Brand, na ontploffing, op tanker Vlootbewegingen in de Middellandse Zee Kadar fulmineert tegen rapport over Hongarije De ballonvaart van dr Simons Dansschool HENNY BOES - Oegstgeest - M,ag naait C. DE GROOT-VAK EGMOND ZITDAG ACTIEF VERKOPER s» ts sis s? as i Si Si f«S W! »S3? SJ SS S3S n' ÏS 'SS s ÏÏS WOENSDAG 21 AUGUSTUS 195'/ DE I.EIDSE COURANT PAGINA 3 Doch geeft toe dat er interneringskampen zijn De Hongaarse premier. Janos Ka- sen ons dankbaar mogen zijn. daar zij. De Hongaarse premier, Janos Ka dar, heeft gisteren in een toespraak ter gelegenheid van St. Stephansdag, een nationale en religieuze feestdag, kritiek geleverd op het besluit om het rapport over Hongarijë op een speciale zitting van de algemene ver gadering der wereldorganisatie te behandelen. Volgens radio Boedapest zei Kadar op een massabijeenkomst in de buurt van Szolnok, dat de vor ming van de V.N.-commissie die het rapport opstelde, onwettig was en in strijd met de beginselen van 't hand. vest der V.N., dat inmenging in de binnenlandse zaken der leden ver biedt. In het rapport werd de rol van de Sowjet-Unie en het bewind van Ka dar tijdens en na de opstand van vo rig jaar veroordeeld. Indien de V.N. werkelijk de toe stand in Hongarijë hadden willen bestuderen, hadden haar functiona rissen genoeg gelegenheden kunnen vinden om dit in het land zelf te doen, aldus de premier. Hongarijë ha\ de secretaris-generaal, Dag Ham- marskjoelJ, zes maanden geleden uitgenodigd een bezoek te brengen. „De uitnodiging is nog steeds van kracht. Hij kan de volgende week komen, indien hij dat wenst". De secretaris-generaal zou dan met vertegenwoordigers van alle bevol kingsgroepen kunnen spreken. Er zijn interneringskampen in Hongarijë. „Imperialistische beweringen dat er interneringskampen in Hongarijë zijn, zijn waar, maar alleen Horthy- officieren, klassevijanden en orde verstoorders staan onder politiebewa king. Wij geloven zelfs, dat deze men. sen ons dankbaar mogen zijn, daar zij, indien zij op vrije voeten waren de j volgende dag al iets tegen het regime zouden ondernemen en dan zouden 1 wij hen ter dood moeten veroorde- I len". I Iedereen die niets kwaads doet je- gons het regime kan echter in vre- de leven. De imperialisten zeggen, dat ons regime wreed is. Onze arbei ders en boeren geloven daarentegen, dat het te liberaal is, aldus de Hon gaarse premier. Irak heeft zyn permanente ver tegenwoordiger bij de V. N. geïnstru eerd een onmiddellijke bijeenkomst van de Veiligheidsraad te vragen ter bespreking van de Jordaanse klacht over Israëlische agressie in het ge bied van Jeruzalem, zo wordt officieel in Bagdad vernomen. De Iraakse vertegenwoordiger zal de raad verzoeken dadelijk maatre gelen te nemen om een dergelijke agressie te voorkomen. Twee Duitse en twee Italiaanse alpinisten die zondagavond op de Marmolada, de hoogste berg van de Dolomieten, door een sneeuwstorm werden overvallen, zijn gisteren be houden teruggekeerd. Zij hadden in een berghut beschutting gevonden. VAN 87 OPVARENDEN, 83 GERED Op de onder Griekse vlag varende Liberiaanse tankboot „World Splen dour" heeft zich gisteren een ontploffing