RIJNSTREEK Gemeenteraad van Boskoop beknibbelde op bestedingen weeckelykse eponyeke ZATERDAG 17 AUGUSTUS 1957 DE LETDSE COURANT ALPHEN AAN DEN RIJN Auto onderste-boven in de sloot Inzittenden gered Op de Kromme Ziendeweg, even voor de bocht naar Zwammerdam, gelegen in de gemeente Alphen a. d. Rijn, vond vrijdagavond omstreeks half zes een verkeersongeval plaats waarbij een bestelauto, een z.g. Duit se Beep met zes inzittenden over de kop sloeg en tenslotte met de wielen omhoog In de ongeveer 3 meter die pe sloot langs genoemde weg terecht kwam. De twee volwassen en vier min derjarige inzittenden, die allen met de auto kopje ondergingen en in de wagen volkomen geïsoleerd werden, hebben ongetwijfeld hun leven te danken aan het kordaat optreden van enkele personen die toevallig getuige van het ongeval waren, inzonderheid aan de heren J. A. Vork uit Noorden, C. v. d. Pijl uit Nieuwkoop en de wielrijder D. v. d. Kooij, eveneens uit Nieuwkoop afkomstig. De eerst genoemde bedacht zich geen ogen blik, sprong te water en sneed met een groot zakmes de linnen kap van de auto in slikken. Met behulp van anderen trok hij de inzittenden uit de wagen en zo konden zij stuk voor stuk op het droge worden gebracht. Van hen bleek slechts een 17-jarig meisje lichte verwondingen te heb ben opgelopen, maar zij was aan vankelijk enige tijd buiten bewustzijn geraakt. Ten huize van de aldaar wonende veehouder werden allen van droge kleren voorzien en van verversingen om wat van de schrikt te bekomen. Dr K. Gill van Zwammerdam ver leende voorzover nodig eerste hulp. De auto, welke volgens ooggetui gen met een vrij grote snelheid reed op de weg, waarvoor zijn wagen veel te breed was, werd bestuurd door de Eindhovense student J. C. D. Ha- ming. De oudste inzittende was de tandarts J. H. M. Vismans uit Rot terdam die met drie van zijn kin deren, twee jongetjes respectievelijk 10 en 11 jaar en zijn dochter van on geveer 16 jaar, met de student mee reed. Voorts zat nog een ongeveer 17-jarige jongen in de wagen. Het gezelschap kwam van de Nieuwkoopse plassen en reed over de Kromme Ziendeweg te Alphen a. d. Rijn in de richting Zwammerdam. Tijdens het passeren van een te- fenligger, een kleine bestelauto, wel- e bestuurd werd door de heer C. v. d. Pijl uit Nieuwkoop en die juist huiswaarts keerde, is de Beep met de rechter wielen in de berm terechtge komen. De auto ramde vervolgens een ver steviging van de betonnen schoeiing, vernielde het daarop staand hekwerk, schoot daarna over de dam en richt te soortgelijke vernielingen aan. Nadat de wagen vervolgens het talud was afgegleden werd hij in zijn vaart gestuit door een dikke boom stronk, sloeg daarna over de kop en kwam met de wielen omhoog in de drie meter diepe sloot langs de Kromme Ziendeweg terecht. In een snel tempo schoten enkele passerenden als gemeld toe, die met heel veel moeite erin zijn geslaagd' de zes inzittenden uit hun levens gevaarlijke positie te bevrijden. De auto, die slechts licht werd be schadigd, werd door garage Boot uit Alphen a. d. Rijn in de loop van de avond met een takelwagen op het droge gehesen. AUTO OVER DE KOP. De heer J. W. S. te Alphen a. d. Rijn is vrijdagmiddag even voor drie uur op de Wilhelminalaan, met zijn auto over de kop geslagen, toen zijn wagen, waarmede hij in de richting Leiden reed, begon te slippen, nadat hy een