijn er zich van bewust, dat het ontwerp, om voldoende tijd te laten voor het overleg met Staten- Generaal, niet later dan omstreeks de jaarwisseling bij de kamer moet zijn ingediend. ADRES NATIONAAL SECRETARIAAT DER (V.) K.A.J. TE ROME. De Nederlandse Kajotters en Ka- jotsters, die deelnemen aan de We reld Rome-Kruistocht der K.A.J., zijn in Rome te bereiken bij het Neder lands Secretariaat der (V.) K.A.J., Via dei Cavalieri del Santo Sepul- chro, Roma, telefoon 555.500,565.520, 565.704, 559.557 en 559.640. Onderdak zullen de Nederlandse deelnemers vinden in 50 Romeinse hotels. Het Landelijk Verbond „Katholie ke Speeltuinorganisaties" gevestigd te 's-Gravenhage, is voornemens ter gelegenheid van het eeuwfeest van de verschijning van Maria te Lour- des, in 1958 een Maria-bedevaart te organiseren van alle speeltuinkinde ren naar Den Bosch, het centrum der Maria-verering in ons land. Dit kan een machtige kinder-demonstratie worden voor de Maria-devotie van alle kinderen, georganiseerd in ka tholieke speeltuinen. Aangezien vooral door de speel- tuinbesturen reeds nu de nodige voorbereidingen terzake moeten wor den getroffen (zoals spaarsysteem, uitzoeken van leiders en leidsters, e.d.) wordt hiervan zeer vroegtijdig mededeling gedaan. Nadere mededelingen zijn te ver krijgen bij mevr. R. Ravensloot, Graadt van Roggenweg 79 III te Utrecht. Telefoon 33931. KRUK IN DIJ. Bij een fiets wedstrijd van jongens reed de 11-jarige H. van Well uit Rotterdam tegen een auto op. De portierkruk van de auto boorde zich in zijn dij en zat daar zo vast in, dat de kruk moest worden afgezaagd. In het ziekenhuis werd operatief de kruk weggenomen. KAPITALE BOERDERIJ Gistermiddag om twee uur is brand uitgebroken in de kapitale boerderij der weduwe De Dreu aan de Ruigendijk te Driewegen. De schuur was vol met oogstprodukten. De brand greep zeer snel om zich heen. De bewoners slaagden er nog in de aanwezige paarden uit de stal te redden, maar twee kalveren kwamen in de vlammen om. De schuur en de daaraan vastgebouwde woningen gin-1 gen tegen de grond. De schade over treft de 200.000.—. De boerderij was verzekerd Bij het uitbreken van de brand speeld kinderen in de schuur. De rijkspolitie heeft in onder zoek of de oorzaak van de brand in deze richting moet worden gezocht. De brandweer was omstreeks half vier met het nablussen bezig. Deviezen-afvloeiing Ruim 200 miljoen De deviezenvoorraad van De Ne- Bank is de afgelopen heit recordbedrag van 231 edaald tot 3.362 miljoen, ,TeI.". Deze deviezendaling relt de gevolgen van de va lt, die ontstond na de de- *'van de Franse frank met w liervan dekte de handel zich zoveel mogelijk tegen toekom stige betalingen aan het buitenland en namen beleggingen op korte ter mijn in het buitenland toe. Aangezien de afvloeiing van devie zen voor het overgrote deel niet voortspruit uit tekorten in het han delsverkeer, is deze niet direct ver ontrustend. Na kortere of langere tijd zullen de gelden namelijk weer in de deviezenpot bij de centrale bank terugvloeien. Nadat reeds de voorgaande week de bodem van de schatkist weer eens te zien was, is het saldo van het Rijk blijkens de weekstaat van De Ne- derlandsche Bank per 19 augustus geheel verdwenen en zag de staat zich gedwongen een voorschot bij de centrale bank ad ƒ110 miljoen op te nemen. Mg: r Alfrink wordt legerbisschop De