voorgedaan. Het schip bevond zich 50 zeemijlen ten oosten van Ceuta, Marokko. Van de 87 opvarenden zijn er 30, onder wie een vrouw opgepikt door de Franse tankboot „Kobad". Velen hadden brandwonden. Ook een Britse tor- pedobootjager heeft overlevenden opgepikt. De tankboot die in brand ge raakte meet 25.000 ton. Een sleepboot en een bergingsvaartuig zijn uit Gibraltar vertrokken. Het ongeluk is dinsdagmiddag omsreeks half een gebeurd. De „World Splen dour" was van Engeland op weg naar het Midden Oosten. Het schip is eigendom van de „Mercury Tanker Company" in Liberia. OORZAAK NOG ONBEKEND. Een woordvoerder van de Britse admiraliteit heeft mer adeeld, dat zo De daling nam negen uur in beslag Dr David Simons, die zoals gemeld met een ballon van plastiek in de Amerikaanse staat Minnesota is op gestegen om wetenschappelijke waarnemingen te doen, heeft vanuit zijn nauwe gondel per radio doen weten, dat hij van een onbeschrijfe lijk uitzicht genoot. Hij zou tot meer dan dertig km hoogte zijn gestegen. Dr Simons, een majoor van de Ame rikaanse luchtmacht, vertelde dat de kleur van de lucht inktzwart tot donkerpaars varieerde. Hij had een prachtig uitzicht op het noorderlicht gehad. Hij kon ook de rondheid van de aarde waarnemen. Om 16.50 uur (Ned. tijd) was de ballon tot 90.000 voet gestegen. Het plan om te 13.30 uur met de daling te beginnen, heeft men laten varen. De ballon steeg nog doordat het he- liumgas uitzette als gevolg van de Het hoofdkwartier van de Ameri kaanse marine in Londen heeft gis teravond orders doen uitgaan naar alle schepen van de Amerikaanse Zesde vloot, die verspreid liggen in tal van havens aan de Middellandse Zee. Zij moeten zich onmiddellijk be geven naar een geheim punt van sa menkomst om zich daar gereed te houden voor eventueel vlagvertoon in het Oostelijk bekken van de Mid dellandse Zee. Net als d vorige keer, in de dagen van de crisis in Jordanië, voert ad miraal Charles Brown het bevel over de Zesde vloot. Hij zei bijna woor delijk, wat hij vorige keer ook zei: „Onze vloot heeft een kalmerende taak. Wanneer de mensen onze sche pen en onze vliegtuigen zien, wor den zij bezield door gevoelens van warme vriendschap". Het vlaggeschip is de 15.000 ton metende kruiser Salem. De 45.000 ton metende Franklin D. Roosevelt is het grootste vliegkampschip van het es kader. Het heeft vliegtuigen aan boord, die bewapend zijn met atoom wapens. Verder bestaat de vloot uit landingsvaartuigen met eenheden mariniers, torpedobootjagers, trans portschepen en andere vaartuigen die Gewoonlijk een groot eskader be geleiden. (Alg. Dbl.) Ook de Russen. Een Russische kruiser en een tor- pedobootjager zijn van een oorlogs haven aan de Oostzee onderweg naar de Middellandse Zee voor een „be leefdheidsbezoek" aan Albanië. Na dat bezoek zullen de twee sche pen, die zijn ingedeeeld bij het es kader in de Zwarte Zee via de Dar- danellen naar de Zwarte Zee varen. Uit het tijdstip waarop Radio-Moskou dit bekend maakte, zou men kunnen afleiden, dat er verband bestaat tus sen de crisis in Syrië en het vertrek van de twee oorlogsschepen naar de Middellandse Zee. zonnewarmte. De ballon