rechts geparkeerde auto had gepasseerd. Daarna wilde hij ver moedelijk te scherp weer naar rechts rijden. De auto raakte links van de weg de trottoirband en sloeg toen om. De auto is zwaar beschadigd. Persoonlijke ongelukken deden zich niet voor. Tewaterlating. Op de scheeps werf „De Vooruitgang" van D. en Joh. Boot N.V. te Alphen a. d. Rijn werd gisteren met goed ge' water gelaten de motorkustboot „Spoorsingel" bouw no 1257, in aan bouw voor Invoer- en Transporton derneming .Invotra" N.V. te Rotter dam. Het schip is van het gladdek type en heeft de volgende afmetingen: lengte t.1.1. 48.75 m, breedte 8.65 m, holte 3.50 m, geladen diepgang 3.15 m, laadvermogen D.W. pl 680 ton. In het schip zal geplaatst worden een „Industrie" Dieselmotor type 6 D. 7 met een vermogen van 450 p.k. van de Motorenfabriek „De Indus trie" te Alphen a. d. Rijn. LEIDERDORP Geboren: Anna Margo, d. v. H. W, Heijkoop en N. M. Dorrepaal. Ondertrouwd: J. H. M. Haverkort 24 j. te Warmond en M. J. Werk 25 j.; H. Middelkoop 24 j. te Leiden en D. A. Spies 25 j. Gehuwd: G. P. J. Builtjes en J. W. Schim; J. J. Hansen en M. Sou- verein; P. van Doorn en A. van Dijk. NIEUWKOOP Geboren: Catharina Gerarda Ma ria, d. v. J. v. d. Voorn en G. J. M. Balvert. Ondertrouwd: J. Th. Markman 26 j. en P. A. van der Laan 25 j.; D. M. Verburg 23 j.won. te Rijnsaterwou- de en A. C. van Zoest 22 j. Gehuwd: M. van Dijk 23 j., won. te Woerden en A. Eijs 26 j. Overleden: C. de Wit 80 j., we duwnaar van E. v. Midde^oop; J. Kranenburg 67 j., weduwe van C. Hoogendoorn. ALKEMADE Doktersdienst. Voor zondag wordt de doktersdienst waargenomen door dr Brinkhorst en dr v d. Werf. NIEUWE-WETERING ORANJEFEESTEN. Na ons verslag van de openings avond der Oranjefeesten, kunnen wfj thans vaststellen, dat onze wens om gunstige weersomstandigheden niet in vervulling is gegaan. Men kan misschien zeggen: het had nog slech ter gekund, dit neemt echter niet weg, dat zo nu en dan een fikse re genbui de feestvreugde toch voor enige tijd verstoorde. Echter het bestuur van de Oranje vereniging liet zich hierdoor geens zins ontmoedigen, zodat het gehe'e programma volledig kon worden af gewerkt. De belangstelling viel niet tegen, en in de regenvrfje perioden was er dan ook weer van een opge wekte feeststemming sprake Woens dagmorgen werden de feestelijkhe den geopend met een optocht der kinderen door het dorp. De muziek vereniging „Door Gunst Verkregen" verleende hieraan weer haar ge waardeerde medewerking, waarbij de versieringen aan fietsen en step pen het geheel een kleurig aanzien verleenden. De volgende prijzen werden toegekend: Steppen: le pr. Adri Bouwmeester, 2e pr. Joke van Zanten, 3e pr. Adri Schoo. Fietsen: 1. Gebr. Straathof, 2. Rina Koek, 3. J. Kouwenhoven, 4. Annie van Egmond. Na afloop hiervan werden de kin deren rijkelijk getracteerd in het Cultureel Centrum, waarbij een goochelaar, sneltekenaar e.d. voor een zeer leuke ontspanning zorgden Na het gebruikelijk 12 uurtje, waar bij het de kinderen aan niets ont brak, werd een aanvang gemaakt met de kinderspelen. Hierbij waren de uitslagen: Meisjes 67 jaar: 1. Liesje van Es, 2. Tonia Bouwmeester, 3. Riet Loos; 89 jaar: 1. Lia Vis, 2. Marjo Schoo, 3. Marijke van Haastrecht; 1012 jaar: 1. Nellie v. d. Lip, 2. Leni van Hameren, 3. Agata van Hameren, 4. Josefina Schoo; 1315 jaar: 1. Sina Koolloos, 2. Corrie