Congregatie van het Consistorie heeft voor de zielzorg onder de ka tholieke militairen in Nederland een vicariatus castrensis (vicariaat voor de strijdkrachten) opgericht en tot iris castrensis benoemd mgr dr B. J. Alfrink, aartsbisschop van Utrecht. De oprichting van het vicariaat re gelt tevens de kerkelijk-juridische status der leger- en vlootaalmoeze- ners. In de Verenigde Staten, Frank rijk en Italië bestaan deze vicariaten reeds langer. KOLONIEHUIS VOOR LICHAMELIJK GEHANDICAPTE KINDE EN. Op een prachtige gelegen terrein, groot 4 Yt ha, gelegen l.e Schaarsber- gen, bij Arnhem, is deze dagen zon der enig officiee.' vertoon het zeer moderne tehuis van de Hendrik Wil lem Land-stichting te Arnhem ge opend. Dit tehuis, het enige in Neder land d^t het gehele jaar geopend is, is bedoeld als een kol^niehuis vcor lichamelijk gehandicapte kinderen in de leeftijd van 516 jaar, die hier gedurende 6 wken worden ver pleegd, niet alleen medisch doch ook op ander terrein. Na afloop van die periode, gedurende welke het kind in allerlei opzicht wor geobserveerd, wordt een medisch rapport gezonden aan de ouders, waarvan men hoopt dat dit zal leiden tot verdere hulp van specialisten. Benevelde verdachte hield warm pleidooi Voor de Utrechtse politierechter voerde de timmerman L. W. N. A. met kracht en warme welsprekend heid zijn verdediging. De woorden stroom van de beklaagde, die er van verdacht werd zonderlinge dingen uitgehaald te hebben, toen hij zwaar onder invloed was van alcoholica was niet te stuiten. „Heus, edelachtbare, neemt u nu maar van mij aan, dat ik dat nooit heb kunnen doen. Stel je voor, een man als ik zou zo iets verachtelijks doen, nee, ik denk, dat de zaak waar schijnlijk anders ligt dan u denkt". De woordenstroom kon eindelijk on derbroken worden. „U hebt toch heus betonnen bui zen vernield. Denkt u er wel om dat destijds zwaar onder de invloed was" bracht de politierechter in het midden. ging echter door met oreren, maakte weidse handgebaren als een heuse advocaat. Het was wel opval lend dat hij na zo'n breed gebaar op een gegeven moment zijn evenwicht verloor en een paar corrigerende pasjes moest maken. Toen kreeg de rechter argwaan. „Maar meneer u hebt toch van daag weer niet gedronken, ik ruik het. Hoeveel heeft u nu vandaag er weer door gejaagd?" „Twintig glazen bier, edelachtba- antwoordde verdachte. Hij wilde zijn verdediging met een nieuwe vloed van woorden voortzetten, maar de rechter verdaagde de zitting.... neem dit tabletje vsay en U stilt de pijn* Duizenden lijders aan aambeien zijn blij verraat over de blijvende verlichting van hun kwaal. Hemotabs is een volkomen nieuw middel In tabletvorm, gewoon ln te nemen met 'n glaasje water. U heeft geen zalf of zetpillen nodig. Hemotabs doen de zwellingen slinken en bevor deren genezing; ze zijn zacht laxerend en helpen zodoende de normale functies regelen, zo belangrijk voor 'n volkomen herstel en lange vrijwaring van oijn HEMOTABS 'n Complete kuur 1.47 By Apothekers en Drogisten Advertentie Pastoor J. Raken f In het ziekenhuis St. Joannes de Deo te Haarlem is zondag op 77-jari- ge leeftijd overleden emeritus pastoor J. J. H. Raken, die sedert zijn emeri taat in Vogelenzang woonachtig was. De overledene werd geboren te Amsterdam 22 mei 1880 en priester gewijd 15 iugustus 1904. Hij was ach tereenvolgens kapelaan te