bevond zich toen 240 km ten westen van de start plaats. Toen dr Simons een hoogte van 118.000 voet (circa 35 km) had be reikt, deelde hij mee dat dit wat hem betrof hoog genoeg was en dat hij graag wilde dalen. Hij voelde zich goed en genoot van het uitzicht. Dr Simons heeft zowel het hoogte record als het duurrecord voor grote hoogte gebroken. DALING EN LANDING. De ballon, die ruim een etmaal op zeer grote hoogte heeft doorgebracht, is dinsdag veilig geland. De majoor is 32 uur in de lucht ge bleven. Naar van officiële zijde ver luidt, bereikte hij een hoogte van 102.000 voet. Volgens onofficiële be richten zou hij zelfs tot 118.000 voet zijn gestegen. Het wereldhoogtere- cord stond tot dusver op naam van een kapitein van de Amerikaanse luchtmacht, die in juni j.l. een hoog te van 96.000 voet bereikte. De tijd, die dr Simons in de lucht is geble ven, betekent ook een nieuw record. Majoor Simons was maandagoch tend om 9.30 uur te Crosby in de staat Minnesota opgestegen, dinsdag middag om 17.28 uur landde hii nabij Ellendale in Noord-Dakota De be doeling van de tocht was gegevens te verkrijgen omtrent de vraagstuk ken betreffende de ruimtevaart. Oorspronkelijk zou majoor Simons slechts één etmaal in de lucht blij ven, maar de daling moest worden vertraagd met het oog op een zeer krachtige wind op een hoogte van 40.000 voet. Dr Simons is hoofd van de afde ling ruimtebiologie van het vlieg- medisch laboratorium der Ameri kaanse luchtmacht. Ook op andere hoogten had dr Si- monds bij de daling moeilijkheden ondervonden, doordat sterke windsto ten de ballon deden schudden. Vol gens deskundigen is het aan de be kwaamheid, waarmee de majoor de ballast heeft uitgeworpen, te danken dat het experiment zonder ongeluk ken is afgelopen. De daling nam ne gen uur in beslag. Majoor Simons, die slaperig maar zeer voldaan was, noemde de terug keer op de aarde het ogenblik, dat hem het meest getroffen had. Hij vertrok later met een hefschroef- vliegtuig naar een onbekende bestem ming. De ballon werd van de gondel los gemaakt en losgelaten. Hij steeg tot ongeveer 500 meter en kwam toen drie kilometer verder weer op de grond terecht, waar hij door sou- venierjagers in stukken werd gesne den. Geen hoogterecord? Uit nadere berichten blijkt, dat een invlieger van de Amerikaanse lucht macht al eens in een door raketten voortbewogen vliegtuig gedurende 'u zeer korte tijd een hoogte van 126.000 voet (37.800 meter) heeft bereikt. Kolonel John Stapp, de superieur van dr. Simons, verklaarde dat de toestand van de majoor uitstekend was en dat hij alleen maar moe was. Een volgende stap in de reeks proe ven betreffende de omstandigheden op grote hoogten zal zijn, dat niet één man, maar vier of vijf mannen in een gondel aan een ballon zo hoog mogelijk zullen stijgen. Majoor Simons verklaarde, dat op grote hoogte de lucht over dag don kerpaars is en 's nachts nog donker der wordt. „De sterren schitterden niet, maar zij brandden aan de he mel", aldus Simons. Jordanië en de Arabische liga Jordanië zal een afvaardiging naar Egypte zenden voor de bijeenkomst van de Arabische Liga in september, aldus heeft