Bouwmeester Cd., 3. Rina Koek, 4. Henny Struive. Jongens 6—7 jaar: 1. Nico Bontje, 2 Freddie Weststeijn, 3. Jan van Leeuwen; 89 jaar: 1. Hajo Pijl, 2. Arie v. d. Lip, 3. H. Bouwmeester; 10—12 jaar: 1. Cor Steenwijk, 2. Huib Struive, 3. Ab Westerwaal, 4. Cees Zwetsloot; 1315 jaar: 1. Jan v d. Lip, 2. Frans Knibbe, 3. Joop Kouwenhoven, 4. Quirinus v. d. i Vlucht. Deze eerste dag werd besloten met ae wielerwedstrijd om mooie geld-1 prijzen. De ronde van Nieuwe We-| tering. De uitslag werd: 1. F. Turen- hout. 2. C Borst, 3. Piet v. d. Berg, 4 A. Zonneveld. Het Oranjefeest op 15 augustus kon in de namiddag een grote be langstelling trekken In de avond uren verstoorde echter de regen jammerlijk de feestvreugde De uit slagen van de volksspelen werden:, Ringryden paren dames: 1. mej. N. van Haestrecht, 2. mevr. Klerks, 3 Lina Bouwmeester. Heren; 1. W. Klerks, 2. A. W van Rijn, 3. Th. van Haestrecht. Ringsteken op de fiets voor dames: 1 Trees Kouwenhoven, 2. Jeannie Wallet, 3 Kok Straathof. Ringsteken op de bromfiets voor i heren: 1. D. v. d. Wereld, 2. Theo j van Veen. 3. Cees Klerks, 4. B. Va neman. Kruiwagenrace voor paren: 1. B Bouwmeester en n evr. Van Haas trecht, 2. Cees Klerks en mevr. Klerks, 3. J. Borst en mevr. Borst. 4 W. Raaphorst en mevr. Möllers. NIEUWVEIN De „Boys" winnen toumooi van J.1bete.en een kie.ne Het modernste en voordeligste insecten bestrijdingsmiddel RKDES. - Evenals twee jaar gele den is het de Boys.ook dit jaar weer beker als definitieve prijs. Deze pri.i- zijn werden na afloop aoor de voor- ^r^reedne slag te leggen op de grote wisselbe- *e' I doorgang^ EÏ weersomstandigheden. Ook ditmaal df, ""diflon*? °it. was het weer niet al te best, maar besloot toch maar te beginnen. Het eerst kwam Altior tegen DES in het strijdperk. Na een spannende strijd wist Altior met 3-2 te winnen Daarna ging de strijd tussen DES en de Boys Combinatie. De Boys namen voor de rust via de middenvoor door middel van een strafschop de leiding. dit jaar weer- het traditionele uit stapje. Omstreeks 6 uur werd per autobus vanuit de Kerkstraat ver trokken en ging de reis via Uithoorn naar Utrecht. Halverwege Utrecht- Arnhem raakte de autobus defect en werd besloten dit oponthoud te be nutten om te ontbijten. Voor men goed en wel hiermede klaar was, was er al weer een andere autobus om met een goed doelpunt de zege veilig stelde. De finale ging derhalve tussen Altior en de Boys Combinatie Na een harde strijd eindigde de wedstrijd in een 1-1 gelijkspel. Hetgeen voor de Boys juist voldoende was om voor een jaar beslag te leggen op de gro- De openbare raadsvergadering welke onder leiding van burgemees ter Verkerk werd gehouden, stond wel in het teken van de bestedings beperking. De voorzitter deelde mede, dat gelegenheid bestaat voor het doen van aanvragen voor uitvoering van bijzondere gevallen, hetgeen de heer v. Wengerden deed opmerken, dat dan de Biezen hier wel in de eenste plaats voor in aanmerking komt. De heer Noest meende aan de woningbouw de voorkeur te moeten geven. Hier waren b. en w. het ge heel mee eens. De heer Verbeij meen de, dat het uitschrijven van een bur gerzin-lening wel kans van slagen zou hebben. De heer Bulk bestreed dit echter. De voorzitter gaf een der gelijke lening voor de bouw van een zwembad nog wel enige kans, doch overigens zag hij weinig heil in het