Volendam, Den Helder, Amsterdam (H. Anna), Scheveningen (H.H. Martelaren van Gorcum), waarna hij 16 februari 1924 pastoor werd te Oudewetering. Ver volgens was hij nog pastoor te Am stelveen (H. Anna), Leimuiden en Sloten. Op 2 augustus 1941 werd hem op eervolle wijze het emeritaat ver leend. „Tijd" Ondeskundigheid van monteur noodlottig Een droevig ongeval in het Inter naat voor Sociale Jeugdzorg „Spar- renheide" te Driebergen herleefde gisteren voor de Utrechtse rechtbank. Een twaalf-jarig meisje uit dit in ternaat heeft n.l. door ondeskundig heid van de tuinman-kampmonteur F. M. de dood gevonden. Verdachte heeft nooit een monteursopleiding ge volgd, hoewel hy toch dank zij de bemiddeling van een inspecteur van O. K. en W. zijn benoeming als mon teur in dit internaat kreeg. De presi dent van de rechtbank noemde dit een merkwaardig beleid van het ministerie van O. K. en W.". Want het was juist de ondeskundigheid van verdachte, die de oorzaak van het droevig ongeval was geweest. Verdachte had in de bijkeuken van het internaat een aardappelschilma chine gerepareerd; hij had dit echter zo weinig vakkundig gedaan, dat enige maanden daarna een 12-jarige meisje met het steken van de stek ker in het stopcontact door de volle stroom getroffen werd en op slag werd gedood. De eis luidde een maand voorwaar delijk met een proeftijd van drie jaar, een boete van 100 of een maand hechtenis. Siergewassen naar Rusland Door de Sowj et-Unie zijn enige or ders van bescheiden omvang op Ne derlandse siergewassen gedaan. Dit bescheiden begin is, naar de di rectie van het produktschap sierge wassen hoopt, het sein van herleving van leveranties naar de USSR. Voor 1914 was Rusland een der belangrijk ste afnemers van siergewassen, voor al ook van bloembollen. Drie tentoonstelFngen, in 1946, 1955 en 1955 van bolgewassen en bloemisterijprodukten te Moskou, alsmede wederzijdse bezoeken van Nederlandse en Russische deskundi gen en belanghebbenden, hebben tot dit herbegin van de leveranties ge leid. HONGAARSE VLUCHTELINGEN VIEREN J^EST VAN ST. STEPHANUS. Een groep van circa Hongaren uit Alkmaar en omgeving hebben gisteravond in hotel Victorie te Alk maar gezamenlijk het feest van hun nationale heilige, Sint Stephanus, ge vierd. Tijdens deze bijeenkomst werd een telegram gezonden aan de minis- te van bui'.enlandse zaken, waarin deze wordt verzocv de Nedeilandse afgevaardigde bij de Verenigde Na ties te willen omdragen bij de bespre king van de Hongaarse kv estie 10 september a.s. nam' is de Neder landse regering te willen aandringen op een spoedige, vreedz .ine bevrij ding van Hongarije. DE WERELD-ROME-KRUTSTOCHT (DER (V.)KAJ OVER KRO EN NIR. Messteek verwondde A'damse jongen Nederlandse uitzendingen over de Wereld-Rome-Kruistocht der (V.) KAJ kan men beluisteren over de Vlaamse zender van het NIR (324 m) en de KRO. Het NIR geeft reportages op: zaterdag 24 augustus. Karei Go- ris, NIR-reporter, verzorgt te 19.00 Een zestienjarige jongen heeft gis- i "ur een "«zending van enkele minu- teravond op de hoek Leidsestraatten- Prinsengracht te Amstredam een 18-Zondag 25 augustus; te 13.00 uur jarige jongen met een mes in de rug klankbeeld van 10 minuten over het gestoken, waardoor deze ernstig ge- programma van de vorige dag. wond in het Binnengasthuis moest. Zondag 25 augustus; te 17.00 uur worden opgenomen. klankbeeld