de direkteur van de poli tieke afdeling van de liga, Nofal, aan de pers verklaard. Nofal vergezelde de secretaris generaal van de liga, Abdel Khalek Hassoena, die met de regering te Amman overleg heeft ge pleegd. Jordanië neemt ook deel aan de Arabische douane-conferentie van deze week in Alexandrië. Hassoena prees koning Hoessein om zijn werk voor de Arabische eenheid en verklaarde dat er tussen de Jor daanse premier en de minister van buitenlandse zaken en de regeringen van de andere landen der liga vol komen overeenstemming bestond over de verdediging van de zaak van Algerië, Palestina en Oman. De Jordaanse leiders zijn in de af gelopen tijd door de Egyptische en Syrische pers en radio beschuldigd van verraad aan de Arabische zaak. om een andere reden". goed als alle opvarenden in veilig heid zijn. Er hadden zich twee ont ploffingen op de tankboot voorge daan. De oorzaak was nog niet be kend. De „Kobad" brengt de 3^ opgepikte bemanningsleden naar een Franse haven. Een deel van de bemanning is volgens de woordvoerde: aan boord van de „World Splendour" gebleven, die nu op een sleepboot wacht. Behalve de Franse tankboot waren ook spoedig een Liberiaanse tanker en een Russisch schip ter plaatse, na dat een Marokkaans v iegtuig het on geluk wereldkundig had gemaakt. Van het Russchise schip is een dokter op de „World Splendour" overgestapt. Een ernstig gewonde is door een Brit se helikopter naar Gibraltar gebracht. Brand geblust. De Britse torpedoboot jager Delight bracht later 32 opvarenden, onder wie de vrouw van de 'ndiase tweede machinist, te Gibraltai aan land. De ernstig gewonde, die eerder met een hefschroefvliegtuig naar deze stad was gebracht, is een Indiër wiens ruggegraat is gebroken. De commandant van de Delight meldde, dat de brand aan boord van de tankboot is geblust. Het schip is zwaar beschadigd en maakt water. Volgens de commandant worden er vier opvarenden van de World Splen dour vermist. De gezagvoerder, kapi tein Mattheos, bleef met zeven leden van de bemanning tot het laatste aan boord van het gehavende schip. Vanmorgen is de World Splendour gezonken. Tevoren waren de kapitein en de overige zich nog aan boord je- vindende leden van de bemanning van boord gehaald. Staat van beleg in Thailand Vanmorgen is in Bangkok, de hoofdstad van Thailand, de staat van beleg afgekondigd. Drie ministers, onder wie maar schalk Sarit Thanarat, de minister van defensie, zijn afgetreden. De andere afgetreden ministers zijn de onderminister van defensie, lui tenant-generaal Thanom Kitikasjorn en de onderminister van binnen landse zaken, luitenant-generaal Fra- pas Sjaroesathien, Waarom de minis ters zijn afgetreden is nog niet pre- •ies bekend. Maarschalk Sarit Thanarat ver klaarde vanmorgen zijn functie te hebben neergelegd niet alleen omdat premier Phiboel Songgram aan offi ciële personen verboden had zich met handelszaken in te laten, „maar ook Italiaanse admiraal verdronken Oud-bevelhebber geallieerde zee-strijdkrachten Admiraal Marco Calamai, de direc teur vj*n het instituut van de gecom bineerde Italiaanse staven, is ter hoogte van Sardinië, waar hij met zijn