uitschrijven van zo'n lening. De voorlopige vaststelling van de rekeningen der gemeentebedrijven over het jaar 1956 gai de heer Valk aanleiding te informeren naar het grote waterverlie8 bij de drinkwater- distributie. De voorzitter antwoord de, dat een verlies van 25 tot 35 pro cent als normaal kan worden be schouwd, doch Boskoop met zijn slappe bodem moet op 40 procent re kenen. Dure piekuren. Het gebruik van electrische stroom tijdens de zgn. piekuren kost de ge meente veel gekL De heer Van Wen gerden zou gaarne zien, dat het ge meentebestuur alles in het werk stelt om dit te beperken, door de verbrui kers voortdurend te blijven aanspo ren zuinig te zijn met het gebruik van electriciteit. De heer Bulk is van mening, dat de grootste verbrui, kers in de „dure" uren, de paklood- sen zijn en wil hiertegen maatrege len nemen. De heer Houdijk meent, dat men genoemde verbruikers steeds moet blijven wijzen op het te grote verbruik. De voorzitter antwoord, dat herhaalde malen een beroep op de exporteurs is gedaan om in deze te bezuinigen, doch zonder succes. Gehoord de mening van de raad zal een en ander nogmaals onder de aan dacht van de betrokkenen worden ge bracht. Op de oproep van gegadigden voor de betrekking van onderwijzer aan de openbare lagere school was slechts één aanmelding ontvangen. Deze was van de heer L. W. Lodder, die dan ook met algemene stemmen werd be noemd. Het verzoek van het r.k. schoolbe stuur om medewerking voor uitbrei ding van de ulo school met één lo kaal werd ingewilligd, aangezien men van mening was dat dit lokaal inderdaad nodig is. Ook de aanvraag voor aanschaffing van een veertigtal nieuwe banken voor de lagere school werd ingewilligd. Uitbreidingsplan Goudse Rijweg- Oost. De herziening van het partiële uit- reidingsplan Goudse Rijweg Oost H kon eveneens genade vinden bij de leden. De heer Verbeij wilde eerst enige zekerheid over het aantal slaapkamertjes In de nieuwe wonin gen en de heer Houdijk achtte aanleg van parkeerplaatsen noodzakelijk, doch dit komt aan de orde bij het VT„ 1„ „..„4 uTU„„ I Cl ai wetri ecu eiiucic auii'uua uiu N'.d<l Kenter d;« |de reis voor, t0 Ie)ten v|< Zevennar ging de reis* naar Hoog-Elten. Van daar ging de reis terug over Mont- ferland, 's-Heerenberg, Doetlnichem naar Berg en Bosch alwaar de reis werd onderbroken voor een kleine verfrissing. Vandaar ging de tocht over de Veluwe langs Hoenderloo en Otterloo naar Harmeien. Hier werd enige uren vertoefd in een speeltuin met dansgelegenheid. Deze onder breking viel bii het gezelschap goed in de smaak. Tijdens het laatste ge deelte van de thuisreis heeft de heer van Dam namens het gezelschap hét Bestuur bedankt voor de buiten gewone gezellige dag. ROELOFARENDSVEEN Vakantiespelen hebben veel belang stelling. Mochten wij vorige week reeds in het kort een overzicht geven van de vakantiespelen in de parochie „Maria Presentatie", thans kunnen wij de aandacht vragen voor de va kantiespelen in de parochie „St. Pe trus' Banden". Bij het zien van de grote kinderschaar, die ook hier iedere morgen weer er met blijde ge zichten op uittrekt, en waar zelfs een plensbui deze blijdschap niet kan verstrakken, moet men wel tot de con clusie komen dat dank zij het vele voorbereidende en organisatorische werk, dit toch een zeer dankbaar objekt is. Thans is pater Houtsma hier de stuwende kracht, en