van de ontmoeting der De jongens wilden eens flink doen wereld-KAJ op het St. Pietersplein, tegenover de meisjes die van een Dinsciag 27 augustus; te 19.00 uur groepje op de straathoek deel uit- enkele minuten reportage, maakten. Alhoewel zij elkaar slechts Woensdag 4 september; te 10.00 oppervlakkig kenden, begonnen zy een klankDeeld van 10 min. over met een speels robbertje, dat plot- de internationale Raad der K.A.J. sehng echter op ernst uitdraaide i toen de een de ander wat te fors beet- Maandag 9 september; te 19.15 uur greep. En der jongens trok plotseling ®en rziSj?l t'an wereidontmoe- een mes met het genoemde noodlot-tmS der KAJ. tige gevolg. De messentrekker werd j De KRO verzorgt reportages door de politie ingerekend. Man zwaargewond op veerboot Hedenmiddag, toen de veerboot „Koningin Juliana de haven van Breskens verliet, weerk onk uit de toiletten van de roolcsalons eerste klasse hulpgeroep. Na iderzoek vond men daar een mar badend in zijn bloed, die een grote wond aan 1e halsslagadt* vertoonde. Een dokter uit Breskens verleende de eerste hulp, waarna de zwaa. gewonde man per ambulance werd overgebracht naar het St. Jozefziel-enhuis te Vlis- singen. Zijn toestand is op dit mo ment nog 'eer e nstig. Pe identiteit van de man is niet bekend. De politi heei* deze zaak in on derzoek genoi en en achtte het ir verband hiermede noodzakelijp dat de „Koningin Juliana" enige tijd uit de vaart werd genomen. Fet schip is thans weer in bedrij" gesteld. Desgevraagd deelde de politie me de, dat volgens haar it de sporen met aan zekerheid grenzende waar schijnlijkheid valt af te leiden, dat er niet aan misdrijf maar aan poging tot zelfmoord moet worden gedacht. ,4k wil graag nog een kans hebben" zo sprak gistermiddag de 51-iarige bloembollenkweker u' Nieuw Ven nep tot de leden van het gerechts hof te Amsterdam, daarmee zijn appel argumenterende tegen zijn derde vonnis wegens het onder invloed be sturen van een auto: twee maanden gevangenisstraf en niet minder dan de maximale straf tien jaar ontzeg ging van de rijbevoegdheid. Dit laatste was mogelijk, doordat dit delict binnen vijf jaar na de ver oordeling voor hetzelfde feit was ge schied. Want in 1953 heeft de bollen kweker twee maanden in de gevan genis doorgebracht en het daarna twee jaar zonder rijbewijs moeten stellen. „Een geval van zeer cnmatig drank gebruik", zo zei de procureur-gene raal mr W. B. B. J. Aberson in zijn requisitoir, de man is al twee maal eerder veroordeeld en bovendien heeft hij ditmaal een ongeval veroor zaakt. Hij had op 11 december van het vorige Jaar vrij veel gedronken. Hij reed toen in zijn auto op de Ven- neperweg te Nieuw Vennep een 32- jarige wielrijder aan die met een her senschudding naar een ziekenhuis moest worden vervoerd. Het alcohol percentage in het bloed /an de kwe- „Dit is toch geen optreden van mannen tegenover vrouwen. U hebt- die avond een heel rare schaats gere den", aldus gistermorgen de presi dent van 't gerechtshof te Amsterdam tot de 27-jarige verkoper G. R. uit Amsterdam, die wegens het dronken besturen van een scooter en zware mishandeling van zijn echtgenote door de Utrechtse politierechter was veroordeeld tot twee maanden gevan genisstraf en zes maanden ontzegging van zyn rijbevoegdheid. Verdachte was op 1 juli van het vorige jaar met zijn echtgenote naar het café van zyn broer