jacht voer, overboord geslagen en verdronken. De admiraal, die 55 jaar oud is geworden, was van okto ber 1953 tot mei jl. onderstafchef van de opperbevelhebber der geallieerde strijdkrachten in het Middellandse- zeegebied. Hfj was een broer van kapitein Pietro Calamai, de gezagvoerder van het Italiaanse passagiersschip Andrea Doria, dat vorig jaar juli by New York na een aanvaring met het Zweedse passagiersschip Stockholm zonk. De admiraal had zelf het roer in handen genomen, toen zyn jacht zwaar weer ontmoette. Hij werd door een hoge golf overboord geslagen. Po gingen van de andere opvarenden om hem te redden mislukten. MODEL VAN JAN VAN RIEBEECKS VLAGGESCHIP NAAR ZUID-AFRIKA De Zuid-Afrikaanse minister van Onderwijs, Kunsten en Wetenschap pen, Viljoen, zal maandag op het vliegveld van Johannesburg een zil veren model in ontvangst nemen van de „Dromedaris", het vlaggeschip van Jan van Riebeeck. Het model is in 1952 tijdens de Van Riebeeckherdenking in Zuid-Afrika door regering en volk van Nederland aangeboden aan het Zuid-Afrikaanse volk Het model zal van Nederland naar Johannesburg worden overge bracht met het Zuid-Afrikaanse ver keersvliegtuig „Dromedaris". HAVENSTAKING OP ARUBA GEëINDIGD De havenstaking in Oranjestad, op Aruba, welke de vorige week woens dag uitbrak als gevolg van een loon- conflict tussen de havenarbeiders en de reders, is thans geëindigd. Er is overeenstemming bereikt over een loonsverhoging van dertien pro cent geëist, terwijl de reders een ver- kelijk een loonsverhoging van 25 pro cent geeist, terwijl de reders een ver hoging van tien cent per uur hadden aangeboden. Het lossen der schepen werd van daag weer hervat. INSTORTING IN EEN ZWAVELMIJN OP SICILIË Door een instorting in een gang van een zwavelmijn bij Caltanisetta op Sicilië zijn gisteren acht mijnwer kers omgekomen. De instorting was het gevolg van een gasontploffing. De lijken zijn geborgen. Zes perso nen, onder wie de directeur van de mijn, werden gewond naar de opper vlakte gebracht. Leer óók perfect DANSEN I Alt d succes bij HENNY BOES! SASSENHEIM a.s. maandag 8 uur R.A.VEEN a.s. dinsdag 8 uur GROOT AANTAL KLUBS OP ZON- EN WERKDAGEN Inschrijving werkdagen: 69 uur, Spaargarenstraat 27, Oegstgeest. Op zondag 711 uur Ant. Clubhuis, Mare 43, Leiden. Komt U óók a.s. zondag 811 uur dansen op de nieuwe dansvloer van het Ant. Clubhuis? Entrée 1.35 Toegang onder voorbehoud. SPAARGARENSTR. 27 Speciaalschool (naast A.S.C.-Terreln) voor R.K. Jongelui zag U zo'n grote keuze in BRUIDSKAPJES BRUIDSSLUIERS WITTE HANDSCHOENEN CORSAGES SPELDJES, enz. als bij UW MODISTE Haarlemmerstraat 145147 Leiden Filiaal: Julianastraat 61 Alphen aan den Rijn Bruidstule p. m. 200 br. 3.95. Bruidstule p. m. 280 br. 5.95 Z Wist U dat? Voor kooD of huur van alle sierteelt- vergunningen ook bedrij ven of land is het adres: J. Elstgeest. Roelofarends- veen, tel. 291. K 1713. Z Brontri< tsi.nverhuur. De nieuwste Berin1' M 21 1957 per uur dag oi lan eer J dt Jong. Varkevis serstraa: 66. Katwijk aan Zee telefoon 2795. Z Moeilijkheden met uw accu? Dar. eerst naar de accu specialist. Jie U gra tis zal adviseren Het adres: Accu-Service Groe nen, Nieuwe Riin 106. tel 23140. Leiden. Z Opel Rekord 1957 te huur zonder chauffeur tevens nieuwste Ford Con sul beiden me. radio, en Morris Minor Alléén nieuw materiaal. billiiV ta rief. Stindonk. Hoo"l Kerkgraeht 30 tel 31608 Z V.W zie zag .aalmach van de Victoria" Werke A. G Neurenberg 'Did sinds 1886 en de Carson als gewone huishoud naai r -"chine lopen scepel en 6eluid' os! Uw adrcr ioovackers. Leem' ;tra: 31. Leiden, tel. 31324. Z Net meisje gevraagd voor winkel en licht admi nistratief werk. Melkin richting De Sierkan, De Sitterlaan 87. Leiden, tel. Z Verhuur zonder chauf feur. 4 5-6 pers All risk verzekering De zaak met de grootst mogelijke ser vice. billijke tarn ven Werkhoven's luxe auto verhuur Van 't Hoffstraat 11 Leiden tel 22300 Z Verhuur kano's. Jacht haven De Trekvaart. H. Geijsman. Maredijk 149A. Leiden, tel. 21144. 5? In rusthuis Zonne- weelde, Oranjelaan 2, Oegstgeest wordt gevraagd huishoudelijke hulp. Persé intern. Z Solex Standaard 349.50. p m. ƒ17.30 So lex de Luxe f 399 50. o, m. 20.24, inclusief All Risk verzekering Service Sta tion. Gebr. Huisman. Ho- gewoerd 66—68. tel 31292. Z Een kachel te koop: merk Pelgrim z.g.a.n. flin ke grote, met plaat en plip by C. v. d. Maat. Vrou- wenweg 14. Zoeterwoude. OPTICIëN ,,'T BRANDPUNT" zit donderdagmiddag 22 augustus in 't wijkgebouw te Rijpwetering van 2.30 tot 5.30 uur. Brillen met en zonder recept, monturen in alle prijsklassen. Leveranciers van alle ziekenfondsen. Automobielbedrijf in omgeving Leiden zoekt voor de verkoop van haar populaire personenwagens een Sollicitaties worden ingewacht onder no. 8717 bu reau van dit blad. Geheimhouding verzekerd. Z Een bloemistknecht, oud 25 jaar, z.z.g.g. in bloemisterijbedryf voor 't gehele jaar. Liefst omg. Ter Aar. Br. onder no. 8016 bur. v. d. blad. Z Te koop aanheb. Nor ton 500 cc, in prima staat, voorzien van kentekenbe wijs. Te bevr. J. Heems kerk. Herenstraat 4 Voor hout. Z Attentie. Wti kopen al le soorten meubelen, ook mahonie, glas. kristal en aardewerk, tevens zolder- opruimingen. Pluym, Morsstraat 54. tel. 30008. Z Waneer het getü ver andert. verzet men de ba kens. Ook Valk a.d. H. Schouw heeft dat gedaan. Vandaar dat hij van het begin af ook weer scoot- mobiels verkoopt, zowel 3- als 4-wielers. Vraagt cata logus. Z Vacantiereizen. Met nieuwe auto's zonder chauffeur. Onze wagens zijn: beter onderhouden, all risk verzekerd, aange sloten bij de .Wegenwacht. Autoverhuurbedrijf „Sou plesse". Veurseweg 14. tel. 0 17172631, Voorschoten. Z Aangeboden: geworteld stek Wirral Suprème en andijvieplanten. A. M. Kerkvliet. Westeinde 85. Roelofarendsveen. Z Auto te koop: Simca. bouwjaar '47 met rolhoes en nieuwe accu. Spotprijs te bevragen 's avonds na 7.30. Ververstraat 22. Z Gevraagd flinke werk ster voor 3 ochtenden en een middag of meisje voor de dag. Mevr. Westen Breestraat 45. Z H.M.W. dubbelzits- bromfiets met dubbele veerelementen. De enige bromfiets die geschikt is voor 2 personen. Prijs Z Net meisje gevraagd voor d. en n. in gezin met schoolgaande kinderen, zelfst. kunnende werken. Mevr. van Wijngaarden, Bloemcamplaan 60. Was senaar, tel. 9914. Z Pinken weiden. Gele genheid tot weiden van enkele pinken. Aanbie dingen: H. v. d. Salmi Noordeinde 29. Roelof arendsveen. Z Wij vragen enkele hulp verkoopsters voor zater dag of zaterdagmiddag. Persoonlijke aanmelding N.V. Hema. Leiden. Z Net meisje gevraagd voor de huishouding voor de dag. In gezin met kin deren. Franchimontlaan 1, tel. 26886, Leiden. Z Aangeboden: 4 fau teuils, 1 haardbankje. 