bijge staan door een grote groep leiders en leidsters groeien ook nu de va kantiespelen tot een groot succes Met de bootf fiets en wandelend trekt men erop uit, en het kan niet ontkend worden, dat dit een zeer grote ver lichting brengt in de zorg der ouders. Alleen financieel kan men nog geen hoera roepen. Donderdag 22 aug. heeft ook hier de sluiting der vakan tiespelen plaats met de traditionele gecostumeerde optocht der kinderen des avonds te 7 uur. De muziekver eniging „Liefde voor Harmonie" zal weer haar medewerking verlenen terwijl na afloop in de Pancratius- zaal de prijsuitreiking der wedstrijden Wyfftien augustus, de dagh van priesterfeesten, waervan men alderweeghen van vreughdbetoonen leest en veelderley geschencl; den priester wordt gebooden die ene quarteeuw of nogh meer syns leevens sagh gevlooden in dienst van volck en kerek, tot heyl van veele s iel en, sowel van braeven en van goeden als van hen die vielen. So was 't oock weer dit jaer in Leydense contreyen, daermee gaen wy ons deese weeck in de cronyck vermeyen. Er was een tweetal, thands in ruste synd, pastooren, daernaest een tweetal naerstighe rectooren. die veertich, vijfftich, sestich jaeren van hun leeven trouw aen hun roepingh, volck en kereke syn gebleeven. Beghin ick met ue jonghsten, dat syn de twee rectooren waervan men i de buert wer so veel goeds.kon hooren. 't Was rector J. de Groot in 't land'lyck LEYDERDORPE waeroover door de faem een lichts -hyn wierd geworpen. Maer oock rector Konyn, in 't steedjen BOODEGRAEVEN, die meenghe braeve siel aen suyvre bron deed laeven. Sy beyden ginghen, veertich jaeren nu geleeden voor 't eerst de schaere voor in wereken en gebeeden. Maer vyfftich er geleên gingh oock de kudde voor de zeer eerwaerde heer E Derksen, emeritus pastoor van 't lieflyck LEYDSCHENDAM. Hy hoort dus by de gulden jubilaeren. Desweeghen hoort ook nem eerbiedigh hulde. Maer sestich spant de kroon. In ROELOFF AERENDSVEEN, woont nogh pastoor Onel, die sestich jaer geleên in Haerlems cathedrael de wydingh mocht ontfanghen en daervoor hoopt (so seght hy self) het eeuwig loon t' erlanghen. Maer aen wie 't hooren wil seght elckeen in de Veenen: „Dat loon komt laeter wel, hy magh nogh langh niet heenen". Tot slot dan NOORDWYCK nogh, waer Gerard Alkemade op deesen dagh druck op syn schoud'ren laedde. Hy staet nogh op de dorpel van syn priesterleeven waervan hy hoopt dat het sal seeghen geeven aen hen die hj moet leyden langhs moeyelycke paeden naer Heemels licht. God seegene syn daeden. moest deese weeck in ons cronyck geraecken. Wy hoopen (voor ons self) daerby op heel veel seeghen, voorloopigh kreeghen we nogh niet veel meer dan reeghen. Als reeghen seeghen Is dan is sulx om te rillen en sou ick, horstenaael, wel minder seeghen willen. Waerom sou 'k somber syn? Ick zal het maer aenvaerden schoon myne ooghen niet dan reeghenlocht ontwaerden. Men seght dat achter woleken immer schynt de sonne maer die is dan gewiss een werckstaeckingh begonnen. Maer al sulck reeghen weer en bypassend gedonder is selfs voor myn te veel, dat 's aerlyck togh geen wonder. Wat blixum, waer is 't soomerweer gebleeven voor ditmael? Die vraegh stelt sich al daeghen langh: WILLEM VAN HORSTENDAEL. uitvoeringsplan. Wanneer de bevoeg de instanties met spoed hun mede werking verlenen, kan nog dit jaar een aanvang worden gemaakt