in Vinkeveen gegaan. Na het een en ander te heb ben gedronken wilde hij met zyn echtgenote de terugreis op de scooter aanvaarden, doch de vrouw wilde met de bus terug, omdat haar man zich zeer vreemd gedroeg. De verko per reed haar achterop en duwde haar met zijn scooter van de Groen- landsekade af. De vrouw vluchtte het erf van een huis op en riep luid „Help me, want hy wil me doodry- den'" greep haar bij de pols en zei „Als je niet mee gaat, breek ik je pols". De in het huis wonende 71-jarige J. Kre- mer en diens huishoudster kwamen de vrouw te hulp. De verkoper reed daarna alleen naar Amsterdam, waar hij op het Olympiaplein met zyn scooter over de kop sloeg, tengevolge waarvan hij 9 weken in een ziekenhuis moest wor den verpleegd. Negen glazen. ker bleek 1.95 pro mille t« bedragen. De procureur-gen-ra"i vond de ge vangenisstraf op haar plaats, doch de tien jaar ontzegging van de rijbe voegdheid achtte hij wrt overdreven. Hij vroeg liervoor :jf jaar. De raadsman, mr C. F. I van Kop pen deelde het hof mee, dat de ver dachte thans <*ilf maatregelen heeft genomen om een herhaling te voor komen. Hij heeft een ontwennings kuur ondergaan. N ve-dediger noem de de onvoorwaardelijke straf desas treus voor het gezin en het bedrijf van de kweker, over wie een gunstig rapport is uitgebracht. Het hof zal dinsdag 3 september a.s. arrest wijzen. Belastingontduiker een maand gevangenisstraf Voor het ontduiken van ongeveer dertig duizend gulden aan inkomsten belasting werd de 55-jarige fabrikant H. K. uit Hilversum door de politie rechter te Amsterdam veroordeeld tot een maand gevangenisstraf. K. werd er van verdacht over de jaren 1951 en 1952 resp. 18000 en 12000 gulden inkomsten voor de be lasting te hebben verzwegen. Hij had in de jaren inkomens opgegeven van 9500 en 6300 gulden. K. had, zoals ook bleek uit de ge- tuigeverklaring van een ambtenaar van de fiscale recherche, in zijn boek houding een groot aantal factiën niet verantwoord. Hij bekende zijn frauduleuze handelingen maar voeg de er aan toe, dat hij zich niet ken voorstellen dat het verzwegen inko men zo groot was. „U hebt een fou tieve boekhouding gevoerd en het is begrijpelijk, dat u dan de verzwegen bedragen niet kunt onthouden", zo repliceerde de president. K. wees nog op zijn moeilijke persoonlijke omstan digheden. Hij schreef zijn geldgebrek toe aan de luxe wensen van zijn ja loerse vrouw. Ook ziji zoon had K. verschillende malen verwend met kostbare geschenken. Nu zit hij tot over zijn oren in de belastingschuld. Zijn huis is verkocht en op zijn in- Verdachte ontkende aanvankelijk w Vll te veel te hebben gedronken, doch I boedel en fabrieksinventaris is beslag zyn broer had verklaard dat hij 9 gelegd. De belasting heeft met inbe- glazen bier naar binnen had gesla gen. De 71-jarige heer Kremer en zijn huishoudster gaven uitvoerige ver klaringen van het gebeurde. „Hy stompte zijn vrouw in haar gezicht en draaide haar arm om", riep de heer Kremer verontwaardigd uit. De raadsman, mr. J. H. Smeets, vroeg op grond van persoonlijke om- standingheden van verdachte een De dronken man achtervolgde haar, voorwaardelijke straf. grip van boete nog een vordering van 36.000 gulden op K. De officier van justitie eiste drie maanden gevangenisstraf, waarvan twee maanden voorwaardelijk met een proeftijd van een jaar. K., die zonder advocaat