1 bijzettafeltje. 1 Bess ka chel. Alles in pr. st.' De Sitterlaan 18a. tel. 32358. Z Alles op gebied van schuimrubber en schuim- plastic in de specia Izaak Mare 70. Schuimplastic speelgoed. badcommode afdruiomatjes. onderzet ters. vatenkwasten, tocht- band. Schuimpl stic onder Uw traploper, geen stof. glijdt niet. onverslijtbaar 40 ct. p st. Z Vrouwen die de Knit- tax kennen breien nooit meer op de pennen! De Knittax breimachine breit recht-averecht-patent en ontelbarj patronen Inlich tingen Knittax-breischool Van dei Spek. Haarlem merstraat 196a, Leiden. Tel. K 1710—23214. Z Ze zijn er weer. De kwaliteits EWE Anker Horloges. 21 st. Anker waterdicht, schokvrij anti-magnetic, onbr veer Geen 69.50. Maar slechts 47.50. ..De Goedkopere Zaak" S. v. d. Water en Zn Haarl.straat 207. Z *Vasmachines f 395.— met sneldroger merk Al ba Lien onverwoestbaar gaat oen mensenleven me de Enkele beschadigde machines leler-'riik ®ned koper Ook op gemakke iiike betalinesvnorwaar den Firma Dusncva Tort markt 2 te Leiden. Kerk straat 48 Nonrriwhk Zee "'ec 1 KatwiiU/Zee Z Een-twee-drie. De nieu we Berini M 31 met DKW- motor heeft 3 versnellin gen. Sneciaal voor 2 per sonen Fa Van Zijp. Haar lemmerstraat 295. Filiaal: Korevaarstraat 6. Z Roovackers en naaima chines een begrip: prima kwaliteit voordelig vlotte service! Vraae vriibliivend bezoek aan huis en or1 U zult overiuled zijn Naai machinehandel Roovackers Leemanstraat 31. Leiden tel. 31324. 536ste STAATSLOTERIJ 4. u„ HOGE PRIJZEN «5/88 19515 21556 iü^5°li53i2it)7^!a/oi9 aoS^aóSif 11171 12298 10118 17316 PRIJZEN VAN 80.— 1072 154 227 483 595 797 903 913 949 988 0*7 2*? I*?8 1,35 434 448 502 554 661 5b7 5id 531 6U> üfi-2 dU3 896 3ii'O 053 14t5 2-18 54t> 710 742 774 979 SMO 900o"2 487 M7 601 7S° 818 838 886 i™ 388 388 «8 438 537 604 761 850 'ëbl TOO «17 657 328 403 483 578 603 830 133 SS Is2?38u 394 878 732 783 9U)8 139 441 449 457 «18 732 881 7R1 onn 401 421 422 520 58i 002 608 L 101 auö alB 21052 Ó66 595 611 7- NIETEN 'SS Sf? 2£ ?®J 1®? 206 232 243 284 llS2ï 228 306 594 547 553 579 728 751 788 832 966 98ii 989 991 997 l*872 875 950 428 5W 549 032 670 847 IS 151 154 219 277 388 751 14491 538 583 679 /I6 786 793 1UÜ 429 498 538 020 034 735 782 813 815 859 958 981 991 10109 248 251 390 449 490 783 804 17123 189 402 415 457 717 731 737 703 830 983 819 858 875 878 915 932 940 945 950 8018 032 062 083 101 184 190 230 232 241 257 266 304 331 334 352 373 413 475 478 495 535 670 680 733 749 805 809 827 860 879 881 895 938 978 989 4H2II 030 032 05(1 057 098 140 160 169 184 254 273 391 401 4S8 411 527 549 560 574 651 654 753 769 787 798 805 812 813 836 S87 888 906 933 945 51)28 044 088 133 164 232 242 243 254 282 280 297 325 326 827 330 347 