met het bouwrijp maken van de grond, was het antwoord van de voorzitter op de vraag van de heer Splinter. Bij de onJbewoonlbaarverklaring van de woning Burgemeester Colijn- straat 213 merkte de heer v. d. Dool op, dat hij gaarne zou zien dat ge zinnen, die daarvoor in aanmerking komen, een zgn. goedkope woning kregen toegewezen. Er zijn wel be woners van een goedkope woning die een duurdere woning willen hebben. De voorzitter antwoordde hierop, dat die mensen zich dan maar moe ten komen melden en deelt tevens mede, dat, als de gemeente geen bouwcontingent krijgt, het onbe woonbaar verklaren wel zal moeten worden stopgezet. Het voorstel tot wijziging van de gemeentebegroting 1957 heeft ten doel een bespoediging van de goed keuring door het college van gede puteerde staten, door de ramingen voor die kapitaalswerken, welke als gevolg van de besprekingen dit jaar toch niet kunnen worden uitgevoerd, te schrappen Dit geldt echter alleen voor het jaar 1957, zodat van de uit voering niet wordt afgezien Naar aanleiding hiervan merkte de heer Noest op dat het bouwen van stenen schuurtjes achter de ge meente-woningen aan de Emmakade al geruime tijd loopt. Wij hebben vanavond nu wel de huur verhoogd i plaats" heeft?" lodens de" optocht te- doch goede schuurtjes ontbreken nog j vens een straatcollecte, waarbij men Oudenes en Turkenburg, Alphen aan den Rijn, f 41.000; Bouwmaatschappij „Woerden" f 43.174; P. v. d. Dool, Bergambacht, f 44.794; J. Bijleveld, Koudekerk aan den Rijn f 45.400; R. A. Meijer, idem, f 45.900. De gun ning is aangehouden. De werken wor den t.z.t. uitgevoerd onder toezicht van de dienst van gemeentewerken van Alphen aan den Rijn. WOUBRUGGE Geb.i Ferdinandus M. z. v. A. J. van der Ploeg en E. J. Disseldorp; Simon M. z. v. J. J. Weijman en A. M. van den Ing; Cornelis J. z. v. W. de Lange en J. A. Hogenelst; Johan na C. C. M. d. v. Th. Bax en E. J. van Werkhoven; Johanna A. M. d. v. M. Baak en Th. E. Nederstlgt; Hen- drikus J. M. z. v. C. H. van Zee straten en M. W. B. van Vliet; Jan J. z. v. C. Terhorst en A. Kroon; Ma rie Anne N. W. de Jong en M. J. van Rooijen. Ondertr.: Johannes A. Schippers 24 jr en Sijtje E. Westmaas 24 jr; E. de Vreede 65 jaar en A. van der Meer 60 jr. Getr.: Johannes Vonk 24 jr en Ma ria Hoogevegt 19 jr; Hugo Koburg 45 jr en Anna M. de Pree 39 jr. Overl. G. C. van Leeuwen 2 jaar. DE KWAKE1. ERNSTIGE AUTOBOTSING. Donderdagmiddag omstreeks het middaguur heeft zich op de provin- cialeweg AalsmeerUithoorn, nabij de Poelweg een ernstige botsing tus sen twee personenauto's voorgedaan. Hierbij werd een auto volkomen ver nield, terwijl de andere grote schade heeft opgelopen. Op genoemd tijdstip reed mevr. V. uit Valkenburg in een door haar be stuurde auto richting AalsmeerUit steeds, en dit vindt de heer Noest dan alsnog dit mooie werk met een i hoorn. Juist op het gevaarlijke kruis niet in de haak. De voorzitter ant- I royale gift kan steunen, woordde, dat deze kwestie de goed keuring van het Ministerie van we deropbouw nodig heeft en dat een en ander reeds geruime tijd geleden bij genoemd ministerie in behandeling Ls gegeven. Bij de rondvraag stelde de heer Bulk voor, teneinde algehele vernie ling van de Biezen te voorkomen, deze weg absoluut voor alle zwaar verkeer af te sluiten. De heer Kooy achtte de huisvesting van de bejaar den in het tehuis in