was ver schenen, zette uiteen, dat er zonder zijn aanwezigheid niets van het be drijf terecht zou komen. De president veroordeelde hem tot een maand ge vangenisstraf. Zaterdag 24 augustus; van 20.55 tot 21.45 uur een rechtstreekse reporta ge over de avondwake bij het Colos seum. Zondag 25 augustus; van 20.50 tot 21.10 uur een reportage over de ont moeting der wereld-KAJ op het St. Pietersplein. EERSTE R.K. GEBOUW TE HATTEM Het kerkbestuur van de parochie van O.L. Vrouw ten Hemelopneming tc Oldenbroek heeft bij het gemeen tebestuur van Hattem een aanvraag ingediend tot medewerking aan de bouw van een r.k. lagere school in het zg. kweekplan. Deze school wil men op 1 september 1958 openen Dit is het eerste r.k. gebouw dat in Hat tem wordt gesticht. Door vestiging van industrieën en door de bouw van een groot aantal woningen voor militairen uit het garnizoen Wezep is het aantal r.k. inwoners in de ge meente Hattem de laatste jaren sterk toegenomen. De aanvraag zal in de raadsvergadering van 26 augustus worden behandeld. WILLY VAN HEMERT GAAT SPEELFILMS REGISSEREN. De heer Willy van Hemert, die als televisieregisseur werkzaam is bij de VARA, heeft een uitnodiging ontvan gen zijn medewerking als regisseur te verlenen bij de vervaardiging van een Nederlandse speelfilm. Mede we gens verdere filmplannen van de heer Van Hemert heeft de VARA erin toe gestemd, de overeenkomst met de heer Van Hemert zodanig te wijzi gen, dat deze zijn werkzaamheden kan verdelen tussen film en televisie. NEDERLANDSE DUIKER IN NOORWEGEN VERONGELUKT De 38-jarige Nederlandse, in Oslo wonende duiker Jan Vonk is dins dag om het leven gekomen toen hij bezig was met lassen aan een duik boot, die op een diepte van twaalf meter op de zeebodem bij Narvik, in het noorden van Noorwegen ligt. Het noorderdierenpark te Emmen heeft een tweede jonge in uitgeput te toestand verkerende zwarte ooie vaar in zijn bezit gekregen. Ook don derdag j.l. had men een aan de zee kust te Groningen aangetroffen ver zwakte zwarte ooievaar naar het die renpark gebracht, waar hij na lief derijke verpleging thans weer hele maal op krachten is gekomen. Deze voor onze streken zeldzame vogel heeft zijn broedplaatsen o.m. in Oost- duitsland, Zuid-Zweden, Denemar ken, Oostenrijk en Hongarije. De laatst aangekomen ooievaar werd ont dekt door de arbeider Mos op de zee dijk bij Spijk in Groningen. Ook deze ooievaar hoopt de directie van het dierenpark weer gauw met warmte en goed voer in goede conditie te krij gen. Buspassagiere ontvlamde Een zestien-jarige Haagse verkoop ster E. G., veroorzaakte gistermiddag in Den Haag een kleine paniek in bus 27 van de HTM. Het gebeurde op de Lijnbaan. Het meisje had nl. aan het Scheve- ningse strand gezwommen, waarbij haar oog was gevallen op een brokje steen, dat op het zand lag Het leek haar een mooi steentje om op de aar de van de cactusplanten te leggen en zij stopte de steen in haar tasje. Nadat zij in de stad wat gewinkeld had stapte zij op de bus. In de bus schoot plotseling uit haar tasje een steekvlam. Het meisje kreeg brand wonden aan de beide bovenbenen en haar kleren vlogen in brand. Twee passagiers, die naast haar stonden kregen eveneens lichte brandwonden. Het brokje steen was na de ont vlamming geheel verdwenen. Men vermoedt, dat het 'n stukje fosfor is geweest.

Leidse Courant | 1957 | | pagina 6