348 410 411 219 4f59 479 492 518 588 843 648 665 687 699 727 778 808 842 851 874 900 918 962 982 983 01)1)4 043 047 076 130 139 143 180 271 298 312 329 355 403 408 440 457 477 522 530 4 5S9 594 595 614 624 840 663 674 699 745 747 748 779 787 806 817 827 83b 849 851 881 915 922 924 958 968 '081 067 164 218 273 289 318 358 450 461 509 597 616 672 690 "17 745 748 747 748 8000799 011 852 8ö' 886 890 923 948 953 §,'lj7 987 041 198 260 377 290 309 824 835 387 448 474 517 523 526 530 588 505 i «na oat ?11 731 751 77? ?ö5 707 fa OOA °OA ""'l 926 944 951 407 410 415 422 424 453 518 516 518 5<4 595 616 674 696 758 761 789 798 838 8.-9 854 398 021 96 j 999 °18 037 102 221 235 342 284 291 819 883 897 4J0 427 «.49 472 488 542 559 567 l£,4 SB2 UZ 723 780 750 783 824 328 834 851 865 890 953 960 969 000 907 11007 024 036 082 177 185 191 209 225 22 233 324 3-11 350 387 395 483 541 545 557 566 616 64.4 667 712 719 723 724 736 769 954 956 964 881 914 922 946 'J5Ü l2,'i7 019 020 027 051 103 118 182 283 349 381 410 414 514 -517 527 558 564 57l. 0.IJ 678 699 707 712 718 725 727 728 740 747 775 808 868 956 970 983 13994 045 054 12-1 162 166 180 214 231 369 382 428 463 484 487 516 564 613 749 .'64 773 l<* 856 902 933 975 08-1 989 993 l4025 048 064 132 136 250 270 282 296 305 fj SS S2 Si 53 ?g m 953 S éSI S43 372 3,5 922 923 999 9,3 16002 018 0J9 020 059 119 127 132 141 145 828 344 345 387 427 4-1!» 497 536 605 '92 w3 m 734 797 339 354 878 933 932 "H' W" SS 11. 128 149 156 195 173 224 24« 26.) 285 -jg 827 336 4U1 ÏSi 482 304 528 53] 539 583 60. 683 701 715 .J92 £4U 878 892 O3» 075 984 18043 0b2 073 103 lift 19 x«j9 j7q -jyi .„3 230 298 310 39'411 420 46/ 460 478 <|»)4 651 553 583 672 8^ $4 $4' 726 746 774 7.9 792 809 S«p 88», 943 945 y7^ 1901)8 019 05') 07J. T6-J 172 171 221 '28(1 288 39 »»l ;2' «4- 444 «7 557 $tl oio 'jJJ 842 705 ,'0b 733 740 753 791 7.1,1 824 852 857 858 887 900 97c 9311 yjM !0i« 2» 2? ï)i 2? £5 9£ SS SS 55; SS 151972303 312 817 393 "ïis 42S St' '.5? 121 1811 167 2118 266 208 326 32. 441 442 4fil 513 441 v.u «-7, 574 608 Mu «5f St iw ;n 13,1 ÏÏ3 2 i 827 857 88/ 803 902 926 867 883 803 Z Openlijk dank aan God voor het slagen van een examen door de voor spraak van de H. Clemens Maria Hofbauer. Z Een jongeman van 24 jaar zoekt een hem pas sende betrekking voor magazijn of expeditie. Br. onder no. 8715 bur. v. d. bl. Z Restaurant „De Beu kenhof". Terweeweg 2. Oegstgeest. vraagt voor di rect in vaste dienst eon nette werkster. Aanmel den dagelijks. Z Nette meisjes kunnen geplaatst worden bij Boek binderij v.h. Pielanen en Drommel. Leeftijd 15—18 jr. Aanmelden: Uiterste gracht 105. EWIt geëmaileerd bad. en cylinderschriifbu- heau, boekenkasten, bu reau minlstre. tafels, eiken stoelen, fauteuils, kapok matrassen, 1-pers. opklap- bedden. 2-pers. spiralen, dressoirs. nachtkastjes, enz. Pluym Jr. Morsstraat 54. Tel. 30008. Z Spoed vertrek. EngeUe herensportfiets met trom- melremmen en 3 versnel lingen. prima, van ƒ295 voor 125; tevens stofzui ger 125 V. merk Holland Electra van 155 voor f 75 vijf maanden oud. Hoef- straat 1. ADVERTEERT IN DIT Bl AD

Leidse Courant | 1957 | | pagina 3