Dij Ham niet vol doende. Hij zou gaarne zien dat hier in vóór de winter verbetering wordt gebracht. Wethouder Taat achtte verbetering eveneens zeer hard no dig. De commissie voor sociale, zorg hoopt echter binnenkort met een de finitief plan tot verbetering te ko men. Villabouw. Het architektenbu- reau A. VerschoorTeun Bier te Boskoop, heeft namens de heer Hoo- gendoorn het bouwen van een villa met kantoor en garage aan de Groe- neweg gegund aan de fa. J. v. d. Kooy alhier. Gevonden voorwerpen. Tube creme en tandpasta; jongensjack; pop; stropdas; rammelaar; bal; portemon- naie; sleutels; tasje, sjaal; kettinkje; medaille; dameshandschoen; bankbil jet; armbandje; portemonnaie. Inlichtingen bij de politie. RIJPWETERING Rectificatie garagebouw. Het bouwen van een garage met smeer- station en een woning aan de Past. v. d. Plaatstraat is door de heer A. Hoogenboom alhier opgedragen aan J. C. van Kins, eveneens te Rijpwe- tering. De onderaannemer is H. J. Strijk. WOUBRUGGE Gemeenteraad. De raad verga dert op vrijdag 23 augustus om 19.30 uur ten gemeentehuize. Agenda o.a.: Grenswijziging met de gemeente Alkemade. Woningbouw (plan Groenhart). Aangaan geldlening. ZWAMMERDAM Aanbesteding bestrating enz. Om 11 uur vrijdagmorgen werd in het gemeentehuis te Zwammerdam, namens die gemeente aanbesteed het uitvoeren van herbestratingen, be stratingen, grondwerken en het ma ken van een riolering in diverse stra ten, gelegen tussen de Swadenbur- gerdam, de Molenstraat, de nieuwe rijksweg en de Spoorlaan in de ge meente Zwammerdam. Er werd door elf firma's ingeschreven. De laagste was de firma M. van Ooijen te Gou- Gèb.: Maria Helena d. v. J. A. vanda met f 33.950; de hoogste de firma A. G. Baas en Zonen te Nieuwer- kerk aan de IJssel met f 50.400. Voorts schreven in: fa. P. Versluijs, Zuijlen en H. E. van Schie; Catha rina Maria d. v. Ph. J. van Zoest en M. C. de Jong; Grietje Magdalena d. v. W. Hoogendoorn en W. A. Geh- rels. Gctr.: Jan van Vliet en Teuntje Geers. Bodegraven, f 37.450; C. A. Lange- veld, Alphen aan den Rijn, f 38.450; J. v. d. Steen, Nieuwerbrug, f 39.800; A. Versloot, Bodegraven, f 40.600; Altior III, r.-k. RODA III en r.-k. VDO IV. De wedstrijden duren allen tweemaal een half uur, met een rust periode van 10 minuten. Het pro gramma is als volgt 12.30 u. KDO II —VDO III, 13.45 u. RODA II—DES II, verliezersronde om 15 u„ finale om 16 if 15 (le veld). 12.30 u. KDO III—RODA III; 13.45 u. VDO IV— Altior III, verliezersronde om 15 uur, finale om 16.15 uur (2e veld). LEIDSQHENDAM Pater A. Belderok M.S.C. Pater A. Belderok, die, zoals wij reeds meldden, wederom naar het missie gebied van Rio de Janeiro (Brazilië) gaat vertrekken, heeft afgezien van een grote afscheidsavond, maar zal zondag a.s. tussen 11 en 1 uur ieder in de gelegenheid stellen persoonlijk afscheid van hem te nemen. Onder alle H.H. Missen in de parochiekerk H.H. Petrus en Paulus zal de pater uitleg geven van zijn nieuw missie gebied. Benoeming. Mej. M. M. v. Engh onderwijzeres te Rijswijk en wonen de te Voorburg is benoemd in gelijke functie aan de St. Janschool, Van Ruysdaellaan. ZOETERMEER Zaterdagvoetbal. Zaterdag a.s. speelt D.S.O. 1 een wedstrijd tegen Nootdorp 1. De opstelling voor deze wedstrijd is als volgt: doel: A. Roos; achter: J. v. Rijs en J. Akkerman; midden: G. Koornneef, A. Vroedsteiin en Jo Hagers; voor: J. v. Wezel, Keij- zer, A. de Braber, G. Havenaar en P. Vermeer. Zondagvoetbal. Voor a.s. zondag staan er 3 wedstrijden op het pro gramma, t.w. een D.S.O.-combinatie tegen Kranenburg en een combinatie tegen Hoek van Holland. D.S.O. 3 speelt een wedstrijd tegen Kranen burg 4. Aanvang competities. De aanvang van de zaterdagcompetitie is op za terdag 7 september a.s. De zondag competitie vangt aan op zondag 8 september a.s. Het elftal dat a.s. zondag aantreedt tegen Kranenburg wordt als volgt op gesteld: doel: G. de Vries; achter: R. Klos en Jac. Moers; midden: J. Hör- ters, N. Henneken en T. v. Ruiten burg; voor: J. Heggelrpan, T. Lelie veld, G. Lamboo, A. Hertog en T. Klos. Gevonden en verloren. Gevon den: regenjas, Duitse pet, bruine portemonnaie inhoudend 55 cent en een toegangskaartje film, witte nylon punt PoelweeProvincialeweg, wilde een auto, welke in een file reed rich ting UithoornAalsmeer en bestuurd door de heer L. uit Aalsmeer, de file verlaten. Hierdoor kwam de auto te veel op de linkerrijbaan, met het ge volg dat er een hevige botsing tus sen beide wagens volgde. De ravage was groot en het mag een wonder heten, dat er geen doden te betreu ren vielen. De beide bestuurders werden met verschillende snijwonden en kneuzin gen naar een der Haarlemse zieken huizen vervoerd, doch konden later weer naar huis terug keren. De beide wagens zijn door garagehouder Van B. uit Uithoorn weggesleept. De po litie heeft de zaak in onderzoek. Postduivenver. „Ons Genoegen". Uitslagen wedvlucht St. Quentin handschoen, sigarettenkoker met ini- met jonge duiven; in concours 291 vogels, los 7.15 uur met z.w. storm en donker bewolkte lucht; hoogste snelheden. Afstand 288 km. Tijd snel ste duif 2134.50 meter per minuut, tijd laatste duif 1770.00 meter per minuut. Uitslag: Rekelhof 1, 19; Jan maat 2, 4, 31, 57; Vlasman 3, 56; Win ters 5, 11, 20. 49; v. 't Hart 6, 24, 52; v. Voorst 7, 9; M. Cuiper 8, 33; Woer- de 10, 26, 47, 54; De Groot 12, 51; v. Vliet 13, 29; Bartels 14, 42, 46; Lu- nenborg 15: Pijnenburg 16; v. Kints 17, 27, 53; Brouwer 18; O. Cuiper 21. 22, 23, 32, 35, 36, 38, 41, 48; De Hor de 25, 28, 30, 34. 40; Verhoef 27; Schippers-Koppenol 39; Verkerk 43; Haak 44: v. d. Beid 45. R.-K. Sportver. K.D.O. Zondag a.s. wordt door bovengenoemde sportvereniging voor het 2e en 3e elftal een toernooi georganiseerd; hieraan wordt deelgenomen door de volgende verenigingen: r.-k. DES II, r.-k. RODA II, r.-k. VDO Hl, r.-k. tialen T.S., gymnastiekschoentje. Verloren: rijwieltas met visbenodigd- heden, blauw damesrijwiel (merk De Hartog), speelgoedvliegtuig Dinkey Toy, knal pijp van bromfiets, grijs linnen jack, blauwe portefeuille met ritssluiting inhoudende f 80 en div. foto's, bruine portemonnaie met rite sluiting inhoudende 68 cent, regenjas met dubbelgeruite voering, gummi regenbroek, zwarte portemonnaie in houdende f 16, rode portemonnaie in houdende f 7 en 70 Duitse pfennin- gen, wit kinderschoentje, grijze lede ren portemonnaie inhoudend f 3, een koe, hoofddoek met diverse motie ven, rood vestje. Inlichtingen of te rugbezorging bij de rijkspolitie, Ju- lianalaan 33, telef. 200, uitsluitend op werkdagen tussen 8 en 20 uur. Geboren: Johannes H. A. zn. v, A. Nieuwets en E. L. B. Tetteroo; Margaretha A. M. d. v. H. J. den Hollander en A. M. van Diemen.

Leidse Courant | 1957 | | pagina 5